Jelly Bean raste, Gingerbread dominira

poruka: 13
|
čitano: 2.659
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jelly Bean raste, Gingerbread dominira".
16 godina
offline
Jelly Bean raste, Gingerbread dominira
Iskreno...... Posjedujem Samsung Galaxy S Plus v. 2"3"6 mislim, i ne razumijem tu statistiku , za nas obicnjake, cemu ova informacija. Misljenja, kad bi mi Samsung i dao noviji update ili verziju, onda bi porastao udjel recimo 4" x verzije. naravno i svi proizvodaci mobitela za svoje modele, naravno. Ali ne da mi Samsung.........to sve govorim, kako mi je stanje, ne zelim dirati OS mobitela i cekam proizvodacevu podrsku ili sto vec. Sad imamo situaciju da smo mi sad entuzijasti, pa sami nadogradujemo ( s znanjem oko toga) pa tu dolazimoo do promjene omjera, koja verzija je aktualna. svi mi volimo novije, jer je ljepse, bolje programiran, optimalniji (kako-tako) pa do podrske za najnovije apk Nisam ni sve rekao, igra veliku ulogu, kakav ce omjer biti koja verzija dominira. Iskreno, iz ovih razloga, ovakve informacije su mu preseravanje, nista informativno i davanke vise znacaja o niskoristi. Koliko je prodano novih mobitela, da dominira stari OS na starim mobitelima,... Nesto mi ne stima. To je moje misljenje
Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Jelly Bean raste, Gingerbread dominira
svi se hvale prodajom mobitela a Gingerbread dominira? Kako zasto ni sam Bog nezna. Iskreno ne razumijem politiku Samsunga Sonya i ostale ekipe zasto za pojedini mob bacaju van 2-3 verzije svog sustava, ako mobitel ima snagu za pokrenut i radit sa novijim ....
Sve mi to vuce na lopovluk i navlacenje da se stalno kupuje novi uredaj.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jelly Bean raste, Gingerbread dominira
Ma GB dominira samo zato jer dosta ljudi nema pojma sta je nadogradnja ni kako to uciniti!
16 godina
neaktivan
offline
Jelly Bean raste, Gingerbread dominira
Ajde vi meni objasnite kako da ja svoj GB tablet dignem na nesto drugo na legalan nacin? NIKAKO jer je proizvodjac u medjuvremenu izdao 10 novih tableta, a sve sa ciljem da postojeci bacim i kupim novi. LOPOVLUK I PREVARA!!!!!!
Zasto Google nije napisao Android na nacin da se to moze? Ja bi prvi platio razliku u cijeni raznih prava da se maknem sa smeca zvanog GB.
Ajde pravedna i brizna EU daj kazni Google sto me Android nije pitao koji browser zelim koristit, sto mi ne dozvoljavaju stavit novu verziju, sto iz dana u dan sve vise i vise aplikacija ne podrzava GB....
Zamislite sto bi bilo da MS ne dozvoli upgrade ili bilo kakvu drugu instalaciju na PC.
 
13 4 hvala 0
13 godina
offline
Jelly Bean raste, Gingerbread dominira

Meni je najzalosnije sto sad sam malo pratio ces i mwc i jos uvijek vidim mnogo uredaja koji dolaze s ics-om, mislim gluposti. Novi uredaji a vec outdateani.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jelly Bean raste, Gingerbread dominira

To je zato što razvoj novog mobitela, od prvih ideja i specifikacija do dolaska na tržište, tipično traje između 15 i 18 mjeseci, od čega tri do četiri mjeseca otpadaju na testiranje operatera mobilne telefonije radi li mobitel ispravno na njihovoj mreži (certifikacija).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2013 10:32 (hrx).
13 godina
offline
Re: Jelly Bean raste, Gingerbread dominira
hrx kaže...

To je zato što razvoj novog mobitela, od prvih ideja i specifikacija do dolaska na tržište, tipično traje između 15 i 18 mjeseci, od čega tri do četiri mjeseca otpadaju na testiranje operatera mobilne telefonije radi li mobitel ispravno na njihovoj mreži (certifikacija).

 

Dobro i? Znaci jb je izasao u 6. mj i oni u ovih 9mj nisu mogli prilagodit mobitel novom softwareu koji zapravo nije ni toliko drukciji.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Jelly Bean raste, Gingerbread dominira
gamer34 kaže...
hrx kaže...

To je zato što razvoj novog mobitela, od prvih ideja i specifikacija do dolaska na tržište, tipično traje između 15 i 18 mjeseci, od čega tri do četiri mjeseca otpadaju na testiranje operatera mobilne telefonije radi li mobitel ispravno na njihovoj mreži (certifikacija).

 

Dobro i? Znaci jb je izasao u 6. mj i oni u ovih 9mj nisu mogli prilagodit mobitel novom softwareu koji zapravo nije ni toliko drukciji.

mogli su ali ne zele jer kad bi to uradili ljudi nebi imali razloga za kupnju novog uredaja

12 godina
protjeran
offline
Re: Jelly Bean raste, Gingerbread dominira
Drazen kaže...
Ajde vi meni objasnite kako da ja svoj GB tablet dignem na nesto drugo na legalan nacin? NIKAKO jer je proizvodjac u medjuvremenu izdao 10 novih tableta, a sve sa ciljem da postojeci bacim i kupim novi. LOPOVLUK I PREVARA!!!!!!
Zasto Google nije napisao Android na nacin da se to moze? Ja bi prvi platio razliku u cijeni raznih prava da se maknem sa smeca zvanog GB.
Ajde pravedna i brizna EU daj kazni Google sto me Android nije pitao koji browser zelim koristit, sto mi ne dozvoljavaju stavit novu verziju, sto iz dana u dan sve vise i vise aplikacija ne podrzava GB....
Zamislite sto bi bilo da MS ne dozvoli upgrade ili bilo kakvu drugu instalaciju na PC.

Bas ti je Google najvise kriv sto se proizvdjac tvojeg tableta nije udostojio napravit upgrade za tvoj komad Kineske plastike, uostalom nitko te nije silio da uzmes bas taj model bas tog prozvodjaca kao sto te nitko nije ni silio da uzmes bas onaj temeljen na Androidu - na trzistu tableta nitko nema monopol tako da zakon slobodnog trzista regulira ovakve situacije, ovaj put te xy "zahjebo" al slijedeci put vise nece, uzmes od konkurecije i AMEN.  btw za cca duplo dobijes vrhunski iPad, jer da "prljavi, zli, pohlepni..." Apple godinama sav svoj svoj hardweraj kvalitetno suporta, a ako ti se ni ova solucija ne svidja za cca jos duplo dobijes kvalitetan Pro tablet {#}

 

Najlakse je a uzet najjeftiniji sranje koje se nudi i onda naricat nad kletom sudbinom jer te prljavi Google "zahjebo".

 

p.s. MS ne dila uokolo PCije nego softwer kojeg onda i propisno naplati, a usporedba ti je ionako promasena a o ovom mozemo ponovom raspravljat onog dana kad si budes mogao doma slozit kakav tablet iz dijelova dostupnih na nabava.net

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2013 14:24 (R4sput1n).
16 godina
offline
Jelly Bean raste, Gingerbread dominira

Nije u pitanju nikakav lopovluk ljudi moji. Imate proizvod koji ste osobno odabrali i kupili bez obećanja u njegovu besmrtnost. Na proizvođaču je, ovisno o cjenovnom rangu uređaja koji posjedujete i generalnoj poslovnoj praksi, da procjeni isplativnost nadogradnje koju mi korisnici uvijek sa (ponekad pretjeranom) željom iščekujemo. Apple svojim pristupom, iako drugačijim, nije ništa bolji. Masno naplaćuje svoju eskluzivu na sve što ima prefiks "i" i diktira tempo kojim će ponekad i za banalan napredak prodati novih x milijuna uređaja. Realnost je da iako uz nadogradnje iOS-a koje u puno duljem periodu prate i starije uređaje, na tim istim starijim uređajima često imate ograničenu funkcionalnost čak i kad po proceseorskoj snazi izvedivost novina nije upitna... Lopovluk i krađa?! NE, ne može ti ukrasti od onog na što si pristao kupnjom, može te samo natjerati da se zaželiš nečeg novog. Po mom mišljenju ako dođete u posjed bilo čega što vrti Android 4+ nemate zašto kukati o nedostatku nadogradnji jer tu već Androidu gotovo ništa ne nedostaje. A nadogradnje opet ipak prate top uređaje tako da su i oni sa perjanicama donekle pokriveni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2013 16:34 (Jazzer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Jelly Bean raste, Gingerbread dominira

Lijepo je sto dobijemo neki od nas update... Ali ne znam zasto se neki bune. Jel Microsoft daje update za Win besplatno?

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jelly Bean raste, Gingerbread dominira
logik kaže...

Lijepo je sto dobijemo neki od nas update... Ali ne znam zasto se neki bune. Jel Microsoft daje update za Win besplatno?

  Ne daje ali bar imas mogucnost upgradea, a kod SVIH mobilnih uredjaja NEMAS.

 

Koliko "pravih" firmi je izdalo upgrade sa GB na 4.x?

Koliko ce "pravih" firmi izdat upgrade sa 4.x na 5 ili 6?

Moj odgovor je nijedna ili par njih. Prvenstveno mislim na uredjaje jer i velike firme zanemaruju dobar dio uredjaja.

 

Jedan izuzetak, meni poznat, je Apple koji nadogradjuje gotovo sve.

 

Inace je danas taktika sto vece i suludije prodaje kako bi odredjeni sto vise zaradili. Namjerno se rade losi uredjaji i ne upgradeaju ih samo da bi kupili novi. Telefoni su savrsen primjer teskog konzumerizma. Dodatno, da bi zastedili koju kn prodajete dusu vragu na 24 mjeseca i placate vise nego sto trebate.

11 godina
neaktivan
offline
Jelly Bean raste, Gingerbread dominira

ja imam ugovor na 24 mjeseca .... placam 150kn mjsecno i 2-3 nas telefonira .... taman mi ispadne tako da .... ta tarifa mi je taman

 

EDIT: da nebude off ..... zelim rec da to sta ne daju na flag ship uredaje od prosle godine upgrade  je lopovluk .... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 14:42 (nix2811).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice