AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

poruka: 21
|
čitano: 2.443
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa".
15 godina
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa
Znači ipak se aplikacije za android prodaju bolje od onih za iOS kad se uzme prodaja na amazonu i googlu zajedno. Zanimljivo...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

Na temelju koje informacije iz gornjeg članka si donio tako "hrabar" zaključak?!

 

U članku se uopće ne govori o broju prodanih aplikacija nego o generiranom profitu po prodanoj aplikaciji.

16 godina
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

A kakav utjecaj te vijesti imaju na prodaju OS-a, odnosno uređaja s njima?
Svi znam Apple politiku i večinsku klijentelu. Podaci nimalo ne čude. I da je 100 puta veća razlika u prodaji, ne bi utjecala na mene kod odabira uređaja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

kad je vecina aplikacija na playu besplatna,  onda nema svugdje mogucnost kupnje aplikacija s playa, ali svejedno google s oglasima na besplatnim aplikacijama zaradi vise nego apple 

hobi:moj-android.net
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

Mislim da je u članku greška, jer u tekstu stoji "Flurry Analytics je obavio istraživanje i procjene koje pokazuju da je čak i na vlastitom polju, Google izgubio, jer je Amazon AppStore ostvario čak 89% zarade iTunes AppStorea, a Google Play samo 23%.", kao da se navedeni procenti odnose na ukupne prihode pojedinih storeova, dok na slici gde su ti isti procenti navedeni stoji "Prihod po aktivnom korisniku". Dakle, prosečan korisnik iPhonea potroši na AppStoreu malo više nego prosečan korisnik Amazonovog Storea i četiri puta više nego prosečan korisnik Play Storea.

Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa
Appovi za Android su uglavnom besplatni ko recimo Angry Birds i onda se kroz njih vrte reklame = slabija prodaja appova.

Jos jedno u nizu beskorisnih istrazivanja.
13 godina
neaktivan
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

Jednostavno objašnjenje... aplikacije za iOS su overpriced kao i sami uređaji za koji su namijenjene...

Everybody seems to think I'm lazy, I don't mind, I think they're crazy, Running everywhere at such a speed, Till they find, there's no need.
Moj PC  
10 2 hvala 0
16 godina
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

Manje više. Trenutno imamo dva preovlađujuća modela naplate, jednokratno plaćanje i besplatno preuzimanje sponzorisano pomoću reklama. Ako razvijaš sopstvenu aplikaciju, dobro je da znaš gde koji model naplate prolazi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

Ovdje se ne radi o istraživanju "čiji je duži", nego o profitabilnosti aplikacija svojim programerima. Pri tome su se bazirali na najpopularnije programe koje postoje na sve tri trgovine i to, koliko sam shvatio (ali ne iz ovog Copy-Paste uratka), na in-app-purchase (koji generira najviše prihoda programerima) tako da su možda obuhvaćene i besplatne aplikacije.

 

Slijedom gore navedenog ispada da je članak sasvim beskoristan onima koji ni htjeli znati "čiji je veći", ali je zato izuzetno interesantan programerima i programerskim firmama.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa
Autor teksta ne razmišlja o tome da se za neke potrebne funkcije iOS-a treba platiti....nema besplatnih verzija igara uz plaćene....time su prislili kupce.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa
Mitch kaže...
Autor teksta ne razmišlja o tome da se za neke potrebne funkcije iOS-a treba platiti....nema besplatnih verzija igara uz plaćene....time su prislili kupce.

Nema besplatnih verzija uz placene?

Svaki developer je izbacio "demo" ili "lite" verziju uz placenu, tj. svaki koji drzi do sebe.

 

Androidu nije problem sami OS, niti je ovo natjecanje ciji je veci. Androidov problem je piratluk, zato i gubi developere. Problem je i fragmentacija, no uz jednostavno piratiziranje sadrzaja, ekipa nema razloga placati za nesto sto skine i postavi na mob u roku od 2min.

I ne shvacam prepirku u vezi ovih brojki. Osim ukoliko ne posjedujete dionice Applea i/ili Googlea.

 

Meni osobni ni iz dzepa, niti u dzep.

15 godina
offline
Re: AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa
da, al na tim sugavim lite verzijama nemozes nista
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
protjeran
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

Pa u tom i je poanta lite ili demo verzija. Imas ogranicenja, ali vidis otprilike sta tocno dobijes. Pa ako ti se svidja, kupuj full, ako ne, jbg, nitko te ne tjera na shopping.

Ti bi demo verzije sa svim opcijama koje ima placena verzija? I ja bi :D

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa
jumboY kaže...

Pa u tom i je poanta lite ili demo verzija. Imas ogranicenja, ali vidis otprilike sta tocno dobijes. Pa ako ti se svidja, kupuj full, ako ne, jbg, nitko te ne tjera na shopping.

Ti bi demo verzije sa svim opcijama koje ima placena verzija? I ja bi :D

pa u tome je problem, tebi se sviđa pa moraš kupit (tu te tjeraju :)

ko bi bio lud pa nasumično kupovao appove

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
protjeran
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

Nitko me ne tjera. Sam odlucujem dal cu nesto kupiti, ili ne.

A osobno mislim da je posteno platiti developeru za njegov trud, posebice kad su u pitanju mobilne aplikacije koje su dosta jeftine. Ne idu mi u glavu ljudi koji radi 0,99$ pale torrente. Smijesno i zalosno.

Najskuplji app koji imam platio sam oko 10$, sve ostalo imam od 0,99$ uglavnom, pa sve do 1,99$. Bolesno visoke cijene, ne mogu vise ni kruha kupit radi silnih troskova na ove appove :)

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

Na androidu imaš puno besplatnih appova, bez ograničenja, od drugih developera, koje zamjenjuju, i to manje više dobro, appove koji se moraju platiti.

Truth is the truth hurts ... Don't you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa
AxLiNa kaže...

Na androidu imaš puno besplatnih appova, bez ograničenja, od drugih developera, koje zamjenjuju, i to manje više dobro, appove koji se moraju platiti.

 

I? Kakve veze to što tvrdiš ima sa temom članka?!

 

Zar je tako teško shvatiti da se ovdje ne govori o tome tko čega ima više ili manje, jesu li skuplje ili jeftinije iOS ili Android aplikacije, jesu li bolje-lošije, veće-manje, rumenije-zelenije...

 

Ovdje je samo riječ o tome da programeri (pojedinci ili firme) daleko više zarađuju od aplikacija koje nude na Apple Store-u za iOS, nego od (u nekim slučajevima istih) aplikacija na Google-ovom Store-u za Android. Dok je Amazone primjer da i Android aplikacije mogu donositi prihod sličan kao na Apple Store-u, ali Google jednostavno nema odgovarajuću strategiju (barem za sada) kojom bi to postigao. 

 

Naravno da je za korisnike bolje da prođu jeftinije, ali za developere nije, a poanta svega je da je ovo jedan razlog više da developeri odustaju od pisanja programa za Android i orjentiraju se na druge (za njih) profitabilnije platforme. 

 

Za korisnike (a ni za Google) to ne bi bilo dobro, pa sam prilično siguran da će Google ipak pronaći način da stimulira programere za daljnje širenje baze programa.

15 godina
neaktivan
offline
AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa

Smiješno mi je kako dobar dio komentatora nema pojma o App Storeu ali ih to ne sprječava da prosipaju izmišljotine.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa
Random. kaže...

Smiješno mi je kako dobar dio komentatora nema pojma o App Storeu ali ih to ne sprječava da prosipaju izmišljotine.

Pa ista stvar je s onima koji nemaju pojma o Google Playu pa komentiraju.

Kaj se tiče androida, developeri zarađuju prodajući aplikacije, a zarađuju  i na besplatnima jer google plaća svim developerima u čije aplikacije stavlja oglase.

hobi:moj-android.net
15 godina
offline
Re: AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa
Random. kaže...

Smiješno mi je kako dobar dio komentatora nema pojma o App Storeu ali ih to ne sprječava da prosipaju izmišljotine.

Ti pričaš o AppStoreu ili App Storeu?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: AppStore tri puta dohodovniji od Google Playa
nsoul kaže...
Random. kaže...

Smiješno mi je kako dobar dio komentatora nema pojma o App Storeu ali ih to ne sprječava da prosipaju izmišljotine.

Pa ista stvar je s onima koji nemaju pojma o Google Playu pa komentiraju.

  Ne, nije ista stvar. U temama o prodavaonicama aplikacija za Android zaluta možda 3 forumaša koji nemaju pojma o Androidu.

Kada se piše o App Storeu, 30% komentara su izmišljene  nebuloze  od osoba koje nikad nisu provele više od 5 minuta na App Storeu.

 

Mitch kaže...
Random. kaže...

Smiješno mi je kako dobar dio komentatora nema pojma o App Storeu ali ih to ne sprječava da prosipaju izmišljotine.

Ti pričaš o AppStoreu ili App Storeu?

  App Store.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice