Stigao Raspberry Pi 2

poruka: 340
|
čitano: 109.222
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao Raspberry Pi 2".
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Koliko mi se čini, za koji dan će BOL Oglasnik i Njuškalo biti puni B+ modela po dobrim cijenama... Za nas kojima ne trebaju nove mogućnosti i vrhunske performanse, nego obični media centar, idealno! 

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Meni je B+ super i ne mislim ga prodavat ali razmisljam o drugom uredaju a sad ako mogu uzet bolje onda budem uzel bolje.
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

A baš sam razmišljao kupiti jedan komad, a ono puf, novi model :)

za pretpostaviti je da će za par dana internet shoppovi biti preplavljeni sa ponudom, tako da neće biti problem naručiti...

 

p.s. na ebayu se već nude za cca 48$, iz UK-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 15:28 (cRazY dWarF).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Meni nikako nije jasna ta cijena od $35. Di se to moze kupit? Ako ga rade u UK, zasto je onda cijena $50?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
39,6 € od sutra dostupni u ducanu blizu mene. 13.02. idem u HR ako je netko zainteresiran nek se javi do desetog.
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Evo za 25 funti bez poreza , 30 sa porezom! LINK
Trazim još kolika je poštarina...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 16:07 (SHELBY_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
SHELBY_09 kaže...

Evo za 25 funti bez poreza , 30 sa porezom! LINK
Trazim još kolika je poštarina...

If you would like to order products for delivery outside of the UK/ including the Channel Islands, please contact our Export Coordinator at internationalsales@cpc.co.uk or fax on 08447 880089. Export orders cannot be processed on the website. All Export deliveries are subject to freight and restrictions.

 

Nema nigdi jeftinije od 39,6 kak sam ja nasel. Njemci imaju 38,nesto ali tu jos ide postarina.

Ako najdete jeftinije obavezno javite da svi od toga imamo koristi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 16:11 (NEW_MAN).
15 godina
odjavljen
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Sve i jedan sajt gdje se može naručiti ovaj RPi je u raspadu... Opšta navala.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Sum_of_all_fears kaže...

Čemu kad možeš punokrvne windowse...

Ja bih to "punokrvne" uzeo s dozom rezerve.

 

Hebate navale, morat cu pricekat da se bura stisa...

Jel' ima itko iskustva s DSP-evima na Pi-ju (ubrzane FFT)? Ne moze se ni na njihovoj stranici vise pogledati zbog navale.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
NEW_MAN kaže...
39,6 € od sutra dostupni u ducanu blizu mene. 13.02. idem u HR ako je netko zainteresiran nek se javi do desetog.

 Pošta uračunata? Pošta u HR uračunata? Tvoja provozija?

 

Neznam težinu ali slanje poštom, preporučeno je 10kn ili tisak 10kn jer vjerujem da bez problema stane u njihovu A4 kovertu.

 

Eto javi detalje jer sam i ja potencialno zainteresiran.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 18:52 (reflexfx).
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Sa PDV_om i dostavom doma na vrata je 401,88 kn što je 160kn  više od 35$ 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Narucio.

 

Ako ko zeli kupit Pi B model sa 256MB ram nek se javi

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Mozda glupo pitanje, nisam s ovime toliko upoznat, al dali postoji neki emulator da ovo cudo moze vrtit stare ps1 igre npr? :)
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Friday kaže...
rambox kaže...

Buduči AMD Carizo APU, on če imat potpunu hardversku podršku za H265 video, dakle GPU preuzima kompletan posao na sebe i to je to.

 

Smrt Intela, nema druge...

U praksi to sve pada na leđa Intel grafike, jer ona kao takva nije sposobna kak treba izgurat 4K H265 video.No tu je nekaj drugo puno zanimljivije, jesi se ti uopče zapital kako to da neki tamo jeftini ARM SoC bez frke vozi H265 video? Ali eto Intel ili AMD proc za 200 dolara, hm eh to se baš na njima/na GPU za sad(ali ARM SoC može) i ne može izgurat na pravi način.

 

Nije problem samo u Intelu, tu je i AMD koji je znatno prije mogao i to bez frke nagurat H265 video podršku, i to u svoje grafe bilo VLIW4 ili GCN arhitekture.AMD grafa bi to odradila sa pola koraka, no eto nisu to sredili ali zato je to prvi napravio ARC SoC koji košta samo 30dolara.Jedan poznati CPU dizajner je izjavio, "ARM če na duge staze ipak odnjeti pobjedu vs X86 procesori", i s time se slaže dosta upučenih na procesorskom području hardvera.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/chromebookovi-rockchip-soc-em/210117.aspx?page=0&jumpto=4253262&sort=asc&view=flat

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Poslao upit farnellu da vidim koliko ce kostati postarina, pa javim detalje dok odgovore.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Na Pi Supply je 29.99£ + 9.59£ shipping 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 1:31 (bralex).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
reflexfx kaže...
NEW_MAN kaže...
39,6 € od sutra dostupni u ducanu blizu mene. 13.02. idem u HR ako je netko zainteresiran nek se javi do desetog.

 Pošta uračunata? Pošta u HR uračunata? Tvoja provozija?

 

Neznam težinu ali slanje poštom, preporučeno je 10kn ili tisak 10kn jer vjerujem da bez problema stane u njihovu A4 kovertu.

 

Eto javi detalje jer sam i ja potencialno zainteresiran.

 Postarine osim kaj ti posaljem unutar HR nema jer budem isel kupit u ducan.

 

Cisto da se razumijemo i da se ljudi znaju organizirat ako bude interesa jer me vec masu ljudi pitalo preko pm.

 

Do nedjelje cekam da si ljudi razmisle ko oce da mu kupim. Javite se molim vas u nedjelju da znam pobrojat kolko tocno bude tih raspija za kupit jer ne znam kolko bude u ducanu. Dal vam budem racun u RBA gdi mozete uplatit u ponedjeljak i u utorak bude sjela lova. Na temelju kolko ljudi uplati tolko budem uredaja kupio. Nemam namjeru kupit deset komada da mi onda pet ljudi otkaze ili se predomisli. Znaci cist racun duga ljubav.

Postarinu ne placam posto budem kupio direkt u ducanu. Jedan komad je 39,60 € u ducanu, nemam rabat, nemam dobit i kupujem kome treba cisto ko uslugu jer mi je usput kad idem za sebe. Znaci cijena je 39,60 eura + 15 kn postarine za one kojima moram slat unutar HR. 15 kn je najmanji paket prek Tiska a kak je prek Poste nemam pojma. Ako netko bude iz Vž ili Čk mozemo na kavu ili ne moramo, jednostavno se negdi najdemo. Inace jucer sam zval u ducan i pital ako imaju pet komada te nisu imali ali im danas dolazi jos. Trenutno mi se javilo sedmero ljudi plus moj primjerak = 8. Danas jos jednom nazovem u ducan da pitam kolko imaju pa ak nemaju dovoljno onda bude ko prvi njegova djevojka.

16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

PI 2 + HDD 2-4TB za torrente na linuxu?

 

prejako ili dovoljno?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Ziga kaže...

PI 2 + HDD 2-4TB za torrente na linuxu?

 

prejako ili dovoljno?

 

 

 Dovoljno.

 

Samo bi bilo mozda bolje da ti je disk spojen preko etherneta, usb bi mogao biti usko grlo...

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 10:28 (tnakir).
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Dobio odgovor 38.40 funta sa farnella
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Ziga kaže...

PI 2 + HDD 2-4TB za torrente na linuxu?

 

prejako ili dovoljno?

To bi mogao i jeftiniji stari B+

My name is Legion... For we are many!
10 godina
online
Re: Stigao Raspberry Pi 2
izith kaže...

Koliko mi se čini, za koji dan će BOL Oglasnik i Njuškalo biti puni B+ modela po dobrim cijenama... Za nas kojima ne trebaju nove mogućnosti i vrhunske performanse, nego obični media centar, idealno! 

 

Taman sam to htio napista,eto ko prodaje sad taj "stari" model,ja cu ga kupit u pola cijene,ipak je star sada 

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
hrka11 kaže...
izith kaže...

Koliko mi se čini, za koji dan će BOL Oglasnik i Njuškalo biti puni B+ modela po dobrim cijenama... Za nas kojima ne trebaju nove mogućnosti i vrhunske performanse, nego obični media centar, idealno! 

 

Taman sam to htio napista,eto ko prodaje sad taj "stari" model,ja cu ga kupit u pola cijene,ipak je star sada 

 Stari je na Amazonu 28,50 eur.

10 godina
online
Re: Stigao Raspberry Pi 2
NEW_MAN kaže...

 Stari je na Amazonu 28,50 eur.

Pa zasto bi onda to kupova?Radje nadodat jos 7e i uzet najnoviji 

 

 

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Trenutno nije samo 7 nego je skoro 11. Stari imam i super sam zadovoljan ali sljedeci tjedan idem po novi. Makar mogel bi i danas skocit po jedan.
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Evo da upitam i ovdje, ako netko slucajno zna da ima negdje u Becu ili u Berlinu uzeti molio bih da mi javi.

Imam tamo rodake koji ce kroz koji dan poci put BiH, ali posto su stariji ne mogu im objasniti sta mi treba, ako netko za da postoji neka trgovina gdje ima Pi 2, da ih spremim direkt tamo...

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Koja je onda priča s Windowsima 10? Mislim znam da će dolaziti s besplatnim Windowsima 10 (vj. modifikacija, ne baš punokrvni),

ali kako to ide ako sad kupimo?  Jer Windowsi neće izaći još mjesecima, mislim ni ne znam kad.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
GuitarMaster kaže...

Koja je onda priča s Windowsima 10? Mislim znam da će dolaziti s besplatnim Windowsima 10 (vj. modifikacija, ne baš punokrvni),

ali kako to ide ako sad kupimo?  Jer Windowsi neće izaći još mjesecima, mislim ni ne znam kad.

 Došao bude image s win10 koji spržiš na SD karticu,ista procedura kak je i sad s linuxima za njega

If you want something done right, do it yourself
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Ja sam ga na kraju juče sa ebay-a naručio, razlika u cijeni i nije neka, a u par klikova gotovo, već je i na putu prema HR. Taman ću onda staroga prenamjeniti za apache/mysql server. Za što ga koristim će biti dobar :). A novi će biti za multimedijske stvari

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
x360gamer kaže...
Mozda glupo pitanje, nisam s ovime toliko upoznat, al dali postoji neki emulator da ovo cudo moze vrtit stare ps1 igre npr? :)

 

Postoji više opcija, od emulatora, do distribucija za retro igranje, npr. retropie. Navodno ovaj novi vrti OK i PSX igre.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice