Novi mobilni Bug Online - javna beta

poruka: 198
|
čitano: 28.250
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi mobilni Bug Online - javna beta".
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
A hoce biti edit profila i umetanje slika..
Potpis:
Zabrinuti gradanin.
TD people now you are on my Death Note
15 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Super izgleda i na dektopu (Win10+46" LCD TV).
-Jedino ova "nelogicnost" tipka za menu na desnoj strani, a sam menu se pojavi na lijevoj.
PS. Neko vrijeme ću i u desktop okruženju ostaviti mobilnu verziju, super se slaže sa Win10 dizajnom.
morrisoN
 
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Danas tipkam ja po bugu kad odjednom šok... Jedva sam dosao sebi :D salim se, jako dobro izgleda, meni bi osobno umjesto te svijetle plave, vise pasala tamnija boja da bude kontrast.
Hardwell - Young Again
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Na desktopu barem, Firefox, i dalje fali responzivni design za vijesti, a forum je korak natrag (desktop verzija se korektno raširi na širinu browsera, mobilna ne).

Edit: na android 4.4 tabletu, isto.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Da se obrnu ova strelica i meni? Tako bih ja htio :)
Hardwell - Young Again
16 godina
moderator
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
DigiMagic kaže...

Na desktopu barem, Firefox, i dalje fali responzivni design za vijesti, a forum je korak natrag (desktop verzija se korektno raširi na širinu browsera, mobilna ne).

Edit: na android 4.4 tabletu, isto.

 

 O kakvom ne širenju foruma govoriš? Na tabletu? Pa tamo koristi desktop forum, a ne onaj koji je rađen za mobitele...

leon98 kaže...
Da se obrnu ova strelica i meni? Tako bih ja htio :)

 Preciziraj - zamjenio bi im pozicije u glavi?

...
16 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Ima li neki dodatak za mobilni Chrome ili Firefox da uvijek forca desktop verziju? Mrzim kad mi se otvaraju mobilne verzije stranica, kao da imaš free verziju nekog softvera i nedostaje ti pola stvari koje imaš na pro verziji...
-BiH-slackspace
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Pa strelicu koja ide na bug vijesti i meni ikonu bi promjenio pozicije, jer nama androidasima je navika da je lijevo to.
Hardwell - Young Again
13 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Ovdje na forumu (desktop verzija) ima bug. Kada stisnem "označi sve kao pročitano" na početnoj stranici foruma i zatim dođe neka nova poruka u nekoj temi, ono me vrati na tamo neku davno pročitanu poruku (prije tjedan, dva). Jel to normalno?

Ili na mobilnoj verziji mi pokazuje poruke koje sam pročitao na laptopu. Znači ja sad ovdje napišem poruku i poslije moje ih dođe tisuću (koje pročitam na nekom uređaju), na mobilnoj verziji me vrati na onu poslije mog posta.

 

Zar nije bolje da vas vrati na onu nepročitanu (nebitno na kojem je uređaju su pročitane poruke)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 22:08 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
, jos je u beti samo tucite s prijedlozima.
TD people now you are on my Death Note
15 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Ovako na prvu, odlično! Bilo je i vrijeme za modernizaciju mobilnog sajta.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Miro kaže...

 

 O kakvom ne širenju foruma govoriš? Na tabletu? Pa tamo koristi desktop forum, a ne onaj koji je rađen za mobitele...

Ne koristi sav raspoloživi prostor, nego ostavlja nepotrebne bijele margine lijevo i desno (bez razloga, i desktop verzija već radi ok). Da, na mobitelu se sve skalira korektno. Mišljah da se tableti broje pod mobilne uređaje, a čini mi se da se po defaultu browseri na tabletima tako i identificiraju... al ok, uviđam smisao i da se koristi desktop varijanta.

 

15 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Super...samo se treba strpit da dobije sve funkcije kao desktop verzija i to je to! :)

 

 

Drago mi je da niste isli na app oblik (tesko i skupo odrzavati na 3 OSa, sistemski bugovi itd)  iako je ovo malo dugo potrajalo da se obnovi taj mobilni web :D

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
2 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
ovajonaj kaže...
Ima li neki dodatak za mobilni Chrome ili Firefox da uvijek forca desktop verziju? Mrzim kad mi se otvaraju mobilne verzije stranica, kao da imaš free verziju nekog softvera i nedostaje ti pola stvari koje imaš na pro verziji...

 Koristim sistemski browser (Android 5.1.1.) i među linkovima za brzi pristup imam i www.bug.hr i m.bug.hr i ništa mi drugo ne treba...

...
15 godina
neaktivan
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta
Inače na mobu otvaram desktop bug zbog toga što mi (pretežito na forumu) fale (ili mi logički ne pašu) neke funkcije - to je što se tiće starog dizajna, novi još moram dublje isprobati. Inače na netbooku izgleda super :D.
--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Wow much nice
Very bug forum
Many white
All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Primijetio sam da novi mobilni Bug nema favicon. Dakle na iOS Safari ima favorite koji se prikazuju dok Otvorim novi tab. Do sada je tamo uredno bila bubamara.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Miro kaže...
ovajonaj kaže...
Ima li neki dodatak za mobilni Chrome ili Firefox da uvijek forca desktop verziju? Mrzim kad mi se otvaraju mobilne verzije stranica, kao da imaš free verziju nekog softvera i nedostaje ti pola stvari koje imaš na pro verziji...

 Koristim sistemski browser (Android 5.1.1.) i među linkovima za brzi pristup imam i www.bug.hr i m.bug.hr i ništa mi drugo ne treba...

 ok za bug.hr , otvori se ono sto sam i  utipkao, ali postoje stranice koje prepoznaju da dolazim sa mobitela i iako sam ja otvorio normalni link kao sa desktop racunara, stranica me preusmjeri na mobilnu verziju stranice i svaki put moram ici kliknuti da mi je prikaze kao desktop verziju... pa kontam mozda ima nesto za browser da mogu oznaciti da mi sve otvara u desktop varijanti..ali vjerovatno ne postoji...

-BiH-slackspace
14 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta

Pogledaj u postavkama možeš li odabrati koju verziju stranice želiš. Na WP-u se to može u postavkama Internet explorera.

HTC 8X :)
15 godina
neaktivan
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta
Na androidu se taj redirect može isključiti u postavkama (default browser).
--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Dakle, par stvari... Web je super, sve 5, fino izgleda, brz je i tako to (to ste već čuli) ali...

 

- Slide zatvaranje menija. Ko kreten sam pol minute pokušavao povući izbornik "natrag" ali nije išlo. Na mobu (WP/Android/iOS) 95% side (a i top) menija se tako zatvara. Riješite to...

- Neka cijeli <li> u onoj listi (desna, nove vijesti, koja se otvara na gumb) vijesti reagira na klik, ne sam link. Je da mobiteli imaju velike ekrane, ali imamo mi i velike prste

- Isto ovo sam htio poslati sa mobitela ali, otvorim vijest - dodaj komentar - napisao post - stisnem "Pošalji" i ne hebe me 5%. Lumia 640, Windows 10 TP (zadnji stable build), Edge browser.

- Već rečeno - povećajte linkove u lijevom meniju.

 

[edit] - a ja ću u međuvremenu naučiti koja je lijeva, a koja desna strana

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 23:09 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
ivek decembarski kaže...
Onjegin kaže...

 Lol?

 

Napišem dobar i humorističan post, dobijem 22 TU i 2 TD i znam da sam dobre ljude nasmijao, a hejtere uzrujao.

 

Zapalim i popijem kafu i bio mi je dobar dan.

 Palac dolje. Neću ti reći zašto

 Uzrujan. 

Tražim shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
15 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Sviđa mi se, razlika između novog i starog izgleda je dan i noc 

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje. (N. Tesla)
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Još kad Vlad0 napravi Blackout za mobilnu verziju Foruma to će biti iskušenje.

Uredniče, može li se dodati opcija promjene pozadinske boje u crnu ili sivu? Ova bijela mi povećava dioptriju rapidno.
Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

vidim da je stara mobilna verzija jos uvijek u pogonu na adresi https://m.bug.hr

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

fale najboje stvari sa desktopa

- prikaži odabrane forume

- indikacija ima li novih poruka u temi/podforumu

 

Dakle, na desktopu jednostavno sakrijem teme koje me ne zanimaju, a na mob. je cila lista u kojoj se poprilično teško snaći...

 

još bi bilo dobro kad bi se moglo odabrat da se po defaultu prikazivaju podforumu a ne aktivne teme.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Kažeš da tu/td neće biti na mobilnom, a ja gledam u njih. Edit je isto potreban. Meni bi se trebao moći zatvarati i tipkom unazad. Trenutno me 'back' na Androidu 5.0.1 Chrome uz otvoren meni vraća stranicu natrag, a prvo bi trebao zatvoriti meni pa tek onda stranicu unatrag. Tako je barem na većini.
There is no job like cron job!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Svaka cast nova verzija je odlicna!!! Napokon se moze viditi slika prilozena u clanku ili nekom forumu a ne mora se otvarati desktop verzija da bi se vidjela koja slika. Btw ne vidim search na forumu jeste to slucajno izostavili ili...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta
Napokon sam riješio problem. Napravio sam fajl u root/data/local pod imenom chrome-command-line i sadržajem chrome --user-agent="Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.1 (KHTML, like Gecko) Chrome/22.0.1207.1 Safari/537.1"
I sad me svaka stranica vidi kao da dolazim sa desktop Chrome.
Ovo sam napisao sa svog G2...
-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Koristio sam desktop verziju na mobu do sad i danas mi krene iskakati neki narančasti oblak kad odem na forum - vidno uzrujan, psujem kineze i custom android, no rekoh ajd dobro, kliknem na njega i w00t, upadoh u neki superkul mobilni forum. Jedini prigovor je što su njuške unutra ostale iste, al ajd', za facelift nas papaka je ipak potrebno više od par linija koda :P

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice