Četrdeset godina inovacija

poruka: 12
|
čitano: 2.325
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Četrdeset godina inovacija".
12 godina
neaktivan
offline
Četrdeset godina inovacija

Eeeee, ta nostalgija{#}.

Imal ko na forumu da se sjeća elektronskih cjevi{#}.

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
 
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Četrdeset godina inovacija

Kad vidim kako danas moji baka i djed gledaju na računalo, baš me zanima hoću li i ja u njihovim godinama tako gledati na neku spravu.

Nevjerojatno je kako je tehnologija napredovala u 40 godina.. 350 000 puta povećanje perfomansi.. Zamislite da je sve tako brzo napredovalo..


Sve me strah pomisliti na budućnost i što nas čeka..

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Četrdeset godina inovacija

Sumnjam da ću biti kao danas stariji tako informatički 'nepismen', jer odrastam 's tehnologijom', a i dalje će tako biti. Počeo sam od malih nogu. {#}

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Četrdeset godina inovacija

Elektronske cijevi, tranzistori, integralna kola, mikroprocesori, i sve to u 40 god., niti jedna oblast nije ovkavom brzinom napredovala, a tek od 4004-4 bita, danas me strah i reći :)

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
12 godina
offline
Re: Četrdeset godina inovacija
PLASMAorLCD kaže...

Sumnjam da ću biti kao danas stariji tako informatički 'nepismen', jer odrastam 's tehnologijom', a i dalje će tako biti. Počeo sam od malih nogu. {#}

Možda.. Ja već sada gubim korak sa najnovijim tehonologijama u svijetu računala. Nemam pojma na kakvim su arhitekturama danas rađeni najjači procesori ni ništa. Da, čuo sam za SB, i znam ponešto o svemu, ali ne znam kao što sam nekad to znao i pratio.

Neki dan sam gledao cijene na ADM-u i ušokirao se koliko moja "pila" iz 2007. skoro ništa ne vrijedi.

 

Kako napreduju kamere, projektori? Čujem Sony izbacio 4k projektor - pa što je to 4k?? Odakle sad on? Pa googlam malo, pa čitam - reko kad prije? 4k? Ja nemam ni fullHD, ma ni HD..

A moji su doma još uvijek na VGA i prastarom Sony Trinitron televizoru iz 98.

 

Još uvijek doma tipkam na CRT-u, bez obzira na 3 LCD-a doma jer mi je bolja slika.. I onda pogledam novu generaciju LCD-ova, pa to je stvarno bolje od mog CRT-a.. A nije uvijek tako bilo :S

 

Jesam li ja tako brzo ostario ili je tehnologija tako brzo napredovala?

 

Bez uvrede, najbolja namjera :)

Ako ovako nešto izjavljuješ, ili si još uvijek dosta mlad pa tehnologiju pratiš samo zadnji 5-6 godina i još uvijek nisi doživio pauzu od godinu dana praćenja, ili stvarno uživaš u praćenju toga svega - i svaka ti čast - svatko ima svoj hobi :)

 

Napravi pauzu od godinu dana u praćenju tehnologija, pa se vrati i vidi koliko je sve drugačije :)

A pauza dođe, kad tad :)

 

13 godina
offline
Četrdeset godina inovacija

tehnologija je napredovala, al ljudska vrsta nije evoluirala ništa u zadnjih desetak i više tisuća godina. Iz ove perspektive još je nevjerojatnije koliko su stari gric ili rimljani ili egipćani, etrušćani etc bili inovativni i inteligentni. Izračunati radius planete, zapravo uopće zaključiti da je okrugla i mnogo što drugo prije krista i bez ikakvih pomagala ... i onda upališ tv i na tv se od jutra do sutra vrte idoli i reality show i trash glazba ... :D

 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Četrdeset godina inovacija

Čestitke Intelu.!!!.svakako Flagship u IT industriji..{#}

 

i koja slika...

 

jezgra procesora..

 

 

i prvi desktop..

 

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Četrdeset godina inovacija

"Povodom obljetnice Intel daje..." - ja mislio dijele procesore dzabe hehe...sala..u svakom slucaju cestitke Intelu na dugoj tradiciji...

........
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Četrdeset godina inovacija

Lijepe slike... :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Četrdeset godina inovacija
EchoOne kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Sumnjam da ću biti kao danas stariji tako informatički 'nepismen', jer odrastam 's tehnologijom', a i dalje će tako biti. Počeo sam od malih nogu. {#}

Možda.. Ja već sada gubim korak sa najnovijim tehonologijama u svijetu računala. Nemam pojma na kakvim su arhitekturama danas rađeni najjači procesori ni ništa. Da, čuo sam za SB, i znam ponešto o svemu, ali ne znam kao što sam nekad to znao i pratio.

Neki dan sam gledao cijene na ADM-u i ušokirao se koliko moja "pila" iz 2007. skoro ništa ne vrijedi.

 

...Da ne zauzima čitavu stranicu...

 

 

Naravno da ne znam i ne pratim sve (sumnjam da je i moguće u današnje vrijeme ^^), ali recimo spomenuo si projektore i 4K rezoluciju - nisam ni ja znao što je, ali sam saznao zahvaljujući internetu i današnjoj širokoj dostupnosti informacija.

 

A rekao si i da nemaš još čak ni HDa, a ono već tamo nekakva 4K rezolucija. Ali opet znaš što je to 4K rezolucija, na to sam mislio. 

Mislim da je nemoguće ostati u toku s time i mijenjati sve svakih par mjeseci (jedino da imam jedan imam obrok dnevno i uz slične mjere štednje. :) )

 

Ma kakva uvreda.

Mes que un Club! FCBarcelona!
12 godina
neaktivan
offline
Četrdeset godina inovacija

Ja imam Xeon četverojezgreni procesor star godinu dana, a sad će već mobiteli imat četverojezgrene. Naravno, nije to ni blizu mojim preformansama... ali svejedno. Za par godina bude moj procesor već zastario, jer budu osmerojezgreni na 4 GHz-a za 1.5k kn

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Četrdeset godina inovacija

Naravno, cestitke Intelu ali nemojmo zaboraviti i na druge dijelove elektronike koji su se takodjer razvijali. Npr, mogli bi zboraviti kompletan GSM, WiFi i slicno da nije bilo razvoja VF tranzistora. Takodjer power elektronika (tranzistori snage) bez koje danas ne bi bilo malih ispravljaca, elektricnih auti i drugog.

Ah, kada se sjetim svojih prvih programa pisanih u assembleru, bolje receno hex kodu, za Z80/6502. Se sjecate Galaksije? Koja sam cuda delao sa tim cudom {#}

 

Velikoj vecini danas je lako jer uopce ne vodi brigu o brzini i memoriji. Zato uvijek "pljujem" po danasnjim programima i "programerima" koji uzmu Flash i naprave odlicne stvari. Nazalost, posljedica je da moramo imati sve brze i brze kompjutere kako bi mogli vrtiti tako napisane programe.

 

Osim Intela nemojmo zaboraviti TI (Texas Instruments) koji je napravio prvi IC, te ARM kojem dugujemo danas svima dostupne smartphonove i tablete. Sto i kako ce biti sutra ne znam, ali znam da ce se nastaviti sr...nje oko patentiranja svake moguce "gluposti", silnih tuzakanja i sve vise i vise loseg softwarea (nazalost sumnjam da ce HTML5 donjeti ista dobra).

 
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice