Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!

poruka: 133
|
čitano: 12.490
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!

Pa, ključno ili ne, opet vrijedi za samo par mjeseci, ne mnogo duže. Nego, nisi rekao koji si faks završio da si tako razočaran?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
online
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!
Tonči kaže...

Pa, ključno ili ne, opet vrijedi za samo par mjeseci, ne mnogo duže. Nego, nisi rekao koji si faks završio da si tako razočaran?

Što znači "vrijedi par mjeseci, ne duže"?

Nijedan. U "moje doba" nije baš bio izbor kao danas.

što znači "razočaran"? Nisam nimalo razočaran, dapače.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!
Old Iggy kaže...
Tonči kaže...

Pa, ključno ili ne, opet vrijedi za samo par mjeseci, ne mnogo duže. Nego, nisi rekao koji si faks završio da si tako razočaran?

Što znači "vrijedi par mjeseci, ne duže"?

Nijedan. U "moje doba" nije baš bio izbor kao danas.

što znači "razočaran"? Nisam nimalo razočaran, dapače.

1. Pokusni rok i uhodavanje VSS osobi ne bi trebali trajati predugo, inače je negdje problem ili u temeljnim znanjima, kapacitetima ili su zadaci jednostavno prekompleksni za juniora.

2. Dakle, pljuješ fakultetsko obrazovanje, a o istome ne znaš ništa iz prve ruke?

3. Mislio sam da si razočaran znanjem koje si dobio na nekom od fakulteta i da svoje razočaranje izražavaš kritikama prema fakultetskom obrazovanju općenito. Kako nisi studirao, nemaš čime biti razočaran, što je zapravo dobra stvar. Da jesi i da si razočaran, značilo bi da zaista s tim fakultetom nešto ne štima, ako s njega nisi ponio ništa čime si zadovoljan.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
online
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!
Tonči kaže...
Old Iggy kaže...
Tonči kaže...

Pa, ključno ili ne, opet vrijedi za samo par mjeseci, ne mnogo duže. Nego, nisi rekao koji si faks završio da si tako razočaran?

Što znači "vrijedi par mjeseci, ne duže"?

Nijedan. U "moje doba" nije baš bio izbor kao danas.

što znači "razočaran"? Nisam nimalo razočaran, dapače.

1. Pokusni rok i uhodavanje VSS osobi ne bi trebali trajati predugo, inače je negdje problem ili u temeljnim znanjima, kapacitetima ili su zadaci jednostavno prekompleksni za juniora.

2. Dakle, pljuješ fakultetsko obrazovanje, a o istome ne znaš ništa iz prve ruke?

3. Mislio sam da si razočaran znanjem koje si dobio na nekom od fakulteta i da svoje razočaranje izražavaš kritikama prema fakultetskom obrazovanju općenito. Kako nisi studirao, nemaš čime biti razočaran, što je zapravo dobra stvar. Da jesi i da si razočaran, značilo bi da zaista s tim fakultetom nešto ne štima, ako s njega nisi ponio ništa čime si zadovoljan.

Sve potpuno krivo. Ja gledam rezultate, ne teoriju.

S jedne strane se traži "odmah aktivan rad", s druge "zadaci su prekompleksni za juniora"? Ne ide oboje. 6 mejseci do godina dana su OK rok za ozbiljan ulazak u posao, u tom vremenu dio ih otpadne (najčešće samoinicijativno), a ostatak uredno može raditi.

U "moje doba" je postojao sam ETF (iliti FER), a da je imalo bio vezan uz IT. No to "imalo" je bilo ekstremno malo i nije mi se dalo gnjaviti elektrotehnikom. No vidim danas rezultate onih koji dolaze.

Nisam nimalo razočaran, dapače. No, pokušavam objasniti da studij nije dovoljan temelj da bi se moglo reći "mogu početi raditi". Još je dug put do toga.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!

Pa naravno da se tu slažemo da nije, ali poanta je i da nije beskorisno. No, što se tiče duljine puta, mislim da ovisi o specifičnosti posla. Faks je ipak općenitiji nego neka specifična niša struke.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
11 godina
offline
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!
Old Iggy kaže...
Tonči kaže...

Pa, ključno ili ne, opet vrijedi za samo par mjeseci, ne mnogo duže. Nego, nisi rekao koji si faks završio da si tako razočaran?

Što znači "vrijedi par mjeseci, ne duže"?

Nijedan. U "moje doba" nije baš bio izbor kao danas.

što znači "razočaran"? Nisam nimalo razočaran, dapače.

ah, u tom grmu lezi zec

lijecis frustracije na onima koji za razliku od tebe jesu zavrsili faks

16 godina
offline
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!
blackraider7 kaže...
Old Iggy kaže...
Tonči kaže...

Pa, ključno ili ne, opet vrijedi za samo par mjeseci, ne mnogo duže. Nego, nisi rekao koji si faks završio da si tako razočaran?

Što znači "vrijedi par mjeseci, ne duže"?

Nijedan. U "moje doba" nije baš bio izbor kao danas.

što znači "razočaran"? Nisam nimalo razočaran, dapače.

ah, u tom grmu lezi zec

lijecis frustracije na onima koji za razliku od tebe jesu zavrsili faks

 Ili ti liječiš frustracije što je on nešto postigao u životu?
Čovjek spominje svoje dugogodišnje konkretno iskustvo, i više je puta spomenuo da je neprimjenjivo na ostatak privrede.
Ja svoj faks iako tehnički, mogu okačiti mačku o rep, jer nam je industrija kakva je, i jer me vlastita znatiželja 
i ljubav za drugim stvarima odvela na sasvim desetu stranu i također za
tu stranu tada (a bome ni danas) kod nas ne postoji "diploma" za sticanje.
Tako da znam da je i mnogo ljudi "s diplomom" prilično egoistično, ali naravno,
ne sviđa mi se zloupotreba mladih pod krinkom "stjecanja prakse" nauštrb burze rada i
pristojne prijave i plaće.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!
Tonči kaže...

Kad netko kaže da se nakon diplome ne može nešto znati. Niti jedan od tih stavova nije realan i istinit i zato nikako ne mogu prihvatiti Iggyjevu tezu o tome da je zaposlenik samo trošak. Ako je neka struka dostupna i njeno znanje besplatno ili jeftino, a tržište globalno i geografski neovisno, to je IT. Stanford, MIT, Berkeley, Harvard.. svi oni objavljuju i kompletna i djelomična predavanja. Amazon je prepun knjiga, Google čuda nudi.

iz svog iskustva znam da "novopečeni" nije trosak ... imao sam mentora, dva sata bih recimo obavljao posao kojeg bih znao obavljat jer sam to naucio na faksu (VŠS prehrambeno - tehnološki - 180 ECTS) i SSS (tipa rad u laboratoriju), jedan do dva sata dnevno bi me uvodio u posao, a ostalih 4 - 5 sati bih ili lopatao u krugu ili slagao robu na palete ili slicno .. ne nužno tim redom, ali kako je vrijeem odmicalo bilo je sve manje lopatanja, a sve više struke .... tako da mislim da je Tonči u pravu ... za novoga se uvijek nesto nađe da ne sjedi ... ispočetka si leteci, a kasnije dođe nesto konkretnije

 

edit: kolega VSS PMF je u nekim slucajevima i vise kicmu trgao od mene, zavisi kako se pokazes i postavis na poslu

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 1:27 (juice21).
16 godina
online
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!
blackraider7 kaže...

ah, u tom grmu lezi zec

lijecis frustracije na onima koji za razliku od tebe jesu zavrsili faks

{#}

juice21 kaže...

iz svog iskustva znam da "novopečeni" nije trosak ... imao sam mentora, dva sata bih recimo obavljao posao kojeg bih znao obavljat jer sam to naucio na faksu (VŠS prehrambeno - tehnološki - 180 ECTS) i SSS (tipa rad u laboratoriju), jedan do dva sata dnevno bi me uvodio u posao,

 

Kako misliš nije trošak, a dva sata dnevno te mentor uvodio u posao?

14 godina
offline
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!
Old Iggy kaže...
blackraider7 kaže...

ah, u tom grmu lezi zec

lijecis frustracije na onima koji za razliku od tebe jesu zavrsili faks

{#}

juice21 kaže...

iz svog iskustva znam da "novopečeni" nije trosak ... imao sam mentora, dva sata bih recimo obavljao posao kojeg bih znao obavljat jer sam to naucio na faksu (VŠS prehrambeno - tehnološki - 180 ECTS) i SSS (tipa rad u laboratoriju), jedan do dva sata dnevno bi me uvodio u posao,

 

Kako misliš nije trošak, a dva sata dnevno te mentor uvodio u posao?

bez brige, na kičmi sam ja ta dva sata "opravdao"

16 godina
online
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!
juice21 kaže...
Old Iggy kaže...

Kako misliš nije trošak, a dva sata dnevno te mentor uvodio u posao?

bez brige, na kičmi sam ja ta dva sata "opravdao"

Nisi nisi. Ne možeš ti realno isplatiti njegovu četvrtinu radnog vremena.

15 godina
offline
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!

Ali četvrtina njegovog radnog vremena je predviđena za obučavanje novog kadra :P

16 godina
online
Re: Čudno, ima ih koji i zapošljavaju!
Dr. Zoidberg kaže...

Ali četvrtina njegovog radnog vremena je predviđena za obučavanje novog kadra :P

Uh, volio bi vidjeti danas takvu firmu. {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice