Ballmer o eri Windowsa

poruka: 42
|
čitano: 6.907
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ballmer o eri Windowsa".
16 godina
odjavljen
offline
Ballmer o eri Windowsa

Frajer je odvratan ali je u pravu!

Freak Show Inc.
 
10 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ballmer o eri Windowsa

Oni u Appleu govore o kraju PC-ere (u što ne vjerujem) a on govori kako nije kraj Windows ere (što je skoro pa 100 % sigurno jer nevjerujem da će takva firma propast pa makar radili OS za kalkulatore : )

 

Ja ne mislim da su oni u Appleu uopće ikad mislili na Microsoft kad su govorili o tome, nego samo o stolnim računalma.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2011 7:19 (razorst3).
 
0 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa

samo je pitanje vremena kad će se dežurni trolovi javit sa objašnjenjima kako ballmer nije u pravu i kako su windowsi već propali

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
Ballmer o eri Windowsa

Problem je u tome sto svi gledaju Windowse kao consumer/home OS. Nitko se ne sjeti spomenuti koliko utjecaj Windowsi imaju u poslovnom svijetu gdje Apple-a uopce nema. Windowsi po kucama su i onako uglavnom piratizirane verzije.

 
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Ballmer o eri Windowsa

microsoft nema konkurenciju... sve ostalo su jalovi pokušaji da se progura neki alt OS.. no contest :)

Beware of the MamićTrollFejs
Moj PC  
8 5 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Ballmer o eri Windowsa

Što se kućnih računala tiče, Apple se zaista jako počeo gurati.

Od svih brandova računala, imaju najveći rast. Tržišni je udio još uvijek relativno malen.

 

Što se poslovnog okruženja tiče, tu vrijede druga pravila. 

widoze imaju monopol i tome se za sada na nazire kraj. 

 

Osobno, volio bih kada bi u tom korporativnom svijetu bilo više šarolikosti

i međusobne kompatibilnosti, a ne da smo osuđeni na win+office kombinaciju.

Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
Ammadeus kaže...

Osobno, volio bih kada bi u tom korporativnom svijetu bilo više šarolikosti

i međusobne kompatibilnosti, a ne da smo osuđeni na win+office kombinaciju.

Uvijek imas Linux + OO. 

16 godina
protjeran
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa

Naravno da imam, ali misliš da imam izbor čime ću raditi 

na poslu? :)

15 godina
offline
Ballmer o eri Windowsa

Zali se sefu.

 
4 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Ballmer o eri Windowsa

Eh, dobra...{#}

I da, zaboravio sam reći da nije samo stvar windowsa.

A sav onaj softver koji je rađen isključivo za win platformu?

Pogotovo koji koriste velike institucije?

 

Vrlo je teško pomiriti to na različitim platformama.

Razvoj na takav način poskupljuje izradu softvera,

tako da mislim dok se ideja nekakvog "oblak" računalstva ne uozbilji i konkretizira,

osuđeni smo na windoze.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ballmer o eri Windowsa
Mene osobno čudi niska razina zastupljenosti OpenSource rješenje u javnoj upravi, te niska doza developera.
Ono što se gura u prvi plan po pitanju uvođenja OpenSource rješenja je kao prevelika složenost pri obavljanju nekih jednostavnih rutina te nedostatak prilagođene programske podrške, što ja osobno smatram i kritički odbacujem iz razloga što gledano samo s OS layera danas postoji Linux distribucija koje su za neki "normalan" rad kud i kamo jednostanije za rad od npr. MS OS platformi , a u nekom osnovnom urdskom paketu OO je čisto dovoljan alat. Što se tiće prilagođenih aplikacija npr. za računovodstvene servise tu moram priznat da kod nas još nisam naišao na neki aplikacijski set prilagođen domaćim potrebama.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
Ammadeus kaže...

Vrlo je teško pomiriti to na različitim platformama.

Razvoj na takav način poskupljuje izradu softvera,

tako da mislim dok se ideja nekakvog "oblak" računalstva ne uozbilji i konkretizira,

osuđeni smo na windoze.

Oblak ce pojeftiniti izradu sw, ali ces ti kao krajnji korisnik imati vise troska. Jednostavnije je kupiti OS nego ga iznajmljivati na dulji niz godina.

16 godina
protjeran
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa

Možeš malo objasniti? Kako u cloudu krajnji korisnik ima veći trošak?

Ne vidim zašto se ne bi mogla kupovati licenca za sofver koji će raditi u cloudu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
Ammadeus kaže...

Možeš malo objasniti? Kako u cloudu krajnji korisnik ima veći trošak?

Ne vidim zašto se ne bi mogla kupovati licenca za sofver koji će raditi u cloudu.

 

Recimo jedan realan primjer , neki dan sam imao prezentaciju tCloud usluge za posl. korisnike i prezentaciju MS kampanje za unajmljivanje SW, naime sve je to super  i lijepo ozgleda, ali kako kaže tnakir, kada baciš papire na stol i uzmeš digitron ispadne jeftinije kupiti sw odmah nego rentati isti .

Ja sam osobno zatražio i uspio dobiti odobrenje za  tCloud , ali ne u smislu da se sve migrirana na Cloud već samo neki dio poslova.

14 godina
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
cekpi kaže...

samo je pitanje vremena kad će se dežurni trolovi javit sa objašnjenjima kako ballmer nije u pravu i kako su windowsi već propali

A oni trolovi koji govore kako je Ballmer u pravu i da windowsi nisu propali?

Da ne govorim o onim trolovima koje druge nazivaju trolovima zato jer se njihovo mišljenje kosi sa njegovim?

:)

 

.....da mi je znati kako čovjek kao Ballmer, da ne kažem šta je, može doći na vrh jedne od najvećih kompanija svijeta

MIKROBLOG: Weekendt is ON | http://www.youtube.com/watch?v=kcB6SgkG4AE
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2011 9:19 (KIKI3ooo).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
Ammadeus kaže...

Možeš malo objasniti? Kako u cloudu krajnji korisnik ima veći trošak?

Ne vidim zašto se ne bi mogla kupovati licenca za sofver koji će raditi u cloudu.

 uzmi za primjer t-com ict usluge di te cloud windowsi dođu 150kn mjesečno, svaki mjesec s druge strane ako kupuješ windowse oni te dođu jednokratno oko 1000kn pa sad računaj nekon koliko vremena ti nestaje isplativost oblaka

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
Ballmer o eri Windowsa

Vele da je prilagodljivost   osnovna karakteristika windowsa,e pa to je još jedna stvar gdje je Linux bolji od windowsa!

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Ballmer o eri Windowsa

Jucer sam instalirao ubuntu 11.10 preko wubija. Sad ga imam u dual bootu s windowsima. Moram reći da sam oduševeljn, sučelje podsjeća na macovo (sto je dobro), os je jako brz, a uključeni libra office je odličan. Ja nisam primjetio da nesto fali libra officeu, a da to microsoft office ima. Evo, ovaj post sada pisem na Ubuntu-u.

 

 

Long live FREE!!!

The cake is a lie!
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
g12356 kaže...

Vele da je prilagodljivost   osnovna karakteristika windowsa,e pa to je još jedna stvar gdje je Linux bolji od windowsa!

U ćemu je još bolji Linux od Win, živo me zanima (stvarno :)?

MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=kcB6SgkG4AE
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
KIKI3ooo kaže...
g12356 kaže...

Vele da je prilagodljivost   osnovna karakteristika windowsa,e pa to je još jedna stvar gdje je Linux bolji od windowsa!

U ćemu je još bolji Linux od Win, živo me zanima (stvarno :)?

  Svemu!

 

Kernel se efikasnije izvršava.

Free je,ali ne free kao besplatno pivo.

Sigurniji je i to ne samo zato jer ima manje virusa napisanih za njega.

U većini slučajeva je besplatan i kao besplatno pivo.

...Mogao bih tako dalje ali nemam vremena.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
Friday kaže...

Frajer je odvratan ali je u pravu!

ne cijeni se čovjeka po izgledu nego po djelima

14 godina
neaktivan
offline
Ballmer o eri Windowsa

@g12356

da ne velimo da s linuxom dobiš i mogućnost istovremenog slanja dva posta {#}

kod mene normalno radi.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2011 9:52 (cekpi).
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
cekpi kaže...

@g12356

da ne velimo da s linuxom dobiš i mogućnost istovremenog slanja dva posta {#}

  A ne,nažalost se moralo pisati sa windoza...da je bilo sa Linuxa,došao bi mi pingvin i zašamario me i rekao mi da sam ja nesavršeni dio sustava ''Računalo-Korisnik''.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
Ammadeus kaže...

 

Osobno, volio bih kada bi u tom korporativnom svijetu bilo više šarolikosti

i međusobne kompatibilnosti, a ne da smo osuđeni na win+office kombinaciju.

 Win je stvarno jako tesko zaobici u poslovnom svijetu, ali office i nije tako tesko. Ako se zelis maknuti od win i svog win sw onda si sam sebi ipak napravio veliki problem, tj. otezao si si zivot (poslovni), ali OOo ili Libre ne otezavaju zivot tako jako, maknes MS Office, stavis OOo ili Libre i zapravo (nakon malog perioda prilagodbe) nemas drugih problema ili su toliko beznacajni da ih se moze zaboraviti. Forisiranje drugog OS, osim Win nazalost jos nije dobra  i prakticna poslovna politika u HR...

davor07
13 godina
neaktivan
offline
Ballmer o eri Windowsa

a čujte, i ja bi da držim 10% tržišta, a ballmer da drži ostalih 90%, rekao da smo došli u post windows eru, ovo ono

mogu se ovi neki mrzitelji javljat, žalit, radit šta hoće...

 

windows ostaje zbog svoje kvalitete, a ne monopola. Trenutno ne postoje kvalitetnija rješenja za poslovne korisnike, a i obične korisnike. Kad dođe nešto bolje to bi moglo i ugroziti windows, do tad mogu ovi jebivjetri pričat šta hoće :D

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
davor07 kaže...
Ammadeus kaže...

 

Osobno, volio bih kada bi u tom korporativnom svijetu bilo više šarolikosti

i međusobne kompatibilnosti, a ne da smo osuđeni na win+office kombinaciju.

 Win je stvarno jako tesko zaobici u poslovnom svijetu, ali office i nije tako tesko. Ako se zelis maknuti od win i svog win sw onda si sam sebi ipak napravio veliki problem, tj. otezao si si zivot (poslovni), ali OOo ili Libre ne otezavaju zivot tako jako, maknes MS Office, stavis OOo ili Libre i zapravo (nakon malog perioda prilagodbe) nemas drugih problema ili su toliko beznacajni da ih se moze zaboraviti. Forisiranje drugog OS, osim Win nazalost jos nije dobra  i prakticna poslovna politika u HR...

OO ili Libre se bas ne da integrirati sa drugim servisima koje nudi MS i koji se koriste u poslovnom svijetu. Npr SharePoint.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer o eri Windowsa
g12356 kaže...
KIKI3ooo kaže...
g12356 kaže...

Vele da je prilagodljivost   osnovna karakteristika windowsa,e pa to je još jedna stvar gdje je Linux bolji od windowsa!

U ćemu je još bolji Linux od Win, živo me zanima (stvarno :)?

  Svemu!

 

Kernel se efikasnije izvršava.

Free je,ali ne free kao besplatno pivo.

Sigurniji je i to ne samo zato jer ima manje virusa napisanih za njega.

U većini slučajeva je besplatan i kao besplatno pivo.

...Mogao bih tako dalje ali nemam vremena.

 Sve je to u redu što si rekao. Ali sada kada gledamo "naše korisnike" kojih imamo u jednoj firmi 60, i žele Mail Server, DNS i File Server(primjer), Exchange Server kada je podignut ja se ne trebam brinuti dali će se svim Mailovi biti na svome mjestu, netrebam podešavati na svakom računalu POP-SMTP, kontakte,  dovoljno je samo pokrenuti outlook i sve je tu:), Daleko od toga Linux je kvalitetan sustav, ali kada radiš kao sys admin gledaš kako bi posao brže završio, a i ni korisnici nežele da ti provodeš radi jednoga Mail Acc 3sata, Kao što sam rekao Linux je kvalitetan sustav ali u nekim stvarima Windowsi su na višoj razini. Moje osobno mišljenje

14 godina
neaktivan
offline
Ballmer o eri Windowsa

za sva ta rentanja i mjesecne pretplate krivim wow, da nije bilo njih, ne bi svjet vidio da su ljudi spremni placat 10 dollara mjesecno za sw.... samo je pitanje vremena kad cemo za os placat na mjesecnoj ili polugodisnjoj razini, a cloud je sam korak prema tome

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Ballmer o eri Windowsa

Nije sam apple, google, te ostali velikani PC trzista, su odavno zapecatili sudbinu Windowsa. U narednih deset godina nece nit bit bitno koji OS gonis, sve ce ionako biti na Apps i Cloud,  HTML-u. Windowsi su svakako proslost, jer se nemogu prilagoditi novinama na trzisnoj utakmici, tko zna ukoliko dovedu nekoga malo sposobnijeg od ovog t/supka pa mozda i opstanu. Intel / M$ kombinacija /dominacija ce nestat kao zaprega i kocija. 

e.......
 
1 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ballmer o eri Windowsa

obecavaju, obecavaju da se se WP uzdici, a nikako da im to uspije :P

goricanec
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice