Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

poruka: 202
|
čitano: 60.331
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi".
15 godina
online
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Damir22 kaže...
Evo, poruke stigle.....

4 mobitela, naravno nisu stigle istovremeno, od prve do zadnje preko 10 minuta razmaka.

Ok, testiranje, svejedno je, no samo se nadam da ako ovo ikad bude trebalo, da necu sa 10 minuta zakasnjenja saznati da treba bjezati..... Ono, komsija vec pobjegao, ja jos nisam dobio poruku.

 
Kasnije ce ici cell broadcast, SMS je sporiji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
1 tcom, 3 tele2mach......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
@bitanga - t-mobile/com - iphone
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 12:35 (Entry Point).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

ispalo je znatno bolje od očekivanja: em nisu tulili sirenom (kao, iznimno, zbog "ispitivanja sustava poruka"), em nisam dobio nikakvu poruku. yessss ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Bitanga kaže...

Na kojoj si mreži? Neki poznanici i ukućani koji su na Tomatu nisu dobili.

 Ja sam na tomatu i isto nisam ništa dobila, al nisu dobili ni moji koji su na A1. Od 4 mobitela u kući(okolica Zaprešića) na jedan je došla poruka u 10h ko da smo u KZ županija a ostali ništa.  Nas će valjda Slovenci obavještavat. 

10 godina
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

Tomato, također ništa (još uvijek)

žena isto Tomato - dobila oko pol 1 popodne...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

 

Da, na Tomato kasne poruke očito. Neki su ih podobivali 3 sata kasnije :-)

Morat će optimirati malo :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Šta reći, koju ......
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

na A1 stigla poruka 23 minute nakon početka slanja, Telemach i dalje ništa

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

ja dobio i na privat (kendi net) i službeni (B2)...

 

obrisah...

 

jesam sad vakcinisan po PeeSu ?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 15:16 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Bitanga kaže...
NetkoNegdje kaže...
Bitanga kaže...

 

 

Kužim ja o čemu ti pričaš, ali ne kužim zašto to sad spominješ u ovom kontekstu.

Daj zbroji 2 i 2.

 

Ajde, molim te, možeš li artikulirati svoju misao umjesto što se bahatiš?

Što želiš reći?

 

 

Recept je jednostavan: prati tok razgovora, promisli o odgovorima koje pročitaš i tek onda odgovori. Kako možeš raspravljati o nečemu, a da ne znaš ništa o tome? Nemam pojma o uzgoju maslina (osim osnovnih činjenica) i nikada se ne petljam u razgovore o toj temi.

14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Bitanga kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

AML je u funkciji kod nas od 2019. (ako se dobro sjećam, ili sam početak 2020.), radi sa 112 i možda već i sa 192 (to nije bilo odmah) i šalje besplatni, "nevidljivi" data SMS sa lokacijom koju onda vidi dispečer u 112 i ako je potrebno, potvrdu lokacije od strane pozivatelja. 

 

Source: radio sa jednom od firmi koja radi sa HMP i ostalim službama i vidio jedan dio tog sustava za vrijeme nabave i testiranja.

 

Osim 112 radi i sa 192, 193, 194, 195 (služba spašavanja na moru), a čak i sa HAK-om 1987.

 I zato sam svaki put kada sam zvao 194 (hitnu pomoć) morao detaljno pojašnjavati gdje se nalazim i opet su se izgubili putem.


"AML works with Android telephones (version 4.1 and higher, with Google Play Services installed)".

14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Entry Point kaže...
Vidim neki od komentatora ovdje su i aktivni na indexovim komentarima jer su doslovno prepisani. I to oni najgluplji komentari tipa: što će to nama, potres, poplava, tko je krao i ostale proljeve od ekipe s 3 razreda srednje mukom završena.

Ontopic: Nisam dobio sms. Jel do mobitela ili nešto drugo nemam pojma.

Nisam a priori protiv takvih sustava. Samo je upitna dostava poruka. Neki su ju dobili, među njima i ja, a neki nisu. To tako ne može funkcionirati.

 

U mobitelu provjeri imaš li možda isključeno primanje takvih poruka.

15 godina
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

Osim što su nekima u Sloveniji stigle poruke i ukućanima u Zagrebu pol sata prije najavljenog, zašto nemamo ovo? https://en.wikipedia.org/wiki/Cell_Broadcast.

U SAD-u svako malo sam dobivao obavijesti o opasnosti iako nisam imao ni SIM karticu u mobitelu i svi prime istovremeno obavijesti uz dramatičan zvuk i trešnju mobitela.

 

Ako sam dobro shvatio to sada uvode uz SMS obavijesti ili samo SMS? ( onda živija Adeze)

 
0 0 hvala 0
14 mjeseci
protjeran
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

Bonbon pretplata - poruka stigla par minuta nakon podneva (Zg).

 

Bonbon prepaid feature phone - ništa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
NetkoNegdje kaže...

 

Recept je jednostavan: prati tok razgovora, promisli o odgovorima koje pročitaš i tek onda odgovori. Kako možeš raspravljati o nečemu, a da ne znaš ništa o tome? Nemam pojma o uzgoju maslina (osim osnovnih činjenica) i nikada se ne petljam u razgovore o toj temi.

 

Zato si vidim stručnjak za hitne službe, AML i način funkcioniranja kompleksnih informatičkih sustava.

Drago mi je da sudjeluješ u diskusiji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 15:55 (Bitanga).
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Bitanga kaže...
NetkoNegdje kaže...

 

Recept je jednostavan: prati tok razgovora, promisli o odgovorima koje pročitaš i tek onda odgovori. Kako možeš raspravljati o nečemu, a da ne znaš ništa o tome? Nemam pojma o uzgoju maslina (osim osnovnih činjenica) i nikada se ne petljam u razgovore o toj temi.

 

Zato si vidim stručnjak za hitne službe, AML i način funkcioniranja kompleksnih informatičkih sustava.

Drago mi je da sudjeluješ u diskusiji.

 Željan si svađe i to se jasno vidi od prvog tvog odgovora. AML postoji od 2014., a mi to uvodimo tek sada. I to poluuspješno. Možda si dio te ekipe, pa ti je ego ogreban?

 

O radu hitne službe znam ponešto, od toga da sam člana obitelj s moždanim udarom vozio sam u bolnicu (bilo je bitno zbog tzv zlatnog sata koji se inače povezuje sa srčanim udarom, ali je i ovdje bitan), da su kod srčanog udara nevjerojatno kasnili i da su kod pada starije osobe pitali može li ta osoba sama doći na hitnu (da, kada se slomiješ u poznim godinama, obavezno sam dođeš na hitnu). Imam i pozitivnih iskustava, ali su ona rjeđa. U svemu tome informatički sustav ima puno manju ulogu od ljudskog faktora koji je vječni problem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 16:05 (NetkoNegdje).
15 godina
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

još ništa. dobitna konjbinancija: xiaomi x3 + teletina namah. možda poruke šalju preko hž-a pa za tjedan dana stigne obavijest tipa "stampedo stada mamuta kreće se prema gradecu i kaptolu." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Bitanga kaže...
Hoggy kaže...
A onda ce dolaziti poruke " atomski napad s lijeva" pa cemo se svi morati baciti na pod ili pod klupe gdje god bili kao u stara vremena. Komunizam ima isti potpis kako god ga zvali. Sirenje straha, uvijek izvanredno stanje, drzavni neprijatelji , inflacija, zadiranje u obitelj i vjeru, nametanje nacina zivota, jednoumlje i kontrola medija koji su samo sredstvo propagande...zvuci poznato?

 

Vidim ti i dalje lupaš po svom već godinama :-)

Ajde ti lupi primjer za nasu zemlju di je to korisno? Potres se ne predvidja zar ne? Tako tvrde a svi drugi koji misle da mogu se sudski procesira.

Poplava? Sto bez poruke necu viditi da ce se rijeka preliti? Pozar ? Ha ha.. Uragan kojih nema, a gkede bure nisu kuce od drveta ko u americi. Tuca ? Radje da uloze u protugradne rakete koje su 80% efikasne i to rjesavale. Ali sad se pokusava zabraniti rakete da bi se tuca prodala pod klimatske promjene. Za sve sto treba imas radio, a ne ove gluposti gdje smo mi dobili poruke u dva sata razlike...a neki su dobili a nisu ni vidili. A neki nisu dobili. Sto moram mobitel uvijek nositi? Pitam se kad ce to postati obveza zbog ovakve pameti.

 

8 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
ivic55 kaže...

Osim što su nekima u Sloveniji stigle poruke i ukućanima u Zagrebu pol sata prije najavljenog, zašto nemamo ovo? https://en.wikipedia.org/wiki/Cell_Broadcast.

U SAD-u svako malo sam dobivao obavijesti o opasnosti iako nisam imao ni SIM karticu u mobitelu i svi prime istovremeno obavijesti uz dramatičan zvuk i trešnju mobitela.

 

Ako sam dobro shvatio to sada uvode uz SMS obavijesti ili samo SMS? ( onda živija Adeze)

 Idući tjedan ide cell broadcast na nekim lokacijama, ne cijela RH.

15 godina
online
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
NetkoNegdje kaže...

 Željan si svađe i to se jasno vidi od prvog tvog odgovora. AML postoji od 2014., a mi to uvodimo tek sada. I to poluuspješno. Možda si dio te ekipe, pa ti je ego ogreban?

 

O radu hitne službe znam ponešto, od toga da sam člana obitelj s moždanim udarom vozio sam u bolnicu (bilo je bitno zbog tzv zlatnog sata koji se inače povezuje sa srčanim udarom, ali je i ovdje bitan), da su kod srčanog udara nevjerojatno kasnili i da su kod pada starije osobe pitali može li ta osoba sama doći na hitnu (da, kada se slomiješ u poznim godinama, obavezno sam dođeš na hitnu). Imam i pozitivnih iskustava, ali su ona rjeđa. U svemu tome informatički sustav ima puno manju ulogu od ljudskog faktora koji je vječni problem.

 

Ok, ti si u pravu. Sve to ništa ne valja i tako treba i ostati :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Nuclear_Phoenix kaže...
ivic55 kaže...

Osim što su nekima u Sloveniji stigle poruke i ukućanima u Zagrebu pol sata prije najavljenog, zašto nemamo ovo? https://en.wikipedia.org/wiki/Cell_Broadcast.

U SAD-u svako malo sam dobivao obavijesti o opasnosti iako nisam imao ni SIM karticu u mobitelu i svi prime istovremeno obavijesti uz dramatičan zvuk i trešnju mobitela.

 

Ako sam dobro shvatio to sada uvode uz SMS obavijesti ili samo SMS? ( onda živija Adeze)

 Idući tjedan ide cell broadcast na nekim lokacijama, ne cijela RH.

 

Koliko znam trebaju prvo Google i Apple omogućit CB, da je to upaljeno po defaultu, za sad nije.

To bi trebalo tek ići na jesen sa updejtovima OSova.

Tako da ga sad može dobiti samo onaj tko ručno to omogući.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Nisam našao opciju za Test Alert ni Cell Broadcast u iOS-u. Očito je onemogućeno za našu regiju 😂
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

Telemach, u roamingu, poruka stigla u 13:26. SMS-om bi trebali slat samo poruke informativnog karaktera, ne i hitna upozorenja. Za takve stvari bi ipak trebale ići isključivo preko CB jer ga dobivaju mobiteli neovisno o mreži, kartici koja je u mobitelu i o uređaju. CB se također može isključit, pa ako netko ne želi upozorenja nek si ih isključi, da odmah riješimo tu polemiku.

 
 

Baš kao što sam napisao, očekivao sam da nećemo svi dobit poruke na vrijeme, kažem, ista situacija je bila i u Londonu, ali još gore, s CB metodom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 18:57 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Nuclear_Phoenix kaže...
ivic55 kaže...

Osim što su nekima u Sloveniji stigle poruke i ukućanima u Zagrebu pol sata prije najavljenog, zašto nemamo ovo? https://en.wikipedia.org/wiki/Cell_Broadcast.

U SAD-u svako malo sam dobivao obavijesti o opasnosti iako nisam imao ni SIM karticu u mobitelu i svi prime istovremeno obavijesti uz dramatičan zvuk i trešnju mobitela.

 

Ako sam dobro shvatio to sada uvode uz SMS obavijesti ili samo SMS? ( onda živija Adeze)

 Idući tjedan ide cell broadcast na nekim lokacijama, ne cijela RH.

 Šteta, baš bih to htio isprobati.

14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Bitanga kaže...
NetkoNegdje kaže...

 Željan si svađe i to se jasno vidi od prvog tvog odgovora. AML postoji od 2014., a mi to uvodimo tek sada. I to poluuspješno. Možda si dio te ekipe, pa ti je ego ogreban?

 

O radu hitne službe znam ponešto, od toga da sam člana obitelj s moždanim udarom vozio sam u bolnicu (bilo je bitno zbog tzv zlatnog sata koji se inače povezuje sa srčanim udarom, ali je i ovdje bitan), da su kod srčanog udara nevjerojatno kasnili i da su kod pada starije osobe pitali može li ta osoba sama doći na hitnu (da, kada se slomiješ u poznim godinama, obavezno sam dođeš na hitnu). Imam i pozitivnih iskustava, ali su ona rjeđa. U svemu tome informatički sustav ima puno manju ulogu od ljudskog faktora koji je vječni problem.

 

Ok, ti si u pravu. Sve to ništa ne valja i tako treba i ostati :-D

Ovi SMS-ovi nisu rješenje. Dovoljno je da mi mobitel bude isključen.

 

14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
Hoggy kaže...
. Sto moram mobitel uvijek nositi?

 I to i ispražnjena baterija i namjerno isključen mobitel. I onda šipak od ovakvog sustava. Ili cell broadcasta. Neki ljudi cijene svoj mir i ne žele biti dostupni 0-24h, pa isključe mobitel.

19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu
NetkoNegdje kaže...
Bitanga kaže...
NetkoNegdje kaže...

 Željan si svađe i to se jasno vidi od prvog tvog odgovora. AML postoji od 2014., a mi to uvodimo tek sada. I to poluuspješno. Možda si dio te ekipe, pa ti je ego ogreban?

 

O radu hitne službe znam ponešto, od toga da sam člana obitelj s moždanim udarom vozio sam u bolnicu (bilo je bitno zbog tzv zlatnog sata koji se inače povezuje sa srčanim udarom, ali je i ovdje bitan), da su kod srčanog udara nevjerojatno kasnili i da su kod pada starije osobe pitali može li ta osoba sama doći na hitnu (da, kada se slomiješ u poznim godinama, obavezno sam dođeš na hitnu). Imam i pozitivnih iskustava, ali su ona rjeđa. U svemu tome informatički sustav ima puno manju ulogu od ljudskog faktora koji je vječni problem.

 

Ok, ti si u pravu. Sve to ništa ne valja i tako treba i ostati :-D

Ovi SMS-ovi nisu rješenje. Dovoljno je da mi mobitel bude isključen.

 

 Za tebe ćemo posebno angažirati kućnu posjetu, ali pazi tko ti otvara vrata jer poštar uvjek zvoni dvaput.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 20:54 (SaintGriz).
6 godina
offline
Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu svi

lol, meni nije nista stiglo...

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Novi sustav uzbunjivanja u Hrvatskoj: u subotu

Ne brini... stigla je meni i tvoja, samo sam ti zaboravio javiti... jbg

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2023 20:53 (miki_the_pirat).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice