Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 727.411
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Puko mehurek

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...

 

Jeste danas je bas ono veliki pad i najvjerovatnije da ce padati i ostatak sedmice, moguce da ce pasti i na 1500 $ ali i ja mislim da ce se ustabiliti pad i da ce se onda polako vracati, samo pitanje je koliko ce vremena proci dok se ponovo ne vrati na ovu vrijednost od iznad 3000 $.

 

Nazalost ovaj pad ovih dana je pokazao koliko je citavo kripto trziste podlozno spekulacijama i koliko je jos uvijek nestabilno u odnosu na standardne investicijske modele. Ether je bukvalno za par dana izgubio pola svoje vrijednosti ali opet kada se sjetimo da je pocetkom godine bio na nivou od malo preko 1000$ opet nije losa situacija, a mnogi to ne vide. 

Dobra korekcija, u biti ovo je sad već "crash" 40-50%, a opet kad se gleda graf vratili smo se svega mjesec dana unazad, jer su novčići bili na tim vrijednostima prije 30 dana, a djeluje stravično. Jedino je BTC vraćen na veljaču. Biti će svakako zanimljivo pratiti razvoj situacije narednih tjedana.

 

Problem je što kad padne preko 15-20% ljudima se aktiviraju "stop loss" limiti i onda samo pada i pada jer se automatski prodaje i to će sad potrajati neko vrijeme dok se ne stabilizira.

 

Sad još kad burza otvori opet sa sell-offom tech dionica samo će pogoršati stanje, ali svejedno vjerujem da će se ovo relativno brzo popraviti. Kad završi rasprodaja kreće novi ciklus kupovine.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
MewCore kaže...

Puko mehurek

Ni prvi ni zadnji put. Ovakvih situacija je bilo do sada koliko hoćeš, ali opet nakon toga bi krenuo rast.

Kokice su spremne. 

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...
MewCore kaže...

Puko mehurek

Ni prvi ni zadnji put. Ovakvih situacija je bilo do sada koliko hoćeš, ali opet nakon toga bi krenuo rast.

Kokice su spremne. 

Mislis novcanik

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dojitza kaže...
mzopg kaže...
MewCore kaže...

Puko mehurek

Ni prvi ni zadnji put. Ovakvih situacija je bilo do sada koliko hoćeš, ali opet nakon toga bi krenuo rast.

Kokice su spremne. 

Mislis novcanik

 haha a on je prazan aktivirali mi se danas svi orderi za kupovinu, bio sam spreman za 35-40% pad, ispalo je da sam mogao i još koji posto uloviti, ali nema veze. 

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dojitza kaže...
mzopg kaže...
MewCore kaže...

Puko mehurek

Ni prvi ni zadnji put. Ovakvih situacija je bilo do sada koliko hoćeš, ali opet nakon toga bi krenuo rast.

Kokice su spremne. 

Mislis novcanik

 Puko bi valjda da je pun, nema sta puknut od propuha :D

Vidim coinbase nedostupan, crypto.com se otvara puževim korakom, bit ce krenuli ljudi spasavat kolko se moze.

Ja cu osobno cuvat jer zivi bili pa vidli.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
MewCore kaže...

 Puko bi valjda da je pun, nema sta puknut od propuha :D

Vidim coinbase nedostupan, crypto.com se otvara puževim korakom, bit ce krenuli ljudi spasavat kolko se moze.

Ja cu osobno cuvat jer zivi bili pa vidli.

Ti što sad prodaju će se vjerojatno lupati nogom u guzicu za mjesec dana. 

Neki mogu i već sad jer se većina toga već vratila sa -45% na -25%, tako da tko je prodao u panici kad je bilo -45% "pametno" je napravio.

Ovo su dani kad je najbolje otići vani u šetnju, bez mobitela.

 

Stižu mi notifikacije za US burzu, tamo je isto otvaranje bilo "vrhunsko" sve debelo u minusu, ali se lagano oporavlja.

 

Kažu da će ova cijela godina biti prevrtljiva, pa čekamo 2022.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
R3nchi kaže...

Ljudi osvojio sam na bidanju 67009xt za 830e za koju sam mislio da ce me netko spalit..

Imam 6800, sutra stize 3060..

Jel bi vi kupili il odustali? 

Founders edition je grafa..

Il da upogonim sve 3? 150mhs 360w.. cca

 

 

 Ako nisi morao prodat bubreg za skupit tih 830 Eura i možeš preživit bez njih, onda uzmi karticu, nabij sve 3 i neka deru dok je još dobro vrijeme za majnanje. Neka te ne zavara ovo što je BTC sad pao sa cijenom, bitno je izmajnat što više coina, a cijena će narast prije ili kasnije. Uvijek i samo raste. Mali pad, pa nastavak rasta. Najgluplje je sad panično prodat sve, što vidim da su mnogi napravili.

 

Ja bi tako napravio.

 

Ma uzeo babi ustedjevinu za sahranu. Iovako joj nisam reko da cu ju kremirat 😂😂😂..  Jbga kod mene je problem sto pare odmah sve cupam van..

Alo mislim i ja da cu opalit pay na paypallu pa kud puklo da puklo.

R33mba#2892
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Filox kaže...
R3nchi kaže...

Ljudi osvojio sam na bidanju 67009xt za 830e za koju sam mislio da ce me netko spalit..

Imam 6800, sutra stize 3060..

Jel bi vi kupili il odustali? 

Founders edition je grafa..

Il da upogonim sve 3? 150mhs 360w.. cca

 

 

 Ako nisi morao prodat bubreg za skupit tih 830 Eura i možeš preživit bez njih, onda uzmi karticu, nabij sve 3 i neka deru dok je još dobro vrijeme za majnanje. Neka te ne zavara ovo što je BTC sad pao sa cijenom, bitno je izmajnat što više coina, a cijena će narast prije ili kasnije. Uvijek i samo raste. Mali pad, pa nastavak rasta. Najgluplje je sad panično prodat sve, što vidim da su mnogi napravili.

 

Ja bi tako napravio.

 Gas price otisao na preko 40$, znaci ne da je panicna rasprodaja vec narod bukvalno baca ethere u vatru. 

 

Jeste danas je bas ono veliki pad i najvjerovatnije da ce padati i ostatak sedmice, moguce da ce pasti i na 1500 $ ali i ja mislim da ce se ustabiliti pad i da ce se onda polako vracati, samo pitanje je koliko ce vremena proci dok se ponovo ne vrati na ovu vrijednost od iznad 3000 $.

 

Nazalost ovaj pad ovih dana je pokazao koliko je citavo kripto trziste podlozno spekulacijama i koliko je jos uvijek nestabilno u odnosu na standardne investicijske modele. Ether je bukvalno za par dana izgubio pola svoje vrijednosti ali opet kada se sjetimo da je pocetkom godine bio na nivou od malo preko 1000$ opet nije losa situacija, a mnogi to ne vide. 

 A cuj, mozda je bas to sto crypto zeli biti. Nestabilno trziste gdje se moze na ovakvim sada terminima okrenuti ogromna lova. Ovako 50% dole, pa 150% gore, pa opet 200 dolje, 100 gore plodno tlo da u roku recimo par dana netko izvuce ogroman profit. Evo primjer samo: recimo da nije ciklus gotov i da  ce se oporaviti ovo sada, prije tj dana sam imao ETH 3500 eura, recimo kupio sam jedan, promijenio u USDC, cekao da sada padne na 1800 eura i onda kupim od 3500(1TH) 2ETH-a po 1800...cekam mozda sada tj-dva ode opet na 3000-4000 tisuce i napravim isto ili cekam jel vidim u chartovima da ce sada jos rasti. Mislim mi smo male ribice za prave tradere, stvarno tko se kuzi u brojeve, chart-ove, cita svaki dan vijesti koje pogadjaju pojedini novcic, e on je deda sada.

A i ovaj elon musk, mislim WTF? Trvrdi jedno, pa drugo, pa ce trecu misao imati o istoj temi. I takva jedna osoba vodi jednu od najvecih u usponu firmu danasnjice, zali struje a na sta voze njegovi proizvodi? Popisam se u njih pa se odvezem u ducan eto...on je kreten, sociopat, ima malo veci IQ od mene samo zato sto mu uspije svaka druga raketa sletiti fino na guzicu i to je kao nesto revolucionarno u 21st. Da je odrastao u suprotnom kvartu u arfici bio bi vjv serijski ubojica. 

 

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jbg jedni panično prodaju, drugi pak kupuju.
Al evo vidim, danas daje ko neka čehinja radodajka, rtx 3060 i gtx 1070 daju oko 17e prosječno. Vidim, zna biti i 25 pa i 30e, vj nagrada za ove silne transakcije.
Ja čuvam svoje i rokam dalje, kako god
A onog pakaša muska ne treba ni komentirati, ahahaha ono se brine kao za ekologiju,samo zaboravio je malo punjenje baterija za svoje tesle. Licemjerje level pro,al ajd
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 18:02 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

Dobra korekcija, u biti ovo je sad već "crash" 40-50%, a opet kad se gleda graf vratili smo se svega mjesec dana unazad, jer su novčići bili na tim vrijednostima prije 30 dana, a djeluje stravično...

 nemoj tako, nekima od nas djeluje ohrabrujuće 

samo nek nastavi tako još tjedan dana, da nastane prava panika, da je kupim kakvu rtx za siću pa ste vi onda opet na redu za tri godine  

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Neka sve pukne da mogu kupit grafiku RTX3080 i to za normalnu cijenu
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

Dobra korekcija, u biti ovo je sad već "crash" 40-50%, a opet kad se gleda graf vratili smo se svega mjesec dana unazad, jer su novčići bili na tim vrijednostima prije 30 dana, a djeluje stravično...

 nemoj tako, nekima od nas djeluje ohrabrujuće 

samo nek nastavi tako još tjedan dana, da nastane prava panika, da je kupim kakvu rtx za siću pa ste vi onda opet na redu za tri godine  

 

pasko kaže...
Neka sve pukne da mogu kupit grafiku RTX3080 i to za normalnu cijenu

 Bojim se da ništa od toga.

Svega oko 15% trejdera ima BTC, dok je 80% "zamrznut" od strane velikih ulagača koji ga drže dugoročno, nešto je i izgubljeno, a dio još nije izmajnan.

 

Upravo zato je i zanimljiv ovaj današnji pad, nisam ekonom, ali baš bi volio čuti stručno objašnjenje, ne ovo sa jubita već od nekoga tko se stvarno kuži. Simultano su padale sve valute, pa čak i one koje nisu toliko eksponirane ili su trenutno teško dostupne na mjenjačnicama. I onda još kad uzmemo da je samo 10-15% BTC-a u opticaju... jako čudno. Grafovi su copy-paste, čak su novčići padali u istim postocima. Ima li tko razumno objašnjenje? Jasno mi je da dođe do lančane reakcije, ali baš kod svih valuta... hm.

11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav svima,

 

imam jedno pitanje vezano za fee kod prebacivanja ETH-a.

Naime,do sad sam koristio hardware wallet Trezor na kojem sam 23.4. imao fee za prebacivanje s Etherminea na Trezor u iznosu od 0.002205 ETH na iznos od 0.05 ETH-a.

I tako je bilo od kad sam ga dobio te sam prebacio 3-4 isplate s Etherminea na Trezor.

Prije otprilike tjedan dana sam pročitao da je fee za prebacivanje u iznosu od 0.05 ETH otprilike tada bio $58 (ne znam točan iznos u ETH-u jer se cijene naravno stalno mijenjaju,ali bio je cca. $4000) ako se prebacuje s Etherminea na wallete tipa Trezor.

Govorilo se da će se tako nastaviti i da će fee s vremenom samo rasti,a da su šanse da fee padne na cca. $15 vrlo,vrlo male.

Doduše,prebacio sam se danas na Crypto.com gdje navodno nema feeva ako se majna dirketno na mjenjačnicu,ali sam danas dobio isplatu na Trezor pošto sam majnao zaostatke dok sam čekao da mi se servisira mobitel za registraciju na Crypto.com.

Međutim sad vidim da mi je fee za prebacivanje na Trezor za iznos od 0.05 ETH-a,samo 0.000021 ETH.

Znam da je fee sad tako nizak zbog pada cijene Ethereuma,ali svejedno mi najviši fee nije prešao $5 kad je ETH bio $3700-4300,tako da mi nije jasno da li se radi o zabuni jer mi ni tad nije bilo jasno kako fee može biti $58 za izrudarenih 0.05 ETH?

 

Jesam li ja nešto krivo shvatio ili fee za 0.05 ETH-a nikad nije bio tako visok ($58)?

 

Svaka pomoć je i više nego dobrodošla.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ovisi koliki fee postaviš, ima shit walleta i exchangeova koji automatski koriste visok fee kako bi se transakcija sto prije obavila, spoji to sa visokim network feeom i dobis stravicne iznose.
Ako možeš podesiti niži fee uvijek odaberi što je niži potreban za taj dan kad pokusavas poslat, ako odabereš pre mal fee može transakcija zapeti na neko vrijeme.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

Ovisi koliki fee postaviš, ima shit walleta i exchangeova koji automatski koriste visok fee kako bi se transakcija sto prije obavila, spoji to sa visokim network feeom i dobis stravicne iznose.
Ako možeš podesiti niži fee uvijek odaberi što je niži potreban za taj dan kad pokusavas poslat, ako odabereš pre mal fee može transakcija zapeti na neko vrijeme.

 Puno hvala na odgovoru.

Inače,ne znam kako da točno postavim fee pošto majnam s Etherminea direktno na taj Trezor hardware wallet.

Tako da ne znam kako da točno podesim što niži fee jer ja čuvam ETH pa ga namjeravam prodati kad ga skupim dovoljno i kad cijena naraste tako da mi nije problem ako trebam duže čekati da se transakcija obavi,dok god ne platim preveliki fee do dana kad odlučim podati sav ETH.

Da li Ethermine pruža opciju za podešavanje feea i na koji način točno?

 

12 godina
suspendiran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Why are ethereum fees so high?
Ethereum (ETH) transaction fees increase when the network is busier. This is caused by more people making transactions like sending tokens, trading on DEXes or depositing their assets to lending platforms.


A sad je suprotno! Kad sam ti rekao da je 58 usd fee na 0.05 etha, tad je bio 58 usd, sad je transaction fee low.

 
"Naime,do sad sam koristio hardware wallet Trezor na kojem sam 23.4. imao fee za prebacivanje s Etherminea na Trezor u iznosu od 0.002205 ETH na iznos od 0.05 ETH-a.

I tako je bilo od kad sam ga dobio te sam prebacio 3-4 isplate s Etherminea na Trezor."

 To nije transaction fee, to je usluga (samo fee) koju plačaš ethermine poolu 1% i T.rexu 1% iz usluge. GMiner dev fee je 0.65%. Transaction fee ide samo iz jednog walleta u wallet (Exchange). I to sve ide automatski.

 Transaction fee su puno skuplji. (Bili do nedavno).

 
"Međutim sad vidim da mi je fee za prebacivanje na Trezor za iznos od 0.05 ETH-a,samo 0.000021 ETH."

 
Odakle? Sa Crypta na trezor? Ili ethermine? Prije ethermine, imali su neki problem sa pool'om pa je fee bio 0% dva dana plus jos nagrade svim minerima. Pa su ti umanjili fee.

 
Vidi kad je najmanji transaction fee pa probaj prebacit sve na Crypto.com, (čim hitnije). Čitam sad da je pao transaction fee za 80% i sad ti je extra prilika da si prebacis sav eth na crypto ili još čekaj da padne eth, ali opet lutrija jbg. Jer kako je pao tako će se i dignut eth, što povlači za sobom i veću fee transakciju. Bolje se oprostiti od 20% ethereuma kolko imaš nego od 50/80% ethereuma dodje li eth opet na 3500 eura.

Crypto ima uslugu koju naplačuje kod prodaje etha u eure, na cca 700 eura , 18 eura fee. Ali pošto si hodler tu nemaš brige. Što je zanemarivo obzirom na cijene prebacivanja ako se sve vrati na staro odnosno vecih transaction fee'a . Ali drugih fee'a nema.

 

I što duže čekaš ide ti veći fee ako počne rast eth.

Np.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 3:22 (Cryogenic).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

gas fees 19.05 2021

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
suspendiran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

 Puno hvala na odgovoru.

Inače,ne znam kako da točno postavim fee pošto majnam s Etherminea direktno na taj Trezor hardware wallet.

Tako da ne znam kako da točno podesim što niži fee jer ja čuvam ETH pa ga namjeravam prodati kad ga skupim dovoljno i kad cijena naraste tako da mi nije problem ako trebam duže čekati da se transakcija obavi,dok god ne platim preveliki fee do dana kad odlučim podati sav ETH.

Da li Ethermine pruža opciju za podešavanje feea i na koji način točno?

 

 Transaction fees in Trezor Wallet

Trezor Wallet allows you to determine the size of the fee to send with a transaction: low, economy, normal or high. It is also possible to set a custom fee. However, it is essential to make sure the fee will be sufficient for the confirmation time you are trying to achieve; sending a transaction with a fee that is too low might mean that the transaction never gets confirmed. 

 

Tu odma i vidiš koji bi ti bio fee na odredjeni iznos kad prebacujes na crypto. Pa ili odaberes ili odustanes od transakcije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 3:16 (Cryogenic).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Colossus7 kaže...

gas fees 19.05 2021

 Ovo nista ne znaci, jel to za contract, ili za koji iznos.

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

 


A sad je suprotno! Kad sam ti rekao da je 58 usd fee na 0.05 etha, tad je bio 58 usd, sad je transaction fee low.

 


 To nije transaction fee, to je usluga (samo fee) koju plačaš ethermine poolu 1% i T.rexu 1% iz usluge. GMiner dev fee je 0.65%. Transaction fee ide samo iz jednog walleta u wallet (Exchange). I to sve ide automatski.

 Transaction fee su puno skuplji. (Bili do nedavno).

 


 
Odakle? Sa Crypta na trezor? Ili ethermine? Prije ethermine, imali su neki problem sa pool'om pa je fee bio 0% dva dana plus jos nagrade svim minerima. Pa su ti umanjili fee.

 
Vidi kad je najmanji transaction fee pa probaj prebacit sve na Crypto.com, (čim hitnije). Čitam sad da je pao transaction fee za 80% i sad ti je extra prilika da si prebacis sav eth na crypto ili još čekaj da padne eth, ali opet lutrija jbg. Jer kako je pao tako će se i dignut eth, što povlači za sobom i veću fee transakciju. Bolje se oprostiti od 20% ethereuma kolko imaš nego od 50/80% ethereuma dodje li eth opet na 3500 eura.

Crypto ima uslugu koju naplačuje kod prodaje etha u eure, na cca 700 eura , 18 eura fee. Ali pošto si hodler tu nemaš brige. Što je zanemarivo obzirom na cijene prebacivanja ako se sve vrati na staro odnosno vecih transaction fee'a . Ali drugih fee'a nema.

 

I što duže čekaš ide ti veći fee ako počne rast eth.

Np.

-Znači da će transaction fee ponovo biti po $58 za 0.05 ETH-a kad cijena ponovo drastično naraste.

-Da nisam bio siguran da li će mi na Ethermineu pisati fee samo za miner ili i za miner i Ethermine.

-Ovaj mali fee koji je bio jer su serveri pali je bio kad sam prebacivao s Etherminea na Trezor.

-Znači ustvari fee mi je manji zbog pada ETH-a i broja transakcija,međutim kad si mi rekao da je bio $58 na 0.05 ETH ja sam također tih dana (tj svakih cca 10 dana dobijem isplatu) prebacio ETH na Trezor i nije mi bilo ni blizu cifre od $58 što je pretpostavljam bio sam dobar trenutak kad sam ga prebacivao ili?

Da li je po tebi sad dobar trenutak da se kupi ETH pošto je cijena sad cca. $2200?

 

 

Cryogenic kaže...
Jurassic Park kaže...

 Puno hvala na odgovoru.

Inače,ne znam kako da točno postavim fee pošto majnam s Etherminea direktno na taj Trezor hardware wallet.

Tako da ne znam kako da točno podesim što niži fee jer ja čuvam ETH pa ga namjeravam prodati kad ga skupim dovoljno i kad cijena naraste tako da mi nije problem ako trebam duže čekati da se transakcija obavi,dok god ne platim preveliki fee do dana kad odlučim podati sav ETH.

Da li Ethermine pruža opciju za podešavanje feea i na koji način točno?

 

 Transaction fees in Trezor Wallet

Trezor Wallet allows you to determine the size of the fee to send with a transaction: low, economy, normal or high. It is also possible to set a custom fee. However, it is essential to make sure the fee will be sufficient for the confirmation time you are trying to achieve; sending a transaction with a fee that is too low might mean that the transaction never gets confirmed. 

 

Tu odma i vidiš koji bi ti bio fee na odredjeni iznos kad prebacujes na crypto. Pa ili odaberes ili odustanes od transakcije.

 

 

 Znači li to da ako stavim high transaction da će fee biti veći jer će se xxxx količina ETH-a prodati po cijeni koju sam tražio,a ako stavim npr. economy onda će se transakcija obaviti sporije pa postoji šansa da će se cijena promijeniti (pasti/narasti) i time više riskiram nestabilnost kod prodaje ETH-a? Da li je to razlog zašto je fee viši ako transakcija kraće traje?

I znači ti i dalje stojiš kod toga da je Trezor ne potreban nego služi paničare poput mene i da je Crypto.com dovoljno siguran za hakerske napade i sigurnost kriptovaluta?

Stvarno bi bilo odlično kad bi imali neko pokriće u slučaju gubitka kriptovaluta svojih korisnika ako nije njihova krivica naravno.

Koliko vidim imam samo onaj PIN od 6 znamenki i 2-way verification i to je sve.

Postoji li neka veća razina sigurnosti koju bi mogao postaviti jer nemam ni password ni ono tipa seed pharse koje sam prije vidio na exchange walletima?

BTW ono obećanje koje sam ti napisao očito ne vrijedi za forum,tako da se nemoj uvrijediti ako misliš da sam ga prekršio.

 

11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

 Bojim se da ništa od toga.

Svega oko 15% trejdera ima BTC, dok je 80% "zamrznut" od strane velikih ulagača koji ga drže dugoročno, nešto je i izgubljeno, a dio još nije izmajnan.

 

Upravo zato je i zanimljiv ovaj današnji pad, nisam ekonom, ali baš bi volio čuti stručno objašnjenje, ne ovo sa jubita već od nekoga tko se stvarno kuži. Simultano su padale sve valute, pa čak i one koje nisu toliko eksponirane ili su trenutno teško dostupne na mjenjačnicama. I onda još kad uzmemo da je samo 10-15% BTC-a u opticaju... jako čudno. Grafovi su copy-paste, čak su novčići padali u istim postocima. Ima li tko razumno objašnjenje? Jasno mi je da dođe do lančane reakcije, ali baš kod svih valuta... hm.

priče oko vlasništva su i dalje samo priče, odnosno pretpostavke

prema ovoj analizi vlasništvo većeg udjela i nije baš tako koncentrirano, dakle tek oko 30% je u rukama 'velikih' ulagača

 

pad vrijednosti btc, ali i ostalih kriptača posljedično, posljedica je njihove špekulativne vrijednosti, obzirom da nikakvu drugu i nemaju

a kad nastupi panika događa se pad, ako je riječ o padu btc, onda padaju i svi ostali kao posljedica pada valute koja je pojam kripta

 

EDIT:

situacija izgleda obećavajuće, pad je i dalje aktualan, ako se ovako nastavi još malo moglo bi konačno završiti ovogodišnje ludilo

prije samo desetak dana btc se vrtio u rasponu od 55-60k, tad je pao i par dana se držao oko 50k, zatim je dodatno roknuo na razinu 45k i tu se kolebao par dana, da bi prekjučer konačno krenuo još više nizbrdo na ispod 40k

još dan-dva na toj razini, pa onda cvrc prema 30k i to bi trebalo pokrenuti okidač opće panike i kraj za ovu godinu, ako bude sreće 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 10:23 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

imam jedno pitanje vezano za fee kod prebacivanja ETH-a.

Naime,do sad sam koristio hardware wallet Trezor na kojem sam 23.4. imao fee za prebacivanje s Etherminea na Trezor u iznosu od 0.002205 ETH na iznos od 0.05 ETH-a.

I tako je bilo od kad sam ga dobio te sam prebacio 3-4 isplate s Etherminea na Trezor.

Prije otprilike tjedan dana sam pročitao da je fee za prebacivanje u iznosu od 0.05 ETH otprilike tada bio $58 (ne znam točan iznos u ETH-u jer se cijene naravno stalno mijenjaju,ali bio je cca. $4000) ako se prebacuje s Etherminea na wallete tipa Trezor.

Govorilo se da će se tako nastaviti i da će fee s vremenom samo rasti,a da su šanse da fee padne na cca. $15 vrlo,vrlo male.

Doduše,prebacio sam se danas na Crypto.com gdje navodno nema feeva ako se majna dirketno na mjenjačnicu,ali sam danas dobio isplatu na Trezor pošto sam majnao zaostatke dok sam čekao da mi se servisira mobitel za registraciju na Crypto.com.

Međutim sad vidim da mi je fee za prebacivanje na Trezor za iznos od 0.05 ETH-a,samo 0.000021 ETH.

Znam da je fee sad tako nizak zbog pada cijene Ethereuma,ali svejedno mi najviši fee nije prešao $5 kad je ETH bio $3700-4300,tako da mi nije jasno da li se radi o zabuni jer mi ni tad nije bilo jasno kako fee može biti $58 za izrudarenih 0.05 ETH?

 

Jesam li ja nešto krivo shvatio ili fee za 0.05 ETH-a nikad nije bio tako visok ($58)?

 

Svaka pomoć je i više nego dobrodošla.

 

 

 

 Ti miješaš transaction fee i fee od poola.

Kad na ethermineu izrudariš određenu količinu ETH oni ti automatski šalju taj ETH na tvoj wallet. Transaction fee za to slanje plaća pool a ne ti. Ovo je valjda milijardu puta bilo ali niko ne čita ili ne razumije. LINK

Ethermine ti od izrudarene količine uzme 1% (pool fee) i isto tako ti uzme rudar s kojim rudariš (0,65-1%) al to nema veze sa transaction fee.

Jurassic Park kaže...
Cryogenic kaže...

 


A sad je suprotno! Kad sam ti rekao da je 58 usd fee na 0.05 etha, tad je bio 58 usd, sad je transaction fee low.

 


 To nije transaction fee, to je usluga (samo fee) koju plačaš ethermine poolu 1% i T.rexu 1% iz usluge. GMiner dev fee je 0.65%. Transaction fee ide samo iz jednog walleta u wallet (Exchange). I to sve ide automatski.

 Transaction fee su puno skuplji. (Bili do nedavno).

 


 
Odakle? Sa Crypta na trezor? Ili ethermine? Prije ethermine, imali su neki problem sa pool'om pa je fee bio 0% dva dana plus jos nagrade svim minerima. Pa su ti umanjili fee.

 
Vidi kad je najmanji transaction fee pa probaj prebacit sve na Crypto.com, (čim hitnije). Čitam sad da je pao transaction fee za 80% i sad ti je extra prilika da si prebacis sav eth na crypto ili još čekaj da padne eth, ali opet lutrija jbg. Jer kako je pao tako će se i dignut eth, što povlači za sobom i veću fee transakciju. Bolje se oprostiti od 20% ethereuma kolko imaš nego od 50/80% ethereuma dodje li eth opet na 3500 eura.

Crypto ima uslugu koju naplačuje kod prodaje etha u eure, na cca 700 eura , 18 eura fee. Ali pošto si hodler tu nemaš brige. Što je zanemarivo obzirom na cijene prebacivanja ako se sve vrati na staro odnosno vecih transaction fee'a . Ali drugih fee'a nema.

 

I što duže čekaš ide ti veći fee ako počne rast eth.

Np.

-Znači da će transaction fee ponovo biti po $58 za 0.05 ETH-a kad cijena ponovo drastično naraste.

-Da nisam bio siguran da li će mi na Ethermineu pisati fee samo za miner ili i za miner i Ethermine.

-Ovaj mali fee koji je bio jer su serveri pali je bio kad sam prebacivao s Etherminea na Trezor.

-Znači ustvari fee mi je manji zbog pada ETH-a i broja transakcija,međutim kad si mi rekao da je bio $58 na 0.05 ETH ja sam također tih dana (tj svakih cca 10 dana dobijem isplatu) prebacio ETH na Trezor i nije mi bilo ni blizu cifre od $58 što je pretpostavljam bio sam dobar trenutak kad sam ga prebacivao ili?

Da li je po tebi sad dobar trenutak da se kupi ETH pošto je cijena sad cca. $2200?

 

 

Cryogenic kaže...
Jurassic Park kaže...

 Puno hvala na odgovoru.

Inače,ne znam kako da točno postavim fee pošto majnam s Etherminea direktno na taj Trezor hardware wallet.

Tako da ne znam kako da točno podesim što niži fee jer ja čuvam ETH pa ga namjeravam prodati kad ga skupim dovoljno i kad cijena naraste tako da mi nije problem ako trebam duže čekati da se transakcija obavi,dok god ne platim preveliki fee do dana kad odlučim podati sav ETH.

Da li Ethermine pruža opciju za podešavanje feea i na koji način točno?

 

 Transaction fees in Trezor Wallet

Trezor Wallet allows you to determine the size of the fee to send with a transaction: low, economy, normal or high. It is also possible to set a custom fee. However, it is essential to make sure the fee will be sufficient for the confirmation time you are trying to achieve; sending a transaction with a fee that is too low might mean that the transaction never gets confirmed. 

 

Tu odma i vidiš koji bi ti bio fee na odredjeni iznos kad prebacujes na crypto. Pa ili odaberes ili odustanes od transakcije.

 

 

 Znači li to da ako stavim high transaction da će fee biti veći jer će se xxxx količina ETH-a prodati po cijeni koju sam tražio,a ako stavim npr. economy onda će se transakcija obaviti sporije pa postoji šansa da će se cijena promijeniti (pasti/narasti) i time više riskiram nestabilnost kod prodaje ETH-a? Da li je to razlog zašto je fee viši ako transakcija kraće traje?

I znači ti i dalje stojiš kod toga da je Trezor ne potreban nego služi paničare poput mene i da je Crypto.com dovoljno siguran za hakerske napade i sigurnost kriptovaluta?

Stvarno bi bilo odlično kad bi imali neko pokriće u slučaju gubitka kriptovaluta svojih korisnika ako nije njihova krivica naravno.

Koliko vidim imam samo onaj PIN od 6 znamenki i 2-way verification i to je sve.

Postoji li neka veća razina sigurnosti koju bi mogao postaviti jer nemam ni password ni ono tipa seed pharse koje sam prije vidio na exchange walletima?

BTW ono obećanje koje sam ti napisao očito ne vrijedi za forum,tako da se nemoj uvrijediti ako misliš da sam ga prekršio.

 

 Boldano, NE! Transaction fee plaćaš za slanje ETH (ne dolara ili eura ili...) s walleta na wallet. Znači ako ti pošalješ 1 ETH sa svog walleta ne neki drugi wallet ,ta transkacija košta. Ako platiš više transkacija će brže proći, u prijevodu rudari će ju prije ubaciti u blok kako bi pokupili veći fee. Ako platiš manje transakcija će biti sporija. U oba slučaja na drugi wallet će stići 1 ETH.

Zato je bitno koristiti wallete u kojima možeš sam korigirati fee. Tako da ako ti nije bitno da transkacija brzo prođe smanjiš fee i to je to.

9 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja sam se isto bacio malo na rudarenje pa da pitam par pitanja za vas iskusnije, imam rtx 2070 super stavio sam core clock -202, memory clock +714, power limit 58%, temp 73c.  Dobivam 41.3MH/s, temp 62c, potrosnja 123w, jel to okej? Ili vi imate neke bolje kombinacije, msm probao sam dici memoriju na 800 ali je nestabilno... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Tip mi je rekao za neko oročenje kriptovaluta da imaju prinos od 350% godišnje?? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
BeLLicus kaže...

Ja sam se isto bacio malo na rudarenje pa da pitam par pitanja za vas iskusnije, imam rtx 2070 super stavio sam core clock -202, memory clock +714, power limit 58%, temp 73c.  Dobivam 41.3MH/s, temp 62c, potrosnja 123w, jel to okej? Ili vi imate neke bolje kombinacije, msm probao sam dici memoriju na 800 ali je nestabilno... 

 To je ok.

gocc01 kaže...

Tip mi je rekao za neko oročenje kriptovaluta da imaju prinos od 350% godišnje?? 

 da, možeš staviti crypto valute u pooleve ili farme, gdje ti coini bude iskošteni kao "mjenjačnica" onima koji kupuju i prodaju.

Naknadu obično dobiješ u "valuti mjenjačnice".

Najpoznatiji su Uniswap i pancakeswap.

Treba biti jako oprezan, jer crypte stavljaš u više valuta, i moraš paziti da je omjer svih valuta pozitivan.

Ako ti jedan coin gadno padne, još ćeš otići i u minus.

 

Uglavnom, može se jako puno zaradit, ali i izgubit ako nisi oprezan...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
suspendiran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Jurassic Park kaže...

1 .Znači ustvari fee mi je manji zbog pada ETH-a i broja transakcija,međutim kad si mi rekao da je bio $58 na 0.05 ETH ja sam također tih dana (tj svakih cca 10 dana dobijem isplatu) prebacio ETH na Trezor i nije mi bilo ni blizu cifre od $58 što je pretpostavljam bio sam dobar trenutak kad sam ga prebacivao ili?

 

2. Da li je po tebi sad dobar trenutak da se kupi ETH pošto je cijena sad cca. $2200?

 

3.Znači li to da ako stavim high transaction da će fee biti veći jer će se xxxx količina ETH-a prodati po cijeni koju sam tražio,a ako stavim npr. economy onda će se transakcija obaviti sporije pa postoji šansa da će se cijena promijeniti (pasti/narasti) i time više riskiram nestabilnost kod prodaje ETH-a? Da li je to razlog zašto je fee viši ako transakcija kraće traje?

 

4.I znači ti i dalje stojiš kod toga da je Trezor ne potreban nego služi paničare poput mene i da je Crypto.com dovoljno siguran za hakerske napade i sigurnost kriptovaluta?

 

5.Stvarno bi bilo odlično kad bi imali neko pokriće u slučaju gubitka kriptovaluta svojih korisnika ako nije njihova krivica naravno.

 

6.Koliko vidim imam samo onaj PIN od 6 znamenki i 2-way verification i to je sve.

 

7.Postoji li neka veća razina sigurnosti koju bi mogao postaviti jer nemam ni password ni ono tipa seed pharse koje sam prije vidio na exchange walletima?

 

8..BTW ono obećanje koje sam ti napisao očito ne vrijedi za forum,tako da se nemoj uvrijediti ako misliš da sam ga prekršio.

 

 

1.Kako je netko objasnio pool na tvoj wallet nije transaction fee, ali nije ni bitno. i pusti ethermine pool, njega zaboravi, kad stize eth sa poola tu njima placas uslugu koristenja poola i oni placaju transaction fee. Znaci, pustimo ethermine i trezor. Tu će uvijek biti isti fee usluge. Kad seliš/prebacuješ ethereum sa svog walleta (trezor) na drugi wallet ili exchange wallet da bi prodao e tu nastaje problem, tu moze skocit do 58 usd transakcija.

 

2. Sad je izvrsna prilika da prebacis eth sa trezora na crypto i izgubis minimalno. Što duže čekaš imat češ veći fee ako eth počne rast. 14:19h, sad je vec na 2326 eura.

 

3.  Kad odabereš transakciju sa najmanjim fee'om to je onda to, locked and ready to go. Nemožeš izgubiti više ili da ti više naplate transaction fee, niži transaction fee samo duže čekas da stigne eth na crypto.com ništa drugo.

 

4. Pa uz trezor gubiš i do 80% ethereuma zbog transaction fee, opet velim, i banke se mogu hakirati, ali bolje da je lova u bankama tj. crypto.com gdje će 99,99 bit sve u redu nego izgubit i do 80% ethereuma zbog Trezor walleta odnosno transaction fee'a. Veči gubitak uz Trezor nego na Crypto.com. Omjer 1:10000000 u korist Crypto.com :)

 

5. Nicehash je jucer bio napadnut od hakera i zakljucali su povlačenje radi sigurnosti, i sad čitam da je sad sve u redu.

 

6. Odlično.

 

7. Ako mislis pin za crypto.com na mobu ja sam ga čak i iskljucio ali ti mozes stavit sta oces.

 

8. Ništa se nitko nije uvrijedio, ja najmanje.  Dapače na telegram grupi bi prije saznao sve ovo, a i prebacujemo se nekad na nicehash nekad na eth pool radi vece zarade, testiramo bolje načine zarade, nekad na neki profitabilniji coin pa i više zaradimo a i naučimo više jedni od drugih. Tamo jedino možes samo profitirat i naučit nešto novo, opčenito svi. I radije o tome mi pisi na priv, šta bi ti prekršio bože me sačuvaj, pa nismo na sudu :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 14:20 (Cryogenic).
12 godina
suspendiran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Podsjecam opet da ko hoce neka svrati na telegram grupu,  sad nas je 31, i medjusobno si dajemo savjete vezane uz majning, gdje je profitabilnije rudarit, savjete u vezi ulaganja coina uz dozu zajebancije i humora, i vise manje se dobije brze odgovor.

 

https://t.me/MiningCroatia

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 14:16 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nicehash bas napadnut od hakera kad je sve krenulo padati lol, ko i prosli put kad su ih bas pokrali kad je BTC skocio ali su vratili pare ljudima kad je pao. Neznam ko im vise vjeruje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Colossus7 kaže...

gas fees 19.05 2021

 Ovo nista ne znaci, jel to za contract, ili za koji iznos.

 Lol, neznaš šta je Ethscan i u šta gledaš na screenshotu , ali uredno dijeliš ekipi savjete o transaction fees po forumu.

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice