Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

poruka: 423
|
čitano: 93.217
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l".
16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
BlueMax kaže...

Nije li banka posrednik između mene i trgovca?

 

Što tebi znači "posrednik"?

Ti si taj koji kupuje. cashom ili karticom.

Kartica je nalog banci da isplati s tvog računa sredstva, bez konverzija (ako je ista valuta), bez dodatnih elemenata.

 

Kad kupuješ kriptovalutama (ili zlatom, dionicama, čvarcima, svejedno) prvo moraš kupiti kriptovalute (ili zlato, dionice, čvarke) pa onda prodati obrnutim postupkom (prvo prodati u valutu, onda platiti).

 

Em dodatno traje, em se obično plaća dodatna provizija, em nije prihvatljivo na većini mjesta.

 

Zato nisu valute.

12 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
wyks kaže...
BlueMax kaže...

Nije li banka posrednik između mene i trgovca?

 

 Što si "ti" u ovom procesu?

 Valjda kupac?

15 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
BlueMax kaže...
wyks kaže...
BlueMax kaže...

Nije li banka posrednik između mene i trgovca?

 

 Što si "ti" u ovom procesu?

 Valjda kupac?

 Ali od kuda kreće novac?

 

(Možemo se igrati zamišljenih sustava u kojima je neki tvoj financijski objekt samostalan i neovisan o ijednom drugom sustavu, pa da bude direktan, ali sadašnja tehnologija kao i opći ljudski odnosi već punih 14 godina dokazuju da je tako nešto ili nemoguće napraviti da bude istodobno i brzo i sigurno, ili ima nepotrebne korake koji proširuju sustav - jer nije baš da se može ugasiti sustav banaka i bezbrižno prijeći na nešto drugo, pogotovo ako to drugo ima strahovito puno mana)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Old Iggy kaže...
BlueMax kaže...

Nije li banka posrednik između mene i trgovca?

 

Što tebi znači "posrednik"?

Ti si taj koji kupuje. cashom ili karticom.

Kartica je nalog banci da isplati s tvog računa sredstva, bez konverzija (ako je ista valuta), bez dodatnih elemenata.

 

Kad kupuješ kriptovalutama (ili zlatom, dionicama, čvarcima, svejedno) prvo moraš kupiti kriptovalute (ili zlato, dionice, čvarke) pa onda prodati obrnutim postupkom (prvo prodati u valutu, onda platiti).

 

Em dodatno traje, em se obično plaća dodatna provizija, em nije prihvatljivo na većini mjesta.

 

Zato nisu valute.

 

Pa o situaciji kad nije domicilna valuta i pričamo. Za razliku od HRK kojom možeš "nalog banci da isplati s tvog računa sredstva, bez konverzija (ako je ista valuta), bez dodatnih elemenata."

u Hrvatskoj, sa BTC to možeš u jednoj državi više, tj dvije sveukupno (zasad). Proviziju plaćaš UVIJEK, nemoj biti toliko naivan i misliti da ti kartične kuće uslugu rade besplatno.

 

Što se tiče prihvaćanja, pa ja sam par puta probao kupiti neki hardver jer je npr Ekupi oglašavao da za mastercard daju velike popuste, a oni meni "žao nam je, samo ZABA mastercard,

vaš OTP mastercard ne prihvaćamo"...kako to? Možda jer je drugi "posrednik"?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2022 13:37 (segregator).
15 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
segregator kaže...
Što se tiče prihvaćanja, pa ja sam par puta probao kupiti neki hardver jer je npr Ekupi oglašavao da za mastercard daju velike popuste, a oni meni "žao nam je, samo ZABA mastercard,

vaš TOP mastercard ne prihvaćamo"...kako to? Možda jer je drugi "posrednik"?

 Pa zato što popust daje ZABA?

 

kakve su ovo samoevidentne očitosti koje prodaješ pod neka otkrivenja?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
segregator kaže...
Old Iggy kaže...
BlueMax kaže...

Nije li banka posrednik između mene i trgovca?

 

Što tebi znači "posrednik"?

Ti si taj koji kupuje. cashom ili karticom.

Kartica je nalog banci da isplati s tvog računa sredstva, bez konverzija (ako je ista valuta), bez dodatnih elemenata.

 

Kad kupuješ kriptovalutama (ili zlatom, dionicama, čvarcima, svejedno) prvo moraš kupiti kriptovalute (ili zlato, dionice, čvarke) pa onda prodati obrnutim postupkom (prvo prodati u valutu, onda platiti).

 

Em dodatno traje, em se obično plaća dodatna provizija, em nije prihvatljivo na većini mjesta.

 

Zato nisu valute.

 

Pa o situaciji kad nije domicilna valuta i pričamo. Za razliku od HRK kojom možeš "nalog banci da isplati s tvog računa sredstva, bez konverzija (ako je ista valuta), bez dodatnih elemenata."

u Hrvatskoj, sa BTC to možeš u jednoj državi više, tj dvije sveukupno (zasad). Proviziju plaćaš UVIJEK, nemoj biti toliko naivan i misliti da ti kartične kuće uslugu rade besplatno.

 

Što se tiče prihvaćanja, pa ja sam par puta probao kupiti neki hardver jer je npr Ekupi oglašavao da za mastercard daju velike popuste, a oni meni "žao nam je, samo ZABA mastercard,

vaš TOP mastercard ne prihvaćamo"...kako to? Možda jer je drugi "posrednik"?

 

Plačanje se uvijek vrši u valuti u kojoj je trošak nastao. Nebitno je koja je tvoja banka, kao Nijemac u HR karticom tekućeg plaćaš u kn. Tvoj račun će odmah biti terećen po tečaju banke (koji su u pravilu uvijek bolji od posrednika krptovalutama).

 

BTC nije valuta- Kad god "plaćaš" s njim prvo radsiš kupnju valute, onda tom valutom plaćaš. Kakvi su u međuvremenu tečajevi kod kupnje i prodaje ovisno o valuti, provizije i slično Bog dragi zna.

 

Zadnji primjer ti je promašen - to je akcija, ne nekakvo "posredništvo". "Posrednik", ili transakcijski sustav je isti.

16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
wyks kaže...
segregator kaže...
Što se tiče prihvaćanja, pa ja sam par puta probao kupiti neki hardver jer je npr Ekupi oglašavao da za mastercard daju velike popuste, a oni meni "žao nam je, samo ZABA mastercard,

vaš TOP mastercard ne prihvaćamo"...kako to? Možda jer je drugi "posrednik"?

 Pa zato što popust daje ZABA?

 

kakve su ovo samoevidentne očitosti koje prodaješ pod neka otkrivenja?

 

Odlično kolega, na dobrom ste putu...možda čak shvatite uskoro ko je "posrednik" u

priči (za razliku od kolege Iggy-a)

 

Izvinjavam se što moram koristiti "samoevidentne očitosti" koje nisu svima "samoevidentne očitosti"

16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
segregator kaže...
wyks kaže...
segregator kaže...
Što se tiče prihvaćanja, pa ja sam par puta probao kupiti neki hardver jer je npr Ekupi oglašavao da za mastercard daju velike popuste, a oni meni "žao nam je, samo ZABA mastercard,

vaš TOP mastercard ne prihvaćamo"...kako to? Možda jer je drugi "posrednik"?

 Pa zato što popust daje ZABA?

 

kakve su ovo samoevidentne očitosti koje prodaješ pod neka otkrivenja?

 

Odlično kolega, na dobrom ste putu...možda čak shvatite uskoro ko je "posrednik" u

priči (za razliku od kolege Iggy-a)

 

Izvinjavam se što moram koristiti "samoevidentne očitosti" koje nisu svima "samoevidentne očitosti"

  I dalje - što je tebi "posrednik"?

16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Old Iggy kaže...

 

Plačanje se uvijek vrši u valuti u kojoj je trošak nastao. Nebitno je koja je tvoja banka, kao Nijemac u HR karticom tekućeg plaćaš u kn. Tvoj račun će odmah biti terećen po tečaju banke (koji su u pravilu uvijek bolji od posrednika krptovalutama).

 

BTC nije valuta- Kad god "plaćaš" s njim prvo radsiš kupnju valute, onda tom valutom plaćaš. Kakvi su u međuvremenu tečajevi kod kupnje i prodaje ovisno o valuti, provizije i slično Bog dragi zna.

 

Zadnji primjer ti je promašen - to je akcija, ne nekakvo "posredništvo". "Posrednik", ili transakcijski sustav je isti.

 

Ne pratiš događaje koje komentiraš...u Centralnoafričkoj Republici i Salvadoru dobiješ plaću u BTC-u (ako želiš), i plaćaš

proizvod u BTC-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2022 13:43 (segregator).
15 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
segregator kaže...

Izvinjavam se što moram koristiti "samoevidentne očitosti" koje nisu svima "samoevidentne očitosti"

 ZABA u ovom slučaju daje popust trgovcu.

 

Ako plaćaš karticom druge banke - je li i dalje ZABA u lancu?

 

Kako nešto štp je opcija može biti primjenjeno na sve?

Jesu li sve banke posrednici za sve kartice?

 

Kakva je to glupa logika?

segregator kaže...
Ne pratiš događaje koje komentiraš...u Centralnoafričkoj Republici i Salvadoru dobiješ plaću u BTC-u (ako želiš), i plaćaš

proizvod u BTC-u.

 I čime ćeš platiti kad u El Salvadoru platiš svojom VISA karticom?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
wyks kaže...
 I čime ćeš platiti kad u El Salvadoru platiš svojom VISA karticom?

 

kakvo je to priglupo pitanje, nisam nikad bio u Salvadoru

 

wyks kaže...

Jesu li sve banke posrednici za sve kartice?

 

 

 

Ajme, kad te se sad Iggy dohvati...

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2022 13:57 (segregator).
16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
segregator kaže...
Old Iggy kaže...

 

Plačanje se uvijek vrši u valuti u kojoj je trošak nastao. Nebitno je koja je tvoja banka, kao Nijemac u HR karticom tekućeg plaćaš u kn. Tvoj račun će odmah biti terećen po tečaju banke (koji su u pravilu uvijek bolji od posrednika krptovalutama).

 

BTC nije valuta- Kad god "plaćaš" s njim prvo radsiš kupnju valute, onda tom valutom plaćaš. Kakvi su u međuvremenu tečajevi kod kupnje i prodaje ovisno o valuti, provizije i slično Bog dragi zna.

 

Zadnji primjer ti je promašen - to je akcija, ne nekakvo "posredništvo". "Posrednik", ili transakcijski sustav je isti.

 

Ne pratiš događaje koje komentiraš...u Centralnoafričkoj Republici i Salvadoru dobiješ plaću u BTC-u (ako želiš), i plaćaš

proizvod u BTC-u.

Je, oni su bitno za međunarodni platni promet k'o i lanjski snijeg u Saudijskoj Arabiji.

Zato im i je gore nego prije. BTW, Afričke zemlje su puno ispred ostalih kontinetata po pitanju digitalnih valuta (ne i kriptovaluta).

 

Kad tamo plaćaš "našom" karticom, plaćaš u njihovoj valuti, ne kriptovaluti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Old Iggy kaže...

Tebi sve treba crtati, sarkazam ti je nepoznat pojam? Na stranu što sam i naveo da čvarci imaju problem.

 

Nego, gdje to mogu kupovati direktno kriptovalutama?

Rodio sam se bez smisla za humor, što da ti kažem.

 

Imaš google? Pa što ne potražiš?

 

https://www.tesla.com/support/dogecoin

 

Italian luxury brand Gucci will start accepting payments in cryptocurrencies in some of its stores in America.

https://www.bbc.com/news/business-61343255

 

Imaš hrpu usluga, softwarea i sličnog koje možeš kupiti i platiti direktno kriptom, sa walleta na wallet. Kupio sam tako hrpu stvari.

Sve veći broj sportskih klubova prima kripto uplate, za karte, rekvizite i slično.

 

Ti sad potežeš samu definiciju riječi "valuta", ok, po meni je to sad nepotrebno cjepidlačenje i pokušavanje dokazivanja nečeg što nije bitno, ali ok, čak i tu ti to pada u vodu kako god da okreneš.

 

Valuta = novčana jedinica određene zemlje koja se koristi kao sredstvo plaćanja

Kriptovaluta = digitalna "novčana jedinica" koja obično obitava u blockchainu

 

Iz nekog razloga sve se trpa u isti koš i naziva "kriptovaluta" i tu se mogu složiti s tobom da taj naziv nije najprecizniji, ali kad se uđe malo dublje onda se brzo vidi razlika i pravi naziv, definicija određenog novčića, tokena itd.

 

Čak i ako gledamo striktno prema definiciji valute opet imaš države koje su legalizirale kriptovalutu i u njima možeš koristiti tu valutu za plaćanje bez ikakvih konverzija, prema tome i tako gledano zadovoljavaju naziv.

 

 

Old Iggy kaže...
segregator kaže...
Old Iggy kaže...

Bingo. O tome i govorimo.

 

Bingo...sve valute osim domaće, ne samo kripto,  su u istom košu, zato ne kužim zašto je

to uopće predmet diskusije

Zato i nisu valute. Ostale valute su prihvaćene negdje i postoji redovan način kalkulacije bez posrednika.

Znači, ja u RH uredno plaćam valutom putem kartice tekućeg računa koja ni ne postoji na redovnoj tečajnoj listi HNB-a.

No za kripto, zlato i slično moram koristiti usluge posrednika.

Uhvatio si se mlaćenja prazne slame.

 

Možeš kupiti nešto preko njuškala od Mate i platiti mu direktno u kriptovaluti sa svog walleta na njegov bez ikakvog "posrednika". I što sad? Znači da bi bila valuta mora ići preko banke?

Za drugo sam ti naveo primjere kojih će biti sve više i više.

 

Evo ti i primjer banaka koje se "igraju" sa kriptovalutama i blockchainom:

Bangkok-headquartered Siam Commercial Bank (SCB), the oldest and one of the biggest banks in Thailand, has entered the decentralized finance (DeFi)

https://www.coindesk.com/business/2022/05/27/siam-commercial-bank-is-chasing-defi-yield-through-compound/

 

Rekao si ranije da je kripto prodavanje zraka i beskorisna stvar ili nešto slično tome, pa sam ti stavio primjer gdje se koristi i gdje nudi velike benificije u odnosu na FIAT i onda samo skočiš na sljedeću "tezu", e sad idemo po Klaiću...

 

Ne znam što te mući?

Može li kripto funkcionirati kao valuta? Može.

Je li to jedino što može? Nije.

 

Imaš hrpu raznih tokena koji imaju određene funkcije, pogledaj utility tokene. Poanta je da se uz svaku jedinicu mogu vezati određene vrijednosti, neke će "glumiti" valute, a neke nešto drugo.

 

Tko se boji rizika može odmah sve mijenjati u stable coin ili FIAT, kako mu je draže.

 

Old Iggy kaže...

Je, oni su bitno za međunarodni platni promet k'o i lanjski snijeg u Saudijskoj Arabiji.

Zato im i je gore nego prije. BTW, Afričke zemlje su puno ispred ostalih kontinetata po pitanju digitalnih valuta (ne i kriptovaluta).

 

Kad tamo plaćaš "našom" karticom, plaćaš u njihovoj valuti, ne kriptovaluti.

Kakve veze ima jesu li bitni ili nisu? Prvo pitaš jedno, pa kad ti kolega argumentira onda to pobijaš sa ovakvim glupostima, što da je u pitanju Amerika? Onda bi rekao da nisu bitni jer im je trava zelene boje.

Pričamo o tehnologiji koja je tek krenula u masovnu primjenu, pa ne ide ništa preko noći. Vrijeme će pokazati je li dovoljno kvalitetna, sigurna itd. Možda se u međuvremenu pojavi nešto potpuno novo, a možda crypto postane osnova svega.

 

 

Zanimljivo kako nitko ne komentira ovakve stvari, a da je kripto u pitanju sad bi već imali napisanih barem 20 stranica:

Allianz to pay $6 bln in U.S. fraud case, fund managers charged

https://www.reuters.com/business/finance/allianz-pay-6-bln-over-structured-alpha-fraud-fund-manager-charged-2022-05-17/

16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
mzopg kaže...
Old Iggy kaže...

Tebi sve treba crtati, sarkazam ti je nepoznat pojam? Na stranu što sam i naveo da čvarci imaju problem.

 

Nego, gdje to mogu kupovati direktno kriptovalutama?

Rodio sam se bez smisla za humor, što da ti kažem.

 

Imaš google? Pa što ne potražiš?

 

https://www.tesla.com/support/dogecoin

 

Italian luxury brand Gucci will start accepting payments in cryptocurrencies in some of its stores in America.

https://www.bbc.com/news/business-61343255

 

Imaš hrpu usluga, softwarea i sličnog koje možeš kupiti i platiti direktno kriptom, sa walleta na wallet. Kupio sam tako hrpu stvari.

Sve veći broj sportskih klubova prima kripto uplate, za karte, rekvizite i slično.

 

Ti sad potežeš samu definiciju riječi "valuta", ok, po meni je to sad nepotrebno cjepidlačenje i pokušavanje dokazivanja nečeg što nije bitno, ali ok, čak i tu ti to pada u vodu kako god da okreneš

...

 

Čak i ako gledamo striktno prema definiciji valute opet imaš države koje su legalizirale kriptovalutu i u njima možeš koristiti tu valutu za plaćanje bez ikakvih konverzija, prema tome i tako gledano zadovoljavaju naziv.

 ---

 


Možeš kupiti nešto preko njuškala od Mate i platiti mu direktno u kriptovaluti sa svog walleta na njegov bez ikakvog "posrednika". I što sad? Znači da bi bila valuta mora ići preko banke?Pričamo o tehnologiji koja je tek krenula u masovnu primjenu, pa ne ide ništa preko noći. Vrijeme će pokazati je li dovoljno kvalitetna, sigurna itd. Možda se u međuvremenu pojavi nešto potpuno novo, a možda crypto postane osnova svega.

...

 

Zanimljivo kako nitko ne komentira ovakve stvari, a da je kripto u pitanju sad bi već imali napisanih barem 20 stranica:

Allianz to pay $6 bln in U.S. fraud case, fund managers charged

https://www.reuters.com/business/finance/allianz-pay-6-bln-over-structured-alpha-fraud-fund-manager-charged-2022-05-17/

Ti stvarno ne razumiješ osnove.

 

Nas dvojica se možemo dogovoriti da kupiš auto od mene za tonu čvaraka, ako želiš. Tesla bi prodala auto i za bivšu punicu, iskorištene role toalet papira ili prazne ljuske lješnjaka. Who cares.

Bitno je da su tu dvije strane u igri koje prihvaćaju određenu razmjenu (ne plaćanje!).

 

Valuta je univerzalno sredstvo plaćanja na lokalnoj ili globalnoj razini. Ne dogovorno. Ne s transakcijama između.

 

Znači, Tesla ako želi prodavati u RH mora prodavati u kunama. Sve preko toga niti je bitno niti spada u išta više od marketinga.

 

Salvador je još u težoj situaciji radi uvođenja Bitcoina, to je bila katastrofa sama za sebe. Tehnologija sama po sebi nije sigurna jer nema mogućnosti povratka u slučaju krađe, gubitka i slično. Nema mogućnosti nadzora transakcija, itd. itd.

 

Kakve veze Allianz ima s tim?!?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
Old Iggy kaže...
mzopg kaže...
Old Iggy kaže...

Tebi sve treba crtati, sarkazam ti je nepoznat pojam? Na stranu što sam i naveo da čvarci imaju problem.

 

Nego, gdje to mogu kupovati direktno kriptovalutama?

Rodio sam se bez smisla za humor, što da ti kažem.

 

Imaš google? Pa što ne potražiš?

 

https://www.tesla.com/support/dogecoin

 

Italian luxury brand Gucci will start accepting payments in cryptocurrencies in some of its stores in America.

https://www.bbc.com/news/business-61343255

 

Imaš hrpu usluga, softwarea i sličnog koje možeš kupiti i platiti direktno kriptom, sa walleta na wallet. Kupio sam tako hrpu stvari.

Sve veći broj sportskih klubova prima kripto uplate, za karte, rekvizite i slično.

 

Ti sad potežeš samu definiciju riječi "valuta", ok, po meni je to sad nepotrebno cjepidlačenje i pokušavanje dokazivanja nečeg što nije bitno, ali ok, čak i tu ti to pada u vodu kako god da okreneš

...

 

Čak i ako gledamo striktno prema definiciji valute opet imaš države koje su legalizirale kriptovalutu i u njima možeš koristiti tu valutu za plaćanje bez ikakvih konverzija, prema tome i tako gledano zadovoljavaju naziv.

 ---

 


Možeš kupiti nešto preko njuškala od Mate i platiti mu direktno u kriptovaluti sa svog walleta na njegov bez ikakvog "posrednika". I što sad? Znači da bi bila valuta mora ići preko banke?Pričamo o tehnologiji koja je tek krenula u masovnu primjenu, pa ne ide ništa preko noći. Vrijeme će pokazati je li dovoljno kvalitetna, sigurna itd. Možda se u međuvremenu pojavi nešto potpuno novo, a možda crypto postane osnova svega.

...

 

Zanimljivo kako nitko ne komentira ovakve stvari, a da je kripto u pitanju sad bi već imali napisanih barem 20 stranica:

Allianz to pay $6 bln in U.S. fraud case, fund managers charged

https://www.reuters.com/business/finance/allianz-pay-6-bln-over-structured-alpha-fraud-fund-manager-charged-2022-05-17/

Ti stvarno ne razumiješ osnove.

 

Nas dvojica se možemo dogovoriti da kupiš auto od mene za tonu čvaraka, ako želiš. Tesla bi prodala auto i za bivšu punicu, iskorištene role toalet papira ili prazne ljuske lješnjaka. Who cares.

Bitno je da su tu dvije strane u igri koje prihvaćaju određenu razmjenu (ne plaćanje!).

 

Valuta je univerzalno sredstvo plaćanja na lokalnoj ili globalnoj razini. Ne dogovorno. Ne s transakcijama između.

 

Znači, Tesla ako želi prodavati u RH mora prodavati u kunama. Sve preko toga niti je bitno niti spada u išta više od marketinga.

 

Salvador je još u težoj situaciji radi uvođenja Bitcoina, to je bila katastrofa sama za sebe. Tehnologija sama po sebi nije sigurna jer nema mogućnosti povratka u slučaju krađe, gubitka i slično. Nema mogućnosti nadzora transakcija, itd. itd.

 

Kakve veze Allianz ima s tim?!?

 

 

ajde barem jedan od nas dvojice ima smisla za humor. sretno s čvarcima. 

15 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
mzopg kaže...
..

 

 

ajde barem jedan od nas dvojice ima smisla za humor. sretno s čvarcima. 

 -no tebi i dalje nije jasno da je faktor sreće s čvarcima barem donekle realan, s kripto valutom ni to.. gore nego kockanje-rulet-loto... tj malverzacije koje su izuzetno lake jer je čitav sustav upravo tako koncipiran-zamišljen, šerfidska šuma bez šume.. dobro je ako si dio robinhudove ekipe-lopova, loše ako si 'ostali'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
ihush kaže...
mzopg kaže...
..

 

 

ajde barem jedan od nas dvojice ima smisla za humor. sretno s čvarcima. 

 -no tebi i dalje nije jasno da je faktor sreće s čvarcima barem donekle realan, s kripto valutom ni to.. gore nego kockanje-rulet-loto... tj malverzacije koje su izuzetno lake jer je čitav sustav upravo tako koncipiran-zamišljen, šerfidska šuma bez šume.. dobro je ako si dio robinhudove ekipe-lopova, loše ako si 'ostali'..

 Što da ti kažem? Očito je da imamo različite poglede na tu tehnologiju i da se ne slažemo. Ti vidiš samo lopove ja uz njih vidim i nešto drugo. Treba upaliti filtere i ne stavljati sve u isti koš. Slažem se da ima jako puno muljatora i prevaranata koji sada pokušavaju na brzinu napuniti džepove, ali još je zabavnije što se ljudi najviše lijepe na takve projekte, pa onda neka se i nose sa posljedicama, površnost je skup sport.

 

Nego daj ti meni sad pošalji 200 čvaraka da mogu kupiti ovaj software koji upravo gledam, može? I po mogućnosti da to bude odmah jer mi trebaju kroz 5min. i da nema dodatnih troškova preko 1%. Ako mi ostane viška bilo bi dobro da ih mogu promijeniti u nekakvu drugu valutu i na drugom mjestu kupiti što mi treba. Kad čvarci to budu mogli nabaviti ću poseban wallet samo za njih. 

 

Do tada pratim razvoj situacije i uvođenje regulative, vrijeme je da se uvede malo reda, svima je jasno da će na kraju opstati 1% kripto projekata, isto kao što je to bilo nakon dot-com bubblea.

 

Digital assets that meet the definition of a commodity, such as bitcoin and ether, which comprise more than half of digital asset market capitalization, will be regulated by the CFTC

https://cryptonews.com/news/heres-what-us-senators-put-in-new-crypto-friendly-bill.htm

 

...that would classify digital assets as commodities like wheat or oil...landmark bipartisan legislation that will create a complete regulatory framework for digital assets that encourages responsible financial innovation, flexibility, transparency and robust consumer protections while integrating digital assets into existing law.

https://www.cnbc.com/2022/06/07/bipartisan-crypto-bill-lummis-and-gillibrand-want-to-empower-cftc-treat-digitals-assets-like-commodities.html

16 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
mzopg kaže...

 Što da ti kažem? Očito je da imamo različite poglede na tu tehnologiju i da se ne slažemo. Ti vidiš samo lopove ja uz njih vidim i nešto drugo. Treba upaliti filtere i ne stavljati sve u isti koš. Slažem se da ima jako puno muljatora i prevaranata koji sada pokušavaju na brzinu napuniti džepove, ali još je zabavnije što se ljudi najviše lijepe na takve projekte, pa onda neka se i nose sa posljedicama, površnost je skup sport.

 

Nego daj ti meni sad pošalji 200 čvaraka da mogu kupiti ovaj software koji upravo gledam, može? I po mogućnosti da to bude odmah jer mi trebaju kroz 5min. i da nema dodatnih troškova preko 1%. Ako mi ostane viška bilo bi dobro da ih mogu promijeniti u nekakvu drugu valutu i na drugom mjestu kupiti što mi treba. Kad čvarci to budu mogli nabaviti ću poseban wallet samo za njih. 

 

Do tada pratim razvoj situacije i uvođenje regulative, vrijeme je da se uvede malo reda, svima je jasno da će na kraju opstati 1% kripto projekata, isto kao što je to bilo nakon dot-com bubblea.

 

Digital assets that meet the definition of a commodity, such as bitcoin and ether, which comprise more than half of digital asset market capitalization, will be regulated by the CFTC

https://cryptonews.com/news/heres-what-us-senators-put-in-new-crypto-friendly-bill.htm

 

...that would classify digital assets as commodities like wheat or oil...landmark bipartisan legislation that will create a complete regulatory framework for digital assets that encourages responsible financial innovation, flexibility, transparency and robust consumer protections while integrating digital assets into existing law.

https://www.cnbc.com/2022/06/07/bipartisan-crypto-bill-lummis-and-gillibrand-want-to-empower-cftc-treat-digitals-assets-like-commodities.html

Nije problem tehnologija, dapače. Problem je određena upotreba tehnologije.

Čvarke ti ne dam, vrijedniji su mi ovdje nego većina kriptovaluta.

Ova dva linka su jako prikladna: "digital asset", "commodity", regulacija... I dalje se ne zna što su točno.

 

Ako se uvedu kao roba - opet smo na robnoj razmjeni, iliti čvarcima. I ono bitno "robust consumer protections".

15 godina
offline
Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

requires all issuers of payment stablecoins to:

(1) maintain high-quality liquid assets valued at 100% of the face value of all outstanding payment stablecoins;

(2) provide public disclosures on the assets backing the stablecoin and their value; and

(3) have the ability to redeem all outstanding payment stablecoin at par in legal tender.

 

Ovo bi momentalno i zauvijek uništilo ideju o kriptu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

Samo da dodatno obavim marketing.

 

Pokraj virtualnih čvaraka, u ponudi imam i virtualnu kremu za virtualne hemoroide..

 

Uskoro stižu i virtualne Tesle.

 

65.000€/komad. Dajem i garanciju na 5 godina ili 100.000 virtualnih kilometara. Nije pokrivena limarija i farovi. Naravno virtualno, sigirno, decentralizirano, nema PPMV ni pdv, sve ide mimo masnih prstiju banaka i političara. Zgodno za zaštitu od inflacije i preprodaju.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

Nisu samo stablecoinsi kripto, dapače oni su najmanje zanimljivi sa tehnološke i funkcionalne strane jer su isključivo valuta koja bi trebala biti pokrivena 1:1, tako da te tri točke potpuno podržavam, tko ih nije u stanju opravdati neka bude kažnjen za to. Mislim da će se brzo većina njih tome prilagoditi i uskladiti, divljeg zapada će biti sve manje i manje, a onda kreću ozbiljne investicije.

 

 

 

$40 billion payments giant Checkout.com starts accepting stablecoins in major crypto push

https://www.cnbc.com/2022/06/07/checkoutcom-jumps-into-crypto-with-stablecoin-payments-feature.html

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
mzopg kaže...

Nisu samo stablecoinsi kripto, dapače oni su najmanje zanimljivi sa tehnološke i funkcionalne strane jer su isključivo valuta koja bi trebala biti pokrivena 1:1, tako da te tri točke potpuno podržavam, tko ih nije u stanju opravdati neka bude kažnjen za to. Mislim da će se brzo većina njih tome prilagoditi i uskladiti, divljeg zapada će biti sve manje i manje, a onda kreću ozbiljne investicije.

 

$40 billion payments giant Checkout.com starts accepting stablecoins in major crypto push

https://www.cnbc.com/2022/06/07/checkoutcom-jumps-into-crypto-with-stablecoin-payments-feature.html

 Kao što nemaš pojma o tehnologiji, nemaš pojma ni o financijama.

 

Špekulativno dobro ima samo jednu funkciju. Ta funkcija je kontradiktorna, oprečna i neizjednačiva sa ičime što bi moralo biti stabilno. Zato i imamo FIAT valute, a čak ni one nisu imune na odnose u društvu i protok vremena.

 

Stablecoin da bi bio koristan - može biti/postati jedino VALUTA - jer je i tvoja kuća prenesena u valutu kada digneš hipoteku. Banke to već rade i to je toliko jasno već stoljećima, da ne znam kako se itko može ovako kao ti uzbuditi oko toga; jedino ako nemaš pojma o tehnologiji i financijama pa ti se sve to čini kao neka revolucija.

 

Banke također izdaju valute - iako nemaju 100% rezervi u toj istoj valuti, ali imaju druge mehanizme. Da bi ijedan izdavatelj stablecoina došao do toga - postaje defacto banka, ali taj je efekt kratkoročan - jer bankama je cilj postati što manje špekulativan.

Banka se osigurava na 2 načina koja uopće nisu tehnologija:

1. Štednja - što više ljudi štedi, to je manje bankrunova

2. Krediti - mjesečne rate daju stabilnost na duži rok.

 

Cijeli koncept kripta je suprotan tome:

1. Štednja je nemoguća sa volatilnim dobrima.

2. Krediti su izvor nestabilnosti, jer je kolateral ili direktno kripto ili osiguran kriptom, što je ili spirala smrti, ili je rizik na onome tko uzima kredit - što je užasni zločin protiv čovječnosti (sva istraživanja pokazuju da kriptu više vjerujuju unesrećene zajednice, a istodobono su manje informirani o istome, ne znaju rizike - imamo zakone protiv predatorskih kredita)

 

No osnovni temelj kripta nije stabilnost (i u onoj mojoj anketi je 15 ljudi reklo da žele "to the moon", NITKO nije rekao da želi stabilnost), već upravo kontrolirana volatilnost.

1. Kripto je već centraliziraniji od dolara, manje računa je vlasnik više kripta negoli u USD

2. Kripto je samo-ostvarivo proročanstvo, tj. kripto pogoni isključivo pump/dump novac

3. Kripto nikada neće imati indirektne investicije, kao što imaju firme koje nešto proizvode.

 

(Da znaš išta o financijama znao bi da i VC fundovi imaju posebnu ladicu za sve startupe koji prihode baziraju na subscription modelu - ti su najrizičniji - ako dovoljan broj ljudi ne plati subscription, džaba sva "tehnologija". Odi sutra u neki VC fond i ako te ne budu drilali oko tog modela, javi tu da i mi odemo do tih "dobrotvora".)

 

Coinbase je najlegitiminiji pokušaj baziranja poslovanja na kriptu - i on propada. Zašto?

1. Jer je usluga "industriji" koja ne proizvodi ništa.

2. Proizvodnja ničega osigurava da osim usluge mjenjaačnice - ne postoji drugi legitimni use-case

3. Kako nema drugog poslovanja osim mjenjačnice - nema mjesta ni ekspanziji ni

4. Kako treba biti legalan - sve druge mjenjačnice koje ne igraju po pravilima su u čudovišnoj prednosti.

 

Spominješ investicije?

 

Investicije u ŠTO? Ne postoji use case u kojem bi nešto uložio stablecoinovima, a da isto možeš u valuti.

 

Evo ovako.

 

1. Napravi svoj token.

2. Koliko vrijedi?

3. Zašto?

 

Kako ćeš podignuti cijenu tokenu? 

 

A onda razmisli, bi li tokenu rasla cijena da nas 10 ovdje uzme moj Stablecoin - i da sa određenom količinom generiranih stablecoina kupujemo tvoj token.

1. Bi li cijena tvog tokena narasla?

2. Koliko bi narasla?

 

(Ovaj zakon je anti-teza kriptu, i bude li se regulirao stablecoin kripto kao fenomen propada, jer je nemoguće samo čistim, prirodnim kupovanjem podići cijenu tokena.)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

Upravo zato što ti sve znaš, a ja nemam pojma, ti si tu gdje jesi i radiš to što radiš, a ja sam upravo tamo gdje sam želio biti i radim ono što želim, tako da što se mene tiče živjelo moje neznanje. Samo ti nastavi prosipati svoje mudrolije po forumu siguran sam da će ti to donijeti puno dobroga i korisnoga, a i dobro je za karmu.

 

Kad bi u investiranju teorija bila jednaka praksi onda bi svi "veleumovi" poput tebe, a nije da ih nema, puna lijepa naša takvih, bili odavno milijarderi. Probaj malo primijeniti sve to što si pročitao i nabubao u praksi pa da vidimo rezultate. 

 

Napisano neću komentirati jer smo to već prošli stotine puta i već je dosadno stalno jedno te isto ponavljati. Imaš svoju grupicu istomišljenika i to je vaše pravo, jednako kao što je moje ne slagati se s tim mišljenjem i imati vlastito. Kada čujem konkretne argumente i odgovore na ono što sam pisao spreman sam ih proučiti i razmisliti o njima, ali dok se vješto izbjegavaju pitanja ove teme i skreće temu u sve moguće smjerove nemam više što komentirati.

 

Tvoja teza je puno lopova ide u kripto pa je onda i kripto "lopov", izvrstan argument.

 

Tvoje korištenje googla je:

Is crypo bad?

Google: Yes

 

Samo što ne shvaćaš da bi odgovor bio isti i da si pitao:

Is crypto good?

Google: Yes

 

Dokle god podilaziš svojim stavovima nećeš biti u stanju objektivno razmotriti problematiku, ali tebi to i nije cilj, za ego ti je potrebna samo potvrda, a ne i negacija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
mzopg kaže...

Upravo zato što ti sve znaš, a ja nemam pojma, ti si tu gdje jesi i radiš to što radiš, a ja sam upravo tamo gdje sam želio biti i radim ono što želim, tako da što se mene tiče živjelo moje neznanje. Samo ti nastavi prosipati svoje mudrolije po forumu siguran sam da će ti to donijeti puno dobroga i korisnoga, a i dobro je za karmu.

 

Kad bi u investiranju teorija bila jednaka praksi onda bi svi "veleumovi" poput tebe, a nije da ih nema, puna lijepa naša takvih, bili odavno milijarderi. Probaj malo primijeniti sve to što si pročitao i nabubao u praksi pa da vidimo rezultate. 

 

Napisano neću komentirati jer smo to već prošli stotine puta i već je dosadno stalno jedno te isto ponavljati. Imaš svoju grupicu istomišljenika i to je vaše pravo, jednako kao što je moje ne slagati se s tim mišljenjem i imati vlastito. Kada čujem konkretne argumente i odgovore na ono što sam pisao spreman sam ih proučiti i razmisliti o njima, ali dok se vješto izbjegavaju pitanja ove teme i skreće temu u sve moguće smjerove nemam više što komentirati.

 

Tvoja teza je puno lopova ide u kripto pa je onda i kripto "lopov", izvrstan argument.

 

Tvoje korištenje googla je:

Is crypo bad?

Google: Yes

 

Samo što ne shvaćaš da bi odgovor bio isti i da si pitao:

Is crypto good?

Google: Yes

 

Dokle god podilaziš svojim stavovima nećeš biti u stanju objektivno razmotriti problematiku, ali tebi to i nije cilj, za ego ti je potrebna samo potvrda, a ne i negacija.

 Oš kupit od mene 1 Virtualni Čvarak ili ne?

 

65.000€ je jedan, možeš kupiti i više.

 

Prodaj ga ovim svojima za 100.000€, čista zarada.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
mzopg kaže...

Upravo zato što ti sve znaš, a ja nemam pojma, ti si tu gdje jesi i radiš to što radiš, a ja sam upravo tamo gdje sam želio biti i radim ono što želim, tako da što se mene tiče živjelo moje neznanje.

Ne znaš gdje sam ja, ali ja znam gdje si ti.

 

Toliko si jadan, da usprkos svemu što imaš, 3 puta si blokirao i odblokirao nekog tipa na forumu kojeg nazivaš jadnikom.

 

Sav novac svijeta ne može platiti činjenicu da si toliko opčinjen samnom da si me odblokirao.

Imaš milijune, možeš na Karibe, ali ti si mene odblokirao i nastavljaš se sramotiti valjajući se u blatu samnom.

 

Kao i kod financija, ni ovdje ne shvaćaš uzročno-posljedične veze, pa ako sam ja jadnik i svinja u gnojivu - kako to da sam ti toliko zanimljiv da si mene, evo samo u ovoj temi, 2 puta blokirao i odblokirao?

 

(Jer novac ne može kupiti pamet ni pokrpati rupu u egu, pa je toliko bitno da vrijeđaš moj intelekt.)

 

BTW - 11 ljudi je u onoj anketi reklo da bi dalo neke novce ako nam objasniš:

1. Što je blockchain?

2. Što je "softver koji stvara vrijednost"?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 14:37 (wyks).
12 godina
neaktivan
offline
Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

Odgovor prvome: kad prodaš čvarak bilo kome za te novce ja ti prvi čestitam, za razliku od tvog čvarka kojeg nitko neće, kriptovalutu će netko kupiti za taj iznos, tako da možemo zaključiti da je kripto našao svoje tržište, a tebe sa čvarcima tek čeka pravi posao. Sretno. S druge strane ljudi su spremni za tartuf platiti silne pare, pa tko zna možda i ti složiš nekakav unikatni čvarak. Šteta što ne vjeruješ u kripto inače bi mogao plasirati NFT čvarak. 

 

Odgovor drugome: blokiran si ti trajno kod mene i tako će biti dokle god se ne spustiš na zemlju, znači trajno, no na moju veliku žalost ta blokada ne radi na mobitelu pa uspijem vidjeti pizdarije koje pišeš i onda više jer mi je žao da sav taj tvoj trud prođe nezapaženo odgovorim na njih. Nije da ne cijenim kad netko uloži truda u razmišljanje i pisanje, šteta što je to kod tebe često jalova energija, a čak i kad nije tvoj arogantni i bahati "Zoki style" poništi sve ono dobro i pametno napisano. Vrijeđanjem drugih kolega, a nije ti prvi put da to radiš, se samo smještaš na niske grane.

 

Jedino čim sam opčinjen su moja djeca i žena, ostalo je sve sporedno.

 

I odluči se jesam li te b/o dva puta ili tri puta. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 14:53 (mzopg).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
mzopg kaže...
Odgovor drugome: blokiran si ti trajno kod mene i tako će biti dokle god se ne spustiš na zemlju, znači trajno, no na moju veliku žalost ta blokada ne radi na mobitelu pa uspijem vidjeti pizdarije koje pišeš i onda više jer mi je žao da sav taj tvoj trud prođe nezapaženo odgovorim na njih.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skepti
mzopg kaže...

Upravo zato što ti sve znaš, a ja nemam pojma, ti si tu gdje jesi i radiš to što radiš, a ja sam upravo tamo gdje sam želio biti i radim ono što želim, tako da što se mene tiče živjelo moje neznanje. 

 

Napisano neću komentirati jer smo to već prošli stotine puta i već je dosadno stalno jedno te isto ponavljati. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

Nema druge nego kad kripto propadne kod kolege na čvarke, jedni će utažiti bol, a drugi se opravdano naslađivati. Svoju ulaznicu plaćam naravno kriptom. 

 

Evo jedna prigodna anketa, da se vratimo na početnu temu. Molim samo iskrene odgovore, mada već sumnjam gdje će ovo otići...

 

Da se sutra probudim i shvatim da je ponovno 2016. i da BTC vrijedi 400$ i da znam da ću se dan kasnije vratiti u 2022. Napravio bi sljedeće:

27 kupio bi BTC
1 prespavao bi taj dan
5 nakupovao bi se čvaraka
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nastavlja se ogroman pad kriptotržišta, skeptici l

Covjek jednostavno procitao ono sto je htio. 

Da mu napises nesto za mamu on bi svejedno napisao da si ljubomoran sto je zaradio.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice