IT profesionalci vjerni Windows XP-u

poruka: 72
|
čitano: 7.604
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IT profesionalci vjerni Windows XP-u".
16 godina
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Nista cudno.

Ljudi ne vole promjene, a u velikim firmama takav prelazak jako puno kosta i naravno da se onda odgadja koliko god je to moguce.

Uz to, masa manje iskusnih i informatickih neobrazovanih korisnika u firmi (tajnice, komercijalisti i sl.) bi imalo problema s navikavanjem na novo okruzenje.

Zatim, koliko god Win7 i Office 2010 bili bolji od prethodnika, tu je masa novih potencijalnih problema koji se mogu desiti u tako velikim okruzenjima za koje IT strucnjaci nisu pripremljeni i ako se dese, firme mogu izgubiti gadnu lovu.

Da ne govorimo o masi zastarjelih aplikacija koje bi prvo trebalo detaljno istestirati u novom okruzenju prije nego bi se dalo zeleno svjetlo za njihov komercijalan rad.

Vec sama razlika u GUI-u izmedju Office-a 2003 i 2010 je tolika da svima treba odredjeno vrijeme za privikavanje i tada je produktivnost svakako manja.

 

Nije to isto kao kad dodjes kuci i kazes kako ti dosta XP-a i pokrenes instalaciju Win7, pa ako nesto krene po zlu igras se s postavkama koliko god treba, bez da ti sef ili uprava dahcu za vratom i govore ti da si nesposoban rijesiti problem koji njima dnevno radi gubitke od par milja kuna, a tajnice zovu svakih 5 minuta da im kazes gdje se nalazi neka postavka u Excelu i Wordu koju su normalno koristile 10 godina, a sad vise nije na tom mjestu.

 

Bez obzira na kvalitetu Win7 i Office 2010, to su velike promjene i zahtijevaju i vrijeme i novac, a u poslovnom svijetu je i vrijeme je novac, pa me uopce ne cudi ova vijest.

Moj PC  
22 1 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

A tko ili što su IT profesionalci?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Mirko935 kaže...

A tko ili što su IT profesionalci?

Ljudi koji kruh zarađuju isključivo od informacijskih tehnologija.

 

Mi koristimo XP/Office 2010. Ima poneki 2003, ali većinom 2010. Ali iza 2014. definitivno bi prešli na noviji OS, ako za ovaj ne bude bilo update-a.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
neaktivan
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Za ovakvu situaciju je dijelom odgovoran i Internet Explorer 6 i njegove specifičnosti.

U većim kompanijama koristi se veliki broj aplikacija koje su ovisne ili za svoj rad trebaju neke komponente od Internet Explorera i prema istraživanju koje je nedavno provedeno, preko preko 40% takvih aplikacija ne radi s IE7 i IE8, koji dolaze kao sastavni dijelovi Viste, odnosno Sedmice, već isključivo ispravno funkcioniraju s IE6. U istraživanju su kompanije odgovorile da im se ne isplati nanovo pisati aplikacije koje koriste, kako bi bile kompatibilne s IE8, i da je to jedan od razloga zašto ostaju na IE6 i Windowsima XP.

 

IE6 addiction throws monkey wrench into Windows 7 migration

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 8:06 (klimama).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u

WinXP rules ! ali ako će ova podrška stvarno biti do 2014 godine, onda će jako puno ljudi ostati na WinXP-u taman dok ne izađu već najavljeni Windows 8. Mnogi će preskočiti sve između jer mnogima nije potrebna stalna nadogradnja, puno gnjavaže za obične ljude a takvih ima najviše.

Čekajmo onda Windows 8 i značajke koje će donesti.

15 godina
neaktivan
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Jako glupa vijest...

bila je ekstaza, moja bivsa staza...
 
0 6 hvala 1
16 godina
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Ma kompatibilnost je 90% rješena sa WinXP modom koji radi ko urica unutar Win7. Znam jer i sam koristim taj mod za poslovne aplikacije koje ne rade pod sedmicom {#}

Ljudi su jednostavno tromi i ne vole promjene, a kako je dosta poslovnih korisnika (pa i IT 'stručnjaka') po tim ogromnim tvrtkama ipak već u godinama, neda im se sad prelazit na nešto novo..  kladim se da će mlađe generacije itekako brže prelaziti i usvajati nove OS-e i aplikacije.

 

Osobno ne razumijem zašto bi netko kroz 3 godine (tj. do 2014.) i dalje još ostao na WinXP-u , ali neka im.. 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

K'o što kaže moj potpis, ako radi ne diraj. :)

 

Osim toga, ne znam ijednu prednost XP-a u odnosu na Sedmicu zbog koje bi se firmama isplatio prelazak (za razliku od mana kao što su eventualni problemi sa kompatibilnošću ili nespremni korisnici koji se moraju navikavati na novo sučelje).

 

Mislim da lagano dolazi vrijeme kada inovacija više ne može biti jedini okidač koji će motivirati ljude na nabavku novog softvera.

If it's not broken, don't fix it. :-)
 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Dado_ZG78 kaže...

Ma kompatibilnost je 90% rješena sa WinXP modom koji radi ko urica unutar Win7. Znam jer i sam koristim taj mod za poslovne aplikacije koje ne rade pod sedmicom {#}

Ljudi su jednostavno tromi i ne vole promjene, a kako je dosta poslovnih korisnika (pa i IT 'stručnjaka') po tim ogromnim tvrtkama ipak već u godinama, neda im se sad prelazit na nešto novo..  kladim se da će mlađe generacije itekako brže prelaziti i usvajati nove OS-e i aplikacije.

 

Osobno ne razumijem zašto bi netko kroz 3 godine (tj. do 2014.) i dalje još ostao na WinXP-u , ali neka im.. 

A zasto ne? Operativni sistem je samo sredstvo za pokretanje aplikacija. Ako to sredstvo savrseno dobro radi cemu kupovati novo?

15 godina
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Sistem administratori su lijeni, nisu vjerni nego lijeni...

Na sedmici sve radi, samo su administratori lijeni, neda im se ponovo instalirat os pa se izvlace da je XP bolji.

Reci im Smooth. Draze ti je igrat solitare nego instalirat tamo neke windowse. 

{#}{#}

Biljezim se sa stovanjem...
 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
tnakir kaže...

Sistem administratori su lijeni, nisu vjerni nego lijeni...

Na sedmici sve radi, samo su administratori lijeni, neda im se ponovo instalirat os pa se izvlace da je XP bolji.

Reci im Smooth. Draze ti je igrat solitare nego instalirat tamo neke windowse. 

{#}{#}

Hey, hey, ne igram ja solitare. Ja igram ovo.

{#}

 

A i ovo su neki od razloga:

1.

2.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 8:55 (Smooth Operator).
14 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Smooth Operator kaže...
Mirko935 kaže...

A tko ili što su IT profesionalci?

Ljudi koji kruh zarađuju isključivo od informacijskih tehnologija.

 

Mi koristimo XP/Office 2010. Ima poneki 2003, ali većinom 2010. Ali iza 2014. definitivno bi prešli na noviji OS, ako za ovaj ne bude bilo update-a.

 to su oni koji instalaciju xp-a naplačuju preko 200kn :)

tnakir kaže...

Sistem administratori su lijeni, nisu vjerni nego lijeni...

Na sedmici sve radi, samo su administratori lijeni, neda im se ponovo instalirat os pa se izvlace da je XP bolji.

Reci im Smooth. Draze ti je igrat solitare nego instalirat tamo neke windowse. 

{#}{#}

 khmmm sistem administratori imaju jako puno vrlo bitnog posla i ne vole kad ih se ometa{#}

Smooth Operator kaže...
tnakir kaže...

Sistem administratori su lijeni, nisu vjerni nego lijeni...

Na sedmici sve radi, samo su administratori lijeni, neda im se ponovo instalirat os pa se izvlace da je XP bolji.

Reci im Smooth. Draze ti je igrat solitare nego instalirat tamo neke windowse. 

{#}{#}

Hey, hey, ne igram ja solitare. Ja igram ovo.

{#}

 

A i ovo su neki od razloga:

1.

2.

 a ti uvijek imaš neke čudne probleme {#}

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

do 2014 če doći windows 9

Kakav pastir,takvo stado.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

upravo tako. Nije stvar vjernosti nego krize, štednje i posla oko svega toga. Da prelazak ne traži nikakav trud i ulaganja svi bi istog trena prešli. 7-ica je bolja, ali ne toliko da im se isplati prelazit. Još ako netko ima specifičan SW/HW koji radi pod XPom kako valja sigurno neće riskirati prelaskom na W7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
klimama kaže...

Za ovakvu situaciju je dijelom odgovoran i Internet Explorer 6 i njegove specifičnosti.

U većim kompanijama koristi se veliki broj aplikacija koje su ovisne ili za svoj rad trebaju neke komponente od Internet Explorera i prema istraživanju koje je nedavno provedeno, preko preko 40% takvih aplikacija ne radi s IE7 i IE8, koji dolaze kao sastavni dijelovi Viste, odnosno Sedmice, već isključivo ispravno funkcioniraju s IE6. U istraživanju su kompanije odgovorile da im se ne isplati nanovo pisati aplikacije koje koriste, kako bi bile kompatibilne s IE8, i da je to jedan od razloga zašto ostaju na IE6 i Windowsima XP.

 

IE6 addiction throws monkey wrench into Windows 7 migration

Da, sto je vrlo inteligentno za neku tvrtku. Radije zadrzati svicarski sir IE 6 nego podesiti aplikaciju za nesto novije.

13 godina
neaktivan
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Za odredjene skupine korisnika (u koje i sam spadam) Windows 7 kao i Office 2007 (2010) su potpuno neupotrebljivi i koristit cu XP dok god bude moguce. Osim toga promjene u suceljima ova dva softverska paketa svrstavam u promasaje stoljeca.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Gaussian kaže...

Za odredjene skupine korisnika (u koje i sam spadam) Windows 7 kao i Office 2007 (2010) su potpuno neupotrebljivi i koristit cu XP dok god bude moguce. Osim toga promjene u suceljima ova dva softverska paketa svrstavam u promasaje stoljeca.

Moze samo pitanje koje su to skupine?

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u

od kad je izašo office 2010 (64bit) ja sam prešao ne 6bitni os Win7

13 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Memphis kaže...

od kad je izašo office 2010 (64bit) ja sam prešao ne 6bitni os Win7

žalosno je jedino što još nema velike podrške za 64bitne sustave

Kakav pastir,takvo stado.
15 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
passmaslom kaže...

Nista cudno.

Ljudi ne vole promjene, a u velikim firmama takav prelazak jako puno kosta i naravno da se onda odgadja koliko god je to moguce.

Uz to, masa manje iskusnih i informatickih neobrazovanih korisnika u firmi (tajnice, komercijalisti i sl.) bi imalo problema s navikavanjem na novo okruzenje.di ova vijest.

Je, to je bit stvari, ja imam takav posao da isprobavam velik broj programa i XP-je sam morao ponovo instalirati svake godine a sedmica radi i radi. Isto tako, moram primjetiti da sam identične priče slušao kad je s win97 ili tako nekako se to zvalo trebalo preči na XP-je. Isto sam slušao priče da su XP-i sporiji od 97, da su u pitanju sam kozmetičke izmjene, da moja firma neće nikad koristiti na XP-je, u moj firmi je skoro izbila pobuna kad smo stavili XP-je. Isto tako, skoro sam siguran da će se za 6-6 godina pričati iste priče za sedmicu, te ja nikad neću prči na devetku, a osmica je bila promašaj, te meni je sedmica super, a devetka bez veze. A da, skoro sam zaboravio likove koji su tvrdili da je njima dos supre, da su im svi programi u dosu, da dos radi puno brže od windowsa i da oni nika neće preči s dosa na windowse. 

 

:)

 

I onda se oni Open Source luzeri nadaju da će ljudi priječi na Linux, a vidim da im je zbog tehnološkog konzervatizma i lijenosti problem preči na novu inačicu windowsa. 

 

:)

13 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Pa recimo znanstvenici. Upravljacki programi za vecinu znanstvenih instrumenata pisani su za Windows 2000 ili rjedje XP, a nikada za sedmicu. Razni profesionalni softver za znanstveno racunanje takodjer ne radi na sedmici, a niti nece tako skoro jer se timovi koji razvijaju takav softver sastoje od svega par ljudi. To su vecinom programi inicijalno napisani u Fortranu jos u vrijeme DOS-a te su uz puno muke prebaceni na XP ili 2000. Kako vecina tih programa savrseno dobro fukcionira pod Windows-ima XP nema nikakvog razloga opet prolaziti kroz cijeli mukotrpni proces prilagodbe za Win7.

13 godina
neaktivan
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
tnakir kaže...
Gaussian kaže...

Za odredjene skupine korisnika (u koje i sam spadam) Windows 7 kao i Office 2007 (2010) su potpuno neupotrebljivi i koristit cu XP dok god bude moguce. Osim toga promjene u suceljima ova dva softverska paketa svrstavam u promasaje stoljeca.

Moze samo pitanje koje su to skupine?

Pa recimo znanstvenici. Upravljacki programi za vecinu znanstvenih instrumenata pisani su za Windows 2000 ili rjedje XP, a nikada za sedmicu. Razni profesionalni softver za znanstveno racunanje takodjer ne radi na sedmici, a niti nece tako skoro jer se timovi koji razvijaju takav softver sastoje od svega par ljudi. To su vecinom programi inicijalno napisani u Fortranu jos u vrijeme DOS-a te su uz puno muke prebaceni na XP ili 2000. Kako vecina tih programa savrseno dobro fukcionira pod Windows-ima XP nema nikakvog razloga opet prolaziti kroz cijeli mukotrpni proces prilagodbe za Win7.

16 godina
protjeran
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Dado_ZG78 kaže...

 

Osobno ne razumijem zašto bi netko kroz 3 godine (tj. do 2014.) i dalje još ostao na WinXP-u , ali neka im.. 

bože, kao da ne živite u realnosti.

 

sestra mi radi u firmi gdje je 85 računala s Xpsp3, interni server koji je povezan sa Zagrebačkim, pa računaj.

 

zašto ne bi ostali na windowsu XP sp3 i office 2003 kad su ljudi naučili s tim raditi i ne možeš ti ženu od 55 godina (seka mi je mlađa) ;))) tjerati da usvaja "nova znanja".

 

one ne znaju otvoriti novi folder, preimenovati ga, no u Worldu, Excelu 2003 rasturaju.

 

eto, zato.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 11:33 (Bugofil).
13 godina
protjeran
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
jozef kaže...

upravo tako. Nije stvar vjernosti nego krize, štednje i posla oko svega toga. Da prelazak ne traži nikakav trud i ulaganja svi bi istog trena prešli. 7-ica je bolja, ali ne toliko da im se isplati prelazit. Još ako netko ima specifičan SW/HW koji radi pod XPom kako valja sigurno neće riskirati prelaskom na W7.

po cemu tocno je 7 bolja?

13 godina
offline
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

ništa novo kompanije uvjek sporije prihvačaju nove stvari.

 

i prelazak na novo nije ljenost jednostavno je da bespotrebni napor recimo imam 3-4 kompa kuči moj win 7 ostalo xp i nepada mi napamet stavljat 7

 

ne zato što je nekompatibilan to se da riješit neg jednostavno što idučih par mjeseci nebi imao mira a di je ovo a ono i to još u kučnom okružju,

 

a kako je tek u velikim firmama ( a dobit za njih sa win 7 nevidim,   osim kozmetičke prirode)

 

office 10 je žali para ( i nevolim ta nova sucelja )

 

dok sa mog stajališta win 7 je korak naprijed sam radi jedne stvari rušenja Maye su se smanjima na   mizerno kako je prije znalo bit.{#}

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Commodore kaže...
jozef kaže...

upravo tako. Nije stvar vjernosti nego krize, štednje i posla oko svega toga. Da prelazak ne traži nikakav trud i ulaganja svi bi istog trena prešli. 7-ica je bolja, ali ne toliko da im se isplati prelazit. Još ako netko ima specifičan SW/HW koji radi pod XPom kako valja sigurno neće riskirati prelaskom na W7.

po cemu tocno je 7 bolja?

 kakvo je to pitanje? OS 8 godina noviji očito je napredniji, bolji i ima više mogućnosti! Osim ako ti gledaš sa stajališta da što je starije i provjereno bolje onda je to druga stvar, tehnologija se s vremenom razvija a ne zastarijeva! Ljudi se boje promjena pa je normalno za očekivat takve stavove!

13 godina
protjeran
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Memphis kaže...
Commodore kaže...
jozef kaže...

upravo tako. Nije stvar vjernosti nego krize, štednje i posla oko svega toga. Da prelazak ne traži nikakav trud i ulaganja svi bi istog trena prešli. 7-ica je bolja, ali ne toliko da im se isplati prelazit. Još ako netko ima specifičan SW/HW koji radi pod XPom kako valja sigurno neće riskirati prelaskom na W7.

po cemu tocno je 7 bolja?

 kakvo je to pitanje? OS 8 godina noviji očito je napredniji, bolji i ima više mogućnosti! Osim ako ti gledaš sa stajališta da što je starije i provjereno bolje onda je to druga stvar, tehnologija se s vremenom razvija a ne zastarijeva! Ljudi se boje promjena pa je normalno za očekivat takve stavove!

Naveo si tocno nijednu stvar po kojoj je 7 bolji od XP. Odgovor da je bolji zato sto je bolji je smijesan. po cemu je to napredniji, bolji i koje su to mogucnosti? sta je to tebi toliko ocito a vecini nije?

 

koristim 7 od prvih beta iskljucivo zato sto mi je besplatan. ne vidim ni jedan konkretan razlog zasto bi jedan IT profesionalac (tu ne spadaju klinci koji po susjedstvu instaliraju windowse) trebao trositi vrijeme i novac za prelazak na 7. ima nekih svojih prednosti (izgled, implementacija drivera, malo bolji explorer...(ovako se pisu argumenti, a ne - bolji je jer je noviji i bolji) a ima i mana kao sto je cesta nekompatibilnost aplikacija, zeuzece resursa, iritantni UAC....

uglavnom mali napredak, sa djecjim bolestima. ne vrijedno novca. naravno da cu vecini ljudi prilikom instalacije novog desktopa ili laptopa savjetovati win7, ali placati upgrade sa XP-a na sistemu koji vec dobro funkcionira je glupost.

16 godina
online
IT profesionalci vjerni Windows XP-u

Još se niste dogovorili ? :)

 

Mislim, bila je nedavno slična tema, pa kako nije bilo nekog konačnog zaključka, možda da se za početak isključe oni koji ne plaćaju licencu i nemaju bar 3 makine.

To bi već moglo dati malo realniju sliku u kontekstu IT profesionalaca :)

Ja i dalje mislim da je za posao bitan softver koji se vrti na OS-u a ne OS sam. Budući da je XP, a posebno XP x64 i dalje odlična podloga za bilo koju aplikaciju, ne vidim baš neki jaki razlog (vrijedan par tisuća Kn) za prijelaz na Win 7. Naravno, da sad kupujem još licenci, to bi svakako bio Win 7 x64 jer je stvarno dobar.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Commodore kaže...
Memphis kaže...
Commodore kaže...
jozef kaže...

upravo tako. Nije stvar vjernosti nego krize, štednje i posla oko svega toga. Da prelazak ne traži nikakav trud i ulaganja svi bi istog trena prešli. 7-ica je bolja, ali ne toliko da im se isplati prelazit. Još ako netko ima specifičan SW/HW koji radi pod XPom kako valja sigurno neće riskirati prelaskom na W7.

po cemu tocno je 7 bolja?

 kakvo je to pitanje? OS 8 godina noviji očito je napredniji, bolji i ima više mogućnosti! Osim ako ti gledaš sa stajališta da što je starije i provjereno bolje onda je to druga stvar, tehnologija se s vremenom razvija a ne zastarijeva! Ljudi se boje promjena pa je normalno za očekivat takve stavove!

Naveo si tocno nijednu stvar po kojoj je 7 bolji od XP. Odgovor da je bolji zato sto je bolji je smijesan. po cemu je to napredniji, bolji i koje su to mogucnosti? sta je to tebi toliko ocito a vecini nije?

 

koristim 7 od prvih beta iskljucivo zato sto mi je besplatan. ne vidim ni jedan konkretan razlog zasto bi jedan IT profesionalac (tu ne spadaju klinci koji po susjedstvu instaliraju windowse) trebao trositi vrijeme i novac za prelazak na 7. ima nekih svojih prednosti (izgled, implementacija drivera, malo bolji explorer...(ovako se pisu argumenti, a ne - bolji je jer je noviji i bolji) a ima i mana kao sto je cesta nekompatibilnost aplikacija, zeuzece resursa, iritantni UAC....

uglavnom mali napredak, sa djecjim bolestima. ne vrijedno novca. naravno da cu vecini ljudi prilikom instalacije novog desktopa ili laptopa savjetovati win7, ali placati upgrade sa XP-a na sistemu koji vec dobro funkcionira je glupost.

 očito tebi kao prosječnom korisniku nije jer ne koristiš neke nove opcije i mogućnosti koje se nude tako da to razumijem, ali ne možeš reć da win7 nisu bolji od XP, to je isto kao da ja kažem da golf III je bolji od VI nekome je tko nema novaca za VI!

13 godina
protjeran
offline
RE: IT profesionalci vjerni Windows XP-u
Memphis kaže...
Commodore kaže...
Memphis kaže...
Commodore kaže...
jozef kaže...

upravo tako. Nije stvar vjernosti nego krize, štednje i posla oko svega toga. Da prelazak ne traži nikakav trud i ulaganja svi bi istog trena prešli. 7-ica je bolja, ali ne toliko da im se isplati prelazit. Još ako netko ima specifičan SW/HW koji radi pod XPom kako valja sigurno neće riskirati prelaskom na W7.

po cemu tocno je 7 bolja?

 kakvo je to pitanje? OS 8 godina noviji očito je napredniji, bolji i ima više mogućnosti! Osim ako ti gledaš sa stajališta da što je starije i provjereno bolje onda je to druga stvar, tehnologija se s vremenom razvija a ne zastarijeva! Ljudi se boje promjena pa je normalno za očekivat takve stavove!

Naveo si tocno nijednu stvar po kojoj je 7 bolji od XP. Odgovor da je bolji zato sto je bolji je smijesan. po cemu je to napredniji, bolji i koje su to mogucnosti? sta je to tebi toliko ocito a vecini nije?

 

koristim 7 od prvih beta iskljucivo zato sto mi je besplatan. ne vidim ni jedan konkretan razlog zasto bi jedan IT profesionalac (tu ne spadaju klinci koji po susjedstvu instaliraju windowse) trebao trositi vrijeme i novac za prelazak na 7. ima nekih svojih prednosti (izgled, implementacija drivera, malo bolji explorer...(ovako se pisu argumenti, a ne - bolji je jer je noviji i bolji) a ima i mana kao sto je cesta nekompatibilnost aplikacija, zeuzece resursa, iritantni UAC....

uglavnom mali napredak, sa djecjim bolestima. ne vrijedno novca. naravno da cu vecini ljudi prilikom instalacije novog desktopa ili laptopa savjetovati win7, ali placati upgrade sa XP-a na sistemu koji vec dobro funkcionira je glupost.

 očito tebi kao prosječnom korisniku nije jer ne koristiš neke nove opcije i mogućnosti koje se nude tako da to razumijem, ali ne možeš reć da win7 nisu bolji od XP, to je isto kao da ja kažem da golf III je bolji od VI nekome je tko nema novaca za VI!

oces li ti, molim te, meni prosjecnom korisniku, objasniti koje su to nove opcije i mogucnosti ili cu ja i dalje smatrati da si netko ko nema pojma o cemu trabunja. ova usporedba s auto industrijom je totalna glupost. po tvom sistemu razmisljanja ispada da je i Vista u trenutku izlaska bila bolji OS od XP-a jer je novija i modernija, a kao sto vidis nigdje se i ne spominje. da su novi proizvodi u pravilu bolji u ovoj temi bi raspravljali o tome koliko profesionalaca prelazi sa viste na 7 a ne sa XP-a na 7.

i bas me zanima cemu tebi sluzi racunalo pa mene nazivas prosjecnim korisnikom :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice