Minhen opet na Windowsima

poruka: 338
|
čitano: 37.896
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Minhen opet na Windowsima".
16 godina
odjavljen
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
segregator kaže...

Zanimljivo kako svi pričaju o Minhenu, a možda i veći projekt se malo spominje:

 

http://archive.today/9YeSa

 

 

4.000 servera na 20.000 zaposlenih??? {#}

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
1domagoj1 kaže...

A nemoj sad pretjerivati, Ubuntu od pocetka koristi Gnome 2 (sadasnji MATE) koji na svojoj traci nudi Applications, Places i System menije. Jedan ti izlista instalirane aplikacije, drugi lokacije na disku, a treci opcije sustava. Jako jednostavno i intuitivno, cak bolje rjesenje od toga da se sve potrpa u jedan "start" meni. Dakle, jako upotrebljivo.

 

Osim ako nisi mislio na aplikacije, to je sasvim druga prica. Ili mozda na prve verzije Unitya (ali to je vec Ubuntu 11.04). Uglavnom, ondasnje sucelje (danasnji MATE) je puno upotrebljivije od Win recepta sa "start" menijem (za OS X ne mogu reci jer ga nisam koristio duze od koji sat). Takoder i danasnji Unity je strasno napredovao od prvih verzija i sad je jako dobro sucelje.

Mislil sam na samu instalaciju sistema (koja je na sistemima prije verzije 9 trajala i trajala) ,i da ,na aplikacije. Neke su stvarno bile bože sačuvaj.

O driverima bi se dalo pričat ,kao i o fiks ideji da sam moram tražiti i instalirati flash i codece.

 

Nisam ništa rekao za DE ,koji je (barem meni) u ono vrijeme bio najbolji baš zbog svoje jednostavnosti.

I još uvijek bi vjerojatno koristio Ubuntu da ga nisu razyebali s Unityem.

 

Hvala bogu pa se netko sjetio napraviti Mint.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 15:06 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
segregator kaže...

Zanimljivo kako svi pričaju o Minhenu, a možda i veći projekt se malo spominje:

 

http://archive.today/9YeSa

 

Da, zaista je neobicno sto u komentarima na clanak o propasti Linux projekta u Münchenu nitko ne pise o Ceskoj posti. Predlazem Bug-u da napise i o tome clanak pa da tamo nastavimo diskusiju o Münchenu.

15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...

Nije stvar u nezanimljivosti. Stvar je dosta i u strukturi samog OS-a. Na jednom natjecanju hakera Ubuntu je bio OS kojeg je najlakse probiti i preuzeti kontrolu (Ubuntu, OSX, Windows). No najteze je bilo napraviti nepovratnu stetu na sustavu.

Kako možeš preuzeti kontrolu nad strojem i nemati mogućnost napraviti "nepovratnu štetu". Što, Ubuntu podatke ugravira u HDD?

 

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 15:10 (Bukva).
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Friday kaže...
segregator kaže...

Zanimljivo kako svi pričaju o Minhenu, a možda i veći projekt se malo spominje:

 

http://archive.today/9YeSa

 

 

4.000 servera na 20.000 zaposlenih??? {#}

 

Ništa čudno za poštu, i kad sam radio u banci imali smo server u poslovnicama sa 2 zaposlena

 

RobertS kaže...
segregator kaže...

Zanimljivo kako svi pričaju o Minhenu, a možda i veći projekt se malo spominje:

 

http://archive.today/9YeSa

 

Da, zaista je neobicno sto u komentarima na clanak o propasti Linux projekta u Münchenu nitko ne pise o Ceskoj posti. Predlazem Bug-u da napise i o tome clanak pa da tamo nastavimo diskusiju o Münchenu.

 

Uoči da sam napisao"svi", a ne "komentatori na Bug forumu". Minhen se i na Bug stranicama spomenuo 100 puta u ovih 10 godina, a kladim se da si i ti ta Češku poštu sad čuo prvi put

 

Uostalom, čak i Makedonija ima veliki projekt za kojeg bi bilo lijepo znati kako je završio

 

http://www.ubuntu.com/news/macedonia-school-computers

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 15:16 (segregator).
13 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
kizo2703 kaže...

Pa gle ,moja stara ima stari MBP iz 2007. i pošto se na njega više ne može instalirati ni Mountain Lion ,a kamoli Mavericks ,instaliral sam joj također Mint ,stavil dock i žena uopće nije skužila u kojem je OS-u.

Samo joj je bilo čudno kaj nema jabuke kod paljenja računala.

 

A pošto prije nije upotrebljavala ni MSO ,nego samo Pages ,nije imala problema s radom u LibreOfficeu.

Vecina korisnika ima veci problem u prelasku sa Office 2003 na Office 2007 nego sa 2003 ili 2007 na Libre.

14 godina
offline
Minhen opet na Windowsima

Prvo rasprava o ajkulama i dupinima, sad o minhenu...whats next

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...

Vecina korisnika ima veci problem u prelasku sa Office 2003 na Office 2007 nego sa 2003 ili 2007 na Libre.

S obzirom da mi je to u opisu posla - znaš kakvih ima sve zahebancija kada prelaziš s 2007 na trenutnu verziju ako pratiš MS-ov scenarij, a ne ideš ad-hoc? Apsolutno nikakvih!

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Minhen opet na Windowsima

ma nije uopce problem kucnim korisnicima preci na linux (osim igrica naravno)

ali problem je kod poslovnih korisnika. evo recimo nas program za osiguranje izmedju ostalih opcija ima i opciju da izbacis izvjestaj u excel ako zelis koristiti te iznose u tablicama da bi recimo pravio neke grafikone il sta ja znam sta.

uglavnom program ne izbacuje bukvalno u xls format nego moras imati instaliran excel da bi on mogao izbaciti taj izvjestaj u excel formatu..

Libre office ne pomaze u tom slucaju.

Ili drugi slucaj aplikacije poreske uprave koju je svaki poslovni korisnik morao upotrebljavati kako bi ta aplikacija mogla proslijediti xml fajlove na server od poreske uprave.

ali ta aplikacija je naravno radila samo ako bi korisnik imao instaliran ms office paket. Bez ms office paketa je prijavljivala neku grešku u vezi xml-a...

Mislim to su sve problemi na koje kucni korisnik nikad nece naici ali poslovni korisnici itekako hoce.

-BiH-slackspace
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...

Vecina korisnika ima veci problem u prelasku sa Office 2003 na Office 2007 nego sa 2003 ili 2007 na Libre.

Sigurno imas neke brojke koje podupiru tu tvrdnju, zar ne?

16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Bukva kaže...
BlueMax kaže...

Vecina korisnika ima veci problem u prelasku sa Office 2003 na Office 2007 nego sa 2003 ili 2007 na Libre.

S obzirom da mi je to u opisu posla - znaš kakvih ima sve zahebancija kada prelaziš s 2007 na trenutnu verziju ako pratiš MS-ov scenarij, a ne ideš ad-hoc? Apsolutno nikakvih!

 

Za većinu prosječnih korisnika jedina bitna stvar je navika, tako da mi je bilo vrlo lako uvaliti velikom broju ljudi Libre Office u trenutku kad je M$ uveo ribbone...

to je bio toliki šok da su radije radili u Libre Office sa standardnim menijima, a sve ostale eventualne nekompatibilnosti i nedostaci su im bili nevažni

 

 

josipva kaže...
RobertS kaže...

 

P.S. Prije nego sto ponovo postas neki "opce poznati" link prvo dobro i s razumijevanjem procitaj sto tocno postas kako ne bi od sebe pravio dalje budalu i meni trosio dragocijeno vrijeme.

 

Vidim da ti je agresija na razini količine gluposti koje inače pišeš. Web serveri odjednom nisu "serveri"? Ispričavam se na nedostatku laserski preciznog izražavanja no udio enterprise servera i OS-a na njemu je dosta kompliciranija stvar za statistički predstaviti.

 

 

Vjerojatno je udio Linuxa još i veći jer većina ogromnih farmi servera tipa Google, Youtube, Netflix i slični koriste Linux

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 15:23 (segregator).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...

Vecina korisnika ima veci problem u prelasku sa Office 2003 na Office 2007 nego sa 2003 ili 2007 na Libre.

Ništa čudno ,zbog ribbona i redizajna sučelja. O tome su se pisale cijele enciklopedije!

Uostalom ,živi primjer sada je Windows 8. I tu ne mislim na Metro i Start ,nego samo promjene na desktopu.

Ribboni na sve strane! {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 15:24 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Bukva kaže...
BlueMax kaže...

Nije stvar u nezanimljivosti. Stvar je dosta i u strukturi samog OS-a. Na jednom natjecanju hakera Ubuntu je bio OS kojeg je najlakse probiti i preuzeti kontrolu (Ubuntu, OSX, Windows). No najteze je bilo napraviti nepovratnu stetu na sustavu.

Kako možeš preuzeti kontrolu nad strojem i nemati mogućnost napraviti "nepovratnu štetu". Što, Ubuntu podatke ugravira u HDD?

 

 

Krivo sam se izrazio. Uglavnom racunalu sa ubuntuom je prvom probivena osnovna zastita, valjda firewall. Mogla se sa udaljene lokacije vidjeti folder struktura bez da napadac ima pomoc (neki podvaljeni link ili aplikaciju koju postavi na napadnuto racunalo). Medjutim administratorska prava nisu uspjeli dobiti sa udaljene lokacije niti uz pomoc (prevarenog) korisnika na tom racunalu ili kroz neku third party aplikaciju dok su OSX i Windows (tim redosljedom) poklekli. OSX prvog dana natjecanja, bez pomoci korisnika i koristenja aplikacija koje nisu dio OS-a (probiven kroz Safari) a Windowsi drugi dan natjecanja kroz Adobe Flash (nije dio windowsa pa je odgovornost MS-a po ovom pitanju manja ali sta je tu je).

15 godina
odjavljen
offline
Minhen opet na Windowsima
Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
9 2 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima

Sad čekamo novi članak BUG-a {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
ovajonaj kaže...

..

ali problem je kod poslovnih korisnika. ....

i ti svi nabrojeni problemi nisu problem linuxa nego problem aplikacija i idiota koji moraju opravdati zašto su s mikrosoftom potpisali milijunski okvirni sporazum za isporuku licenci.

Iako MS word može otvarati i spremati dokumente u odf formatu (koji je btw definiran kao ISO standard 2006.) inzistiranje na komercijalnim formatima govori više o nama samima koji neznamo slijediti vlastite upute.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
16 godina
neaktivan
offline
Minhen opet na Windowsima

Ponukan rekoh:

Dakle, prozori su na vremenskoj crti obilježili jednu epohu koja je završila. Netko će to shvatiti prije netko kasnije, netko neće za života.

Uspoređivati ih sa naprednim operacijskim sustavima jednako je guranju šake u nos, ne ide.

A trenutak prosvijetljenja je jedna točka preokreta, ne može ti se to pokazati, dokazati , naučiti te.

Ili evoluiraš i spoznaš ili umreš u neznanju. Soga se nema smisla truditi i elaborirati.

 

Žao mi je samo hrpe mladih ljudi koji imaju konkurentne nedostatke u usporedbi sa ljdima izvan granica RH koji su to spoznali.

 

 

vatrom
 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
Bukva kaže...
BlueMax kaže...

Vecina korisnika ima veci problem u prelasku sa Office 2003 na Office 2007 nego sa 2003 ili 2007 na Libre.

S obzirom da mi je to u opisu posla - znaš kakvih ima sve zahebancija kada prelaziš s 2007 na trenutnu verziju ako pratiš MS-ov scenarij, a ne ideš ad-hoc? Apsolutno nikakvih!

Nisi dobro procitao. Sa 2003 na 2007. Poznajem ljude koji su zbog ribona i .docx-a (defaultno snima u docx pa kad nekome posalje dokument ovaj ga moli da mu snimi kao doc jer docx ne moze otvoriti) odustali od Officea 2007 a isti ti su bez problema (osobnih, ne onih sa rasturenim dokumentima) prihvatili Libre.

Koristim Office od samih pocetaka i pratim razvoj te sam od onih koji lako prihvacaju novosti. Nakon 5-6 godina koristenja ribona u wordu i excelu jos uvijek ih smatram losom idejom i korakom unatrag.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
josipva kaže...
RobertS kaže...

 

P.S. Prije nego sto ponovo postas neki "opce poznati" link prvo dobro i s razumijevanjem procitaj sto tocno postas kako ne bi od sebe pravio dalje budalu i meni trosio dragocijeno vrijeme.

 

Vidim da ti je agresija na razini količine gluposti koje inače pišeš. Web serveri odjednom nisu "serveri"? Ispričavam se na nedostatku laserski preciznog izražavanja no udio enterprise servera i OS-a na njemu je dosta kompliciranija stvar za statistički predstaviti.

Poceli smo malo gubiti kontrolu, zar ne? Malo skrecemo temu na osobne uvrede kako bi prikrili vlastitu glupost i neznanje?

 

On topic. Web serveri su naravno serveri, ali javno dostupni web serveri cine tek manji dio ukupnog broja web servera i jos puno manji dio broja svih servera. Znam da si gledao na Wikipediji i na drugim web stranicama, pa hajde, napisi nam koliko to ukupno servera zaista pogoni Linux. U cemu je problem, ne svidja ti se brojka koju si tamo procitao? Premalo ti je? Nemoj nam sad tu muljati o komplikacijama pri statistici jer smo se iz tvojih poruka imali priliku uvjeriti da o statistici pojma nemas.

 

Usput, koje ja to gluposti inace pisem? Molim konkretno, sto sam tocno napisao, a da nije "laserski precizno", za razliku od tebe? To sto tebi istina ne odgovara, to je druga stvar.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...
Bukva kaže...

S obzirom da mi je to u opisu posla - znaš kakvih ima sve zahebancija kada prelaziš s 2007 na trenutnu verziju ako pratiš MS-ov scenarij, a ne ideš ad-hoc? Apsolutno nikakvih!

Nisi dobro procitao. Sa 2003 na 2007. Poznajem ljude koji su zbog ribona i .docx-a (defaultno snima u docx pa kad nekome posalje dokument ovaj ga moli da mu snimi kao doc jer docx ne moze otvoriti) odustali od Officea 2007 a isti ti su bez problema (osobnih, ne onih sa rasturenim dokumentima) prihvatili Libre.

Problem 2003 / 2007 je problem neorganiziranosti, kod onih koji znaju što rade ili se odmah sve defaultno stavi na .doc ili uzme neka druga varijanta (readeri, puna migracija) ovisno o potrebama.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
vatrom kaže...

Dakle, prozori su na vremenskoj crti obilježili jednu epohu koja je završila. Netko će to shvatiti prije netko kasnije, netko neće za života.

Uspoređivati ih sa naprednim operacijskim sustavima jednako je guranju šake u nos, ne ide.

 

Žao mi je samo hrpe mladih ljudi koji imaju konkurentne nedostatke u usporedbi sa ljdima izvan granica RH koji su to spoznali.

{#} Da ,svakako ,reci ti nama jadnicima ,koji smo još uvijek na prozorima ,a ne na nekom ''naprednom'' OS-u. {#}{#}

 

Još jedan propovjednik ....

BlueMax kaže...

Nisi dobro procitao. Sa 2003 na 2007. Poznajem ljude koji su zbog ribona i .docx-a (defaultno snima u docx pa kad nekome posalje dokument ovaj ga moli da mu snimi kao doc jer docx ne moze otvoriti) odustali od Officea 2007 a isti ti su bez problema (osobnih, ne onih sa rasturenim dokumentima) prihvatili Libre.

U isto vrijeme je na Windows Update izašao i compatibility pack koji je rješavao te stvari. A tu je i opcija da se kao defaultni postave stari formati.

Ali ,lakše je laprdat i jamrat ...

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
RobertS kaže...
josipva kaže...
RobertS kaže...

 

P.S. Prije nego sto ponovo postas neki "opce poznati" link prvo dobro i s razumijevanjem procitaj sto tocno postas kako ne bi od sebe pravio dalje budalu i meni trosio dragocijeno vrijeme.

 

Vidim da ti je agresija na razini količine gluposti koje inače pišeš. Web serveri odjednom nisu "serveri"? Ispričavam se na nedostatku laserski preciznog izražavanja no udio enterprise servera i OS-a na njemu je dosta kompliciranija stvar za statistički predstaviti.

Poceli smo malo gubiti kontrolu, zar ne? Malo skrecemo temu na osobne uvrede kako bi prikrili vlastitu glupost i neznanje?

 

On topic. Web serveri su naravno serveri, ali javno dostupni web serveri cine tek manji dio ukupnog broja web servera i jos puno manji dio broja svih servera. Znam da si gledao na Wikipediji i na drugim web stranicama, pa hajde, napisi nam koliko to ukupno servera zaista pogoni Linux. U cemu je problem, ne svidja ti se brojka koju si tamo procitao? Premalo ti je? Nemoj nam sad tu muljati o komplikacijama pri statistici jer smo se iz tvojih poruka imali priliku uvjeriti da o statistici pojma nemas.

 

Usput, koje ja to gluposti inace pisem? Molim konkretno, sto sam tocno napisao, a da nije "laserski precizno", za razliku od tebe? To sto tebi istina ne odgovara, to je druga stvar.

 

Pa evo, glupost je npr da s jedne strane pitaš koliko servera je na Linuxu, a s druge ga napadaš da mu se ne sviđaju brojke koje je vidio. Što

je onda na stvari, znaš brojke i samo provociraš, ili ne znaš i provociraš?

 

kizo2703 kaže...

U isto vrijeme je na Windows Update izašao i compatibility pack koji je rješavao te stvari. A tu je i opcija da se kao defaultni postave stari formati.

Ali ,lakše je laprdat i jamrat ...

 

Nikad nije izašao na Windows Update nego je uvijek bio zaseban download

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 15:54 (segregator).
16 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...

Krivo sam se izrazio. Uglavnom racunalu sa ubuntuom je prvom probivena osnovna zastita, valjda firewall. Mogla se sa udaljene lokacije vidjeti folder struktura bez da napadac ima pomoc (neki podvaljeni link ili aplikaciju koju postavi na napadnuto racunalo). Medjutim administratorska prava nisu uspjeli dobiti sa udaljene lokacije niti uz pomoc (prevarenog) korisnika na tom racunalu ili kroz neku third party aplikaciju dok su OSX i Windows (tim redosljedom) poklekli. OSX prvog dana natjecanja, bez pomoci korisnika i koristenja aplikacija koje nisu dio OS-a (probiven kroz Safari) a Windowsi drugi dan natjecanja kroz Adobe Flash (nije dio windowsa pa je odgovornost MS-a po ovom pitanju manja ali sta je tu je).

Da jos jednom pitam, moze link na izvor? Jer me je zainteresiralo sad ovo, ja nisam nasao nista osim Pwn2Owna 2008. gdje kaze: "The laptop running Ubuntu was not exploited.". No, pisac exploita je izjavio da uz jos dodatnog vremena bi vjerojatno uspio pokrenuti exploit i na Ubuntuu.

kizo2703 kaže...

Mislil sam na samu instalaciju sistema (koja je na sistemima prije verzije 9 trajala i trajala) ,i da ,na aplikacije. Neke su stvarno bile bože sačuvaj.

O driverima bi se dalo pričat ,kao i o fiks ideji da sam moram tražiti i instalirati flash i codece.

 

Nisam ništa rekao za DE ,koji je (barem meni) u ono vrijeme bio najbolji baš zbog svoje jednostavnosti.

I još uvijek bi vjerojatno koristio Ubuntu da ga nisu razyebali s Unityem.

 

Hvala bogu pa se netko sjetio napraviti Mint.

Svakako instalacija je strelovito napredovala i usudujem se reci da je najbolja od svih sustava koje sam imao prilike instalirati (izuzev OS X-a, njega nisam nikad instalirao).

Driveri su prica za sebe, ali napredak postoji. Sto se tice codeca i Flasha, pa cuj, zar nije da na nekim sustavima koje necemo sad javno imenovati (hehe) to moras rucno instalirati, dapace jos i guglati da nades download link? {#} No dobro, tu je i druga, pravna strana medalje zasto isti nisu odmah ukljuceni u instalaciju. S obzirom da iza Minta ne stoji kompanija, Mint nema tih pravnih i legalnih problema i sve je ukljuceno po defaultu u paket.

 

Unity je stvarno daleko napredovao i usudio bih se reci da je gotovo pa jos jedan odlican DE (mario.L_hr ga koristi ako se ne varam, pa moze bolje potkrijepiti to iskustvom), ali eto, koristim Gnome 3 jer je jednostavno u ono vrijeme bio bolja stvar, pa je tako i ostao instaliran.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 16:04 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
segregator kaže...

 

Pa evo, glupost je npr da s jedne strane pitaš koliko servera je na Linuxu, a s druge ga napadaš da mu se ne sviđaju brojke koje je vidio. Što

je onda na stvari, znaš brojke i samo provociraš, ili ne znaš i provociraš?

Tocno, naravno da znam brojke, ali zelim da ih on napise, ali mu to vjera ne dopusta. Mozes i ti ako hoces.

16 godina
online
Re: Minhen opet na Windowsima
josipva kaže...
RobertS kaže...

Sorry, ali nemas intelektualni kapacitet za ovu vrstu rasprave. Zbogom.

{#}

 

P.S. IDC istraživanje je po revenue, a ne udjelu, sad da vidimo taj server market share. Tražiš tekstove, dokaze i brojke od drugih dok sam brbljaš, vrijeđaš, i ne daješ ništa.

Nema relevantnog istraživanja jer nema relevantnih podataka.

No općenito (i kod nas i vani što imam informacije) unixoidima svih vrsta ne ide najbolje.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
BlueMax kaže...

Krivo sam se izrazio. Uglavnom racunalu sa ubuntuom je prvom probivena osnovna zastita, valjda firewall. Mogla se sa udaljene lokacije vidjeti folder struktura bez da napadac ima pomoc (neki podvaljeni link ili aplikaciju koju postavi na napadnuto racunalo). Medjutim administratorska prava nisu uspjeli dobiti sa udaljene lokacije niti uz pomoc (prevarenog) korisnika na tom racunalu ili kroz neku third party aplikaciju dok su OSX i Windows (tim redosljedom) poklekli.

Firewall nema veze sa OS-om (isto kao što nema niti Adobe Flash). Opet mi ovo nekako ne drži vodu jer jednom kada ti uđeš u sam sustav, ti si poprilično na konju

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima

Nitko se ne obazire na to da se zapravo u Munchenu ništa ne događa :) vade se ratničke tipkovnice, roberts se pojavio, traže se statistike servera, broje se milijarde bačene u vjetar dovoljne za novi Maksimiru i 10 fontana. 

 

Demant dobije samo jedan palac gore. Kao da je bitno tko je prvi prešao bodljikavu žicu, do atomske se nitko ničega neće sjećat

Life is too short to remove USB safely
15 godina
neaktivan
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
1domagoj1 kaže...

Svakako instalacija je strelovito napredovala i usudujem se reci da je najbolja od svih sustava koje sam imao prilike instalirati (izuzev OS X-a, njega nisam nikad instalirao).

Driveri su prica za sebe, ali napredak postoji. Sto se tice codeca i Flasha, pa cuj, zar nije da na nekim sustavima koje necemo sad javno imenovati (hehe) to moras rucno instalirati, dapace jos i guglati da nades download link? {#} No dobro, tu je i druga, pravna strana medalje zasto isti nisu odmah ukljuceni u instalaciju. S obzirom da iza Minta ne stoji kompanija, Mint nema tih pravnih i legalnih problema i sve je ukljuceno po defaultu u paket.

 

Unity je stvarno daleko napredovao i usudio bih se reci da je gotovo pa jos jedan odlican DE (mario.L_hr ga koristi ako se ne varam, pa moze bolje potkrijepiti to iskustvom), ali eto, koristim Gnome 3 jer je jednostavno u ono vrijeme bio bolja stvar, pa je tako i ostao instaliran.

OS X: traje 20 minuta ,dumb proof pristup - naravno ,postoji i terminal ,za one koji žele urediti finese prije same instalacije.

 

Na kojim to sustavima? Windows 7 i 8? Kad si zadnji put instaliral koji od njih? Ako nemaš neki egzotični hardver ,svi driveri se instaliraju tijekom same instalacije i dobiješ OOB sistem.

Naravno ,uvijek ti možeš tražiti drivere sam ,ako si mazohist. {#}

 

Gle ,o ukusima se ne raspravlja. Unity mi jednostavno ne sjeda ,gotova priča.

hrvooje kaže...

Demant dobije samo jedan palac gore. Kao da je bitno tko je prvi prešao bodljikavu žicu, do atomske se nitko ničega neće sjećat

Demanti izašao mjesec dana prije originalne vijesti ,na koju se svi pozivaju?! {#}

 

Radi se o politici i političkim prepucavanjima ,kao i svuda u svijetu. Šta će na kraju ispasti? Who gives a fuck!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 19:11 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima

 

Dakle, kao sto sam sumnjao od pocetka, rijec je o cistim politickim prepucavanjima, a kada je o tome rijec, nikakva struka, ekonomija pa ni zdrava pamet nema rijec.

 

Uglavnom, sto bi rekli ameri "...move along people, nothing to see here....."

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Minhen opet na Windowsima
syncmaster245b kaže...

 

Dakle, kao sto sam sumnjao od pocetka, rijec je o cistim politickim prepucavanjima, a kada je o tome rijec, nikakva struka, ekonomija pa ni zdrava pamet nema rijec.

 

Uglavnom, sto bi rekli ameri "...move along people, nothing to see here....."

Aaaa 10 godina se prelazi na Linux zbog zdrave pameti, jel? Nije isto politika u pozadini?

 

U 10 godina pošaljem ekspediciju na Mjesec, a ne da ne uspiješ napraviti migraciju... Ne znam samo po kojoj to računici se nešto tako (u suštini) banalno radi 10 godina i ostvaruju se više-milijunske uštede. Vjerojatno treba pitat Šukera (Mr. "Stegnimo Remen", ne Mr. Brand).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice