Altcoins - Pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 506
|
čitano: 243.731
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
15 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Jakic007 kaže...

Ima li negdje u ZG prava fizicka bitcoin mjenjacnica? Ili je jedino opcija uplacivanje preko racuna.

 

 Mozes jedino na localbitcoins naci nekog ko prima gotovinu, ali takve ljude imas samo u zagrebu.

14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

E hvala ti. Je li mi isplativije uzimati preko bitcoin mjenjacnice ili preko ljudi sto se tice provizije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Jakic007 kaže...

E hvala ti. Je li mi isplativije uzimati preko bitcoin mjenjacnice ili preko ljudi sto se tice provizije?

 A sve ti je to tu negdje

13 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Pozdrav

 

 

Ovakvo je stanje.

 

 

Preko NiceHash minera majnam, ali sam u opcije walleta stavio kod od Coinbase walleta. Sad me zanima kako da dodem do tih novaca, tj da prebacim tu sumu s (coinbase) valleta 1hq na drugi wallet koji ide sa 3da (Nicehash). Pretrazio sam sve moguce i nigdje da vidim kako to ucinit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Moras cekati prvi payout od nicehasha i onda si poslati s coinbasea na wallet koji oces jer inace ces izgubit to sto si izmineao.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Jakic007 kaže...

Moras cekati prvi payout od nicehasha i onda si poslati s coinbasea na wallet koji oces jer inace ces izgubit to sto si izmineao.

Vec je prosla prva isplata, sljedeca je 11.7.

Nije mi nigdje isplatilo, na coinbaseu ne vidim wallet, na nicehashu vidim, ali nije povezan sa mojim accountom.

 

A po ovome sta vidim moguce da sam izgubija sve sta sam majna.

14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Nije mi jasno kako ne vidis wallet na coinbaseu ako si ga upisao u nicehash? 

Ovako je trebalo to napraviti:

Otvoris wallet negdje i dobijes njegovu adresu, obavezno bitcoin wallet!

Instaliras nicehash i u njega upises tu adresu i mineas. 

Cekas prvu isplatu i ona treba sjest na tu adresu koju si upisao.

E sad ne kontam kako si upisao adresu walleta ako sad ne vidis wallet? Ili je tipfeler pa ne vidis da ti je sjeo iznos? U ovom drugom slucaju pise nicehashu mail jer je trebalo doc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Jakic007 kaže...

Nije mi jasno kako ne vidis wallet na coinbaseu ako si ga upisao u nicehash? 

Ovako je trebalo to napraviti:

Otvoris wallet negdje i dobijes njegovu adresu, obavezno bitcoin wallet!

Instaliras nicehash i u njega upises tu adresu i mineas. 

Cekas prvu isplatu i ona treba sjest na tu adresu koju si upisao.

E sad ne kontam kako si upisao adresu walleta ako sad ne vidis wallet? Ili je tipfeler pa ne vidis da ti je sjeo iznos? U ovom drugom slucaju pise nicehashu mail jer je trebalo doc.

Znaci ovaj kod sam copy paste i upisa u nicehash miner.  Isplatilo nije nista. A od kad nije uplatilo prebacio sam se na wallet od nicehasha.

 

Da nije kojim slucajem da je svota premala da je salje tamo ?

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nije premala. Ako je pisalo da je isplata tad i tad i ako je obavljena ta svota ti je trebala sjest. E sad, pisi mail nicecashu u vezi toga i posalji im adresu starog walleta na koji je trebala sjest svota. A sad kad si upisao nicecash wallet si prakticki krenuo mineat ispočetka. Ne mozes nikako prebacit to sta si mineao na stari wallet ako ti nije sjelo na njega.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Spominjao sam VTC prije nekih mjesec dana u Bitcoin temi, sad je dotaknuo dno ali me hype na redditu podsjeća na onaj hype tjedan dana prije nego je ANS eksplodirao i udeseterostručio cijenu.

Ne prodje dan da ne vidim 3-4 threada na frontpageu /r/CryptoCurrency o VTCu, o tome kako je underrated i slično. Mislim da će brzo i on povećati cijenu.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Tomek.Klc kaže...

Spominjao sam VTC prije nekih mjesec dana u Bitcoin temi, sad je dotaknuo dno ali me hype na redditu podsjeća na onaj hype tjedan dana prije nego je ANS eksplodirao i udeseterostručio cijenu.

Ne prodje dan da ne vidim 3-4 threada na frontpageu /r/CryptoCurrency o VTCu, o tome kako je underrated i slično. Mislim da će brzo i on povećati cijenu.

 Problem je kaj ih je većina "underrated" . Gledam npr. Stratis i ne vjerujem. No strpljen spašen.

11 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

moje prognoze su da ce blockchain postat buducnost...smatram da ce BTC propast, zamjenit ce ga Reddcoin i Monero (društvene mreže i droga lol)...nek ostane ovaj post upisan pa se javim opet za 5-10 godina na ovu temu da vidim kaki sam bio prognozer

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2017 21:56 (GSP).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Dakle, imam pitanja.. :)
Prije toga, hvala na howTo, čitam coin teme pitanja samo nadolaze :)

 

WALLET
Ako sam dobro shvatio wallet je samo mjesto(software/hardware/paper) gdje se cuvaju bitcoin ili altcoin adrese(30tak slova/znamenki)?
Znači teoretski ja mogu na papiru isprintati svoje btc i alt adrese(sa kljucevima) i kasnije ih rucno upisivati kod uplate/isplate?

1)Vezano za "Prilikom kupnje MORATE upisati adresu walleta valute koje kupujete", je li ovo zato što na istoj adresi ne mogu biti i BTC i ALT coin ili je ta adresa (prilikom kreiranja)predodređena za određenu valutu?
2)s obzirom da je to obicna adresa i pero peric ili ja osobno na mjenjacnici uplatim novce na tu adresu, treba li ikoji drugi podatak za uplatu na tu moju adresu?
3)gledam ove generatore: http://www.binargold.com.hr/upute-za-izradu-papirnatog-novcanika/ tj. https://www.bitaddress.org
koliko vidim generira se ta adresa i generira se kljuc
3a)to je kljuc koji se koristi(kao verifikacija) SAMO kad ja saljem nekome coinove SA moje adrese? ili je to kljuc za jos nesto drugo?
3b)je li to kljuc koji wallet zapamti i svaki put ga koristi prilikom isplate sa moje adrese?
3c)u prvom postu pise "najbolje je potražiti one koji su službeno preporučeni na službenoj strani određene valute. Univerzalan wallet ne postoji, tako da ćete u slučaju kupovine više valuta morati imati i više walleta."
znaci li to da je za uplatu adresa->adresa NEOPHODAN wallet, koji po ovome gore "zna komunicirati" sa odredišnom adresom?
inače ne vidim razlog zašto neki wallet nebi mogao surađivati sa nekim valutama
4)S obzirom da sam procitao da je adresa vidljiva kod svake transakcije(ovdje nije strah u pitanju nego shvaćanje :) ), te da neki walleti generiraju novu temp adresu prilikom svake transakcije
4a)kako onda wallet radi prijenos izmedju "glavne" i "pomocne"/"trenutne" adrese
4b)da li se onda to treba (tj.trebalo tj.bilo pametno) rucno raditi u slucaju ovih papirnatih adresa/walleta

TRADING
1)kako se opce prebacuju coinovi sa adrese na adresu? Kuzim ove exchange-ove di mogu uplatiti(bankovnom karticom) diretkno na njihovu(tj. generiranu samo za mene adresu). Ali kako ide sa adrese na adresu?
Situacija1
-kreiranje moje BTC adrese; kupovina BTC-a putem mjenjacnice; kreiranje accounta na therocktrading ili bittrex
-kako sad ide prebacivanje sredstava sa moje adrese/wallet-a na neki od gore navedena exchange-a? ili je jedino/bolje odma direktno napraviti uplatu kroz mjenjacnicu na adresu u exchange-u?
Situacija2
-nekako prebaceni coinovi na exchange-a
-zatim se ti coinovi prodaju npr za USD, di su ti USD-ovi? stoje negdje na bittrexu ili? sa njima se može dalje kupovati na bittrexu?
koliko vidim sa bittrexa se mogu withdraw-ati samo BTCovi, ne i cash? kao ni da mozes napraviti uplatu USD/EUR na njihov račun pa sa tim kupovati coinove na bittrex-u

 

Di je actually spremljena informacija koliko coina ima na kojoj adresi? je li to sve negdje "u cloudu" tj. na tim nekim node-ovima?

 

Eto, hvala unaprijed :) Ima jos pitanja ali ajmo redom :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
madfish kaže...

 

WALLET
Ako sam dobro shvatio wallet je samo mjesto(software/hardware/paper) gdje se cuvaju bitcoin ili altcoin adrese(30tak slova/znamenki)?
Znači teoretski ja mogu na papiru isprintati svoje btc i alt adrese(sa kljucevima) i kasnije ih rucno upisivati kod uplate/isplate?

1)Vezano za "Prilikom kupnje MORATE upisati adresu walleta valute koje kupujete", je li ovo zato što na istoj adresi ne mogu biti i BTC i ALT coin ili je ta adresa (prilikom kreiranja)predodređena za određenu valutu?
2)s obzirom da je to obicna adresa i pero peric ili ja osobno na mjenjacnici uplatim novce na tu adresu, treba li ikoji drugi podatak za uplatu na tu moju adresu?
3)gledam ove generatore: http://www.binargold.com.hr/upute-za-izradu-papirnatog-novcanika/ tj. https://www.bitaddress.org
koliko vidim generira se ta adresa i generira se kljuc
3a)to je kljuc koji se koristi(kao verifikacija) SAMO kad ja saljem nekome coinove SA moje adrese? ili je to kljuc za jos nesto drugo?
3b)je li to kljuc koji wallet zapamti i svaki put ga koristi prilikom isplate sa moje adrese?
3c)u prvom postu pise "najbolje je potražiti one koji su službeno preporučeni na službenoj strani određene valute. Univerzalan wallet ne postoji, tako da ćete u slučaju kupovine više valuta morati imati i više walleta."
znaci li to da je za uplatu adresa->adresa NEOPHODAN wallet, koji po ovome gore "zna komunicirati" sa odredišnom adresom?
inače ne vidim razlog zašto neki wallet nebi mogao surađivati sa nekim valutama
4)S obzirom da sam procitao da je adresa vidljiva kod svake transakcije(ovdje nije strah u pitanju nego shvaćanje :) ), te da neki walleti generiraju novu temp adresu prilikom svake transakcije
4a)kako onda wallet radi prijenos izmedju "glavne" i "pomocne"/"trenutne" adrese
4b)da li se onda to treba (tj.trebalo tj.bilo pametno) rucno raditi u slucaju ovih papirnatih adresa/walleta

TRADING
1)kako se opce prebacuju coinovi sa adrese na adresu? Kuzim ove exchange-ove di mogu uplatiti(bankovnom karticom) diretkno na njihovu(tj. generiranu samo za mene adresu). Ali kako ide sa adrese na adresu?
Situacija1
-kreiranje moje BTC adrese; kupovina BTC-a putem mjenjacnice; kreiranje accounta na therocktrading ili bittrex
-kako sad ide prebacivanje sredstava sa moje adrese/wallet-a na neki od gore navedena exchange-a? ili je jedino/bolje odma direktno napraviti uplatu kroz mjenjacnicu na adresu u exchange-u?
Situacija2
-nekako prebaceni coinovi na exchange-a
-zatim se ti coinovi prodaju npr za USD, di su ti USD-ovi? stoje negdje na bittrexu ili? sa njima se može dalje kupovati na bittrexu?
koliko vidim sa bittrexa se mogu withdraw-ati samo BTCovi, ne i cash? kao ni da mozes napraviti uplatu USD/EUR na njihov račun pa sa tim kupovati coinove na bittrex-u

 

Di je actually spremljena informacija koliko coina ima na kojoj adresi? je li to sve negdje "u cloudu" tj. na tim nekim node-ovima?

 

 

Wallet
1)To su adrese walleta. Svaki coin ima svoj wallet, i taj wallet svoju adresu, tako da je odgovor na tvoje pitanje potvrdan. 

2) Koliko razumijem, pitaš da li trebaš dati svoje osobne informacije. Ukoliko kupujes preko bitcoin-mjenjacnice onda ti samo treba adresa bitcoin walleta (23jhfhkGKH23892JKHKJhjksha8 - ovo sam random natipkao, ali takve budu adrese walleta). Isto tako, na exchange siteovima imaš i nivoe verifikacije, inače na prvom nivou isto ne trebaš dati osobne podatke. 

3)Koliko znam, to je neka vrsta sigurnosnog ključa za pristup walletu. To je za slučaj da ti netko pokuša uzeti novce iz njega. 

Što se tiče walleta, ponavljam, ne postoji univerzalan wallet. Čak i na exchange siteovima postoje odvojeni walleti za svaki od coina. Ni ja ne vidim zašto ne bi postojao neki wallet za više top coina, no eto, što je tu je.

4) O kojim walletima točno govoriš? Ja koristim exchange siteove (više razloga) te se na njima adrese generiraju te ostaju iste cijelo vrijeme, nema temporary adresa. 

Pretpostavljam da su glavna i pomoćna adresa u tom slučaju povezane. 

 

Trading

1) Ako želiš coine na exchange siteu (bittrex recimo), onda moraš prije napraviti account tamo, i onda prebaciti coine iz walleta ili direktno kupiti i poslati na taj account, tj u wallet na tom accountu. Ovo direktno kupovanje je brže i, meni osobno, smislenije. Osim ako recimo kupiš 2 bitcoina, a želiš samo jednog na exchange siteu. Onda kupovanje u wallet ima smisla. 

Da, na Bittrexu je glavna valuta BTC. Ima i drugih slučajeva (USDT, ETH). U biti, zamisli to kao normalan stock exchange, gdje je glavna valuta recimo USD. I u tom slučaju USD predstavlja jedinicu, tj 1. I onda se vrijednost ostalih valuta računa u vrijednosti prema USD. Tako je, recimo, Ethereum tamo 0.09 BTC (trenutno). U walletu ti on napiše kolika je trenutna protuvrijednost, čisto da tebi olakša poimanje koliko imaš novaca u coinima. Na bittrexu nema fiat valuta (USD, EUR, HRK itd..). Ako želiš prodati BTC u fiat valutu, onda moraš prodati coine nekom "IRL". To možeš obaviti i preko bitcoin-mjenjacnice. 

 

 

11 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

hvala vam iskusnima što pomažate i nama noobovima

 

evo imam i ja jedno...

 

hocu kupiti 10ak eth-a ali ne još, cekat cu tamo oko 1.8 i vrebat i najnizu cijenu...sad na nekoj mjenjačnici hoce li biti moguce kupiti ETH u svakom trenu a ne kad krene padat cijene da zatvore pipu?

 

nikad jos nisam kupovao pa me zanima koja je najbolje mjenjačnica za EUR u ETH....gdje su najmanje provizije

 

jel moram imati devizni račun ili može obični tekući pa da preračunaju u EUR?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 20:16 (GSP).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

zašto bi čekao 1.8? ako je po meni da će zaključiti BIP91 https://www.xbt.eu/

 

ja mislim da je na poloniex najniže poslije njega su na kraken, bittrix ima fiksnih 0.25% dok kraken ima 0.16/0.26% s time da iznad 50k dollar ide na niže fee

 

već sam napisao da je kraken najjednostavniji jer je u EU i većinom raspolaže sa EUR te ljudi sa banke šalju direkt novce gore, treba devizni ja mislim da ne može sa tekućem

 

 

 

 

11 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

glupo mi uzimat devizni jer je vođenje njegovo 5kn a treba mi samo sad zato sam mislio sa tekućeg...plus jos treba cekati karticu da dođe...jel moze na kraken mozda paypal?

 

jel za karaken duža registracija?slika osobne pa dok odobre i to...?

 

hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Kupi na bitcoin mjenjacnici, a za wallet upisi onaj na kraken gdje se prethodni registriraj.. al bitcoin ti je trenutno skup..

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

govori se da ce sad biti frke oko 1.8. ici ce i cijena dolje onda cu uletit

 

otvorio sam devizni i obavit cu sve na krakenu samo da sad verifikacija ne traje sto godina

 

 

eo regao se na krakenu tier 1 i tier 2 verifikacija prosla u roku par minuta...tier 3 i tier 4 mi ni netreba jer to je za ljude sa hrpom novaca a ja sam noob

 

e sad jos cekam karticu od deviznog(rba-euro),kazu kroz tjedan dana,napunit je i pomoz boze :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2017 9:52 (GSP).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
footballer kaže...
madfish kaže...

 

WALLET

3c)u prvom postu pise "najbolje je potražiti one koji su službeno preporučeni na službenoj strani određene valute. Univerzalan wallet ne postoji, tako da ćete u slučaju kupovine više valuta morati imati i više walleta."
znaci li to da je za uplatu adresa->adresa NEOPHODAN wallet, koji po ovome gore "zna komunicirati" sa odredišnom adresom?
inače ne vidim razlog zašto neki wallet nebi mogao surađivati sa nekim valutama
4)S obzirom da sam procitao da je adresa vidljiva kod svake transakcije(ovdje nije strah u pitanju nego shvaćanje :) ), te da neki walleti generiraju novu temp adresu prilikom svake transakcije
4a)kako onda wallet radi prijenos izmedju "glavne" i "pomocne"/"trenutne" adrese
4b)da li se onda to treba (tj.trebalo tj.bilo pametno) rucno raditi u slucaju ovih papirnatih adresa/walleta

TRADING
1)kako se opce prebacuju coinovi sa adrese na adresu? Kuzim ove exchange-ove di mogu uplatiti(bankovnom karticom) diretkno na njihovu(tj. generiranu samo za mene adresu). Ali kako ide sa adrese na adresu?
Situacija1
-kreiranje moje BTC adrese; kupovina BTC-a putem mjenjacnice; kreiranje accounta na therocktrading ili bittrex
-kako sad ide prebacivanje sredstava sa moje adrese/wallet-a na neki od gore navedena exchange-a? ili je jedino/bolje odma direktno napraviti uplatu kroz mjenjacnicu na adresu u exchange-u?
Situacija2
-nekako prebaceni coinovi na exchange-a
-zatim se ti coinovi prodaju npr za USD, di su ti USD-ovi? stoje negdje na bittrexu ili? sa njima se može dalje kupovati na bittrexu?
koliko vidim sa bittrexa se mogu withdraw-ati samo BTCovi, ne i cash? kao ni da mozes napraviti uplatu USD/EUR na njihov račun pa sa tim kupovati coinove na bittrex-u

 

Di je actually spremljena informacija koliko coina ima na kojoj adresi? je li to sve negdje "u cloudu" tj. na tim nekim node-ovima?

 

 

Wallet
Što se tiče walleta, ponavljam, ne postoji univerzalan wallet. Čak i na exchange siteovima postoje odvojeni walleti za svaki od coina. Ni ja ne vidim zašto ne bi postojao neki wallet za više top coina, no eto, što je tu je.

4) O kojim walletima točno govoriš? Ja koristim exchange siteove (više razloga) te se na njima adrese generiraju te ostaju iste cijelo vrijeme, nema temporary adresa. 

Pretpostavljam da su glavna i pomoćna adresa u tom slučaju povezane. 

 

Trading

1) Ako želiš coine na exchange siteu (bittrex recimo), onda moraš prije napraviti account tamo, i onda prebaciti coine iz walleta ili direktno kupiti i poslati na taj account, tj u wallet na tom accountu. Ovo direktno kupovanje je brže i, meni osobno, smislenije. Osim ako recimo kupiš 2 bitcoina, a želiš samo jednog na exchange siteu. Onda kupovanje u wallet ima smisla. 

Da, na Bittrexu je glavna valuta BTC. Ima i drugih slučajeva (USDT, ETH). U biti, zamisli to kao normalan stock exchange, gdje je glavna valuta recimo USD. I u tom slučaju USD predstavlja jedinicu, tj 1. I onda se vrijednost ostalih valuta računa u vrijednosti prema USD. Tako je, recimo, Ethereum tamo 0.09 BTC (trenutno). U walletu ti on napiše kolika je trenutna protuvrijednost, čisto da tebi olakša poimanje koliko imaš novaca u coinima. Na bittrexu nema fiat valuta (USD, EUR, HRK itd..). Ako želiš prodati BTC u fiat valutu, onda moraš prodati coine nekom "IRL". To možeš obaviti i preko bitcoin-mjenjacnice. 

 

 

Da, ni meni to još uvijek nema smisla da svaki koin ima svoj wallet. Ako je sama adresa samo lokacija na kojoj "negdje" pise koliko je coinova na toj adresi, onda ne vidim razlog zasto nebi sve one mogle u jedan wallet, al ok :)

A trenutno isprobavam electrum wallet, a vezano za temp adresu ti se javim naknadno kad iskopam di sam to procitao.. :)

 

Sad mi je to sve više jasnije. Inicijalno sam mislio da je usdt na bittrexu isto sta i USD, teoretski je ali ne baš :) u zadnje vrijeme malo varira..

Znaci imas btc, prodas ga za usdt, usdt se spremi u tvoj usdt wallet na exchangeu, onda iskoristis taj usdt za kupovinu btc-a i tako u krug :D vjerujem da vidis kuda ciljam :) Ali ima problem, svi ti fee-evi ti pojedu zaradu u tom slucaju :)

Jim Carrey kaže...

ja mislim da je na poloniex najniže poslije njega su na kraken, bittrix ima fiksnih 0.25% dok kraken ima 0.16/0.26% s time da iznad 50k dollar ide na niže fee

 

već sam napisao da je kraken najjednostavniji jer je u EU i većinom raspolaže sa EUR te ljudi sa banke šalju direkt novce gore, treba devizni ja mislim da ne može sa tekućem

gledam bittrex, je li taj 0.25% fee za svaku doslovno svaku transakciju unutar bittrexa, tipa ne samo za uplatu/isplatu sa/na racuna?

tipa, prodajes btc za eth, jel i tu ide provizija i kako se racuna? :) npr. za(trenutni) slucaj BTC-ETH 0.08000000-1

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2017 11:01 (madfish).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
madfish kaže...
Jim Carrey kaže...

ja mislim da je na poloniex najniže poslije njega su na kraken, bittrix ima fiksnih 0.25% dok kraken ima 0.16/0.26% s time da iznad 50k dollar ide na niže fee

 

već sam napisao da je kraken najjednostavniji jer je u EU i većinom raspolaže sa EUR te ljudi sa banke šalju direkt novce gore, treba devizni ja mislim da ne može sa tekućem

gledam bittrex, je li taj 0.25% fee za svaku doslovno svaku transakciju unutar bittrexa, tipa ne samo za uplatu/isplatu sa/na racuna?

tipa, prodajes btc za eth, jel i tu ide provizija i kako se racuna? :) npr. za(trenutni) slucaj BTC-ETH 0.08000000-1

Ok, da odgovorim sam sebi :) znaci 0.25% je fee na svaku transakciju unutar bittrexa, NE i na uplatu/isplatu tj Deposits/Withdraws

Također, kad smo vec kod postotaka, na bitkoin mjenjacnici je razlika kupi/prodaj cca 8.09% znaci sa trejdovima moras biti barem 8% u plusu da bi tek dosao na 0 :)
Recimo da je nekidan kupljen po cijeni 17413HRK/BTC a sad kada bi ga kupio bi bio 18185HRK/BTC, e al kad bi ga sad prodavao 17362HRK/BTC. Ok sad je razlika 5%, prije 2 dana je bila 8 :)
Lijepa je njima zarada :) Tako da ljudi, sve na papir prije kupi/prodaj :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2017 13:12 (madfish).
6 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Par pitanja:

 

1) Vjerujem da je već negdje spomenuto pitanje u vezi naknada prilikom kupnje/prodaje coinsa, ali svejedno:

 

a) kolika je naknada na bitcoin-mjenjacnica.hr za kupnju, a kolika za prodaju coinsa;

b) kolika je naknada na bitkonanu za kupnju coinsa? ne vidim bas da je ljudi koriste na ovom forumu, a ima i ltc, za razliku od bitcoin-mjenjacnice;

c) kolika je naknada za kupnju/prodaju bitcoina na bankomatu u Tkalcicevoj?

 

2) Isplati li se nama iz Hrvatske kupovati na Coinbaseu, ili opcenito na stranim mjenjacnicama preko npr. Visa kartice u kunama.

 

3) Koji je najbolji nacin za kupiti Ethereum i Litecoin u Hrvatskoj? Ovdje se kao metoda spominje kupovanje btc-a, pa konverzija u alt coine. Znaci li to da je ta metoda isplativija nego recimo direktna kupnja na Coinbaseu?

 

4) Spominje se prebacivanje BTC na exchange site-ove poput bittrex-a i kraken-a kao metoda za kupovanje alt coinsa. Je li to bolja metoda od direktne konverzije BTC-a u alt coin na shapeshift.io? Tj, je li manja naknada?

 

5) Koji wallet koristite za Ethereum, Litecoin, Ripple i ostale alt coine?

 

6) Na gatehub-u i jos nekim stranicama moram priloziti proof of residency kao dokaz. Koji dokument je "najlakse" priloziti? Imam potvrdu o boravistu, ali izdana je prije vise od 3 mjeseca, sumnjam da ce mi ju prihvatiti.

 

Hvala na odgovorima!

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 12:05 (blizzardvekic).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Ušteđevinu (oko 20.000 kn) uložiti u jednu od kriptovaluta? Pogotovo sad prije 01.08.

0 Da
4 Ne
14 Možda dio
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Ušteđevinu (oko 20.000 kn) uložiti u jednu od kriptovaluta? Pogotovo sad prije 01.08.

 Samo jednu stvar moraš imati na umu. Novce koje uložiš u bilo šta, bio to btc, kladionica, dionice, ne računaj na njih. Budi spreman uložiti onoliko koliko možeš pretrpjeti eventualni gubitak.  A ne da kasnije ,nedaj bože prokockaš cijeli život jer si u samom startu napravio krivi korak.

BTW. Ne želim ulaziti u način na koji si došao do ušteđevine, ali pretpostavljam da koliko god nisu neke ogromne pare u pitanju, opet ih je trebalo zaraditi i pomučiti se za njih. Uvijek se sjeti samo toga. Je da, možeš imati duplo, troduplo pa ko zna koliko x puta više novaca nego sad, ali isto tako možeš pasti u sekundi. Pamet u glavu i sretno šta god da odlučiš 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Ušteđevinu (oko 20.000 kn) uložiti u jednu od kriptovaluta? Pogotovo sad prije 01.08.

Po meni je taj datum 01.08. možeš slobodno prekrižiti.

 

Vrlo malo je vjerojatno da će biti velikog pada kao što je bilo prošli tjedan. To se očekivalo, ali sve najave su bile da će se to desiti neposredno prije 01.08.

 

Ako već želiš uložiti u kriptovalute, malo prouči točno u koju, malo prati kretanje tržišta i po meni je najbolje uletjeti kada se sruše cijene, a hoće, kad tad. Da si prije 8,9 dana uložio u BTC/ETH ili neki drugi coin, mogao si imati profit od oko 50%..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Ušteđevinu (oko 20.000 kn) uložiti u jednu od kriptovaluta? Pogotovo sad prije 01.08.

 kriptovalute se ne drže na dugo vrijeme jer imaju pre velike varijacije te su visoku rizične. Ako ne misliš dnevno visi na mjenjačnici bolje uloži u nešto sigurnije novce. 

 

ovdje imate kriptovalute https://www.tradingview.com/ pogledajte malo chart sve će vam biti jasno 

 

dosta se bombardira ljude u medijima kao prov da će propasti kao drugo da ide do mjeseca i svi će vozi super auto, imate jahtu itd. Uglavnom nitko nema pojma što će biti. Veliki igrači drže dosta udia pa se lako može manipulirati. Velika većina je shit coina. Sve je još dosta povezano sa bitcoin. Zato treba biti oprezan. Jer u jedan dan može pasti vrijednost dvije znamenke. 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Ušteđevinu (oko 20.000 kn) uložiti u jednu od kriptovaluta? Pogotovo sad prije 01.08.

 Da, ali ne sve odjednom. Kupuj onoliko koliko si spreman u nekom trenutku kupiti i kada su coini u dip-u. Prošli vikend je npr bio odličan za kupovinu. 

Ulazak s čitavom ušteđevinom je dosta riskantan, ja osobno bih ušao s 1/4 tog novca za početak. Uvijek treba većinu novca imati u fiat valutama, jer uvijek coini mogu pasti i uvijek postoji šansa za jeftiniju kupovinu. 

Sretno, i nadam se da ću te vidjeti na listi milijunaša :)

12 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Ima netko nesto vise informacija o PlexCoin-u? Ja sam se nedavno registrirao i sad cekam (mislim) 6.8. na pocetak pre-sale-a. Ako nekoga zanima, mogu mu poslati referral link . Pri registraciji preko linka, vi dobijete 5% na svoju kupovinu i ja dobijem isto toliko. Isto tako, Nakon registracije i nakon updatea profila (samo pseudonim i znanje o kriptovalutama) dobijete 10 PlexCoin -a, koje mozete koristiti ako kupite $100 ili vise u vrijeme pre-salea...


HAKOSUKA
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

evo malo googla što kaže 

 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2022406.0

 

ja bi se držao provjerenih coina ICO je zadnjih par tjedana debelo prešao u scam pa treba biti oprezan u koji ICO se misli uplatiti novce 

13 godina
online
Altcoins - Pitanja i odgovori

gdje ih samo nađete?

 

 

 

edit vidim kasno da je kolega već stavio isto, sry

monetary revolution
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 11:51 (koorpa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice