Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.789
|
čitano: 258.373
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Evo i jedan aktualan tekst o Imunološkom zavodu

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Veliki Brat kaže...

Evo i jedan aktualan tekst o Imunološkom zavodu

Netko se još nada da bi to moglo proraditi...

Da ne govorim o novim cjepivima.

16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Old Iggy kaže...

Netko se još nada da bi to moglo proraditi...

Uvijek! :)

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Veliki Brat kaže...
Old Iggy kaže...

Netko se još nada da bi to moglo proraditi...

Uvijek! :)

Samo da vidim poslovni plan i ulažem.

No iskreno, mislim da nitko ne može napisati tako nešto a da ima smisla.

9 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

 

 

Ovo za Imunoloćki zavod, politika i ideologija koja ga je uništila, sada se javlja kao predvodnik borbe kontra C-19. 

HR će od C-19 spasiti samo predani rad malog čovjeka, radničke klase. Nikakve samoprozvane elite ili buržoazija.

 

Mjere kontra korone po meni nisu baš neke, jer je sve više-manje isto kao i prije. Ljudi se druže i tako, po privatnim prostorima ili čak u javnim, ali to ne izlazi u javnost.

100 ljudi odjednom nahrupi u dučkas, stoje u redu, i opet si dobio kaj si imao i prije.

Ljudi se ne boje korone, kao što se ne boje ni cigarete ni alkohola.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
PzKpfw kaže...

HR će od C-19 spasiti samo predani rad malog čovjeka, radničke klase. Nikakve samoprozvane elite ili buržoazija.

Mislim da moraš pogledati značenje riječi "buržoazija". 

Gledam te!
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
NoDe31 kaže...
mzopg kaže...
....

"Sweden is also recommending all senior high schools, universities, and municipal adult education to close and introduce distance learning from March 18."

 

Prema tome daleko je to od toga da Švedska nema nikakve zabrane.

 Jel ti znaš razliku između "preporuke" i "zabrane" ?  Ili ne znaš dobro engleski?

 Zabrane se donose kada stoka ne zeli slusati preporuke. Kod nas trebaju zabrane kod sveda ne trebaju... Razlika je u odgovornosti i disciplini znaci u glavi a ne semantici....

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Posmatrač kaže...

 Zabrane se donose kada stoka ne zeli slusati preporuke. Kod nas trebaju zabrane kod sveda ne trebaju... Razlika je u odgovornosti i disciplini znaci u glavi a ne semantici....

 I onda ih ta "stoka" mora slusat, ali svi turisti mogu uci u zemlju i kretati se bez problema? Kakva je to zabrana ako nam je primorje krcato turistima koji se krecu bez problema...

 

Osim toga ove zabrane su besmislene, ja u Rijeci mogu se kretati 20km u sirinu grada, ali netko 1km dalje od mene ne moze 500m kretanja napravit, kakva je to zabrana? Kakva je zabrana da ducani ne smiju radit iza 17h, par dana mogu, pa onda opet par dana ne mogu?

 

Normalno da "stoka" ne slusa, kad nasi nadredeni se vrte u krug, nitko normalan nece trpit ove glupave restrikcije koje zele spasit ostatke ostataka zdravstva. 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 13:06 (ivanoile).
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ivanoile kaže...

Normalno da "stoka" ne slusa, kad nasi nadredeni se vrte u krug, nitko normalan nece trpit ove glupave restrikcije koje zele spasit ostatke ostataka zdravstva. 

Koje monumentalno glupo razmisljanje.

 

Ima li Stozer nadzor i nad gravitacijom? Ima ona epizoda I am Weasela kad I.R. Baboon zapali zakon gravitacije pa on prestane vrijediti - ali samo za odvjetnike jer jedino odvjetnici razumiju sto u zakonu pise :D.

https://www.dailymotion.com/video/x6m5x3i

 

Da li to Covid-19 zna da je Capak postrozio/ublazio mjere? Jer svojom nesuvislom logikom govoris upravo to - Capak provodi "krive" mjere - pa cu ih ja (ili stoka ili tko vec) krsiti - jer Covid19 zna koje su mjere prave a koje krive!

 

Izuzev posla (i mogucih gubitaka) moja ostala rutina se nije promjenila - u ducan idem najvise jednom tjedno - nekad i jednom u dva tjedna, zao mi je zatvorenih poslova, ali ocito da mjere djeluju da se zaraza ne siri - imam prijatelje u New Yorku pa barem znam da vise slucajeva zaraze - vise kriticnih situacija.

 

Gle - nitko tebi nije ni trebao govoriti da ides sto manje u ducan, da se ne okupljas u vecim grupama i sl. To sto Stozer sad malo vrluda je posljedica i neiskustva (opravdano) i straha i moguce odgovornosti ako se mjere ne pokazu ucinkovitima ili ako se ublaze prerano pa napravimo vecu glupost.  Ja cu prvi reci da je nespretno bilo zabraniti tranzit medju opcinama - jer je granica moje opcine doslovno 500m od moje kuce - pa sluzbeno nisam smio ni u setnju sumom u kojoj nema nikog, i sijece setnicu uz more - na kojoj u najboljim proljetnim danima ima troje ljudi dnevno.

 

No sad kad su dopustili odlazak u susjedne opcine - pa necu odmah ici u centar te opcine raditi dernek - jer nebi ni na normalan dan.

 

Nije normalno da se ne slusjau mjere - jer je ona samo jedna - izbjegavaj druge ljude - ako ti mora netko nacrtati kako to ciniti i u koje sate - oprosti nisi zasluzio prava i odgovornosti koja imas sa punoljetnoscu.

(Evo ti primjer - najcesce u familiji kupujemo u Plodinama ili Lidlu - no kako je Lidl malo dalje, a Plodine su cesce punije - sad vise kupujemo u lokalnom ducanu ili u Tommija - jer je najcesce prazan). I razumijem da neki nemaju taj luksuz, i razumijem da u nekim situacijama rad do 17 sati otezava zivot - ali - u ducan mozes otici jednom u dva tjedna - ne moras svaki dan po gumene bombone i Monster. Ako je guzva odi doma, dodji malo kasnije.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

Sto mi ne objasnis onda kako turisti mogu ulazit/izlazit iz Hrvatske bez problema?  Sam si napisao, Covid ne prepoznaje mjere, ali prepoznaje ljude. Pa samim time turisti mogu unjeti virus prije nego ga ja "pokupiti" vani od nekog, ako pogledamo broj zarazenih oko nas (izuzev Slovenije).

 

Ja sam rekao da mjere su za ljude koji zive u Hrvatskoj, a granice su nam ostale otvorene. Dakle sve te mjere koje mi slusamo, drugi ne moraju. Zato je Capak donio krive mjere, jer se izdalo preko milijun propusnica, samim time se gubi smisao propusnica kada ljudi i dalje se gibaju kao da ih nema. (samo 5% je odbijeno)

 

Ne zalim se na guzvu, vec da stozer zeli umanjit guzvu, ali krivim nacinom. Otvorile su se trznice, opet hrpa ljudi na malom otvorenom prostoru. I ne znam kakve opcine su dopustili odlazak, kada je policija na rubu svih opcina oko Rijeke.

 

Monumentalno glupo razmisljanje su ove mjere, koje su ni trt ni mrt. Slovacka je zatvorila granice, pogledaj njihov broj zarazenih. Manji od naseg? Da.

 

Ali neka, imamo svoj turizam da nas i iz ovog izvuce.

Di2 & EPS FTW!
6 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ivanoile kaže...

Sto mi ne objasnis onda kako turisti mogu ulazit/izlazit iz Hrvatske bez problema?  Sam si napisao, Covid ne prepoznaje mjere, ali prepoznaje ljude. Pa samim time turisti mogu unjeti virus prije nego ga ja "pokupiti" vani od nekog, ako pogledamo broj zarazenih oko nas (izuzev Slovenije).

 

Ja sam rekao da mjere su za ljude koji zive u Hrvatskoj, a granice su nam ostale otvorene. Dakle sve te mjere koje mi slusamo, drugi ne moraju. Zato je Capak donio krive mjere, jer se izdalo preko milijun propusnica, samim time se gubi smisao propusnica kada ljudi i dalje se gibaju kao da ih nema. (samo 5% je odbijeno)

 

Ne zalim se na guzvu, vec da stozer zeli umanjit guzvu, ali krivim nacinom. Otvorile su se trznice, opet hrpa ljudi na malom otvorenom prostoru. I ne znam kakve opcine su dopustili odlazak, kada je policija na rubu svih opcina oko Rijeke.

 

Monumentalno glupo razmisljanje su ove mjere, koje su ni trt ni mrt. Slovacka je zatvorila granice, pogledaj njihov broj zarazenih. Manji od naseg? Da.

 

Ali neka, imamo svoj turizam da nas i iz ovog izvuce.

Turisti mogu ulaziti/izlaziti bez problema? Koji turisti? Ili je svaki stranac turist? Ili svaki hrvat koji radi vani pa ima strane tablice?

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC

Sumnjam da u primorskim turistickim mjestima odjednom su dosli Hrvati na ljetovanje u 4.mj. Prosao sam od Crikvenice do Novog Vindolskog i bome ima puno stranih tablica. Od Slovenaca, do Ceha i Njemackih tablica, tako da ne vjerujem da su sve to nasi ljudi. Pogotovo ne u tim turistickim mjestima.

 

 

Prema eVisitoru oko 10,000 turista je bilo prosli tjedan registrirano. Nije previse, ali svejedno nemala brojka.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 15:55 (ivanoile).
16 godina
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

 

Kome se da pogledati i nije ovca. 

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...

 

 

Kome se da pogledati i nije ovca. 

 Da uštedim ljudima vrijeme. Tip tvrdi da HIV ne uzrokuje AIDS i smatra da je Trump spasitelj Amerike, ali mu 'deep state' to ne dozvoljava. Pamentnome dosta.

 

Ovce imaju bar malo mozga u odnosu na one koji ovo gutaju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
Da uštedim ljudima vrijeme. Tip tvrdi da HIV ne uzrokuje AIDS i smatra da je Trump spasitelj Amerike, ali mu 'deep state' to ne dozvoljava. Pamentnome dosta.

 

Ovce imaju bar malo mozga u odnosu na one koji ovo gutaju.

 I da je on izumio email, ali je istina da je jebavo Dadilju.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Old Iggy kaže...
Veliki Brat kaže...

Evo i jedan aktualan tekst o Imunološkom zavodu

Netko se još nada da bi to moglo proraditi...

Da ne govorim o novim cjepivima.

 Koliko sam ja shvatio...
da sutra dođe sam Bill Gates, kupi Imunološki, iskrca im 100 Milja $ prve rezultate dobijemo tek za 4-5 godina
Imunološki više ne postoji, samo je ostalo ime i zgrade.
najkvalitetniji kadar je najuren ili sam otišao

if only you knew the power of the dark side
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
Dermentor kaže...

 

 

Kome se da pogledati i nije ovca. 

 Da uštedim ljudima vrijeme. Tip tvrdi da HIV ne uzrokuje AIDS i smatra da je Trump spasitelj Amerike, ali mu 'deep state' to ne dozvoljava. Pamentnome dosta.

 

Ovce imaju bar malo mozga u odnosu na one koji ovo gutaju.

 Haha tako si zaguljen i zasaljepljen da uopće ne želiš čuti što netko govori, bez obzira bila to istina ili ne. Ništa nije crno niti bijelo, tako sigurno ni Trump nije u svemu budala, sviđao se nekom ili ne. Neću ti ni objašnjavati što je rekao u svezi HiV-a jer si ti a i slični tebi najpametniji i sveznalice. Uglavnom opet video je za one koji teže kritičkom promišljanju uglednog znanstvenika i doktora. Naravno svi koji imalo sumnjaju u ono čime nas u medijima filaju su predmet poruge od onih koji su jedva završili srednju školu.

 

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Jedino što je na ovom svijetu sigurno je da je Trump totalna budala (plus nekoliko psihijatrijskih dijagnoza). Tko to nije u stanju prepoznati i sam je u rizičnoj grupi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...

 Haha tako si zaguljen i zasaljepljen da uopće ne želiš čuti što netko govori, bez obzira bila to istina ili ne. Ništa nije crno niti bijelo, tako sigurno ni Trump nije u svemu budala, sviđao se nekom ili ne. Neću ti ni objašnjavati što je rekao u svezi HiV-a jer si ti a i slični tebi najpametniji i sveznalice. Uglavnom opet video je za one koji teže kritičkom promišljanju uglednog znanstvenika i doktora. Naravno svi koji imalo sumnjaju u ono čime nas u medijima filaju su predmet poruge od onih koji su jedva završili srednju školu.

 

Većina onih koji ovo gutaju su upravo oni koji ne teže kritičkom razmišljanju, nažalost. Ista skupina ljudi su ljudi koji spadaju u više navedenog odjednom: ljudi gušteri/vjernici/ravna zemlja/antivakseri/GMO/5G/slijetanje na mjesec-laž/teorije urota.. To su ljudi koji se identificiraju s razmišljanjima i filozofijama koje nisu potkrijepljene činjenicama. Zašto je tomu tako nemam pojma. (pretpostavljam da ima više razloga)

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 17:24 (love2ml86).
6 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
Jedino što je na ovom svijetu sigurno je da je Trump totalna budala (plus nekoliko psihijatrijskih dijagnoza). Tko to nije u stanju prepoznati i sam je u rizičnoj grupi.

Ne bi išao tako daleko, čovjek je od parsto milijuna napravio par milijardi te je od reality osobe postao predsjednik. Budala je u mnogim stvarima, tu se slažem, ali ne u svim. Očito.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Na stranu svi bankroti koje je imao i prevare za koje je i nije osuđen tijekom ranijih godina, današnji Trump je polusenilan i s vrlo slabim kognitivnim sposobnostima.

'Utjeha' je da će mu jedini suparnik biti Biden, koji se takođeg gubi i očito je da nije skroz svoj.

Hm, možda ta korona i nije tako loša stvar.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 17:29 (Visak).
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...
Na stranu svi bankroti koje je imao i prevare za koje je i nije osuđen tijekom ranijih godina, današnji Trump je polusenilan i s vrlo slabim kognitivnim sposobnostima.

Preko zakladi i donacija dobio je 413 milijuna dolara od oca.

U NYu 70/80ima to je ekvivalnet onoga sto je Todoric 90ih napravio u Hrvatskoj, jer Manhattan je bio nekretninski ElDorado.

 

Kao sto je Todoric uzlet izvrsio tek nakon sumnjivih preuzimanja u vrijeme kada je bio medju rjetkima sa kapitalom u posrnuloj industriji maloprodaje i tek nakon sto je Skegro potpisao bjanko drzavno jamstvo za logisticki centar na Zitnjaku - bez kojeg se Todoric ne bi nikad prosirio u narednom desetljecu.

 

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/skegro-je-prije-18-godina-jamcio-za-todorica-danas-se-posipa-pepelom-20170316/print

 

Um mi ne dopusta da proglasujem uspjednim nekoga za posao u kojem apsolutno nitko drugi na planeti ne bi imao politicko dopustenje za uspjeh.

 

Visak kaže...
'Utjeha' je da će mu jedini suparnik biti Biden, koji se takođeg gubi i očito je da nije skroz svoj.

Zanimljiva je US politika koja je u 30 godina uspjela proizvesti tek djelomicno Obamu, dok su u medjuvremenu imali 2 Busha, skoro 2 Clintona (s time da je Clintonica i bila State Secretary u vrijeme Obame) pa cemo sad imati i Obaminog VP-a kao takmaca.

Ispadne da je nacija od 350 milijuna ljudi u 30 godina proizvela 6 politicara od kojih je 4 u krvnom ili bracnom rodu, dvoje u uskom politickom partnerstvu s tim bracnim parom - i Trumpa.

 

Zamisli da je u nas Ankica naslijedila Mesica, i da su Miroslav i Stjepan, Pasalic i Canjuga naslijedili Racana.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
A pričalo se i o Jebbu Bushu kao potencijalnom kandidatu.

Sad kad je Sanders, kojeg su Demokrati pokrali na prošlim predizborima, poveo, vidjelo se kako su se opet svi mobilizirali da ga izguraju i ni slučajno ne dozvole promjenu.

Biden je samo Trump koji malo ljepše govori o Meksikancima. Velike korporacije će učiniti sve da predsjednik bude neko njima naklonjen. Može biti i crn, bitno je da zna tko je gazda.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
love2ml86 kaže...
Dermentor kaže...

 Haha tako si zaguljen i zasaljepljen da uopće ne želiš čuti što netko govori, bez obzira bila to istina ili ne. Ništa nije crno niti bijelo, tako sigurno ni Trump nije u svemu budala, sviđao se nekom ili ne. Neću ti ni objašnjavati što je rekao u svezi HiV-a jer si ti a i slični tebi najpametniji i sveznalice. Uglavnom opet video je za one koji teže kritičkom promišljanju uglednog znanstvenika i doktora. Naravno svi koji imalo sumnjaju u ono čime nas u medijima filaju su predmet poruge od onih koji su jedva završili srednju školu.

 

Većina onih koji ovo gutaju su upravo oni koji ne teže kritičkom razmišljanju, nažalost. Ista skupina ljudi su ljudi koji spadaju u više navedenog odjednom: ljudi gušteri/vjernici/ravna zemlja/antivakseri/GMO/5G/slijetanje na mjesec-laž/teorije urota.. To su ljudi koji se identificiraju s razmišljanjima i filozofijama koje nisu potkrijepljene činjenicama. Zašto je tomu tako nemam pojma. (pretpostavljam da ima više razloga)

 Što da ti kažem, nisam ni jedno od ovoga što si naveo. Ne razumijem što to gutamo? Jesi li pogledao što priča čovjek s par doktorata, profesor, kandidat za senat? Tebi je normalno da američki NHS instruira liječnike da u dijagnoze umrlih stavljaju COVID-19 kao uzrok smrti bez da je pacijent prethodno testiran? I to nije nikakva teorija zavjere nego činjenica. Još jedan senator je izašao s tim u medije. Zašto se pumpaju brojke umrlih od COVID-19-a? Kako taj selektivni virus nije ušao u ni jedan Konzum, Kaufland, Plodine...? Al je ušao u staračke domove i to skoro svaki? A tu se čuvaju? Malo je čudno sve to. A eto ipak će umrijeti oni koje čuvamo najviše. S ili bez karantene. A dan kada počnemo vjerovati političarima bez pogovora je dan kad propadamo kao slobodna ljudska bića (ovo malo slobodni što smo bili). A dokazali su do sada da im je stalo do naroda i do ljudskih života. Hebeno je kako strah i panika mogu paralizirati ljude da razmišljaju svojom glavom.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
6 godina
protjeran
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...

 Što da ti kažem, nisam ni jedno od ovoga što si naveo. Ne razumijem što to gutamo? Jesi li pogledao što priča čovjek s par doktorata, profesor, kandidat za senat? Tebi je normalno da američki NHS instruira liječnike da u dijagnoze umrlih stavljaju COVID-19 kao uzrok smrti bez da je pacijent prethodno testiran? I to nije nikakva teorija zavjere nego činjenica. Još jedan senator je izašao s tim u medije. Zašto se pumpaju brojke umrlih od COVID-19-a? Kako taj selektivni virus nije ušao u ni jedan Konzum, Kaufland, Plodine...? Al je ušao u staračke domove i to skoro svaki? A tu se čuvaju? Malo je čudno sve to. A eto ipak će umrijeti oni koje čuvamo najviše. S ili bez karantene. A dan kada počnemo vjerovati političarima bez pogovora je dan kad propadamo kao slobodna ljudska bića (ovo malo slobodni što smo bili). A dokazali su do sada da im je stalo do naroda i do ljudskih života. Hebeno je kako strah i panika mogu paralizirati ljude da razmišljaju svojom glavom.

Ne znam ako je normalno, ali pretpostavljam da je, naime koliko smrti je pripisano gripi a koliko je ljudi zaista umrlo od nečeg drugog?

Po gripi vidim da je uobičajeno pripisati smrt određenoj bolesti po simptomima. Ne vrše se obdukcije/testiranja nad svakom umrlom osobom da se vidi točno od čega je umrla.

16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
love2ml86 kaže...
Dermentor kaže...

 Što da ti kažem, nisam ni jedno od ovoga što si naveo. Ne razumijem što to gutamo? Jesi li pogledao što priča čovjek s par doktorata, profesor, kandidat za senat? Tebi je normalno da američki NHS instruira liječnike da u dijagnoze umrlih stavljaju COVID-19 kao uzrok smrti bez da je pacijent prethodno testiran? I to nije nikakva teorija zavjere nego činjenica. Još jedan senator je izašao s tim u medije. Zašto se pumpaju brojke umrlih od COVID-19-a? Kako taj selektivni virus nije ušao u ni jedan Konzum, Kaufland, Plodine...? Al je ušao u staračke domove i to skoro svaki? A tu se čuvaju? Malo je čudno sve to. A eto ipak će umrijeti oni koje čuvamo najviše. S ili bez karantene. A dan kada počnemo vjerovati političarima bez pogovora je dan kad propadamo kao slobodna ljudska bića (ovo malo slobodni što smo bili). A dokazali su do sada da im je stalo do naroda i do ljudskih života. Hebeno je kako strah i panika mogu paralizirati ljude da razmišljaju svojom glavom.

Ne znam ako je normalno, ali pretpostavljam da je, naime koliko smrti je pripisano gripi a koliko je ljudi zaista umrlo od nečeg drugog?

Po gripi vidim da je uobičajeno pripisati smrt određenoj bolesti po simptomima. Ne vrše se obdukcije/testiranja nad svakom umrlom osobom da se vidi točno od čega je umrla.

 Nije riječ o obdukcija a nego o netestiranim na COVID-19. A simptomi su slični ili isti sa većinom drugih respiratornih infekata.

A sad jedan citat koji dobro sumira zadnjih 30 godina:

 

"Nazire li se uopce kraj ovom debilizmu i manipulaciji? Da bi lakse shvatili poantu ovog posta, probajte se vratiti 30 godina u nazad. Zivis kraj svojeg susjeda kojega poznajes 10,20 ili 30 godina. Gledas ga svaki dan. Postajete kao braca. On je prvi tu kada pocinjes graditi kucu iz temelja. Osnivate obitelj i ti i on. Djeca vam postaju najbolji prijatelji. Idete zajedno na more. Zena mu pravi kolace pa svaki puta donese tebi pola tepsije. U zimskom vremenu ga cujes u 5 sati ujutro kako lopata snijeg. Ti se probudis u 7,pogledas kroz prozor i vidis da je ocistio i pred tvojom kucom, samo iz razloga da bi proveo to vrijeme sa tobom uz jutarnju rakijicu koje bi ti izgubio na ciscenje. Ako si se slucajno zatekao na poslu dok su ti suprugu uhvatili trudovi, taj susjed ju je odvezao u bolnicu. Sto se tada desava? Upalis jedan dan TV, i neki kreten ti govori da ti to nije susjed nego tvoj najveci neprijatelj. Da je on to sve glumio kako bi te mogao ubiti,i tebe i tvoju obitelj. Ma nemoj? Isto tako i njegovi mediji pricaju njemu o tebi. Znaci toliko si naivan da vjerujes nekom šupku koji ni nezna pokazati na karti tvoje mjesto u kojem zivis, ali zna sto ti susjed misli? Kaze : ili ti njega, ili on tebe. Uzimas pusku u ruke, opalis preko ograde i promasis. On ti uzvrati. To vide i drugi susjedi pa kazu: evo ipak su mediji u pravu. Uzimaju svi oruzje i nastaje histerija. Nakon svega se vratis kuci, bez ruke ili noge. Fali ti nekoliko clanova tvoje obitelji, dijete, brat, sestra, tata, mama.. Ali dobio si penziju 800 km jer si ostao bez ruke. Gledas u susjedovo dvoriste gdje su vam se djeca igrala dok ste vi rostiljali, ali sada vise nema ni susjeda a ni tvoga djeteta. Opet upalis TV gdje se pojavljuje onaj isti, samo u novom ruhu i sa nekoliko milijuna vise na bankovnom racunu. Uvjerava te da je to ok sto si izgubio vlastito dijete, brata, oca.. Oni su dali zivote za domovinu. Ti sada moras uzivati u toj domovini, bez ruke, bez najmilijih. "Susjed je krivac" za to sto ti se desilo. Ti mu opet vjerujes i zivis u zabludi. Sretan si sto si dobio drzavu i napokon vise ne gledas svojeg susjeda. Nakon kratkog vremena pocinju u tvojoj drzavi dijeliti vlastiti narod na istomisljenike od neistomisljenika, i dok se vi prepucavate medusobno, oni vas kradu ispred ociju. Godina po godinu i vi im naivci opet vjerujete. Shvatite da nesto nije u redu tek kada vam preko noci nestane pola ulice mladih ljudi, koji su otisli u svijet zbog vase naivnosti i njihovog lopovluka. Opet palite TV i onaj isti manipulator baca kost izmedu vas i tih ljudi koji su otisli u svijet. Sada su ti ljudi krivi zbog odlaska jer su vas ostavili na cjedilu i nema vise tko raditi. Vi ste domoljubi koji ste ostali, a ovi su izdajnici. Vi naivni opet pocinjete mrziti te ljude, dok vam huskaci kradu ono zadnje sto se da ukrasti. Naravno do danasnjeg dana vam nisu rekli iz kojeg razloga su ti mladi ljudi napustili svoje domove. Razumijem da ste do sada bili naivni, ali da i dalje vjerujete onima koji vas sustavno unistavaju zadnjih 30 godina.. e to ne mogu shvatiti? Opet palite TV i sada upiru prstom u vaseg prvog susjeda : "Mozda je zarazen"? Tako i njemu govore za vas : " Mozda je zarazen"? I opet vi idioti pocinjete mrziti svoga susjeda. Gledate ga kroz prozor i spremni ste zvati policiju ako covjek ide po kruh. Ne iz razloga jer se brinete za njegovo zdravlje, nego iz objesti kako bi on zaradio kaznu. Toliko su vam sjebali um da ćete uskoro dopustiti da vas odvoje od vlastite djece. Do jucer ste kukali kako si ne mozete postenim radom omoguciti odlazak na more, a sada ste i preko toga presli.Toliko su vas izmanipulirali da vam je jebena rolna WC papira najbitnija u životu.Gdje nam je nestalo ljudsko dostojanstvo? Možete li niže od ovoga?"

Kopirano!

 

 

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ivanoile kaže...
Posmatrač kaže...

 Zabrane se donose kada stoka ne zeli slusati preporuke. Kod nas trebaju zabrane kod sveda ne trebaju... Razlika je u odgovornosti i disciplini znaci u glavi a ne semantici....

 I onda ih ta "stoka" mora slusat, ali svi turisti mogu uci u zemlju i kretati se bez problema? Kakva je to zabrana ako nam je primorje krcato turistima koji se krecu bez problema...

 

Osim toga ove zabrane su besmislene, ja u Rijeci mogu se kretati 20km u sirinu grada, ali netko 1km dalje od mene ne moze 500m kretanja napravit, kakva je to zabrana? Kakva je zabrana da ducani ne smiju radit iza 17h, par dana mogu, pa onda opet par dana ne mogu?

 

Normalno da "stoka" ne slusa, kad nasi nadredeni se vrte u krug, nitko normalan nece trpit ove glupave restrikcije koje zele spasit ostatke ostataka zdravstva. 

 Ja nisam komentarisao provodjenje mjera u hrvatskoj nego razliku izmedju zabrane i preporuke u razlicitim sredinama.... U BiH cim prijedju granicu karantin tako da je do vas a ne sveda....

Dermentor kaže...

 

Kome se da pogledati i nije ovca. 

 Ayyadurai's undergraduate degree from MIT was in electrical engineering and computer science; he took a master's degree in visual studies from the MIT Media Laboratory on scientific visualization; concurrently, he completed another master's degree in mechanical engineering, also from MIT; and in 2007, he obtained a Ph.D. in biological engineering from MIT in systems biology, with his thesis focusing on modeling the whole cell by integrating molecular pathway models.[17][18][19] In 2007, he was awarded a Fulbright U.S. Student Program grant to study the integration of Siddha, a system of traditional medicine developed in South India, with modern systems biology.[20][17]

 

 

Po cemu je ovaj lik strucnjak za viruse????????????

16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Posmatrač kaže...
ivanoile kaže...
Posmatrač kaže...

 Zabrane se donose kada stoka ne zeli slusati preporuke. Kod nas trebaju zabrane kod sveda ne trebaju... Razlika je u odgovornosti i disciplini znaci u glavi a ne semantici....

 I onda ih ta "stoka" mora slusat, ali svi turisti mogu uci u zemlju i kretati se bez problema? Kakva je to zabrana ako nam je primorje krcato turistima koji se krecu bez problema...

 

Osim toga ove zabrane su besmislene, ja u Rijeci mogu se kretati 20km u sirinu grada, ali netko 1km dalje od mene ne moze 500m kretanja napravit, kakva je to zabrana? Kakva je zabrana da ducani ne smiju radit iza 17h, par dana mogu, pa onda opet par dana ne mogu?

 

Normalno da "stoka" ne slusa, kad nasi nadredeni se vrte u krug, nitko normalan nece trpit ove glupave restrikcije koje zele spasit ostatke ostataka zdravstva. 

 Ja nisam komentarisao provodjenje mjera u hrvatskoj nego razliku izmedju zabrane i preporuke u razlicitim sredinama.... U BiH cim prijedju granicu karantin tako da je do vas a ne sveda....

Dermentor kaže...

 

Kome se da pogledati i nije ovca. 

 Ayyadurai's undergraduate degree from MIT was in electrical engineering and computer science; he took a master's degree in visual studies from the MIT Media Laboratory on scientific visualization; concurrently, he completed another master's degree in mechanical engineering, also from MIT; and in 2007, he obtained a Ph.D. in biological engineering from MIT in systems biology, with his thesis focusing on modeling the whole cell by integrating molecular pathway models.[17][18][19] In 2007, he was awarded a Fulbright U.S. Student Program grant to study the integration of Siddha, a system of traditional medicine developed in South India, with modern systems biology.[20][17]

 

 

Po cemu je ovaj lik strucnjak za viruse????????????

 Po ničemu,  ali na ovom forumu ih ima puno, npr. Visak, mzopg, hummerO itd.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...

 

 

Po cemu je ovaj lik strucnjak za viruse????????????

 Po ničemu,  ali na ovom forumu ih ima puno, npr. Visak, mzopg, hummerO itd.

 Dermentor

Vidim da si opet zaboravio uzeti žute tabletice i molim te da ne miješaš droge.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 18:36 (hummer0).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice