Ultraširoki monitor iz Philipsa

poruka: 13
|
čitano: 2.824
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ultraširoki monitor iz Philipsa".
11 godina
protjeran
offline
Ultraširoki monitor iz Philipsa

Lijepo,napokon nešto konkretno za igre i filmove..Kvalitetu Philipsa neću komentirati-jednostavno je vrhunska..mada kod nas ne toliko populariziran,svakako uz DELL i LG bude vrhunski odabir..

 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ultraširoki monitor iz Philipsa

cini li mi se ili je povoljniji od dell-a i lg-a ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultraširoki monitor iz Philipsa
digitall1982 kaže...

cini li mi se ili je povoljniji od dell-a i lg-a ?

 Da, činimi se. lg i dell se prodaju za oko 4000-4500 kn.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 17:10 (overhaul).
15 godina
protjeran
offline
Ultraširoki monitor iz Philipsa

za netbeanse, visualstudio i sl. alate, dusu dalo!!! :)

 

sefe, trebam dva Philipsa... sefe..... :))))

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Ultraširoki monitor iz Philipsa
TranceMight kaže...

za netbeanse, visualstudio i sl. alate, dusu dalo!!! :)

 

sefe, trebam dva Philipsa... sefe..... :))))

Zar nije bolje, dva ili tri monitora, bolja separacija desktopa. Za Mac jos i ima smisla.

15 godina
offline
Ultraširoki monitor iz Philipsa

29 inčni monitor omjera stranica 21:9 daje prostor (površinu) jednak 26 inčnom monitoru omjera stranica 16:10.

Kako 26 inča prodati pod 29 inča?

Lijepo, puno smanji visinu, malo povećaj širinu i s manjom površinom dobiješ veću dijagonalu.

Jes da više nemaš mjesta ni za taskbar ni statusbar, al je zato širokooo.

Trebalo bi u specifikacijama umjesto dijagonale pisati površina, to je puno bolji podatak.

Dijagonala je imala smisla kada su svi televizori imali isti omjer stranica.

Danas ona dijagonala više ne daje dobru informaciju o veličini ekrana.

Površina je puno bolja za usporedbu ekrana , i naravno, omjer stranica.

Ali marketing naravno želi što veću brojku polkazati kupcu da mu skuplje naplati.

Dobro da nisu opseg pisali.

 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultraširoki monitor iz Philipsa

snobovi su oduvijek bili najbolje mušterije. bilo kom, bilo kad i za bilo što. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultraširoki monitor iz Philipsa
Keso kaže...

29 inčni monitor omjera stranica 21:9 daje prostor (površinu) jednak 26 inčnom monitoru omjera stranica 16:10.

Kako 26 inča prodati pod 29 inča?

Lijepo, puno smanji visinu, malo povećaj širinu i s manjom površinom dobiješ veću dijagonalu.

Jes da više nemaš mjesta ni za taskbar ni statusbar, al je zato širokooo.

Trebalo bi u specifikacijama umjesto dijagonale pisati površina, to je puno bolji podatak.

Dijagonala je imala smisla kada su svi televizori imali isti omjer stranica.

Danas ona dijagonala više ne daje dobru informaciju o veličini ekrana.

Površina je puno bolja za usporedbu ekrana , i naravno, omjer stranica.

Ali marketing naravno želi što veću brojku polkazati kupcu da mu skuplje naplati.

Dobro da nisu opseg pisali.

Meni je 21:9 dobra ideja, ali si u pravu, ovi su promijenili omjer stranica, ali i smanjili cijeli monitor, a i rezoluciju. 27" s omjerom 16:10 imaju 2560 x 1440px, a ovi su samo smanjili rezoluciju po visini. Da bi ovo bio napredak trebao bi monitor biti 33,5" s rezolucijom 3355 x 1440px.

11 godina
protjeran
offline
Ultraširoki monitor iz Philipsa

Stvar je usko profilirana i ciljana.Ne znam što se bunite na ponudu 21:9.Meni je to idealno,a hvala Bogu,izbora drugih ima,pa nek uzimaju što hoće.Meni je ovaj kec na deset..dakle filmovi i igre i meni dovoljno

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultraširoki monitor iz Philipsa
TranceMight kaže...

za netbeanse, visualstudio i sl. alate, dusu dalo!!! :)

 

sefe, trebam dva Philipsa... sefe..... :))))

Upravo suprotno, ovakav omjer je meni osobno uzasan za programiranje. Daj mi dva monitora sa 1600x1200 u portrait modeu i uzivancija moze krenuti. No naravno, takvih monitora vise uopce nema kupiti kod nas.

 

21:9 je odlican. Za filmove i video igre.

16 godina
protjeran
offline
Ultraširoki monitor iz Philipsa

16:9 omjer ima smisla na televizoru jer mu je praktično jedina svrha gledanje videa. Monitoru je to sporedna uloga, bila i uvijek će biti. Na monitoru se čita, piše, crta, dizajnira i slično i u skoro svakom tom scenariju povećanje monitora po širini je besmisleno. Ova poruka, do ovdje, na mojih 24" je stala u jedan red i posve je nečitka. Kad otvorim Word naslovna traka, meni i ikonice pojedu trećinu ekrana po visini, a task bar i status bar još jednu osminu pa mi ostane mjesta za 4 reda teksta koji su toliko dugački da se moram posebno, svjesno koncentrirati da okom uhvatim pravi red... Zumiranje ne pomaže jer je onda font neprikladne veličine; a lijevo i desno ne trebam prostor ni za što.

 

Netko je već napisao i točno je: proizvođači povećanjem omjera stranica štede na količini materijala - 17" LCD ima istu površinu kao 15" inčni CRT nekad. I tako redom. Čekam kad će netko izbaciti monitor dijagonale sto inča, a visine dva piksela ;)

 

Sve u svemu, ovaj Philips i još s ovakvom rezolucijom je totalni promašaj.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Ultraširoki monitor iz Philipsa

Istina je ova priča o dijagonali i omjeru stranica.
Ali sve je pokrenuo u biti LG sa tim panelom,
koji su potom iskoristili Dell i philips i jasno sam LG.
Ja sam jedno vrijeme kad su se pojavili 16:9, mislio kako sam zaostao sa jednim 20" dellom sa IPS matricom omjera 4:3/1600*1200.. 
ali kako vrijeme prolazi, taj monitor mi je sve draži i nebih ga mijenjao, čak ni za ovaj moderan ultraširoki dizajnerski:)
Ako ništa, ovaj starčić se bez pardona diže na svom postolju i pivotira u vertikalu, a za filmove i tako najbolji TV.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Ultraširoki monitor iz Philipsa
Egregični kaže...

16:9 omjer ima smisla na televizoru jer mu je praktično jedina svrha gledanje videa. Monitoru je to sporedna uloga, bila i uvijek će biti. Na monitoru se čita, piše, crta, dizajnira i slično i u skoro svakom tom scenariju povećanje monitora po širini je besmisleno. Ova poruka, do ovdje, na mojih 24" je stala u jedan red i posve je nečitka. Kad otvorim Word naslovna traka, meni i ikonice pojedu trećinu ekrana po visini, a task bar i status bar još jednu osminu pa mi ostane mjesta za 4 reda teksta koji su toliko dugački da se moram posebno, svjesno koncentrirati da okom uhvatim pravi red... Zumiranje ne pomaže jer je onda font neprikladne veličine; a lijevo i desno ne trebam prostor ni za što.

 

Netko je već napisao i točno je: proizvođači povećanjem omjera stranica štede na količini materijala - 17" LCD ima istu površinu kao 15" inčni CRT nekad. I tako redom. Čekam kad će netko izbaciti monitor dijagonale sto inča, a visine dva piksela ;)

 

Sve u svemu, ovaj Philips i još s ovakvom rezolucijom je totalni promašaj.

Tko boldano kaže,ili preciznije ,tko je meritoran za takvo površno presuđivanje..??

 

Ja kažem primjer,prva namjena monitora ,su zabava,igre,filmovi..želim da imam što stabilniju sliku,jako visoke rezolucije i uživam u svakom detalju filma ili igre..{#}

 

drugo boldano..sačuvaj Bože,jer naravno oni u Phillipsu,nemaju pojma što je potrebno tržištu,ali mi balkanci znamo..{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2013 15:26 (redneck).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice