IT profesionalci vjerni Windows XP-u

poruka: 72
|
čitano: 7.611
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IT profesionalci vjerni Windows XP-u".
15 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
klimama kaže...

Za ovakvu situaciju je dijelom odgovoran i Internet Explorer 6 i njegove specifičnosti.

U većim kompanijama koristi se veliki broj aplikacija koje su ovisne ili za svoj rad trebaju neke komponente od Internet Explorera i prema istraživanju koje je nedavno provedeno, preko preko 40% takvih aplikacija ne radi s IE7 i IE8, koji dolaze kao sastavni dijelovi Viste, odnosno Sedmice, već isključivo ispravno funkcioniraju s IE6. U istraživanju su kompanije odgovorile da im se ne isplati nanovo pisati aplikacije koje koriste, kako bi bile kompatibilne s IE8, i da je to jedan od razloga zašto ostaju na IE6 i Windowsima XP.

 

IE6 addiction throws monkey wrench into Windows 7 migration

What goes around, comes around.

Nekako mi je drago da i Microsoftu njihovi bastardni browseri sada zadaju glavobolju.

A i IE7 nije nesto puno bolji od IE6 sto se toga tice.

 

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 14:48 (drnde).
16 godina
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Većini firmi se ne isplati prelaziti sa XP-a zbog par značajnih stvari:

  1. Stariji hardver koji nije dosta snažan za windows 7 ili ne postoje win7 driveri za specifični hardver
  2. Aplikacije specifične za XP na koje su ljudi naviknuti (npr. Outlook Express)
  3. Osoblje naviknuto na stariji OS
  4. Postojanje podrške za XP, te mogućnost unaprijed kupljenog broja rezervnih licenci
  5. Softver koji radi isključivo na XP-u (XP mode može pomoći, ali ako softver koristi hardversku zaštitku (USB keyevi), koristi neki opskurdni port ili računalo nije dosta jako za XP mode sve pada u vodu)
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 14:51 (p0temk1n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Commodore kaže...
Memphis kaže...
Commodore kaže...
Memphis kaže...
Commodore kaže...
jozef kaže...

upravo tako. Nije stvar vjernosti nego krize, štednje i posla oko svega toga. Da prelazak ne traži nikakav trud i ulaganja svi bi istog trena prešli. 7-ica je bolja, ali ne toliko da im se isplati prelazit. Još ako netko ima specifičan SW/HW koji radi pod XPom kako valja sigurno neće riskirati prelaskom na W7.

po cemu tocno je 7 bolja?

 kakvo je to pitanje? OS 8 godina noviji očito je napredniji, bolji i ima više mogućnosti! Osim ako ti gledaš sa stajališta da što je starije i provjereno bolje onda je to druga stvar, tehnologija se s vremenom razvija a ne zastarijeva! Ljudi se boje promjena pa je normalno za očekivat takve stavove!

Naveo si tocno nijednu stvar po kojoj je 7 bolji od XP. Odgovor da je bolji zato sto je bolji je smijesan. po cemu je to napredniji, bolji i koje su to mogucnosti? sta je to tebi toliko ocito a vecini nije?

 

koristim 7 od prvih beta iskljucivo zato sto mi je besplatan. ne vidim ni jedan konkretan razlog zasto bi jedan IT profesionalac (tu ne spadaju klinci koji po susjedstvu instaliraju windowse) trebao trositi vrijeme i novac za prelazak na 7. ima nekih svojih prednosti (izgled, implementacija drivera, malo bolji explorer...(ovako se pisu argumenti, a ne - bolji je jer je noviji i bolji) a ima i mana kao sto je cesta nekompatibilnost aplikacija, zeuzece resursa, iritantni UAC....

uglavnom mali napredak, sa djecjim bolestima. ne vrijedno novca. naravno da cu vecini ljudi prilikom instalacije novog desktopa ili laptopa savjetovati win7, ali placati upgrade sa XP-a na sistemu koji vec dobro funkcionira je glupost.

 očito tebi kao prosječnom korisniku nije jer ne koristiš neke nove opcije i mogućnosti koje se nude tako da to razumijem, ali ne možeš reć da win7 nisu bolji od XP, to je isto kao da ja kažem da golf III je bolji od VI nekome je tko nema novaca za VI!

oces li ti, molim te, meni prosjecnom korisniku, objasniti koje su to nove opcije i mogucnosti ili cu ja i dalje smatrati da si netko ko nema pojma o cemu trabunja. ova usporedba s auto industrijom je totalna glupost. po tvom sistemu razmisljanja ispada da je i Vista u trenutku izlaska bila bolji OS od XP-a jer je novija i modernija, a kao sto vidis nigdje se i ne spominje. da su novi proizvodi u pravilu bolji u ovoj temi bi raspravljali o tome koliko profesionalaca prelazi sa viste na 7 a ne sa XP-a na 7.

i bas me zanima cemu tebi sluzi racunalo pa mene nazivas prosjecnim korisnikom :)

 neću ti objasnit imaš microsoft.com pa si pogledaj koje su dodatne mogućnosti i kaj je za tebe novo! Vista je bolja i napravljena je s tom namjerom da je bolja ali je nestabilna isto situacija kao kod ME! OK tebi win7 nisu bolji i to je tvoj stav ti čekaj dok izađe OS za koji ti smatraš da je bolji od XP! Tako i tako svi će jednoog dana preć sa XP na neki noviji os samo je pitanje vremena ali kakva je sitacija to će biti brže nego prelzak sa prijašnjih osova!

14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
p0temk1n kaže...

Većini firmi se ne isplati prelaziti sa XP-a zbog par značajnih stvari:

  1. Stariji hardver koji nije dosta snažan za windows 7 ili ne postoje win7 driveri za specifični hardver
  2. Aplikacije specifične za XP na koje su ljudi naviknuti (npr. Outlook Express)
  3. Osoblje naviknuto na stariji OS
  4. Postojanje podrške za XP, te mogućnost unaprijed kupljenog broja rezervnih licenci
  5. Softver koji radi isključivo na XP-u (XP mode može pomoći, ali ako softver koristi hardversku zaštitku (USB keyevi), koristi neki opskurdni port ili računalo nije dosta jako za XP mode sve pada u vodu)

 

istina, firme i određeni korisnici ne žele mjenjat os jer su navikli na postojeći a i hardverski im kopmovi ne podržavaju, to se obično mjenja nabavkom novijih računala te s njima dolazi i novi OS! A kao drugo ljudi se boje promjena i ne da im se niti imaju volje učit za rad sa nečim novim, npr. zamjeni OS ili neki program babi u poreznoj koja tam radi 30 godina i naruši joj njezin šablosnki način rada pa ćeš vidjet reakciju!
15 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Memphis kaže...

 neću ti objasnit imaš microsoft.com pa si pogledaj koje su dodatne mogućnosti i kaj je za tebe novo! Vista je bolja i napravljena je s tom namjerom da je bolja ali je nestabilna isto situacija kao kod ME! OK tebi win7 nisu bolji i to je tvoj stav ti čekaj dok izađe OS za koji ti smatraš da je bolji od XP! Tako i tako svi će jednoog dana preć sa XP na neki noviji os samo je pitanje vremena ali kakva je sitacija to će biti brže nego prelzak sa prijašnjih osova!

A što će nekome dodatne mogućnosti u OS-u poslovnim korisnicima. Većina njih nema ni prava da instaliraju bilo što ili koriste bilo što što nije dozvoljeno. Office, možda imaju nekih prednosti. Ali sve poslovne aplikacije, čak i one MS-ove rade sasvim dobro na XP.

 

I nije do para, mi imamo sve licence za win7 i nisam nikad upgradeo nijedno računalo, osim svog.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 15:01 (Smooth Operator).
14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Smooth Operator kaže...
Memphis kaže...

 neću ti objasnit imaš microsoft.com pa si pogledaj koje su dodatne mogućnosti i kaj je za tebe novo! Vista je bolja i napravljena je s tom namjerom da je bolja ali je nestabilna isto situacija kao kod ME! OK tebi win7 nisu bolji i to je tvoj stav ti čekaj dok izađe OS za koji ti smatraš da je bolji od XP! Tako i tako svi će jednoog dana preć sa XP na neki noviji os samo je pitanje vremena ali kakva je sitacija to će biti brže nego prelzak sa prijašnjih osova!

A što će nekome dodatne mogućnosti u OS-u poslovnim korisnicima. Većina njih nema ni prava da instaliraju bilo što ili koriste bilo što što nije dozvoljeno.  Office, možda imaju nekih prednosti. Ali sve poslovne aplikacije, čak i one MS-ove radi sasvim dobro.

 

I nije do para, ja imam sve licence za win7 i nisam nikad upgradeo nijedno računalo, osim svog.

 ne možeš tako gledat! meni ne treba pa šta će nekom drugom ili ti to smatraš nebitnim!! netko kupuje samo taj os zbog npr. toga i čekao je noviju verziju zbog te neke nove mogućnosti! Zašto microsoft najjavljuje win8 zato što to tržište traži!

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 15:03 (Memphis).
15 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Memphis kaže...

 ne možeš tako gledat! meni ne treba pa šta će nekom drugom ili ti to smatraš nebitnim!! netko kupuje samo taj os zbog npr. toga i čekao je noviju verziju zbog te neke nove mogućnosti! Zašto microsoft najjavljuje win8 zato što to tržište traži!

Ajde ne mantaj. Nije da nekome ne treba, nego mu ne smije trebati. Šta će nekome media centar, nemaju ni zvučnika u uredu. Kad neznaš, ne laprdaj. Na traži ništa tržište, nego Microsoft traži profit. Da su dušebrižni oko tržišta, besplatno bi ga davali.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Smooth Operator kaže...
Memphis kaže...

 ne možeš tako gledat! meni ne treba pa šta će nekom drugom ili ti to smatraš nebitnim!! netko kupuje samo taj os zbog npr. toga i čekao je noviju verziju zbog te neke nove mogućnosti! Zašto microsoft najjavljuje win8 zato što to tržište traži!

Ajde ne mantaj. Nije da nekome ne treba, nego mu ne smije trebati. Šta će nekome media centar, nemaju ni zvučnika u uredu. Kad neznaš, ne laprdaj. Na traži ništa tržište, nego Microsoft traži profit. Da su dušebrižni oko tržišta, besplatno bi ga davali.

da si ti dušebrižan i ti bi besplatno radio!

15 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Memphis kaže...

da si ti dušebrižan i ti bi besplatno radio!

Ko je rekao da sam ja dušebrižan? {#}{#}{#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
16 godina
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Moje razmisljanje je ovakvo: da system adminisrtator ista valja onda bi mu sva oprema radila kako treba nakon setapa i sve sto bi on trebao radi je igrat na solitare. I eventualno bacit oko jel sve lampice svijetle i to je to. I imao bi vremena instalirat ljudima Win7.

 

{#}

Biljezim se sa stovanjem...
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Smooth Operator kaže...
Memphis kaže...

da si ti dušebrižan i ti bi besplatno radio!

Ko je rekao da sam ja dušebrižan? {#}{#}{#}

 ne znanima me kaj si ali pričaš gluposti, oćeš besplatan os izvoli imaš linux! Ako ne plati ... isto kao što tebe poslodavac plati za tvoj radi i trud tako i oni žele za svoj proizvod u koji su ulužili novac, rad i trud!

13 godina
protjeran
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Memphis kaže...

 neću ti objasnit imaš microsoft.com pa si pogledaj koje su dodatne mogućnosti i kaj je za tebe novo! Vista je bolja i napravljena je s tom namjerom da je bolja ali je nestabilna isto situacija kao kod ME! OK tebi win7 nisu bolji i to je tvoj stav ti čekaj dok izađe OS za koji ti smatraš da je bolji od XP! Tako i tako svi će jednoog dana preć sa XP na neki noviji os samo je pitanje vremena ali kakva je sitacija to će biti brže nego prelzak sa prijašnjih osova!

kaze se: nemam pojma o cemu pricam.

Ja vrlo dobro znam razlike ali preocito je da ti ne znas.

 

XP je OS koji se ubjedljivo najduze zadrzao u masovnoj upotrebi tako da ovu boldanu recenicu ispaliti moze ne onaj ko je neiformiran, kao sto sam do sada o tebi mislio, nego netko ko je prirodno glup. Kako se sa XP-a moze prijeci na noviji OS brze nego sto je bio prelazak sa prijasnjih OS-ova kad je XP vec sada najdugovjecniji od svih? 

15 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Memphis kaže...

 ne znanima me kaj si ali pričaš gluposti, oćeš besplatan os izvoli imaš linux! Ako ne plati ... isto kao što tebe poslodavac plati za tvoj radi i trud tako i oni žele za svoj proizvod u koji su ulužili novac, rad i trud!

Daj ne izvrći moje riječi, ne želim ja besplatan OS, nego ti kažeš da oni brinu za tržište, ja kažem da brinu za profit.

 

Upitaj tatu ili mamu, na kojem su oni OS-u na poslu. Na XP? Zašto? Zato što kad dođu kući imaju balavca poput tebe i dosta ih boli glava od brige što s tobom, nego kako će Canon pisač iz 2003. uspjeti da ispiše nešto na 7.

 

Simple as that.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
neaktivan
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Dobar dio korisnika koristi piratski windows, vjerojatno velik broj ih je i na ovom forum pa zaboravljaju da novi windows kosta preko 1000kn, pa izračunajte kolika je to investicija kad je u pitanju 80-100 računala. Zar bi netko davao preko 100 000 kn samo da moze word otvarati u novom sustavu a savrseno radi i na starom. S aspekta sigurnosti gledano većina takvih računala je i administratorski ograničena pa ukoliko i dodje do kvarova problem se odmah pronađe...nije to kao vaš xp pro na koji se tjedno instalira 10 aplikacija pa da se stalno javljaju problemi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 15:25 (Riddler).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Commodore kaže...
Memphis kaže...

 neću ti objasnit imaš microsoft.com pa si pogledaj koje su dodatne mogućnosti i kaj je za tebe novo! Vista je bolja i napravljena je s tom namjerom da je bolja ali je nestabilna isto situacija kao kod ME! OK tebi win7 nisu bolji i to je tvoj stav ti čekaj dok izađe OS za koji ti smatraš da je bolji od XP! Tako i tako svi će jednoog dana preć sa XP na neki noviji os samo je pitanje vremena ali kakva je sitacija to će biti brže nego prelzak sa prijašnjih osova!

kaze se: nemam pojma o cemu pricam.

Ja vrlo dobro znam razlike ali preocito je da ti ne znas.

 

XP je OS koji se ubjedljivo najduze zadrzao u masovnoj upotrebi tako da ovu boldanu recenicu ispaliti moze ne onaj ko je neiformiran, kao sto sam do sada o tebi mislio, nego netko ko je prirodno glup. Kako se sa XP-a moze prijeci na noviji OS brze nego sto je bio prelazak sa prijasnjih OS-ova kad je XP vec sada najdugovjecniji od svih? 

 ti brate kao da živiš u komunizmu! pa narvno da će biti brži jer se tehnologija i napredak u informatici brže razvija nego prije, naravno da je najduži kad 6 godina nije bilo novog OS-a, OS-ovi će sve češće izlazit i naravno ako ćeš htjet pratit trend morat ćeš ić u korak s vremenom istina da 59% tržišta koristi XP ali broj korisnika win7 raste što je i normalno dok XP-a opada! Win 7 je tek godinu dana na tržištu i ima već 18% udjela u windowsima koje koriste korisnici!

14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Riddler kaže...

Dobar dio korisnika koristi piratski windows, vjerojatno velik broj ih je i na ovom forum pa zaboravljaju da novi windows kosta preko 1000kn, pa izračunajte kolika je to investicija kad je u pitanju 80-100 računala. Zar bi netko davao preko 100 000 kn samo da moze word otvarati u novom sustavu a savrseno radi i na starom. S aspekta sigurnosti gledano većina takvih računala je i administratorski ograničena pa ukoliko i dodje do kvarova problem se odmah pronađe...

 a financije ostavi sad sa strane govorimo o starom vs. novom os-u! Kad uzimaš više licenci onda su cijene drugačije!

14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Smooth Operator kaže...
Memphis kaže...

 ne znanima me kaj si ali pričaš gluposti, oćeš besplatan os izvoli imaš linux! Ako ne plati ... isto kao što tebe poslodavac plati za tvoj radi i trud tako i oni žele za svoj proizvod u koji su ulužili novac, rad i trud!

Daj ne izvrći moje riječi, ne želim ja besplatan OS, nego ti kažeš da oni brinu za tržište, ja kažem da brinu za profit.

 

Upitaj tatu ili mamu, na kojem su oni OS-u na poslu. Na XP? Zašto? Zato što kad dođu kući imaju balavca poput tebe i dosta ih boli glava od brige što s tobom, nego kako će Canon pisač iz 2003. uspjeti da ispiše nešto na 7.

 

Simple as that.

 ne znaš s kim se razgovaraš zato promjeni nastup!

15 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Memphis kaže...

 ne znaš s kim se razgovaraš zato promjeni nastup!

Duboke isprike. {#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Pa naravno da je za većinu korisnika bolji Win 7 ali kupovat toliko licenci bile one povoljne ili ne nikako nije korisno za tvrtku u kojoj zaposleni rade u ograničenim aplikacijama s tim da nadograđivanja sustava uključuju prilagodbu radnika ali i potrebu za novijim računalima, prema tome to je razlog zašto IT profići biraju i ostaju  pri XPu. Al da se razumijemo Win 7 jest bolji sustav, stabilniji sigurniji i praktičniji...

14 godina
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

po meni su trebali još malo zaradit na xp-u, pa tako izdaju golden edition, koji bi bio još malo uglađeniji od MCE verzije, i imo bi doživotnu podršku.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

ma XP rulz..!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 15:54 (Luksy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Memphis kaže...
Commodore kaže...
Memphis kaže...

 neću ti objasnit imaš microsoft.com pa si pogledaj koje su dodatne mogućnosti i kaj je za tebe novo! Vista je bolja i napravljena je s tom namjerom da je bolja ali je nestabilna isto situacija kao kod ME! OK tebi win7 nisu bolji i to je tvoj stav ti čekaj dok izađe OS za koji ti smatraš da je bolji od XP! Tako i tako svi će jednoog dana preć sa XP na neki noviji os samo je pitanje vremena ali kakva je sitacija to će biti brže nego prelzak sa prijašnjih osova!

kaze se: nemam pojma o cemu pricam.

Ja vrlo dobro znam razlike ali preocito je da ti ne znas.

 

XP je OS koji se ubjedljivo najduze zadrzao u masovnoj upotrebi tako da ovu boldanu recenicu ispaliti moze ne onaj ko je neiformiran, kao sto sam do sada o tebi mislio, nego netko ko je prirodno glup. Kako se sa XP-a moze prijeci na noviji OS brze nego sto je bio prelazak sa prijasnjih OS-ova kad je XP vec sada najdugovjecniji od svih? 

 ti brate kao da živiš u komunizmu! pa narvno da će biti brži jer se tehnologija i napredak u informatici brže razvija nego prije, naravno da je najduži kad 6 godina nije bilo novog OS-a, OS-ovi će sve češće izlazit i naravno ako ćeš htjet pratit trend morat ćeš ić u korak s vremenom istina da 59% tržišta koristi XP ali broj korisnika win7 raste što je i normalno dok XP-a opada! Win 7 je tek godinu dana na tržištu i ima već 18% udjela u windowsima koje koriste korisnici!

Covjece, zar si toliko glup da ne mozas shvatiti da si napisao logicki nemogucu recenicu? Kako neko moze prijeci brze sa XP na neki novi OS nego sto je bio prijelazak sa prijasnjih OS-ova kad se XP koristi vec 10 godina.  Koji se to prijasnji os toliko zadrzao? Pricas o DOSu? Jel znas ti cemu sluze zarezi u recenici? Post ti izgleda ko da ga je pisao priglupi osnovnoskolac. Poradi malo na osnovnom obrazovanju, ostavi se onoga sto nije za tebe.

14 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Smooth Operator kaže...
Memphis kaže...

 neću ti objasnit imaš microsoft.com pa si pogledaj koje su dodatne mogućnosti i kaj je za tebe novo! Vista je bolja i napravljena je s tom namjerom da je bolja ali je nestabilna isto situacija kao kod ME! OK tebi win7 nisu bolji i to je tvoj stav ti čekaj dok izađe OS za koji ti smatraš da je bolji od XP! Tako i tako svi će jednoog dana preć sa XP na neki noviji os samo je pitanje vremena ali kakva je sitacija to će biti brže nego prelzak sa prijašnjih osova!

A što će nekome dodatne mogućnosti u OS-u poslovnim korisnicima. Većina njih nema ni prava da instaliraju bilo što ili koriste bilo što što nije dozvoljeno. Office, možda imaju nekih prednosti. Ali sve poslovne aplikacije, čak i one MS-ove rade sasvim dobro na XP.

 

I nije do para, mi imamo sve licence za win7 i nisam nikad upgradeo nijedno računalo, osim svog.

 smooth aj nemoj sad i ti pretjerivat, direct access, branch cache, location aware printing, offline domain join i slične stvaru su napravljene isključivo radi poslovnih korisnika i dolaze samo sa win7, druga je stvar što to recimo nije primjenjivo unutar nekog (mojeg/tvojeg) sustava

kod mene normalno radi.....
16 godina
protjeran
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Long live Windows XP!!{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Ako vam je do jakih argumenata - trenirajte neke borilačke vještine i tamo se ispucajte!

 

Dosta više tog prepucavanja i vrijeđanja (glup si, ne ti si glup, odrasti i slično)!

 

Za sada ostajem sam na ovom apelu, a ako nastavite, znate što slijedi...

 

 

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
tnakir kaže...

Moje razmisljanje je ovakvo: da system adminisrtator ista valja onda bi mu sva oprema radila kako treba nakon setapa i sve sto bi on trebao radi je igrat na solitare. I eventualno bacit oko jel sve lampice svijetle i to je to. I imao bi vremena instalirat ljudima Win7.

 

{#}

Glupost,

Kakav solitaire, sta ti administriras samo jedan komp, ako da onda blago tebi. Nakog godina podesavanja i muke s raznim systemima i programima te driverima, te nakon sto je managment napokon poceo ponovno vjerovat u system sad bi trebalo sve poceti izpocetka. E vidis tu oni nevjerni Toma/e uskacu i kazu, svaki put kad se nesto nadogradiva i mjenja imamo probleme, sto je to bas neophodno u novom systemu na koji bi nadogradili da to sada nemamo. Vecina hardwera iako optimalizirana za XP nije nit blizu dovoljna za 7 tako da s postavlja pitanje i znacajne investicije u tu nadogradnju kao i skupa dugorocna testiranja i paralelna infrastruktura potrebna za nadogradnju, a sad jos uzmi mozda u obzir kompaniju koja ima vise podruznica i posluje u vise zemanja i evo ti jos veceg vraga.

e.......
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2010 0:31 (AlterA).
16 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
AlterA kaže...
tnakir kaže...

Moje razmisljanje je ovakvo: da system adminisrtator ista valja onda bi mu sva oprema radila kako treba nakon setapa i sve sto bi on trebao radi je igrat na solitare. I eventualno bacit oko jel sve lampice svijetle i to je to. I imao bi vremena instalirat ljudima Win7.

 

{#}

Glupost,

Kakav solitaire, sta ti administriras samo jedan komp, ako da onda blago tebi. Nakog godina podesavanja i muke s raznim systemima i programima te driverima, te nakon sto je managment napokon poceo ponovno vjerovat u system sad bi trebalo sve poceti izpocetka. E vidis tu oni nevjerni Toma/e uskacu i kazu, svaki put kad se nesto nadogradiva i mjenja imamo probleme, sto je to bas neophodno u novom systemu na koji bi nadogradili da to sada nemamo. Vecina hardwera iako optimalizirana za XP nije nit blizu dovoljna za 7 tako da s postavlja pitanje i znacajne investicije u tu nadogradnju kao i skupa dugorocna testiranja i paralelna infrastruktura potrebna za nadogradnju, a sad jos uzmi mozda u obzir kompaniju koja ima vise podruznica i posluje u vise zemanja i evo ti jos veceg vraga.

Decko decko... ne kuzis zajebanciju...

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Dado_ZG78 kaže...

Ma kompatibilnost je 90% rješena sa WinXP modom koji radi ko urica unutar Win7. Znam jer i sam koristim taj mod za poslovne aplikacije koje ne rade pod sedmicom {#}

Ljudi su jednostavno tromi i ne vole promjene, a kako je dosta poslovnih korisnika (pa i IT 'stručnjaka') po tim ogromnim tvrtkama ipak već u godinama, neda im se sad prelazit na nešto novo..  kladim se da će mlađe generacije itekako brže prelaziti i usvajati nove OS-e i aplikacije.

 

Osobno ne razumijem zašto bi netko kroz 3 godine (tj. do 2014.) i dalje još ostao na WinXP-u , ali neka im.. 

Ima slucajeva gdje se ne mozes sa sigurnoscu osloniti na WinXP mod, mozes doma, ali u firmama gdje svaki zastoj kosta odredenu sumu novaca, ne. Ja radim u bolnici, odrzavam racunala, servere i znam sto znaci kada oko 10h kada je maksimalna posjecenost nesto otkaze, tada vec ionako veliki redovi posatju jos veci, pacijenti jos nervozniji, jer neki su izisli sa posla da odu kod doktora i malo bi im znacila informacija da sada umjesto XP-a imamo super uber sedmicu koja je naprednija zilijun posto, oni ce pitati ok, ali zasto mene nema u virtualnoj cekaonici, gdje je moja uputnica?

 

S moga stajalista XP ce biti do 2014 godine i tada cemo razmotriti prelazak na novu verziju, tek nakon gasenja sigurnosne podrske ili cemo zatvoriti sustav prema van, a racunala koja su na netu nadograditi na novu verziju.

 

Ako ne shvacas sto zelim reci evo i na ovaj nacin.

 

Ako mi automobil sluzi za odlazak u trgovinu udaljenu 2 km od kuce i imam automobil star 5 godina, zasto bih kupovao novi, sa alu felgama, klimom, audio sustavom, navigacijom i sl...

15 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
K4i53r kaže...

 

Ako mi automobil sluzi za odlazak u trgovinu udaljenu 2 km od kuce i imam automobil star 5 godina, zasto bih kupovao novi, sa alu felgama, klimom, audio sustavom, navigacijom i sl...

  kad tad češ morati kupiti novi auto, jer za ovoaj stari nećeš više imati rezervnih dijelova i podršku mehaničara

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
16 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
K4i53r kaže...
Ja radim u bolnici, odrzavam racunala, servere

Moja sucut prijatelju... doktori su bahati neinteligentni moroni, pogotovo specijalisti. Taman sam jucer jednom ginekologu rijesavao neka sranja na kompu. Doslo mi je da se objesim! Njima objasnit ista na kompu je ko djetetu objasnit nuklearnu fiziku. Iskreno te zalim ako moras sa njima raditi :(

Biljezim se sa stovanjem...
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2010 8:20 (tnakir).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice