Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otvoren

poruka: 32
|
čitano: 5.819
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otvoren".
16 godina
odjavljen
offline
Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otvoren

Tako je i stekao milijarde - jer mu je uvijek opce dobro bilo ispred zarade...

Freak Show Inc.
 
15 1 hvala 0
13 mjeseci
offline
Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otvoren

Sta ne stavi Twitter open source.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Bob Boss kaže...

Sta ne stavi Twitter open source.

pa sta ima to stavljati open source, twitter ti isprogramira student računalstva za tjedan dana, ništa posebno

6 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Friday kaže...

Tako je i stekao milijarde - jer mu je uvijek opce dobro bilo ispred zarade...

A tebi bi bilo?

Pođi od sebe pa vidi koliko ti doniraš svojih para, koliko ti pridonosiš društvu kao cjelini oko sebe, koliko ti volontiraš.... najvjerovatnije kao i večina, ništa od toga! Ali nije onda malo licemjerno to očekivat od drugih zato što imaju više para od tebe?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
nikonja kaže...

A tebi bi bilo?

Pođi od sebe pa vidi koliko ti doniraš svojih para, koliko ti pridonosiš društvu kao cjelini oko sebe, koliko ti volontiraš.... najvjerovatnije kao i večina, ništa od toga! Ali nije onda malo licemjerno to očekivat od drugih zato što imaju više para od tebe?

 

Vidi...

 

Kao prvo - sigurno doniram veci postotak svojih primanja nego on (mozes i ne moras vjerovati). Da ne govorim da su moji prihodi oporezovani po najvecoj poreznoj stopi.

A drugo - totalno je jadno od multimilijardera ici sa takvom patetikom u javnost. Da mu je covjecanstvo bitnije od para ne bi bio toliko tezak koliko je

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Friday kaže...
Kao prvo - sigurno doniram veci postotak svojih primanja nego on (mozes i ne moras vjerovati). Da ne govorim da su moji prihodi oporezovani po najvecoj poreznoj stopi.

A drugo - totalno je jadno od multimilijardera ici sa takvom patetikom u javnost. Da mu je covjecanstvo bitnije od para ne bi bio toliko tezak koliko je

 Prije nego krenem u ozbiljniju raspravu.

Ako sam krivo shvatio svakako me ispravi.

 

Da li si ti upravo sada stavio znak jednakosti izmedju tvojih  poreznih obveza i donacija?

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
syncmaster245b kaže...
Friday kaže...
Kao prvo - sigurno doniram veci postotak svojih primanja nego on (mozes i ne moras vjerovati). Da ne govorim da su moji prihodi oporezovani po najvecoj poreznoj stopi.

A drugo - totalno je jadno od multimilijardera ici sa takvom patetikom u javnost. Da mu je covjecanstvo bitnije od para ne bi bio toliko tezak koliko je

 Prije nego krenem u ozbiljniju raspravu.

Ako sam krivo shvatio svakako me ispravi.

 

Da li si ti upravo sada stavio znak jednakosti izmedju tvojih  poreznih obveza i donacija?

 

Ne, niposto. Samo kazem da irska veci dio mojih prihoda oporezuje sa 52%. Dok likovi poput njega placaju mizeriju na svoje milijarde.

Donacije su nesto sto ja iz svoje neto place uplacujem za razne svrhe.

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otvoren

Odličan potez. Ono što fali drugim "opensource" modelima jesu upravo weights. Očekujem odlične opensource modele u skoroj budućnosti temeljene na ovom releasu. Prst u oko svim koji žele zatvoriti AI.

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Friday kaže...
syncmaster245b kaže...
Friday kaže...
Kao prvo - sigurno doniram veci postotak svojih primanja nego on (mozes i ne moras vjerovati). Da ne govorim da su moji prihodi oporezovani po najvecoj poreznoj stopi.

A drugo - totalno je jadno od multimilijardera ici sa takvom patetikom u javnost. Da mu je covjecanstvo bitnije od para ne bi bio toliko tezak koliko je

 Prije nego krenem u ozbiljniju raspravu.

Ako sam krivo shvatio svakako me ispravi.

 

Da li si ti upravo sada stavio znak jednakosti izmedju tvojih  poreznih obveza i donacija?

 

Ne, niposto. Samo kazem da irska veci dio mojih prihoda oporezuje sa 52%. Dok likovi poput njega placaju mizeriju na svoje milijarde.

Donacije su nesto sto ja iz svoje neto place uplacujem za razne svrhe.

 

Na ono koliko te poznam sa ovog foruma (prema tvojim upisima i strucnosti) ti bi bio u visem poreznom razredu i u RH bi bio oporezovan 55% (veca porezna stopa + PDV).

 

Ne razumijem.

 

Za dobrobit rasprave, na sto se tocno zalis?

 

 

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
13 godina
offline
Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otvoren

Pravi filantrop.

 

"Musk has also taken the Giving Pledge, committing to give the majority of his wealth to charitable causes. In 2022, Forbes gave him the worst score in the philanthropy rating, since he had only given less than 1% of his fortune to charity. Soros was the biggest giver of all."


https://vatniksoup.com/en/soups/201/

https://vatniksoup.com/en/soups/203/

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
syncmaster245b kaže...

Na ono koliko te poznam sa ovog foruma (prema tvojim upisima i strucnosti) ti bi bio u visem poreznom razredu i u RH bi bio oporezovan 55% (veca porezna stopa + PDV).

 

Ne razumijem.

 

Za dobrobit rasprave, na sto se tocno zalis?

 Ismijava apsurd situacije da blue-collar worker ima višestruko veću poreznu stopu od multimlijardera.

Say hello to my little friend
15 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Marko :D kaže...

Pravi filantrop.

 

"Musk has also taken the Giving Pledge, committing to give the majority of his wealth to charitable causes. In 2022, Forbes gave him the worst score in the philanthropy rating, since he had only given less than 1% of his fortune to charity. Soros was the biggest giver of all."

 O boze!

 

Zar je potrebno dodatno skrutinizirati Forbes-ovu vjerodostojnost nakon ovoga?

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Krunoo7 kaže...

 Ismijava apsurd situacije da blue-collar worker ima višestruko veću poreznu stopu od multimlijardera.

 Ali to nije onda problem Muska i slicnih, nego nas blue-collar radnika sto trpimo ta sranja, posebno naglaseno u zadnjih 50tak godina, koliko je ocito i za laike poput mene, da je krenulo u silaznu putanju.

 

 

Laje(mo) na krivo drvo.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 15:46 (syncmaster245b).
10 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Krunoo7 kaže...

 Ismijava apsurd situacije da blue-collar worker ima višestruko veću poreznu stopu od multimlijardera.

 Sori, ali programer nije blue-collar posao.  Drugo, besmislica je upoređivati nekog tko uopće ne pripada poreznom sustavu u kojem si ti, on ili tkogod u Europi. U Europi bi ga kao fizičku osobu propisno oporezili (u većini članica). Tako da usporedba Friday vs Musk nema nikakvog smisla.

Nadglednik dina
11 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Friday kaže...

 

Vidi...

 

Kao prvo - sigurno doniram veci postotak svojih primanja nego on (mozes i ne moras vjerovati). Da ne govorim da su moji prihodi oporezovani po najvecoj poreznoj stopi.

A drugo - totalno je jadno od multimilijardera ici sa takvom patetikom u javnost. Da mu je covjecanstvo bitnije od para ne bi bio toliko tezak koliko je

 a vidi ti...

 

u irsku nisi utekao radi para, barem si tako rekao kad si odlazio, no pare su bitne i nemalo puta se urpavo ovdje na forumu hvališ s parama koje zarađuješ tamo, i zato mogu reći da u našem 'svijetu običnih ljudi' (ne ovom muskovom svijetu milijardera) ti poprilično dobro zarađuješ (ako se ne varam)

 

pa po istoj tvojoj logici, obzirom da doniraš... da ti je stalo do čovječanstva (a valjda jest kad doniraš), ne bi gledao uteć u irsku i zarađivat više nego većina u hrvatskoj, jer razina imovine ovisi o sposobnostima, prilici, porijeklu i svemu ostalom što u količini para razdvaja tebe i muska, nego bi radio nešto drugo korisnije za čovječanstvo

...ili možda ne bi, jer da si ostao u hrvatskoj i većinu vremena potrošio na volontiranje i druge načine pomaganja, ne bi imao toliko vremena za zarađivanje para i osobni napredak koji te doveo u poziciju da zaradiš još i više - na isti ili sličan način na koji to radi i musk - pa bi na koncu i tvoj učinak u dobrobiti za čovječanstvo bio dalkeo manji u iznosu

 

isto tako i musk, da nije posvetio život osobnom bogatstvu nego isključivo 'dobrobiti čovječanstva (štogod to značilo), vjerojatno ne bi bio u prilici donirati onoliko koliko može sada i samim time bi mu učinak u tom dijelu donacija bio daleko niži u ukupnom iznosu

 

ne da te napadam ili da branim muska, samo hoću reći da onda istu tu logiku možeš primjeniti na sebe, odnosno da je pomalo licemjerno drugome suditi što donira (jer kako kažeš - da mu je stalo, ne bi imao toliko para), kad si ti isti kao i on (uvjetno rečeno, ofkors i samo u smislu ovog razmišljanja), doduše na nešto nižoj razini

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 16:37 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

  kad si ti isti kao i on (uvjetno rečeno, ofkors i samo u smislu ovog razmišljanja), doduše na nešto nižoj razini

 

Nemoj se ustručavati reci mu da je Ljakse verzija Elona Muska 

 

16 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
picajzla0707 kaže...

 a vidi ti...

 

u irsku nisi utekao radi para, barem si tako rekao kad si odlazio, no pare su bitne i nemalo puta se urpavo ovdje na forumu hvališ s parama koje zarađuješ tamo, i zato mogu reći da u našem 'svijetu običnih ljudi' (ne ovom muskovom svijetu milijardera) ti poprilično dobro zarađuješ (ako se ne varam)

 

pa po istoj tvojoj logici, obzirom da doniraš... da ti je stalo do čovječanstva (a valjda jest kad doniraš), ne bi gledao uteć u irsku i zarađivat više nego većina u hrvatskoj, jer razina imovine ovisi o sposobnostima, prilici, porijeklu i svemu ostalom što u količini para razdvaja tebe i muska, nego bi radio nešto drugo korisnije za čovječanstvo

...ili možda ne bi, jer da si ostao u hrvatskoj i većinu vremena potrošio na volontiranje i druge načine pomaganja, ne bi imao toliko vremena za zarađivanje para i osobni napredak koji te doveo u poziciju da zaradiš još i više - na isti ili sličan način na koji to radi i musk - pa bi na koncu i tvoj učinak u dobrobiti za čovječanstvo bio dalkeo manji u iznosu

 

isto tako i musk, da nije posvetio život osobnom bogatstvu nego isključivo 'dobrobiti čovječanstva (štogod to značilo), vjerojatno ne bi bio u prilici donirati onoliko koliko može sada i samim time bi mu učinak u tom dijelu donacija bio daleko niži u ukupnom iznosu

 

ne da te napadam ili da branim muska, samo hoću reći da onda istu tu logiku možeš primjeniti na sebe, odnosno da je pomalo licemjerno drugome suditi što donira (jer kako kažeš - da mu je stalo, ne bi imao toliko para), kad si ti isti kao i on (uvjetno rečeno, ofkors i samo u smislu ovog razmišljanja), doduše na nešto nižoj razini

 Razlika između Fridayovog i Muskovog bogatstva je otprilike 4 reda veličine, ergo stvari su jako ograničeno uporedive (ni fizički zakoni nisu isti u mikro, makro i megasvetu). Čak i tako, verujem kad kolega kaže da procentualno daje veći deo svog "bogatstva" u dobrotvorne svrhe nego dotični. Takođe, ne vidim po čemu je oldazak u Irsku, čak i da je primarna motivacija ta što su plate bolje, nekompatibilna sa čovekoljubivim stavom. Ako imamo zaposlenog inženjera, on svojim radom stvara vrednost; ako je u Irskoj više plaćen, to znači da je količina vrednosti koju tamo može da stvori (ne mislim na platu, koja je samo deo te vrednosti) znatno veća. Prvo, to je samo po sebi bolje za čovečanstvo, a drugo postoji taj element da kolega i deo onoga što dobije kao naknadu direktno daje u dobrotvorne svrhe (a u ovom slučaju ima i više za odvojiti za tako nešto, i u apsolutnim i u relativnim brojkama).

 

Napao si čoveka banalnom populističkom demagogijom, kao da si političar sateran u ćošak, a ne da braniš lik i delo treće osobe koja je, uz sve druge kvalitete, neverovatan egomanijak.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 17:16 (Ivan(4)).
11 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Ivan(4) kaže...

Napao si čoveka banalnom populističkom demagogijom, kao da si političar sateran u ćošak, a ne da braniš lik i delo treće osobe koja je, uz sve druge kvalitete, neverovatan egomanijak.

 nisam ga napao, nego mu ukazujem na istu tu 'banalnu populističke demagogiju' koju firday sam koristi rečenicom - da mu je stalo do čovječanstva, ne bi toliko zgrtao pare

 

ne pada mi na pamet napadat kolegu, pogotovo ne petka kojeg iznimno poštujem, nego sam samo htio ukazati da bi onda isto moglo vrijediti i za njega osobno

11 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Friday kaže...

Kao prvo - sigurno doniram veci postotak svojih primanja nego on (mozes i ne moras vjerovati). 

 

Uf uf uf

 

11 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
picajzla0707 kaže...

 nisam ga napao, nego mu ukazujem na istu tu 'banalnu populističke demagogiju' koju firday sam koristi rečenicom - da mu je stalo do čovječanstva, ne bi toliko zgrtao pare

 

ne pada mi na pamet napadat kolegu, pogotovo ne petka kojeg iznimno poštujem, nego sam samo htio ukazati da bi onda isto moglo vrijediti i za njega osobno

 

Daj mu se barem izvini 

 

11 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
UncleJimbo kaže...

Daj mu se barem izvini 

 ako se napizdi, ispričat ću se, jer mi nije bila namjera prozivat ga, vrijeđat ili napadat

16 godina
odjavljen
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
picajzla0707 kaže...
Ivan(4) kaže...

Napao si čoveka banalnom populističkom demagogijom, kao da si političar sateran u ćošak, a ne da braniš lik i delo treće osobe koja je, uz sve druge kvalitete, neverovatan egomanijak.

 nisam ga napao, nego mu ukazujem na istu tu 'banalnu populističke demagogiju' koju firday sam koristi rečenicom - da mu je stalo do čovječanstva, ne bi toliko zgrtao pare

 

ne pada mi na pamet napadat kolegu, pogotovo ne petka kojeg iznimno poštujem, nego sam samo htio ukazati da bi onda isto moglo vrijediti i za njega osobno

 

Pa upravo u tome i je stvar - kod mene nema demagogije ni milijardi. Kod njega ima i jedno i drugo. Ja nikada nisam pisao da je meni ista bitnije od dobra vlastite obitelji. Ako jesam - vjerojatno sam bio pijan.

Gdje bih ja bio da je sve i jedna linija koda koju sam napisao bila open source?

 

Sto se tice "hvalisanja" po forumu - tu ti uopce necu proturjeciti jer vjerojatno tako izgleda. Evo prije par tjedana mi je covjek napisao da nema sanse da zaradjujem toliko koliko zaradjujem. I dobro...

 

UncleJimbo kaže...

Uf uf uf

 

 

Znaci ako me netko pita da li pomazem - moram obavezno reci NE? Slagati? To je poruka Evandjelja?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Friday kaže...
Gdje bih ja bio da je sve i jedna linija koda koju sam napisao bila open source?

 Vjerojatno tu gdje si i sad.

 

Tu si gdje jesi zato jer vrijedis i sto znas odstrikati kod kad te se pita, a ne zato sto si ga sakrivao.

 

Svi kuharski recepti su dostupni online (open source) pa svejedno niti smo svi kuhari niti imamo restorane koji obrcu lovu, a bogami nismo niti Gordon Ramsay-i iako on i doslovno pokazuje kako sloziti jelo prema tom istom receptu.

99% ljudi ga i dalje nece sloziti kao i on.

 

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
10 godina
suspendiran
offline
Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otvoren

Jebote zbog ovih idiotskih prepucavanja sjetio se newzgrupa i raznih trolova tamo... srecom pa su crknule.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Friday kaže...

 

Pa upravo u tome i je stvar - kod mene nema demagogije ni milijardi. Kod njega ima i jedno i drugo. Ja nikada nisam pisao da je meni ista bitnije od dobra vlastite obitelji...

 ma ok, samo mi je palo na pamet da trčanje za lovom ne mora nužno značiti da mu nije stalo do ostalih stvari, što možeš najprije vidjeti i kod sebe samog

dapače, kad bi više ljudi uz sve ostalo što rade odvojili vremena, novaca i volje za pomaganje drugima ili jednostavno za napredak čovječanstva, pogotovo kod takvih milijardera, možda bi svijet bio bar malo bolje mjesto

 

pa čak i ako je to demagogija, neka troši za humanitarne svrhe, znanost, napredak i dobrobit čovječanstva, malo ih je takvih s demagogijom ili bez nje

uostalom, mislim da je to više klasični američki show

10 godina
offline
Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otvoren

Koga briga koliko Musk donira, bokte koja rasprava. Ako mislite da treba više i da bi vi više, idite zaradite miljarde pa donirajte. I prestanite o tome koliko Musk plaća poreza. Koliko znam on živi u Americi i to je njihov problem (ili nije). Bokte hrvati ne znaju ništa drugo osim cmoljiti i kmečati oko stvari koje ih se ne tiču.

 

Da se razumijemo, Musk mi se gadi od kad sam čuo za njega, a još više od kad mu je par daski iz glave ispalo. No i takav može napraviti tu i tamo dobru stvar.

 

 

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otvoren

Ajmo se vratiti na temu.

Zar ima ista ljepse nego kada se kapitalisti posvade oko podjele plijena? 

 
1 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
syncmaster245b kaže...
Friday kaže...
Gdje bih ja bio da je sve i jedna linija koda koju sam napisao bila open source?

 Vjerojatno tu gdje si i sad.

 

Tu si gdje jesi zato jer vrijedis i sto znas odstrikati kod kad te se pita, a ne zato sto si ga sakrivao.

 

Svi kuharski recepti su dostupni online (open source) pa svejedno niti smo svi kuhari niti imamo restorane koji obrcu lovu, a bogami nismo niti Gordon Ramsay-i iako on i doslovno pokazuje kako sloziti jelo prema tom istom receptu.

99% ljudi ga i dalje nece sloziti kao i on.

 

 

 Ja kuham bolje od 74.53% restorana, a ne zaradjujem od prodaje hrane. Dodji na rucak i uvjeri se.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 15:27 (Bob Boss).
13 mjeseci
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
konjRR kaže...

Ajmo se vratiti na temu.

Zar ima ista ljepse nego kada se kapitalisti posvade oko podjele plijena? 

 Mislis mrvica. Uvijek je jedina borba bila klasna, bogati protiv siromasnih. Ali, treba malo ubaciti idologije da se zamagli situacija.

11 godina
offline
Re: Musk održao obećanje: chatbot Grok je sada otv
Friday kaže...

Znaci ako me netko pita da li pomazem - moram obavezno reci NE? Slagati? To je poruka Evandjelja?

 vjerujem da si dovoljno inteligentan da znaš što je poruka, nebitno svakom na njegovu savjest. Imao sam potrebu okačiti video, nije mi namjera biti sudac.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 6:23 (UncleJimbo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice