Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k

poruka: 168
|
čitano: 30.063
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k".
13 godina
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Gallu kaže...
Nakon svega što sam ti gore napisao ti kažeš vodena para?!?!
I onda se ovi iznad čude zašto omalovažavam ljude.

"Water vapor is known to be Earth’s most abundant greenhouse gas, but the extent of its contribution to global warming has been debated. Using recent NASA satellite data, researchers have estimated more precisely than ever the heat-trapping effect of water in the air, validating the role of the gas as a critical component of climate change." - NASA - Water Vapor Confirmed as Major Player in Climate Change

3 godine
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Ok... Si pročitao cijeli članak jer ti u njemu piše upravo ono o čemu ti ja ovdje pišem.
9 godina
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Gallu kaže...
Ok... Si pročitao cijeli članak jer ti u njemu piše upravo ono o čemu ti ja ovdje pišem.

 Uzalud ti trud. Ne bi ti vjerovali ni da se cijela Hrvatska pretvori u led preko noci. 

 

“We'll go down in history as the first society that wouldn't save itself because it wasn't cost-effective.”
― Donella H. Meadows

6 godina
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Gallu kaže...
Ne sunašce, posredno ja ništa nisam rekao. Ne laprdaj. Dakle može li CO2 apsorbirati toplinu ili ne može? Dogovori se sam sa sobom. Glupost da, ako ćeš i dalje tvrditi da ne može. Super, sada kad si skužio da vlažnost ovisi o temperaturi, možda i shvaćaš da tu temperaturu podiže nešto drugo, a ne vodena para... Ili?
I? Jesmo li obrasli u te biljke više, stvarno se više ne snalazim u toj šumi. CO2 je porastao više od 50% a ja ne vidim taj tvoj porast primarne produktivnosti. I CO2 ne odlazi tako lako iz atmosfere. Prosječno se zadržava 500tinjak godina.

Kad ne znas o cemu govoris bacas pizd... "Dogovori se sam sa sobom?" Konkretno odgovori koji plin ima veci toplinski kapacitet vodena para ili co2?

Ja sam govorio o promjeni od  0.01% udjela u atmosferi. Tako radi znanost. Jer znas ako imas jednu cesticu i kazes da se broj povecao za 100% to zvuci wow al to su dvije cestice. 

To radi religijski kult. Znanost , kad govori globalnim utjecajima naravno govori o udjelima u atmosferi. Co2 je glavni reaktant i produkt koji uz kisik odrzava zivot na planeti. Upravo zbog prirodne samoregulacije jer odrzava zivot, udjeli u atmosferi se tisucljecima sporo mijenjaju u  ppmovima. Odlazi za 500 godina? Pa ti kao da si s Marsa pao i u skolu nogom krocio nisi. Al samo ti postaj. Pokazujes jasno kakav kult a ne znanost stoji iza karbonskih emisija.

 

 

8 godina
offline
Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k

 

Mnogo se, bre, jedu g**na ovde, zemljaci.

Panicari se, otkucavaju satovi do kraja zivota, zadnjih 20 godina otkucava nesto kao onaj doomsday clock i sl dramaturske kerefeke.

Nego, prosle godine poslom sam zavrsio u Kini, Indiji, i JAR-u izmedju ostalih. Putici, po 5-6 dana svaki, ali sokantna iskustva po pitanju vidjenog.

U Kini sam dozivio takve smogove da mi je samim disanjem u ustima ostajao metalni okus. To nisam mislio da je moguce. Kvaliteta zraka u Mumbaiju je bolja od Guangzhou-a 40% ali koje podrtine od motora koriste, koji ispusni plinovi na tim vozilima, zivi uzas. Kolicine plastike koje ljudi bacaju su sokantne, okolo gore vatre po puteljcima gdje gori ta plastika, nikoga ne boli. Cijela scena me podsjetila na Jugoslaviju u 80-im, kada smo bacali vrecice posvuda, papirice po podovima, i to je sve bilo okay. JAR je ista rupa, nema svijesti o okolisu, plastika posvuda, baca se sve i svasta, beskucnici se pokrivaju vrecama dok spavaju pored teniskih terena.

Zasto to spominjem? Radi kolicine ljudi koje tamo zive, ciste kolicine prostranstva koje oni zauzimaju i velicine njih kao oneciscivaca. A govorimo o milijardama ljudi i dobroj porciji zemaljske kugle.

Kada se to vidi uzivo zakljuci se realno da je EU sa svojih 700-injak mil stanovnika, apoteka, clean room, s izuzetkom Rumunjske, Bugarske i sl slucajeva, ali i to polako evoluira. Svejedno, nabijaju nam se takse, porezi, sile se extra rjesenja koja poskupljuju poslovanje tvrtkama, povecavaju izdatke kucanstvima, cine gospodarstvo nekonkurentnim, dok Indija, Kina i sl igraci bezbrizno posluju s jeftinijim proizvodima, imaju po defaultu jeftiniji ulaz cijena u kalkulaciji, i cine nas skupim i nepotrebno zelenim. Da, nepotrebno zelenim.

Zasto to kazem? Zato sto se kroz medije nabija neki tempo, stvara se neka psihoza, kultovi pale krizeve i traze vjestice u borbi za cistocu Djevice Marije, pardon, "Ultimativno Cistog Planeta™" kao ideala, dok s druge strane, 95% planeta boli patlidzan za te i takve stvari. Mozda ih i ne boli ali nesto se bas i ne poduzima previse oko toga.

S druge strane, s tom i takvom psihozom i troskovima zivota i poslovanja, kroz medije se guraju te neke ratnohuskacke i bratoubilacke zelene price da se opravdaju cisto politicki potezi kojima nas se mice od izvora jeftine energije, i to se pakuje u neki paket koji samo suckeri i gledaoci CNN-a jos puse. A to su prevelike brige politike za planet ili briga politike za malog covjeka.

Jer su oni, jelte, tako dobri i plemeniti, i brinu da svi budemo sretni i veseli na livadama cvjetnim. Budimo, molim Vas, odrasli.

Nazalost realnost je drugacija i ruznija a iskoristava nas se vrlo dok mediji trube neke pjesmice koje ne bi trebala gutati ni vrticka populacija. Jesen stize, nafta skace, a s njom i troskovi zivota. A Amerika i dalje kupuje Rusku naftu. I direktno i indirektno. Europa se gura u mulj iz cisto drugog razloga, a sve ove zalopoljke u desetercu i krokodilske suze smo vec vidjeli, ali u drugim varijantama.

 
7 0 hvala 2
9 godina
offline
Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k

Znanost nije kult, nego je kao kult doživljavaju oni koji je ne razumiju, ne razumiju ni znanstvene argumente ni znanstvenu metodologiju - a usto misle da se na ovakvim forumima mogu riještiti problemi koje znanstvenici ne mogu pravo riješiti ni najsloženijim metodama istraživanja (da nije tako ne bi istraživali). Ono što najviše mući protivnike globalnog zatopljenja je nesnalaženje u vremenu. Stotinu i stotinu milijuna godina nije isto. Koncenracija CO2 u zraku je tokom geoloških razdoblja varirala, no problem je što je do povišenja razine CO2 došlo naglo, djelovanjem čovjeka, pa se  biološki sustavi ne mogu  prilagoditi - stoga im prijeti uništenje. Zbog istog razloga ne mogu reagirati geološki sustavi koji reguliraju koncentraciju CO2. Ne znam koliku pamet treba imati da se to shvati. Kad uđemo u kadu polako puštamo toplu vodu. Da odmah uđemo, opekli bismo se. 

 
7 3 hvala 1
2 godine
online
Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k

Ne vrijedi profesore.

Ili što bi "im" Zaratustra rekao; "Niste dovoljno bogati da bih vas darivao"

合氣道 Još dok je tu bio Ademi i Orša, protivnicima se stezala knedla u grlu, a koljena klecala kao da plešu brejk dens...@PzKpfw
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 6:02 (Zaporožac).
 
5 3 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Batista kaže...

Teski sam zagovaratelj eko politika, ali onih razumnih.

Ovakvi clanci su nista drugo nego propaganda iz Davosa kao i fakin Covid idiotarija.

 

Posjecivao sam BUG zbog odmora od takvih clanaka no prodrlo se i u ovaj kutak sa tom agendom gdje se ljudima skace po glavi od covida do CO2 footprinta...

Cekam samo stavite banner u duginim bojama pa da odjavim account.

 nisi pazio na nastavi

 

https://www.bug.hr/internet/koliko-kupujemo-online-34794

 

6 godina
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
danen kaže...

Znanost nije kult, nego je kao kult doživljavaju oni koji je ne razumiju, ne razumiju ni znanstvene argumente ni znanstvenu metodologiju - a usto misle da se na ovakvim forumima mogu riještiti problemi koje znanstvenici ne mogu pravo riješiti ni najsloženijim metodama istraživanja (da nije tako ne bi istraživali). Ono što najviše mući protivnike globalnog zatopljenja je nesnalaženje u vremenu. Stotinu i stotinu milijuna godina nije isto. Koncenracija CO2 u zraku je tokom geoloških razdoblja varirala, no problem je što je do povišenja razine CO2 došlo naglo, djelovanjem čovjeka, pa se  biološki sustavi ne mogu  prilagoditi - stoga im prijeti uništenje. Zbog istog razloga ne mogu reagirati geološki sustavi koji reguliraju koncentraciju CO2. Ne znam koliku pamet treba imati da se to shvati. Kad uđemo u kadu polako puštamo toplu vodu. Da odmah uđemo, opekli bismo se. 

 Ono sto muci kult je razum. Povecanje je bilo u ppmovima,  co2 prije 500 godina i danas ima isto tj.  0.04% u atmosferi. O kakvom onda povecanju govorite?

 

Dakle nista u odnosu na vodenu paru pa tako kako i vodena para i co2 djeluju preko istog staklenickog  efekta to povecanje u ppmovima nema nikakav utjecaj na zagrijavanje zemlje.

Jel uopce jasno koliko je more i koliki utjecaj ima?

Opet co2 je dobar za zivot i potice rast biljaka. Napad na co2 je napad na sva ziva bica na planeti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 7:12 (Hoggy).
9 godina
offline
Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k

Ni bez vode nema života. To ne znači da se u vodi ne možeš utopiti, niti da jake kiše ne unštavaju usjeve. 

 
3 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će

Baš si poseban slučaj jelda? :)
Tvoje riječi - H2O apsorbira toplinu, a CO2 ne. Kasnije si to preoblikovao na to da H2O ima veći temperaturni kapacitet, ali si opet napisao da CO2 ne apsorbira toplinu. I onda meni tu nešto govoriš da ne znam što pričam :D
Da, nisu svi školu za posebne završili kao ti. Toliko baljezganja na jednom mjestu to je strašno. Sve informacije su javno dostupne, ali ti živiš u nekom paralelnom svemiru gdje misliš da si najpametniji, a ono prava bukva.

Stvarno mi nije jasno kako ne shvaćaš da vodena para ne može povećati temperaturu zemlje. Ne može njena koncentracija biti veća ako nešto drugo prije ne poveća temperaturu. Objašnjavanje tebi je isto kao objašnjavanje jednogodišnjaku. gleda tupo i dalje drvi po svom...
https://www.google.com/amp/s/climate.nasa.gov/news/2915/the-atmosphere-getting-a-handle-on-carbon-dioxide.amp

Govoriš o smanjivanju emicija CO2 ravno kao da se želi počiniti genocid, al baš me zanima kako su ljudi uspjevali preživjeti sa 270ppm CO2 prije industrijske revolucije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 8:35 (Gallu).
3 godine
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Gebirgs kaže...

 

Mnogo se, bre, jedu g**na ovde, zemljaci.

Panicari se, otkucavaju satovi do kraja zivota, zadnjih 20 godina otkucava nesto kao onaj doomsday clock i sl dramaturske kerefeke.

Nego, prosle godine poslom sam zavrsio u Kini, Indiji, i JAR-u izmedju ostalih. Putici, po 5-6 dana svaki, ali sokantna iskustva po pitanju vidjenog.

U Kini sam dozivio takve smogove da mi je samim disanjem u ustima ostajao metalni okus. To nisam mislio da je moguce. Kvaliteta zraka u Mumbaiju je bolja od Guangzhou-a 40% ali koje podrtine od motora koriste, koji ispusni plinovi na tim vozilima, zivi uzas. Kolicine plastike koje ljudi bacaju su sokantne, okolo gore vatre po puteljcima gdje gori ta plastika, nikoga ne boli. Cijela scena me podsjetila na Jugoslaviju u 80-im, kada smo bacali vrecice posvuda, papirice po podovima, i to je sve bilo okay. JAR je ista rupa, nema svijesti o okolisu, plastika posvuda, baca se sve i svasta, beskucnici se pokrivaju vrecama dok spavaju pored teniskih terena.

Zasto to spominjem? Radi kolicine ljudi koje tamo zive, ciste kolicine prostranstva koje oni zauzimaju i velicine njih kao oneciscivaca. A govorimo o milijardama ljudi i dobroj porciji zemaljske kugle.

Kada se to vidi uzivo zakljuci se realno da je EU sa svojih 700-injak mil stanovnika, apoteka, clean room, s izuzetkom Rumunjske, Bugarske i sl slucajeva, ali i to polako evoluira. Svejedno, nabijaju nam se takse, porezi, sile se extra rjesenja koja poskupljuju poslovanje tvrtkama, povecavaju izdatke kucanstvima, cine gospodarstvo nekonkurentnim, dok Indija, Kina i sl igraci bezbrizno posluju s jeftinijim proizvodima, imaju po defaultu jeftiniji ulaz cijena u kalkulaciji, i cine nas skupim i nepotrebno zelenim. Da, nepotrebno zelenim.

Zasto to kazem? Zato sto se kroz medije nabija neki tempo, stvara se neka psihoza, kultovi pale krizeve i traze vjestice u borbi za cistocu Djevice Marije, pardon, "Ultimativno Cistog Planeta™" kao ideala, dok s druge strane, 95% planeta boli patlidzan za te i takve stvari. Mozda ih i ne boli ali nesto se bas i ne poduzima previse oko toga.

S druge strane, s tom i takvom psihozom i troskovima zivota i poslovanja, kroz medije se guraju te neke ratnohuskacke i bratoubilacke zelene price da se opravdaju cisto politicki potezi kojima nas se mice od izvora jeftine energije, i to se pakuje u neki paket koji samo suckeri i gledaoci CNN-a jos puse. A to su prevelike brige politike za planet ili briga politike za malog covjeka.

Jer su oni, jelte, tako dobri i plemeniti, i brinu da svi budemo sretni i veseli na livadama cvjetnim. Budimo, molim Vas, odrasli.

Nazalost realnost je drugacija i ruznija a iskoristava nas se vrlo dok mediji trube neke pjesmice koje ne bi trebala gutati ni vrticka populacija. Jesen stize, nafta skace, a s njom i troskovi zivota. A Amerika i dalje kupuje Rusku naftu. I direktno i indirektno. Europa se gura u mulj iz cisto drugog razloga, a sve ove zalopoljke u desetercu i krokodilske suze smo vec vidjeli, ali u drugim varijantama.

 

OK,

Na što su te tim zeleim politikama prisilili da moraš raditi, a tebi je to jako pokvarilo kvalitetu života?

14 godina
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
danen kaže...

Znanost nije kult, nego je kao kult doživljavaju oni koji je ne razumiju, ne razumiju ni znanstvene argumente ni znanstvenu metodologiju - a usto misle da se na ovakvim forumima mogu riještiti problemi koje znanstvenici ne mogu pravo riješiti ni najsloženijim metodama istraživanja (da nije tako ne bi istraživali). Ono što najviše mući protivnike globalnog zatopljenja je nesnalaženje u vremenu. Stotinu i stotinu milijuna godina nije isto. Koncenracija CO2 u zraku je tokom geoloških razdoblja varirala, no problem je što je do povišenja razine CO2 došlo naglo, djelovanjem čovjeka, pa se  biološki sustavi ne mogu  prilagoditi - stoga im prijeti uništenje. Zbog istog razloga ne mogu reagirati geološki sustavi koji reguliraju koncentraciju CO2. Ne znam koliku pamet treba imati da se to shvati. Kad uđemo u kadu polako puštamo toplu vodu. Da odmah uđemo, opekli bismo se. 

Bilo tko može odbrusiti onom drugom da ne razumije bez ikakve argumentacije, već imamo jednog takvog ovdje.

Osoba koja se bavi znanstvenim istraživanjem nije toliko glupa da će izaći s konačnim rezultatom van, jer to znači da će financije za istraživanje stati. Onaj tko plaća će zavrnut pipu, jer imamo "odgovor". Ne režeš granu na kojoj sjediš.

 

Povećana koncentracija CO2 je prezentirana kao problem. Ali se s time toliko manipulira, da je to za izrigat se. Većina planete je prekrivena vodom, imaš hladne i tpole morske struje... to je sve okarakterizirano kao "nebitno". Činjenica je da se klima stalno mijenja i mijenjala bi se i bez čovjeka. Netko je odlučio podijeliti klimatske promjene na dobre i loše. Dobre su one od prije, a sve nove su loše i treba ih naplatit. Svaka promjena je uzrokovala gubitak nekih vrsta, jer se neki mogu prilagoditi, neki ne. Sahara je rezultat klimatskih promjena, ali je to "dobra" promjena jer ju nemaš kome naplatit. Današnji stručljaci postavljaju dozvoljenu brzinu klimatskih promjena, što je presmiješno. Da vulkani počnu izbacivati veću količinu plinova, koja bi imala za posljedicu opet neke promjene, ista ta znanost bi rekla "to je normalno", ali kad čovjek to napravi, e to ćemo naplatit i kaznit.

 

Ovo s kadom je urnebesno. Natoči u kadu vodu temperature 99C, pa mi reci koliko sporo si ulazio da se ne opečeš.

14 godina
offline
Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k

Mišljenja sam da nitko ne spori utjecaj "čovjeka". Problem je što jedan mali dio ljudi zagađuje i onda pametuju ostalima da bi trebali jesti skakavce i kupovat telefone bez punjača. Ili "reciklirat" platisku.

 

Carbon footprint - izmišljotina British Petrola. Recikliranje plastike - također izmišljotina i prevara naftnih kompanija i američkih tvornica pića (coca cole itd). Od nas 10, dvoje zaprlja kao ostalih 8 - ali ajmo pošteno svi jednako čistit. (Linkovi u nekom od mojih ranijih postova, ako treba stavim opet da netko ne misli da se radi o teoriji zavjere).

 

Kad jedna Amerika ili Kanada ispuštaju oko 15 tona po glavi, a mi u HR na 4.7, ne znam što se mi tu imamo zamarat glupostima. I unutar SAD ne zagađuju svi jednako tako da ni njih sve ne treba špotat. 

 

Plastiku bacajte u dvorište koka kole, znanstvene radove šaljite na sjedišta naftnih kartela. Nas sirotinju pustite na miru.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
7 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Double post.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 10:09 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
danen kaže...

.. Kad uđemo u kadu polako puštamo toplu vodu. Da odmah uđemo, opekli bismo se. 

 -loš argument (ono što se želi time dokazati).. tako se kuha žaba, tj naglo i iskoči iz lonca... no završi skuhana u tom primjeru.

-kao argument klase 2+2=4.. koji mogu navesti i tad sam u pravu za neku desetu tvrdnju?.. 

danen kaže...

Ni bez vode nema života. To ne znači da se u vodi ne možeš utopiti, niti da jake kiše ne unštavaju usjeve. 

 -u istom tonu, nastavak, nedovoljno vode rezultira sušom a tad ništa ne može opstati, bez vode nema živtota, dok u vodi ima...

 

tj pitanje čemu služe takvi 'argumenti'? dokazuju što? korelacija? ok, to su kolokvijalni primjeri-poštapalice no i moguć indikator nedostatka boljih argumenata ili kako to plastika smeta Zemlji? Pojede kit plastičnu bocu pa se udavi? .. da pojede bilo što drugo osim hrane moguć je isti rezultat, npr staklena boca pri čemu staklo nije materijl koji je ekološki problem, ne zagađuje, pojede li kit auto-registraciju (morski psi gutaju sve..) no nećemo reći da su auto-pločice eko problem.. tj problem je u neadekvatnom zbrinjavanju, tj bacanje u more.. pri čemu ne vidim zašto bi plastika bila drugačije tretirana.. a to rade mediji, plastične vrećice i pet .. ne govore o ostalim proizvodima koji jednako rade jednak problem kao spomenute auto-pločice.. ili nešto deseto...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Bez ikakve argumentacije?!
Kakav argument je vama potreban? Nije vama problem nepostojanja naših argumenata nego njihovog neprihvaćanja ako se ne slaže sa vašim ograničenim pogledom na svijet.
Kako se manipulira s povećanjem CO2, mjerenja su točna imaš ih na toliko izvora na internetu.
Ne dijeli se na dobro i loše. Dijeli se na ono što nije uzrok čovjek i na ono što je. Ako je, onda to treba i popraviti koliko je god moguće.
Morske struje nije nitko okarakterizirao kao nebitne. I držiš se te vode kao pijan plota a već koliko puta sam ti napisao da vode u atmosferi ne može biti više nego što je za određenu temperaturu. Da ciklus ide ovako - poveća se koncentracija CO2 - što povisi temperaturu atmosfere - što poveća količinu vodene pare u atmosferi - što opet uzrokuje porast temperature.
Ali ne. Tebi i tebi sličnima činjenice nisu dovoljne jer stručnjaci na fejsbuk znaju bolje.
14 godina
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Gallu kaže...
Bez ikakve argumentacije?!?
Kakav argument je vama potreban? Nije vama problem nepostojanja naših argumenata nego njihovog neprihvaćanja ako se ne slaže sa vašim ograničenim pogledom na svijet.

Znaš onu scenu gdje primitivac priđe zgodnoj ženi, popije odjeb i onda joj isfrustrirano kaže "kurvetino"?

Upravo tako se ti ponašaš, ne samo u ovoj raspravi, nego u svakoj.

 

P.S.

Don't bother, na ignoreu si.

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
ihush kaže...
danen kaže...

.. Kad uđemo u kadu polako puštamo toplu vodu. Da odmah uđemo, opekli bismo se. 

 -loš argument (ono što se želi time dokazati).. tako se kuha žaba, tj naglo i iskoči iz lonca... no završi skuhana u tom primjeru.

-kao argument klase 2+2=4.. koji mogu navesti i tad sam u pravu za neku desetu tvrdnju?.. 

danen kaže...

Ni bez vode nema života. To ne znači da se u vodi ne možeš utopiti, niti da jake kiše ne unštavaju usjeve. 

 -u istom tonu, nastavak, nedovoljno vode rezultira sušom a tad ništa ne može opstati, bez vode nema živtota, dok u vodi ima...

 

tj pitanje čemu služe takvi 'argumenti'? dokazuju što? korelacija? ok, to su kolokvijalni primjeri-poštapalice no i moguć indikator nedostatka boljih argumenata ili kako to plastika smeta Zemlji? Pojede kit plastičnu bocu pa se udavi? .. da pojede bilo što drugo osim hrane moguć je isti rezultat, npr staklena boca pri čemu staklo nije materijl koji je ekološki problem, ne zagađuje, pojede li kit auto-registraciju (morski psi gutaju sve..) no nećemo reći da su auto-pločice eko problem.. tj problem je u neadekvatnom zbrinjavanju, tj bacanje u more.. pri čemu ne vidim zašto bi plastika bila drugačije tretirana.. a to rade mediji, plastične vrećice i pet .. ne govore o ostalim proizvodima koji jednako rade jednak problem kao spomenute auto-pločice.. ili nešto deseto...

 previse propitkujes znanost i kriticki razmisljas.....ja mislim da bi ti moga bit antivakser i/ili ravnozemljas!!

3 godine
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
I u čemu je problem. Kako su znanstveni radovi loše utjecali na tvoju kvalitetu života? Što je to da te oni prisiljavaju činiti vezano za klimu a da ti ne želiš?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 10:14 (Gallu).
6 godina
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
@ihush dali zaista nisi shvatio kako @denon s onim opaskom o kuhanoj žabi...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 10:12 (ajimerej).
3 godine
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Eh neutrino, neutrino. Rugala se sova sjenici...
Pored svih dokaza ti se i dalje držiš glupe teorije i tvrdiš da si u pravu. Nadam se da znaš i ime za taj poremećaj.
I što je najtužnije onda se sablažnjavaš što te ljudi na forumu nazivaju onime što jesi.
Ps. Super što me ignoriraš kao i što ignoriraš činjenice :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 10:20 (Gallu).
15 godina
offline
Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k

u nekih susjeda (bogami i muških) sam primijetio klimakterične promjene i postali su napast. jel se to računa kao istraživanje? (trep, trept) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k

Samo milijarda pih. Ne se tresti ako smo sami sebe uništili nego mi žao svog ostalog života.

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
ajimerej kaže...
@ihush dali zaista nisi shvatio kako @denon s onim opaskom o kuhanoj žabi...

 -ok, što je danen time želio reći? .. da je 2+2=4? i to znači ... što? Svatko u post utipka što misli, zna.. glupost-zlato, povremeno oboje.. a kad nema argumenata tad idu poslovice, odnosno ovaj post je upravo ništa što se tiče konteksta teme, odnosno sve kad se vidi kako rasprave teku i što je za kog argument-činjenica ili kad krenu uvrede i etikete..

 

npr može li bez vrijeđanja, bez etiketiranja? zašto ne bi moglo? kakve veze s tim ima kuhana žaba odnosno poslovica o tome s time što je danen želio reći? Ili zato što je to danen on je implicitno nepogriješiv u pravu? .. meni to nije dobar argument nego nekritička naivnost-zasljepljenost npr autoritetom, dogma itd.. i uvjek treba kritizirati-propitkivati.. ako postoji pametan odgovor naći će se... a ako ne postoji tad je kritika-osporavanje opravdano. I to u svemu, religiji-vjeri, znanosti.. pogotovo znanosti ako se držimo temeljnih pravila, vs žutila-hypea i narudžbi biznisa-interesa koji žive od prodaje krize-straha.. pa usa kupuje rusku naftu kroz saudijce.. i svi trljaju ruke od sreće-zarade.. dok neki kvazi znanstvenik ispali 1000 tona i ostane živ..

 

-pazi ovu činjenicu.. u narednih 100 godina će pomrijeti +8 milijardi ljudi na Zemlji.. to je točno, činjenica čak i bez dokaza kojeg možemo provjeriti tek za 100god.. jer naprosto svi ljudi koji su sad živi u tom periodu će biti mrtvi, što nema nikakve veze s klimom, zagađenjem.. nego matematička-logička igra riječima i životni vijek ljudi, no ako se želi katastrofično žutilo tad će takva vijest-naslov biti na udarnim medijima.. a to je nonsens, no to se radi, tako-slično.. jer strah je biz dok su činjenice i kauzalnost manje važni, tj svako sredstvo je u ratu (i ljubavi) dozvoljeno.. pa i u bizu, novinarstvu itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 21:18 (ihush).
16 godina
online
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
Cansee kaže...
daj čovječe pa nemoj uopće čitat šta taj aldo piše, trebam oči nasapunat i isprat nakon njegovog posta

 i misliš da ćeš "progledati"? Dobar dio vas je beznadno zaslijepljen, da ne kažem baš - zadojen, ideologijom.
Nema tu pomoći... nikakva voda ni sapun to ne isperu...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 11:24 (Aldo).
9 godina
offline
Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k

Ove diskusije postaju već fanatastične! Ako kažeš nekom da ne zna, da je neuk i neinformiran, onda se to zove "etiketiranje". Ne, ovdje nije riječ o stavu, o mišljenju (koje su žene ljepše) nego o znanju. Netko zna, a netko ne zna. No problem je u tome da će onaj tko zna privatiti nove činjenice ako mu se prikažu na pravi način (tj. ako su činjenice), a neznalica će uvijek biti u pravu, jer nije kadar sagledati dubinu svoga neznanja. Pametan čovjek će uvijek priznati da netko o nečemu zna više od njega, nepametan (eufemizam!) neće. Možete li razumeti da se netkko 20 ili 30 godina bavi klimatskim promjenama, 8 sati dnevno, 200 dana na godinu, a sve što objavi prolazi strogu recenziju i kritiku njegovih, ne uvijek dobronamjernih kolega? Ne, znanstvenici nisu laprdala koja prosiplju svoju pamet na internetskim forumima, nego ljudi koji zdušno, savjesno i odgovorno rade svoj posao. Ako neko njihove rezultate krivo prezentira nije na njima krivica. 

 
6 4 hvala 1
4 godine
offline
Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će od k

U konačnici, nama su bitni političari jer oni određuju hoće li se reagirati i na koji način.

 

Rulja sluša političare jer su dobbri u manipuliranju javnog mišljenja...a političari slušaju ekonomiste.  

 

Netko je stavio na početku dobar citati o tome da ćemo biti prva generacija koja će sudbinu svih krojiti cost-benefit metodom.

 

Samo, na vagu treba staviti i trošak cijene hrane, vode, a bome i ogromnih troškova zdravstvenih usluga koje će mnogi sve više trebati. Trošak vremenskih neprilika...ali jbga, najrazvijenije zemlje su upravljane od strane idiota, nesposobnjakovića, bedaka jer pokušavaju smanjiti ovisnost o fosilnim gorivima - uzor su ovi koji se dave u smogu i prljavštini, općoj nestašici usluga koje bi trebale biti dostupne.

 

Nema mi ljepše nego u zastoju u prometu stati 5-10m razmaka iza smrdljivog dizela dok pravi muškarci nabiju branike, kako bi udahnuli parfema koji diže testosteron na 1000 ili prosvjeduju pred kućama Roma jer žive onako staroseljački paleći plastiku i odlažući otpad u dvorištima i u prirodi, bez nekakvih zelenih ideja!

 
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
danen kaže...

Znanost nije kult, nego je kao kult doživljavaju oni koji je ne razumiju, ne razumiju ni znanstvene argumente ni znanstvenu metodologiju - a usto misle da se na ovakvim forumima mogu riještiti problemi koje znanstvenici ne mogu pravo riješiti ni najsloženijim metodama istraživanja (da nije tako ne bi istraživali). Ono što najviše mući protivnike globalnog zatopljenja je nesnalaženje u vremenu. Stotinu i stotinu milijuna godina nije isto. Koncenracija CO2 u zraku je tokom geoloških razdoblja varirala, no problem je što je do povišenja razine CO2 došlo naglo, djelovanjem čovjeka, pa se  biološki sustavi ne mogu  prilagoditi - stoga im prijeti uništenje. Zbog istog razloga ne mogu reagirati geološki sustavi koji reguliraju koncentraciju CO2. Ne znam koliku pamet treba imati da se to shvati. Kad uđemo u kadu polako puštamo toplu vodu. Da odmah uđemo, opekli bismo se. 

Znanost nije kult, ali imamo tu ekipu katastrofičara koja je potpuno znanstveno (i pshički) zastranila. Njih se može i mora zvati pseudoznanstvenicima, šarlatanima, klaunovima itd. Ja ih jednostavno nazivam sektom Crkva Presvetlog Zatoplenja, jer savršeno opisuje taj pseudoznanstveni pokret koji priča samo o Smaku svijeta koji će prouzrokovati Sveta Molekula. Sveta Molekula je moj naziv za količinu CO2 koje ljudi ispuštaju u atmosferu zadnjih stoljeća. Ja je zovem Svetom, jer kako običnim ljudima predočiti te redove veličina. Ono sa malo manje od 0,03% smo skočili na malo više 0,04% u roku dva stoljeća. Od tih 0,01% ljudskih je nekoliko postotaka. Kako reći običnom čovjeku koliko je npr. 5% od j*benog 1 promila i još imati obraza mu reći da će baš to ubiti milijarde ljudi i sj*bati klimu jednog planeta!???

 

Usput kako može jedan znanstvenik, a koji je pri zdravoj pameti pravdati ovakve klaunove koji pričaju o milijardama mrtvih zbog tona Svete Molekule, iako stoji suha činjenica da nas je za 7 milijardi više pri porastu od 0,01% Svete Molekule u atmosferi i porastu prosječne temperature od 1°C. Netko tko nije zaluđen tom novom religijom bi rekao da nas porastom temperature i Svete Molekule ima sve više i da umiremo sve manje. Kako možete pravdati te šarlatane? KAKO !????

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 12:12 (memulica).
3 godine
offline
Re: Pravilo 1000 tona: milijarda ljudi umrijet će
memulica kaže...
danen kaže...

Znanost nije kult, nego je kao kult doživljavaju oni koji je ne razumiju, ne razumiju ni znanstvene argumente ni znanstvenu metodologiju - a usto misle da se na ovakvim forumima mogu riještiti problemi koje znanstvenici ne mogu pravo riješiti ni najsloženijim metodama istraživanja (da nije tako ne bi istraživali). Ono što najviše mući protivnike globalnog zatopljenja je nesnalaženje u vremenu. Stotinu i stotinu milijuna godina nije isto. Koncenracija CO2 u zraku je tokom geoloških razdoblja varirala, no problem je što je do povišenja razine CO2 došlo naglo, djelovanjem čovjeka, pa se  biološki sustavi ne mogu  prilagoditi - stoga im prijeti uništenje. Zbog istog razloga ne mogu reagirati geološki sustavi koji reguliraju koncentraciju CO2. Ne znam koliku pamet treba imati da se to shvati. Kad uđemo u kadu polako puštamo toplu vodu. Da odmah uđemo, opekli bismo se. 

Znanost nije kult, ali imamo tu ekipu katastrofičara koja je potpuno znanstveno (i pshički) zastranila. Njih se može i mora zvati pseudoznanstvenicima, šarlatanima, klaunovima itd. Ja ih jednostavno nazivam sektom Crkva Presvetlog Zatoplenja, jer savršeno opisuje taj pseudoznanstveni pokret koji priča samo o Smaku svijeta koji će prouzrokovati Sveta Molekula. Sveta Molekula je moj naziv za količinu CO2 koje ljudi ispuštaju u atmosferu zadnjih stoljeća. Ja je zovem Svetom, jer kako običnim ljudima predočiti te redove veličina. Ono sa malo manje od 0,03% smo skočili na malo više 0,04% u roku dva stoljeća. Od tih 0,01% ljudskih je nekoliko postotaka. Kako reći običnom čovjeku koliko je npr. 5% od j*benog 1 promila i još imati obraza mu reći da će baš to ubiti milijarde ljudi i sj*bati klimu jednog planeta!???

 

 

Utjecaj CO2 na porast temperatude je dobro poznat i dokumentiran, a tih "malo više od 0,04%" je skok od više od 50% najznačajnijeg antropogenog stakleničkog plina. A suprotno mogu tvrditi samo neznalice ili namjerni dezinformatori.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice