Touch ID na ekranu?

poruka: 12
|
čitano: 2.067
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Touch ID na ekranu?".
14 godina
offline
Touch ID na ekranu?

iPhone i iPad bez fizičkog home gumba? Osobno ne vjerujem da će se to dogoditi već je ovo dosta praktičnije za sat.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Touch ID na ekranu?

Oo super, nadam se da će usput napraviti i dovoljno dobru zaštitu da iole spretan hacker nemože pokupiti moje biometrijske podatke. Ili ću odsad sve operacije nad pametnim telefonom raditi u rukavicama.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Touch ID na ekranu?
Sta je sa iole spremnim konobarom? On cak moze pokupiti i tvoj uzorak sline uz otisak prsta...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Touch ID na ekranu?
koza.nostra kaže...
Sta je sa iole spremnim konobarom? On cak moze pokupiti i tvoj uzorak sline uz otisak prsta...

postoji određena razlika u praktičnosti između otiska prsta na selotejpu i u digitalnom formatu.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
16 godina
offline
Re: Touch ID na ekranu?
Genijalna stvar ti patenti u USA. Ekipa nacrtala par otisaka koji se mogu ocitat prek ekrana bez da postoji tehnologija i dobit ce patent. Zakaj neko ne nacrta svemirski brod u orbiti i patentira letove svemirom a kad ekipa izmisli tehnologije onda ih derat.

Patent mora biti takav da ti dojdes s gotovim proizvodom ili prototipom te patentiras to kaj si napravio a ne ovo preseravanje sa kad bi bilo da bi bilo.
14 godina
offline
Touch ID na ekranu?

A što je sa funkcionalnim prototipom? Patentiraju nešto što će se proizvesti tek za nekoliko godina (možda i od strane drugih firmi) i oni će na to odmah imati vlasničko pravo? Mislio sam da ja živim u Republici Apsurdistan ali vidim da da je apsurda svuda gdje je kapital...
BTW ajmo se Bugovci skupiti, nacrtati olovkom koju skicu kvantnog računala, patentirati i čekati da ga netko napravi. Tužba i evo nam para

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Touch ID na ekranu?

Pa ako imaju dovoljno dobro razrađenu ideju čemu prototip? Donekle se i slažem s vašim tvrdnjama ali vrlo dobra ideja je jednako vrijedna kao i neki proizvod.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Touch ID na ekranu?
To bi značilo da idejni tvorci Zvjezdanih staza imaju pravo na svaki uredjaj i tehnologiju, koja se koristila u seriji, a jednog dana bude moguća. Patentirati ideje, bez prototipa su najobičnije američke svinjarije.
16 godina
offline
Re: Touch ID na ekranu?
sirka666 kaže...

Pa ako imaju dovoljno dobro razrađenu ideju čemu prototip? Donekle se i slažem s vašim tvrdnjama ali vrlo dobra ideja je jednako vrijedna kao i neki proizvod.

Tako je!

Ekran koji očitava otisak prsta bez degradacije kvalitete samog ekrana je odlična ideja, tako da nema potrebe za prototipom.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Touch ID na ekranu?
NEW_MAN kaže...
Genijalna stvar ti patenti u USA. Ekipa nacrtala par otisaka koji se mogu ocitat prek ekrana bez da postoji tehnologija i dobit ce patent. Zakaj neko ne nacrta svemirski brod u orbiti i patentira letove svemirom a kad ekipa izmisli tehnologije onda ih derat.

Patent mora biti takav da ti dojdes s gotovim proizvodom ili prototipom te patentiras to kaj si napravio a ne ovo preseravanje sa kad bi bilo da bi bilo.

Ako je AuthenTec, koju je Apple kupio zbog tehnologije očitavanja otisaka, već ranije istraživala problematiku očitavanja otiska preko ekrana, vrlo je vjerojatno da posjeduju prototip na kojem su to "istraživali".

K
12 godina
neaktivan
offline
Re: Touch ID na ekranu?
Zura kaže...
koza.nostra kaže...
Sta je sa iole spremnim konobarom? On cak moze pokupiti i tvoj uzorak sline uz otisak prsta...

postoji određena razlika u praktičnosti između otiska prsta na selotejpu i u digitalnom formatu.

Da, onaj na selotejpu je moguće kopirati, a onaj u digitalnom obliku je kriptiran i iz njega ne možeš napraviti baš ništa.

 

NEW_MAN kaže...
Genijalna stvar ti patenti u USA. Ekipa nacrtala par otisaka koji se mogu ocitat prek ekrana bez da postoji tehnologija i dobit ce patent. Zakaj neko ne nacrta svemirski brod u orbiti i patentira letove svemirom a kad ekipa izmisli tehnologije onda ih derat.

Patent mora biti takav da ti dojdes s gotovim proizvodom ili prototipom te patentiras to kaj si napravio a ne ovo preseravanje sa kad bi bilo da bi bilo.

Skup pametnih glava koje nikad nisu ne samo pokušale ništa patentirati nego čak nikad nisu otvorili niti jedan patent i pročitali kako izgleda patentna prijava, ali se nađu pametnim za komentirati sve i svašta na temelju jedne kartice teksta u Bugu.

 

9 godina
protjeran
offline
Re: Touch ID na ekranu?
Dobrodosao na BUG Forum :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice