Stigao Raspberry Pi 2

poruka: 340
|
čitano: 109.335
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao Raspberry Pi 2".
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Zainteresiran

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Friday kaže...

Kako ja nikad nisam čuo za tebe?

Nije na BF temi pa...

A ako se ove narudžbe nastave, mogli bi naručiti cijeli kontejner iz Kine...

My name is Legion... For we are many!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2

Još jedan zainteresirani !

13 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Eto i ja zainteresiran!

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Pa ovo je nekaj kaj ne moze dugo cekat :D

Mora da se naruci :)

 

 

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Na ovo lijepo puknut Chrome OS i majka za surfati po netu.

samo nešto struže..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2

Čemu kad možeš punokrvne windowse...

My name is Legion... For we are many!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Sum_of_all_fears kaže...

Čemu kad možeš punokrvne windowse...

 

Čudna je linuksaška logika...

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

I ja sam zainteresiran. A kad se već ide do Austrije mogli bi i kave kupiti, jeftinija je tam :)

Ugl, skoro sam kupio B+ model tak da je ovo super naletilo. Ima da djeci oči ispadnu od crtića dok tata mlati tenkove

X
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Solo761 kaže...

rambox kaže...
dax-lax kaže...

El bi to vrtilo 4k video? Nigdje ne vidim specke hdmi-a.

Tu zapravo nije najbitniji HDMI, bitan je SoC i kolko je on hardverski močan da može izgurat 4K H264 video.Kolko ja vidim 4K video na ovom mališanu neče ič, no to zapravo i niti nije bitno na jednom ovakvom uređaju.S obzirom o čemu se tu radi jel, i kolko je to močniji uređaj u odnosu na predhodnika+cijena ovo je i više nego odlično.

 

http://www.cnx-software.com/2015/02/02/raspberry-pi-2-model-b/

 

 

 

A i za 4k će vjerojatno biti korišten H265, tj. HEVC, pa opet ništa od hardverskog dekodiranja videa. No upravo, nije da mi fali na ovakvom uređaju :).

Više mi je zanimljivo što na ovoj specifikaciji piše "decoder/encoder", možda to znači da će moći i kodirati h264? Samo me zanima kojom brzinom :D.

Nema to veze sa rekodiranjem nekog videa ako si na to možda mislil.To ti samo znači da SoC hardverski preko grafičke kartice, pa praktički bez ikakve pomoči procesora vrti 1080p/H264 video.

 

Da bi neki uređaj vrtio 4K/H265 video, za to treba puno jači SoC kao recimo ovaj dole jeftini ali ipak vrlo močan SoC.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/chromebookovi-rockchip-soc-em/210117.aspx?page=0&jumpto=4253262&sort=asc&view=flat

 

Danas vrlo malo SoC-eva ima potpunu hardversku podršku"decoder/encoder" za 4K/H265 video, i to su za sad praktički samo ARM SoC-evi.Čak niti Intel Broadwell procesori nemaju potpunu podršku za H265 video, jer oni kombiniraju dio hardverski/preko GPU a drugi dio ide softverski no to nikako nije idealno rješenje.Buduči AMD Carizo APU, on če imat potpunu hardversku podršku za H265 video, dakle GPU preuzima kompletan posao na sebe i to je to.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 15:45 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
rambox kaže...

Buduči AMD Carizo APU, on če imat potpunu hardversku podršku za H265 video, dakle GPU preuzima kompletan posao na sebe i to je to.

 

Smrt Intela, nema druge...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Kita debela.

Nemaju na lageru a ova austrijska firma koja dila salje drugim firmama a ne fizickim osobama. Znaci ne mogu narucit.
14 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Abaxa kaže...

I ja sam zainteresiran. A kad se već ide do Austrije mogli bi i kave kupiti, jeftinija je tam :)

Ugl, skoro sam kupio B+ model tak da je ovo super naletilo. Ima da djeci oči ispadnu od crtića dok tata mlati tenkove

Ja uzeo B+ prije 4 dana...

Valjda bum ga nekome uvaljao preko njuške... 

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
11 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Nije mi nešto jasno. Prvenstveno mi je Pi 2 interesantan jer će raditi sa Win10, ali ne kužim; da li će biti posebna verzija Pi 2 modela koja će dolaziti sa besplatnim Win 10 ili će ako sada kupim Pi 2 moći dobiti besplatni Win 10 ubudućnosti na njemu? ili nešto treće?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
reflexfx kaže...

Nije mi nešto jasno. Prvenstveno mi je Pi 2 interesantan jer će raditi sa Win10, ali ne kužim; da li će biti posebna verzija Pi 2 modela koja će dolaziti sa besplatnim Win 10 ili će ako sada kupim Pi 2 moći dobiti besplatni Win 10 ubudućnosti na njemu? ili nešto treće?

Treba samo čitati... Dobit ćeš windowse za njega, neće biti 2 RPIja...

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
DamageHigh kaže...
Abaxa kaže...

I ja sam zainteresiran. A kad se već ide do Austrije mogli bi i kave kupiti, jeftinija je tam :)

Ugl, skoro sam kupio B+ model tak da je ovo super naletilo. Ima da djeci oči ispadnu od crtića dok tata mlati tenkove

Ja uzeo B+ prije 4 dana...

Valjda bum ga nekome uvaljao preko njuške... 

 Ja sam uzel bratu prije tjedan dana jer mu je danas rockas  tak da znam kak ti je lol

14 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Treba obratiti pažnju na to da će ta verzija w10 biti posebno pisana za ARM arhitekturu.

 

Mene više zanima razlika u performansama raspberry pi2 vs intel baytrail, pretpostavljam da je intel dosta brži.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2

Evo nasel sam ducan u Austriji koji prodaje fizickim osobama i ima ga na lageru.
Cijena je 39,6 plus 5 eura postarina. Ako se zmecemo za vise komada onda se postarina djeli.

Problem je u tome kaj ja nem isel doma prije 13.02. i kad sam u HR onda sam u Varazdinu. Posto je vas valjda 90% iz Zg moral bi vam slat postom. Gledal sam Tisak ima 15 kn po paketu.
Ne znam kolko vam je sad to sve skupa interesantno posto bi trebali cekat dva tjedna po visoj cijeni od 35 dolara kak reklamiraju. Steta kaj nema na Amazonu tam mi je postarina besplatna a i cijene su obicno nize nego drugdi.

 

Datum sam napisal krivo :)

Drugi mjesec je u igri :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 13:53 (NEW_MAN).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Friday kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Čemu kad možeš punokrvne windowse...

 

Čudna je linuksaška logika...

Naravno da bi prvenstveno išao gore Windows 10, ali ako će stavit neka apsurdna ograničenja za desktop onda ni nemam neke velike koristi što su gore Windowsi. Inače izbjegavam Linux u širokom luku i koristim ga samo ako mi treba za nešto vezano uz Android. Chrome OS mi se čini vrlo ispoliran i vjerujem da je odličan za ono za što je namijenjen.

samo nešto struže..
16 godina
online
Stigao Raspberry Pi 2

I ja bih jednoga :)

 

Ali ja sam u BiH, pa ako netko bude narucivao da se mozemo dogovoriti samo zovite.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Abaxa kaže...

I ja sam zainteresiran. A kad se već ide do Austrije mogli bi i kave kupiti, jeftinija je tam :)

Ugl, skoro sam kupio B+ model tak da je ovo super naletilo. Ima da djeci oči ispadnu od crtića dok tata mlati tenkove

 pa to možeš složiti i na običnom kompu, hdmi na tv i klinci uživaju u crtićima dok ti peglaš po igricama

 

no meni se ovo također čini zanimljivim za dječji komp, samo se pitam koliko je bolja opcija složiti im komp od starih komponenti koje već imam - e8400, 3 gige rama i nvidia 9600gso (fali mi samo monitor, da to stavim u pogon)

11 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

bemti sve...

Prije koji dan sam naručio Banana pi 

Posao oslobađa.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Zainteresiran, ako bude netko naručivao neka javi 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
NEW_MAN kaže...

Problem je u tome kaj ja nem isel doma prije 13.02. i kad sam u HR onda sam u Varazdinu. Posto je vas valjda 90% iz Zg moral bi vam slat postom. Gledal sam Tisak ima 15 kn po paketu.
Ne znam kolko vam je sad to sve skupa interesantno posto bi trebali cekat dva tjedna po visoj cijeni od 35 dolara kak reklamiraju. Steta kaj nema na Amazonu tam mi je postarina besplatna a i cijene su obicno nize nego drugdi.

Napisao si to koda te nema do Božića...ja sam još uvijek za...;)

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
16 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

http://makezine.com/2015/02/02/microsoft-windows-support-raspberry-pi-2/

"However it’s not yet clear whether the version of Windows supporting the much more capable second generation Raspberry Pi will be similarly stripped down, or whether it will have a normal Windows user interface. When asked, Microsoft declined to share further details although they did admit that we could expect it to be “similar” to that provided for other boards, suggesting that—like the Galileo—the version shipping for the Pi will be stripped back."

 

Oh...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
subi91 kaže...

bemti sve...

Prije koji dan sam naručio Banana pi 

 i ja! :( tugo jesenja

Why so serious???
14 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Jel mi moze netko objasnit sta je to i kako radi. Hvala 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
maxy0 kaže...

Jel mi moze netko objasnit sta je to i kako radi. Hvala 

To ti je mini računalo koje je namijenjeno spajanju na razne senzore, motore i sl. za home automation ili pak može poslužiti kao media server (DLNA), file server (pospojiti par HDDova na njega i shareati u mreži), torrent klijent ili pak media center koji spojiš na TV i gledaš filmove sa nekog diska na mreži.

 

Ugl, jako puno mogućnosti za malo para. Jedino što moraš biti malo vještiji sa elektronikom i programiranjem, ako planiraš raditi išta sa raznim senzorima. Za postaviti ga kao media server ili torrent mašinu imaš milijun tutova.

 

Ili kao pravi PC jer može vrtiti "normalan" OS i možeš surfati na njemu (idealno za dnevni boravak pošto radi 0db buke).

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 14:58 (Sum_of_all_fears).
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Budem nazval firmu ako mogu pokupit da ne salju jer su u gradu kraj sela gdi radim lol
16 godina
moderator
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Cika Jova Zmaj kaže...
subi91 kaže...

bemti sve...

Prije koji dan sam naručio Banana pi 

 i ja! :( tugo jesenja

 Meni je u srijedu došao  Raspberry Pi B+. Kako ssam imao gužvu oko BFS2015, nisam ga još niti uključio, a već je zastario :-(

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice