Stigao Raspberry Pi 2

poruka: 340
|
čitano: 109.201
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao Raspberry Pi 2".
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
DommY kaže...

Danas sam instalirao kodi na raspberry pi i pogledao po prvi puta video tj dvije epizode serije. A ovo sa w10 cu ostaviti za neki drugi dan. Mogu reci da mi se zaista svida kako radi.

 

Imam nekoliko pitanja:

1. za ovaj put titlove sam skinuo na laptopu, pa sam zajedno sa serijom prebacio na stick kojeg sam ubacio u raspberry i onda gledao na TVu. Pitanje, da li je moguce naci i skinuti titlove nekako a da nije kao sto sam ovaj put radio preko laptopa?

2. da li se moze instalirati jos jedan OS uz kodi, recimo da bude dual boot i da imam utorrent pa da mogu skidati i sve raditi na tvu bez potrebe da prebacujem sa stickom?

 

To je to za sad, kad se sjetim jos kakvih pitanja budem napisao. 

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

 Zasto si prebacivao serije s kompa na rp2 kad mozes gledati stream s neta preko kodija, pod uvjetom da je rp2 spojen na net lanom ili wifijem (bolje lanom)?

Za titlove odes u kodiju u sistem-addons-get addons- all addons- subtitles- i nađeš tamo: podnapisi.net i titlovi.com i instaliras ih.

Nakon toga odes u sistem-video-subtitles i prve dvije stavke gore podesiš tako da na prvu obilježiš croatian i serbian, a na drugu ispod nje samo croatian.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 2:18 (crozoki).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
DommY kaže...

Danas sam instalirao kodi na raspberry pi i pogledao po prvi puta video tj dvije epizode serije. A ovo sa w10 cu ostaviti za neki drugi dan. Mogu reci da mi se zaista svida kako radi.

 

Imam nekoliko pitanja:

1. za ovaj put titlove sam skinuo na laptopu, pa sam zajedno sa serijom prebacio na stick kojeg sam ubacio u raspberry i onda gledao na TVu. Pitanje, da li je moguce naci i skinuti titlove nekako a da nije kao sto sam ovaj put radio preko laptopa?

2. da li se moze instalirati jos jedan OS uz kodi, recimo da bude dual boot i da imam utorrent pa da mogu skidati i sve raditi na tvu bez potrebe da prebacujem sa stickom?

 

To je to za sad, kad se sjetim jos kakvih pitanja budem napisao. 

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

 Imas OpenELEC. On u sebi ima Kodi, ima i nekakav torrent downloader (add on) a imas i add on-ova koji automatski skidaju titlove direkt iz Kodi-ja.

Yes, I work for Microsoft!
14 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Dali i vi imate probleme s Titlovi i Podnapisi addonovima? Ne nađu ništa dok Opensubtitles gotovo uvijek nađe titl. Ako ručno upišem onda dobijem rezultate i na ova dva ali automatski ne nađe ništa
15 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
crozoki kaže...

 Zasto si prebacivao serije s kompa na rp2 kad mozes gledati stream s neta preko kodija, pod uvjetom da je rp2 spojen na net lanom ili wifijem (bolje lanom)?

Za titlove odes u kodiju u sistem-addons-get addons- all addons- subtitles- i nađeš tamo: podnapisi.net i titlovi.com i instaliras ih.

Nakon toga odes u sistem-video-subtitles i prve dvije stavke gore podesiš tako da na prvu obilježiš croatian i serbian, a na drugu ispod nje samo croatian.

Pretpostavljao sam da se to moze ali jos uvijek neznam kako streamat sa neta? Rasp je spojen sa ruterom putem lan kabla. Pitanje je da li ce radit stream kako treba uz moju brzinu neta 4mbit, bez stekanja? Mislim da bi mozda bilo bolje skinuti i onda gledati bez brige da ce stekat nakon par minute?

 

Ovo za titlove sam nasao. Hvala!

mfrankovic kaže...

 Imas OpenELEC. On u sebi ima Kodi, ima i nekakav torrent downloader (add on) a imas i add on-ova koji automatski skidaju titlove direkt iz Kodi-ja.

Skinuo sam aplikaciju utorrent ali nisam siguran da je to ono sto ti mislis jer mi ga ne zeli pokrenuti, nesto me posalje da upisem ip adresu..

 

Sve ovo o cemu pricamo (stream i addoni) se mogu naci i skinuti na tvu preko raspberry pi-a jelda? Nije da trebam nesto skinuti na laptopu pa prebacivat na rasppi i onda instaliravat addon?


Hvala:)

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 18:29 (DommY).
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

da, mogu.

odes na sistem-addons-get addons-video i instaliras prvi addon koji se zove 1 channel za pocetak.

tu imas i serije i filmove.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Trazio sam i nisam nasao. Isto tako i neki slican (valjda) addon MashUp, takoder nemogu pronac. Ili nesto krivo radim. Evo slike: http://1drv.ms/1JIPk0Y
Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
15 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2
@Mojpismonosa

Ovaj pi koji ti služi kao streaming server radi i transkodiranje po potrebi ili ne?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
DommY kaže...
Trazio sam i nisam nasao. Isto tako i neki slican (valjda) addon MashUp, takoder nemogu pronac. Ili nesto krivo radim. Evo slike: http://1drv.ms/1JIPk0Y

 Krivo radiš. Treba najprije dodati repozitorij ili instaliras instaler http://is.gd/eNvj4N a najprije dodaj fusion link 

15 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Evo uspio sam instalirat channel 1 addon i isprobao nabrzinu. Da li se moze kako srediti da se filmovi prikazuju u HDu, uvijek su u SD a to je malo premalo buduci da gledam na full hd tvu.
Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
tintin kaže...
@Mojpismonosa

Ovaj pi koji ti služi kao streaming server radi i transkodiranje po potrebi ili ne?

 Zasad ne, kad budem imo vremena budem otvorio temu s mojim malim projektom/projektima,

skup sa slikama

mojpismonosa
14 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
DommY kaže...
Evo uspio sam instalirat channel 1 addon i isprobao nabrzinu. Da li se moze kako srediti da se filmovi prikazuju u HDu, uvijek su u SD a to je malo premalo buduci da gledam na full hd tvu.

 Moje osobno mišljenje je da uz Genesis i Pulsar niti jedan drugi addon ti neće biti potreban za gledanje HD serija i filmova. Ostali su nepotrebni pored ova dva. Eventualno još iStream addon ali je malo složeniji za konfigurirati. Genesis ti je Torrent addon s kojim streamaš filmove/serije a dok ti završiš gledanje istoga on je već downlodan u pozadini i nalazi se u tvom folderu. Ukoliko ga ne želiš imati na disku jednostavno u postavkama addona namjestiš da kada film/serija završe isti se automatski pobriše kako ti ne bi zauzimao prostor na disku. Na torrentu postoji ionako sve i to u HD-u. Streamao sam filmove od 5GB bez problema. Samo moraš imati FLAT konekciju i to ne onu s FAIR USAGE klauzulom pa da ti u pola mjeseca smanje brzinu

 

Ako nisi siguran kako se koji addon instalira samo odi na Youtube i upiši ime addona i how to install i dobit ćeš filmić sa uputama kako složiti bilo koji addon. Icefilms, 1Channel i svi ostali su nepotrebni uz ova gore dva koja sam naveo. U Genessisu imaš u postavkama mogućnost odabira kvalitete stream-a. Jednostavno izbaciš SD iz pretrage i imat ćeš samo HD streamove.

15 godina
online
Stigao Raspberry Pi 2

Nisam sad prolazio cijelu temu, pa ako bude netko toliko dobar da mi kaže gdje najbolje:

- kupiti Pi2

- koje kućište mu dodati

- koji su mu preporučeni dodaci za neko "normalno" korištenje?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
TomoR kaže...

Nisam sad prolazio cijelu temu, pa ako bude netko toliko dobar da mi kaže gdje najbolje:

- kupiti Pi2

- koje kućište mu dodati

- koji su mu preporučeni dodaci za neko "normalno" korištenje?

 

 Ja mislim da je ovdje dobro kupiti

http://www.hr.galagomarket.com/index.php

 

mozes platiti pouzecem

13 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Ja ne znam zašto ja uvijek moram imati problema. Kupio sam RS pi2 i ostale stvari preko aliexpresa sa onih linkova koju su ranije postavljeni i kada počnem instalirati Raspbian i Openelec on stane i dobijem poruku

Error creating file system
mkfs.fat: warning - lowercase labels might not work properly with DOS or Windows
mkfs.fat: failed whilst writing reserved sector
mkfs.fat 3.0.26 (2014-03-07)

 

Tada se pojavi crna slika. I što sada da ja radim? Kakav "lowercase"? Probao sam analizirati SD karticu i dobio ovo izvješće

 

Warning: Only 7672 of 7673 MByte tested.
The media is likely to be defective.
7.4 GByte OK (15712242 sectors)
7 KByte DATA LOST (14 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
7 KByte corrupted (14 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x000000005014d010
Expected: 0x62706057624ad110
Found: 0x22706057624ad310
H2testw version 1.3
Writing speed: 3.87 MByte/s
Reading speed: 17.4 MByte/s
H2testw v1.4

 

Valjda je SD kartica u redu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 20:49 (Sjekirica).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Sjekirica kaže...
The media is likely to be defective.

....

 

Valjda je SD kartica u redu?

A lipo ti je napisao...

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Da ali ne razumijem zašto je defektna kada piše "7.4 GByte OK" znači samo mali dio nevalja?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2

Jel ti radi? Ne. Jel kaze da je ostecena? Da. Ocito je problem u tome, bez obzira sto ti mislio da je "samo mali dio neispravan". Vracaj karticu, trazi drugu. Jbt komplikacija oko niceg...

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Bolje da je kartica nego da je Pi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Pozz mozete mi preporuciti neki wlan stick koji bi mogao konfigurirati kao hotspot. Te ako netko zna ili jos bolje moze testirati koliki domet imaju ti mini stickovi bez antene na otvorenom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Gigx0n kaže...

Pozz mozete mi preporuciti neki wlan stick koji bi mogao konfigurirati kao hotspot. Te ako netko zna ili jos bolje moze testirati koliki domet imaju ti mini stickovi bez antene na otvorenom.

 Zaboravi bez antene rađe uzmi ovo http://is.gd/VD7JOW razlika je ogromna 

 

http://haydenjames.io/wp-content/uploads/2014/01/arch-wipi-signal-strenght-usb-dongle-comparison1.jpg

 

Inaće odlična rpi arch za AP http://haydenjames.io/download-arch-linux-raspberry-pi-wifi-access-point-setup/

 

16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Nabavio i ja Pi2 iz galago marketa, narucio u ponedjeljak u petak stigao.

Na njemu je trenutno openelec pa se trenutno jos igram sa postavkama, addonima itd.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2015 0:01 (crozoki).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Dobro uspio sam instalirati i sve to ali mi je bezveze što nema "on screen keyboard" u Raspbian-u. Vidio sam da se može skinuti neki programičić sa .deb ekstenzijom ali kako to onda instaliram? I nema neki bolji web browser da recimo pušta videe?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
crozoki kaže...

Nabavio i ja Pi2 iz galago marketa, narucio u ponedjeljak u petak stigao.

Na njemu je trenutno openelec pa se trenutno jos igram sa postavkama, addonima itd.

 Odlično kučište za rpi :) od kud ti ?

16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2

Isprinto ga kod prijatelja.

Dobro je kuciste, nije zatvoren, moze se hladiti, a zasticen od ostecivanja.

 

edit: evo ovdje je nacrt pa tko ima gdje isprintati...

 

http://www.thingiverse.com/thing:629886

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2015 2:10 (crozoki).
14 godina
neaktivan
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Koja kartice koristite za raspberry pi 2?? Ja sam uzeo samsung evo 16gb i stalno me nesto zeza. Nece npr da boota kodi i slicno. Pa moram reinstalirat ponovo sve.. Onda opet par dana radi pa rikne...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Ja kupio ovu, za sad nemam problema.

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=24832

 

openelec mi se boota za 5-10 sek, vrlo brzo.

 

Samsung EVO 32GB imam u windows phoneu i isto radi bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 16:44 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Chuck1 kaže...

Koja kartice koristite za raspberry pi 2?? Ja sam uzeo samsung evo 16gb i stalno me nesto zeza. Nece npr da boota kodi i slicno. Pa moram reinstalirat ponovo sve.. Onda opet par dana radi pa rikne...

 i ja sam istih takvi problema sa ADATA, ali kad sam preša na kingstona sve 5!!

Posao oslobađa.
15 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
subi91 kaže...
Chuck1 kaže...

Koja kartice koristite za raspberry pi 2?? Ja sam uzeo samsung evo 16gb i stalno me nesto zeza. Nece npr da boota kodi i slicno. Pa moram reinstalirat ponovo sve.. Onda opet par dana radi pa rikne...

 i ja sam istih takvi problema sa ADATA, ali kad sam preša na kingstona sve 5!!

 Dobro je prije pogledati ovdje kad se kupuje SD card http://elinux.org/RPi_SD_cards 

9 godina
offline
Stigao Raspberry Pi 2

Ekipa, imam u planu sa Galago Marketa u skorije vrijeme kupiti nekoliko rPi za sebe i frendove.

Dal se plaća kakav porez ili carina ako ih se uzima više ili samo cijena koja je navedena na web stranici + 5€ poštarine?

I vi koji ste kupovali odande, kako ste plaćali? Vidio sam po netu da se može tražiti predračun, pa uplatiti u Zagrebačkoj banci u kunama.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao Raspberry Pi 2
Ja sam platio cijena +5€ postarine, platio sam 340 kuna pouzecem.
Odaberi placanje pouzecem.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice