Stižu univerzalni punjači

poruka: 40
|
čitano: 5.750
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stižu univerzalni punjači".
15 godina
offline
Stižu univerzalni punjači

I jel bu apple uveo to ili i dalje misle glumit nes?

Xfire: slickman25 Steam: ryou229
Moj PC  
14 2 hvala 1
14 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
Pa ako misli prodavat uredaje u EU onda ce morat...
VenAtoR#2231
15 godina
neaktivan
offline
Stižu univerzalni punjači

apple ce vjerojatno nuditi nekakv adapter za europsko trziste... nevjerujem da ce implementirati microUSB tek tako

Moj PC  
3 1 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Stižu univerzalni punjači

Imam iPad i Xperiu Z tak da nisam fanboy, ali sve jedno mislim da je appleov lightning konektor vrhunski proizvod. Ako radi niceg drugog onda radi toga sto se moze umetnut s bilo koje strane za razliku od micro USBa

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
8 18 hvala 2
16 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
R4zOR229 kaže...

I jel bu apple uveo to ili i dalje misle glumit nes?

Ponudili budu adapter koji kosta pola eura za 9,90 eura i gg.

12 godina
offline
Stižu univerzalni punjači

pa takav adapter odavno vec nude link

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
NEW_MAN kaže...
R4zOR229 kaže...

I jel bu apple uveo to ili i dalje misle glumit nes?

Ponudili budu adapter koji kosta pola eura za 9,90 eura i gg.

Pa jel smiju to radit, il su svete krave pa za njih ne vrjedi. A ako bude adaptera morali bi ga bar isporucit s telefonom a ne posebno prodavat.

Xfire: slickman25 Steam: ryou229
12 godina
neaktivan
offline
Stižu univerzalni punjači

Bila bi greška da to bude micro USB, treba radije napraviti neki novi utor koji je malen, možda čak i okrugli da ne moraš birati stranu, a definitivno ne micro USB koji nikad ne mogu pogoditi na koju stranu treba ići.

 
0 13 hvala 2
12 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
zoki.zlikowski kaže...

Bila bi greška da to bude micro USB, treba radije napraviti neki novi utor koji je malen, možda čak i okrugli da ne moraš birati stranu, a definitivno ne micro USB koji nikad ne mogu pogoditi na koju stranu treba ići.

Da micro USB ikaj valja, ne bi Samsungovi tableti bili dolazili s kopijom Appleovog 30 pinskog konektora. 

12 godina
offline
Stižu univerzalni punjači

Zanimljivo, mislio sam da je EU te stvari definirala prije 2 godine. Sudeci prema clanku, EU birokracija je sporija no ikada - sada su donjeli direktivu, jos trebaju definirati što je to univerzalni punjač (nadam se istinitosti price o novom USB standardu koji ce se moci okretati na bilo koju stranu) i tek nakon toga zemlje članice imaju 2 godine za prilagodbu, a proizvođaci cak 3 godine. Znaci da ce Apple poceti primjenjivati novi standard tek kada bi im i inace došlo vrijeme za izmjenu. Srecom, tu su proizvođaci pametniji od birokracije pa su se vec uglavnom uskladili oko USB-a, a izgleda da ce i oko bezicnog punjenja.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači

Pa kad svim proizvođačima odgovara, prestaće uz mobitele davati ikakve punjače pod izlikom "kupi si za siću univerzalni punjač i puni sa njime sve uređaje koje imaš".

12 godina
neaktivan
offline
Stižu univerzalni punjači
Na kraju ce Appleov lighting punjac postat standard jer je u svakom slucaju bolji od bilo kakvog usb konektora, brze punjenje, brzi projenos, jednostavan za koristenje :-D
 
5 15 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Stižu univerzalni punjači

Kad će laptopi doć na red?

 
18 0 hvala 2
14 godina
offline
Stižu univerzalni punjači

Stvarno mi nije jasno zašto vam to što se USB ne može uštekati kako god okreneš čini problem. Big deal, izgubit ćeš jednu sekundu ako naopako okreneš. 
Ne znam kad sam zadnji put krenuo krivo uštekavati USB, na laptopu znam kako stoje, znam na mobitelu kak stoji. 

HTC 8X :)
Moj PC  
11 4 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
kratos091 kaže...

Stvarno mi nije jasno zašto vam to što se USB ne može uštekati kako god okreneš čini problem. Big deal, izgubit ćeš jednu sekundu ako naopako okreneš. 
Ne znam kad sam zadnji put krenuo krivo uštekavati USB, na laptopu znam kako stoje, znam na mobitelu kak stoji.

Pa i ja znam kak stoje, ali javlja se problem tipa 2 put na tjedan kad sam tolko crknut da ti se neda upalit svijetlo nego napipavam.

Pravi programeri programiraju binarno!
15 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
Pentium100 kaže...
kratos091 kaže...

Stvarno mi nije jasno zašto vam to što se USB ne može uštekati kako god okreneš čini problem. Big deal, izgubit ćeš jednu sekundu ako naopako okreneš. 
Ne znam kad sam zadnji put krenuo krivo uštekavati USB, na laptopu znam kako stoje, znam na mobitelu kak stoji.

Pa i ja znam kak stoje, ali javlja se problem tipa 2 put na tjedan kad sam tolko crknut da ti se neda upalit svijetlo nego napipavam.

 

Kaki to punjač imaš da treba napipavati? Moji svi punjači imaju tako oblikovan priključak da je sa jedne strane ravan, sa druge zaobljen i kad prva dva puta uštekaš punjač kako treba više ne trebaš nikakvo svijetlo da ga uključiš u mobitel i to bi svakom čak i ispodprosječne inteligencije bit dovoljno da mu ne treba svijetlo da uključi punjač u mobitel...

16 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
peace_of_cake kaže...

pa takav adapter odavno vec nude link

19$$$$$

 

hehehehe koji majmuni :)

www.kolarek.com
10 godina
protjeran
offline
Stižu univerzalni punjači

kakva korist od toga kad se mob ionako moze punit preko USB-a, tamo gdje je gnjavaza ili nemoguce stavljat punjac u uticnicu. U autu uz lijepi USB adaptercic puni se brzo i bez problema.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Stižu univerzalni punjači

Univerzalni punjač ili univerzalni konektor na uređaju?

Dvije razičite stvari.

 

Appleov punjač jest univerzalan (USB izlaz), kabel i konektor na uređaju nisu.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
7 1 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu univerzalni punjači

nemojte me krivo shvatiti ali ja bi da se izmisli drugi konektor, bar neki koji neče pobječi van ako povučes više mob koji je ustekan. Osim toga ne svida mi se tako mali konektori, moj konektor za microusb klima sim tamo pa postoji jedan polozaj u kojem ništa ne puni. nego ga moram stavii više ulijevo da počne puniti. 

 

 

Ja sam bio sretniji sa onim starim večim  priklučkima, reicmo miniusb mi je bio dober i nije trebalo više smanjivati. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2014 15:49 (Markić7).
13 godina
neaktivan
offline
Stižu univerzalni punjači

Dajte mi jedan razlog zašto konektor koji koristi Apple nije bolji od microUSB-a? Čak ne mora biti ni Apple-ov, ali bi bilo zgodno da se može s bilo koje strane uštekat.

 
2 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
Ma puca mi k koji konektor i ko ga proizvodi. Nek se dogovore i basta za sva vremena.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
apollo kaže...

Dajte mi jedan razlog zašto konektor koji koristi Apple nije bolji od microUSB-a? Čak ne mora biti ni Apple-ov, ali bi bilo zgodno da se može s bilo koje strane uštekat.

Nitko tu ne spominje bolji/lošiji. Apple jedini ima takav konektor na tržištu, da svi moraju staviti takav morali bi i Appleu platiti za taj patent. S druge strane USB je standard i prihvačen je i od strane korisnika i od proizvođača.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
13 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
indig0F10w kaže...
apollo kaže...

Dajte mi jedan razlog zašto konektor koji koristi Apple nije bolji od microUSB-a? Čak ne mora biti ni Apple-ov, ali bi bilo zgodno da se može s bilo koje strane uštekat.

Nitko tu ne spominje bolji/lošiji. Apple jedini ima takav konektor na tržištu, da svi moraju staviti takav morali bi i Appleu platiti za taj patent. S druge strane USB je standard i prihvačen je i od strane korisnika i od proizvođača.

 

Hebes standard kad je lighting bolji. Mrzim micro USB, na svim uredajima se klima, nije isti s obje strane, sporiji i lakse se strga.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
15 godina
odjavljen
offline
Stižu univerzalni punjači

Neka fino naprave novi USB koji je dobar kao Appleov konektor i važi. Do tada - ako Apple bude prisiljen koristiti USB direktno (dakle, ne adapter) onda nadalje samo na crno iz USA telefoni...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
2 7 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
gamer34 kaže...
indig0F10w kaže...
apollo kaže...

Dajte mi jedan razlog zašto konektor koji koristi Apple nije bolji od microUSB-a? Čak ne mora biti ni Apple-ov, ali bi bilo zgodno da se može s bilo koje strane uštekat.

Nitko tu ne spominje bolji/lošiji. Apple jedini ima takav konektor na tržištu, da svi moraju staviti takav morali bi i Appleu platiti za taj patent. S druge strane USB je standard i prihvačen je i od strane korisnika i od proizvođača.

 

Hebes standard kad je lighting bolji. Mrzim micro USB, na svim uredajima se klima, nije isti s obje strane, sporiji i lakse se strga.

 

 

Niti jedan USB konektor nije "isti s obje strane" i, pazi ovo, milijarde ljudi ga vec 20 godina koriste normalno.

 

A ovo da se "lakse strga" je glupost (osim ako imas neki ZNJ mobitel). Ja svoje mobitele dnevno spajam i odpajam cca 10 puta i tako vec 2-3 godine i niti najmanjeg problema.

11 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
gamer34 kaže...
indig0F10w kaže...
apollo kaže...

Dajte mi jedan razlog zašto konektor koji koristi Apple nije bolji od microUSB-a? Čak ne mora biti ni Apple-ov, ali bi bilo zgodno da se može s bilo koje strane uštekat.

Nitko tu ne spominje bolji/lošiji. Apple jedini ima takav konektor na tržištu, da svi moraju staviti takav morali bi i Appleu platiti za taj patent. S druge strane USB je standard i prihvačen je i od strane korisnika i od proizvođača.

 

Hebes standard kad je lighting bolji. Mrzim micro USB, na svim uredajima se klima, nije isti s obje strane, sporiji i lakse se strga.

crApple fanboy sa Nexus logom na avataru. Kud ovaj svijet ide?

14 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
ViperOne kaže...

crApple fanboy sa Nexus logom na avataru. Kud ovaj svijet ide?

Zdravom razumu?

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
grgicv kaže...

 

 

Niti jedan USB konektor nije "isti s obje strane" i, pazi ovo, milijarde ljudi ga vec 20 godina koriste normalno.

 

A ovo da se "lakse strga" je glupost (osim ako imas neki ZNJ mobitel). Ja svoje mobitele dnevno spajam i odpajam cca 10 puta i tako vec 2-3 godine i niti najmanjeg problema.

To sto se koristi 20 godina ne znaci da ne moze biti bolje, koristim usb vec godinama i puno puta krivo okrenem konektor ako prije ne pogledam stranu, a to me zivcira jer ocito posotji bolje rijesenje. Ovo da se lakse strga je zbog toga sto micro usb konektor ne sjedi tako cvrsto u uredaju i opcenito ima krhkiji dizajn. Ni jedan mobitel koji sam imao nije bio ZNJ, a ni jednom konektor nije cvrst kao naprimjer lighting. Pogotovo taj problem imaju Sony uredaji, gdje sam Xperii S trebao namjestat konektor da bi doslo do kontakta, a nije bila ni tako stara, a Xperii Z koju sam kupio novu je konektor takoder bio klimav.

 

ViperOne kaže...

crApple fanboy sa Nexus logom na avataru. Kud ovaj svijet ide?

Nisam ja nikakav fanboy, vec si ti cisti hejter, ne mozes prihvatiti da je apple kojeg toliko mrzis napravio nesto dobro. A nexus logo imam je koristim nexus 5 i prezadovoljan sam s njim, ali da bi u nekim stvarima mogao biti bolji, bi jer nista nije savrseno.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
12 godina
protjeran
offline
Re: Stižu univerzalni punjači
Tonči kaže...

Neka fino naprave novi USB koji je dobar kao Appleov konektor i važi. Do tada - ako Apple bude prisiljen koristiti USB direktno (dakle, ne adapter) onda nadalje samo na crno iz USA telefoni...

 

Ista stvar je i meni pala na pamet. Ukoliko nastavim uzimati iPhone, uzmem isti iz USA i miran sam.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice