Ugradivanje RAM memorije s razlicitom frenfekcijom

poruka: 7
|
čitano: 10.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Ugradivanje RAM memorije s razlicitom frenfekcijom

Ovako u kompu mi se nalaze 4gb RAM-a DDR3 1066mhz planiram nadograditi jos 4gb i sada vise nema nigdje u ducanima radnih memorija sa 1066mhz jedino polovne. Pa me zanima ako nadogradim radnu memoriju npr od 1333mhz oce li ona raditi i jeli se to isplati napraviti ili je pametnije ove izvadit i ubrat koju kunu od toga i kupit 8gb DDR3 1600MHZ.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradivanje RAM memorije s razlicitom frenfekc

Ne bih preporučio da mješaš različite frekvencije memorije. U tom slučaju često zna biti smrzavanja računala ukoliko sve frekvencije u biosu ne podesiš na istu (u tvom slučaju na 1066mhz).

 

A i radi performansi bi bilo bolje da uzmeš ovu od 1600 mhz.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.1.2015 22:43 (TracerCPP).
13 godina
offline
Ugradivanje RAM memorije s razlicitom frenfekcijom

Ne bi trebalo mjesati memorije razlicitih proizvodjaca, frekvencija rada, latencija itd. Najbolje je uzimati RAM memoriju u pakiranjima npr. 4x8GB nego pojedinacno 8GB, jer nekad se dogodi da jednostavno ne rade(iz iskustva).

 

Ako uzmes plocicu ram memorije sa visom frekvencijom rada npr. 1600MHz onda ce se ta plocica sa vecom frekvencijom "prilagoditi" onoj sa nižom tj. raditi ce na 1066Mhz u tvom slucaju.

Never let a computer know you are in a hurry.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Ugradivanje RAM memorije s razlicitom frenfekcijom

Prije kupovine memorije moraš biti siguran da je podržava tvoja matična ploča. Znači, ne može jedan RAM modul od 8GB u matičnu ploču koja npr. podržava maksimalno 8GB, itd, itd.....

 

Imaš već otvorenu temu: http://www.bug.hr/forum/topic/memorije/nadogradnja-ram-memorije/46135.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 0:00 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Ugradivanje RAM memorije s razlicitom frenfekcijom

Hvala svima. Otici cu ovih dana u linksa i kupiti ovu memoriju http://www.links.hr/?naziv=memorija-pc-12800-8-gb-kingston-kvr16n11-8-ddr3-1600mhz&option=artikl&id_artikl=100.000.106
Maticna mi je ASrock 890FX deluxe 3 i pise da podrzava 1600mhz (Supports DDR3 2000(OC)/1866(OC)/1800(OC)/1600(OC)/1333/1066/800 non-ECC, un-buffered memory). Mozete dodati jos koji prijedlog ako ocete i ako bi mi moglo pomoci sve u svemu hvala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ugradivanje RAM memorije s razlicitom frenfekcijom

bojim se da neće biti dobro kupiti ovo gore navedeno...

bolje je mislim 2x4 ili 4x2, ne vjerujem da će ti 1x8 raditi.

ovo je qvl za tvoju ploču, pa provjeri: http://www.asrock.com/mb/memory/890FX%20Deluxe3.pdf

weedafuqyee
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ugradivanje RAM memorije s razlicitom frenfekcijom

Pozdrav,ako se mogu nadovezati na ovu temu da ne otvaram novu evo ovako

imao sam prije neku asrock maticnu mcp6p m2+ i na njoj jednu plocicu rama od 2gb 800mhz od mushkin-a + jos 2 plocice od gige marke kingston na 667 mhz i tada je sve radilo normalno a nakon nekog vremena prestalo,sada imam novu maticnu  od gigabytea M52S-S3P i na njoj samo jednu plocicu tu od 2 gb neznam zasto ne zeli  prihvatiti ovu  od 667 ijednu,pokusavao sam u biosu namjestiti frekv na 667 pa onda ubaciti no ni tada nece samo stoji crni ekran ne zeli bootat,a ako stavim sve 3 plocice zajedno onda se pokaze onaj crni ekran sa par slova gore gigabyte to nesto i stane samo,ne zeli dalje  neda mi ni bios ni nista

PS svaka plocica zasebno radi a cak i ove 2 od 667 po gigu zajedno rade samo u kombinaciji sa ovom ne zele a prije je sve normalno radilo pa ako netko ima kakav prijedlog bio bih zahvalan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice