Corsair VS550 PSU

poruka: 15
|
čitano: 5.552
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Corsair VS550 PSU

Dal je dotično napajanje dobro za slijedeću konf.?

Fujitsu Celsius M470 Workstation
X58 + ICH10 chipset, 2 x PCI-E 2.0 16x (SLI, Crossfire)
Intel Xeon W3550 3.06-3.33 GHz, 8 MB L3, 8 threads, socket 1366 
6x 2 GB DDR3 ECC unbuffered, triple channel (24 GB uz nadoplatu)
AMD Radeon HD 7850 2GB GDDR5 256-bit, DVI, HDMI, DisplayPort, VGA (XFX Double D FX-785A-CDFC)
500 GB SATA HDD

Grafička je ili odmah bila nesipravna ili je napajanje koje je bilo u toj konfiguraciji(inače rabljena 3-4 godine) krivac.

Iz tog razloga mislim kupiti novo. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Corsair VS550 PSU
Dovoljno je, ali vs serija nije bas najkvalitetnija. Ja bih radije evga 600w 463kn pa si miran i za buduce nadogradnje ili forton 500w u istom tom rangu cijene.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
online
Re: Corsair VS550 PSU
moriel kaže...

Dal je dotično napajanje dobro za slijedeću konf.?

Fujitsu Celsius M470 Workstation
X58 + ICH10 chipset, 2 x PCI-E 2.0 16x (SLI, Crossfire)
Intel Xeon W3550 3.06-3.33 GHz, 8 MB L3, 8 threads, socket 1366 
6x 2 GB DDR3 ECC unbuffered, triple channel (24 GB uz nadoplatu)
AMD Radeon HD 7850 2GB GDDR5 256-bit, DVI, HDMI, DisplayPort, VGA (XFX Double D FX-785A-CDFC)
500 GB SATA HDD

Grafička je ili odmah bila nesipravna ili je napajanje koje je bilo u toj konfiguraciji(inače rabljena 3-4 godine) krivac.

Iz tog razloga mislim kupiti novo. 

Ta serija napajanja je dosta loša. Moguće da je ono krivac.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair VS550 PSU

Zaboravio sam reći, taj Corsair nije bil na konfiguraciji, nego samo provjeravam dal se isplati kupiti i staviti gore.

Kaj je na konfiguraciji ne znam jer mi se sad neda otvarati kanta. Ali, s obzirom da je cijeli workstation uz napajanje (osim graficke) u kompletu, čisto sumnjam da je takva mašina imala loše napajanje po defoltu, ako se koristila ko server. Zato velim, ako kupim novo, možda bude puno manje kvalitete nego postojeće. Moram provjerit koje je, al jedini razlog zakaj razmišljam da stavim novo je starost. Makar je starost 3-4 godine kaj nije puno.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair VS550 PSU
softwaremaniac kaže...
moriel kaže...

Dal je dotično napajanje dobro za slijedeću konf.?

Fujitsu Celsius M470 Workstation
X58 + ICH10 chipset, 2 x PCI-E 2.0 16x (SLI, Crossfire)
Intel Xeon W3550 3.06-3.33 GHz, 8 MB L3, 8 threads, socket 1366 
6x 2 GB DDR3 ECC unbuffered, triple channel (24 GB uz nadoplatu)
AMD Radeon HD 7850 2GB GDDR5 256-bit, DVI, HDMI, DisplayPort, VGA (XFX Double D FX-785A-CDFC)
500 GB SATA HDD

Grafička je ili odmah bila nesipravna ili je napajanje koje je bilo u toj konfiguraciji(inače rabljena 3-4 godine) krivac.

Iz tog razloga mislim kupiti novo. 

Ta serija napajanja je dosta loša. Moguće da je ono krivac.

 

 

Moze referenca na dućane koji imaju fortron ili evga u tom rangu cijene? 

Jer, narudžbe s interneta mi je preko glave. Iz puno razloga trenutno.


Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 2:26 (moriel).
7 godina
neaktivan
offline
Corsair VS550 PSU

Je https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=24265 dosta?
500W mi mozda djeluje malo.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Corsair VS550 PSU

Ako ti je problem otvarati, onda samo pogledaj na stražnjoj strani je li raspored komponenti u napajanju (zavojnice, x kondenzatori, hladnjaci i ostalo što se vidi) jednak kao i na napajanju lijevo na slici (link). Po netu vidim da M470 vjerojatno ima to Fujitsu (Delta) DPS-500QB napajanje. To je vrlo kvalitetno napajanje tako da bi ipak trebao dodatno provjeriti njegovu ispravnost jer po kvaliteti spada u viši rang (>600-700 kn) retail napajanja.

Uzmi u obzir i to da napajanje ima nešto veće dimenzije pa bi možda i postojao mali problem pri postavljanju normalnog ATX napajanja u to kućište.

15 godina
offline
Re: Corsair VS550 PSU
Evga 600 ti je najjeftinija u uzishopu,mislim da evga ima garanciju 10god trebao bi poslati mail. Forton je bolji izbor od tog corsaira a isto dodju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair VS550 PSU

Jest, identično je.

I da, ne planiram onda to samo tak' zamijeniti. Eventualno provjeriti s mjerenjem da baš nije nešto preočito ali to je to.
Pretpostavil budem da je samo grafička bila neispravna, i kad dođe iduća, tjedan dana ako se ništa ne ponovi, onda je uredu. 
Nekak' mislim da kod tog workstation-a ionak' namijenjenog stabilnosti nije nist moglo otići unutar 4 godine. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair VS550 PSU

Nitko ti to nije drugi napomenu ali postoji nešto sto se zove starenje kondenzatora, a to uzrokuje da se kapacitet napajanja smanjuje. Ako se koristilo kao server, efekti toga su onda očiti jer serverski rad ubrzava taj efekt zbog stalne velike potrošnje struje. Na serverima se to očituje po nekih 5% godišnje. 

S napajanjem se nije za zezat, jer ako je ono uzrok, kad rikne to nebude potiho. To je većinom vatrena smrt koja povuče i dosta drugih komponenata.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 15:28 (JozoBozo121).
12 godina
offline
Re: Corsair VS550 PSU

Čekaj, ti mjenjaš napajanje, a ni ne znaš koji je kvar? 

7 godina
neaktivan
offline
Corsair VS550 PSU

Je i kaj sad kraj svih odgovora napraviti.

Ako mijenjam mozda ne pase u kuciste, ako ne mijenjam mozda je nesto otislo sto se ne može izmjeriti, točno? Istina je da je bil mozda u radu par godina ko server moguće, ali da 5% godisnje odlazi napajanje, i to serversko di sustav mora biti bulletproof? A ako kondenzator oslabi/ode, to ne mogu mjeriti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Corsair VS550 PSU

Ako je računalo neispravno testiraju se komponente, a ne da kupuješ bezveze dok ne utvrdiš kvar, novce ćeš bezveze potrošiti.

9 godina
neaktivan
offline
Corsair VS550 PSU

Pa koliko možeš provjeriti sam je izmjeriti napon na railovima, i na drugim voltazama. Ja sam ti samo rekao da znaš za budućnost, nisam rekao da je napajanje otišlo. Nemoj mislit da zato sto je server da je to neko bulletproof napajanje, zato jer je to najobičnija i najjeftinija corsairova serija gdje plaćaš ime, a komponente su na razini MS power 550. Tih 550W bi trebala držat taj procesor i grafičku bez problema ako je s napajanjem sve u redu.

Jel grafa poslana na servis ili?

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair VS550 PSU
JozoBozo121 kaže...

Pa koliko možeš provjeriti sam je izmjeriti napon na railovima, i na drugim voltazama. Ja sam ti samo rekao da znaš za budućnost, nisam rekao da je napajanje otišlo. Nemoj mislit da zato sto je server da je to neko bulletproof napajanje, zato jer je to najobičnija i najjeftinija corsairova serija gdje plaćaš ime, a komponente su na razini MS power 550. Tih 550W bi trebala držat taj procesor i grafičku bez problema ako je s napajanjem sve u redu.

Jel grafa poslana na servis ili?

 

 

Nije to Corsair. Moram promijeniti naslov teme. Corsair sam naveo samo pod pitanje dal da kupim dotično Corsair ili ne.

Gle:

kiwi_91 kaže...

Po netu vidim da M470 vjerojatno ima to Fujitsu (Delta) DPS-500QB napajanje. To je vrlo kvalitetno napajanje tako da bi ipak trebao dodatno provjeriti njegovu ispravnost jer po kvaliteti spada u viši rang (>600-700 kn) retail napajanja.

Uzmi u obzir i to da napajanje ima nešto veće dimenzije pa bi možda i postojao mali problem pri postavljanju normalnog ATX napajanja u to kućište.

 
Znači napajanje koje je unutra je Fujitsu (Delta) DPS-500QB. I zato nisam baš voljan kupiti novo koje može biti manje kvalitetno, pogotovo se sad ispostavilo da VS550 Corsair nikako nije isplativo.

Tak da mozda i je server high quality vec unutra. Jedini problem može biti starost i iskorištenost i to me jedino brine. Ali kak uopce mogu biti siguran s mjerenjem?

Gle s drugog topic-a:

mbaksa kaže...

Napajanje je svakako potencijalni krivac (ako krivac postoji!). A sad, kako ti misliš provjeravati napajanje - ne znam. Možeš multimetrom izmjeriti napon na 12V vodovima i PCIE konektoru - i kad se uvjeriš da su naponi OK, što dalje? U osnovi možeš prihvatiti napajanje takvo kakvo je ili ga preventivno zamijeniti. Ak je u nekom trenutku došlo do nekog izboja koje bi oštetilo grafičku karticu, ti to naknadno nećeš moći saznati. Velim, jedino možeš provjeriti napone, iako je maaaaalo vjerojatno da naponi neće biti OK.

 
http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/problemi-grafickom/239510.aspx

---------------------
Tak da... I dalje ne znam...

A grafička nije na servisu nego mi ovih dana stiže zamjenska, ista takva koja je i i bila pokvarena.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 18:41 (moriel).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice