AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

poruka: 58
|
čitano: 7.718
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi".
16 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

U to se nije  ni sumnjalo za VR 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Lipo zvuči na papiru, toliko lipo da mi se kune počinju vrpoljiti u đepu.

Opsss greškica mi se potkrala, naime mislio sam da je 3dMark13 u pitanju a ovo je 3dmark11 i prema tome testu ispada da je to nešto ka moja 290-ka tako da kune ostaju u đepu do daljnjeg.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2016 21:07 (nicky.sl).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Ja sam čak malo i razočaran :/.

 

http://www.3dmark.com/compare/3dm11/11263084/3dm11/8227561#

 

Ovo je usporedba tog radeona i GTX660 u SLI-u, radeon je jači, ali je GTX mid range star 4 godine... Istina, ovo je sintetički benchmark, u praksi možda razlika bude veća, no opet...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Pa ti onda kupi nešto drugo do 200$ 

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Prema tome rezultatu identična je kao r9 390. Za tu cijenu i potrošnju naspram r9 390 sasvim OK.

Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Sta se cudite, po performansama ce biti izmedju 290 i 290X odnosno 390 i 390X, nije se ni ocekivalo ni bolje ni losije. Samo što 290X troši kao dvije takve, a vjerojatno ce i 480 biti duplo hladniji, tiši, etc... Malo sad svi zanemaruju buku, struju i sve to, a prije su se samo na to žalili.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

A kad dolazi nešto jače od te 480-ke ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Ja bi rekao 490/X da ce tokom ljeta, a Vega krajem godine, moguce je i da ce 490 biti Vega, ali ne vjerujem da bi izbacili samo 480 i nize od cijele Polaris serije, tako da ocekujem 490X nešto jacu ala 1070, a Vega nešto kao FuryX koji bi ciljao na 1080

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Mislim nece vise biti x modela,brijem da su tak nekaj izjavili ne sjecam se vise.
A kaj se tice kartice za 1080p je brutala za te pare.
Mislim da je ova kartica dostatna da izdrzi 4-5 godina na 1080
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
XXX kaže...

Pa ti onda kupi nešto drugo do 200$ 

 Pa eto, dvije 660tke u SLI-u, čak je i jeftinije ako ih netko sada ide kupiti.

Mislim, imam ih i sada pa sam se nadao da ću moći staviti nešto boljše i hladnije (imbecilno je da ne mogu odrediti grafičku koja će biti glavna u SLI-u, uvijek je ona "gornja" glavna, koja je u sendviču i zato ima topli zrak. Ona mi je u idle-u 50-60 stupnjeva zbog toga. Kada izvadim donju i pokrenem neku igru bez SLI-a, pod opterećenjem je 55°C...)

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2016 22:20 (Solo761).
9 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Ovakav polaris je gpu koji je trebao izaći prošle godine

SILA/ZGX@ZGamers
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Solo761 kaže...
XXX kaže...

Pa ti onda kupi nešto drugo do 200$ 

 Pa eto, dvije 660tke u SLI-u, čak je i jeftinije ako ih netko sada ide kupiti.

Mislim, imam ih i sada pa sam se nadao da ću moći staviti nešto boljše i hladnije (imbecilno je da ne mogu odrediti grafičku koja će biti glavna u SLI-u, uvijek je ona "gornja" glavna, koja je u sendviču i zato ima topli zrak. Ona mi je u idle-u 50-60 stupnjeva zbog toga. Kada izvadim donju i pokrenem neku igru bez SLI-a, pod opterećenjem je 55°C...)

 Kakve veze imaju te tvoje prastare 660-ke s ovom temom?

Prestani uspoređivat SLI odnosno dva čipa s jednim čipom.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
ZGamer kaže...

Ovakav polaris je gpu koji je trebao izaći prošle godine

 Ili još bolje prije 2-3 godine 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Solo761 kaže...
XXX kaže...

Pa ti onda kupi nešto drugo do 200$ 

 Pa eto, dvije 660tke u SLI-u, čak je i jeftinije ako ih netko sada ide kupiti.

Mislim, imam ih i sada pa sam se nadao da ću moći staviti nešto boljše i hladnije (imbecilno je da ne mogu odrediti grafičku koja će biti glavna u SLI-u, uvijek je ona "gornja" glavna, koja je u sendviču i zato ima topli zrak. Ona mi je u idle-u 50-60 stupnjeva zbog toga. Kada izvadim donju i pokrenem neku igru bez SLI-a, pod opterećenjem je 55°C...)

 Nemoj biti smiješan...ti se sa svojim 2 gb grafama možeš slikati 

16 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Owd 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Ako će 8GB model biti za 1900 ovo je fin ulov naspram 390..

4k mid, 1080p maxed out
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
9 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
XXX kaže...
ZGamer kaže...

Ovakav polaris je gpu koji je trebao izaći prošle godine

 Ili još bolje prije 2-3 godine 

 to bi bio pothvat...onda bi tržište izgledalo drugačije

SILA/ZGX@ZGamers
9 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Pozdrav gore je netko spomenuo da misli da nece biti x modela ali ja mislim da hoce negdje na jesen izlaze

 najvjerojatnije modeli rx 490 i rx490x, e sad neki vele da bi rx 490x trebala imati do 16 gb rama te memory bendwith cak preko 716 Gb/s,dolje je neki link koji sam uspjeo naci, za sada nema tocnog datuma za rx 490 dok za rx 490x stoji kako sam i rekao gore Q4 2016, mislim da se isplati pricekati do rx 490 ili rx 490x, mislim da ce cijenovno takoder biti pristupna ne opet tolko jeftina ali za to sto ce nuditi dosta jeftina,to je samo moje misljenje,pozdrav

 

http://videocardz.com/amd/radeon-rx-400/radeon-rx-490

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

rx 490 izlazi u kolovozu a x malo kasnije

 

bdw

 

Vega = Fury2. 490/x = Polaris 10 High end. The 490/x will not run on HBM it is designed with GDDR5x the only diffs between the 1080 and the RX490x will be that the AMD card will sport more processing cores and have a lower TDP due to the 14nm architecture. That is all

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 12:08 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

kak sad gledam po cijenama gtx 1080p je 599 dolara, sad kad izade 1080p Ti bice skuplja dosta od predhodne 1080p sigurno, dok ce rx 490 ili rx 490x biti cijenovno puno jeftiniji od gtx-a,od 350 do 400 dolara za rx490,  najvise 450$ za rx490x tak da mislim da ce se isplatiti, al treba vidjet, kolko se za sada zna gtx1080p Ti ce biti nesto brza ako je vjerovati glasinama ali ce imati manju propusnost,al kazem treba pricekat jesen i vidjet,ocito im je prelazak na 14 nm omogucio jeftiniju izradu amd-u, neznam zasto nvidia jos uvijek foprsira tako visoke astronomske cijene koje si rijetko ko moze priustiti ili mora dignuti kredit, tako da kapa dolje AMD-u,naravno da je nvidia bolja u puno vise stvari ali cjenovno bi morali malo skresati cijene,ako ce htjeti konkurirati amd-u kad izadu RX-ice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 12:24 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Jel vi shvacate da ce mali broj ljudi uzeti tu karticu?, Amd je zadnje 2 godine ponudio vise manje iste grafe slicnih cijena, R9 290/x-390/x, svi koji su to kupili nove modele NECE uzimati, ostali tj vecina je uzela nesto od Nvidije, tocnije Gtx970, razlike u perfomansama naspram starije serije su bile daleko znacajnije nego sto je to bio slucaj s 290 vs 390 itd! no kod Nvidije ste jos dobili brutalan oc, brutalne temperature itd da ne nabrajam prodajni rezultati sve pokazuju!

Meni je ovo cisti copy-paste od zadnjih par godina ponuda im se bazira na novom imenu, istih perfomansi,(nesto manja potrosnja cijena i dalje upitna) od toga se ne živi moj amd-u...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Si kupio 1070 klik

 

Kakva je 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

nisam glup da kupim za sebe to referentno njesra...cekam kao i ostali! a koliko vidim Amd nece nesto tako ponuditi do sveta 3 kralja...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Pa nije lud da punudi takvo precjenjeno smeće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
nicky.sl kaže...
Solo761 kaže...
XXX kaže...

Pa ti onda kupi nešto drugo do 200$ 

 Pa eto, dvije 660tke u SLI-u, čak je i jeftinije ako ih netko sada ide kupiti.

Mislim, imam ih i sada pa sam se nadao da ću moći staviti nešto boljše i hladnije (imbecilno je da ne mogu odrediti grafičku koja će biti glavna u SLI-u, uvijek je ona "gornja" glavna, koja je u sendviču i zato ima topli zrak. Ona mi je u idle-u 50-60 stupnjeva zbog toga. Kada izvadim donju i pokrenem neku igru bez SLI-a, pod opterećenjem je 55°C...)

 Kakve veze imaju te tvoje prastare 660-ke s ovom temom?

Prestani uspoređivat SLI odnosno dva čipa s jednim čipom.

 

Čitaj sa razumijevanjem, znam da je teško, ali kada svladaš tu vještinu koristiti će ti u životu.

 

XXX kaže...

 Nemoj biti smiješan...ti se sa svojim 2 gb grafama možeš slikati 

 

A više memorije mi treba za? VR kojega nemam jer nisam lud davati 700-800 eura za headset koji će vjerojatno za godinu dana biti zamijenjen sa drugom generacijom pa ću se i sa njim moći slikati.

 

Stjepanj kaže...

Jel vi shvacate da ce mali broj ljudi uzeti tu karticu?, Amd je zadnje 2 godine ponudio vise manje iste grafe slicnih cijena, R9 290/x-390/x, svi koji su to kupili nove modele NECE uzimati, ostali tj vecina je uzela nesto od Nvidije, tocnije Gtx970, razlike u perfomansama naspram starije serije su bile daleko znacajnije nego sto je to bio slucaj s 290 vs 390 itd! no kod Nvidije ste jos dobili brutalan oc, brutalne temperature itd da ne nabrajam prodajni rezultati sve pokazuju!

Meni je ovo cisti copy-paste od zadnjih par godina ponuda im se bazira na novom imenu, istih perfomansi,(nesto manja potrosnja cijena i dalje upitna) od toga se ne živi moj amd-u...lp

 

Pa upravo to! O tome i ja pričam, a ovi se prave grbavi. Bolje je uzeti polovnu GTX 970 nego ovo, 970tka je jača od ovoga, pogotovo kada uračunamo koliko će koštati kod nas, neće biti 200-240 dolara nego vjerojatno oko 2000kn...

 

http://www.3dmark.com/compare/3dm11/11263084/3dm11/10600748

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 12:40 (Solo761).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Više memorije ti treba u praktički svakoj novoj zahtjevnijoj igri, LOL.  Ili misliš da se 8 GB rama danas stavlja zbog marketinga  Kao što rekoh možeš se slikati sa svojim SLI-om od 2 gb rama  GTX 970 je propao slućaj u DX 12 eri 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 12:43 (XXX).
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
nicky.sl kaže...
Solo761 kaže...

 Kakve veze imaju te tvoje prastare 660-ke s ovom temom?

Prestani uspoređivat SLI odnosno dva čipa s jednim čipom.

 Pa AMD je cijelu kampanju posvetio 2 x RX480 vs 1 x 1070/1080...

 

Koliko vidim i ti si usporedio sa svojom 290-tkom...Zašto on sad ne smije ? 

 

Naravno, nitko nije lud uzet dva starija čipa s 2Gb na uštrb jednog novog, ali čovjek ima pravo na mišljenje, bez uvrede

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 12:46 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
XXX kaže...

Više memorije ti treba u praktički svakoj novoj zahtjevnijoj igri, LOL.  Ili misliš da se 8 GB rama danas stavlja zbog marketinga  Kao što rekoh možeš se slikati sa svojim SLI-om od 2 gb rama  GTX 970 je propa slućaj u DX 12 eri.

 evo igram sve igre s 2gb kao sto sam igrao s 4, nesto smanjeni detalji ali ne pada ispod 60fps-a, c3,gta5,bf4,tr,w3,itd itd..da imam 8gb na gtx960 nikakva korist, 4gb je i vise nego dovoljno za mid-end segment, cak i za high! 4gb je potrebno tek na 4k+ rezama i ultra detaljima s min 2xAA...sto je suludo zahtjevno!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
DarthMarkus kaže...
nicky.sl kaže...
Solo761 kaže...

 Kakve veze imaju te tvoje prastare 660-ke s ovom temom?

Prestani uspoređivat SLI odnosno dva čipa s jednim čipom.

 Pa AMD je cijelu kampanju posvetio 2 x RX480 vs 1 x 1070/1080...

 

Koliko vidim i ti si usporedio sa svojom 290-tkom...Zašto on sad ne smije ? 

 

Naravno, nitko nije lud uzet dva starija čipa s 2Gb na uštrb jednog novog, ali čovjek ima pravo na mišljenje, bez uvrede

 da sad idem copy-paste postove od prije ljudi bi skuzili da pricaju o istome kao sto je bi slucaj s R200 i r300 serijom, ovo je meni cisti rebrand samo s novijim cipom tj stedljivijim...ostalo je koliko vidim sve isto!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Stjepanj kaže...
XXX kaže...

Više memorije ti treba u praktički svakoj novoj zahtjevnijoj igri, LOL.  Ili misliš da se 8 GB rama danas stavlja zbog marketinga  Kao što rekoh možeš se slikati sa svojim SLI-om od 2 gb rama  GTX 970 je propa slućaj u DX 12 eri.

 evo igram sve igre s 2gb kao sto sam igrao s 4, nesto smanjeni detalji ali ne pada ispod 60fps-a, c3,gta5,bf4,tr,w3,itd itd..da imam 8gb na gtx960 nikakva korist, 4gb je i vise nego dovoljno za mid-end segment, cak i za high! 4gb je potrebno tek na 4k+ rezama i ultra detaljima s min 2xAA...sto je suludo zahtjevno!

 Onda ne vidim zašto buš za par tjedana stavljal u ooglasnik tu svoju GTX 960 2 gb, jel tak . Fino nastaviš uživitai u savršenoj grafi 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 12:51 (XXX).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice