[FAQ] Android flash, custom ROM, root izdvojena tema

poruka: 2.068
|
čitano: 751.788
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Ima li tko iskustva s rootanjem s4 mini LTE  ? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Probaj KingRoot.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Ima li netko tko je već probao ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Upiši s4 mini root, odi na xda developers i nađi si tutorial roota preko odin-a. Ja tim aplikacijama ne vjerujem, frend je tak rootao pa je dobio neke gluposti što ne može obrisati.

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Poz ekipa, imam soft brickani HTC One M8 (Sprint) sa UNLOCKED bootloaderom,custom recovery CWM i S-OFF. Zapeo je u bootloaderu i koliko sam vidio na drugim forumima bih trebao flashati RUU. Nisam to nikad radio i strah me da ga ne hard brickam do kraja.

 

Ako ima netko od iskusnih forumasa da mi moze pomoci, pocastim ga pivom i cevapima :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Kakva je situacija s bootloaderom na s4 mini ? Ima li kakvih problema ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
SprintHTC kaže...

Poz ekipa, imam soft brickani HTC One M8 (Sprint) sa UNLOCKED bootloaderom,custom recovery CWM i S-OFF. Zapeo je u bootloaderu i koliko sam vidio na drugim forumima bih trebao flashati RUU. Nisam to nikad radio i strah me da ga ne hard brickam do kraja.

 

Ako ima netko od iskusnih forumasa da mi moze pomoci, pocastim ga pivom i cevapima :)

 Ako možeš pristupiti recoveryju, ne možeš li napraviti data wipe i flashati neki ROM odande da ga natjeraš da se boota? Ili preko fastboota?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2016 22:18 (Proz0r).
14 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Kako rootati Huawei Mate 8? Probao sa KingRoot, nije išlo.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
14 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Pozz, ako može savjet.

Naime SGS4 radi vrlo sporo na Lollipopu 5.1 (CyanogenMod 12.1.).

Možda je bolje da ne prelazim na Marshmallow kad dođe stabilna verzija CM 13 za SGS4 jfltexx nego da se vratim na KitKat ili čak Jelly Bean?

Ili će se Marshmallow vrtit brže na istom hardware-u?

Stvarno je sporo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Pozdrav!

Može li mi netko staviti neki fini custom rom na Sensation 4G. Mobitel trenutno ima Cyanogen 4.0.4 Ice Cream Sandwich.
Želio bih neki najnoviji, stabilan rom na kojem bi radio playstore, lokacija te uz što manje nebitnih pozadinskih aplikacija... Trenutno nemam niti jedno od toga.

Plaćam po dogovoru, nadam se da ima neka dobra duša koja je uhodana s ovime. Ja sam probao ali mi je zadalo par dana muka i pretraživanja interneta za nikakve rezultate i stvarno nemam volje više. 

 

:help: !!!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Poštovani,

 

Nisam čitala svih 62 stranice pa ne znam ima li sličnog pitanja. I zbog toga se ispričavam - ako postavljam isto pitanje.

 

Dakle moj problem je sljedeći: imam Samsung S4 mini i recimo da ne radi.

Listala sam danas Facebook kad je najedanput mobitel zablokirao i nista. Ne radi tipka power ili bilo koja. Znači ne reagira.

Ja izvadim bateriju, rekoh to je. Stavim ponovo upalim i sustav se "diže" do granice gdje mi se pojavi crni ekran i piše instaliranje aplikacija. i Dalje ništa. Dakle ispada da je on upaljen ali ne reagira. S obzirom da nisam dozvolila nikakva instaliranje prije toga i da mi nije sustav tražio nadogradnju nemam pojma šta se dešava.

Pa bih molila sve one koji otprilike znaju ili pretpostavljaju u čemu je problem da mi odgovore. 

Dali je moguće da je hakiran? Ako je šta uraditi?

Ili je samo instaliranje u pitanju pa sam ga zbunila gašenjem? 

Trebam li vaditi karticu van i SD? Rješavati se mob? 

Molim hitnu pomoć jeer mob mi je sve. Pozivi, računi, gmail.. ma sve!

 

E da i to mi se prvi puta dogodilo. Nadograđivao se on i prije i bio spor ali ovo sada - nikada!

 

Unaprijed hvala svima na pomoći!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2016 11:52 (SamsungS4mini).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Može preporuka za LG G3 custom rom?

Vincent mothefuckin Vega
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Pozz

Ne znam gdje da pitam a ne zelim da pravim novu temu pa evo ovdje cu pitat mozda mi neko pomogne... :D

Ovako kad hocu da idem na neku sranicu preko preglednika (Chrome ili Mozilla) pri ucitavanju stranice prebaci me na neke druge stranice npr(thephonescanner.online) bude ih vise ne bude ista stranica svaki put i kao govori da imam virus na Androidu i ko fol da mi je ostetilo bateriju i da nesta instaliram kako bi to popravio itd 

e sad da mi je znati kako da to popravim da mi ne izbacuje vise... ili 

 

Uređaj je: Sony Xperia M4 Aqua Dual

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

deinstalirajte pa ponovo instalirajte neku od navedenih to bi moglo pomoci,isprobajte ako se i dalje ponavlja hard reset ...

L.P
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
xXTheLuka1998xX kaže...

deinstalirajte pa ponovo instalirajte neku od navedenih to bi moglo pomoci,isprobajte ako se i dalje ponavlja hard reset ...

pokusat cu ... Hvala

8 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Pozdrav, ako ima netko sa podrucja Bjelovara ili okolice da ima iskustva sa stavljanjem drugog ROM-a na Redmi 3 molio bi da se javi na PM, kod za unlock bi trebao dobit za dan-dva, platio bih po dogovoru nije problem. Stvarno nemam vise zivaca sa ovim kuhanim romom.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Pozdrav!!!
Imam mobitel noa h40 i zelim staviti novi rom ali neznam koji je kompatibilan sa ovim kineskim mobitelom,pravi naziv mobitela je king sin s2.Ako netko zna koji rom-ovi su kompatibilni sa mojim mob nek napise bio bih jako zahvalan
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
KIKI3ooo kaže...

Pozz, ako može savjet.

Naime SGS4 radi vrlo sporo na Lollipopu 5.1 (CyanogenMod 12.1.).

Možda je bolje da ne prelazim na Marshmallow kad dođe stabilna verzija CM 13 za SGS4 jfltexx nego da se vratim na KitKat ili čak Jelly Bean?

Ili će se Marshmallow vrtit brže na istom hardware-u?

Stvarno je sporo.

 Evo update, možda pomogne nekome, naime, možda je razlog ekstremne (do neupotrebljivosti) sporosti bio taj što sam prije instalalije roma zaboravio izbrisati cache i dalvik cache. Sad sam napravio fresh install tj. napravio format, očistio cache i dalvik cache pa instalirao CWM 13 nightly, Marshmallow, i sve ide toko brzo, ali brzina je stvarno nevjerovatna i to nije subjektivan dojam, responzivnost na dodir je savršena. A o izdržljivosti baterije ne treba ni govorit s obzirom da Android M ima puno bolji battery management od L verzije + hibernacija nekorištenih aplikacija...

Za nightly verziju nema zime, prošlo je bar 6 mjeseci od izlaska tako da je to sve ok, ma to vjerovatno samo onaj originalni Android za Nexus, sve radi bez problema. Ne znam ni oću li refreshat rom kad izađe stable verzija, ono samo očistit cache i dalvik cache pa instalirat rom.

Stavio sam i preko Odina PhilZ Touch Recovery 6, znači zadnju verziju ^^. Usput, morao sam koristiti onaj alat img to tar ali sam editirati file i promjeniti jednu liniju koda da radi lol, jer je kreirao tar sa 0kilobajta, znači nije radio dobro a nakon promjene linije koda sve štima, ma lol :)

Mislim da recovery neću više ni dirati ako ne treba jer ovo ima sve. Prije toga sam probao CWM recovery koji preporučuju ali je bio potpuno siromašan opcijama, niti install from zip! E da, aplikacije mi sve skinilo sa my playstora (samo napomena, nakon instalacije roma treba odmah instalirati i gapps) ali tu listu uredno ažuriram tj. brišem aplikacije koje sigurno neću nikad više koristit.

Root i dalje nemam, bez obzira što sam instalirao superusersu preko recovery-a ili CF auto root za jfltexx (SGS4 LTE International - Intl) preko Odina. Ako netko ima

 

Kompletne upute za SGS4 (Intl) (jfltexx):

 

CWM rom:

https://download.cyanogenmod.org/?device=jfltexx&type=nightly

 

Gapps:

http://opengapps.org/?api=6.0&variant=nano

 

PhilZ Touch 6 Recovery

https://mega.co.nz/#F!oZ1QDDbC!Ko20UNhowwIlXLVFjJsyKw

tu idite u folder "jfltexx" i skinite zadnju verziju u tar.md5 formatu ne zip

 

Odin

http://odindownload.com/download/Odin3_v3.10.7.zip

 

CF Auto root

https://download.chainfire.eu/316/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.zip

 

Ovaj CF Auto root, isto kao i CWM rom će trebati prebaciti iz zipa u tar.md5 da bi se mogao koristiti u Odinu.

Ovde sam stavio već modificirani img to tar alat

http://www35.zippyshare.com/v/Zae3TaFj/file.html

znači kad preuzmete alat sa zippyshare-a, raspakirajte ga i dobit ćete folder img-to-tar.

U taj folder kopirajte file CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.zip koji ste prethodno preuzeli ali ga preimenujte u recovery.zip

Zatim kliknite 2 puta na runme.bat ili samo runme i tu ćete dobiti file recovery.tar.md5 koji možete koristiti u Odinu.

 

Priprema:

Preuzmite CWM rom, Gapps, PhilZ Touch Recovery, Odin i CF Auto root (koji prebacite iz zipa u tar.md5).

Na SD karticu mobitela prebacite CWM rom i Gapps.

Baterija mora biti napunjena bar 60% ali najbolje je 100% naravno.

Preporučuje se originalni USB kabel za spajanje mobitela sa računalom (ali ja sam koristio neki tamo)

 

Pokušaj rootanja:

Put your SGS4 in download mode. To do so, reboot your device while holding the Volume Down key, you should get a screen showing a warning and asking to continue, press Volume Up to continue. Now your phone should be in downloading mode. Connect your phone to your PC.
As soon as Odin detects your phone the ID:COM box will turn light blue.
Click on the AP button and select the tar.md5 file that you downloaded (ovde selektirate CF auto root tj. recovery tar.md5 koji ste dobili nakon konvertiranja iz zipa sa alatom img-to-tar). Check the box next to the AP button.
Click Start and the root process should start showing you a process bar in the first box above ID:COM.
The process is quite fast and will finish in a few seconds, as soon as it ends (čim piše PASS u zelenom boxu) your device will get rebooted now, unplug it from the computer.

Samo napomena, kad budete imali custom rom, ja mogu u mobitelu napravit restart i birat oću li ga restartat normalno, u recovery ili u download - ne treba neke kombinacije tipki isl.

 

Instaliranje recovery-a, ista procedura:

Put your SGS4 in download mode. To do so, reboot your device while holding the Volume Down key, you should get a screen showing a warning and asking to continue, press Volume Up to continue. Now your phone should be in downloading mode. Connect your phone to your PC.
As soon as Odin detects your phone the ID:COM box will turn light blue.
Click on the AP button and select the tar.md5 file that you downloaded (ovde selektirate PhilZ Touch 6 Recovery tj. recovery tar.md5 koji ste dobili nakon konvertiranja iz zipa sa alatom img-to-tar). Check the box next to the AP button.
Click Start and the root process should start showing you a process bar in the first box above ID:COM.
The process is quite fast and will finish in a few seconds, as soon as it ends (čim piše PASS u zelenom boxu) your device will get rebooted now, unplug it from the computer.
Congratulations you have your installed CWM recovery on your device now. To boot into CWM recovery, restart your phone while holding the Volume Up key, you should now see the CWM recovery.

 

Instaliranje roma i gappsa (gapps se mora instalirati odmah nakon roma da bi radio):


1. Boot to recovery (To boot into CWM recovery, restart your phone while holding the Volume Up key, you should now see the CWM recovery.)
2. Wipe data/Factory reset - Clean to install a new rom

3. Wipe cache partion - yes wipe cache

4. Advanced - Wipe dalvik cache
5. Install zip - Chose zip from storaga/sdcard

6. Odaberete CWM rom koji ste stavili na sd karticu

7. Opet Install zip - Chose zip from storaga/sdcard

8. Odaberete gapps zip koji ste stavili na sd karticu

9. Reboot to system and voilà - you have installed CM13 and gapps :)

 

To je to. Usput, ja sam pokušao sačuvati aplikacije i postavke tako da samo izbrišem cache i dalvik cache ali nije radilo, javio je grešku nakon restarta i optimatizacije aplikacija. Znači morao sam na clean install prema gornjim uputama, ali kažem, jednostavno mi vrati sve aplikacije sa my apps & games u playstoru pa se pobrinite da vam ta lista uredna tj. da su sa liste obrisane sve aplikacije koje ne želite. Google restorira imenik tj. sve brojeve, chrome restorira sve favorite (treba se pobriniti da je tako i konfigurirano). Svakako pripazite da su podaci backupirani prije ovoga i nema zime.

 

I za kraj link gdje možete pročitati o svim blagodatima Androida 6.0. Marshmallow. Uživajte.

https://www.androidpit.com/android-m-release-date-news-features-name

8 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

zna li iko postoji li neki funkcionalan custom rom za samsung s5 neo? trazio sam po internetu i nista nisam uspio nac, pa ako je neko bio bolji u trazenju i nasao nek javi..... 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
nadimakNemam kaže...

zna li iko postoji li neki funkcionalan custom rom za samsung s5 neo? trazio sam po internetu i nista nisam uspio nac, pa ako je neko bio bolji u trazenju i nasao nek javi..... 

 http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5/general/rom-somewhat-incomplete-edition-v0-1-t3295464

 

možda tu nađete odgovore

L.P
8 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

a to je za neku G903-x verziju

al svejedno hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 16:05 (nadimakNemam).
13 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
nadimakNemam kaže...

a to je za neku G903-x verziju

al svejedno hvala

 Pa G903 je S5 neo, covjek ti je dobar link dao.

11 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Ako neko ima americu verziju Samung GS4 CDMA , na njoj je zakljucan bootloader i ne moze se otkljucat. Moze se rutovat i snimit custom rom preko apk Safestrap(4.4 verzije) i FlashFire (5.0.1).

Postupak root-a,Wondershare MobileGo skinuti i instalirati na racunar i preko njega OneClick root odradit. Snimit ce SuperSu na mob i bez problema imate rutovan telefon(ovaj program radi i za ostale telefone).

Preko FlashFire ili SafeStrap instalirati custom rom. Ali samo onaj koji je napravljen da se moze snimit preko ovih aplikacija, ne moze Cynogen i slicni. Ako jos neko ima neki problema sa ovom verzijom neka se javi

pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Gruber kaže...
nadimakNemam kaže...

a to je za neku G903-x verziju

al svejedno hvala

 Pa G903 je S5 neo, covjek ti je dobar link dao.

 a moj s5 neo je SM-G903F, to F na kraju je razlika i vjerovatno bi bilo nekih problema kod instalacije itd

osim ako to x na kraju naziva pokriva sve verzije, ako je onda je dobar link i rom

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 19:45 (nadimakNemam).
11 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Buraz , nisi ni procito o cemu se radi , to jest za tvoj mob pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

pozdrav!

 

Imam Sony Xperia mini pro sk17i

 

softwer telefona:

1244-7088_4.1.B.0.431

 

Bootloader unlock allowed: No (napravio sam root na njemu i izbrisao nepotrebne programe tako da je rootan)

 

 

 

Želio bih instalirati ovo.

 

prije toga bi se trebala povećati memorija telefona pa sam napravio s programom link2sd 3 gb za sistem da koristi.

 

koristio sam program MemoryInfo-SwapCheck pa mi reklo your device kernel is not swap compatible.

 

može li itko ovaj bootloader otključati i instalirati lollipop ili marsmallow i nekako memoriju povečati swapom

 

već mi je prije 2-3 godine jedan preko teamwievera instalirao cmod na taj mob al sam ja pc companion-om vratio original firmware tako da se u biti može instalirati samo ja neznam

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
dar01 kaže...

pozdrav!

 

Imam Sony Xperia mini pro sk17i

 

softwer telefona:

1244-7088_4.1.B.0.431

 

Bootloader unlock allowed: No (napravio sam root na njemu i izbrisao nepotrebne programe tako da je rootan)

 

 

 

Želio bih instalirati ovo.

 

prije toga bi se trebala povećati memorija telefona pa sam napravio s programom link2sd 3 gb za sistem da koristi.

 

koristio sam program MemoryInfo-SwapCheck pa mi reklo your device kernel is not swap compatible.

 

može li itko ovaj bootloader otključati i instalirati lollipop ili marsmallow i nekako memoriju povečati swapom

 

već mi je prije 2-3 godine jedan preko teamwievera instalirao cmod na taj mob al sam ja pc companion-om vratio original firmware tako da se u biti može instalirati samo ja neznam

 Prouči ovo:

http://forum.xda-developers.com/xperia-mini/development/mod-int2ext-mikewse-xperia-2011-stock-t3371804

11 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

pa jel' zna netko kako otključati bootloader na xperiji mini pro sk17i.

 

moguće je jer mi je jedan tip već instalirao custom rom ali nemam više ideja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Frend,kaj ti je?

 

Pišeš tu usred tekme...

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice