Je li Microsoft već odabrao CEO-a?

poruka: 11
|
čitano: 2.421
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li Microsoft već odabrao CEO-a?".
15 godina
protjeran
offline
Je li Microsoft već odabrao CEO-a?

Djeluje mi totalno anemicno za CEOa tako velikog poduzeca ali ako im je konacan odabir Elop koji do dovrsetka kupnje NOKIE mora ostati di i jest, zasto ne, ovakav interni kadar ne zahtijeva nikakve promjene i samim time idealno za prijelazno razdoblje koje mora trajati sto krace.

 

Elop mi se prvi puta svidio izjavama po kojima bi se rjesio xboxa i binga... totalno razbacivanje resursa (ne mislim na novce) koje bi MS mogao iskoristiti u nekakvom zaokretu u poslovanju a ne konkurirati nekome kome se ne moze konkurirati.... 

 

MS je kao kompanija zaspala jos pred 10 godina a danas se to polako vidi i na trzistu nak ojem su sve manje relevantni, usudio bih se rec irilevantni! :))) 

Moj PC  
2 6 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Je li Microsoft već odabrao CEO-a?

Dr. Phil? {#}

 

 

Neznam zasto biraju ove stare prdonje kao potencijalne kandidate, potreban im je netko mladji i dinamicniji.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Microsoft već odabrao CEO-a?
TranceMight kaže...

Djeluje mi totalno anemicno za CEOa tako velikog poduzeca ali ako im je konacan odabir Elop koji do dovrsetka kupnje NOKIE mora ostati di i jest, zasto ne, ovakav interni kadar ne zahtijeva nikakve promjene i samim time idealno za prijelazno razdoblje koje mora trajati sto krace.

 

Elop mi se prvi puta svidio izjavama po kojima bi se rjesio xboxa i binga... totalno razbacivanje resursa (ne mislim na novce) koje bi MS mogao iskoristiti u nekakvom zaokretu u poslovanju a ne konkurirati nekome kome se ne moze konkurirati.... 

 

MS je kao kompanija zaspala jos pred 10 godina a danas se to polako vidi i na trzistu nak ojem su sve manje relevantni, usudio bih se rec irilevantni! :))) 

Da, da a Linux je uzasno napredovao.

 

NIgdje veze, Windows je sa svakim izdanjem sve bolji i bolji, nikad stabilan kao OS X ili Linux ali svakim danom je sve blize i blize.

 

Sto se tice WP platforme, evidentno je da napreduju i to velikim koracima.

 

Sto se tice CEO-a, ne znam bas koliko je pozeljno na celo ubaciti nekoga mladog ( osim ako nije Jobs, a nije ).

 

Po meni kako je Balmer uletio Microsoft je procvjetao, da ne kazem kako je Gates otisao, sada to valja nastaviti

 

 

It's so deep how can you be so shallow
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2013 19:36 (dejson).
10 godina
offline
Je li Microsoft već odabrao CEO-a?

Opet na hrvatskom portalu čitam CEO... 

 
1 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Je li Microsoft već odabrao CEO-a?
dejson kaže...

Da, da a Linux je uzasno napredovao.

 

NIgdje veze, Windows je sa svakim izdanjem sve bolji i bolji, nikad stabilan kao OS X ili Linux ali svakim danom je sve blize i blize.

 

Sto se tice WP platforme, evidentno je da napreduju i to velikim koracima.

 

Sto se tice CEO-a, ne znam bas koliko je pozeljno na celo ubaciti nekoga mladog ( osim ako nije Jobs, a nije ).

 

Po meni kako je Balmer uletio Microsoft je procvjetao, da ne kazem kako je Gates otisao, sada to valja nastaviti

 

 

Pogledaj ovo. U kojem to razdoblju je MS procvjetao? Čini se da je prilično ujednačen. S druge strane Apple vrijedi skoro dvostruko kao MS. Za zamisliti se. Zbog čega je tako? Da li je to samo fenomen koji će uskoro prestati?

 

Balmer nije napravio ništa revolucionarno tijekom svog mandata. Drugi su ubirali vrhnje i plijenili pažnju. Propustili su biti prvi u dosta novih tehnologija i sad se grčevito bore s konkurencijom. Ne sumnjam da će opstati ali nova uprava mora napraviti nešto da s MS-a skine etiketu uspavanog diva.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
protjeran
offline
Re: Je li Microsoft već odabrao CEO-a?
dejson kaže...
TranceMight kaže...

Djeluje mi totalno anemicno za CEOa tako velikog poduzeca ali ako im je konacan odabir Elop koji do dovrsetka kupnje NOKIE mora ostati di i jest, zasto ne, ovakav interni kadar ne zahtijeva nikakve promjene i samim time idealno za prijelazno razdoblje koje mora trajati sto krace.

 

Elop mi se prvi puta svidio izjavama po kojima bi se rjesio xboxa i binga... totalno razbacivanje resursa (ne mislim na novce) koje bi MS mogao iskoristiti u nekakvom zaokretu u poslovanju a ne konkurirati nekome kome se ne moze konkurirati.... 

 

MS je kao kompanija zaspala jos pred 10 godina a danas se to polako vidi i na trzistu nak ojem su sve manje relevantni, usudio bih se rec irilevantni! :))) 

Da, da a Linux je uzasno napredovao.

 

NIgdje veze, Windows je sa svakim izdanjem sve bolji i bolji, nikad stabilan kao OS X ili Linux ali svakim danom je sve blize i blize.

 

Sto se tice WP platforme, evidentno je da napreduju i to velikim koracima.

 

Sto se tice CEO-a, ne znam bas koliko je pozeljno na celo ubaciti nekoga mladog ( osim ako nije Jobs, a nije ).

 

Po meni kako je Balmer uletio Microsoft je procvjetao, da ne kazem kako je Gates otisao, sada to valja nastaviti

 

 

Linux, sta je to ?

Mislim, 80% mobilnih uredjaja je pogonjeno nekakvim androidom, neznam stvarno sto to jest, neki robot? voltron? vultus? mazinga?

 

Nigdje veze... istina ali eto i facebook i google zele alternativnim metodama tu vezu donijeti u svaki dom, poeticno ? ne, posao! :)

Windows je sve bolji, eto doma imam W8 (ne 8.1) i u desktop modu je odlican, nije se bas pokazao vrcenjem apachia/php-a (ne, nemam skype wamp bug) ali da, odlican je, surfas, skypeas.... gimpas.... oficiraŠ, super....

Napredovao ? evolvirao kao i sve sto evolvira.... super shiny, svidja mi se taj gui :P

 

WP, ocigledno napreduje, ocigledno, svakim danom, eto uskoro ce biti kao OPCIJA na android telefonima :P 

 

Elop mlad? Ovaj sa slike mlad ??? alo????

 

MS pod Balmerom procvijetao??? alo, covece, molim te odi na servis, neka komponenta ti nije dovoljno kalibrirana! :P

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Microsoft već odabrao CEO-a?
TranceMight kaže...

Linux, sta je to ?

Mislim, 80% mobilnih uredjaja je pogonjeno nekakvim androidom, neznam stvarno sto to jest, neki robot? voltron? vultus? mazinga?

 

 

Android nema puno veze sa desktop Linuxom i zapravo rade dosta stvari suprotno od Linux filozofije.

 

WP barem ima neki standard kvalitete tako da i najeftinji WP8 mobiteli (npr. Lumia 520) donose dobro smartphone iskustvo dok je u tih Androidovih 80% veliki broj low-end uredaja koji su toliko spori i nepouzdani za svakodnevno koristenje da je bolje i ne imati smartphone nego ih koristiti.

 

 

15 godina
offline
Je li Microsoft već odabrao CEO-a?

Taj famozni Stephen Elop je uspio srusiti Nokijin udio na trzistu smartfona sa 34% na 4%. Bolje da su mene postavili, manju bi stetu napravio {#}

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Microsoft već odabrao CEO-a?
TranceMight kaže...
dejson kaže...
TranceMight kaže...

Djeluje mi totalno anemicno za CEOa tako velikog poduzeca ali ako im je konacan odabir Elop koji do dovrsetka kupnje NOKIE mora ostati di i jest, zasto ne, ovakav interni kadar ne zahtijeva nikakve promjene i samim time idealno za prijelazno razdoblje koje mora trajati sto krace.

 

Elop mi se prvi puta svidio izjavama po kojima bi se rjesio xboxa i binga... totalno razbacivanje resursa (ne mislim na novce) koje bi MS mogao iskoristiti u nekakvom zaokretu u poslovanju a ne konkurirati nekome kome se ne moze konkurirati.... 

 

MS je kao kompanija zaspala jos pred 10 godina a danas se to polako vidi i na trzistu nak ojem su sve manje relevantni, usudio bih se rec irilevantni! :))) 

Da, da a Linux je uzasno napredovao.

 

NIgdje veze, Windows je sa svakim izdanjem sve bolji i bolji, nikad stabilan kao OS X ili Linux ali svakim danom je sve blize i blize.

 

Sto se tice WP platforme, evidentno je da napreduju i to velikim koracima.

 

Sto se tice CEO-a, ne znam bas koliko je pozeljno na celo ubaciti nekoga mladog ( osim ako nije Jobs, a nije ).

 

Po meni kako je Balmer uletio Microsoft je procvjetao, da ne kazem kako je Gates otisao, sada to valja nastaviti

 

 

Linux, sta je to ?

Mislim, 80% mobilnih uredjaja je pogonjeno nekakvim androidom, neznam stvarno sto to jest, neki robot? voltron? vultus? mazinga?

 

Nigdje veze... istina ali eto i facebook i google zele alternativnim metodama tu vezu donijeti u svaki dom, poeticno ? ne, posao! :)

Windows je sve bolji, eto doma imam W8 (ne 8.1) i u desktop modu je odlican, nije se bas pokazao vrcenjem apachia/php-a (ne, nemam skype wamp bug) ali da, odlican je, surfas, skypeas.... gimpas.... oficiraŠ, super....

Napredovao ? evolvirao kao i sve sto evolvira.... super shiny, svidja mi se taj gui :P

 

WP, ocigledno napreduje, ocigledno, svakim danom, eto uskoro ce biti kao OPCIJA na android telefonima :P 

 

Elop mlad? Ovaj sa slike mlad ??? alo????

 

MS pod Balmerom procvijetao??? alo, covece, molim te odi na servis, neka komponenta ti nije dovoljno kalibrirana! :P

 

Ovdje jedino tvoj smisao za konverzaciju nije dobro kalibriran.

 

alo???? i te gluposti molim te ostavi za ulicu jer ovdje takav zargon nije bas najadekvatniji.

 

Da, malo sam pogrijesio, nisam citirao, a trebao sam drugog forumasa koji je rekao da treba ubaciti mlade ljude. Nisam mislio na ELOP-a.

 

Android na mobilnim uredjajima, znam, istina, sve je OK, u pravu si. Govorim o desktop platofrmi kad spominjem Linux. Ne govorim o geek-ovima nego o obicnim desktop korisnicima, ljudi koji znaju sta im treba ce nabaciti slackware ili neku ozbiljnu distru ovisno o zadacima za koje im je potrebna, kod mene se web serveri vrte na Centos.u, oni koji misle da znaju sta im treba ce nabaciti Ubuntu da vide ( kako to radi ) itd..... Najveci broj kupaca, obicni korisnici ce ipak uzeti windows.

 

Moja supruga i pola porodice i ne zna da postoji linux. Malo ih zna i da postoji windows, kcerkica nije cula nikad za windows jer koristi jabuku, mala je jos za shell-a.

 

Moj racunar i laptop je druga prica, ne znaju ga ni upaliti kako treba.

 

Ovo sa Balmerom je moja neka pretpostavka koja nije mozda ni tacna, ali zasigurno ne zasluzuje da se zargonski izrazim "istresanje" ali eto sta je tu je.

It's so deep how can you be so shallow
15 godina
protjeran
offline
Re: Je li Microsoft već odabrao CEO-a?
dejson kaže...

Android na mobilnim uredjajima, znam, istina, sve je OK, u pravu si. Govorim o desktop platofrmi kad spominjem Linux. Ne govorim o geek-ovima nego o obicnim desktop korisnicima, ljudi koji znaju sta im treba ce nabaciti slackware ili neku ozbiljnu distru ovisno o zadacima za koje im je potrebna, kod mene se web serveri vrte na Centos.u, oni koji misle da znaju sta im treba ce nabaciti Ubuntu da vide ( kako to radi ) itd..... Najveci broj kupaca, obicni korisnici ce ipak uzeti windows.

 

Moja supruga i pola porodice i ne zna da postoji linux. Malo ih zna i da postoji windows, kcerkica nije cula nikad za windows jer koristi jabuku, mala je jos za shell-a.

 

 

Ne mozes vagati isto kako bi vagao pred 15 godina... danas smo u post PC eri.... era u kojoj postoje korisnici FBa, postaju, slikaju, sheraju a da nemaju pojma pokrenuti racunalo.... kakvi windowsi/ubuntu... ios i android i to je sve sto znaju...

 

cinjenica je da se vremena mjenjaju a s time platforme, nove generacije, nove ideje...

 

ja sam okorijeli desktop korisnik i vjerujem da ce desktop opstati ali on vise nije mass production focus...... shvati to i samo je to bitno za davanje zakljucka, ostalo je naginjanje statistike :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Je li Microsoft već odabrao CEO-a?
TranceMight kaže...

Ne mozes vagati isto kako bi vagao pred 15 godina... danas smo u post PC eri.... era u kojoj postoje korisnici FBa, postaju, slikaju, sheraju a da nemaju pojma pokrenuti racunalo.... kakvi windowsi/ubuntu... ios i android i to je sve sto znaju...

 

cinjenica je da se vremena mjenjaju a s time platforme, nove generacije, nove ideje...

 

ja sam okorijeli desktop korisnik i vjerujem da ce desktop opstati ali on vise nije mass production focus...... shvati to i samo je to bitno za davanje zakljucka, ostalo je naginjanje statistike :)

 

Takvi korisnici koji posjeduju samo smartphone za FB i ostalo ionako nebi kupili kompjuter niti bi placali za software i servise tako da je od njih korist skoro nikakva na PC i Smartphone trzistu. 

 

Isto tako broj mobitela u kucanstvu je uvijek bio veci od broja PC-a jer se jedan PC moze djeliti a mobiteli bas i ne, takoder PC moze trajati i po 10 godina dok se mobiteli mijenjaju svako malo.

 

 

...broj poslova na racunalu se svaki dan isto povecava i osim ako ljudi odjednom ne polude i pocnu pored PC-a/Laptopa raditi na malim mobitelima i tabletima nevjerujem da ce se prava post PC era ikad dogoditi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2013 7:58 (fade).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice