Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

poruka: 84
|
čitano: 14.361
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Gallu kaže...

Danas je HR članica EU i NATOa.

 Danas nismo ni novčića platili te Rafale.

 

Geopolitička situacija se začas promijeni, ne uvijek nabolje. A na tu promjenu utječe i stanje na terenu.

Ili misliš da je ratovanje na Evropskom kontinentu zauvijek završeno?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Da. Mislim da je ratovanje na europskom terenu zauvijek završeno.
10 godina
neaktivan
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

 

Ono sto nitko ne pita kako ce obrazovni sustav u Hrvatskoj reagirati na ovakav tehnoloski napredan sustav i na potrebe koje ce se otvorit na koristenju i odrzavanju tog sustava.

Ovo je jedan od tehnicki najneprednijih sustava u Hrvatskoj. Mislim jednom kad dođe

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Gallu kaže...
Da. Mislim da je ratovanje na europskom terenu zauvijek završeno.

 Osim u Ukrajini.

I na Cipru mozda.

I Kavkazu, ali Kavkaz je i tako granica Europe i Azije pa ga ne moramo racunati u Europu. Ali kako Ukrajinu izbacit iz Europe pa da tvoja tvrdnja bude tocna?

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Gallu kaže...
Da. Mislim da je ratovanje na europskom terenu zauvijek završeno.

 

Zašto je baš sada završilo, a ne recimo u vrijeme Rimskog Carstva?

 

 Imaš li predodžbu koliko dugo je zauvijek? Misliš i da će EU i NATO zauvijek trajati? Tko je mogao predvidjeti Brexit prije desetak godina?

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Recept za Mocart kugle je, za razliku ove "države", vrijedan obrane.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
robogo kaže...
Recept za Mocart kugle je, za razliku ove "države", vrijedan obrane.

 Vojska ne brani državu nego građane.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
online
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Koliko kroasana i bageta može nositi jedan avion?

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Brexit je imao blagoslov od USA. U vrijeme rimskog carstva nisu postojali mehanizmi sanlcija koji postoje danas, a i ratovanje je tada bilo poželjno :)
16 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Ne može nam niko ništa, jači smo od sudbine.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Gallu kaže...
Brexit je imao blagoslov od USA.

 Kakve to veze ima? Trumpova vanjska politika je bila otrežnjenje koliko lako Evropa može ostati bez njihove zaštite. Ni raspad SSSRa, ni raspad Jugoslavije, kao ni Brexit se nije moglo predvidjeti. Tako ni ti danas ne možeš predvidjeti što će biti za 10 ili 20 godina.

 

Gallu kaže...
U vrijeme rimskog carstva nisu postojali mehanizmi sanlcija koji postoje danas, a i ratovanje je tada bilo poželjno :)

 Poanta je da je ono trajalo stoljećima i činilo se vječnim, a već ga preko tisuću godina nema. Ništa nije vječno, pogotovo ne države i savezi.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

rec da je nemoguce da dode do rata je neozbiljno i opasno razmisljanje. naravno da bi mi htjeli da nikad vise ne dode do rata ali nikad se ne zna. 

rusija sutra popizdi i ude u sporazum s kinom i potrga nato savez u roku pola godine, a kad bi se takav sukob desio, najmanje o kom bi nato savez brinuo je hrvatska i zastita iste. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

kakvi idioti, troše pare bespotrebno umjesto da ulažu još da se svugdje provuče optika ili da daju svima mjesečno novce tijekom ove pandemije, ali ne, bolje potrošiti bilijun eura na ratne avione jer rat je jako blizu .

Moj PC  
1 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
texas.bug kaže...
Gallu kaže...
Da. Mislim da je ratovanje na europskom terenu zauvijek završeno.

 Osim u Ukrajini.

I na Cipru mozda.

I Kavkazu, ali Kavkaz je i tako granica Europe i Azije pa ga ne moramo racunati u Europu. Ali kako Ukrajinu izbacit iz Europe pa da tvoja tvrdnja bude tocna?

 Bosna, Kosovo, Sjeverna Makedonija... Katalonija? Sjeverna Irska?  

3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Da totalno drugačija situacija. O tome i govorim. Mir za vrijeme rimskog carstva i danas se ne mogu uspoređivati
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 18:33 (Gallu).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Visak kaže...

Napokon smo riješili jednostavniju stavku, no piloti su važnija komponenta od samog aviona. Dobar pilot se ne nalazi na tržištu kao avion, pa kupiš koliko ti treba, nego ga moraš odškolovati. A to ne znači samo naučiti ga da leti, jer je ogromna razlika između vrhunskog i osrednjeg. Ovi avioni su u slučaju rata bačen novac ako ih ne lete stvarno dobri piloti. A to pak znači (osim ostalih preduvjeta) dovoljno sati naleta i dovoljno gađanja, što je sve skupo.

 

Nigdje se ne spominje idu li s avionima i one hi-tech kacige.

 HMD? Postoji i za mig-21, ali nikad nije kupljeno za hrvatske pilote.

Kazu da ga francuzi umjesti multirole zovu omnirole.
"Multirole" avioni mogu biti upotrebljeni za vise razlicitih misija dok ovaj avion moze izvrsiti vise razlicitih zadataka u jednoj misiji, zbog toga "Omnirole"
Rafale ima vrlo mali radarski odraz, manji nego F-16

Ne samo piloti, nego cijela potpora, skolovanje. To je pravi posao, savladati tehniku, ovladati avionom.

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
3 godine
protjeran
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Nemože tu ništa obrazovani sustav pripreme za kviz. Mogu samo gledat, divit se i plakat.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Kao prvo... "Baš mi je drago da portal kao BUG objavljuje ovakve članke koje nemaju nikakve veze sa tematikom tog portala" 🤮

Kao drugo, "Baš nam je to trebalo u ovoj situaciji kad se nema novaca"...

Kao treće, "bolje ne komentirati"

🤣🤣🤣
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 19:16 (Hmeljovsky).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Gallu kaže...
Tada bila je totalno druga politička situacija. Jugoslaviju nitko nije napao.
A i Srbija nije imala puno za izgubiti ratovanjem.
Danas je HR članica EU i NATOa. Nitko nas neće napasti. Sankcije bi za bilo koju državu bile katastrofalne. Kao što sam i u prijašnjem postu napisao. Kome bi palo na pamet napraviti ekonomski suicid?

A zaboravio si na dio da ako želiš biti član NATO-a i EU-a preuzimaš i neke obveze koje si dužan ispuniti.

Nema ništa đabe, jednostavno ne možeš biti dio tima a da ne sudjeluješ sa opremanjem vojske.

Tako da nas je kad tad čekala obveza da kupimo i avione.

 

13 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Hmeljovsky kaže...
Kao prvo... "Baš mi je drago da portal kao BUG objavljuje ovakve članke koje nemaju nikakve veze sa tematikom tog portala" 🤮

Kao drugo, "Baš nam je to trebalo u ovoj situaciji kad se nema novaca"...

Kao treće, "bolje ne komentirati"

🤣🤣🤣

 Ima veze sa tehnologijom.

Avioni nam trebaju, sadašnji idu 2024. u penziju, nemožeš tek onda krenuti u nabavu, ne dobivaju se borbeni avioni u roku mjesec dana.

Kao što je netko u jednoj drugoj temi komentirao, kamate su za države trenutno vrlo niske, sada je najbolja prilika za investicije.

11 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
evincar kaže...

A zaboravio si na dio da ako želiš biti član NATO-a i EU-a preuzimaš i neke obveze koje si dužan ispuniti.

ma nato u kratkom roku može postati ništa, pogotovo za male članice poput nas

idiot poput trumpa je jasno pokazao kako amere zapravo boli piton za bilo koga osim njih

 

neki su i 80-ih mislili da je rat na području europe više nezamisliv, pa znamo dobro kako je završilo

naqši susjedi su sve samo ne okrenuti miru, a uz vječnu podršku rusije lako mogu postići da se nato i velike sile uzdrže od djelovanja u strahu od sibirskog medvjeda

i eto ti sranja začas, dogodilo se to za 5, 20 ili 50 godina, vrag nikad ne spava na balkanu

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 20:34 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
picajzla0707 kaže...
evincar kaže...

A zaboravio si na dio da ako želiš biti član NATO-a i EU-a preuzimaš i neke obveze koje si dužan ispuniti.

ma nato u kratkom roku može postati ništa, pogotovo za male članice poput nas

idiot poput trumpa je jasno pokazao kako amere zapravo boli piton za bilo koga osim njih

 

neki su i 80-ih mislili da je rat na području europe više nezamisliv, pa znamo dobro kako je završilo

naqši susjedi su sve samo ne okrenuti miru, a uz vječnu podršku rusije lako mogu postići da se nato i velike sile uzdrže od djelovanja u strahu od sibirskog medvjeda

i eto ti sranja začas, dogodilo se to za 5, 20 ili 50 godina, vrag nikad ne spava na balkanu

Pa u tom slučaju onda je još bolje da ulažemo u vojsku tj. da imamo modernu tehniku i obučene vojnike.

Svi znamo kako je bilo ratovati sa lovačkim puškama i embargom (koje su nam nametnule naše drage članice EU) dok nas je JNA napadala sa svim dostupnim sredstvima.

3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Ma jasno je meni to da moramo izdvajati određen dio novca za obranu... I da moramo imati nešto na nebu za zaštitu svojeg neba isto kao što štitimo i more.
Ono što je bit mog originalnog posta je da sumnjam da bi nas u ovoj situaciji itko napao. Imali mi avione ili ne. A da se i desi nevjerojatni scenarij da nas netko i želi napasti - kome bi se oduprijeli s 12 aviona?
8 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Pa.....

Odupirali smo se (su se) i onda kad nismo imali niti jedan.....

Veci ce problem biti pronaci kriticnu masu koja bi uopce zeljela ratovati (ili je to u stanju) nego pronaci s cime ce ratovati, no to je vec neka druga tema.....

Jos neznam kad ih tocno dobivamo, barem prvi primjerak?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 21:01 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
2024.
16 godina
moderator
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Damir22 kaže...

Jos neznam kad ih tocno dobivamo, barem prvi primjerak?

 Pa piše u tekstu kojeg komentiraš...

 

https://www.bug.hr/avijacija/sluzbena-odluka-hrvatska-kupuje-dassault-rafale-f3-r-za-999-milijuna-eura-na-21643

 

...
3 godine
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Dobro i koji smo sad po naoruzanju u europi tj balkanu kad dodu avioni?

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafale F

Mislim da bi kupnja, baterija tipa "željezna kupola "koju ima Izrel bila puno bolja kupovina nego milijarda eura za 12 aviona koje ruku na srce svaka moderna PZO ruši ko od šale...BTW neznam tko bi preko močne željezne kupole preletio hrvatski zračni prostor...

Moj PC  
3 4 hvala 0
8 godina
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Nisam uocio taj podatak, mislio sam da ce odmah poslati kojega...
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Službena odluka: Hrvatska kupuje Dassault Rafa
Na Balkanu? Evo bolji smo od Bosne, Crne gore i Makedonije...
Tako da ako zaiskri s nekom od njih smo u prednosti :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice