Tresla se brda, rodio se Leak

poruka: 697
|
čitano: 294.589
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tresla se brda, rodio se Leak".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
segregator kaže...

Sve u svemu, autora kolumne je (s mog gledišta) potukla ekipa brzopoteznih

FPS-aša i MMO-aša, a on se sad izvlači tipično PBEM-ovski (vidjet ćete vi za

par mjeseci/godina kad se moj taktički poraz pretvori u stratešku pobjedu)

Pa, nije to nista neobicno, neke stvari mozes samo polemizirati danas i onda za nekoliko dana/tjedana/mjeseci reci "Eto vidis, rekao sam ti."

Zasto bi sve moralo biti cisto bas sada?

I cisto da spomenem, ne vjerujem da je itko dovoljno upucen u cijelu situaciju da bi mogao predvidjeti tocan ishod. Cak i da se stvari okrenu kako Ludi zastupa - lutrija i sretan pogodak :-)

I am Jack's soft, narcosynthesized consciousness...
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 17:57 (Deus ex machina).
16 godina
moderator
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
segregator kaže...

Sve u svemu, autora kolumne je (s mog gledišta)

 Ključno je ovo "s tvog gledišta".

Heroj a ne zločinac
16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Zli Luđak kaže...
segregator kaže...

Sve u svemu, autora kolumne je (s mog gledišta)

 Ključno je ovo "s tvog gledišta".

 

Pa zato sam i naglasio "s mog gledišta", jer je jedini drugi ishod (koji se naravno neće desiti)

bezuvjetna kapitulacija

 

Odoh sad na brzinu baciti par sc-a u Warhammeru {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 18:02 (segregator).
15 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Zli Luđak kaže...
Drago kaže...

Evo jedan pametan komentar na Guardianu: http://www.guardian.co.uk/commentisfree/cifamerica/2010/dec/06/western-democracies-must-live-with-leaks koji jako dobro pogađa bit afere - konfrontaciju uspostavljenih odnosa moći s internetskom kulturom, a što nas vraća na ono što sam rekao ranije da tehnologija oblikuje društvene odnose.

 Dobar tekst iz svježe perspektive, slažem se, samo što ga ja ne vidim kao suprotstavljenog onome što je kazano u mojoj kolumni....

Oleg, ajd priznaj da uopce nisi procitao clanak.

Ili bar svoju kolumnu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
"Američki ministar obrane Robert Gates priznao je u pismu američkom Kongresu da niti jedan važan obavještajni izvor niti metoda nisu ugroženi objavom afganistanskih ratnih zapisa. Pentagon je naveo kako nema dokaza da je zbog objava WikiLeaksa stradao itko u Afganistanu. NATO je u Kabulu rekao CNN-u da ne može naći niti jednu osobu koja treba zaštitu. Australsko ministarstvo obrane reklo je isto. Niti jedan australski vojnik ili izbor nije stradao zbog bilo čega što smo objavili." - ako je ovo istina, naklonjeniji sam objavi, ali pitanje je je li to slučajnost ili je to znao prije objave.
ko dokumenti ne mogu nanijeti stetu gdje nebi trebali ili uzrokovati smrt, vec samo raskrinkati podlost pojedinih politicara, onda objava nije problem.
Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
naxeem kaže...
"Američki ministar obrane Robert Gates priznao je u pismu američkom Kongresu da niti jedan važan obavještajni izvor niti metoda nisu ugroženi objavom afganistanskih ratnih zapisa. Pentagon je naveo kako nema dokaza da je zbog objava WikiLeaksa stradao itko u Afganistanu. NATO je u Kabulu rekao CNN-u da ne može naći niti jednu osobu koja treba zaštitu. Australsko ministarstvo obrane reklo je isto. Niti jedan australski vojnik ili izbor nije stradao zbog bilo čega što smo objavili." - ako je ovo istina, naklonjeniji sam objavi, ali pitanje je je li to slučajnost ili je to znao prije objave.
ko dokumenti ne mogu nanijeti stetu gdje nebi trebali ili uzrokovati smrt, vec samo raskrinkati podlost pojedinih politicara, onda objava nije problem.

Ovakva neselektivna objava mora nanijeti štetu, ne čitaju svi te dokumente sa namjerom da se zabave ili da ih komentiraju uz kavu, onaj kome je to posao zna što treba tražiti

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek

Ako nema opasnih - nema. :-)

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 19:18 (naxeem).
16 godina
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
naxeem kaže...

Ako nema opasnih - nema. :-)

čuj, ono što se meni i tebi čini beznačajno, analitičarima tajnih službi može značiti nešto bitno

i ako ti pustiš nekom da brlja po source kodu, to mu može biti potpuno beznačajno ako nije programer

16 godina
odjavljen
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

uhvatili ga gadovi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

Ovdje su stvari jasne, ako neki dokument ima oznaku "Secret", njegovom objavom se krši zakon

 

To je nešto drugo od objave snimke pucanja vojnika po civilima u Iraku, snimku objaviti možeš, ali ono što je klasificirano ne smiješ dok nosi tu oznaku

 

Ako zakon ne valja, neka se mjenja, ali zna se kakvi su zakoni svugdje u svijetu koji propisuju tajnost dokumenata, 

 

Mene bi najviše začudilo kad bi mu amerikanci oprostili što je objavljivao njihove dokumente sa oznakom "Secret", nije to RH, tamo se ide u zatvor na dugi rok za  takve stvari

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 20:13 (Floki).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

Mi ovdje očito brkamo dva pristupa:

1. naš domaći po kojem su likovi poput odavatelja bankarske tajne heroji

2. američki po kojem je onaj tko objavi dokument označen kao "Secret" teški prekršitelj zakona

 

Assange očito ima problem jer nije objavljivao "Secret" dokumente RH ili ako hoćete ostalih europskih zemalja, nego američke, a tamo je to teški krimen

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Floki kaže...

Mi ovdje očito brkamo dva pristupa:

1. naš domaći po kojem su likovi poput odavatelja bankarske tajne heroji

2. američki po kojem je onaj tko objavi dokument označen kao "Secret" teški prekršitelj zakona

 

Assange očito ima problem jer nije objavljivao "Secret" dokumente RH ili ako hoćete ostalih europskih zemalja, nego američke, a tamo je to teški krimen

 

Meni se čini da ti dosta toga brkaš

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tesla se mrda, rodio se Leek
Zli Luđak kaže...
Drago kaže...
Vidim da je kasnije u raspravi rekao da će "budućnost pokazati da je bio u pravu", međutim, nije jasno što će to budućnost pokazati jer u svom osobnom stavu nije dao niti jednu prognozu. (Ako jest, molim se da mi se ukaže na taj dio teksta u Osobnom stavu)

 To se odnosilo na prognoze dane u ovom threadu, pojednostavljeno na dvije riječi, da će se Assange umjesto Borca za Pravdu (tm) pokazati kao običan samoljubivi serator i hohpštapler, za 6, 12, 24 mjeseca... sačekajmo, možda i za kraće.

 

Kao jedan od onih, kako ti kažeš, "koji su u svemu ovome zbog gudiza". Za njega su ti gudizi pažnja javnosti, naslovnica Timea, mogućnost da bude najjači u "industriji leakanja" i slično.

 

Uglavnom, krajnje subjektivne i osobne prognoze.

 

koliko je samo slova potrošeno na njegove motive, koji su u kranjem slučaju nebitni. tebi je bitno dal je on ušao kroz prozor, vrata ili je našao dokumente na cesti. i kad ih je već našao na cesti, zašto nije za tebe filtrirao. 

 

a kad je ušao kroz vrata, prozor ili našao na cesti snimku ubijanja civila iz helikoptera nisu ti bili bitni motivi objavljivanja.  i da motiv jeste novac, koga briga. to ne umanjuje pogubnost američkog 30-mm topa po civile

 

*mene recimo više zanima brazil od španjolske, pa mu mogu zamjeriti zašto je išta objavio o španjolskoj, uzimajući procesorsko vrijeme i mjesto na disku servera za španjolske dokumente.

 

@Floki

To je nešto drugo od objave snimke pucanja vojnika po civilima u Iraku, snimku objaviti možeš, ali ono što je klasificirano ne smiješ dok nosi tu oznaku

 

smiješna mi je ova tvoja izjava. kao da snimka ne može nositi natpis "top secret". možda ne mogu pisati flomasterom po snimci dok po dokumentima mogu, pa zato snimka nije tajna a dokument koji npr. opisuje snimku i pokolj  jeste tajan. 

 

**ljudi su imali pravo. uredno su uploadali još dokumenata iako im je poglavica u buksi. dakle, sve se nastavlja neometano, assange može biti topovsko meso

STEVO:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 22:26 (hrvooje).
16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
segregator kaže...
Floki kaže...

Mi ovdje očito brkamo dva pristupa:

1. naš domaći po kojem su likovi poput odavatelja bankarske tajne heroji

2. američki po kojem je onaj tko objavi dokument označen kao "Secret" teški prekršitelj zakona

 

Assange očito ima problem jer nije objavljivao "Secret" dokumente RH ili ako hoćete ostalih europskih zemalja, nego američke, a tamo je to teški krimen

 

Meni se čini da ti dosta toga brkaš

a ti misliš da će ga u USA braniti prosvjedima ako ga se dokopa američki sud, e varaš se, nije to Europa

ako ga se dokopaju, sve je stvar tehnike, poroti će biti lako dokazati da je prekršio zakon objavom državnog dokumenta sa oznakom "Secret"

ili da te podsjetim kako kod njih zakon funkcionira , kad su u vrjeme Katrine poslali Nacionalnu Gardu u New Orleans, i proglasili Marshal Law,

guvernerica je jasno rekla da će Nacionalna Garda pucati po svakom kog zatekne u tuđem dvorištu i još je dodala "budite sigurni da su dečki jako raspoloženi da pucaju na takve", a i pucali su

čovječe, ovaj klaun je ukrao nešto što je vlasništvo američke države, a može biti sretan ako ga daju švedima radi optužbi dotičnih "dama" 

16 godina
offline
RE: Tesla se mrda, rodio se Leek
hrvooje kaže...
Zli Luđak kaže...
Drago kaže...
Vidim da je kasnije u raspravi rekao da će "budućnost pokazati da je bio u pravu", međutim, nije jasno što će to budućnost pokazati jer u svom osobnom stavu nije dao niti jednu prognozu. (Ako jest, molim se da mi se ukaže na taj dio teksta u Osobnom stavu)

 To se odnosilo na prognoze dane u ovom threadu, pojednostavljeno na dvije riječi, da će se Assange umjesto Borca za Pravdu (tm) pokazati kao običan samoljubivi serator i hohpštapler, za 6, 12, 24 mjeseca... sačekajmo, možda i za kraće.

 

Kao jedan od onih, kako ti kažeš, "koji su u svemu ovome zbog gudiza". Za njega su ti gudizi pažnja javnosti, naslovnica Timea, mogućnost da bude najjači u "industriji leakanja" i slično.

 

Uglavnom, krajnje subjektivne i osobne prognoze.

 

koliko je samo slova potrošeno na njegove motive, koji su u kranjem slučaju nebitni. tebi je bitno dal je on ušao kroz prozor, vrata ili je našao dokumente na cesti. i kad ih je već našao na cesti, zašto nije za tebe filtrirao. 

 

a kad je ušao kroz vrata, prozor ili našao na cesti snimku ubijanja civila iz helikoptera nisu ti bili bitni motivi objavljivanja.  i da motiv jeste novac, koga briga. to ne umanjuje pogubnost američkog 30-mm topa po civile

 

*mene recimo više zanima brazil od španjolske, pa mu mogu zamjeriti zašto je išta objavio o španjolskoj, uzimajući procesorsko vrijeme i mjesto na disku servera za španjolske dokumente.

 

@Floki

To je nešto drugo od objave snimke pucanja vojnika po civilima u Iraku, snimku objaviti možeš, ali ono što je klasificirano ne smiješ dok nosi tu oznaku

 

smiješna mi je ova tvoja izjava. kao da snimka ne može nositi natpis "top secret". možda ne mogu pisati flomasterom po snimci dok po dokumentima mogu, pa zato snimka nije tajna a dokument koji npr. opisuje snimku i pokolj  jeste tajan. 

snimku američka država nije klasificirala niti je bila njezino vlasništvo, ali bome ovi dokumenti su vlasništvo američke države i po njihovim zakonima označeni kao "Secret"

16 godina
offline
RE: Tesla se mrda, rodio se Leek
Floki kaže...

snimku američka država nije klasificirala niti je bila njezino vlasništvo, ali bome ovi dokumenti su vlasništvo američke države i po njihovim zakonima označeni kao "Secret"

 

"The attacks received worldwide coverage following the release of 39 minutes of classified cockpit video footage in 2010. Reuters had unsuccessfully requested the footage under the Freedom of Information Act in 2007. The footage was acquired from an undisclosed source in 2009 by the Internet leak website WikiLeaks, which released a shorter, edited version on April 5, 2010, under the name Collateral Murder along with the full version. Recorded from the gunsight Target Acquisition and Designation System of one of the attacking helicopters, the video shows the three incidents and the radio chatter between the aircrews and ground units involved. An anonymous US military official confirmed the authenticity of the footage"

 

Izvor:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/July_12,_2007_Baghdad_airstrike

 

 

zato sam i rekao da ti ponešto nije jasno...ako u nešto nisi siguran, kako možeš lupetati napamet?

Ili, ako ti imaš drugačiji izvor, daj ga navedi

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 22:32 (segregator).
16 godina
offline
RE: Tesla se mrda, rodio se Leek
segregator kaže...
Floki kaže...

snimku američka država nije klasificirala niti je bila njezino vlasništvo, ali bome ovi dokumenti su vlasništvo američke države i po njihovim zakonima označeni kao "Secret"

 

"The attacks received worldwide coverage following the release of 39 minutes of classified cockpit video footage in 2010. Reuters had unsuccessfully requested the footage under the Freedom of Information Act in 2007. The footage was acquired from an undisclosed source in 2009 by the Internet leak website WikiLeaks, which released a shorter, edited version on April 5, 2010, under the name Collateral Murder along with the full version. Recorded from the gunsight Target Acquisition and Designation System of one of the attacking helicopters, the video shows the three incidents and the radio chatter between the aircrews and ground units involved. An anonymous US military official confirmed the authenticity of the footage"

 

Izvor:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/July_12,_2007_Baghdad_airstrike

 

 

zato sam i rekao da ti ponešto nije jasno...ako u nešto nisi siguran, akko možeš lupetati napamet?

Ili, ako ti imaš drugačiji izvor, daj ga navedi

dobro, ok, onda će ga i za snimku optužiti, i ona je njihov vojni dokument , to mu je plus koja godinica ako dospije kod njih

16 godina
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

Pa nisam ja kriv što su amerikanci takvi, samo kažem kako postupaju, to je realnost, to valjda i Assange zna s kim ima posla

Još ima sreću što Rumsfeld i republikanska ekipa nisu na vlasti

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 22:39 (Floki).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
Floki kaže...
segregator kaže...
Floki kaže...

Mi ovdje očito brkamo dva pristupa:

1. naš domaći po kojem su likovi poput odavatelja bankarske tajne heroji

2. američki po kojem je onaj tko objavi dokument označen kao "Secret" teški prekršitelj zakona

 

Assange očito ima problem jer nije objavljivao "Secret" dokumente RH ili ako hoćete ostalih europskih zemalja, nego američke, a tamo je to teški krimen

 

Meni se čini da ti dosta toga brkaš

a ti misliš da će ga u USA braniti prosvjedima ako ga se dokopa američki sud, e varaš se, nije to Europa

ako ga se dokopaju, sve je stvar tehnike, poroti će biti lako dokazati da je prekršio zakon objavom državnog dokumenta sa oznakom "Secret"

 

gledaj, on je objavio američki dokument sa oznakon "secret" , ali on nije američki državljanin i za njega ta riječ "secret" na američkom dokumentu ne znači ništa. kao što ga optužuju za veleizdaju, oni valjda misle da cijeli svijet mora raditi za američke interese. jednostavno, ne može biti izdaja kad nije američki državljanin. a ako je dokument našao na cesti, nema ni krađe. treba kazniti one koji su taj dokument izgubili, kao i one koji su kršili povelje un-a prema tim dokumentima.  

STEVO:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
16 godina
offline
RE: Tresla se brda, rodio se Leak
hrvooje kaže...
Floki kaže...
segregator kaže...
Floki kaže...

Mi ovdje očito brkamo dva pristupa:

1. naš domaći po kojem su likovi poput odavatelja bankarske tajne heroji

2. američki po kojem je onaj tko objavi dokument označen kao "Secret" teški prekršitelj zakona

 

Assange očito ima problem jer nije objavljivao "Secret" dokumente RH ili ako hoćete ostalih europskih zemalja, nego američke, a tamo je to teški krimen

 

Meni se čini da ti dosta toga brkaš

a ti misliš da će ga u USA braniti prosvjedima ako ga se dokopa američki sud, e varaš se, nije to Europa

ako ga se dokopaju, sve je stvar tehnike, poroti će biti lako dokazati da je prekršio zakon objavom državnog dokumenta sa oznakom "Secret"

 

gledaj, on je objavio američki dokument sa oznakon "secret" , ali on nije američki državljanin i za njega ta riječ "secret" na američkom dokumentu ne znači ništa. kao što ga optužuju za veleizdaju, oni valjda misle da cijeli svijet mora raditi za američke interese. jednostavno, ne može biti izdaja kad nije američki državljanin. a ako je dokument našao na cesti, nema ni krađe. treba kazniti one koji su taj dokument izgubili, kao i one koji su kršili povelje un-a prema tim dokumentima.  

pa u tom i jest bit da oni mogu što hoće, da je objavio nečije druge dokumente isti oni mu bi možda dali azil u ime slobode novinarstva, ovako ako oni "navale" da ga dobiju, i dobit će ga

Jedina mu je šansa da ga oni izbjegnu tražiti, ipak bi Obama radi imagea u svijetu mogao potražiti neki zaobilazni put da se riješi ove neugodnosti, ali bome Bush i ekipa bi ga sigurno priveli u USA na sud 

Međutim, na domaćem terenu amerikanci se ne bi bunili što se sudi nekom tko dila klasificiranim dokumentima, nisu to europljani, 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 22:56 (Floki).
14 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Leak

Revni forumasi, vanredakcijski tipkaci, znaju, al da rijec kazu. Pa pomaknimo margine. U ringu ostale dvije "bube" :) U jednom kutu visestruki prvak u teskoj spisateljskoj kategoriji, poznat kao "letac", zajasio nuklearku :) U drugom, perolaki "strateg", bas zavrtio vjernog, corcima nabijenog, plastikanera - "dobro je, nitko ne zna, izgleda ko pravi.." :) No, pustimo Olega da se oporavi od gazenja hehe... Svatko tko je citao Dragine kolumne ili opise igara svjedocio je rijetko vidjenom talentu. Pa kad drugi nece, ja cu reci. Radi se o novinaru intelektualcu bez premca koji pise nevjerojatnom lakocom, osvježavajućim, dosjetkama prozetim stilom, s nepogresivom logikom i sirokim pogledom na svemiri. Jednom rijecju "BUGOVgenije"!

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
surf3r kaže...

Revni forumasi, vanredakcijski tipkaci, znaju, al da rijec kazu. Pa pomaknimo margine. U ringu ostale dvije "bube" :) U jednom kutu visestruki prvak u teskoj spisateljskoj kategoriji, poznat kao "letac", zajasio nuklearku :) U drugom, perolaki "strateg", bas zavrtio vjernog, corcima nabijenog, plastikanera - "dobro je, nitko ne zna, izgleda ko pravi.." :) No, pustimo Olega da se oporavi od gazenja hehe... Svatko tko je citao Dragine kolumne ili opise igara svjedocio je rijetko vidjenom talentu. Pa kad drugi nece, ja cu reci. Radi se o novinaru intelektualcu bez premca koji pise nevjerojatnom lakocom, osvježavajućim, dosjetkama prozetim stilom, s nepogresivom logikom i sirokim pogledom na svemiri. Jednom rijecju "BUGOVgenije"!

Imas neku smedju mrljicu na nosu, obrisi se...

Oleg rocks :-P

I am Jack's soft, narcosynthesized consciousness...
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 23:18 (Deus ex machina).
16 godina
moderator
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
Deus ex machina kaže...
surf3r kaže...

Revni forumasi, vanredakcijski tipkaci, znaju, al da rijec kazu. 

Imas neku smedju mrljicu na nosu, obrisi se...

Oleg rocks :-P

 Ja nisam htio da dođe do ovoga i konstantno se jaaaaako suzdržavam u odgovorima, ili ih posve izbjegavam. Drago se ne suzdržava nimalo i posta kao da je na Usenetu. Nadam se da je stoga zadovoljan rezultatima, u smislu čitateljskih reakcija. Ne želim da ovo postane poligon za prepucavanje dva člana redakcije jer je bez obzira na stavove to... jednostavno pogrešno!

 

Zato od mene nećete dobiti gušt punog napada, ili "jahanja nuklearke", kako kaže poster gore. 

 

Dragi surf3r, i ostali, nemoj misliti da nemam argumenata ili streljiva za takvo "jahanje nuklearke", jednostavno ga svjesno izbjegavam jer su postupak i mjesto za takvo što pogrešni.

 

Cijenjeni kolega Drago na mahove se toliko zanese u postanju da zaboravlja da je on Izvršni urednik weba na kojem je "sporni" (to jest meni nimalo sporni) tekst objavljen. Dakle, on kao urednik propustio ga je bez primjedbe. Pola toga što je ovdje napisao trebalo je, eventualno, biti izneseno u uredničkoj prepisci zatvorenoj za javnost.

 

U krajnjoj liniji, ako tekst nema podršku uredništva nije ni morao biti objavljen (iako bi i tada ja stajao iza njega, ali privatno na svom PC-u). Svaki je novinar, pa i nas dvojica (Drago i ja) već doživio tako nešto.

 

Rekavši to, meni nijedna reakcija i stav ne smetaju kao vrijednosni sud, a za napisani tekst smatram da i dalje posve stoji. Jedino, da ga pišem sad a ne pred tjedan dana, proširio bi ga nekim dodatnim tezama i stavovima (još subjektivnijim, doduše, pa kome se sad ne sviđa tekst sviđao bi mu se još i manje). S druge strane time bi i tekst bio duži, pa manje pogodan za web.

Heroj a ne zločinac
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 3:02 (Zli Luđak).
15 godina
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
Zli Luđak kaže...

 Ja nisam htio da dođe do ovoga i konstantno se jaaaaako suzdržavam u odgovorima, ili ih posve izbjegavam.

...

Dragi surf3r, i ostali, nemoj misliti da nemam argumenata ili streljiva za takvo "jahanje nuklearke", jednostavno ga svjesno izbjegavam jer su postupak i mjesto za takvo što pogrešni.

Oleg, nemoj se ljutiti, ali ovo zvuci kao da niti ti ne vjerujes u to. Vrlo si veselo i promptno objasnjavao svoje stavove prvih nekoliko stranica, da bi prilicno posustao pred kraj kad je vecina teorija bila oborena i/ili ismijana. Slazem se, ovo moze biti moj potpuno subjektivan sud, ali reci 'mogao bi vam ja svasta odgovoriti, ali necu' i 'povijest ce mi suditi' je blago receno nedoraslo. Hic Rhodos, hic salta!

 

Zli Luđak kaže...

 Cijenjeni kolega Drago na mahove se toliko zanese u postanju da zaboravlja da je on Izvršni urednik weba na kojem je "sporni" (to jest meni nimalo sporni) tekst objavljen. Piše ovdje: http://www.bug.hr/impresum/ Dakle, on kao urednik propustio ga je bez primjedbe. Pola toga što je ovdje napisao trebalo je, eventualno, biti izneseno u uredničkoj prepisci zatvorenoj za javnost.

 

U krajnjoj liniji, ako tekst nema podršku uredništva nije ni morao biti objavljen (iako bi i tada ja stajao iza njega, ali privatno na svom PC-u). Svaki je novinar, pa i nas dvojica (Drago i ja) već doživio tako nešto.

Mislis da te Drago trebao cenzurirati?!? {#}

 

Zli Luđak kaže...
Jedino, da ga pišem sad a ne pred tjedan dana, proširio bi ga nekim dodatnim tezama i stavovima (još subjektivnijim, doduše...

Ajd, bar si priznao da je tekst pisan potpuno subjektivno. I to je ono sto pretpostavljam vecinu smeta. Nekako rijec 'novinar' vezemo uz 'objektivan'.

16 godina
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
Ged kaže...
Zli Luđak kaže...
Jedino, da ga pišem sad a ne pred tjedan dana, proširio bi ga nekim dodatnim tezama i stavovima (još subjektivnijim, doduše...

Ajd, bar si priznao da je tekst pisan potpuno subjektivno. I to je ono sto pretpostavljam vecinu smeta. Nekako rijec 'novinar' vezemo uz 'objektivan'.

Naravno da je subjektivan, pa zove se Osobni stav, jel?

Q: "a kako se to linux ponasa kad crkne hdd?" A: "zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se"
15 godina
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
1domagoj1 kaže...

Naravno da je subjektivan, pa zove se Osobni stav, jel?

Ako je u tvom svemiru 'osobni' jednako 'subjektivni', onda si potpuno u pravu.

Jasno je da svaki osobni stav mora ujedno biti i potpuno subjektivan.

 

 

Ali Domagoje, hvala ti na dobroj ideji.

Oleg, da kolumnu mozda preimenujes u 'Subjektivan stav'?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 1:14 (Ged).
16 godina
moderator
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
Ged kaže...
Oleg, nemoj se ljutiti, ali ovo zvuci kao da niti ti ne vjerujes u to. Vrlo si veselo i promptno objasnjavao svoje stavove prvih nekoliko stranica, da bi prilicno posustao pred kraj kad je vecina teorija bila oborena i/ili ismijana. Slazem se, ovo moze biti moj potpuno subjektivan sud, ali reci 'mogao bi vam ja svasta odgovoriti, ali necu' i 'povijest ce mi suditi' je blago receno nedoraslo. Hic Rhodos, hic salta!

 Mislis da te Drago trebao cenzurirati?!?

 Ajd, bar si priznao da je tekst pisan potpuno subjektivno. I to je ono sto pretpostavljam vecinu smeta. Nekako rijec 'novinar' vezemo uz 'objektivan'.

 Svoju "teoriju odgovaranja" već sam objasnio, i to mislim baš u odgovoru tebi. Svaka diskusija sve što ima korisno ima u prvih 3 stranice, nakon toga sve degenerira u prepucavanje, beskonačno ponavljanje istog itd. U početku najčešće imam dobre volje odgovoriti strpljivo i "pametno" i crnom vragu, i Hitleru i zadnjem retardu.

 

Nakon toga, ili se posve povučem iz rasprave, ili šaljem samo kratke podbadalice od postova i sve okrenem na sprdnju jer ništa više od toga NEMA SMISLA i čisti je gubitak vremena. Ako spadaš u one kojima je bolesna upornost u postanju ili bezobrazluk najjači argument oko toga tko je u pravu, posjeti psihijatra.

 

Nisam nimalo "posustao", ali ponavljati pedeseti put isto jednostavno je kretenski. Mogu uzeti 2-3 svoja posta, plus originalni tekst i copy-pastati ih dok se ne pretvorim u muhu, ako bi ti to značilo da nisam "posustao". Oboreno/ismijano su tvoji osobni sudovi. Po meni je ono što je druga strana rekla oboreno i ismijano, ponekad i na urnebesan način. Nisam i neću potencirati ta "obaranja i ismijavanja" nekakvim gromkim forumskim smijehom jer smatram da sam nadišao taj đir, a s redakcijskim kolegom, gdje je on u pitanju, apsolutno ne želim diskutirati na takvoj razini. 

 

Cenzura.... Dogovor uredništva o nekom zajedničkom stavu ne zove se cenzura, nego dogovor ili kolegij. Svaki novinar je doživio da mu se napisan tekst ne objavi, makar ga on smatrao najboljim na svijetu. Ako redakcija ne stoji iza teksta, možeš s njim obrisati dupe, ponuditi ga nekome drugome ili objaviti na privatnom blogu. Rijetko se dešava da se tekst objavi, a da ga odmah zatim nadležni kolega urednik uporno, a na momente po meni i neprilično, napada na forumu. I opet, ja neću odgovarati na takav način mada bi mogao. Kužim da bi tebi i surferu gore "nuklearno odgovaranje" bilo super zabavno, ali neću. I ovako mislim da smo pretjerali.

 

Novinar uopće ne mora biti objektivan, a da je tekst krajnje subjektivan vidljivo je iz imena rubrike Osobni stav.

Heroj a ne zločinac
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 3:11 (Zli Luđak).
16 godina
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
Ged kaže...
1domagoj1 kaže...

Naravno da je subjektivan, pa zove se Osobni stav, jel?

Ako je u tvom svemiru 'osobni' jednako 'subjektivni', onda si potpuno u pravu.

Jasno je da svaki osobni stav mora ujedno biti i potpuno subjektivan.

 

 

Ali Domagoje, hvala ti na dobroj ideji.

Oleg, da kolumnu mozda preimenujes u 'Subjektivan stav'?

Pa, ako je to njegov osobni stav, isti ne može biti objektivan, već mora biti i subjektivan. Na to sam mislio.

Q: "a kako se to linux ponasa kad crkne hdd?" A: "zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se"
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 1:29 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
Ged kaže...

Mislis da te Drago trebao cenzurirati?!? {#}

 

 

Kaže se filtrirati.   {#}

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
15 godina
offline
Re: Tesla se mrda, rodio se Leek
Zli Luđak kaže...

 Svoju "teoriju odgovaranja" već sam objasnio, i to mislim baš u odgovoru tebi. Svaka diskusija sve što ima korisno ima u prvih 3 stranice, nakon toga sve degenerira u prepucavanje, beskonačno ponavljanje istog itd. U početku najčešće imam dobre volje odgovoriti strpljivo i "pametno" i crnom vragu, i Hitleru i zadnjem retardu.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin%27s_law

 

Zli Luđak kaže...

 Nakon toga, ili se posve povučem iz rasprave, ili šaljem samo kratke podbadalice od postova i sve okrenem na sprdnju jer ništa više od toga NEMA SMISLA i čisti je gubitak vremena. Ako spadaš u one kojima je bolesna upornost u postanju ili bezobrazluk najjači argument oko toga tko je u pravu, posjeti psihijatra.

Prvo, ne mozes se zaliti da sam bezobrazan i onda me slati psihijatru. Malo je licemjerno.

Drugo, ako mislis da sam bio bezobrazan prema tebi, ispricavam ti se. Namjera mi je biti ironican, sarkastican, provokativan, a ujedno logicki smislen i argumentiran, no ne i otvoreno bezobrazan. Mislim da nisam presao tu granicu, no ako jesam, moje isprike.

 

Zli Luđak kaže...

Cenzura.... Dogovor uredništva o nekom zajedničkom stavu ne zove se cenzura,

Osobni stav! Dogovor urednistva o zajednickom stavu osobnog stava?!?! Crni Oleze, sto to pricas?!?!

 

 

Zli Luđak kaže...

 Novinar uopće ne mora biti objektivan, a da je tekst krajnje subjektivan vidljivo je iz imena rubrike Osobni stav.

 

Oleg, ako ti kao novinar ne razlikujes osobno od subjektivno, onda je to jako zalosno. I ako uz to jos priznajes da su ti svi izneseni stavovi krajnje subjektivni, mogli smo si usparati bar 22 i pol stranice. Vjerojatno i vise.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2010 1:35 (Ged).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice