Dva početnička pitanja glede DDR3

poruka: 12
|
čitano: 2.188
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Dva početnička pitanja glede DDR3

Bok svima,

Imam dva početnička pitanja u vezi DDR3 memorije. Prije sam se dosta bavio hardverom, no zadnjih godina sam totalno ispao iz štosa jer se bavim drugim stvarima, no još uvijek volim "prtljat" po kompu.

Uglavnom, prvo pitanje:

Imam dva DDR3 Corsairova modula, XMS3 DHX i primijetio sam da im je frekvencija u biosu postavljena na 1066 MHz, a optimalna bi trebala biti 1600 MHz. Možete li mi, kao totalnom bedaku (znam postavljat bios, flashat ga, no nikada se nisam bavio clockingom), reći kako to točno postaviti, odnosno, hoću li vidjeti kakvu razliku u performansama?

Drugo pitanje:

Kupio bih još 8 GB DDR3 modula. E sad, pošto mojih modula više nema na tržištu, mogu li s njima upariti neke druge? Ako da, može neka best buy preporuka?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dva početnička pitanja glede DDR3

U biosu moras nac postavku za frekvenciju memorije (ili mnozitelj memorije) i slobodno stavi na 1600mhz.

Razliku neces osjetit u svakodnevnom radu.

 

evo preporuka...

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=051210216

 

low profile ramovi da ne smeta za ugradnju hladnjaka a i latencije su iste! 

 

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2012 15:04 (KrpaZG).
12 godina
neaktivan
offline
Dva početnička pitanja glede DDR3

Koje god module ubacis s time sprzit ces ih, jer tim tvojim cudima treba cak 1.8V za rad (default za DDR3 je 1.5V). Na tvoj mjestu bi i te module zamijenio drugima.

clock2much
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dva početnička pitanja glede DDR3
mate960 kaže...

Koje god module ubacis s time sprzit ces ih, jer tim tvojim cudima treba cak 1.8V za rad (default za DDR3 je 1.5V). Na tvoj mjestu bi i te module zamijenio drugima.

Uuu ovo mi je promaklo, da obavezno bi trebao zamjenit ih....

11 godina
offline
Re: Dva početnička pitanja glede DDR3

Možete li mi preporučiti module koji bi išli uz moje postojeće? Možda neki Dominatori?

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2012 15:44 (p3r02d3r0).
11 godina
offline
Re: Dva početnička pitanja glede DDR3
mate960 kaže...

Koje god module ubacis s time sprzit ces ih, jer tim tvojim cudima treba cak 1.8V za rad (default za DDR3 je 1.5V). Na tvoj mjestu bi i te module zamijenio drugima.

 

Btw, sad sam Aidom64 primijetio da je napon na modulima 1,5 V. Znači, prema tome bi mogli ići ovi koje je Krpa predložio? Zar ne?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dva početnička pitanja glede DDR3
p3r02d3r0 kaže...

Btw, sad sam Aidom64 primijetio da je napon na modulima 1,5 V. Znači, prema tome bi mogli ići ovi koje je Krpa predložio? Zar ne?

Napon im je 1.5 jer im je to dovoljno za 1066MHz. Za sve vece taktove traze veci napon.

clock2much
11 godina
offline
Re: Dva početnička pitanja glede DDR3

Ako bi ostali na 1066 MHz, znači, mogu se uparit s onim predloženima?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dva početnička pitanja glede DDR3
p3r02d3r0 kaže...

Ako bi ostali na 1066 MHz, znači, mogu se uparit s onim predloženima?

Da ali nema smisla bacati novce na 1600 module a drzati in na tek 1066MHz.

clock2much
12 godina
offline
Re: Dva početnička pitanja glede DDR3

Da, ali bi i oni radili na tom taktu. Imam dva prijedloga za tebe. Prodaj sadašnje i kupi one sa linka gore, ili 2x ove pa nadodaš na sadašnje...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
11 godina
offline
Dva početnička pitanja glede DDR3

Hvala svima na odgovorima

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Dva početnička pitanja glede DDR3

ja imam pitanje vezano za CPU->RAM odnos. piše da recimo AMD FX-8120 i ostali iz serije imaju integrirani memorijski kontroler od 1866 Mhz. znači li to da će oni iskoristit puni potencijal RAM-a ako naprimjer imamo matičnu koja podržava max. 2100 Mhz?

i još nešto: šta znači ono O.C. u zagradama kod objašnjenja za memory support kad se ode na službene stranice neke matične?

tnx

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 21:22 (johnnybravocota).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice