Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 956.255
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Tema je šrot, nažalost samo politika i "socijalni problemi" po forumu u zadnjih 10ak mj. No barem smislite novu foru osim "EO UPDATEAT CE MI WINDOWSE XD"

 

Super, cjepili ste se, odlicno. Mi se necemo, nit ce nas itko natjerat, bar mene ne.

Za obje strane - nema smisla raspravi, niti jedna osoba u ovoj temi nije promjenila mišljenje zahvaljujuci ovim porukama.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

D3lBoy svakako si u pravu kao sto je Envy u pravu, obojca imate izbor i obojca zborite pravo no na ovaj nacin svi mi ucimo jedni od drugih nebitno je kakav je izbor ali iznesene teze, tvrdnje, razmisljanja su u biti najvaznija jer svatko od nas je vec odlucio posto smo svi dovoljno odrasli da znamo svoje izbore i razloge za iste izbore. Najveca vrijednost ovih 80 stranica komentara je upravo o tome da smo svi razlicitih misljenja se nasli ovdje prodiskutirati, podruziti kad ne mozemo na bolji nacin te uciti jedni od drugih ma koliko neki odgovori se cinili nevaznima, krivo interpretiranima ili ispravnima. Po meni je ova tema pun pogodak i bas mi je zadovoljstvo sto sam imao prilike podijeliti svoja razmisljanja sa svima vama te uzivati u svemu ovome do sada.

 

Moja odluka je kao i odluka nekih da cu se cijepiti jer radim sa dosta ljudi te zbog njih samih ne mogu si dopustiti da ugrozim njihovo zdravlje jer to ne bi bilo u redu od mene te ako ce to smanjiti mogucnost da ih nedajboze zarazim svakako moja duznost je da to ucinim ma koliko se osobno slagao ili ne slagao sa time.

veni vidi didici
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivanlotz kaže...
Visak kaže...

 Cjepivo za gripu se 'razvije' svake godine za trenutno dominantni soj. Znači unutar par mjeseci. 

 

ovdje se prica o cjepivima protiv covida (ne protiv gripe)

 

 Prati raspravu. Rekao je:

Ja se ne zelim cijepiti, oprosti 

cijepiva se razvijaju godinama, a ne unutar par mjeseci

 

Znači govori o cjepivima općenito, a cjepivo za gripu je dokaz da se ne razvijaju sva cjepiva godinama. Post mu je prepun netočnih činjenica, a njima opravdava to što se ne želi cijepiti. Ako su to stvarni razlozi njegove odluke, onda bi kada mu se dokaže da nisu točni trebao promijeniti odluku. No to naravno neće, jer je odluka donesena iz drugih razloga, a poslije se samo traže opravdanja, bez obzira koliko netočna bila.

 

ivanlotz kaže...
za koje pise sljedece na stranici who-a:

 

The nucleic acid approach is a new way of developing vaccines. Before the COVID-19 pandemic, none had yet been through the full approvals process for use in humans, though some DNA vaccines, including for particular cancers, were undergoing human trials. Because of the pandemic, research in this area has progressed very fast and some mRNA vaccines for COVID-19 are getting emergency use authorization, which means they can now be given to people beyond using them only in clinical trials.

 

iz ovog je potpuno jasno i opravdano zasto su ljudi skepticni glede novih cjepiva...

 

 Nisu sva cjepiva mRNA, imaš i vektorska, znači opet otpada razlog za necijepljenje. Tko se boji mRNA neka uzme vektorsko. Ali naravno, to je bila samo još jedna loša izlika da se ne cijepite ničime.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 1:02 (Visak).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bloodborne kaže...
Visak kaže...

 Ja se igrom slučaja jesam cijepio, i to omraženom Astrom, ali za raspravu to i nije previše bitno.  

 I dalje licemjerno ili ironično nikako da čujem

 da ste vi upućeni cijepljeni i mislite na druge. 😊

 Jesi li slijep ili što?

 

Iznio si tri netočna podatka o cjepivima. Jesi li sada kada znaš da si svoje mišljenje o cijepljenju bazirao na netočnim informacijama spreman razmisliti može li zaključak donesen na temelju netočnih informacija biti točan?

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
juice21 kaže...
Visak kaže...
juice21 kaže...

Genom nije izoliran, dakle, ne može se napraviti adekvatno cjepivo. To je vrlo lako dostupna informacija, koja se može provjeriti. 

 

 

 https://www.irb.hr/eng/News/Successfully-Sequenced-COVID-19-Virus-Genome-Isolated-from-Patients-in-Croatia

juice21 kaže...

 Nemoj molim te pričati o neupućenosti, kad ti je jedini izvor informacija TV, a oni svi mlate istu slamu pod zna se čijim vodstvom.

 

A gdje se ti to informiraš?

 

 Od stručnih osoba koje su namjerno izbačene iz medijskog prostora, jer nemaju isto mišljenje.... 

 Znači Baba Vanga i ta ekipa

 

Gore sam ti dao link na stranicu Ruđer Boškovića, gdje su ga sekvencionirali prije godinu dana.

Ovdje ga možeš downloadati: https://www.snapgene.com/resources/coronavirus-resources/?resource=SARS-CoV-2_(COVID-19)_Genome

 

I dalje tvrdiš da nije sekvencioniran?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Moram nesto priznati. Od kada sam se cijepio poceo sam vjerovati da je zemlja ravna, da ljudi-gusteri upravljaju svijetom i da je heliocentricni sustav laz. Aj' sada iskreno koga briga hocete li se cijepiti ili ne. Samo se nemojte zaliti, ako uvedu covid putovnice. Zivite u svojim podrumima i sto dalje od mojih starih roditelja.

 
1 2 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
bloodborne kaže...
Visak kaže...

 Ja se igrom slučaja jesam cijepio, i to omraženom Astrom, ali za raspravu to i nije previše bitno.  

 I dalje licemjerno ili ironično nikako da čujem

 da ste vi upućeni cijepljeni i mislite na druge. 😊

 Jesi li slijep ili što?

 

Iznio si tri netočna podatka o cjepivima. Jesi li sada kada znaš da si svoje mišljenje o cijepljenju bazirao na netočnim informacijama spreman razmisliti može li zaključak donesen na temelju netočnih informacija biti točan?

 

 Molim te prestani se u svakoj temi praviti da znas sve o svemu

 pliz lik. U svakoj temi upucen si u sve, sve znas. 

 Ti si prva osoba koja tvrdi da si tocne informacije netocne.

 Ne znam da li si isao u osnovnu ali ocito nisi.

 

 Ja ti se ovim putem klanjam ti si bog unatoc svemu. Kao sto rekoh

 ako se nisi cijepio sve sto mi pricas od starta mi je obican

 bullshit. Ciao

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 8:01 (bloodborne).
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SamoPitam3 kaže...

Moram nesto priznati. Od kada sam se cijepio poceo sam vjerovati da je zemlja ravna, da ljudi-gusteri upravljaju svijetom i da je heliocentricni sustav laz. Aj' sada iskreno koga briga hocete li se cijepiti ili ne. Samo se nemojte zaliti, ako uvedu covid putovnice. Zivite u svojim podrumima i sto dalje od mojih starih roditelja.

 Kog bolo kurac ako uvedu covid putovnice ? Mozda bolje da takvi poput tebe nastave zivjeti u podrumu svojih roditelja zajedno sa njima ? Ipak tebe je ovdje strah.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
To je valjda prvo što su napravili Kinezi kada je virus otkriven, već u prvom mjesecu 2020, su imali sekvencu genoma virusa.

Od tada je virus mutirao bezbroj puta a genom sekvenciran više tisuća puta.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 8:31 (ccc2002).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bloodborne kaže...
SamoPitam3 kaže...

Moram nesto priznati. Od kada sam se cijepio poceo sam vjerovati da je zemlja ravna, da ljudi-gusteri upravljaju svijetom i da je heliocentricni sustav laz. Aj' sada iskreno koga briga hocete li se cijepiti ili ne. Samo se nemojte zaliti, ako uvedu covid putovnice. Zivite u svojim podrumima i sto dalje od mojih starih roditelja.

 Kog bolo kurac ako uvedu covid putovnice ? Mozda bolje da takvi poput tebe nastave zivjeti u podrumu svojih roditelja zajedno sa njima ? Ipak tebe je ovdje strah.

 Tako sam sa svojim bratom raspravljao. One je nama rekao davno da će biti putovnice i eto ga sad.

Od kad postoje testovi, postoji kovid putovnica. Samo što se to sada zove negativan nalaz ili samoizolacija 10-14 dana.

U budućnosti će papir ili aplikacija pokriti negativan nalaz, cijepljenje ili potvrdu da si prebolio nedavno koronu.

Bit će više opcija, a ne manje za putovanje. Putovanja će se olakšati i biti sigurnija.

Zato ne razumiojem što ljudi drame o kovid putovnicama. To je samo dobar keč-frejz za novinske naslove.

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SamoPitam3 kaže...

Moram nesto priznati. Od kada sam se cijepio poceo sam vjerovati da je zemlja ravna, da ljudi-gusteri upravljaju svijetom i da je heliocentricni sustav laz. Aj' sada iskreno koga briga hocete li se cijepiti ili ne. Samo se nemojte zaliti, ako uvedu covid putovnice. Zivite u svojim podrumima i sto dalje od mojih starih roditelja.

 Dobro da si rekao jer sam baš razmišljao kako doći do adrese tvojih starih roditelja kako bi ih našao i zarazio.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bloodborne kaže...
Visak kaže...
bloodborne kaže...
Visak kaže...

 Ja se igrom slučaja jesam cijepio, i to omraženom Astrom, ali za raspravu to i nije previše bitno.  

 I dalje licemjerno ili ironično nikako da čujem

 da ste vi upućeni cijepljeni i mislite na druge. 😊

 Jesi li slijep ili što?

 

Iznio si tri netočna podatka o cjepivima. Jesi li sada kada znaš da si svoje mišljenje o cijepljenju bazirao na netočnim informacijama spreman razmisliti može li zaključak donesen na temelju netočnih informacija biti točan?

 

 Molim te prestani se u svakoj temi praviti da znas sve o svemu

 pliz lik. U svakoj temi upucen si u sve, sve znas. 

 Ti si prva osoba koja tvrdi da si tocne informacije netocne.

 Ne znam da li si isao u osnovnu ali ocito nisi.

 

 Ja ti se ovim putem klanjam ti si bog unatoc svemu. Kao sto rekoh

 ako se nisi cijepio sve sto mi pricas od starta mi je obican

 bullshit. Ciao

 Ja bih takve stvari o tebi rekao.

4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
bloodborne kaže...
Visak kaže...
bloodborne kaže...
Visak kaže...

 Ja se igrom slučaja jesam cijepio, i to omraženom Astrom, ali za raspravu to i nije previše bitno.  

 I dalje licemjerno ili ironično nikako da čujem

 da ste vi upućeni cijepljeni i mislite na druge. 😊

 Jesi li slijep ili što?

 

Iznio si tri netočna podatka o cjepivima. Jesi li sada kada znaš da si svoje mišljenje o cijepljenju bazirao na netočnim informacijama spreman razmisliti može li zaključak donesen na temelju netočnih informacija biti točan?

 

 Molim te prestani se u svakoj temi praviti da znas sve o svemu

 pliz lik. U svakoj temi upucen si u sve, sve znas. 

 Ti si prva osoba koja tvrdi da si tocne informacije netocne.

 Ne znam da li si isao u osnovnu ali ocito nisi.

 

 Ja ti se ovim putem klanjam ti si bog unatoc svemu. Kao sto rekoh

 ako se nisi cijepio sve sto mi pricas od starta mi je obican

 bullshit. Ciao

 Ja bih takve stvari o tebi rekao.

 Kolega skupa s njim mislim da si malo predugo online

 12+ godina nebi vam skodilo da se malo ugasite izadete

 van na zrak u prirodu ili pojebete nes. Planirate obojica

 umrijet za pc-iem kao djevci ? Jos se na biologiji u osnovnoj

 skoli ucilo da cjepivo sadrzi oslabljeni oblik virusa, cak i da to

 nije slucaj s covidim cjepivom filozof tvrdi da to uopce nije istina. Pa dobr neka mu je, pored takvih poput njega ja ne znam kako nam na vlast uvijek dode ekipa poput plenkija, karamarka ?

Gdje se skrivaju takvi doktori znastvenici poput vas dva ? Ah joj da

 12 godina potratili na reputaciju na bugu gdje 99% ekipe boli kurac za vas obojicu i obrnuto. Tako da reci mi gdje ste doktori znanosti

 kad vas hrvatski narod treba ? Tj to malo hrvata sto ih jos ima

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 9:26 (bloodborne).
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

well, morat će se revidirati gradivo biologije za osnovne škole.

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
3 1 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

well, morat će se revidirati gradivo biologije za osnovne škole.

 

 Ja mislim kolega da se vi forumasi trebate kandidirati za

 gradonacelnika zagreba. Ovdje ima puno doktora znanosti

 sa vizijama to nama treba.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bloodborne kaže...

 Molim te prestani se u svakoj temi praviti da znas sve o svemu

 pliz lik. U svakoj temi upucen si u sve, sve znas. 

 Ti si prva osoba koja tvrdi da si tocne informacije netocne.

 Ne znam da li si isao u osnovnu ali ocito nisi.

 Znači kad ostaneš bez argumenata onda ideš na osobni napad?

Godinu dana smo u pandemiji i ti u tih godinu dana nisi naučio ama baš ništa o tom virusu ni o cjepivima, nego se pozivaš na neke općenite informacije koje si čuo u osnovnoj školi, a koje u ovom slučaju nisu primjenjive.

 

Dao sam ti link na sekvencionirani genom. Nisi u stanju priznati da si pogriješio, pa ti je jedini odgovor osobni napad.

 

Evo ti link na letak o mRNA cjepivima u kojem jasno piše da nema virusa unutra

https://www.rki.de/DE/Content/Infekt/Impfen/Materialien/Downloads-COVID-19/Aufklaerungsbogen-Kroatisch.pdf?__blob=publicationFile

Dakle ni tu nisi u pravu.

 

Shvaćaš li da si naprosto u krivu i da kada ti to netko dokaže to ne znači da on tvrdi da sve zna, nego da ti ovo konkretno ne znaš? Priznaj si neznanje, pa kreni učiti, nikad nije kasno.

 

bloodborne kaže...

 Ja ti se ovim putem klanjam ti si bog unatoc svemu. Kao sto rekoh

 ako se nisi cijepio sve sto mi pricas od starta mi je obican

 bullshit. Ciao

 Tri puta sam napisao da sam se cjepio. Sad se već pitam što si uopće u stanju shvatiti, kad već nešto tako jednostavno nisi.

 

Smiješno je kako ekipa kada ostane bez argumenata počne zazivati zatvaranje teme i bacati kletve na sudionike. Tko vas tjera da ju čitate? Imate tisuće drugih na ovom forumu i tisuće drugih foruma. Slobodno odtroskočite, pa da možemo pričati o pametnijim stvarima, a ne je li zemlja ravna i rastu li rogovi od cjepiva.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Prati raspravu. Rekao je:

Ja se ne zelim cijepiti, oprosti 

cijepiva se razvijaju godinama, a ne unutar par mjeseci

 

Znači govori o cjepivima općenito, a cjepivo za gripu je dokaz da se ne razvijaju sva cjepiva godinama. Post mu je prepun netočnih činjenica, a njima opravdava to što se ne želi cijepiti. Ako su to stvarni razlozi njegove odluke, onda bi kada mu se dokaže da nisu točni trebao promijeniti odluku. No to naravno neće, jer je odluka donesena iz drugih razloga, a poslije se samo traže opravdanja, bez obzira koliko netočna bila.

 

 Nisu sva cjepiva mRNA, imaš i vektorska, znači opet otpada razlog za necijepljenje. Tko se boji mRNA neka uzme vektorsko. Ali naravno, to je bila samo još jedna loša izlika da se ne cijepite ničime.

ja samo iznosim cinjenicu da su se cjepiva protiv covida razvila u par mjeseci, kao sto je on i napisao, ostale izjave mu nisam komentirao..

kao da nekome treba razlog za necijepljenje? doslovno kazes "necu se cijepiti" i ne cijepis se... a sad koliko je to pametno/nepametno, to je drugi par cipela..

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bloodborne kaže...
Mandor kaže...
bloodborne kaže...
Visak kaže...
bloodborne kaže...
Visak kaže...

 Ja se igrom slučaja jesam cijepio, i to omraženom Astrom, ali za raspravu to i nije previše bitno.  

 I dalje licemjerno ili ironično nikako da čujem

 da ste vi upućeni cijepljeni i mislite na druge. 😊

 Jesi li slijep ili što?

 

Iznio si tri netočna podatka o cjepivima. Jesi li sada kada znaš da si svoje mišljenje o cijepljenju bazirao na netočnim informacijama spreman razmisliti može li zaključak donesen na temelju netočnih informacija biti točan?

 

 Molim te prestani se u svakoj temi praviti da znas sve o svemu

 pliz lik. U svakoj temi upucen si u sve, sve znas. 

 Ti si prva osoba koja tvrdi da si tocne informacije netocne.

 Ne znam da li si isao u osnovnu ali ocito nisi.

 

 Ja ti se ovim putem klanjam ti si bog unatoc svemu. Kao sto rekoh

 ako se nisi cijepio sve sto mi pricas od starta mi je obican

 bullshit. Ciao

 Ja bih takve stvari o tebi rekao.

 Kolega skupa s njim mislim da si malo predugo online

 12+ godina nebi vam skodilo da se malo ugasite izadete

 van na zrak u prirodu ili pojebete nes. Planirate obojica

 umrijet za pc-iem kao djevci ? Jos se na biologiji u osnovnoj

 skoli ucilo da cjepivo sadrzi oslabljeni oblik virusa, cak i da to

 nije slucaj s covidim cjepivom filozof tvrdi da to uopce nije istina. Pa dobr neka mu je, pored takvih poput njega ja ne znam kako nam na vlast uvijek dode ekipa poput plenkija, karamarka ?

Gdje se skrivaju takvi doktori znastvenici poput vas dva ? Ah joj da

 12 godina potratili na reputaciju na bugu gdje 99% ekipe boli kurac za vas obojicu i obrnuto. Tako da reci mi gdje ste doktori znanosti

 kad vas hrvatski narod treba ? Tj to malo hrvata sto ih jos ima

 Kad nemaš argumenata onda počneš pisati gluparije potpuno nevezane za temu.

Nije svako prokleto cjepivo s oslabljenim virusom. Neka su bila s oslabljenim, neka s mrtvim, neka s djelićima.

Samo izvrćeš, izvlačiš dijelove izvan konteksta, ubacuješ nevezane stvari.

Kakve sad Karamarko ima veze s cjepivima.

Ajde uzmi jedan bilo koji udžbenik iz osnoivne škole. Poslikaj gdje se govori o zaraznim bolestima pa nam postaj ovdje.

Koju repotaciju, na bugu? Zašto je to uopće reputacija? Koliko ja postova uopće imam tu? Ja mjesecima u komadu ni ne gledam forum, a kamoli da bih pisao. 

Ali to što si ti vidio da sam određen broj godina registriran pa zaključio nešto o mojoj reputaciji je slika onoga kako razmišljaš oi o kovidu. Vidio si Capaka da je sjeo na kutiju pa si zaključio da se cjepivo uzima rektalno?

Ajde probaj jednom u životu razmisliti zašto si izveo neki zaključak. Zašto si uvjeren u to što si uvjeren? Sokratova metoda. Pročitaj malo o Sokratu.

Zašto vjeruješ to što vjeruješ? Na temelju čega? Onda provjeri što je to silogizam.

Ne treba biti doktor za to.

 

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

well, morat će se revidirati gradivo biologije za osnovne škole.

 

 

Zašto ne uvedu da cijepljenje protiv covida-19 bude zakonska obveza?

Problem riješen.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 10:53 (Hazar).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivanlotz kaže...
Visak kaže...

 Prati raspravu. Rekao je:

Ja se ne zelim cijepiti, oprosti 

cijepiva se razvijaju godinama, a ne unutar par mjeseci

 

Znači govori o cjepivima općenito, a cjepivo za gripu je dokaz da se ne razvijaju sva cjepiva godinama. Post mu je prepun netočnih činjenica, a njima opravdava to što se ne želi cijepiti. Ako su to stvarni razlozi njegove odluke, onda bi kada mu se dokaže da nisu točni trebao promijeniti odluku. No to naravno neće, jer je odluka donesena iz drugih razloga, a poslije se samo traže opravdanja, bez obzira koliko netočna bila.

 

 Nisu sva cjepiva mRNA, imaš i vektorska, znači opet otpada razlog za necijepljenje. Tko se boji mRNA neka uzme vektorsko. Ali naravno, to je bila samo još jedna loša izlika da se ne cijepite ničime.

ja samo iznosim cinjenicu da su se cjepiva protiv covida razvila u par mjeseci, kao sto je on i napisao, ostale izjave mu nisam komentirao..

kao da nekome treba razlog za necijepljenje? doslovno kazes "necu se cijepiti" i ne cijepis se... a sad koliko je to pametno/nepametno, to je drugi par cipela..

 Da, često svi mi miješamo razne stvari u raspravu. A to je problem. Ako želiš imati dijalog, raspravu treba imati i fokus.

Problem je što je u ljudskoj prirodi da brani svoja stajališta. Teško je predomisliti se, teško je priznati pogrešku.

Kad je nekome mišljenje poljuljano, on počne uvoziti druge argumente ili izvrtati riječi drugoga ili ignorirati dijelove argumenta ili nešto deseto, a sve prije nego će priznati da je bio u krivu. I to smo svi mi podložni.

I kad se zatrpamo argumentima zaboravimo koji su bili originalni argumenti i rasprava ne vodi nigdje. Zato bi trebalo uvijek napiši tri najbolje tvrdnje koje imaš i ako su sve tri dokazano netočne, onda razmisli par dana, a ne samo trpati novih 10 tvrdnji o kojima nisi razmislio.

4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ti si covjek s vizijom. 

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivanlotz kaže...

ja samo iznosim cinjenicu da su se cjepiva protiv covida razvila u par mjeseci, kao sto je on i napisao, ostale izjave mu nisam komentirao..

 Ne, on je napisao da se (sva) cjepiva razvijaju godinama, što naprosto nije točno. Neka se razvijaju brže, kao recimo za gripu. Znači brzina razvoja ovog cjepiva nije takav izuzetak da bi to bilo posebno sporno.

 

Stavio si mRNA kao problem, a to opet nije problem, jer imaš i druge tehnologije.

 

ivanlotz kaže...

kao da nekome treba razlog za necijepljenje? doslovno kazes "necu se cijepiti" i ne cijepis se... a sad koliko je to pametno/nepametno, to je drugi par cipela..

 Razumno je tako važnu odluku donijeti na temelju razmišljanja, a ne nekog hira.

No očito je da ju većina antivaxera donosi iz iracionalnih pobuda, a poslije traži razloge i opravdanja. Naknadnom racionalizacijom se postiže privid da je odluka utemeljena na činjenicama i razmišljanju, iako zapravo nije. Tako se ljudi bolje osjećaju, jer eto nisu oni bez veze nešto odlučili, nego imaju razloge. A to što ti razlozi nisu točni nema veze, bitno da se nešto može navesti kao razlog.

 

To je malo širi obrazac ponašanja, nije samo po ovom pitanju. Velik broj ljudi tako funkcionira na svakodnevnoj osnovi, a rekao bih da ne postoji osoba koja to ne napravi s vremena na vrijeme. No kako se kvalitetnije odluke donose prethodnim razmatranjem točnih činjenica, a ne naknadnim traženjem samo onih koje se uklapaju u već donesenu odluku, poželjno je taj obrazac ponašanja osvjestiti i što više potisnuti. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
 

Zašto ne uvedu da cijepljenje protiv covida-19 bude zakonska obveza?

Problem riješen.

 

Pa vrlo vjerojatno će i biti, kao što je i sad u slučaju nekih egzotičnih bolesti s visoko rizičnim državama (žuta groznica, meningokokni meningitis).

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 11:21 (Bitanga).
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

A ti si doktor znanosti, koji se bolje informira od svih u vezi svega.

Veze nemas medicinom ali sve znas i u sve si upucen.

 Casopis Men's health se ne racuna kolega.

 

Tisucu drugih ? Sta se ovdje kvalitetno moze procitati ?

Ovaj forum se svodi na Rimca, teslu i vas doktore medicine

tj covid19. Dobro da si se cijepio, pokusnih kunica nam uvijek treba. 😊

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bloodborne kaže...

A ti si doktor znanosti, koji se bolje informira od svih u vezi svega.

Veze nemas medicinom ali sve znas i u sve si upucen.

 Nisam, ali sam ti dao link na ono što su napisali doktori znanosti. No ti sad od toga bježiš kao vrag od tamjana i svodiš raspravu na dječje prepucavanje.

 

Jesi li vidio na linkovima da je genom sekvencioniran i da u cjepivu nema virusa? Pričaj malo o tome.

 

bloodborne kaže...

 Dobro da si se cijepio, pokusnih kunica nam uvijek treba. 😊

 Znači četiri puta treba ponoviti da bi ti nešto shvatio. Ok, sad i to znamo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
bloodborne kaže...

A ti si doktor znanosti, koji se bolje informira od svih u vezi svega.

Veze nemas medicinom ali sve znas i u sve si upucen.

 Nisam, ali sam ti dao link na ono što su napisali doktori znanosti. No ti sad od toga bježiš kao vrag od tamjana i svodiš raspravu na dječje prepucavanje.

 

Jesi li vidio na linkovima da je genom sekvencioniran i da u cjepivu nema virusa? Pričaj malo o tome.

 

bloodborne kaže...

 Dobro da si se cijepio, pokusnih kunica nam uvijek treba. 😊

 Znači četiri puta treba ponoviti da bi ti nešto shvatio. Ok, sad i to znamo.

 Iskreno nisam vidio gdje si napisao da si se cijepio jer te citam prek kurca. Ali neka si ti meni upucen ja sam iznimno sretan zbog tebe.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
8 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Ne, on je napisao da se (sva) cjepiva razvijaju godinama, što naprosto nije točno. Neka se razvijaju brže, kao recimo za gripu. Znači brzina razvoja ovog cjepiva nije takav izuzetak da bi to bilo posebno sporno.

 

Stavio si mRNA kao problem, a to opet nije problem, jer imaš i druge tehnologije.

 

ponavljam, cinjenica je da su odredena cjepiva protiv covida razvijena u par mjeseci i da do prije pandemije nijedno od njih nije bilo odobreno za upotrebu (izvor)... od toga proizlazi skepticizam oko cijepljenja.. ja znam da uz mRNA postoje i ostale tehnologije, ali ne znaju svi to

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bloodborne kaže...

A ti si doktor znanosti, koji se bolje informira od svih u vezi svega.

Veze nemas medicinom ali sve znas i u sve si upucen.

 Casopis Men's health se ne racuna kolega.

 

Tisucu drugih ? Sta se ovdje kvalitetno moze procitati ?

Ovaj forum se svodi na Rimca, teslu i vas doktore medicine

tj covid19. Dobro da si se cijepio, pokusnih kunica nam uvijek treba. 😊

 

Za neke stvari je dovoljan zdrav razum, kojeg većina nažalost nema. Ali imaju pravo glasa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...

 Da, često svi mi miješamo razne stvari u raspravu. A to je problem. Ako želiš imati dijalog, raspravu treba imati i fokus.

Problem je što je u ljudskoj prirodi da brani svoja stajališta. Teško je predomisliti se, teško je priznati pogrešku.

Kad je nekome mišljenje poljuljano, on počne uvoziti druge argumente ili izvrtati riječi drugoga ili ignorirati dijelove argumenta ili nešto deseto, a sve prije nego će priznati da je bio u krivu. I to smo svi mi podložni.

I kad se zatrpamo argumentima zaboravimo koji su bili originalni argumenti i rasprava ne vodi nigdje. Zato bi trebalo uvijek napiši tri najbolje tvrdnje koje imaš i ako su sve tri dokazano netočne, onda razmisli par dana, a ne samo trpati novih 10 tvrdnji o kojima nisi razmislio.

u potpunosti se slazem..

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bloodborne kaže...

 Iskreno nisam vidio gdje si napisao da si se cijepio jer te citam prek kurca. 

 Problem je što samo s njime i razmišljaš.

 

Onda što kažeš o sekvencioniranju genoma i virusima u cjepivu? Jesi pročitao što doktori znanosti pišu o tome? Je li tako strašno teško priznati da nisi bio u pravu?

Uporno mi odgovaraš ali i uporno izbjegavaš temu o kojoj zapravo razgovaramo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice