Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: zaključana tema

poruka: 1.795
|
čitano: 216.011
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV: ".
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
....

 

Neznam. Da su striktne mjere izolacije toliko krucijalne, Svedska je trebala izbiti na apsolutni vrh do sada.

 

Ipak, da ne poremetim svoju tradiciju, ovo je samo snapshot u sred krize, a do kraja godine je jos 7 i pol mjeseci.

 

Zapravo, da budem posve iskren (nakon sto sam 14put valjda odgledao profesora Knuta) mene sve vise brine jesen i drugi val, u kojega sve manje nekako sumnjam.

Hocemo li opet u izolaciju cijelu zimu? Ko' medvjedi u hibernaciju?

 

Ukoliko Svedska ustraje na blazem pristupu, biti ce zanimljivo vidjeti kako ce se drugi val siriti kod njih.

 

 Zar nije logicnije poslusati 14 drugih strucnjaka iz te oblasti nego slusati jednog po 14. put... Jebote pa i nasi politicari zvuce razumno kad ih slusas 14 puta.....

14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

 

Dakle Švedska NIJE uspješna po pitanju korone, nalaze se među najlošijim zemljama, a većina tih loših u nekom trenutku nije prakticirala odgovarajuće mjere, pa možemo i generalno reći da to nije dobra strategija.

 

Imaš popis razlika u odnosu na druge zemlje i treba i to uzeti u obzir

- tradicionalno su suzdržaniji od južnjaka

- stariji ne žive u istom kućanstvu s mladima

- savjesniji su u slušanju preporuka

- nisu tranzitna zemlja

- rade velikim djelom od kuće

- mogu samo javiti da su loše i ne moraju se bojati da će im pohlepni privatnik dati otkaz

 

Sada ili obrazloži zašto ti argumenti nisu valjani ili prestani trubiti o tome da smo trebali raditi kao Šveđani.

 

Ovo sa staračkim domovima sam također pet puta objasnio i također nisi tada reagirao i opovrgnuo moje objašnjenje nego sada vadiš kao tobože neki moj krimen. Nađi objašnjenje i nadoveži se na njega ako misliš da nije u redu.

Švedska JESTE uspješna po pitanju Korone. Dugoročno, imaju odličnu strategiju (već sam ranije pisao o tome i ne želim da se ponavljam).

 

Imaš popis razlika u odnosu na druge zemlje i treba i to uzeti u obzir 

- tradicionalno su suzdržaniji od južnjaka - definisati južnjake, za Švedsku su svi južnjaci; definisati suzdržano, od čega suzdržani? 

- stariji ne žive u istom kućanstvu s mladima - veoma lako je organizovati odvajanje starijih članova obitelji: u druge kuće, stanove, vikendice itd.

- savjesniji su u slušanju preporuka - isto bi i mi bili takvi da se ravnopravno provode zakoni i da policija i pravosuđe nisu politizirani.

- nisu tranzitna zemlja - netačno! Veliki broj Šveda putuje dva puta godišnje na odmor po cijelom svijetu. Njemačka je tranzitna zemlja a ima zavidne rezultate u borbi protiv zaraze što znači da tranzit nema toliku ulogu (primjer i New Yorka)

- rade velikim djelom od kuće - Tačno ali posjećuju restorane, sportisti treniraju.....

- mogu samo javiti da su loše i ne moraju se bojati da će im pohlepni privatnik dati otkaz - tako bi bilo i kod nas da politika ne mješa svoje prste kroz stranke, donacije, kumstva, veze......

15 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...

Imaš popis razlika u odnosu na druge zemlje i treba i to uzeti u obzir 

- tradicionalno su suzdržaniji od južnjaka - definisati južnjake, za Švedsku su svi južnjaci; definisati suzdržano, od čega suzdržani? 

- stariji ne žive u istom kućanstvu s mladima - veoma lako je organizovati odvajanje starijih članova obitelji: u druge kuće, stanove, vikendice itd.

- savjesniji su u slušanju preporuka - isto bi i mi bili takvi da se ravnopravno provode zakoni i da policija i pravosuđe nisu politizirani.

- nisu tranzitna zemlja - netačno! Veliki broj Šveda putuje dva puta godišnje na odmor po cijelom svijetu. Njemačka je tranzitna zemlja a ima zavidne rezultate u borbi protiv zaraze što znači da tranzit nema toliku ulogu (primjer i New Yorka)

- rade velikim djelom od kuće - Tačno ali posjećuju restorane, sportisti treniraju.....

- mogu samo javiti da su loše i ne moraju se bojati da će im pohlepni privatnik dati otkaz - tako bi bilo i kod nas da politika ne mješa svoje prste kroz stranke, donacije, kumstva, veze......

- suzdržaniji su od fizičkog kontakta i više cijene distancu i osobni prostor. Većinom južniji narodi više idu na intimniji kontakt i nepostojanje osobnog prostora, a u tome prednjače Balkan, Italija, Francuska i možda Pirinejski poluotok.
- nije baš lako to organizirati jer zajedno žive najčešće oni kojim upravo ekonomske prilike ne dopuštaju drugačije. Eventualno u Dalmaciji preko ljeta ima onih koji se skuče sa starijima zbog najma, ali to je tri mjeseca godišnje. Prvo bi trebalo provesti privremeno oduzimanje kuća i vikendica (što bi se kod nas branilo i oružjem), a onda bi očekivao da će stari koji su navikli na punu kuću djece poštivati mjere i stajati sami u kući?
- da je moja baba muška, zvala bi se Duško. Što bi bilo kad bi bilo je jedno, a što sad imamo i koliko brzo to možemo promijeniti je drugo.

- to nije tranzit

- sad manje jer slušaju preporuke, ali ne vjerujem ni da su im u restoranima stolovi nabijeni toliko da jedva konobar može proći, da su u pitanju velika okupljanja i slično. Da ne govorimo o lokalnim birtijama gdje ekipa zapljuca tri okolna stola kad u žaru borbe pričaju kako se oni nisu borili za ovo...

- opet se javija Duško...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Posmatrač kaže...

 

 Zar nije logicnije poslusati 14 drugih strucnjaka iz te oblasti nego slusati jednog po 14. put... Jebote pa i nasi politicari zvuce razumno kad ih slusas 14 puta.....

 Iskreno, slusam i citam bas svaku stranu i nisam izbirljiv.

 

Knutu se svako toliko vratim, ne bih li pronasao kakvu rupu, no nakon svakog dodatnog gledanja, jos uvijek mi njegovi stavovi zvuce logicno.

 

Ono sto me najvise trenutno boli sto Pernar (kreten po nekoliko katedri ako se mene pita) sada dijeli slicne stavove i eto samo cekam da me netko usporedi sa njime.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 17:26 (syncmaster245b).
16 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

ja ne znam čemu se čudite, pa eto u danskoj i u današnje doba ostavljau malu djecu vani na zimi da ojačaju.
tako da to sa coronom nije nikakva iznimka sa švedima

if only you knew the power of the dark side
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
Posmatrač kaže...

 

 Zar nije logicnije poslusati 14 drugih strucnjaka iz te oblasti nego slusati jednog po 14. put... Jebote pa i nasi politicari zvuce razumno kad ih slusas 14 puta.....

 Iskreno, slusam i citam bas svaku stranu i nisam izbirljiv.

 

Knutu se svako toliko vratim, ne bih li pronasao kakvu rupu, no nakon svakog dodatnog gledanja, jos uvijek mi njegovi stavovi zvuce logicno.

 

Ono sto me najvise trenutno boli sto Pernar (kreten po nekoliko katedri ako se mene pita) sada dijeli slicne stavove i eto samo cekam da me netko usporedi sa njime.

 Mozda mi je promaklo ali koje su tvoje reference da mislis da mozes naci rupe u razmisljanju covjeka kao sto je taj lik?

9 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Ono dok ni kradezeovci više ne mogu skrivati činjenice, a to je da korona samo ubrza ono što je neizbježno, a to je da je došao kraj onima koji su rođeni prije krista. Tolko o koroni kao opasnoj bolesti.
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Posmatrač kaže...

 Mozda mi je promaklo ali koje su tvoje reference da mislis da mozes naci rupe u razmisljanju covjeka kao sto je taj lik?

 Nikakve.

Zasto ih ocekujes od mene?

 

Moram li ih imati za izjaviti kako necije misljenje mi zvuci logicno?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
5 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...
Posmatrač kaže...

 Mozda mi je promaklo ali koje su tvoje reference da mislis da mozes naci rupe u razmisljanju covjeka kao sto je taj lik?

 Nikakve.

Zasto ih ocekujes od mene?

 

Moram li ih imati za izjaviti kako necije misljenje mi zvuci logicno?

 Kako bilo ko ko nije na njegovom akademskom nivou traziti rupe?????????????

I onim budalama sto ruse 5G bazne stanice zvuci logicno da te stanice sire viruse ili kako vec izgleda ta BS tvrdnja.....

Iako nemaju pojma kako te stanice uopste izgledaju....

15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
kbenzema kaže...
Ono dok ni kradezeovci više ne mogu skrivati činjenice, a to je da korona samo ubrza ono što je neizbježno, a to je da je došao kraj onima koji su rođeni prije krista. Tolko o koroni kao opasnoj bolesti.

 

Pola-pola sam s tobom po ovom pitanju.

 

Corona nije zezancija, no jednako tako nije ni gripa (iako smo na nju navikli pa ne obracamo paznju).

 

No ovo nema veze sa HDZ-om. Da je bilo koja druga stranka bila na vlasti sumnjam, da bi bilo bitno drugacije.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Posmatrač kaže...

 Kako bilo ko ko nije na njegovom akademskom nivou traziti rupe?????????????

I onim budalama sto ruse 5G bazne stanice zvuci logicno da te stanice sire viruse ili kako vec izgleda ta BS tvrdnja.....

Iako nemaju pojma kako te stanice uopste izgledaju....

 Jesi li ti to mene, nakon svih ovih mojih upisa ovdje, usporedio sa "minerima" 5G antena?

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Previše pažnje je okrenuto prema koroni, previše straha i svega...koliko ljudi dnevno općenito umre, a ni ne zna se, a sad kad je korona, sve se broji i bilježi, a većina njih uopće ne umre od korone...

Tragedija, koliko jadno zvučalo, ali život nam pati zbog onih koji bi svejedno kroz godinu, dvije nestali...
12 godina
neaktivan
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Kinezi su jebeno prljav narod...

Dovoljno je da se ne držiš normalni ljudskih vrijednosti i ode sve u k... 

 

Frend mi je radio u Pekingu godinu dana...konzultant...covjek jedva živ ostao. Vratio se doma s 20 kg manje, dobio neku bolest od njihove hrane.

U kojem je njihovom "elitnom" restoranu pobrao...Bog zna. Sad zamislite kakvi su ovi prosječni.

 

Rekao da se više nikad neće vratiti u Kinu bilo šta radit. 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
R36 kaže...

Kinezi su jebeno prljav narod...

Dovoljno je da se ne držiš normalni ljudskih vrijednosti i ode sve u k... 

 

Frend mi je radio u Pekingu godinu dana...konzultant...covjek jedva živ ostao. Vratio se doma s 20 kg manje, dobio neku bolest od njihove hrane.

U kojem je njihovom "elitnom" restoranu pobrao...Bog zna. Sad zamislite kakvi su ovi prosječni.

 

Rekao da se više nikad neće vratiti u Kinu bilo šta radit. 

 

 

 A evo ti drugacije iskustvo iz prve ruke

 

11 mjeseci sam proveo na relaciji  Zhuhai - Shenzhen i da nisu kraj mene svi bili kosooki, ne bi ni skuzio da sam bio u Kini (ok one dijelove trznice sa zivim zivotinjama su iznimke).

 

Nit sam se potrovao niti sam imao nikakvih problema. Da ne spominjem sigurnost (vracanje u 3 ujutro u hotel malcice drven (niposto pijan)  i policajac me pita ako mi moze pomoci pronaci hotel)

Nitko me nije niti ruzno pogledao niti jednom.

 

Sutra bih se vratio nazad u Kinu bez problema.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
13 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Dermentor kaže...

hummerO

wow kakav odgovor i koja uvreda...🤦

 

memulica

Slično razmišljamo, nadam se da ćemo jednog dana saznati pravu istinu i proporcije svega ovoga.

 Dermentor

Prvi si počeo posprdno prozivati mene i još par ljudi koji ne dijele tvoje mišljenje vrhunskog stručnjaka .

Ja sam ti pokušao u šaljivom tonu dati do znanja da si ne uzimaš za pravo prozivati druge ako imaju drugačije mišljenje.

Ovo je BUG-ov forum nije tvoja prčija.

Anđeo bez falinge sugestija prihvaćena. srry, a ovo da je glupa rečenica neću komentirati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 19:08 (hummer0).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
phoenix2003 kaže...
Švedska JESTE uspješna po pitanju Korone. Dugoročno, imaju odličnu strategiju (već sam ranije pisao o tome i ne želim da se ponavljam).

 

Imaš popis razlika u odnosu na druge zemlje i treba i to uzeti u obzir 

- tradicionalno su suzdržaniji od južnjaka - definisati južnjake, za Švedsku su svi južnjaci; definisati suzdržano, od čega suzdržani? 

- stariji ne žive u istom kućanstvu s mladima - veoma lako je organizovati odvajanje starijih članova obitelji: u druge kuće, stanove, vikendice itd.

- savjesniji su u slušanju preporuka - isto bi i mi bili takvi da se ravnopravno provode zakoni i da policija i pravosuđe nisu politizirani.

- nisu tranzitna zemlja - netačno! Veliki broj Šveda putuje dva puta godišnje na odmor po cijelom svijetu. Njemačka je tranzitna zemlja a ima zavidne rezultate u borbi protiv zaraze što znači da tranzit nema toliku ulogu (primjer i New Yorka)

- rade velikim djelom od kuće - Tačno ali posjećuju restorane, sportisti treniraju.....

- mogu samo javiti da su loše i ne moraju se bojati da će im pohlepni privatnik dati otkaz - tako bi bilo i kod nas da politika ne mješa svoje prste kroz stranke, donacije, kumstva, veze......

 Kao prvo čestitka što si iz prve uspio ono što syncmasteru ne uspijeva već mjesec dana - konkretno odgovoriti na tuđe argumente. 

Iako ti je Blc već uglavnom odgovorio, ja ću dati svoje viđenje:

1. Da za njih su svi južno južnjaci i to je prilično točno i na socijalnom planu (kao i za Slovence ili nas). Činjenica je da kako kroz Evropu ideš južnije mentalitet se mijenja u predvidljivom smjeru. Šveđani su naprosto i fiziški i socijalno distanciraniji od južnjaka. Manje od Nijemaca, više od Talijana, Francuza, Španjolaca i Hrvata. Recimo Francuzi se stalno ljube, a ni drugima to nije strano. Teško je to kvantizirati, ali radi se o činjenici koju mislim da nitko tko je imalo putovao po Evropi neće osporavati

2. Kao prvo oni to već imaju, znači ne treba ništa organizirati oni tako žive. Kao drugo, kod nas ljudi vrlo često žive sa starcima jer nemaju izbora. Ako do sada nisu kupili stan neće ga kupiti preko noći. A već sam pisao da je nemoguća misija starog čovjeka iseliti. Osim toga kamo ga iseliti? Nije da obilujemo praznim stanovima, a ako ih smještaš u hotele i domove opet stvaraš potencijalne bombe. Ti ljudi su najsigurniji ako žive sami, ali ne možeš ljude raseliti preko noći na taj način. Oni to već imaju tako

3. Upravo obrnuto, kod nas bi se provodili zakoni da smo skloni poštivati pravila. Nije bezakonje uzrok našoj pokvarenosti, nego obrnuto.

4. To što oni negdje putuju ne čini ih tranzitnom zemljom. Ne shvaćam kako ti je New York primjer, s nekoliko prekrcanih aerodroma upravo je dokaz da je tranzit veliki faktor rizika. 

5. U restoranu si sat-dva i to ne baš svaki dan, ne idu svi ni u restorane ni u teretane. Ne ideš od stola do stola i ne pričaš sa svakim. Na poslu si 8 sati i na mnogim poslovima iz blizine komuniciraš s desecima ljudi.

6. Opet, nije to stvar politike nego mentaliteta, politika je samo ono gdje se to najbolje vidi. Ali u svakom slučaju oni imaju tu mogućnost, mi nemamo - dakle njihov pristup ovdje bi imao još gore posljedice nego kod njih

 

Od svega jedino taj tranzit nije izrazita prednost u odnosu na nas (koji van sezone nismo previše posjećeni) koliko je u odnosu na druge zemlje. U svemu ostalome su naprosto drugačiji toliko da se ne može zanemariti, pogotovo kad se sve zbroji (a zapravo se faktori rizika množe).

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
odjavljen
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
R36 kaže...

Kinezi su jebeno prljav narod...

Dovoljno je da se ne držiš normalni ljudskih vrijednosti i ode sve u k... 

 

Frend mi je radio u Pekingu godinu dana...konzultant...covjek jedva živ ostao. Vratio se doma s 20 kg manje, dobio neku bolest od njihove hrane.

U kojem je njihovom "elitnom" restoranu pobrao...Bog zna. Sad zamislite kakvi su ovi prosječni.

 

Rekao da se više nikad neće vratiti u Kinu bilo šta radit. 

 

 

 
Frendica mi već par godina radi u Pekingu. Mišljenja sam da joj je loše, vratila bi se odavno.

 

I o Sjevernoj Koreji se svašta priča pa kad ljudi posjete, vrate sa sasvim suprotnim dojmovima.

 

Bitno da nas mediji i dalje gaze koronom, nek nastave i dalje. Nakon toga će nas gazit sa siromaštvom i gladi.


Ali ljudima to paše tak da, kak smo si izabrali, tak nek nam i bude

12 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
kbenzema kaže...
R36 kaže...

Kinezi su jebeno prljav narod...

Dovoljno je da se ne držiš normalni ljudskih vrijednosti i ode sve u k... 

 

Frend mi je radio u Pekingu godinu dana...konzultant...covjek jedva živ ostao. Vratio se doma s 20 kg manje, dobio neku bolest od njihove hrane.

U kojem je njihovom "elitnom" restoranu pobrao...Bog zna. Sad zamislite kakvi su ovi prosječni.

 

Rekao da se više nikad neće vratiti u Kinu bilo šta radit. 

 

 

 
Frendica mi već par godina radi u Pekingu. Mišljenja sam da joj je loše, vratila bi se odavno.

 

I o Sjevernoj Koreji se svašta priča pa kad ljudi posjete, vrate sa sasvim suprotnim dojmovima.

 

Bitno da nas mediji i dalje gaze koronom, nek nastave i dalje. Nakon toga će nas gazit sa siromaštvom i gladi.


Ali ljudima to paše tak da, kak smo si izabrali, tak nek nam i bude

 Ja sam ti optimističan tip...tako da ti mene toliko ni ne jebe Corona., dok moju suprugu da...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
R36 kaže...

 Ja sam ti optimističan tip...tako da ti mene toliko ni ne jebe Corona., dok moju suprugu da...

 Imaš susjeda koji se zove Corona?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ludizao kaže...
syncmaster245b kaže...
Jesi li ti to mene, nakon svih ovih mojih upisa ovdje, usporedio sa "minerima" 5G antena?

 

Hehe, da. Da se duže vremena nastaviš ne klanjati mainstreamu, morao bi uskoro pisati disklejmere za svaku izjavu koja od dežurnih pravovjernika može biti krivo shvaćena. U suprotnom, etikete da si 5G miner, ravnozemljaš i klaun kao Pernar samo čekaju da se zalijepe. 

 Ma evo ne mogu vjerovati da netko moze biti toliko povrsan.

 

Svi mi prije ili kasnije ustvrdimo da nas nista ne moze iznenaditi, al' eto, bas me izbilo i cipela papuca (ne sjecam se kad sam zadnji put cipele obukao, zena obavlja trgovinu)

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
kbenzema kaže...

 
Frendica mi već par godina radi u Pekingu. Mišljenja sam da joj je loše, vratila bi se odavno.

 

I o Sjevernoj Koreji se svašta priča pa kad ljudi posjete, vrate sa sasvim suprotnim dojmovima.

 

Bitno da nas mediji i dalje gaze koronom, nek nastave i dalje. Nakon toga će nas gazit sa siromaštvom i gladi.


Ali ljudima to paše tak da, kak smo si izabrali, tak nek nam i bude

 Peking je uzasan od 3. do 9. mjeseca, smog je uzasno iritantan. Shanghai vise pase zapadnjacima. Ali slazem se, Kina je zbilja dobro mjesto za poslovanje trenutno i odredene grane (pogotovo legal i private equity). 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 20:53 (Mitch).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ludizao kaže... 

Frendica i frend bili preko nekoliko puta i nikakvih zamjerki na bilo što. Uglavnom samo oduševljenje s dobrim stvarima.

 24/7/365 nadzor kamerama, mobitelima, satelitima i koncentracijski kampovi puni "degenerika" čine čuda

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
JozoBozo121 kaže...

 24/7/365 nadzor kamerama

 Po ovom pitanju, baci usporedbu sa Londonom

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 21:36 (syncmaster245b).
14 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

 ...

3. Upravo obrnuto, kod nas bi se provodili zakoni da smo skloni poštivati pravila. Nije bezakonje uzrok našoj pokvarenosti, nego obrnuto.

4. To što oni negdje putuju ne čini ih tranzitnom zemljom. Ne shvaćam kako ti je New York primjer, s nekoliko prekrcanih aerodroma upravo je dokaz da je tranzit veliki faktor rizika. 

....

Sve OK, ali o provođenju zakona znam sve iz prve ruke. Dva desetljeća radim u policiji i pravosuđu. U posljednjih nekoliko godina ne izlazim iz sudnice. Upravo, nedostatak pravne države je taj uzrok našoj pokvarenosti. Kako? Npr. inspekcija ne ide u restoran sinu bivšeg inspektora koji je pomogao zaposliti te iste inspektore. Taksisti čekaju i primaju putnike na autobuskim stajalištima jer su patroli platili doručak u restoranu. Šumari uz dogovor s pojedincima kradu šumu (ko ne radi s njim, šumar mu piše prijavu). Baca se smeće (lijekovi i baterije) u rijeke i divlje deponije jer niko ne želi da prijavi susjeda da to radi a komunalnim inspektorima ne pada na pamet da izađu na teren i nekoga otresu za to. I da ne nabrajam dalje....svi znamo o čemu govorim. Da li sam u pravu? Da! 100%! Zato što balkanci čim svoje dupe odvuku u neku uređenu zemlju ista ova pravila poštuju 100%. Ne zato što tako hoće, već zato što moraju! A moraju zato jer bi ih za prekršaj prijavio prvi susjed i zašto bi platio kaznu da više nikad ne pomisli da prekrši zakon. Samo novčana kazna i to drakonska!

 

Zašto New York? Zato što u USA postoje i veći i prometniji aerodromi poput Chicago, Los Angeles, Denver ili Atlanta. U tim gradovima Korona nije uzela toliko maha kao u New Yorku.

16 godina
protjeran
offline
Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nCoV:

Kakav festival ksenofobije, predrasuda i rasizma po zadnjim stranicama ove teme.

 

Kad malo globalno pogledamo izvan 'rvacke provincije, onda meni prosto bode u oči to što je država razvijenija to ima više problema/mrtvih sa ovim čudnovatim virusom. Po vašim razmišljanjima npr. u slamovima po Bangladešu,Indiji,Africi,itd. korona br. 19 upravo radi masakr i leševi stoje po ulicama na hrpama. Što mislite o njihovom 'socijalnom distanciranju' ili brizi države za njih?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
syncmaster245b kaže...

 Po ovom pitanju, baci usporedbu sa Londonom

 Da, imaju puno, ali dobar broj tih kamera je u privatnom vlasništvu kompanija ili ljudi kao osiguranje, to su preduvjeti ako se želi uzimati osiguranje od krađe, paleža, itd. Da bi pokrio jedan veći dućan u Avenue Mallu kako spada trebaš imati barem 16-24 kamere, čak i više, zamisli koliko je to na skali najvećeg europskog grada. 

No, društveni poeni, snižavanje mogućnosti zapošljavanja onih koji su manje poslušni, zabranjivanje korištenja aviona, brzih vlakova i slične mjere su nešto sasvim drugo od onoga što imamo na zapadu. Kamere su poput noža, možeš ga koristiti da režeš kruh, a možeš i ubiti nekoga. Situacija na zapadu nije idealna, ali je miljama i miljama bolja od Kine.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 22:02 (JozoBozo121).
15 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
JozoBozo121 kaže...
syncmaster245b kaže...

 Po ovom pitanju, baci usporedbu sa Londonom

 Da, imaju puno, ali dobar broj tih kamera je u privatnom vlasništvu kompanija ili ljudi kao osiguranje, to su preduvjeti ako se želi uzimati osiguranje od krađe, paleža, itd. Da bi pokrio jedan veći dućan u Avenue Mallu kako spada trebaš imati barem 16-24 kamere, čak i više, zamisli koliko je to na skali najvećeg europskog grada. 

No, društveni poeni, snižavanje mogućnosti zapošljavanja onih koji su manje poslušni, zabranjivanje korištenja aviona, brzih vlakova i slične mjere su nešto sasvim drugo od onoga što imamo na zapadu. Kamere su poput noža, možeš ga koristiti da režeš kruh, a možeš i ubiti nekoga. Situacija na zapadu nije idealna, ali je miljama i miljama bolja od Kine.

 Ma sad, ne bih ulazio u rasprave, jer sve sto mogu ponuditi su moja iskustva iz Kine iz prve ruke, a ona su apsolutno pozitivna od pitanja mentaliteta (inenadjujuci druzeljubivi) pa do odnosa prema strancima ( a nije da ne strcimo ko' "govno u puncu" medju njima).

Mozda bih se jedino mogao pozaliti na njihovu birokraciju malo.

Izvadio sam vizu u njihovoj ambasadi u Zagrebu (tzv. Z. viza aka. ulazna viza) ali nakon toga sam morao u Kini, u roku 30 dana od ulaska u Kinu, proci ekstra lijecnicki pregled+ razgovor sa imigracijskom sluzbom + dodatna radna viza nakon toga, sto je potrajalo dodatnih 5 dana.

Na ostatak svog boravka ne mogu dodati niti jednu primjedbu.

 

No s druge strane, london ima 500 000 (petsto tisuca) kamera.

Nebitno je u cijem su vlasnistvu, kad drzavne sluzbe imaju apsolutno pristup sve i jednoj.

Nekoliko engleza mi se bilo pozalilo kako imaju osjecaj da zive u velikoj Big Brother kuci.

 

***edit***

Ah da zaboravio sam, kako Zhuhai koristi Hong Kong aerodrom (slijetao sam u Hong Kong), svaki dolazak, ali odlazak (3 puta sam odlazio i dolazio) zbog tih nekih njihovih internih dogovora izmedju Hong Konga i ostatka Kine i bez obzira na vec valjanu radnu vizu, svaki dolazak/odlazak sam morao ici na policiju i imati razgovor sa imigraciskim sluzbenikom (cca. 4-5 sati cekanja na policiji)

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 22:55 (syncmaster245b).
8 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
ludizao kaže...

To je ono što Icke brije da se upravo bude dogodilo zapadu i da će korona-kriza biti izgovor da se malo po malo smanje ljudska prava. 

 Ljudska prava se malo po malo, uz razne izgovore, smanjuju od..pa, recimo oduvijek....  samo smo od evidentne kontrole i manjka prava (faraoni, vlastelini, robovlasnici) presli u stealth mod, kad se uz parolu kako imamo apsolutno sva ljudska i zakonska prava, u praksi ta ista svakodnevno smanjuju....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
Visak kaže...

 I te kako iskaču. Od par stotina zemalja četrnaesti su po ukupnom broju umrlih. Gledajući na milijun stanovnika, a izuzimajući gradove-državice, su osmi. Na svijetu!

Ispred njih su uglavnom zemlje koje su ili također krenule putem ignoriranja (Nizozemska, Engleska, SAD) ili se nisu snašle (Italija, Španjolska). Uglavnom, na vrhu su sa sličnima po postupanju, a svi osim njih su već u silaznoj putanji (vidi sliku).

Može link otkuda ovaj graf?

Dosta mi je čudan s ovom Francuskom u kojoj su se ljudi "odzarazili", a čini mi se da dosta interesantan. 

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Epidemija izazvana novim koronavirusom 2019-nC
JozoBozo121 kaže...
ludizao kaže... 

Frendica i frend bili preko nekoliko puta i nikakvih zamjerki na bilo što. Uglavnom samo oduševljenje s dobrim stvarima.

 24/7/365 nadzor kamerama, mobitelima, satelitima i koncentracijski kampovi puni "degenerika" čine čuda

 Jel se ovo odnosi na Kinu ili na "Zapad". Kao da netko pise direkt iz Londona...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice