Stižu novi Intelovi Xeon procesori

poruka: 39
|
čitano: 5.014
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stižu novi Intelovi Xeon procesori".
12 godina
odjavljen
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

Dat 800$ za 3 MHz? Jel ovo greška ili ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
Dex.pwn kaže...

Dat 800$ za 3 MHz? Jel ovo greška ili ?

Da, greška je.

12 godina
protjeran
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

ma nije greska ljudi xeoni s 24 threda rasturaju i na 3mhz{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 1 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

Bolje rečeno s 48 jer se particionira 1 fizička = 2 virtualne

 
0 6 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
Dex.pwn kaže...

Dat 800$ za 3 MHz? Jel ovo greška ili ?

jer takt je jedina bitna stvar....

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 1:06 (Arnold Layne).
12 godina
protjeran
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
Dex.pwn kaže...

Bolje rečeno s 48 jer se particionira 1 fizička = 2 virtualne

ak se ne varam takav ne postoji...a znam da je bio 15core/30threds najaci intelov cpu{#}mozda se nesto promjenilo!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

A niko ne reagira na taktove u MHz :) Samo za zadnji piše ispravno u GHz :)

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

Ne znam ćemu tolika vika kad ti procesori ionako nisu namjenjeni vama, običnim smrtnicima...pardon, kućnim korisnicima. Tako da se oko nedostižnih stvari ionako ne trebate sekirat {#}

 
2 5 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

ajme onome ko će ih instalirat u 46 serverskih rackova

u prijevodu:  ajme meni

 
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
chaosbolt kaže...

Ne znam ćemu tolika vika kad ti procesori ionako nisu namjenjeni vama, običnim smrtnicima...pardon, kućnim korisnicima. Tako da se oko nedostižnih stvari ionako ne trebate sekirat {#}

 

Ne bih se s time slozio.

 

Xeon E3 su izvrsni i vrlo povoljni procesori osobito za kucnu virtualizaciju, pa cak i za desktop (igraci koji se ne zele igrati overclockiranjem dobit ce i7 za cijenu i5), ostaje samo vidjeti hoce li consumer ploce podrzavati E5 i po kojoj cijeni.

12 godina
odjavljen
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

Iskreno ja sam u bližoj budućnosti hzio uzet jedan Xeon, čisto da se mogu kurčit hahahsa :D

 
1 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
chaosbolt kaže...

Ne znam ćemu tolika vika kad ti procesori ionako nisu namjenjeni vama, običnim smrtnicima...pardon, kućnim korisnicima. Tako da se oko nedostižnih stvari ionako ne trebate sekirat {#}

Evo imam stari Xeon (generacija prije 3 godine) i sasvim dobro još radi većinu stvari. Jedino sav video editing moram na Quadricu prebacit.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
15 godina
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
logik kaže...
chaosbolt kaže...

Ne znam ćemu tolika vika kad ti procesori ionako nisu namjenjeni vama, običnim smrtnicima...pardon, kućnim korisnicima. Tako da se oko nedostižnih stvari ionako ne trebate sekirat {#}

Evo imam stari Xeon (generacija prije 3 godine) i sasvim dobro još radi većinu stvari. Jedino sav video editing moram na Quadricu prebacit.

 

Jasno da radi dobro i radit ce jos dosta vremena dobro - relativno je mali napredak ucinjen po pitanju performansi u zadnjih 5 godina (jedan pet godina stari (!) i7-920 je tek 70-100% sporiji, recimo u single-threaded performansama od danasnjeg screaming i7-4770), ali se zato jako puno napravilo po pitanju efikasnosti (performance/Watt). Dodane su nove instrukcije (AVX, AES, SSE....) ili novi hardver (integracija memorijskog kontrolera i GPU-a u CPU), ali po pitanju sirove snage se nije previse toga promijenilo.

 

Razloga za to je vise - od monopola Intela preko softvera koji ne zna koristiti visestruke jezgre (klasicno multi-threading programiranje je tesko i slabo skalira s rastom jezgri) pa do fizickih ogranicenja/troskova u sve finijoj litografiji.

 

Onaj tko uzima novo racunalo, jasno da ce ciljati Haswell Refresh, ali za upgrade vecina ljudi ima sve manje i manje potrebe. Ipak, ako se vec uzima novo racunalo, Xeon E3 v3 je zbilja odlican/povoljan izbor za ama bas sve svrhe, osim jasno za overclockiranje.

9 godina
protjeran
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
Quantum kaže...
logik kaže...
chaosbolt kaže...

Ne znam ćemu tolika vika kad ti procesori ionako nisu namjenjeni vama, običnim smrtnicima...pardon, kućnim korisnicima. Tako da se oko nedostižnih stvari ionako ne trebate sekirat {#}

Evo imam stari Xeon (generacija prije 3 godine) i sasvim dobro još radi većinu stvari. Jedino sav video editing moram na Quadricu prebacit.

 

Jasno da radi dobro i radit ce jos dosta vremena dobro - relativno je mali napredak ucinjen po pitanju performansi u zadnjih 5 godina (jedan pet godina stari (!) i7-920 je tek 70-100% sporiji, recimo u single-threaded performansama od danasnjeg screaming i7-4770), ali se zato jako puno napravilo po pitanju efikasnosti (performance/Watt). Dodane su nove instrukcije (AVX, AES, SSE....) ili novi hardver (integracija memorijskog kontrolera i GPU-a u CPU), ali po pitanju sirove snage se nije previse toga promijenilo.

 

Razloga za to je vise - od monopola Intela preko softvera koji ne zna koristiti visestruke jezgre (klasicno multi-threading programiranje je tesko i slabo skalira s rastom jezgri) pa do fizickih ogranicenja/troskova u sve finijoj litografiji.

 

Onaj tko uzima novo racunalo, jasno da ce ciljati Haswell Refresh, ali za upgrade vecina ljudi ima sve manje i manje potrebe. Ipak, ako se vec uzima novo racunalo, Xeon E3 v3 je zbilja odlican/povoljan izbor za ama bas sve svrhe, osim jasno za overclockiranje.

Nisi skužio poantu. Xeon jeste dobar proc, to stoji, ali nije usporediv sa igračkama tipa i5/i7; barem ne u svrsi za koju se koristi. Tako i ti svog vjerojatno nisi iskoristio niti 20% ali za utjehu, niti obični prosječni korisnici svoje i3/i5/i7 igračke ne iskoriste približno toliko.

I, da...navedeni SSE se koristi još iz "davnina" i nije baš prikladna poredba kao novitet.{#}

12 godina
odjavljen
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

o cem pak ti pricas pa to su poprilicno slicni procesori

 

Mozes ga iskoristit i na desktopu bez problema

Meni bi recimo dobro dosel jedan Xeon sa 10 jezgri za video rendanje :) iskoristil bi ga bez problema

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
Arnold Layne kaže...

o cem pak ti pricas pa to su poprilicno slicni procesori

 

Mozes ga iskoristit i na desktopu bez problema

Meni bi recimo dobro dosel jedan Xeon sa 10 jezgri za video rendanje :) iskoristil bi ga bez problema

Ne kažem ja da ti njega ne bi iskoristio,dapače. Nemam ja nikaj protiv xeona ali su to poslovni procovi i za kućne korisnike nezanimljivi. Na to sam mislio kad pravim razliku od običnih surfera i casulal playera i mini/home radnih stanica( workstation).

Rijetko koji korisnik ima potrebe za ovime recimo:

http://www.supermicro.com/products/motherboard/Xeon/C600/X9QRi-F_.cfm

Ili kad već kakim o namjeni Xeona:

http://www.supermicro.com/products/nfo/Xeon_MP.cfm

Međitim, osobno ih još uvijek vidim kao serverske procove:

http://www.asacomputers.com/1U-server.html?gclid=CPC91-yNn8ACFfOhtAodcAQAxA

 

Može zamjena: tvoja riba - moje meso!
12 godina
odjavljen
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

gledaj

i7 4770 i Xeon e3 1245v3 su jedno te isti procesori
Xeon ima neke pogodnosti za virtualizaciju

 

 

Cijena im je ista isti je socket i isti je procesor + mozes koristit ECC ram ako ti treba :D

i7 nebi bio nista bolji za igranje nego taj Xeon

stvar je u tome kaj kucnom korisniku nema bas neke razlike pa automatski biraju i7 kao sto bi i trebali
no da netko hoce moze koristit Xeon umjesto desktop CPU-a bez problema

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 13:23 (Arnold Layne).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

iskreno tesko da dans ko ima potrebe za Xeonima pa cak i u svrhu kucne radne stanice.

Single thread performanse Xeona su jako slabe jer za razliku od i7 procesora imaju dosta manji takt i takodje nemogucnost overclokinga.

Cak i u 3D domeni i7 treutno su daleko bolji izbor jer pruzaju bolje single thread performance koje su i dalje najvaznije u vecini daily taskova osim renderinga. 

Sto se pak samog renderinga tice tu Xeoni sa puno vise jezgra jesu bolji od i7 u cistoj matematicji ALI, cijenovno za konfiguraciju sa Xeonima mozes stastaviti 2 pa cak i vise render nodova koji ce daleko nadmasinti brzinu renderinga a da ne pominjem o sv vise prisutnom GPU renderingu koji jos vise nadmasuje sve mogucnosti procesora.

u slucaju procesorskih farmi gdje se jos renda na CPU tu xeoni imaju smisla jer je cijena opravdana veci brojm jerzgi i bzine u manjem brou kucista, potrosnji stuuje i td, tu pricamo od nekoliko desetina i vise render nodova. Dok u kucnom okruzenju realno Xeoni nemaju apsolutno nikakvog smisla. 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

Pa onaj xeon koji sam naveo gore ima isti takt kao i7 

Isto tak performance su jednake

 

Imas Xeona na 3.7 Ghz

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

Skužio sam da u Adobe softveru nema nitko ni blizu Xeon+Quadro (radio sam prilično zahtjevne stvari pa mi je potreban). i7 3 godine noviji nije na toj razini (nije skroz ista klasa, ali opet). Dok je ta kombinacija katastrofalna kod gamera, jednostavno je stvar u optimizaciji.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

Tak opcenito govorite, a Xeona ima more za sve potrebe 

Naravno da xeon od 8 jezgri i 2.0 ghz nije dobar za igranje, ali onaj sa 4 jezgre i 3.0 ghz je sasvim uredu

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
chaosbolt kaže...
Quantum kaže...

Onaj tko uzima novo racunalo, jasno da ce ciljati Haswell Refresh, ali za upgrade vecina ljudi ima sve manje i manje potrebe. Ipak, ako se vec uzima novo racunalo, Xeon E3 v3 je zbilja odlican/povoljan izbor za ama bas sve svrhe, osim jasno za overclockiranje.

Nisi skužio poantu. Xeon jeste dobar proc, to stoji, ali nije usporediv sa igračkama tipa i5/i7; barem ne u svrsi za koju se koristi. Tako i ti svog vjerojatno nisi iskoristio niti 20% ali za utjehu, niti obični prosječni korisnici svoje i3/i5/i7 igračke ne iskoriste približno toliko.

I, da...navedeni SSE se koristi još iz "davnina" i nije baš prikladna poredba kao novitet.{#}

 

Ne razumijem sto hoces reci boldanim - to jesu identicni procesori, osim sto (neki) Xeoni nemaju integrirani GPU. Pa ne mislis valjda da Intel specijalno dizajnira CPU-ove za consumer i server-grade segment? Die se marginalno razlikuje, eventualno po kolicini cachea, GPU i enablanim instrukcijama, a SSE sam naveo samo kao primjer. Custom processor design se radi za najvece igrace i toliko je skup da cak i oni itekako dobro razmisle treba li im takvo sto ili ce koristiti mainstream CPU-ove.

 

Procesori su apsolutno usporedivi, osim sto je Xeon osjetno jeftniji, a ako ikad "osjetis" razliku u realnom radu, samo jedna rijec - placebo. Moje misljenje je da nema apsolutno nikakvog razloga za uzimanje K-verzije (osim ako te lozi overclockiranje) ispred Xeona, jer je Xeon skoro 20% jeftiniji. Treba samo biti oprezan kod izbora maticne ploce, ali Asus, ASRock i ostali imaju Z/H97 ploce koje uredno rade sa Xeonima.

 

Arnold Layne kaže...

gledaj

i7 4770 i Xeon e3 1245v3 su jedno te isti procesori
Xeon ima neke pogodnosti za virtualizaciju

 

 

Cijena im je ista isti je socket i isti je procesor + mozes koristit ECC ram ako ti treba :D

i7 nebi bio nista bolji za igranje nego taj Xeon

stvar je u tome kaj kucnom korisniku nema bas neke razlike pa automatski biraju i7 kao sto bi i trebali
no da netko hoce moze koristit Xeon umjesto desktop CPU-a bez problema

 

Tocno tako, jedino sto ne vidim zasto bi trebali odabirati i7, koji je skuplji i vise se grije - osobito ako uzimaju uz to i diskretni GPU i ne misle overclockirati.

 

ECC ram u desktop/igrackim strojevima nema ama bas nikakvog smisla - i sam se dvojio uzeti ili ne za svoje potrebe, ali posto ce stvar raditi 24/7 odlucio sam dati nesto vise novaca za peace of mind.

 

mirkoj kaže...

iskreno tesko da dans ko ima potrebe za Xeonima pa cak i u svrhu kucne radne stanice.

Single thread performanse Xeona su jako slabe jer za razliku od i7 procesora imaju dosta manji takt i takodje nemogucnost overclokinga.

Cak i u 3D domeni i7 treutno su daleko bolji izbor jer pruzaju bolje single thread performance koje su i dalje najvaznije u vecini daily taskova osim renderinga. 

Sto se pak samog renderinga tice tu Xeoni sa puno vise jezgra jesu bolji od i7 u cistoj matematicji ALI, cijenovno za konfiguraciju sa Xeonima mozes stastaviti 2 pa cak i vise render nodova koji ce daleko nadmasinti brzinu renderinga a da ne pominjem o sv vise prisutnom GPU renderingu koji jos vise nadmasuje sve mogucnosti procesora.

u slucaju procesorskih farmi gdje se jos renda na CPU tu xeoni imaju smisla jer je cijena opravdana veci brojm jerzgi i bzine u manjem brou kucista, potrosnji stuuje i td, tu pricamo od nekoliko desetina i vise render nodova. Dok u kucnom okruzenju realno Xeoni nemaju apsolutno nikakvog smisla. 

 

Ne znam odakle ovo vadis, ali cini mi se da govoris napamet (link) - ako imas dokaze, svakako ih postaj.

9 godina
protjeran
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

Odustajem. Previše ste surfali bez imalo znanja i blage veze. I natovarili 'ko lopatom. Još kad mi biser spomenio ASŠrotove ploče, sve mi jasno....držite se surfanja i home-user-cpu-a. Ostalo je ionako za prfesionalce :p

Može zamjena: tvoja riba - moje meso!
 
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

jos da ih ima di za kupiti kod nas, ovak banana...{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
chaosbolt kaže...

Odustajem. Previše ste surfali bez imalo znanja i blage veze. I natovarili 'ko lopatom. Još kad mi biser spomenio ASŠrotove ploče, sve mi jasno....držite se surfanja i home-user-cpu-a. Ostalo je ionako za prfesionalce :p

 

U pravu si sto odustajes - tvoji argumenti i dokazi u ovoj diskusiji bili su zaista razoruzavajuci.

 

Stjepanj kaže...

jos da ih ima di za kupiti kod nas, ovak banana...{#}

 

Sto? Nemoguce da nema. Zar nije to i Supermicro ploce svojedobno LAB2000 dilao? Moralo bi biti....

12 godina
protjeran
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
Quantum kaže...

jos da ih ima di za kupiti kod nas, ovak banana...{#}

 

Sto? Nemoguce da nema. Zar nije to i Supermicro ploce svojedobno LAB2000 dilao? Moralo bi biti....

neznam, ja ih ne uspjevam naci nigdje! na nabavi takoder nula bodova...{#} nevideno(zapravo nije) yebote da je to kod nas nemoguce kupiti{#}

tako da ovaj naslov "Stizu novi Intelovi Xeoni" si mozemo zabiti u guzicu...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 20:57 (Stjepanj).
15 godina
offline
Stižu novi Intelovi Xeon procesori

Koliko vidim, imaju ih ovdje.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
Quantum kaže...
chaosbolt kaže...

Odustajem. Previše ste surfali bez imalo znanja i blage veze. I natovarili 'ko lopatom. Još kad mi biser spomenio ASŠrotove ploče, sve mi jasno....držite se surfanja i home-user-cpu-a. Ostalo je ionako za prfesionalce :p

 

U pravu si sto odustajes - tvoji argumenti i dokazi u ovoj diskusiji bili su zaista razoruzavajuci.

ćemu vrijeđanje? Naveo sam kako su xeoni ok procovi ali isto tako nisu jednaki sa i7, odnosno nije im ista namjena kao trečerazredni procesori široke potrošnje namjenjeni kućnim korisnicima. Ne kudim niti jedne niti druge, već naglašujem razliku, možda ne toliku u strukturi, nego u primjeni i namjeni obaju procova.

Ako se netko i našao eventualno uvrijeđenim mojim izjavama i mišljenjem, eto mu se izvinjavam. NHF

Može zamjena: tvoja riba - moje meso!
15 godina
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
chaosbolt kaže...
Quantum kaže...
chaosbolt kaže...

Odustajem. Previše ste surfali bez imalo znanja i blage veze. I natovarili 'ko lopatom. Još kad mi biser spomenio ASŠrotove ploče, sve mi jasno....držite se surfanja i home-user-cpu-a. Ostalo je ionako za prfesionalce :p

 

U pravu si sto odustajes - tvoji argumenti i dokazi u ovoj diskusiji bili su zaista razoruzavajuci.

ćemu vrijeđanje? Naveo sam kako su xeoni ok procovi ali isto tako nisu jednaki sa i7, odnosno nije im ista namjena kao trečerazredni procesori široke potrošnje namjenjeni kućnim korisnicima. Ne kudim niti jedne niti druge, već naglašujem razliku, možda ne toliku u strukturi, nego u primjeni i namjeni obaju procova.

Ako se netko i našao eventualno uvrijeđenim mojim izjavama i mišljenjem, eto mu se izvinjavam. NHF

 

Nema govora o vrijedjanju i nema potrebe za ikakvim isprikama, barem ne sto se mene tice.

Ne znam cime se si nasao uvrijedjenim (nota bene, mogao bih to biti uredno ja, jer si me neopravdano nazvao biserom). U svojim postovima nisi argumentirano pokazao nista, vec si samo iznio hrpu predrasuda kao i neopravdanih i nicim potkrepljenih osobnih misljenja (na sto svakako imas pravo, ali su posve bezvrijedni u raspravi, stoga moj sarkazam).

Ljudi su ti pokusali u par navrata objasniti zasto misle da nisi u pravu, ali si ih prilicno nepristojno otepao, a onda jos na kraju djetinjasto podijelio nekoliko TD-ova na postove koji se uopce nisu ticali teme.

 

Uz rizik da ova tema postaje cipelarenje mrtvog konja:

- cime se Xeoni u dizajnu razlikuju od i5/i7 CPU-ova?

- sto Xeone cini procesorima koji "nisu za kucne korisnike"? To sto Intel tako reklamira ili postoji neko fundamentalno tehnicko opravdanje? U kojim su to "kucnim zadacama" slabiji/superiorniji od i5/i7? Kako CPU "zna" sto je to "kucna zadaca", a sto "poslovna zadaca"?

- zasto i7 nazivas nize-vrijednim CPU-ovima?

- zasto pljujes po ASRock plocama?

 

Uredno objasni, potkrijepi linkovima i dokazima, pa mozemo nastaviti raspravu....

15 godina
offline
Re: Stižu novi Intelovi Xeon procesori
Quantum kaže...
..

- cime se Xeoni u dizajnu razlikuju od i5/i7 CPU-ova?

- sto Xeone cini procesorima koji "nisu za kucne korisnike"? To sto Intel tako reklamira ili postoji neko fundamentalno tehnicko opravdanje? U kojim su to "kucnim zadacama" slabiji/superiorniji od i5/i7? Kako CPU "zna" sto je to "kucna zadaca", a sto "poslovna zadaca"?

- zasto i7 nazivas nize-vrijednim CPU-ovima?

- zasto pljujes po ASRock plocama?

..

 -o(ne)mogućenim funkcijama unutar jezgre. Svi intelovi CPUi su 'jednaki' razlika je samo u isključenim stvarima (za konkretnu generaciju-jezgru). Dodatno, Xeon zbog namjene, ima daleko stroži test (time i tolerancije koje trpi, trajnost i sl.), uz obično veći cache, jer jak CPU tad može biti iskorišteniji (u odnosu npr na Celeron). Teoretski su isti, praktično nisu. Dodatno, postoje i verzije ULV/S.. kao i Atom, sve ima svoju namjenu time i cijenu. Teoretski intela sve košta jednako, on prodaje po cijeni koju može postići dok je sve to samo 'pijesak u litografiji'... = tržište. Stvarna razlika, može se u nekim slučajevima 'osjetiti' je upravo za namjenu, npr serversku-VTx-d.. ili AVX, gaming PC će profitirati od furierovih transformacija (MMX), dok server s virtualizacijom. Može se uspoređivati i neki i7-vs-i7K... itd.

 

-cijena i dostupnost. Cijena čak nije problem (često je jednaka ili ponekad i niža od 'identičnog' deskop cpua) ali nije dobavljiv po našim trgovinama, uz moguću ovisnost o MBO-BIOS-RAMu itd..). Zgodan je npr Mac ili neke WS HP/IBM/Dell.. ali ne kod nas, tj cijena... (modanje BIOSa za obične MBO nije dio ove teme, ali je moguće i to).

 

- .. njegov kriterij, njegovo mišljenje (a mišljenja su ...).

 

- (jednako), ali i realno, ASR spada u jeftine brandove, dok Asus i GB u skuplje (kod nas, ostale ne uzimam u obzir, tržište-dobavljivost). samo btw, ASR je bio OEM-pogon/partner Asusa za jeftinije stvari, jednako kao što je Lenovo bio za IBM itd. Stvari se mijenjaju, mišljenja teže...

 

...

rezime, nepotrebne su svađe oko mišjenja. Nešto drugo je kad se činjenice i argumenti pogube. Flamewars je nepotreban, ali uobičajen na forumu bez obzira na temu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 12:13 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice