Oglašivači protiv AdBlocka

poruka: 103
|
čitano: 13.309
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oglašivači protiv AdBlocka".
15 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka

Naravno da VW ne terorizira s reklamama kad im je cijeli sajt reklama za VW. 

13 godina
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

iLivid Downloader (virus) mi je izgleda stvarno potreban. Kao da ne mogu skidati stvari sa interneta bez njega. {#}

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
Danny_HR kaže...
DigiMagic kaže...

Nisam u tim vodama pa nemam eksplicitne argumente, ali nešto tu svakako zvuči pogrešno. Nijedna "prava" firma (Amazon, Samsung, Volkswagen, IBM...) ne terorizira posjetitelje svojih stranica reklamama, a svejedno itekako imaju računicu i mnoge su blisko povezane s Internetom.

 

Primjer ti je besmislen, odnosno prikladnije je reći promašen u ovom kontekstu, jer se ne radi o firmama koje stvaraju sadržaje na svojim web stranicama već proizvode koje kupuješ.

Amazon se naplaćuje kroz provizije za svaku prodanu stvar na svojim stranicama, Samsung, VW, IBM i slični ti prodaju vlastite proizvode, njima na web stranici ne treba reklama jer ne proizvode sadržaj.

Badava se trudiš, to što ti govoriš nadilazi mogučnosti shvačanja prosječnog posjetitelja ovog foruma. 

14 godina
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

Jedina reklama tu na bugu koja je cijelo vrijeme na istom mjestu te se ne povećava i diskretna je ova za A-Z mirovinske fondove, to poštujem te je nisam nikad ni blokirao.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

A ja naivno pomislio da je tu problem što Eyeo naplaćuje za propuštanje reklama.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
DigiMagic kaže...

Nisam u tim vodama pa nemam eksplicitne argumente, ali nešto tu svakako zvuči pogrešno. Nijedna "prava" firma (Amazon, Samsung, Volkswagen, IBM...) ne terorizira posjetitelje svojih stranica reklamama, a svejedno itekako imaju računicu i mnoge su blisko povezane s Internetom.

Reklama za Samsung sam se nagledao koliko hoćeš. Za VW malo manje, ali opet, generalno, za automobile ih ima stalno. Amazon se manje reklamira, ali zato o svim korisnicima skuplja sve privatne podatke do kojih može doći (ne samo direktno preko svog sajta) i predstavlja deo jedne druge (mada povezane) savremene internetske i društvene pošasti. IBM je drugačiji slučaj, oni vrlo malo toga (ništa?) ne nude "običnim ljudima", već su njihovi proizvodi i usluge namenjeni kompanijama, tako da se i reklamiraju na drugim mestima i na druge načine.

 

EDIT: Na konto toga kako "male zelene reči" ne smetaju: u ovom mom postu mi je reč "automobili" bila podvučena. Ostavio sam kursor na njoj i iskočio mi je video preko celog ekrana. Super. Istina, nije bio VW, nego Opel.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2014 12:42 (Ivan(4)).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
Danny_HR kaže...

Primjer ti je besmislen, odnosno prikladnije je reći promašen u ovom kontekstu, jer se ne radi o firmama koje stvaraju sadržaje na svojim web stranicama već proizvode koje kupuješ.

Amazon se naplaćuje kroz provizije za svaku prodanu stvar na svojim stranicama, Samsung, VW, IBM i slični ti prodaju vlastite proizvode, njima na web stranici ne treba reklama jer ne proizvode sadržaj.

Ha sad, svi proizvodite nešto (aute ili tiskane i online članke). Svi živite od prodaje toga. Svi živite od prodaje toga preko weba (između ostalog). Obzirom koliko je online prodaja uzela maha, vjerojatno bi svi mogli živjeti isključivo od svog stvorenog/proizvedenog sadržaja na svojim web stranicama prodajući svoje proizvode.

 

Ako ćemo ići u krajnosti, predviđam dvije moguće reakcije na ovo: "hej, uspoređuju nas s firmama koje imaju milijunske prihode, tolike da im ne trebaju nikakve tuđe reklame - okej, idemo vidjeti kako ćemo to postići ili se približiti tome" i "kajgod, teroriziranje koga god možemo reklamama je baš zabavno" {#}

 

16 godina
neaktivan
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

Sad ispade da je jedini trosak web stranice, hosting. A sto je sa placama zaposlenika? Zaboravimo nase portale, koji ne stvaraju svoj sadrzaj vec je to vecinom copy-paste, ali uzmi recimo neki strani portal, koji ima stalne zaposlenike i stvaraju svoj sadrzaj, bilo video bilo tekst. Oni zive od reklama, ljudi koji rade za njih nemaju drugi posao pa da ovaj mogu raditi besplatno.

Na takvim stranicama gasim ABP i ne ljutim se ako mi iskoci rekalam preko cijelog prozora. Ne znam koliko sam puta na youtubeu pogledao reklamu od 3-4-5 minuta samo zato da osoba koja je stavila video dobije koju paru od oglasa koji ja pogledam, jer ako kliknem Skip oni ne dobiju nista. Naravno da to ne radim svima, ako netko stavi neki bezveze video i onda hoce da gledam reklamu, e pa nece ici :).

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
rjakopec kaže...

Badava se trudiš, to što ti govoriš nadilazi mogučnosti shvačanja prosječnog posjetitelja ovog foruma. 

Nema potrebe da vrijeđaš forumaše koji se ne slažu sa tobom.

Prvo si ih počeo zvati go*nima, zatim si usporedio njihov mentalitet sa kriminalnim mentalitetom optuženika za org. kriminal pa čak i haškim optuženikom, da bi ih na kraju nazvao glupima. 

 

Doista pretjeruješ...{#}

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
Danny_HR kaže...
"Zlene linkane riječi" kako ih nazivaš su jedan od najdiskretnijih oblika reklamiranja, ne vidim kako i zašto smetaju. Teže ti je čitati ili što?

Ove reklame su JEDINI razlog zašto sam uopće instalirao adblock. Čak sam istrpio povremenu iskačuću katastrofu od reklame preko čitavog ekrana, ali ovo govno mi samoinicijativno izbacuje neke prozorčiće, namjerno mi ometa surfanje i to redovito s nečime što me apsolutno ne interesira.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
boxer kaže...
rjakopec kaže...

Badava se trudiš, to što ti govoriš nadilazi mogučnosti shvačanja prosječnog posjetitelja ovog foruma. 

Nema potrebe da vrijeđaš forumaše koji se ne slažu sa tobom.

Prvo si ih počeo zvati go*nima, zatim si usporedio njihov mentalitet sa kriminalnim mentalitetom optuženika za org. kriminal pa čak i haškim optuženikom, da bi ih na kraju nazvao glupima. 

 

Doista pretjeruješ...{#}

A na koji način bi ti opisao lika koji želi sadržaj, ali ga ne želi platiti i u tome ne vidi nikakvi problem???

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2014 12:58 (rjakopec).
14 godina
neaktivan
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

Ja nemam problema sa tim da BUGima reklame ali  kad mi krenu  popupovi ili još gore reklame u novim tabovima (vidi sliku) onda mi dođe da uključim taj adblock. BOL inače ima vrlo lijep dizajn ali kad ga vidim tako nakičenog reklamama{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2014 13:03 (peroko).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
rjakopec kaže...

A na koji način bi ti opisao lika koji želi sadržaj, ali ga ne želi platiti i u tome ne vidi nikakvi problem???

Škrtac i slično. Zasigurno ne Šešelj {#}

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
rjakopec kaže...

 

Uuuuu tebe izgleda dobro ponijelo, slutim frustraciju propadanja poslovnog modela zasnovanog na reklamama? Kramp, lopata i motika su ti mozda konkretnije rjesenje; na njima ne radi ABP...

Ti imaš bolji poslovni model, grabi dok ide, nešto kao Sanader, samo bitno manje uspješan. 

 

S kime se ti točno boriš; kakav Sanader, kakva grabež? Ovo što si napisao mi izgleda na rubu halucinacija. Zar je tako teško napisati smislen i argumentiran post umjesto prolijevanja žuči? 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
15 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
Jovanka kaže...
rjakopec kaže...

 

Uuuuu tebe izgleda dobro ponijelo, slutim frustraciju propadanja poslovnog modela zasnovanog na reklamama? Kramp, lopata i motika su ti mozda konkretnije rjesenje; na njima ne radi ABP...

Ti imaš bolji poslovni model, grabi dok ide, nešto kao Sanader, samo bitno manje uspješan. 

 

S kime se ti točno boriš; kakav Sanader, kakva grabež? Ovo što si napisao mi izgleda na rubu halucinacija. Zar je tako teško napisati smislen i argumentiran post umjesto prolijevanja žuči? 

Smislen i argumentiran post ti je da bi ljudi htjeli sadržaje, ali ih ne žele ni na koji način platiti, ni gledanjem reklama, ni pretplatom i što češ sada ti s tim smislenim i agrumentiranim postom??? Da dopišem da takve osobine krase izuzetno moralne i inteligentne osobe, onda bi ti moj post naglo postao smislen. 

:) 

13 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
rjakopec kaže...

Badava se trudiš, to što ti govoriš nadilazi mogučnosti shvačanja prosječnog posjetitelja ovog foruma. 

Uh, ovo jednostavno boli za oči.....ako već imaš potrebu za vrijeđanjem većine korisnika na forumu, barem to napiši kako treba....."mogućnosti shvaćanja"

12 godina
odjavljen
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

 

 

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
boxer kaže...
rjakopec kaže...

A na koji način bi ti opisao lika koji želi sadržaj, ali ga ne želi platiti i u tome ne vidi nikakvi problem???

Škrtac i slično. Zasigurno ne Šešelj {#}

Moram te razočarati, u hrvatskom jeziku je škrtac osoba koja ne želi dati novce za nešto, i onda to nema, izvede curu i onda je škrt platiti večeru. To ti znači da nisu večerali, samo su štetali. Lik koji je večerao i onda se naglo udaljio dok konobar nije bio u blizini, nije škrt nego je lopov. On je ukrao večeru. Škrta osoba bi bila osoba koja npr. ne želi platiti internet. Osoba koja želi sadržaj, ali ga ne želi platiti je - lopov.

11 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
rjakopec kaže...

Naravno da VW ne terorizira s reklamama kad im je cijeli sajt reklama za VW. 

 

Da, naime to se zove marketing; i bilježiš ga kao trošak.

 

rjakopec kaže...

 

S kime se ti točno boriš; kakav Sanader, kakva grabež? Ovo što si napisao mi izgleda na rubu halucinacija. Zar je tako teško napisati smislen i argumentiran post umjesto prolijevanja žuči? 

Smislen i argumentiran post ti je da bi ljudi htjeli sadržaje, ali ih ne žele ni na koji način platiti, ni gledanjem reklama, ni pretplatom i što češ sada ti s tim smislenim i agrumentiranim postom??? Da dopišem da takve osobine krase izuzetno moralne i inteligentne osobe, onda bi ti moj post naglo postao smislen. 

:) 

 

Barem pola Interneta funkcionira na taj način, i ne vide problema u tome; netko to na kraju plati, a da li je to investitor ili sponzor ili reklame meni nebitno, dokle god mi ne ulazi u sferu osobne komocije. Na kraju krajeva, zašto "plaćati" nešto kada sigurno postoje "besplatne" alternative? I dalje vidim problem u promašenom poslovnom modelu i/ili nezatvorenoj financijskoj konstrukciji.

 

rjakopec kaže...

Moram te razočarati, u hrvatskom jeziku je škrtac osoba koja ne želi dati novce za nešto, i onda to nema, izvede curu i onda je škrt platiti večeru. To ti znači da nisu večerali, samo su štetali. Lik koji je večerao i onda se naglo udaljio dok konobar nije bio u blizini, nije škrt nego je lopov. On je ukrao večeru. Škrta osoba bi bila osoba koja npr. ne želi platiti internet. Osoba koja želi sadržaj, ali ga ne želi platiti je - lopov.

 

Probaj ostaviti novčanik na cesti 24 sata, pa prijavi policiji da si ga ostavio na cesti i sad ga nema. Logika ti ne drži vodu, NHF ali IMO gubiš se i skačeš iz jedne nepovezane u drugu nepovezanu teoriju.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2014 13:29 (Jovanka).
13 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka

Većina sadržaja na domaćem webu je takve kvalitete da bi to bilo zločin platiti. Web portali su lopovi, a ne oni koji blokiraju reklame.

15 godina
neaktivan
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

Imam adblock uključen samo za thepiratebay (i to samo na obiteljskom PC-u jer su im reklame užas), također ga uključim na stranicama koje me siluju sa reklamom koja viče i po cijelom je ekranu (iako takve stranice obično izbjegavam).
Moram spomenut tu i 24 sata koje izgleda koda se neko po*ro na njega i zbog silnih glupih reklama učitavanje traje pola sata (uopće ne idem više na takve stranice).

 

Usput,stvarno nemreš biti cicija i blokirat neš od čega neki ljudi žive,to je jednostavno zlo (pogotovo dok tebe to ništ ne košta).

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2014 13:32 (zerocool12).
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
Iwa1001 kaže...
rjakopec kaže...

Badava se trudiš, to što ti govoriš nadilazi mogučnosti shvačanja prosječnog posjetitelja ovog foruma. 

Uh, ovo jednostavno boli za oči.....ako već imaš potrebu za vrijeđanjem većine korisnika na forumu, barem to napiši kako treba....."mogućnosti shvaćanja"

Ili još bolje:

 

Uh, ovo jednostavno boli za oči, ako već imaš potrebu za vrijeđanjem većine korisnika na forumu, barem to napiši kako treba "mogućnosti shvaćanja".

Posebno moraš paziti na točku na kraju rečenice.

:) 

A i ovo - boli za oči. Što ti je to??? 

12 godina
neaktivan
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

živio ABP :)  ubiše reklame od tv do interneta do poštanskih sandučića...još da hoće izmislit TV da automatski mijenja kanal kad počmu reklame da ne vidim ni onu prvu koja ide dok tražim daljinski...toliko mrzim reklame da je to strašno i imam pravo mrziti ih,to je moj izbor

 
17 0 hvala 1
12 godina
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

Svašta. Tko će meni vratiti silne megabajte koji se potroše na učitavanje reklama? Ipak ja bandwith plaćam...

 

Automatski blokiram sve reklame i sve moguće scripte, a kasnije posebno dozvole radim. Čovjek se iznenadi šta se sve nađe u javascriptu.

 

AdBlock + NoScript + Ghostery i ni na trenutak se ne grizem zbog toga... Kad pogledam koliko ljudi surfa bez AdBlocka, mislim da im je najmanji problem što ga ja i još minimalna populacija na internetu koristimo...

 

A da ne pričam razlike između lijepo preglede stranice s AdBlockom i onog horora bez AdBlocka.

 

rjakopec kaže...

Moram te razočarati, u hrvatskom jeziku je škrtac osoba koja ne želi dati novce za nešto, i onda to nema, izvede curu i onda je škrt platiti večeru. To ti znači da nisu večerali, samo su štetali. Lik koji je večerao i onda se naglo udaljio dok konobar nije bio u blizini, nije škrt nego je lopov. On je ukrao večeru. Škrta osoba bi bila osoba koja npr. ne želi platiti internet. Osoba koja želi sadržaj, ali ga ne želi platiti je - lopov.

 

Gadno si pomiješao stvari.

 

Web stranica bug.hr - pruža besplatno sadržaj i financira se uz pomoć reklama

Restoran "Janjetina" - mjesto gdje platišuslugu i dobiješ janjetinu s lukom

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2014 14:07 (skoosha).
 
20 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
Danny_HR kaže...

Ma okej, al reklame su tu da ostanu. Kužim da pop-up reklame izazivaju revolt, mene isto nerviraju, al u tom slučaju ne posjećujem stranice na kojima se pojavljuju.

Korištenje ad blockera nije fer na više razina, a posebno u situaciji u kojoj se žališ na kvalitetu sadržaja, tražiš veći i bolji angažman od autora a istovremeno mu izravno kidaš iz usta.

 

Nije problem u reklamama kao reklamama, već u tome što reklame onemogućavaju pristup sadržaju zbog kojeg sam došao na web. Zamisli da u tiskanom izdanju Buga moraš maknuti reklamu da bi mogao pročitati tekst. Recimo sastrugati je kao prepaid bon da dođeš do sadržaja. Katastrofa! Ista stvar je i s reklamama na webu. Ako su ukomponirane u dizajn stranice, ne smetaju nikome.

10 godina
protjeran
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
rjakopec kaže...

A na koji način bi ti opisao lika koji želi sadržaj, ali ga ne želi platiti i u tome ne vidi nikakvi problem???

Kakav "sadržaj"?

 

U krajnjem slučaju, ne treba meni nikakav "sadržaj". Rijetko gledam televiziju, radio slušam (ne sjećam se kada sam ga zadnji put slušao) još manje (a imam Internet, uključujući stream recording, neki bolji programi (Clementine, MusicBee) tu seruckaju (slično ovoj priči, "sadržaj" autorska prava itd. pa nemaju plugin ili integraciju, ali imam AIMP3) i slabo posjećujem stranice sa "sadržajima" vezanim uz bilo koju temu, "smorili" me svi ti silni "sadržaji", imam google ili bing tražilicu te vršim selekciju "sadržaja" koji me zanima. Toliko smo bombardirani informacijama sa svih strana da mi je pun kufer "sadržaja" i koristim dodatan mentalni napor da filtriram sav taj "sadržaj".

 

Uopće me ne zanima niti je to moj problem ako netko ima problema s plasiranjem svojeg sadržaja koliko god kvalitetan bio i pronalaženja uspješnog profitabilnog poslovnog modela kojega radi raznih čimbenika (neznanje, nesposobnost, pohlepa ("uzmi lovu i bježi", prodaja magle, što korisnike dodatno poziva na oprez da se ne opeku kao neki), jaka konkurencija itd.)  misli kompenzirati dovlačenjem reklama, konkurencija na Internetu je nemilosrdna a tako je i u stvarnosti, nema milosti.

 

Moram platititi za sadržaj? Nekakve vijesti? GFY Rupert Murdoch, postoji bezbroj ostalih stranica i servisa (npr. twitter) s vijestima gdje se mogu besplatno informirati ako imam potrebu.

 

Svakako, svali krivnju na konzumente i tješi se. Zakon ponude i potražnje, ništa drugo. Opisuj ti "likove" kako hoćeš, govna, glupani, škrtice, lopovi, kriminalci ali to ne će promijeniti stvarnost. Žali se kome god hoćeš i kmeči.

 

P.S. Netko misli zarađivati na IT savjetima (što je očajnički potez, pogotovo u današnje vrijeme gdje postoji na hrpe odličnih stranica sa savjetima koje ne zahtijevaju plaćanje i/ili registraciju), moraš platiti da bi vidio rješenje, ili me zamara registracijom (da, postao sam toliko lijen i bezobrazan da mi se neda registrirati na stranicu da vidim rješenje makar registracija bila besplatna a iskustvo mi govori da odgovor ne će biti zadovoljavajući) ili netko još prljavije misli zarađivati na tuđoj nesreći jer ima neki stari driver koji se teško može naći jer je proizvođač propao pa je stranica s podrškom ugašena, za takve ću samo reći GFY, ima bezbroj foruma i ostalih načina na koji mogu doći do savjeta ili drivera, u krajnjem slučaju mogu koristiti "brute force", primjerice reinstall ili kupiti novi hardver. *bite se vi i vaš "sadržaj" ili blogovi i portali na pretplatu ili "premium" sadržaj.

12 godina
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

Hoće li se ekipa iz BUG-a naljutiti ukoliko kupim njihov časopis i pokidam stranice s reklamama, ili će se isti oni koji se na reklami nalaze pobuniti zbog toga?

 

Uostalom, zasto ne ponuditi konzumentima opciju - čitaj besplatno i bori se s reklamama ili plati i surfaj ad-free?

 
3 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
skoosha kaže...

Hoće li se ekipa iz BUG-a naljutiti ukoliko kupim njihov časopis i pokidam stranice s reklamama, ili će se isti oni koji se na reklami nalaze pobuniti zbog toga?

 

Uostalom, zasto ne ponuditi konzumentima opciju - čitaj besplatno i bori se s reklamama ili plati i surfaj ad-free?

Imaš jedan veliki problem, stranice s reklamama nisu odijeljene od sadržaja. :D

 

Mogu, ali postoji i konkurencija s jednako kvalitetnim ili dovoljno dobrim sadržajem koja ga nudi besplatno.

14 godina
neaktivan
offline
Oglašivači protiv AdBlocka

{#}

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
5 0 hvala 3
9 godina
protjeran
offline
Re: Oglašivači protiv AdBlocka
Danny_HR kaže...
Hummer kaže...

Sve je u redu sa nekim normalnim reklamama. No mene najviše živciraju one koje se ne mogu zatvoriti, uzimaju cjeli ekran ili otvaraju novi tab i automatski postavljaju da to bude glavna počenta stranica. Pa onda sve do onih prevarantskih reklama o dobivanju besplatnih stvari i lake zarade. Mene zanima zašto nitko ne tuži one koji postavljaju takve reklame na stranice. Osim toga nikako da se rješim onih zelenih linkanih rječi po stranicama. Šta god napravio uvjek i redovno se pojave. 

"Zlene linkane riječi" kako ih nazivaš su jedan od najdiskretnijih oblika reklamiranja, ne vidim kako i zašto smetaju. Teže ti je čitati ili što?

 

Slažem se da postoje iritantne i nepravilne reklame te reklame koje potencijalno ugrožavaju sigurnost (bedastog) korisnika, ali takve se obično nalaze na porno stranicama, warez/torrent stranicama, stranicama žute štampe i generalno stranicama na kojima ionako treba biti oprezniji.

 

zbuzanic kaže...

Mislim da nisam "govno" jer blokiram potecijalni malware/spyware i slična sranja sa stranica koje ne paze na svoje posjetitelje (često su to naši domaći portali). Na stranicama koje podržavam palim reklame, ali ne sve jer pretjeruju. Danas hosting nije toliko skup i kad vidim više od dvije reklame na stranici to je pretjerivanje. Sa dobrim brojem posjetitelja možeš i sa jednom reklamom zarađivati pristojno. Sa malim brojem ti ni 10 reklama ne pomaže. Drugim riječima, treba kvalitetniji sadržaj, a ne više reklama. Da ne kažem koliko se ubrza učitavanje stranice jer su neki reklamni serveri jednostavno loši i spori (+zaraženi).

Definiraj "zarađivati pristojno"? Bojim se da bi uvidom u brojke, u koje i sam imam vrlo ograničen uvid, ostao neugodno iznenađen.

 

Za više sadržaja treba više kapitala, za kvalitetniji sadržaj treba više kapitala, kapital se ne stvara sam. Hosting je skup, održavanje servera košta ma koliko ti mislio da je jeftino - nije isto hostati mali blog ili web za manju tvrtku i veliki portal s više desetaka objava svaki dan.

 

Kad čitam postove na forumima djeluje mi kao da svi mislite da se sadržaj stvara sam, da iza njega ne stoji nitko i da za njegovo stvaranje nije potrebno vrijeme, trud i rad koji će netko uložiti i koji valja platiti.

Zelene linkane rijeci nikako nisu diskretno posto kad citas nesto stalno iskacu ( blokiran sa adblockom).

Drugo, bugove reklame su izrazito napasne, preko cijele stranice miljun oglasa po jednoj stranici itd.

 

Stvaranje sadrzaja nije toliko skupo koliko misils pogotovo za bug, ako amaterske stranice mogu imati bolji online sadrzaj onda to svakako nije slucaj. Vecina sadrzaja na bug online je prepisano sa stranih portala. Nula bodova za neki osobni komentar ili stav na temu.

 

Trece web hosting nije skup a sa dva servera od 4 giga, 2 core i sl. rama mogu komodno drzati 50-100 tisuca posjetitelja dnevno. Cijena naravno ide gore ako koristite MS tehnologije sto licence, sto resoursi, ali to je vas izbor i cak i ta varijante nije skupa toliko.

 

Cetvrto sadrzaj koji vi "kreirate" preipisujete u 80% vijesti moze da se odradi dosta jeftino i ne mislim da decki imaju vise od 3000-4000 kuna mjesecno ako i toliko.

 

Peto u danasnjem svijetu dijeliti neki ignoratske opaske kao uvid u industriju ne prolazi posto ima dosta ljudi koji se bave slicnim poslom i znaju kako stvari stoje.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice