Kraj Encarte

poruka: 19
|
čitano: 3.410
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj Encarte".
15 godina
protjeran
offline
Kraj Encarte

nikad cuo za ovo sranje

Moj PC  
20 0 hvala 6
15 godina
protjeran
offline
Kraj Encarte

Ak nisi cuo, nemora znacit da je sranje.

Procesor: Intel Dual Core E5200 2,5Ghz 2MB L2 Cache Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 TE RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi 320GB 7200 o/min 8MB Monitor: Samsung 923NW 19' Widescreen
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kraj Encarte

da nije sranje nebise gasilo

Moj PC  
18 0 hvala 6
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj Encarte
ribar kaže...

nikad cuo za ovo sranje

 LOL!

a sta je wikipedia? pouzdani izvor informacija?!

svaka ti cast!
15 godina
neaktivan
offline
Kraj Encarte

znaci li to da ce izaci encarta 2010 do kraja godine ili je 2009 bila zadnja?

 

obozavam wikipediju i svaka joj cast, ali uvijek imam pri ruci instaliranu encartu i britannicu jer daju sazetu, objektivnu, tocnu informaciju. dovoljno idu duboko da saznam tocno o cemu je rijec, pa onda mogu dalje traziti, ako treba. ali te ne guse bespotrebnim podacima.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj Encarte
DhulKarnain kaže...

znaci li to da ce izaci encarta 2010 do kraja godine ili je 2009 bila zadnja?

 Uopće više neće izlaziti Encarte i njihova prodaja se pomalo gasi.
E7200,8800GT OC,EP35-DS3,4GB Ram,Soprano,VX450W
16 godina
neaktivan
offline
Kraj Encarte

Šteta, meni je Encarta bila dobra. Dosta informacija, audio clipova i video clipova. Zadnju što sam imao bila je 2005.

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj Encarte

@ribar

Prijatelju, ima toliko marki automobila, satova, cipela... za koje ti nisi čuo. Na žalost, mnoge od njih na kraju propadnu baš zato što je malo ko čuo za njih, ali nikako zato što su sra*e.

 

Wikipedia besplatno nudi gomilu podataka, a oni koji se ne tiču moralno ili politički osetljivih tema su čak prilično pouzdani. Sa druge strane, "klasične" enciklopedije ipak ne može baš svako da uređuje, a nude i ogromnu količinu dodatnih multimedijalnih sadržaja kao što su video klipovi (na primer, čovekovog spuštanja na Mesec) ili prikazi čuvenih građevina (odavno nisam imao Encartu u rukama, ali još pre desetak godina je mogla da prikaže na primer unutrašnjost neke katedrale u kvazi 3D i sl). Ali Wikipedia je tu, samo treba ukucati reč u uvek otvoreni browser, džabe je i ljudi mahom uzimaju ono što tamo pročitaju kao sveto jevanđelje. I ja koristim Wikipediu, odlična je kad treba na brzaka saznati neki podatak koji nikome nije stalo da falsifikuje, ali imam i Britannicu i ona definitivno nudi više.

 

Dodatni problem sa enciklopedijama je što treba ubediti ljude da redovno kupuju nova izdanja. EA lepo doradi grafiku na FIFI i updateuje sadržaje liga i timova i milina (mada i oni ponekad imaju problema da prodaju n-ti nastavak nečega), a enciklopedija ne može da ponudi nove sastave "timova" u Drugom svetskom ratu Smijeh i onda nastaje problem kako ubediti ljude da treba da kupe novo izdanje i kako postići isplativost.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2009 14:47 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj Encarte

Wikipedija je dobra, ali ne i pouzdana.

 

Primer, Bugari pisu tekst o Makedoniji, da je ona bugarska i da je istorija bugarska, Grci pisu tekst da je Makedonija grcka, i istorija Grcka,

Srbi isto tako, Makedonci isto tako. Mi smo balkanci, pa znamo kako to ide kod nas, ali u sta da povjeruje neko drugi izvan nasih granica.

 

Primetio sam i da politicari sami otvaraju stranice u Wikipediji, i pisu sve najbolje za sebe.

 

To kod Enkarte ili Britanike ne ide...

 

Moras biti istoricar, inzinjer, geolog, doktor, psiholog pa da napises neki tekst.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kraj Encarte
Kraj Encarte

nikad cuo za ovo sranje

Hehehe, lik :P

Iskreno nikad nisam koristio Encartu, ali ljudi vole kad su informacije besplatne (Google, Wikipedia,...) to je jedini problem.

A Microsoft NAŽALOST vidi samo novce, ne vidi ljude, da im je stalo do projekta, ne bi ga gasio nego bi rekao, evo to je open source radite sa time što hoćete... ali to se nikada neće dogoditi u M$-u. Radije će baciti u smeće nešto u što su ulupali milijune $$$.

16 godina
neaktivan
offline
Kraj Encarte

Source od Encarte? WTF? Koji će ti source source od Encarte? Što bit ti? Promijenio funkcionalnost View tipke?

Kakve ljude? Pa nije to dobrotvorna udruga, nego firma: svrha firme je zarada.

 

Što se problematike tiče: nije problem u cijeni enciklopedije, nego načinu na koji se traže informacije. Enciklopedija ovog tipa nema više smisao u vrijeme kada se informacije traže svježe, odmah i brzo.

Realizacija Encarte, ali vrlo kontrolirano, bila bi kao Wikipedia, ali skuplja jer kontrola kvalitete informacija košta.

Avatar odgovara mojim reakcijama dok čitam ovaj forum...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kraj Encarte

Dobro je to stvar, koristio sam je od početka.

Q6600 (3.0Ghz), BigTyp 120vx, 8800gt, 2GB ram, gigabyte p35 ds3....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj Encarte
zbuzanic kaže...
Kraj Encarte

nikad cuo za ovo sranje

Hehehe, lik :P

Iskreno nikad nisam koristio Encartu, ali ljudi vole kad su informacije besplatne (Google, Wikipedia,...) to je jedini problem.

A Microsoft NAŽALOST vidi samo novce, ne vidi ljude, da im je stalo do projekta, ne bi ga gasio nego bi rekao, evo to je open source radite sa time što hoćete... ali to se nikada neće dogoditi u M$-u. Radije će baciti u smeće nešto u što su ulupali milijune $$$.

 pa i nije bas tako.. ms suraduje sa novelom i red hatom!
A Microsoft NAŽALOST vidi samo novce -> ti zivis od cega? sunca, lijepih ociju, ljudske dobrote open source zajednice?! odrasti..... sefica mozille je zaradila nekoliko MILIJARDI dolara prosle godine! toliko o "dobroti"...

ali ljudi vole kad su informacije besplatne (Google, Wikipedia,...) to je jedini problem -> da, ali wikipedija NIJE pouzdani izvor i NE MOZE se koristiti u nicemu (probaj staviti u nekoj analizi izvor wiki... haha)! osim u nekom prepucavanju po forumima!
15 godina
protjeran
offline
Kraj Encarte

Zaista sam bio šokiran kada sam čuo da MS prestaje sa izdavanjima novih verzija Encarte. Nažalost, iako sam vazda vidio dizajn Enkarte kao uljepšani Windows 3.1, nisam očekivao ovakav potez, nego baš suprotno, da MS krene snažnije i modernizuje ovu elektronsku enciklopediju. Ali bez obzira Encarta je bila dugo najljepša i najmultimedijalnija prezentacija fakata, mada svakako i ne najobimnija, ali ono što se moglo pronaći je bilo prava poslastica i uživancija za pročitati, pogledati, odslušati...  

 

Za Encartu: Plač

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj Encarte

Britannica puno točnija od Wikipedije, yeah right.

 

Za znanstvene i tehnološke činjenice Wikipedija je vrlo pouzdana, no ne i stilski konzistentna i lektorirana.

 

Sjetite se da i Encartu i Britannicu ne rade neki nepogrešivi i posve racionalni nadljudi. Štoviše, Wikipedija je utoliko bolja što se oko mnogih činjenica vodi rasprava između velikog broja ljudi pa se dođe do nekih objektivnijih zaključaka. Naravno da stvar zahebu oni koji dođu i propagiraju svoje interese ili "viđenja" stvarnosti, no srećom postoji kontrola i na Wikipediji (moderatori i administratori).

 

Ako nekome treba nešto više od "informativnog", uvijek postoji stručna literatura i časopisi.

 

Ipak, štešta za Encartu kad je bila lijepo upakirana, multimedijalna enciklopedija.

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kraj Encarte

@ naxeem

zbuzanic je mislio na prikupljene i relevantne podatke. Kakve svježe informacije o npr. Aleksandru Makedonskom, Rembrandtovom slikarstvu?! Povijest nakon određenog vremenskog odmaka postaje uglavnom dobro i jedinstveno obrađena. Encarta ima smisla na svom dijelu tržišta informacija, pitanje je samo da li ju je ugušila konkurencija, npr. Britannica.

Prikupleni podatci i reference ne bi trebali propasti, mogu ih staviti na svoje servere kao javno dobro. Nitko ih za to ne bi mrzio...

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2009 14:19 (UniqueBug).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj Encarte

Mogu, da, ali povijest definira onaj tko to radi, ne uvijek samo činjenica. Nije tu pitanje samo antike za koju nitko ne mari pa ju se ne 'uređuje', nego moderne povijesti 20. i 21. stoljeća.

Avatar odgovara mojim reakcijama dok čitam ovaj forum...
16 godina
neaktivan
offline
Kraj Encarte

Po mom mišljenju je atlas najveća vrijednost Encarte, a kako do sad nisam primjetio neku kvalitetnu alteranativu ovo mi se čini kao veliki gubitak. Zna li moćda netko za neki drugi kvalitetan software tog tipa?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj Encarte

kao enciklopedija u današnje vrijeme je zaista sranje, nekada je bila korisna kad nije bilo širokopojasnog interneta, al sad zaista nema smisla

 

ono što je uvijek bila vrijednost je interaktivni atlas, kojeg su u zadnjim izdanjima malo zaebali nemogućnošću pretrage manjih mjesta

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice