Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.387.697
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
metallic kaže...

@vladimir

 

Jedno glupo pitanje; zasto ne mreznim kabelom direkt do maticne?!

 Zato jer je fizički neizvedivo osim preko onih strujnih adaptera.

Have no fear, Vlad is here
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

To su USB-i za spajanje na WLAN mrezu koja se odasilje u istoj prostoriji, od njih ocekujes previse.

 

Kupis jednom kako spada, i imas dok god zelis.

 

Na izbor ti je hoces li omni ili usmjerenu antenu.

Ako je puno zidova izmedju, ili opcenito vise prostorija, onda usmjerenu,

a ako je jedan zid mozes i omni.

 

Omni EW-7811UAC

Usmjerena EW-7811DAC

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Čitatelj kaže...

Kupis jednom kako spada, i imas dok god zelis.

 ajoj, to izgleda preglomazno za obični usb utor

oni mali stickovi se razjebu s vremenom, a kamo li to čudo

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ako ustekas otraga u plocu, i tako stoji i ne diras, nema sanse da se ista desi.

No ako svaki dan 5x ustekavas i istekavas, onda je jasno da ce se USB rasklimati,

osobito na jeftinom kucistu ili jeftinim plocama.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Čitatelj kaže...

To su USB-i za spajanje na WLAN mrezu koja se odasilje u istoj prostoriji, od njih ocekujes previse.

 

Kupis jednom kako spada, i imas dok god zelis.

 

Na izbor ti je hoces li omni ili usmjerenu antenu.

Ako je puno zidova izmedju, ili opcenito vise prostorija, onda usmjerenu,

a ako je jedan zid mozes i omni.

 

Omni EW-7811UAC

Usmjerena EW-7811DAC

 Ma ne, problem je što oni poblentave kad se ušteka drugi usb stick sprijeda, inače rade bez greške. Moja pretpostavka je da prednji USB header ne može podnijeti toliku potrošnju struje i da zato trokira. Zato sam se javio u ovu temu a ne neku drugu. Nebitno, to se da riješiti, totalni smo offtopic sad

Have no fear, Vlad is here
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Čitatelj kaže...

Ako ustekas otraga u plocu, i tako stoji i ne diras, nema sanse da se ista desi.

No ako svaki dan 5x ustekavas i istekavas, onda je jasno da ce se USB rasklimati,

osobito na jeftinom kucistu ili jeftinim plocama.

 nije baš da sam svaki ištekavao i uštekavao 5× dnevno, no nakon par godina su mi se dva obična sticka rasklimala, doduše kineska, no i kod frenda je istobilo sa sličnim d-link modelom - jednostavno ga trkneš, ili ga kabel neki zakači ili nešto treće

daleko mi je bolja opcija adapter poput ovog d-linka s kabelom, stoji već par godina, stalno ga se premješta po kućištu i stolu, uštekava, ištekava i jednako radi kao i prvog dana

da ga hebeš to je preglomazno i mora se rasklimat prije ili kasnije, dovoljno da drmneš u stol da se to zaljulja odozada

5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Crni non-RGB Eclipse P400A TG  u ADMu za 516kn. Dobra cijena za to ?

Apoc
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Da

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Trebam preporuku za sto manje kuciste da moze stat ATX maticna

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tommy_GTI kaže...

Trebam preporuku za sto manje kuciste da moze stat ATX maticna

 

Ako slazes novi PC, onda radije idi na mATX ili ITX.

Takodjer, koji oblik kucista trazis? Tower, Desktop, nesto trece?

 

Od manjih imas:

Thermaltake Core G3 - 23.58l

 

Meni se s obzirom na dizajn ne svidja, radije bi isao na ovo kuciste, premda je veceg volumenta,

razmjestaj komponenti ga cini ukupno vizualno manjim:

Raijintek Thetis Classic - 27.67l

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Nazalost vec posjedujem ATX konfiguraciju. Oblik kucista je nebitan

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Manje od ta dva ne znam, osim onih skupih rijesenja sa eksternim napajanjem,

za konfe bez grafike, gdje je kuciste usput i CPU hladnjenje.

 

https://geizhals.at/?cat=gehatx&xf=1002_25%7E9691_ATX

 

https://geizhals.at/?cat=gehatx&xf=1002_30%7E9691_ATX

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Pozdrav,
Htio bih zamijeniti svoje Antec NX100 kućište nekim boljim, grafa se malo grije u ovome.
Htio bih isto mid tower, ne planiram neke lude nadogradnje.
Od ovih sto sam vidio ok mi se cine be quiet! Pure Base 500, CM H500P i Corsair Carbide Series 275R.
Ima ko jos kakvu preporuku sto da pogledam? Moze i neko jeftinije od navedenih.
HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
kratos091 kaže...
Pozdrav,
Htio bih zamijeniti svoje Antec NX100 kućište nekim boljim, grafa se malo grije u ovome.
Htio bih isto mid tower, ne planiram neke lude nadogradnje.
Od ovih sto sam vidio ok mi se cine be quiet! Pure Base 500, CM H500P i Corsair Carbide Series 275R.
Ima ko jos kakvu preporuku sto da pogledam? Moze i neko jeftinije od navedenih.

 Sva tri ti imaju loše termalne performanse, gledaj u nekom drugom smjeru, nešto sa mrežom naprijed.

 

Npr. baš od tog CM H500P imaš mesh verziju koja je puno bolja, ili ovo:

 

 

https://www.coolermaster.com/catalog/cases/mid-tower/mastercase-h500-argb/

 

Bez P u imenu, isto ima mrežu naprijed.

 

Fractal meshify je dobar, onda imaš ovo kao povoljnu alternativu (ima i verzija sa staklom):

 

https://www.futura-it.hr/kuciste-silentiumpc-signum-sg1-pure-black-bez-napajanja-pn-spc229/SPC229/product/

 

Samo dodaš par ventova naprijed.

 

Itd. Preporučam na yt pogledati kanal Gamers nexus, oni rade jako dobre termalne testove kućišta, i imaju dosta modela testirano.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 22:52 (Jakovp).
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav,

Trebao bih perporuku mATX kućišta do 500 kn (može i 50 kuna više, ako će to činiti neku veću razliku), naravno ako može za manje novca bilo bi odlično .
Volio bih da kućište ima dobru ventilaciju, ali opet da ne moram svaki mjesec čistiti cijelo kućište od prašine i da nije previše bučno.

Također ako je moguće da kućište bude čim kompaktnije. RGB i kaljeno staklo nisu mi toliko bitni.


Od komponenata koje najviše griju imam R5 1600 AF (kojeg planiram overclockati i staviti Arctic Freezer 34 eSports DUO) i EVGA 1070 SC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Digni kuciste s poda na stol, a sobu cesce usisavaj, osobito ako imas tepihe,

dakle dobar usisavac sa dobrim filtrom, da ti istu prasinu ne baca dalje u zrak.

 

Sharkoon AI7000 dolazi sa preinstaliranim 3x 140mm ventilatorima,

dva naprijed, jedan otraga, dakle tu vec u startu stedis investiciju bilo kakvih 140mm ventilatora.

https://www.nabava.net/kucista/sharkoon-ai7000-kuciste-cijena-midi-bez-napajanja-atx-89990271

 

Ako zelis tisinu, dobru zvucnu izolaciju, i mogucnost ugradnje 140mm ventilatora,

onda Pure Base 500, s tim da moras jos investirati u ventilatore koje zelis, dolazi sa "samo" dva ultra tiha 140mm ventilatora:

https://www.nabava.net/kucista/100300422-be-quiet-pure-base-500-gray-cijena-102421431

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 8:18 (Čitatelj).
Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Biram izmedu dva kucista, koji je bolji izbor, da odgovara mojoj konfiguraciji i da je sve ukupno bolje kuciste? Sta je sa ovim Antec mogu li njihov RGB normalno spojiti na maticnu? 

 

https://www.links.hr/hr/kuciste-antec-the-original-dark-phantom-dp501-white-midi-atx-bijelo-bez-napajanja-052600315?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.instar-informatika.hr/kuciste-thermaltake-h200-tg-snow-rgb-edition/0151621/product/

 

Druga kucista me ne zanimaju. 

Imam jos 2 coolera koja idu u novo kuciste.

 

Hvala!!

 

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Dzabe ti kuleri u tim kucistima kad jedva da ima ikakvih otvora za ventilaciju sprijeda. To ne vrijedi 300kn, kamoli 600, ali bitno da imaju kaljeno staklo i LEDice. Ako oces bijelo, LED i stock ventilatore nazovi ADM ili im posalji mejl i pitaj kad ce im opet doci Phanteks P400A za 500 i nest kuna. Ili pitaj Centro.hr/Mikronis jer su oni glavni nabavljaci za Phanteks u HR, ak se ne varam.

4 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ima kakav best buy trenutno microatx/atx kućište ili combo kućište+ventilatori do nekih 500-600kn? Bitna mi je tišina, da nije pre glomazno/ružno, da ima pokriven/da se može pokriti gornji panel.

Gledao sam: Sharkoon AI7000, Be quiet pure base 500, Fractal define mini c, Phanteks p300. Za sada mi se fractal mini i phanteks najviše sviđaju, ali me brine protok zraka. Sviđa mi se npr kod MS black widow što se prednji panel može otvoriti tipa tijekom igranja pa protok nije neki problem, ali koliko vidim to je glomazno kućište za koje se ne isplati davati preko 500kn. Jel ima još nešto u tom rangu da bacim oko?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Deltron0 kaže...

Ima kakav best buy trenutno microatx/atx kućište

http://www.phanteks.com/Eclipse-P400A.html

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
Deltron0 kaže...

Ima kakav best buy trenutno microatx/atx kućište

http://www.phanteks.com/Eclipse-P400A.html

 Vidio sam to ali mi je jako ružna ta prednja stranica, trenutno imam zalman z3 i na nju se nakupi prašina brzo.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Deltron0 kaže...

 Vidio sam to ali mi je jako ružna ta prednja stranica, trenutno imam zalman z3 i na nju se nakupi prašina brzo.

Pa ispod imaš filter koji čistiš. Imaš dvije opcije, ovako nešto di sigurno nećeš imati problema sa hlađenjem ili neki BeQuiet, Fractal koji ima zatvorenu prednju masku,

a onda i ograničen protok zraka. Jebga, tamo di ne može prašina, bome ne može ni zrak da kvalitetno ohladiš komponente.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 20:24 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ima li uopce kod nas za kupiti Phanteks P300A ili P400A? Nalazim samo verzije bez A (bez mesha naprijed).
HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Bilo je, ali kao i hrpa artikala svega ima u manjim kolicina ili nema radi korone. Phanteks je americka firma pa im vjerojatno nije zgodno slat u EU. Inace oni su jedni od rijetkih proizvodjaca hardvera, ako se kuciste moze smjestit u tu kategoriju, koji ne naplacuju shipping u EU za razliku npr. od Corsaira. Zato su im kucista obicno best buy.

 

Sto se funkcionalnosti, tj. protoka zraka tice idu ovim redom P400A=P300 > P350X > P300=P400. Znaci, ako nema P400A mozes baciti oko na P350X. Vidim da ga ima u Mikronisu za 560kn.

 

Meni je kod P400A najveca fora novi dizajn ventilatora, tolko nov da ih nema na sluzbenim stranicama, ali dizajn izgleda dobro u stilu najnovije Noctue. Kod obicne verzije se dobiju 2 komada, a kod malo skuplje rgb bijele varijante 3 komada, ako se ne varam.

 

Ja bi na tvom mjestu zvao ADM i/ili Mikronis i pitao ih kad ce im doci P400A. Ako ti je hitno kucist i kazu za 2mj onda jednostavno idi na P350X ili nesto slicno..

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...

...tamo di ne može prašina, bome ne može ni zrak da kvalitetno ohladiš komponente.

 zato kupiš kvalitetne komponente s dobrim hlađenjem i ne treba ti oluja da ih ohladiš 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

 zato kupiš kvalitetne komponente s dobrim hlađenjem i ne treba ti oluja da ih ohladiš 

Slažem se. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo P400A u ADMu opet, RGB verzija. Stara cijena, 649kn.

Apoc
Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Postoji li razlika u kvaliteti izrade između Meshify C ili P400A? Meshify C je ipak skuplje, nekih 130kn i dolazi s ventilatorom manje (recimo još 100kn). Vrijedi li stvarno tih ~230kn više?

Sviđa mi se kod Meshify C lagano skidanje prednjeg, izvlačenje donjeg filtera i manja veličina, pa si pokušavam nekako opravdati razliku u cijeni...

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Realno ne bas, Fractal je u zadnjih par god poskupio, a Phanteks ostao na svojoj ulozeno/dobiveno razini. Jedan ventilator sigurno nije 100kn, ali kad zbrojiš da su sva 3 ventilatora od P400A RGB onda vjerojatno da kad bi se gledali zasebno ventilatori. Btw. za cijenu Meshify C vani, bez uracunate dostave, mozes uzeti Lian Li Lancool II koji mnogi predstavljaju kao najbolje kuciste 2019: https://www.caseking.de/search?sSearch=Lian+Li+Lancool+II Bas gledam recenzije, hrpetina featura za 90, odnosno 95 eura za bijelu verziju. Ja bih osobno neke feature maknuo za nesto nizu cijenu, ali rastura konkurenciju s obzirom na inovativnost u tom cijenovnom rangu. Moguce da ce izaci mesh verzija, iako i ova ima solidan protok zraka. U konacnici, uzmi ono koje ti se najvise svidja jer vjerojatno neces tako skoro mijenjati kuciste pa se u tom pogledu isplati nadodati malo vise love.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
kratos091 kaže...

Postoji li razlika u kvaliteti izrade između Meshify C ili P400A? Meshify C je ipak skuplje, nekih 130kn i dolazi s ventilatorom manje (recimo još 100kn). Vrijedi li stvarno tih ~230kn više?

Sviđa mi se kod Meshify C lagano skidanje prednjeg, izvlačenje donjeg filtera i manja veličina, pa si pokušavam nekako opravdati razliku u cijeni...

Ovisi koliko su ti bitne dimenzije i estetika samog kućišta. P400A je ponešto veće/duže i kod takvih kućišta to se sve doima prazno jer ima puno neiskorištenog prostora, normalno ovisi koji hardver nutra stavljaš...Isto tako P400A nema prednji filter za prašinu, netko tko ima P400A je pisao da se unutra skuplja prašina jako brzo, no to se može lako riješiti e-bay filterima. Nije 200kn toliko puno, i kak kaže kolega iznad nećeš kućište brzo mijenjati pa se isplati dati malo više za ono kaj znaš da želiš. Sa ta dva kućišta ne možeš pogriješiti...

 

Koliko je kod nas koštao P300A? Jako mi se sviđa, volim manje mid-towere, još da u sljedećoj inačici dodaju support na 240mm AIO sa gornje strane pun pogodak za tih 500kn.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice