Draga, izumio sam softver!

poruka: 326
|
čitano: 118.728
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Draga, izumio sam softver!".
16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Kad bi, a neće, novinar koji piše o nekoj temi koja ima i stručnu publiku, zatrašio mišljenje i nekog stručnjaka da vidi da nije izvalio koju nebulozu, tada bih počeo kupovati novine. Inače sam novine redovito kupovao prije 10-15 godina no danas za to ne vidim razlog. Ovakvi članci koji opisuju neku temu o kojoj ja nemam pojma, pa su još i dovoljno informativni da nešto naučim bi bili dovoljni da kupim novine.(npr. kratki tekst o nanotehnologiji ili genetskom inženjeringu spadaju u tu kategoriju) Obzirom da nisu informativni nego dezinformativni, što mogu zaključiti iz članaka koji opisuju pojave iz moje struke, tada mogu zaključiti da niti ostale struke nisu ništa bolje tretirane, te da nema nekog smisla niti o tome čitati u listu opće namjene. kao što su Jutarnji, Večernji, Novi List i slični. U tom kontekstu bi Olegovu kritiku trebala cijela novinarska struka pročitati jer mene su izgubili kao čitatelja (Možda sam ja nebitan? Zapravo jesam nebitan.), i zapravo me ne zanima o čemu oni u svojim malim dnevno-novinskim uradcima trabunjaju. Vjerujem da nisam jedini kojeg su izgubili žutilom, glupošću, površnošću i sveopćom neinformiranošću. Još su si zamislili da su oni koji određuju ili artikuliraju opće mišljenje nacije.(dnevne novine imaju tu funkciju, zar ne?)

gdje da potpišem
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2010 15:35 (tihomir(3)).
 
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Draga, izumio sam softver!

Osobno konzumiram dnevne(''masovne'') produkcije, no mislim da treba uvijek imati na umu kojim tempom i na koji način se one pišu. Obično čitajući članke iz JL, VL, portala poput indexa i sličnih, uzimam za ozbiljno samo najosnovnije informacije(često završi na naslovu ili podnaslovu) - u slučaju da me zanima detaljniji i ozbiljniji pristup čitavoj priči, odgovor potražim u specijaliziranim izdanjima ili samostalno ''preorem'' po webu.S druge strane, ismijavanje mnogobrojnih gafova u ''masovnim'' produkcijama obožavam i podržavam jer je - jednostavno smiješno.S obzirom na način funkcioniranja takvih novina, isti su razumljivi, i nadam se da se oni koji ih rade jednako zabavljaju kao i ja, u retrospektivi na napisano.

Ono što je problematično je kada autori brane takve (iskreno loše) tekstove, kao da su u pitanju stručni eseji ili nepobitne znanstvene činjenice, umjesto da se smiju sa namaCool

Nobody expects the Spanish inquisition!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
tihomir(3) kaže...

Kad bi, a neće, novinar koji piše o nekoj temi koja ima i stručnu publiku, zatrašio mišljenje i nekog stručnjaka da vidi da nije izvalio koju nebulozu, tada bih počeo kupovati novine. Inače sam novine redovito kupovao prije 10-15 godina no danas za to ne vidim razlog. Ovakvi članci koji opisuju neku temu o kojoj ja nemam pojma, pa su još i dovoljno informativni da nešto naučim bi bili dovoljni da kupim novine.(npr. kratki tekst o nanotehnologiji ili genetskom inženjeringu spadaju u tu kategoriju) Obzirom da nisu informativni nego dezinformativni, što mogu zaključiti iz članaka koji opisuju pojave iz moje struke, tada mogu zaključiti da niti ostale struke nisu ništa bolje tretirane, te da nema nekog smisla niti o tome čitati u listu opće namjene. kao što su Jutarnji, Večernji, Novi List i slični. U tom kontekstu bi Olegovu kritiku trebala cijela novinarska struka pročitati jer mene su izgubili kao čitatelja (Možda sam ja nebitan? Zapravo jesam nebitan.), i zapravo me ne zanima o čemu oni u svojim malim dnevno-novinskim uradcima trabunjaju. Vjerujem da nisam jedini kojeg su izgubili žutilom, glupošću, površnošću i sveopćom neinformiranošću. Još su si zamislili da su oni koji određuju ili artikuliraju opće mišljenje nacije.(dnevne novine imaju tu funkciju, zar ne?)

 

Pa osnovna funkcija novina, dnevnih, tjednih, mjesečnih ili neke druge periodike je da objektivno, istinito i neovisno informiraju javnost. Ne bih baš rekao da je funkcija novina i novinara "artikuliranje općeg mišljenja nacije". Dapače, prilično sam siguran da nešto takvo kao što je "opće mišljenje nacije" ne postoji, a dokaz tome su brojni različiti stavovi o svemu.

 

Političko mišljenje određenih grupa "artikuliraju" (u teoriji) političke strane, sportske interese sportski klubovi, kulturnoumjetničke, pak, kulturnoumjetnička društva i ustanove itd.

 

Najgore je "angažirano" novinarstvo "s tezom" kojemu je mjesto isključivo u stranačkim izdanjima, a od njega je jedino gore loše novinarstvo gdje nisu savladane osnove zanata, napisani tekst ne odgovara na pet osnovnih pitanja na koja svaki novinarski tekst mora odgovoriti jer na kraju svega ne znamo bez vlastitog istraživanja što to zapravo prodaje/poklanja "glavni junak", čime se u stvari bavi ("izumitelj softvera"? Sumnjam.) i koji je razlog zbog kojega netko nije objeručke prihvatio donaciju, iako imamo insinuacije  lopovluku.

 

Naravno da se ne može kvalitetno informirati čitatelja kada i sam autor teksta na zna o čemu piše.

This space for rent!
16 godina
online
RE: Draga, izumio sam softver!
Drago kaže...

 

Naravno da se ne može kvalitetno informirati čitatelja kada i sam autor teksta na zna o čemu piše.

U tome i je bit.

Novinarstvo je u Hrvatskoj spalo na niske grane kad su se ljudi pomirili s lošim člancim i lošim novinarima/urednicima koji ih pišu i koji bi ih trebali ispravljati.

Mene zanima kad smo priihvatili taj konformistički stav da novine mogu biti pune netočnih i neistinitih dezinformacija i raznih "navodno" vijest koje potkopavaju nečiji ugled i život općenito.

I onda se nađu ljudi koji to brane pod izlikom slobode medija, glupih čitatelja, dnenvnih izdanja. Zašto je nekome dopušteno pisati netočno sam zato jer je očito nesposoban u ti 15 sati napisati točne i provjerene informacije.

 

Mislim da smo i pretjerali u izlikama "sloboda medija". Koliko su se puta imena nevinih ljudi našla na kioscima s kojih vrište naslovi "Ivan Ivanović je lopov i pedofil" , "Marija Marijanović je prostitutka koja razara brakove i truje djecu".

Pa što nije ideja slobode i privatnosti ne narušavati tuđu slobodu i privatnost.

 

Zaključak je zašto se njima može gledati kroz prste (a to se čini svakodnevno bar desetak puta) a oni su uvijek prvi kad se trebaju javno na sva zvona istaknuti tuđe pogreške.

Kolkiko smo se puta smijali Kerumu i njegovim biserima (javno ga nazivajući seljakom, neobrazovanim idiotom i licemjernim tajkunom) a sad je odjedanput bezobrazno, amoralno, i seksističko nazvati jednu nekompetentnu novinarku bahatom.

Je bahata je kad misli da može napisati loš članak i očekivati da ju se nesmije kritizirati.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Drago kaže...

 

Najgore je "angažirano" novinarstvo "s tezom" kojemu je mjesto isključivo u stranačkim izdanjima, a od njega je jedino gore loše novinarstvo gdje nisu savladane osnove zanata, napisani tekst ne odgovara na pet osnovnih pitanja na koja svaki novinarski tekst mora odgovoriti jer na kraju svega ne znamo bez vlastitog istraživanja što to zapravo prodaje/poklanja "glavni junak", čime se u stvari bavi ("izumitelj softvera"? Sumnjam.) i koji je razlog zbog kojega netko nije objeručke prihvatio donaciju, iako imamo insinuacije  lopovluku.

 

Naravno da se ne može kvalitetno informirati čitatelja kada i sam autor teksta na zna o čemu piše.

 

Ali, ja sam shvatio da kad je Zli Ludak izjavio da namjerno nije napisao istrazivacki tekst, nego kratki osobni osvrt, da ga to oslobada svete novinarske duznosti da odgovori na pet osnovnih pitanja...? Belji se

 

 

 

(Sala, sala, nemojte me tuci...)

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
dado8 kaže...

Ovdje i na forumima puno ozbiljnijih od ovog naseg znao sam u argumetiranoj raspravi podijelit i puno tezih rijeci nego jedan gospodin ovdje i naravno nikad nista vise od upozorenja ili prislinog hladjenja na par dana.
Sad da zbog ove sitnice da covjek popije ban for life ili jos bolje po savjetima nekih prijavu abuse sluzbi pomalo podsjece na metode koje je imala srednjovjekovna inkvizicija.


Takodjer hvaljenje pojedinih clanova nivom zdravsta u nas hrvata u koje mi godisnje ulupamo 20 miljardi je dokaz nepoznavanja onoga o cemu naklapaju. Zna se dobro da  99% tog iznosa ode na tekuce troskova a sustav nema dovoljno ni za najosnovnije odrzavanje (bolnice se doslovno raspadaju), a kamoli za investiranje u suvremenu tehnologiju.
Nazalost djed mi ima metastaziranog karcinoma a i zbog faksa moram nesto vremena provodit po bolnicama pa znam o cemu pricam. Rijecka bolnica nema ni za sapun i wc papir u toaletu pacijenata, tako da svi svi vrli komentari forumasu koji se nisu makli od pultu s kaugumama lokalne apoteke su u najmanju ruku neukusni.
Iako je u Zagrebu situacija nesto bolje od sveukupnog prosjeka, nazalost medicinskim rijecnikom receno - nase je je zdravstvo pacijent u dubokoj komi, bez ikakvih naznake da ide na bolje, a zbog stanja u kojemu je vec duze, pomalo se pocinje raspadat i zaudarat.

Tako da ako je ovo prica o donaciji - bez obzira na sramotnu kvalitetu clanka - istina a nema razloga da nije, sa odgovornim bi u se u najmanju ruku trebalo porazgovat da se vidi sta je to tacno gospodin nudio i iz kojih to razloga nije prihvaceno!

Jos nesto, bez obzira sta onaj java "lead programer" trubi koliko sam je upoznat u manje vise svim iole ozbiljnim tvrtkama na zapadu koje se ne bave pisnjem generickog koda (kao sto je programiranje u javi) proces je najslicniji onome sta ga je opisao gospodin.

Malo vise objektivnosti a ne samo cmarenja BUG-ovcima ne bi bilo na odmet.

Evo, hvala Bogu da je netko razuman i realno sagledava "stanje naše nacije". Onaj veliki post od MarineCorpsa2 je izgleda skinut (ne mogu ga više naći) i account baniran vjerojatno zato što je sve na račun "uvaženog" novinara Buga na žalost bilo točno. Mada bih volio da mi netko objasni u čemu je to tako novinar Buga dobar i stručan. Ne mogu naći na internetu ništa korisno o njemu, novinar, publicist, novinar, publicist i tako u krug. Par knjiga o Windowsima o kojima je pročitao "manual" pa napisao novi "manual" te pokoja knjigica od 39 kuna (sa velikim popustom) jer je nitko ne želi kupiti. Vjerojatno je došao u Zagreb na fakultet i nakon njega nije znao što bi korisno radio pa je postao novinar. Linija manjeg otpora, umjesto da nešto kreira odlučio je kritizirati one koji kreiraju. Da li je taj "obožavani" novinar, od većine članova ovog foruma, ikada "izumio" neki hardver ili softver, osmislio neki proces u industriji ili sudjelovao u kreiranju nečega konkretnog. Ne vjerujem, jer kad malo bolje pogledate, svojim pisanjem pokazuje ogromne količine frustracije i površnosti, ponekad čak i neznanja. Naravno, u hrvatskom okruženju gdje je razina svijesti, edukacije i pogotovo životnog i radnog iskustva (mislim pogotovo na intelektualce) vrlo niska on je idol većini jer znaju još manje od njega. A to je zabrinjavajuće, jer se to očituje u načinu funkcioniranja našeg okruženja i same hrvatske države.

A ta površnost i neznanje se pogotovo očituje u hvaljenju hrvatskog zdravstva, citirani gospodin je to dobro opisao. I ja sam imao bliske susrete 3. vrste sa hrvatskim zdravstvom i bio sam šokiran odnosom prema pacijentu, opremljenošću klinika i stručnošću liječnika i osoblja. Ne samo zato što sam živio i u inozemstvu i ponovo se spremam "pobjeći" odavde. Patriotizam i nostalgija su zapravo preprecijenjeni. Naše zdravstvo je u srednjem vijeku, a najviše vrijeđaju komentari da je netko trebao "moliti" i slati dopise našim bolnica da uzmu donaciju. Pa tko kome treba? Čak i da donacija ne valja treba je uzeti, testirati i ako ne valja onda baciti u smeće. Ali ovakvi softveri se prodaju po svijetu tako da nije bio problem provjeriti reference i upotrebljivost ponuđenog. Ali svi znamo da je jedini problem što u donaciji nema novaca pa onda nema ni mita onome koji nešto treba/nabavlja. I to je znak niskog nivoa svijesti hrvatskog liječnika. I kako onda takav liječnik može nekoga liječiti?

Iduća bitna stvar je da je u komentaru (ili, kako on kaže, u osobnom mišljenju) sam Čermin tako nekulturno izvrijeđan da je to neprihvatljivo. Čak i da je neki "negativac" sa zlim namjerama prema vrlom hrvatskom zdravstvu takvo što ne može nitko napisati prije nego to provjeri i dokaže. Velika je doza frustriranosti i površnosti prezentirana na kojoj nezreli budući hrvatski informatičari grade svoje mišljenje o stvarnosti. A to je jako opasno. Vjerojatno stariji komentari navedenog "cijenjenog" novinarčića Buga ne potiču velike reakcije jer su najćešće beznačajni ali ovdje je došlo do burne reakcije jer je komentar izašao iz domene dobrog ukusa, ljudske inteligencije i zato su i ljudi van ove male Bugove komune reagirali. Kao što gospodin gore kaže, krtizirali ste članak novinarke J lista upotrijebivši isti pristup. Zato bi gospodi iz Buga bilo bolje da se malo ohlade i nauče kulturi jer se vrijeđanje, frustriranost i površnost ne može dovijeka opisivati kao "cinično komentiranje".

16 godina
odjavljen
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
KarloVeliki kaže...

Evo, hvala Bogu da je netko razuman i realno sagledava "stanje naše nacije". Onaj veliki post od MarineCorpsa2 je izgleda skinut (ne mogu ga više naći) i account baniran vjerojatno zato što je sve na račun "uvaženog" novinara Buga na žalost bilo točno. Mada bih volio da mi netko objasni u čemu je to tako novinar Buga dobar i stručan. Ne mogu naći na internetu ništa korisno o njemu, novinar, publicist, novinar, publicist i tako u krug. Par knjiga o Windowsima o kojima je pročitao "manual" pa napisao novi "manual" te pokoja knjigica od 39 kuna (sa velikim popustom) jer je nitko ne želi kupiti. Vjerojatno je došao u Zagreb na fakultet i nakon njega nije znao što bi korisno radio pa je postao novinar. Linija manjeg otpora, umjesto da nešto kreira odlučio je kritizirati one koji kreiraju. Da li je taj "obožavani" novinar, od većine članova ovog foruma, ikada "izumio" neki hardver ili softver, osmislio neki proces u industriji ili sudjelovao u kreiranju nečega konkretnog. Ne vjerujem, jer kad malo bolje pogledate, svojim pisanjem pokazuje ogromne količine frustracije i površnosti, ponekad čak i neznanja. Naravno, u hrvatskom okruženju gdje je razina svijesti, edukacije i pogotovo životnog i radnog iskustva (mislim pogotovo na intelektualce) vrlo niska on je idol većini jer znaju još manje od njega. A to je zabrinjavajuće, jer se to očituje u načinu funkcioniranja našeg okruženja i same hrvatske države.

A ta površnost i neznanje se pogotovo očituje u hvaljenju hrvatskog zdravstva, citirani gospodin je to dobro opisao. I ja sam imao bliske susrete 3. vrste sa hrvatskim zdravstvom i bio sam šokiran odnosom prema pacijentu, opremljenošću klinika i stručnošću liječnika i osoblja. Ne samo zato što sam živio i u inozemstvu i ponovo se spremam "pobjeći" odavde. Patriotizam i nostalgija su zapravo preprecijenjeni. Naše zdravstvo je u srednjem vijeku, a najviše vrijeđaju komentari da je netko trebao "moliti" i slati dopise našim bolnica da uzmu donaciju. Pa tko kome treba? Čak i da donacija ne valja treba je uzeti, testirati i ako ne valja onda baciti u smeće. Ali ovakvi softveri se prodaju po svijetu tako da nije bio problem provjeriti reference i upotrebljivost ponuđenog. Ali svi znamo da je jedini problem što u donaciji nema novaca pa onda nema ni mita onome koji nešto treba/nabavlja. I to je znak niskog nivoa svijesti hrvatskog liječnika. I kako onda takav liječnik može nekoga liječiti?

Iduća bitna stvar je da je u komentaru (ili, kako on kaže, u osobnom mišljenju) sam Čermin tako nekulturno izvrijeđan da je to neprihvatljivo. Čak i da je neki "negativac" sa zlim namjerama prema vrlom hrvatskom zdravstvu takvo što ne može nitko napisati prije nego to provjeri i dokaže. Velika je doza frustriranosti i površnosti prezentirana na kojoj nezreli budući hrvatski informatičari grade svoje mišljenje o stvarnosti. A to je jako opasno. Vjerojatno stariji komentari navedenog "cijenjenog" novinarčića Buga ne potiču velike reakcije jer su najćešće beznačajni ali ovdje je došlo do burne reakcije jer je komentar izašao iz domene dobrog ukusa, ljudske inteligencije i zato su i ljudi van ove male Bugove komune reagirali. Kao što gospodin gore kaže, krtizirali ste članak novinarke J lista upotrijebivši isti pristup. Zato bi gospodi iz Buga bilo bolje da se malo ohlade i nauče kulturi jer se vrijeđanje, frustriranost i površnost ne može dovijeka opisivati kao "cinično komentiranje".

 

 

Iako se slažem sa nekim dijelovima teksta uvijek se začudim kad vidim da ovako gorki komentari dolaze kao prvi post nekog korisnika...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
KarloVeliki kaže...

Evo, hvala Bogu da je netko razuman i realno sagledava "stanje naše nacije". Onaj veliki post od MarineCorpsa2 je izgleda skinut (ne mogu ga više naći) i account baniran vjerojatno zato što je sve na račun "uvaženog" novinara Buga na žalost bilo točno. Mada bih volio da mi netko objasni u čemu je to tako novinar Buga dobar i stručan. Ne mogu naći na internetu ništa korisno o njemu, novinar, publicist, novinar, publicist i tako u krug. Par knjiga o Windowsima o kojima je pročitao "manual" pa napisao novi "manual" te pokoja knjigica od 39 kuna (sa velikim popustom) jer je nitko ne želi kupiti. Vjerojatno je došao u Zagreb na fakultet i nakon njega nije znao što bi korisno radio pa je postao novinar. Linija manjeg otpora, umjesto da nešto kreira odlučio je kritizirati one koji kreiraju. Da li je taj "obožavani" novinar, od većine članova ovog foruma, ikada "izumio" neki hardver ili softver, osmislio neki proces u industriji ili sudjelovao u kreiranju nečega konkretnog. Ne vjerujem, jer kad malo bolje pogledate, svojim pisanjem pokazuje ogromne količine frustracije i površnosti, ponekad čak i neznanja. Naravno, u hrvatskom okruženju gdje je razina svijesti, edukacije i pogotovo životnog i radnog iskustva (mislim pogotovo na intelektualce) vrlo niska on je idol većini jer znaju još manje od njega. A to je zabrinjavajuće, jer se to očituje u načinu funkcioniranja našeg okruženja i same hrvatske države.

A ta površnost i neznanje se pogotovo očituje u hvaljenju hrvatskog zdravstva, citirani gospodin je to dobro opisao. I ja sam imao bliske susrete 3. vrste sa hrvatskim zdravstvom i bio sam šokiran odnosom prema pacijentu, opremljenošću klinika i stručnošću liječnika i osoblja. Ne samo zato što sam živio i u inozemstvu i ponovo se spremam "pobjeći" odavde. Patriotizam i nostalgija su zapravo preprecijenjeni. Naše zdravstvo je u srednjem vijeku, a najviše vrijeđaju komentari da je netko trebao "moliti" i slati dopise našim bolnica da uzmu donaciju. Pa tko kome treba? Čak i da donacija ne valja treba je uzeti, testirati i ako ne valja onda baciti u smeće. Ali ovakvi softveri se prodaju po svijetu tako da nije bio problem provjeriti reference i upotrebljivost ponuđenog. Ali svi znamo da je jedini problem što u donaciji nema novaca pa onda nema ni mita onome koji nešto treba/nabavlja. I to je znak niskog nivoa svijesti hrvatskog liječnika. I kako onda takav liječnik može nekoga liječiti?

Iduća bitna stvar je da je u komentaru (ili, kako on kaže, u osobnom mišljenju) sam Čermin tako nekulturno izvrijeđan da je to neprihvatljivo. Čak i da je neki "negativac" sa zlim namjerama prema vrlom hrvatskom zdravstvu takvo što ne može nitko napisati prije nego to provjeri i dokaže. Velika je doza frustriranosti i površnosti prezentirana na kojoj nezreli budući hrvatski informatičari grade svoje mišljenje o stvarnosti. A to je jako opasno. Vjerojatno stariji komentari navedenog "cijenjenog" novinarčića Buga ne potiču velike reakcije jer su najćešće beznačajni ali ovdje je došlo do burne reakcije jer je komentar izašao iz domene dobrog ukusa, ljudske inteligencije i zato su i ljudi van ove male Bugove komune reagirali. Kao što gospodin gore kaže, krtizirali ste članak novinarke J lista upotrijebivši isti pristup. Zato bi gospodi iz Buga bilo bolje da se malo ohlade i nauče kulturi jer se vrijeđanje, frustriranost i površnost ne može dovijeka opisivati kao "cinično komentiranje".

Tko si ti da imas pravo prozivati Olega zbog prikazivanja Cermina kao negativca, kad par redaka ispod vrijedas ne samo Olega vec cijelu zajednicu ovog foruma?

Pitanje je glupo.

Proziran si.

Ti si novi account MarineCorps-a.

 

Da si malo bolje pratio ovu temu, vidio bi da ima forumasa koji se slazu, ali i onih koji se ne slazu sa Olegom.

To je dokaz da tvoja teorija o sekti iza Olega bas i ne stoji.

Forumasi na BUG-ovom forumu nisu ovce (barem ne vecina), pa bi bilo dobro da ih ne prikazujes takvima.

- Psiho246
14 godina
protjeran
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Žao mi je gospodo što ste se našli pogođenim, iako sam samo spomenuo "nezrele buduće informatičare" kao ugroženu vrstu jer jedan student ETF-a bez radnog iskustva koji tek otkriva život i stvarnost to doista i jest. Kako će se takva osoba razviti čitajući "cinične komentare" nekog trećerazrednog novinara ja uistinu ne znam. Čak sam i zabrinut, jer bisere ljudi koji su direktno ili indirektno vezani za informatičku industriju osjećamo svi mi, svakodnevno, po hrvatskim tvrtkama i državnim ustanovama.

Ali moja poanta je nešto drugo... kako itko ovdje može navedenog novinarčića smatrati informatičkim stručnjakom i dobrim novinarom. Samo to mi nije jasno. Bez ikakvih zlih namjera prema ikome na ovom forumu.

16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

A ova dvojica dado i karloveliki

pričate da se se ja hvališem sa ulupanih 20 mlrd godišnje u naše zdravstvo, kao gdje sam od realnosti, a vi ste kao puni informacija iz prve ruke

pa, možemo onda i o brojkama na koje sam mislio kad sam to rekao:

 

"- Hrvatska je u europskom vrhu po broju uređaja za magnetsku rezonanciju (MR) i CT odnosu na broj stanovnika. Ispred nas su jedino Island i Belgija. U javnom sektoru ima 18 uređaja za magnetsku rezonanciju i 60 za CT, rekla je predsjednica Saveza samostalnih sindikata zdravstva i socijalne skrbi Spomenka Avberšek na konferenciji za novinare"

pročitajte ovdje:

http://www.057info.hr/vijesti/2008-10-21/sindikati-prozivaju-vladu-i-milinovica

Ovdje možete pogledati malo detaljniju statistiku prema Europskom indexu potrošača zdravlja sa svim manama i vrlinama našeg zdravstva:

http://www.novilist.hr/2010/02/22/hrvatska-peta-u-europi-po-ucinko.aspx

Meni je u oči upala sljedeća rečenica : "Od svih sektora zdravstva koji su se ocjenjivali, Hrvatska je najbolje ocjene dobila za informatizaciju, u čemu dijelimo treće mjesto sa Islandom, Švedskom i Velikom Britanijom."

Drugim riječima rečeno, što se tiče radiologije i informatizacije zdravstva, trkeljate bez veze.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Zli Luđak kaže...

Reportaža s intervjuima, fotografijama, i mnogo više uloženog sustavnog truda bi svakako išla u časopis. Nitko ne kaže da "web nije dobar medij" samo je drugačijeg tipa.

Meni to izgleda kao stav da se na webu može sve i svašta reći, pa nije toliko bitno ako se malo i pretjera.

http://avast.software.hr
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
KarloVeliki kaže...

Evo, hvala Bogu da je netko razuman i realno sagledava "stanje naše nacije". Onaj veliki post od MarineCorpsa2 je izgleda skinut (ne mogu ga više naći) i account baniran vjerojatno zato što je sve na račun "uvaženog" novinara Buga na žalost bilo točno. Mada bih volio da mi netko objasni u čemu je to tako novinar Buga dobar i stručan. Ne mogu naći na internetu ništa korisno o njemu, novinar, publicist, novinar, publicist i tako u krug.

Daj odustani više davežu, ti si novi account MarineCorpsa, dakle već treći, a post je ti gotovo isti kao onaj koji si odapeo na web JL.

 

Iskreno, mene to i ne smeta, ono, jadan si, ali neka si. Ono što te čini dvostruko jadnim je kad sam sebi daješ podršku, kao, e "ono Marine Corps je bio u pravu" a to si zapravo ti.

 

Buraz to je jadno!

 

Ne razumiješ se u tehnologiju - to nam je jasno - ali eto mi imamo jednostavne a efikasne metode kojima se vide dvostruki accounti. Onda barem nemoj folirati "XY im je dobro rekao" kad si XY=ti. Barem ne foliraj! Reci što misliš, nemoj vrijeđati (jer za to brišemo) mene to ne smeta, neka stoji, jer se na ovakav stav ionako ne obazirem, no ove spike s podrškom samom sebi svrstavaju te zaista nisko.

 

Do kraja mi se nije dalo čitati jer je dosadno, nikad nisi čuo za pasus, a vjerojatno će ti opet ionako biti baniran i post i account, s pravom. 

 

Došao sam do ovog "novinar, publicist, novinar, publicist i tako u krug" - što je 100% identično tvom postu na JL, nisi se čak ni pokušao sakriti.

 

Da, dobar dan, ja sam "novinar, publicist, novinar, publicist i tako u krug"!! Kakvo otkriće! Pa to sam rekao već u postovima Lindi (koja je počela s posve suprotnim tezama, naime, da mi "informatičari" nismo "novinari"). Drago mi je da su tvoja saznanja barem njoj skrenula pažnju da eto ipak jesmo novinari.

 

Novinar, publicist, novinar, publicist i tako u krug - to je moje zanimanje, ne sramim ga se, a koliko sam u njemu dobar ili loš, ocjenjuju čitatelji i kolege.

Heroj a ne zločinac
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2010 23:50 (Zli Luđak).
16 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Obožavam ove jednopostne korisnike. Podsjećaju me na iste takve jednopostne korisnike s drugih foruma. Imao sam pristup kao administrator na nekim forumima i uvjerio se: redovito se radi o mlatimudanima koji nemaju hrabrosti prijaviti se pod imenom i registriraju višestruke račune, ali su dovoljno (ne)inteligentni da nisu sposobni prikriti tragove, pa se registriraju (neću o detaljima da ne pomažem) na načine na koje ih je jako lako skužiti... a tek pisanje. Misle da će kad pišu drugim dijalektom (kojeg ne znaju) ili srpskim, nekoga zavarati.

A k tome, osoba koja treba još 7-8 računa da bi imala podršku, zasigurno ima neki psihološki problem. Ne znam radi li se o refleksiji Edipovog kompleksa, ali garantiram da bi struka iz tog područja imala što reći.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 0:31 (naxeem).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
online
Draga, izumio sam softver!

Žalosno je što su ljudima jedini argumenti bili da smo mi nedoj**ani informatičari koji tu štuju neke "bogove", i da nikome osim nama luđacima i moronima nije bitno to što se već godinama u svakom (svakom) članku o tehnologiji koriste krivi izrazi. Jer ipak ti vještičji izrazi zanimaju samo nas.

 

Da sam ja školovani informatičar i još da zarađujem od novinarstava kojem je tema informatika i mene bi naživciralo da se informatička obrazovanost u medijima nije godinama promjenila nabolje i da takvi očito nesposobni ljudi rade u istoj branši kao i ja.

 

Odjednom je u redu zaskočiti svaki lapsus, biser, glupost, modni promašaj ali kad se netko dotakne tog novinara onda je to "isfrustrirano piskaranje informatičkog neznalca (LOLČINA)".

 

I još oni komenteri pa zašto on u svojoj kolumni (koja se kao igrom slučaja zove Osobni stav) ne istraži ono što je novinarka trebala učiniti.

 

I na kraju u čemu je razlika nazvati nekog  političara ili javnu osobu (javno u svim medijima) debilom, seljačinom ili nesposobnim (jer to smo sigurno svi u jednom trenutku rekli) pa se sad odjednom napravio ratni zločin jer je netko konačno i zasluženo nazvao nekog novinara bahatim i nesposobnim.

 

 

I da mozda ponavljam slične izjave ali ako to mogu Linda ili marinecorps ili kako već, mislim da se može i meni malo kroz prstiće....Nevinašce

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 2:01 (wyks).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
KarloVeliki kaže...

 

Ali moja poanta je nešto drugo... kako itko ovdje može navedenog novinarčića smatrati informatičkim stručnjakom i dobrim novinarom. Samo to mi nije jasno. Bez ikakvih zlih namjera prema ikome na ovom forumu.

Hmmm... Mozda kilometraza?! A da pogledas ispod haube!?

16 godina
protjeran
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
naxeem kaže...

A k tome, osoba koja treba još 7-8 računa da bi imala podršku, zasigurno ima neki psihološki problem. Ne znam radi li se o refleksiji Edipovog kompleksa, ali garantiram da bi struka iz tog područja imala što reći.

Mislim da se ovdje ne radi o traženju podrške, već o laganoj fiksaciji. Traženje podrške(referiranje na post svog alter alter ega) u ovom slučaju proizlazi iz jednostavne gluposti, otprilike na razini djeteta koje zažmiri kako ga ne bi vidjeli. Sam tekst (ako bi po njemu zaključivali, i da, procitao sam ga u cijelosti, uf) odaje moguće ispodprosječne verbalne intelektualne sposobnosti (relacije i značenja riječi).

Šturo i moguće neprecizno, ali stručno mišljenjeBelji se

Nobody expects the Spanish inquisition!
16 godina
moderator
offline
Draga, izumio sam softver!

Karlo Veliki/MarineCorps/MarineCorps2 - osnovni račun (MarineCorps) ti je na suspenziji od svega tri dana i ti se ne možeš suzdržati i ohladiti već daviš s dva nova acc-a u manje od 24 sata plus isti ovaj post na stranicama JL-a.

 

Trebao bih ti izbrisati i osnovni račun i ovaj, jer je multi-acc izrijekom zabranjen pravilma, ali brišem ti samo Karlo Veliki, a postove ti ostavljam kad si već odlučio od sebe napraviti forumskog klauna.

 

Smiri se, poštuj pravila i nauči koristiti pasuse.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 5:25 (Drago).
 
0 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
DigiMagic kaže...

Ali, ja sam shvatio da kad je Zli Ludak izjavio da namjerno nije napisao istrazivacki tekst, nego kratki osobni osvrt, da ga to oslobada svete novinarske duznosti da odgovori na pet osnovnih pitanja...? Belji se

 

 

 

(Sala, sala, nemojte me tuci...)

 

 

Zli Luđak je posebna kategorija - koji put odgovori na šest pitanja, koji put niti na jedno tako da u prosjeku obično odgovori na tri do četiri. Smatramo da je to za gospodina u njegovim godinama dosta dobar rezultat, pa ga držimo i dalje...

 

 

Belji se

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
iznogud kaže...

Vec 2 godine ne gledam TV samo klincima pustam crtane i to mu je jedina funkcija. Novine ne citam isto toliko. Sve mi se to zgadilo. NI na internetu ne pratim takve informacije. Mogu vam reci bez obzira koliko je teza situacija danas u Hrvatskoj za razliku od prije 2 godine osjecam se bolje i pozitivnije barem 3 put vise. Mediji su tu da drze narod u strahu kako bi progurali projekte raznih investitora, mocnika te placke dragih nam politicara. Novinari su samo jedan od instrumenata u metodologiji maskiranja stvarnih ciljeva, te cesto ni sami ne vide, stvarnu pozadinu jer su kao sto i Oleg kaze priucena bedna piskaral. Jedina mogucnos za odbranu i zdravu pamet je ne konzumirati.

Pa, iznogude ista je situacija i sa mnome, s time da sam novine prestao čitait znatno ranije, a TV isto kao ti u zadnje 3-4 godine. Jedan od bitnih razloga mog prestanka je upravo taj osječaj sreće. Sad, dali sam sretan zato što ne znam ili je uzrok sreći to što ne dozvoljavam da me bombardiraju glupošću i lažima svaki dan, je za neku drugu raspravu. No svakako je za posljedicu imalo da su novine i novinari popušili, skupa s političarima i njihovim forama. Informiram se tako da ipak znam što se događa. Ako me zanima nešto više o događaju saznajem sam, jer google pronađe izvore vijesti prenesenih u našim novinama koje su prilagođene formiranju općeg javnog mišljenja. Iako Drago kaže da su novinari i novine koje bi trebale obavještavati, smatram da već jako dugo one to ne čine nego nam govore što da mislimo, kako da se odjevamo, što je inn i što je out, te pogotovo što je, a što nije "transparentno", te samim time naglašavanjem i ignoriranjem nekih vjesti oblikuju javno mišljenje i utječu na stavove i reakcije političara koji pak, odlučuju o našim životima, a odlučuju na dnevnopolitičkoj bazi i novinskim rekla-kazala, smazala i političara i cijeli narod

gdje da potpišem
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 11:10 (tihomir(3)).
15 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Znam da je OT, ali nisam mogao odoljeti.

U danasnjoj vijesti http://www.bug.hr/vijesti/manje-kupaca-glazbe-putem-interneta/100783.aspx

na Bug online stoji, citiram "Glazbena industrija prošle godine zabilježila je 1 milijun manje kupaca digitalne glazbe presnimljene putem Interneta u odnosu na 2008., tvrdi se u rezultatima istraživanja tvrtke NPD Group."

 

Ne volim cjepidlacit, ali cini mi se prikladnim ukazati na ovo. Da sam naisao na ovu vijest u Jutarnjem, ne bih je ni primijetio, ali u BUG-u!!! Mislim kako bi se novinar, urednik, ili tko vec ne, u specijaliziranom informatickom casopisu kao Bug-u, trebao suzdrzati od ovakvog simplificiranja termina! Ovo je bas ono napisano da bi i baba na pijaci mogla razumjeti!

 

Digitalna glazba??? Koliko je znam, digitalni moze biti format, signal ili digitalno enkodiranje itd, ali digitalna glazba!?

Presnimljena putem Interneta??? Mislim da se i za ovo mogao naci neki prikladniji informaticki termin, pa pobogu ipak je Bug specijalizirani informaticki casopis?!Osmijeh

 

Btw, meni je jasno kako se izraz "digital music" iliti digitalna glazba koristi kao termin u glazbenoj industriji kojim se obuhvaca sveukupna glazba u digitalnom formatu preuzeta, najcesce, s nekog od online glazbenih trgovina, bilo da se radi o singlovima, ringtonovima itd, ali hej pa ipak je Bug specijalizirani informaticki casopis?! Namigiva

 

 

I za kraja samo da napomenem kako mi nije namjera biti zlonamjeran ili braniti Jutarnji ili doticnu novinarku, inace obozavam Bug i citam ga već preko 15 godina, ali eto svima se potkradu greske. Osmijeh

 

pozz

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
z122 kaže...

 

Znam da je OT, ali nisam mogao odoljeti.

U danasnjoj vijesti http://www.bug.hr/vijesti/manje-kupaca-glazbe-putem-interneta/100783.aspx

na Bug online stoji, citiram "Glazbena industrija prošle godine zabilježila je 1 milijun manje kupaca digitalne glazbe presnimljene putem Interneta u odnosu na 2008., tvrdi se u rezultatima istraživanja tvrtke NPD Group."

 

Ne volim cjepidlacit, ali cini mi se prikladnim ukazati na ovo. Da sam naisao na ovu vijest u Jutarnjem, ne bih je ni primijetio, ali u BUG-u!!! Mislim kako bi se novinar, urednik, ili tko vec ne, u specijaliziranom informatickom casopisu kao Bug-u, trebao suzdrzati od ovakvog simplificiranja termina! Ovo je bas ono napisano da bi i baba na pijaci mogla razumjeti!

 

Digitalna glazba??? Koliko je znam, digitalni moze biti format, signal ili digitalno enkodiranje itd, ali digitalna glazba!?

Presnimljena putem Interneta??? Mislim da se i za ovo mogao naci neki prikladniji informaticki termin, pa pobogu ipak je Bug specijalizirani informaticki casopis?!Osmijeh

 

Btw, meni je jasno kako se izraz "digital music" iliti digitalna glazba koristi kao termin u glazbenoj industriji kojim se obuhvaca sveukupna glazba u digitalnom formatu preuzeta, najcesce, s nekog od online glazbenih trgovina, bilo da se radi o singlovima, ringtonovima itd, ali hej pa ipak je Bug specijalizirani informaticki casopis?! Namigiva

 

 

I za kraja samo da napomenem kako mi nije namjera biti zlonamjeran ili braniti Jutarnji ili doticnu novinarku, inace obozavam Bug i citam ga već preko 15 godina, ali eto svima se potkradu greske. Osmijeh

 

pozz

 

Ne mogu ne primijetiti da si sada napisao teške gluposti. Ako se "digital music" koristi kao termin za glazbu u digitalnom formatu (a ne glazbu sintetiziranu softverski), onda što očekuješ od BUG-a? Da smisli svoj naziv? Pa nije BUG institut za jezikoslovlje niti je uopće potrebno smišljati nove termine za "digitalnu glazbu".

 

Prikladniji informatički termin za "presnimljeno putem Interneta" - WTF?! Nemam bolji termin za WTF, pa ću WTF i ostaviti. - Radije se uhvati nekog pametnog posla umjesto glupih komentara.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
tihomir(3) kaže...
iznogud kaže...

Vec 2 godine ne gledam TV samo klincima pustam crtane i to mu je jedina funkcija. Novine ne citam isto toliko. Sve mi se to zgadilo. NI na internetu ne pratim takve informacije. Mogu vam reci bez obzira koliko je teza situacija danas u Hrvatskoj za razliku od prije 2 godine osjecam se bolje i pozitivnije barem 3 put vise. Mediji su tu da drze narod u strahu kako bi progurali projekte raznih investitora, mocnika te placke dragih nam politicara. Novinari su samo jedan od instrumenata u metodologiji maskiranja stvarnih ciljeva, te cesto ni sami ne vide, stvarnu pozadinu jer su kao sto i Oleg kaze priucena bedna piskaral. Jedina mogucnos za odbranu i zdravu pamet je ne konzumirati.

Pa, iznogude ista je situacija i sa mnome, s time da sam novine prestao čitait znatno ranije, a TV isto kao ti u zadnje 3-4 godine. Jedan od bitnih razloga mog prestanka je upravo taj osječaj sreće. Sad, dali sam sretan zato što ne znam ili je uzrok sreći to što ne dozvoljavam da me bombardiraju glupošću i lažima svaki dan, je za neku drugu raspravu. No svakako je za posljedicu imalo da su novine i novinari popušili, skupa s političarima i njihovim forama. Informiram se tako da ipak znam što se događa. Ako me zanima nešto više o događaju saznajem sam, jer google pronađe izvore vijesti prenesenih u našim novinama koje su prilagođene formiranju općeg javnog mišljenja. Iako Drago kaže

Vidim da nisam jedini... ja portale, novine i TV skoro više uopće ne gledam. I istina je, osjećam se drastično bolje. Istina, zbog osnovnog informiranja o kapitalnim stvarima i zbog posla, donekle pratim, ali minimalno.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Uf, ova tema je bolja od Cameronovog  Avatara....

ovo + ovo +
ovo + ovo +
ovo... ovo...
ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
naxeem kaže...
z122 kaže...
(...)

Ne mogu ne primijetiti da si sada napisao teške gluposti. Ako se "digital music" koristi kao termin za glazbu u digitalnom formatu (a ne glazbu sintetiziranu softverski), onda što očekuješ od BUG-a? Da smisli svoj naziv? Pa nije BUG institut za jezikoslovlje niti je uopće potrebno smišljati nove termine za "digitalnu glazbu".

 

Prikladniji informatički termin za "presnimljeno putem Interneta" - WTF?! Nemam bolji termin za WTF, pa ću WTF i ostaviti. - Radije se uhvati nekog pametnog posla umjesto glupih komentara.

 

Jos pogotovu kad ta analiza zavrsi sa tim prokletim trendi 'pozz'....

Each moment unique, none exactly the same... defied... denied to live and exist like this again... now you will see - you are reborn....
15 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
naxeem kaže...
z122 kaže...


...

Ne mogu ne primijetiti da si sada napisao teške gluposti. Ako se "digital music" koristi kao termin za glazbu u digitalnom formatu (a ne glazbu sintetiziranu softverski), onda što očekuješ od BUG-a? Da smisli svoj naziv? Pa nije BUG institut za jezikoslovlje niti je uopće potrebno smišljati nove termine za "digitalnu glazbu".

 

Prikladniji informatički termin za "presnimljeno putem Interneta" - WTF?! Nemam bolji termin za WTF, pa ću WTF i ostaviti. - Radije se uhvati nekog pametnog posla umjesto glupih komentara.

Sry, ali vidim da si skroz krivo iscitao ovaj post i nisi prepoznao sarkazam, dobro mozda sam i ja sam kriv, dobro bi mi nekad dosao onaj novi emoticon „Sarcmark“, iliti „ironicnik“ ili kako su ga vec nasi preveli.

 

Poanta je, da je ovaj teskt u Bug savrseno jasan svakome pa i meni i tebi, ali eto mogao bi se naci neki Oleg, iz nekog tamo X casopisa i napisati kako je glupost napisati „digitalna glazba“ jer je to genericki pojam stvoren od glazbene industrije kako bi i idioti razumjeli da se ne radi o glazbi koja je na nekom opipljivom mediju, poput CD, LP, nego pak o glazbi u „digitalnom audio formatu“.

 

Isto tako u testu jutarnjeg stoji izmedju ostalog „izumitelj software“, istina nije najspretniji pojam, mozda bolje developer, ili dizajner, ali kao sto su mnogi vec istaknuli, masama koje citaju tu novinu potpuno nevazno!

I da onako sam usput, s obzirom kako se i odredjene vrste software (ovisno o funkciji koju izvrsavaju) ponekad mogu patentirati, a svi znamo (bar se nadam) kako se zove osoba koja patentira nesto( IZUMITELJ), nije ni bas skroz pogresno ondak napisati izumitelj softwarea.

 

i ovaj puta nesto manje trendy pozdrav

 

dovidjenja!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Tale kaže...

Nisam znao da se je BUG profesionalni kritičarski, politički, psihologijski, sociološki mjesečnik......mislio sam da se vi momci bavite IT-om...a očito sam krivo shvatio....jer mi Bug što ga i čitam izgleda kao takav časopis....ja sam mislio da je vaša domena stvarno IT, ali sad mi ti govoriš da se na stranici BUG-a časopisa (jep čas-o-pis-a jer ga pišete u časovima....) nalaze kritike rada drugih novina....i da tu pišete evo citiram "na nešto (što?..molim nisam ćuo? što nešto?) što (aha tu je što) nas je potaklo na reakciju tog dana ili tjedna."

Di se tu spominje IT.......a vi ste IT časopis zar ne?.....a ne pišete IT nego politiku...ko tu pije a ko tu plača pitam ja?

Koliko ja znam ,Bug je IT časopis ,a Olegova kolumna se zove Osobni stav. Znači ,komentiranje IT teme na osoban (osobit?) način.

 

Pošto se članak iz Jutarnjeg ,koji je komentiran ,tiče IT-a (medicinski softver) ,ne znam zašto ga se nebi moglo komentirati u Bugu ,ili u bilo kojem drugom IT časopisu ,bez obzira hvalilo se ili pokopalo dotični.

 

A bilo koji IT-evac ili bilo koji čovjek s malo obrazovanja ,na taj se članak može samo nasmijat i reagirat isto onako kako je i Zli luđak ,a i bilo tko od nas ovdje - s podsmjehom ,jel je napisan na razini djeteta u petom razredu osnovne škole!!

 

I otkad je to zabranjeno kritizirati rad drugih novina??

 

Kakva politika???

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 12:16 (kizo2703).
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
online
RE: Draga, izumio sam softver!
naxeem kaže...

Tale, ja tebe redovito teško čitam... čak i kad povećam slova...

Da i ja nekužim poantu što je htio napisati.

Što će ti te silne točkice.

kao i oni što pišu ch i sh umjesto č i š.

Naučite se pisati jer uvako piše(a)te u vjetar.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
wyks kaže...
naxeem kaže...

Tale, ja tebe redovito teško čitam... čak i kad povećam slova...

Da i ja nekužim poantu što je htio napisati.

Što će ti te silne točkice.

kao i oni što pišu ch i sh umjesto č i š.

Naučite se pisati jer uvako piše(a)te u vjetar.

 

Onda vjerovatno ne razumiješ ni modernu blogovsku književnost koju prakticira Oleg ?

16 godina
online
RE: Draga, izumio sam softver!
Tale kaže...
wyks kaže...
naxeem kaže...

Tale, ja tebe redovito teško čitam... čak i kad povećam slova...

Da i ja nekužim poantu što je htio napisati.

Što će ti te silne točkice.

kao i oni što pišu ch i sh umjesto č i š.

Naučite se pisati jer uvako piše(a)te u vjetar.

 

Onda vjerovatno ne razumiješ ni modernu blogovsku književnost koju prakticira Oleg ?

Nisam htio nikome "popovati" o načinu pisanja na forumu jer ipak to nije doktorska disertacija.

Ali ako većina može pisati veliko slovo, pasuse, normalne rečenice, točke i zareze onda se barem udostoji pisat koliko toliko čitljivo.

Govorim za tvoje dobro jer ovako te neće više nitko čitati. S tim švrakopisom ne pokazuješ ni najmanje poštovanja prema sugovorniku i pokazuješ da si očito zaostao negdje u osnovnoj školi/vrtiću.

 

16 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

mmm milina...

 

lijepo je kad izmedju mora nula i jedinica, recenzija i copy/paste novosti loseg

prijevoda i pomalo bezlicnih, bezvoljno slozenih priloga naletis na nesto sto prsti od strasti,

uzavrele zestine i zlijezda - pa makar to bilo od - olega.

 

a onda rekacije, polarizacija, pa novaci s prvim postom od 10 kartica... mmm

 

i onda, opa! zenska i do dalmatska!! pa jos zurnalisticki navudrena - pa kontranapad onako

rezak jednoulomski, peemesovski od srca.

 

pa onda opet oleg, ogrubjela surova muskarcina - koja se ne da prepoznati, u pokajnickoj

pozi - onako slegavsi krshnim ramenima otvorivsi svoju grud i srce - u oprostaljki na koljenima,

suprotno svojoj tvrdoj übermacho naravi objasnjava, eufemizira, zamuckuje i ispricava se.

 

i onda opet ova koja nije ona, al nece se vise javljati, pa eros, pa spleen, kao dobro je odradila

posao ona neprosvjecena, sirokomasna neuka "novinarka"...

pa se ipak opet javi. pa obeca. pa zadrkti na njegov zov pa, avaj, pogazi rijec i zacvrkuce mu opetovano

tiho na uho - opet uvlas isto...

 

mmm, a svi kibiceri koji su osjetili naelektriziranost situacije. svi zeljni novosti, ljubomorno lurkajuci

herzblatt thread: ta jel oleg dobio pizze il nije!?

 

gdje ces ljepse vjesnike proljeca?

 

 

oleze, kapa dolje, opet procitah neki thread u cijelosti, a bome i veliki plus da si na

forum uspio zalutati nekaj zenskoga - makar to zensko frapantno nalikovalo jednom namcoru

koji puci usne i zavodi te zavodi kad se brijes. :-)

 

Samo... mene bi to malo zabrinulo, mislim... kuis?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 13:19 (nikola).
 
7 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice