Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.871
|
čitano: 3.604.841
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

Zavisi koji točno model imaš, ako je 80+ Bronze moglo bi izdržati... iako i to je ono, ne baš sigurno... jer ipak ta grafa more povući dobrih 300W

 

A i iskreno, ne vidim smisla stavljati taj stari krš od grafe na taj proc koji ti imaš jer budeš samo gore napravio nego što sada imaš.

 a znam al sjećam se kad sam pisao završni o najjačim grafama, pisao sam o toj grafi pa me uhvatila nostalgija i želja da baš probam tu grafu al da kako kažeš te dualke ubijaju procesore, a kad gledam grafe za moguću lovu....

Chill Now And Forever
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poštovane kolege,

 

Planiram upgrade na i5 6600 (nikakv OC) , pa me zanima da li bih trebao novo napajanje. Treutno imam XFX 550(ostatak komponenti pod Moj PC) starog 5 godina. Pretpostavljam da bi trebalo držati, ali čisto zbog godina da li uzeti i novo napajanje tipa

http://www.bug.hr/cijene/search/?q=seasonic+520? Nije da mi treba taj trošak, ali da budem miran.

 

Hvala.

 

Zaboravio sam napomenuti da bih sve uzeo u ADM -u. Tamo nemaju dotičnog Anteca. Pa me zanima da li je Seasonic kojeg sam linkao adekvatan. Posebno jer mi po cijeni ulazi u budžet.

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 14:50 (Kvod).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kvod kaže...
Nije da mi treba taj trošak, ali da budem miran.

Nema potrebe, a ako već hoćeš mijenjati, onda si uzmi Gold Antec TP-550C 550W.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kvod kaže...

Poštovane kolege,

 

Planiram upgrade na i5 6600 (nikakv OC) , pa me zanima da li bih trebao novo napajanje. Treutno imam XFX 550(ostatak komponenti pod Moj PC) starog 5 godina. Pretpostavljam da bi trebalo držati, ali čisto zbog godina da li uzeti i novo napajanje tipa

http://www.bug.hr/cijene/search/?q=seasonic+520? Nije da mi treba taj trošak, ali da budem miran.

 

Hvala.

 

 

 Snage ima dovoljno ali sad s obziromda je već staro 5 godina ne bi ti bilo loše ni promijeniti. Za to ti je dosta od 450W pa na više dobro napajanje. Prištedi još malo pa si uzmi ovo kao moje ili 550W model pa si miran narednih 5 godina.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
Kvod kaže...
Nije da mi treba taj trošak, ali da budem miran.

Nema potrebe, a ako već hoćeš mijenjati, onda si uzmi Gold Antec TP-550C 550W.

 Nije da mi je još taj trošak potreban, ali razmišljam da li i napajanje uzeti pa da sam miran.

 Nisam naveo, uzeo bih sve u ADM -u pa me zanima da li je Seasonic kojeg sam linkao adekvatan .

 Hvala.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobar je taj Seasonic.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobar... ali ne toliko dobar da se isplati sa XFX 550 prelaziti na njega...

 

Ili ideš na još kvalitetniji GOLD ili ne diraš ništa.

Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

Dobar... ali ne toliko dobar da se isplati sa XFX 550 prelaziti na njega...

 

Ili ideš na još kvalitetniji GOLD ili ne diraš ništa.

 GOLD - pri tome mislite na XFX 550 gold ili Seasonic 450 gold?

 Uzeo bih sve u ADM - u.

 

 Bi li ovo napajanje bilo u redu 

 http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=14991

 

 Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 10:13 (Kvod).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislio sam na to da se ne isplati ici sa tog napajanja kojeg imaš na taj seasonic koji si linkao. Nikako se ne isplati. Jer to su doslovce dva ista napajanja.

 

Ako vec moraš kupovati novo napajanje, onda kupuješ ovo:

 

Napajanje Fortron 500W, Aurum S, PPA5004100, 12cm ventilator - 705kn, 60mj garancija

Napajanje SEASONIC 450G, SS-450G, Haswell ready, G series - 735kn, 60mj garancija

 

ili kupiš opet XFX 550W ako oni na njega daju 60mj, ako ne onda gledaj neko sa 60mj kao gore navedena.

 

Za 60mj još provjeri s njima, jer kod njih ima svašta ali ta napajanja original dolaze sa 60mj.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 10:12 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

Mislio sam na to da se ne isplati ici sa tog napajanja kojeg imaš na taj seasonic koji si linkao. Nikako se ne isplati. Jer to su doslovce dva ista napajanja.

 

Ako vec moraš kupovati novo napajanje, onda kupuješ ovo:

 

Napajanje Fortron 500W, Aurum S, PPA5004100, 12cm ventilator - 705kn, 60mj garancija

Napajanje SEASONIC 450G, SS-450G, Haswell ready, G series - 735kn, 60mj garancija

 

ili kupiš opet XFX 550W ako oni na njega daju 60mj, ako ne onda gledaj neko sa 60mj kao gore navedena.

 

Za 60mj još provjeri s njima, jer kod njih ima svašta ali ta napajanja original dolaze sa 60mj.

 

 Prvenstveno sam mislio uzeti napajanje, jer planiram ići na novu platformu. S obzirom na budžet da napajanje bude oko 500 kn, jer inače ne znam kako ću sve financijski zatvoriti. Tako da u konačnici može biti i isto, samo da je novo.

 Što mislite o Fortronu silver kojeg sam linkao? Čini mi se kao best buy za te novce.

 

 LP

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 10:27 (Kvod).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa da ti budem iskren, ja uopce ne vidim razloga prelaziti na to što ti prelaziš jer je doslovce slabije :D Je da, novo je... ali opet slabije je :D

 

A ako vec bacaš pare, onda kupi i5 6500 a ne 6600 jer je isto, a 200kn manje... Koju ploču misliš uzeti? Memoriju?

 

Raider je ok, i slobodno mozes i ici na njega. Isto tako provjeri da li daju 60mj garanciju kao druge trgovine.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

Pa da ti budem iskren, ja uopce ne vidim razloga prelaziti na to što ti prelaziš jer je doslovce slabije :D Je da, novo je... ali opet slabije je :D

 

A ako vec bacaš pare, onda kupi i5 6500 a ne 6600 jer je isto, a 200kn manje... Koju ploču misliš uzeti? Memoriju?

 

Raider je ok, i slobodno mozes i ici na njega. Isto tako provjeri da li daju 60mj garanciju kao druge trgovine.

 Pa mislio sam se ponoviti, ovo staro prodati dok još mogu dobiti neke novce za to (inače ništa od kupovine - to mi je temelj financijske konstrukcije), za 6600 sam pročitao da je bolji za gaming(primarana svrha), tj. ima veći boost - 3,3 - 3,9 nego 6500. 

 Ploča MSI Bazooka, ram Kingston 1x8 ddr4. Stoga promišljam da ako već idem na sve novo da ubodem i novo napajanje pa da sam u dogledno vrijeme miran.

 Mada sada vidim da ima problema sa svijanjem i trganjem Skylake procesora, pa više ni sam nisam pametan.

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 10:46 (Kvod).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Promjeni trgovinu i prođeš jeftinije a dobiješ istu stvar ;) Ak su ti daleko, dostava je besplatna i u zagreb dofuraju isti dan doslovce...

i5 6600 nije ništa toliko bolji od 6500 da se isplati davati 200kn više. Pa da se mene pita i 6400 je ok i dovoljan.

 


Fortron Raider S 550W, 80+ SILVER fsp-raiders-550w   519,00 kn
INTEL Core i5-6500 (3.20GHz,1MB,6MB,65W,1151) Box, INTEL HD 530 BX80662I56500SR2BX 1.799,00 kn
memorija DDR4 8GB, 2400 MHz, Performance series, AMD Radeon bulk 121.200.074 419,00 kn
MSI H110M Pro-VD, Skylake, DDR4, 1151 msi-h110m-pro-vd 499,00 kn

3.236,00 kn

 

Za savijanje ne vidim brigu, prodaj i svoj hladnjak jer ti za ovaj proc ne treba ništa bolje od original intela.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 11:02 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

Promjeni trgovinu i prođeš jeftinije a dobiješ istu stvar ;) Ak su ti daleko, dostava je besplatna i u zagreb dofuraju isti dan doslovce...

i5 6600 nije ništa toliko bolji od 6500 da se isplati davati 200kn više. Pa da se mene pita i 6400 je ok i dovoljan.

 


Fortron Raider S 550W, 80+ SILVER fsp-raiders-550w   519,00 kn
INTEL Core i5-6500 (3.20GHz,1MB,6MB,65W,1151) Box, INTEL HD 530 BX80662I56500SR2BX 1.799,00 kn
memorija DDR4 8GB, 2400 MHz, Performance series, AMD Radeon bulk 121.200.074 419,00 kn
MSI H110M Pro-VD, Skylake, DDR4, 1151 msi-h110m-pro-vd 499,00 kn

3.236,00 kn

 

Za savijanje ne vidim brigu, prodaj i svoj hladnjak jer ti za ovaj proc ne treba ništa bolje od original intela.

 Oni su mi najbliži, da im mogu odfurati da mi iščupaju ovo staro i ugrade novo. Godinama već kod njih sve radim. Druga opcija bi bila Futura, ili eventualno HGSpot, ali njima ne bih baš išao.

 

Vezano uz LC njega bih ipak zadržao, ako je ikako moguće.

 

Našao sam dućan o kojem se radi. Idem k njima jer je ovo stvarno povoljnije.

 

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 11:22 (Kvod).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ja sam složio u futuri, a vjerujem da će ti oni i to dosta jeftinije iščupati i složiti nego adm

 

jedino to, ako su ti daleko... to onda može biti problem

 

Vidi s njima kako i šta, ako je preskupo slagaje i gorivo onda ADM ali kažem nemoj bacati lovu na gluposti, prvenstveno procesor uzmi i5 6500 i amen...

Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

ja sam složio u futuri, a vjerujem da će ti oni i to dosta jeftinije iščupati i složiti nego adm

 

jedino to, ako su ti daleko... to onda može biti problem

 

Vidi s njima kako i šta, ako je preskupo slagaje i gorivo onda ADM ali kažem nemoj bacati lovu na gluposti, prvenstveno procesor uzmi i5 6500 i amen...

 Za tu razliku u cijeni si platim taxi i još mi ostane za ćevose i pljuge.

 

i bi tako...

 

Hvala još jednom poštovani kolega. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 11:25 (Kvod).
13 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Molio bih preporuku za napajanje od 550-600W. Obzirom da ide u Define R5 trebali bi biti nešto duži kablovi, i da po mogućnosti bude full modularno, ili bar polumodularno i što tiše.

Obično se okrenem seasonicu, al sam se malo neugodno iznenadio kako je slaba ponuda Seasonica iznad 500W i 500kn. Tipa nigdje ne mogu naći 550W G series.

Sad sam gledao http://www.bit-tech.net/hardware/psus/2015/09/18/cooler-master-v550-review/7 i Fractal Teslu, što je sve u rangu od 800kn za 550W napajanje.

Nešto pametnije?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Chronosus kaže...

Molio bih preporuku za napajanje od 550-600W. Obzirom da ide u Define R5 trebali bi biti nešto duži kablovi, i da po mogućnosti bude full modularno, ili bar polumodularno i što tiše.

Obično se okrenem seasonicu, al sam se malo neugodno iznenadio kako je slaba ponuda Seasonica iznad 500W i 500kn. Tipa nigdje ne mogu naći 550W G series.

Sad sam gledao http://www.bit-tech.net/hardware/psus/2015/09/18/cooler-master-v550-review/7 i Fractal Teslu, što je sve u rangu od 800kn za 550W napajanje.

Nešto pametnije?

 

 evga g2 ima jako dobre ocjene na testovima, imaš je na alzashopu ispod 800kn s dostavom

kod nas je nešto iznad 800kn

 

https://www.alzashop.com/evga-supernova-550-g2-d3026461.htm?o=1

 

a imaš i superflower golden green 550w za manje od 700kn (kuku, ja sam takvog u ožujku uzeo za 590 kunića)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 12:19 (picajzla0707).
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Preporučam Fractal Design Edison M 550W, trebalo bi ti biti taman.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Chronosus kaže...

Molio bih preporuku za napajanje od 550-600W. Obzirom da ide u Define R5 trebali bi biti nešto duži kablovi, i da po mogućnosti bude full modularno, ili bar polumodularno i što tiše.

Obično se okrenem seasonicu, al sam se malo neugodno iznenadio kako je slaba ponuda Seasonica iznad 500W i 500kn. Tipa nigdje ne mogu naći 550W G series.

Sad sam gledao http://www.bit-tech.net/hardware/psus/2015/09/18/cooler-master-v550-review/7 i Fractal Teslu, što je sve u rangu od 800kn za 550W napajanje.

Nešto pametnije?

 

 evga g2 ima jako dobre ocjene na testovima, imaš je na alzashopu ispod 800kn s dostavom

kod nas je nešto iznad 800kn

 

https://www.alzashop.com/evga-supernova-550-g2-d3026461.htm?o=1

 

a imaš i superflower golden green 550w za manje od 700kn (kuku, ja sam takvog u ožujku uzeo za 590 kunića)

 

 

 

 

Bulls eye ovaj evga! Ali zašto piše garancija 2 godine dok se svugdje drugdje govori o 7 godina?

 

http://www.evga.com/Products/Specs/PSU.aspx?pn=CDEB9CC1-7835-4331-9605-188D80F167CB

 

P.S. nisam čuo za alzashop. Od kud dostavljaju i kak je s garancijom?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Chronosus kaže...

 

Bulls eye ovaj evga! Ali zašto piše garancija 2 godine dok se svugdje drugdje govori o 7 godina?

 

http://www.evga.com/Products/Specs/PSU.aspx?pn=CDEB9CC1-7835-4331-9605-188D80F167CB

 

P.S. nisam čuo za alzashop. Od kud dostavljaju i kak je s garancijom?

 ta evga bi trebala imati 5g gare, alzashop dostavlja iz češke za doslovno par dana

dosta sam toga naručio od njih i nikad problema

doduše, nemam (srećom) iskustva s njihovom garancijom, ali neki su kolege rekli da i to rješavaju bez problema

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

7 godina za 550W model i 10 godina za 750W model.

Mora biti kupljeno u ovlaštenom dućanu, AlzaShop to je i moraš se registrirati na EVGA stranici unutar 90 dana od kupnje.

Unutar prve dvije godine napajanje šalješ u AlzaShop, kasnije ga šalješ direktno proizvođaču, sve troškove snosi proizvođač.

To je SuperFlower Leadex Platinum platforma i nema mane.

ps. cijena 550W modela za blizu 900 kn sa dostavom iz AlzaShopa ako sam računao dobro.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 16:37 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Cini mi se da je dostava 10€, a sad nemrem provjeriti jer sam na mobu
Svakako treba iskoristiti i popust od 5% pri prvoj registraciji, a ima i onih 10% ili 10€ sa slanjem preporuka na 5 mejlova, tako da se da kod njih ustedjeti
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Cijena dostave u Alzi je 9 € (cjenik).

 

I kod nas se može uzeti EVGA i to ne puno skuplje.

 

EVGA 550 GS (od 836 kn) - Seasonic platforma, kompaktno kućište.

EVGA 550 G2 (od 858 kn) - Super Flower platforma

(možda EVGA 750 G2 (od 1000 kn))

 

E sad, s obzirom na uloženo dobiveno, možda ne bi bilo loše pogledati i Corsair RM650x (od 900 kn; 7 god. garancije). To je 7 god. garancije kod nas, a napajanje je u rangu EVGA-e.

Slabija verzija Corsair RM550x (833 kn; treba pitati u trgovini koji su točni jamstveni uvjeti).

 

I CM s početka priče isto tako nije loš izbor, samo je garancija 2 god., ali možda se može kod proizvođača produžiti na 5 godina (uvjeti). CM V650 (od 862 kn; 2 god. garancije). Još je tu XFX XTR 550 (od 831 kn; 5 god. garancije), Seasonic platforma...

 

Corsair je vjerojatno najtiši (V650 mu je vrlo blizu), a EVGA (SF platforma) ima najbolje rezultate testiranja. XFX i GS su tu negdje među svima.

Sva ova napajanja su vrhunske kvalitete tako da odaberi ono napajanje koje ti se vizualno najviše sviđa i ono koje ti odgovara s obzirom na jamstvene uvjete i cijenu.

 

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Cijena dostave u Alzi je 9 € (cjenik).

 

I kod nas se može uzeti EVGA i to ne puno skuplje.

 

EVGA 550 GS (od 836 kn) - Seasonic platforma, kompaktno kućište.

EVGA 550 G2 (od 858 kn) - Super Flower platforma

(možda EVGA 750 G2 (od 1000 kn))

 

E sad, s obzirom na uloženo dobiveno, možda ne bi bilo loše pogledati i Corsair RM650x (od 900 kn; 7 god. garancije). To je 7 god. garancije kod nas, a napajanje je u rangu EVGA-e.

Slabija verzija Corsair RM550x (833 kn; treba pitati u trgovini koji su točni jamstveni uvjeti).

 

I CM s početka priče isto tako nije loš izbor, samo je garancija 2 god., ali možda se može kod proizvođača produžiti na 5 godina (uvjeti). CM V650 (od 862 kn; 2 god. garancije). Još je tu XFX XTR 550 (od 831 kn; 5 god. garancije), Seasonic platforma...

 

Corsair je vjerojatno najtiši (V650 mu je vrlo blizu), a EVGA (SF platforma) ima najbolje rezultate testiranja. XFX i GS su tu negdje među svima.

Sva ova napajanja su vrhunske kvalitete tako da odaberi ono napajanje koje ti se vizualno najviše sviđa i ono koje ti odgovara s obzirom na jamstvene uvjete i cijenu.

 

 

Tnx, al izgubio sam povjerenje u Corsair kad sam dobio jedno njihovo napajanje s laprdavim ventom, a drugo je riknulo u garantnom roku (doduše sva su bila cx serija, al svejedno).

Kolko vidim jedino ovaj EVGA ima fanless operation, i to mi je mrak. Al proučit ću još ostale preporuke.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91

 

Koja je razlika u RMi i RMx napajanjima kod Corsaira? Vidim da jamstvo traje isto.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
roby27 kaže...

kiwi_91

 

Koja je razlika u RMi i RMx napajanjima kod Corsaira? Vidim da jamstvo traje isto.

 ako se ne varam u corsair linku je jedina razlika, no kako sam gledao prema testovima ta nova rm napajanja su dosta bolja od prijašnje serije i "napunjena" sa kvalitetnijim (all japanese) kondićima

14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sa EVGA-om G2 750 ce imati potpunu tisinu jer se u eco mode-u meni vent uopce ne pali a imam konfu koja dobro povuce u load-u.

Kome je tisina bitna se isplati dodati 150kn za 200W jace napajanje i tisinu. Pretpostavljam da 550W verzija isto ima eco mode ali ce se vent naravno paliti pri manjem opterecenju nego kod 750W.

 

Mali ispravak navoda od prije par postova - G2 napajanja su bazirana na Leadex Gold a ne platinum platformi..

Moj PC  
3 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

roby27

 

Osim Corsair Linka još je razlika što RMi serija ima napredniji FDB ventilator, a RMx ima "Rifle Bearing" ventilator, što bi trebala biti unaprijeđena verzija običnog "sleeve" ležaja. Mislim da ostalih razlika nema.

 

 

ansha

 

Slažem se i varijanta od 550 W ima ECO mod, ali traje dosta kratko do nekih 100-150 (+-50) W. Barem tako tvrde ove dvije recenzije (LINK 1 / LINK 2).

Razlika između Platinum i Gold platforme je gotovo pa samo u APFC MOSFET-ima i kapacitetu primarnog kondenzatora. Gold platforma ima 1 tranzistor i kondenz. od 470 µF, a Platinum 2 tranzistora za APFC i kond. od 560 µF. Tako da Platinum verzija nije nešto puno naprednija. Evo usporedba komponenti u Leadex Gold i Leadex Platinum varijanti od 550 W.

10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Recimo da uzmem i7-6700K(TDP 95) i Gtx 970(TDP 145). Bi li mogao uzest kombinaciju kvalitenog napajanje i kućišta za jedno 800 do 900 kuna maksimalno?

 

Neću to zapravo odmah uzest nego i3, ali bih volio mogućnost da mi napajanje i kućište mogu podnijeti nadgradnju, da kompjuter izdrži i da temperature budu niske. 

 

Koje su vaš preporuke ? Znači napajanje do jedno 450-500 kuna koje bi mogo izdržat i7 i gtx 970?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 12:41 (Mark Robins).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice