Bojno polje Fukushima I

poruka: 211
|
čitano: 63.883
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bojno polje Fukushima I".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

Za Fukushimu, trenutno dok još nema kompletne slike, prema pisanju NYT scenarij od početka je trebao biti da su odmah počeli hladiti reaktore morskom vodom i da su odmah pregledali i dopunjavali kako treba bazen za istrošeno gorivo u reaktoru 4. 

Hlađenjem reaktora od početka izbjegli bi nuždu da puštaju paru, a time ne bi ispuštali radioaktivnost i vodik. Oni ovo nisu odmah htjeli raditi, prema NYT, jer su htjeli sačuvati reaktore!

Jasno, time se ne bi stvar zakomplicirala niti s bazenima u reaktoru 3 i 2, a i četvorka bi se izbjegla.

Ukratko, ako je ovo točno i da su oni bili pametniji, mi ne bi uopće o ovome svemu toliko pričali.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

To što se dogodilo u NEK je naprosto kvar koji je natjerao elektranu da obustavi rad, ali ništa više. Nuklearke su prije dvadesetak godina ispadale iz rada po nekoliko puta godišnje, a danas im se to dogodi jednom u nekoliko godina. No, to nema veze sa ispuštanjem radioaktivnosti ili nekom havarijom.
Usput, vezano za naše ljude, kod nas su svi opearteri visoko obrazovani dok to nije tako npr. u SAD. NEK je po svim pokazateljima bolji od 70 % američkih elektrana (po svim vrstama kvarova i ovom ispadanju iz opgona).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
Ugljen sadrži radioaktivnost i živu, a gorenjem stvara CO2 (kao i SOx i NOx). 
Ta radioaktivnost koju stvaraju sve elektrane na ugljen, zato što proizvode oko 40 % el. en. je oko 300 puta veća od one koju ispuštaju nuklearke. Radioaktivnost nije opasna, ali emitirana živa je i nikada to ne prestaje biti.
Ugljični dioksid i globalno zatopljenje je posebna priča. 
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
zdenkos kaže...
Ugljen sadrži radioaktivnost i živu, a gorenjem stvara CO2 (kao i SOx i NOx). 
Ta radioaktivnost koju stvaraju sve elektrane na ugljen, zato što proizvode oko 40 % el. en. je oko 300 puta veća od one koju ispuštaju nuklearke. Radioaktivnost nije opasna, ali emitirana živa je i nikada to ne prestaje biti.
Ugljični dioksid i globalno zatopljenje je posebna priča. 

Opet napominjem da mislim da sama po sebi radiaktivnost nije problem nego radiaktivni izotopi koji su se raspršili po atmosferi.

 

Isto tako nije mi jasno što bi trebalo značiti da je njihova koncentracija daleko ispod dopuštene granice kada njihovo djelovanje gledati nema smisla +- mjesec dana jer je ionako kumulativni efekt bitniji.

uglavnom ne vidim uopće neko tehničko i razumsko opravdanje u priči oko mjerenja razine izotopa, bitnije je njihova infiltracija u žive organizme i dal postoji način da ih se riješi.

 

Svaka tehnologija ima svoju stranu priče: brdo ljudi koji ne razumiju i ne shvaćaju niti mogu povezati, dio onih koji raspolažu s više činjenica, dosta toga su naučili al je pitanje koliko raspolažu s kvalitetnom i cjelovitom slikom jer kad ti netko želi omogućiti da širiš njegovu tehnologiju jasno je da mu nije u cilju da znaš sve, i na kraju na one koji stvarno znaju mnoge detalje ali su vođeni nekim interesom...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
zdenkos kaže...

 

Hlađenjem reaktora od početka izbjegli bi nuždu da puštaju paru, a time ne bi ispuštali radioaktivnost i vodik. Oni ovo nisu odmah htjeli raditi, prema NYT, jer su htjeli sačuvati reaktore!

Jasno, time se ne bi stvar zakomplicirala niti s bazenima u reaktoru 3 i 2, a i četvorka bi se izbjegla.

Ukratko, ako je ovo točno i da su oni bili pametniji, mi ne bi uopće o ovome svemu toliko pričali.

 

Ukratko, opet ljudska pogreška..

 

Nije li to glavni razlog Černobila bio? I opet dolazimo do činjenice da je sigurnost tolika, kolika je najveća glupost u lancu zapovjedanja..

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
zdenkos kaže...

 

Za Fukushimu, trenutno dok još nema kompletne slike, prema pisanju NYT scenarij od početka je trebao biti da su odmah počeli hladiti reaktore morskom vodom i da su odmah pregledali i dopunjavali kako treba bazen za istrošeno gorivo u reaktoru 4. 

Hlađenjem reaktora od početka izbjegli bi nuždu da puštaju paru, a time ne bi ispuštali radioaktivnost i vodik. Oni ovo nisu odmah htjeli raditi, prema NYT, jer su htjeli sačuvati reaktore!

Jasno, time se ne bi stvar zakomplicirala niti s bazenima u reaktoru 3 i 2, a i četvorka bi se izbjegla.

Ukratko, ako je ovo točno i da su oni bili pametniji, mi ne bi uopće o ovome svemu toliko pričali.

 

Nakon svega ja bih postavio ovu teoriju:

  • potres je uzdrmao centralu, nije naškodio samom reaktoru, ali moguće da su stradali pomoćni servisni uređaji i cijevi hlađenja
  • tsunami koji je došao dodatno je sve namočio i izbacio centralu iz sustava

tu sad počinje priča o zaštiti od tsunamija

  1. prije x godina niko nije ni razmišljao o tako velikom tsunamiju
  2. izgradnja zida košta, ali da su razmišljali o tome mogi su sami zaposlenici da su samo pola sata dnevno zidali sagraditi zid bez frke
  3. problem javnosti - nažalost dušebrižnici i protivnici NE kojih imamo i ovdje (NHF prozvanima) bi skočili i na samu pomisao gradnje zaštinog zida oko elektrane jer oni bi objasnili svijetu da se "nešto skriva od javnosti" 

dakle vratimo se na teoriju

nakon što je centrala ispala iz sustava krenuli su na ručno hlađenje

  • nigdje u nijednim vjestima nisam našao da su japanci rekli da ne mogu ugasiti jezgru
  • stalno pričaju o problemima u hlađenju (no hlađenje ne znači nužno i gašenje)

razlozi za ovo su očiti

nakon ispadanja iz sustava pokušavaju održati jezgru "živom" jer je kompletno gašenje uvod u nove komplikacije

  • ukoliko ugasite jezgru, ona mora u smeće (oni ih imaju 4)
  • uran nije nešto kaj možete kupiti na obližnjem placu, pa se promjene jezgre planiraju godinama unaprijed jer inače centrala može mjesecima ili godinama biti van funkcije (svi znamo da je Japan gladan za strujom)
  • problem skladištenja ovakve vrlo opasne polu-iskorištene jezgre
  • ako ugase u potpunosti, evo novog problema, jer možda zbog politike ili pritiska javnosti neće smjeti ponovo upaliti centralu (gradnja nove na novoj lokaciji nije baš jeftina, ni jednostavna, osim toga treba i vremena - par godina)

Problem koji sad japanci imaju je sljedeći

  • potres je možda pomaknuo cijevi koje služe za hlađenje i možda neke nisu sigurne zbog pomicanja ili opasnoti od pucanja
  • eksplozije koje su novinari bombastično prikazivali su vjerojatno eksplozije parnih kotlova (jer da je jezgra u pitanju, sve bi bilo zbrisano) 
  • Održati jezgru živom i ne dozvoliti eksploziju ili gašenje

No po prvim rekacijama mogu konstatirati da je njih više psihički pogodio potres i tsunami te da ih je bacio u šok, čime se i reakcija oko hlađenja (gašenja) usporila

Kako japanci polako dolaze sebi tako stvari uzimaju pod kontrolu i za očekivati je da za par dana sve bude rješeno.

 

 

@bed

kad si spomenuo černobil tamo je bila druga priča.

imaš na discovery i national geographic nekoliko emsija koje su poprilično dobro obradile černobil

no generalno černobil i japan danas imaju samo jednu zajedničku točku a to je NE, sve ostalo je skroz drugačije

U černobilu su:

  • testirali su minimalnu snagu pod kojom centrala može raditi
  • nakon što su prošli kritičnu točku nakon koje nema povratka jezgra se počela nepovratno gasiti (što su oni svim silama pokušali spriječiti)
  • da bi spriječili gašenje jezgre prvo su iskopčali tri sigurnosna sistema (pazi na brojku 3)
  • kad je i dalje bilo jasno da će se jezgra ugasiti počeli su vaditi štapine grafita koji drže fiziju pod kontrolom (ono što se dogodilo kad su počupali par štapina je praktički kao da ti na roštilj na kojem gori ugalj, dodaš pol litre benzina)
  • ostalo je povijest
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 12:49 (Darky).
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
Darky kaže...

nakon ispadanja iz sustava pokušavaju održati jezgru "živom" jer je kompletno gašenje uvod u nove komplikacije

  • ukoliko ugasite jezgru, ona mora u smeće (oni ih imaju 4)

 

 Kako mislis potpuno ugasit jezgru? Zar ne ostaje jezgra jos u pod-kriticnom stanju godinama i polako se "hladi" ?

http://mitnse.com/2011/03/16/what-is-decay-heat/

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
SupremeCommander kaže...
Darky kaže...

nakon ispadanja iz sustava pokušavaju održati jezgru "živom" jer je kompletno gašenje uvod u nove komplikacije

  • ukoliko ugasite jezgru, ona mora u smeće (oni ih imaju 4)

 Kako mislis potpuno ugasit jezgru? Zar ne ostaje jezgra jos u pod-kriticnom stanju godinama i polako se "hladi" ?

http://mitnse.com/2011/03/16/what-is-decay-heat/

 

pa gašenje je kad je dovedeš u stanje da je neupotrebljiva za centralu

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
SupremeCommander kaže...
AnyDog kaže...

 

- Čovječanstvo srlja u samouništenje jer ne vidi jednostavnu istinu - nismo dorasli baviti se - razbijanjem atoma, genetikom i svim sličnim postignućima koje smatramo "napretkom". Ne možemo nikako predvidjeti sve konzekvence našeg prtljanja po atomskom i subatomskom svijetu. Ne možemo znati ni kakve će dugoročne posljedice biti pisanja/brisanja po genetskom kodu.

 Jel se ti zajebavas ili to ozbiljno mislis?

 

Ako da, nadam se da ne koristis mobitel, jer to je jedna vrlo opasna naprava koja izaziva rak...  A i nadam se ti je ovu poruku pisao netko drugi, jer se utjecaj elektromagnetskog zracenja monitora i racunala takodjer smatra vrlo opasnim...

 

Svaki napredak donosi nove opasnosti i izazove, jos od prvog puta kad je pracovjek zapalio vatru... tko zna koliko je pozara i unistavanja izazvao...

 

Ma zajebavam se, to se jasno vidi i iz Fukushime !{#}

 

Usporedba cijepanja atoma sa mobitelima i računalima i nije baš na mjestu - to je kao da uspoređuješ bicikl sa mlažnjakom.

A i za mobitele - ne znamo da li i koliko štete - međutim, ako netko posumnja da možda štete onda je zaostali seljačina (pod time ne mislim na seljake, stočare, poljoprivrednike i sl.). Ja znam, da ako malo duže(10-15min.) pričam na mob., uho mi se užari (ne ugrije se od topline moba, ako si to mislio) i malo slabije čujem neko vrijeme (niti mi je zvuk bio prejak). Pa sad, ako si 100% siguran da to nije štetno - OK, onda ti vjerujem!  {#}

 

Ali dobro ... Ti slobodno pozovi da ti sagrade onda nuklearku u dvorištu, ili još bolje - izmisli Osobnu Nuklearnu Centralu (ONC) tako da bi svatko mogao doma imati jednu.

 

Znanstvenici (kao i bilo tko drugi), uz svo dužno poštovanje, jednostavno ne mogu znati sve konzekvence svojih djela i prtljaju po stvarima za koje misle da znaju sve (znaju jako puno ali ne sve). Znanstvenici konstatno pobijaju stare teorije sa novima, a konstantno grčevtio brane trenutne teorije, koje će već sutra, takoreć, sami opovrgnuti. Poprilično šizofrenično.

 

Moja poanta je bila ova - ljudi nisu na dovoljno visokom evolucijskom stupnju razvoja da se petljaju sa navedenim stvarima. Da, mi jesmo krenuli nekamo kad je prečovjek zapalio vatru. Naprijed ? Možda. Ako to i jest napredak onda smo malo i požurili. Možda za par stotina godina ljudi budu govorili: "Ajme šta su oni radili u 20.i 21. stoljeću, nisu imali blage veze sa čime se petljaju ! Dobro da smo i preživjeli." ... Tko zna...

A ako pogledamo cijelu sliku i pokušamo pomoću nje ocjeniti kvalitetu života, veliko je pitanje je li bi ocijenili da je taj napredak doprinjeo kvaliteti življenja. Ako mislite da duži život koji je (možda) posljedica napretka znanosti automatski znači i kvalitetniji život ... hmmm ... mislim da se varate.

 

No, toliko.

Slobodno se osjetite počašćenima i oplemenjenima što sam svoju mudrost podjelio sa vama i podario vam prosvjetljenje {#}

Moje velecijenjeno mišljenje sam velikodušno dao vama na čast čitanja.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 13:58 (AnyDog).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
zdenkos kaže...

To što se dogodilo u NEK je naprosto kvar koji je natjerao elektranu da obustavi rad, ali ništa više. Nuklearke su prije dvadesetak godina ispadale iz rada po nekoliko puta godišnje, a danas im se to dogodi jednom u nekoliko godina. No, to nema veze sa ispuštanjem radioaktivnosti ili nekom havarijom.
Usput, vezano za naše ljude, kod nas su svi opearteri visoko obrazovani dok to nije tako npr. u SAD. NEK je po svim pokazateljima bolji od 70 % američkih elektrana (po svim vrstama kvarova i ovom ispadanju iz opgona).

  Uz dužno poštovanje, profesore, ja bih se opet vratio na moje teze o procedurama.

Zar nije sve moralo biti na 1.,2.,3. itd po worst case scenario. Što kaže vaš kolega iz Japana na to?

A što se tiče   tehničara u Fukushimi, imali su 6 reaktora, zar barem key personnel nije trebao biti VSS?

Gledam danas stranice nuklearnog društva:" TEPCO dodatno navodi da je NE Fukushima projektirana (početkom 1970.-ih) za najveći potres magnitude 8, a izmjerena magnituda potresa 11. ožujka iznosila je 9. (Richterova je ljestvica logaritamska što konkretno znači da povećanje magnitude od 1 Richtera odgovara oko 32 puta većoj oslobođenoj energiji u epicentru potresa.)."

Geolozi su očekivali katastrofalni potres u Japanu od 2000. godine. Jest, osam je katastrofalni potres, ali ni 9. nije nikoga iznenadio; Japan je u točki sudara triju tektonskih ploča, samo Čile je možda ugroženiji...Da se mene pitalo stavio bih visinu tsunamija na 18 metara (50% sigurnosti). Zgrada u kojoj stanujete sigurno ima ovoliki safety margin.

Vaš slijedeći mail o termoelektranama potpuno podupirem. I dan danas gore deponije komunalnog otpada diljem Hrvatske, a to je možda i gore od termoelektrana. Recikliranje komunalnog otpada koštalo bi državu edukacijske promidžbe stanovništva, jednokratno. Dugoročno, smanjili bi uvoz sekundarnih sirovina i neto zaradili. Naša slijedeća nuklearka mogla bi se pretočiti u izolaciju naših stanova. Daj Bože da nam treća zatreba, što prije. Nemam ništa protiv da se ona sagradi i na Viru. Tada bi već bili pametniji, a priča o balkanu bi bila pase...

13 godina
neaktivan
offline
Bojno polje Fukushima I

Evo što sam iščeprkao na netu vezano za prijašnji post,;nuklearka u Kaliforniji, Edison International d.o.o.

"San Onefre plant (SONGS) only is designed to withstand a Richter 7 quake, and we get those now and then. If it was my plant, it would be high time to greatly improve its resistance, but I worry about people; I'm not a business. SONGS is owned by businesses in business to make money for shareholders. Retrofit would be expensive, cutting returns, and in case of catastrophe, the perpetrators aren't held responsible anyway. Just like BP in the Gulf of México or Exxon in the Gulf of Alaska, they don't have to pay for all the damages, so I doubt the owners of the aging SONGS plant have any reason to consider upgrades."

Recimo da je Miroslav Kutle vlasnik Edisona d.o.o. i da gradi na Balkanu. Već mi se diže kosa na glavi

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

bila je sad odlična emisija na kapital net-u, gost je bio potpredsjednik hrv. nukl. društva i lijepo je pojasnio neke stvari.

 

nadam se da će bi repriza neka..

 

EDIT:

 

ima repriza danas u 3.30 ({#}) i još jedna slična emisija u srijedu u 20.15

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2011 17:59 (nixass).
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

A što je pojasnio, ukratko?

 

I kako se razvija situacija, meni se čini da je svaki dan sve gore, al više nije vijest #1,

Charlie Sheen je preuzeo primat

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Bojno polje Fukushima I

Sta je uopce novoga vezano za nuklearke? Jesu ih ohladili? Citao sam da su ispustili hrpu radioaktivne vode u more...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
segregator kaže...

A što je pojasnio, ukratko?

 

I kako se razvija situacija, meni se čini da je svaki dan sve gore, al više nije vijest #1,

Charlie Sheen je preuzeo primat

uspio sam uhvatit samo zadnjih 15-20min (od 45 ukupno)..

pričalo se o eventualnom širenju radijacije do europe, potreban vremenski period za takvo širenje. u neka dva tjedna kolko bi trebalo da dođe, radioaktivni jod bi trebao izgubiti svoju radioaktivnost negdje na putu jer nakon 8 dana izgubio radioaktivnost.. također, voda koju su ispuštali također je jodirana i na dulji period ne bi trebala štetiti okolišu. pričalo se nešto i o plutoniju taman kad sam upalio tv tak da nisam stigao čuti nešto o tome. dalje, osvrnuo se na medije kojima je samo bitno da prenesu vijest, bitno je da napišu brojke (izmjerene vrijednosti radijacije) a ne govore što to u praksi znači itd itd..

malo se pričalo i o krškom u odnosu na "three mile" nuklearku, i potvrdio je da je krško noviji dizajn i da straha ne treba biti. spominjalo se i hlađenje tj odvod topline iz reaktora te zašto je to bitno itd itd..

 

o razvitku ne znam situacija baš ne znam nešto previše, možda je o tome pričao na početku, a ja ne pratim baš medije zbog kolokvija ovih dana..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

Mene zanimaju konkretni podaci. Npr. što je s gljivama? Postoji ono relevantno istraživanje iz Finske gdje je utvrđeno da se nakon Černobila količina cezija (137 ako se ne varam) povećala nekoliko tisuća puta. Dokazano je da pojedina gljive 'nakupljaju' cezij u sebi i premda je okolinsko zračenje npr. u gradovima u granicama normale, u šumskim područjima je veća, a posebice u gljivama i divljači. A vrijeme lijepo i gljive samo što nisu.. Je'l ima neki od ovih naših 'mahera' te problematike koji se bavi takvim konkretnim primjerima?

16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
nixass kaže...

i ušutkat već jednom zelene i paničare.. imamo direktan sukob dva lobija.. pro i con nuklear..

doduše, krivi su naši mediji koji pišu gluposti na razini 24sata i rtl-a.. sve u službi panike i veće tiraže..

a svi nepismeni i neupućeni ko goran vugrinec.. čast iznimkama

 

I tako, Fukushima se digla na nivo Černobila

 

 

http://www3.nhk.or.jp/daily/english/12_05.html

 

valjda će to već jednom ušutkati nuklearni lobi i dežurne umirivače panike

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 15:35 (segregator).
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
segregator kaže...

I tako, Fukushima se digla na nivo Černobila

 

http://www3.nhk.or.jp/daily/english/12_05.html

 

valjda će to već jednom ušutkati nuklearni lobi i dežurne umirivače panike

 Naprotiv. Pravi nuklearni lobisti ce ti samo potvrditi ono sto su govorili godinama, da je realna opasnost od nuklearnih elektrana nikakva. Evo, desilo se najgore od najgoreg, iscurila je ogromna kolicina radioaktivnog materijala, ono sto su anti-nuklearci smatrali kao smak svijeta, propast covjecanstva... A koje su stvarne posljedice toga? Mjesec dana nakon katastrofe, ne samo da nitko nije umro od radijacije, vec nema niti dokaza da itko ima ikakve negativne posljedice od primljenog zracenja... {#}

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
SupremeCommander kaže...
segregator kaže...

I tako, Fukushima se digla na nivo Černobila

 

http://www3.nhk.or.jp/daily/english/12_05.html

 

valjda će to već jednom ušutkati nuklearni lobi i dežurne umirivače panike

 Naprotiv. Pravi nuklearni lobisti ce ti samo potvrditi ono sto su govorili godinama, da je realna opasnost od nuklearnih elektrana nikakva. Evo, desilo se najgore od najgoreg, iscurila je ogromna kolicina radioaktivnog materijala, ono sto su anti-nuklearci smatrali kao smak svijeta, propast covjecanstva... A koje su stvarne posljedice toga? Mjesec dana nakon katastrofe, ne samo da nitko nije umro od radijacije, vec nema niti dokaza da itko ima ikakve negativne posljedice od primljenog zracenja... {#}

 

 

Naravno, pod uvjetom da se vjeruje japanskoj vladi, koja laže od samog početka

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
SupremeCommander kaže...
Evo, desilo se najgore od najgoreg, iscurila je ogromna kolicina radioaktivnog materijala, ono sto su anti-nuklearci smatrali kao smak svijeta, propast covjecanstva... A koje su stvarne posljedice toga? Mjesec dana nakon katastrofe, ne samo da nitko nije umro od radijacije, vec nema niti dokaza da itko ima ikakve negativne posljedice od primljenog zracenja... {#}

 

Tko kaže da se najgore desilo? Misliš da ne može biti gore?

 

U biti, radijacija blagonakolono djeluje na organizam. Čak i liječi. Možda je i afrodizijak?

 

Hajde ne baljezgaj, ti već znaš da nitko nema negativne posljedice od zračenja. I što bi ti htio da ti za 2 tjedna treća ruka izraste, onda bi imao dokaze? Prijavi se za dobrovoljca koji će ulaziti u elektranu, postani 'samuraj', a vjerojatno će i lovice kakve biti. Kad već nema nikakvih posljedica..

Kad pogledam avatar, čini mi se da si ti već svoju dozu radijacije dobio..

 

16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

Ne znam koliko je ovaj gospodin relevantan, al eto ima hrpu diploma, i japanac je porijeklom:

 

http://www.democracynow.org/2011/4/13/expert_despite_japanese_govt_claims_of

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
AnyDog kaže...

 

Moja poanta je bila ova - ljudi nisu na dovoljno visokom evolucijskom stupnju razvoja da se petljaju sa navedenim stvarima.

posto nisam stigao pratiti dogadjaje u svijetu a kamoli na forumu ovdje... samo da se kratko ubacim...

ne da si nadrobio gluposti.. nego si otisao u potpuno krivom smjeru.

 

ja cu samo reci..

davno se svijet odrekao svoga nasljedja i predao je sve sto moze u ruke sacice ljudi.

tepco se nije bavio sprijecavanjem posljedica na ljudsko zdravlje i okolis vec pokusavao je spasiti sve sto moze od svoje investicije.

i tocka.

pohlepa, dobit i minimiziranje "gubitaka".

 

 

 

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
15 godina
neaktivan
offline
Bojno polje Fukushima I

 

Fukushima, Japan - The Japanese government has issued the evacuation order on March 12 for the residents living within the 20 kilometer radius of the Fukushima Daiichi Nuclear Power Plant.

Since then, residents have left their homes, and the "no man land" has been out of touch with the rest of the world.

A Japanese journalist, Tetsuo Jimbo, ventured through the evacuation zone last Sunday, and filed the following video report.

He says that, inside the evacuation zone, homes,building, roads and bridges, which were torn down by Tsunami, are left completely untouched, and the herd of cattle and pet dogs, left behind by the owners,

 

wonders around the town while the radiation level remains far beyond legal limits.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2011 2:15 (brixy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I
www.world-nuclear-news.org/RS-Robots_investigate_Fukushima_reactors-1804115.html
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

malo je tema zamrla, japansi izgleda dobro kontroliraju vijesti.

 

http://www.bloomberg.com/news/2011-06-07/melted-fuel-at-fukushima-may-have-leaked-through-yomiuri-says.html

 

Izgleda da postoji vjerojatnost da je gorivo propalo kroz "pod" u reaktorima 1, 2 i 3 i da imamo šansu

uskoro gledati kineski (ili što je već antipod Japanu) sindrom uskoro uživo

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bojno polje Fukushima I

Vidis vraga.

Ja sam se, najiskrenije, pred tjedan-dva kad je osvanula ova vijest o bakterijama u Njemackoj, malo pitao kako je odjednom sve utihnulo oko Fukushime.

 

Ne vjerujem bas da Japanci furaju neku igru skrivaca, vise cinjenicu da su pop mediji drolje... skacu od senzacije do senzacije ko da nema sutra...

You're such an inspiration for the ways that I'll never ever choose to be...... Oh so many ways for me to show you how the savior has abandoned you.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice