NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

poruka: 247
|
čitano: 48.949
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti".
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...
Antiseptik kaže...

The Audio Critic- časopis za inteligentne i one koji se takvima osjećaju!

 

The Audio Critic is the only consumer publication on the subject of audio that really takes objective evaluation of audio components seriously. That means exhaustive laboratory measurements and double-blind listening tests, which are provable and accountable, in addition to the usual subjective listening impressions, which are by definition unprovable.
No wonder that graduate engineers, EE professors, and other high-level professionals always speak of The Audio Critic with respect, even though it isn't terribly technical, whereas they just laugh at the tweako/weirdo audiophile magazines. Obviously, anyone can publish an audio magazine, in print or on the Web; there's no law against it, but pitifully few are qualified.

 

 A po čemu bi taj TAC bija referentan po tom pitanju? Pretpostavljam zbog toga jer ti puše u jedra.

 

Između ostaloga zbog ovoga (čitaj samo boldano, ako ti je ostalo previše):

The Audio Criticis the only consumer publication on the subject of audio that really takes objective evaluation of audio components seriously. That means exhaustive laboratory measurements and double-blind listening tests, which are provable and accountable, in addition to the usual subjective listening impressions, which are by definition unprovable.

 

A posebno zbog ovoga (jebemu, ovdje je sve boldano paš' morat' sve pročitat'):

No wonder that graduate engineers, EE professors, and other high-level professionals always speak of The Audio Critic with respect.

 

Dakle, ljudi koji znaju nešto, pače, mnogo iz svoje profesije iznimno cijene TAC. Svi ostali - svi koji su povezani u lopovsko-prevarantku mrežu - ga mrze. A mrze ga zato što piše istinu.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 12:48 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
Zoki B kaže...

Da si pažljivo čitao došao bi do toga da kablovi imaju različit karakter, žao mi je što ti to ne čuješ, ili možda čuješ ali nisi imao prilike poslušati?

Ja preskupi kabal koji je svjetlijeg karaktera i koji je košta preskupih 250kn prodajem kolgi s foruma za preskupih 100kn, da mi ne stoji doma i da ne hordam.

To se zove kolegijalnost, bolje da netko koristi nego da kod mene skuplja prašinu i još ako mu donese poboljšanje svi sretni i zadovoljni.

Prodajem ga jer mi nije pasao u sustavu i zamjenio sam ga s tamnijim koji  sam dobio u trgovini za preskupih 240kn iako je cijena preskupih 400kn.

 

Ove gore komparacije su ti smješne.

Vjerojatno si potkovan s znanjem o fizici pa si čuo za termin teorijska fizika....

 

 Možeš li mi objasniti što je "kabal svijetlijeg karakrera"? Što mu daje taj karakter? Otpor, induktivitet, kapacitet, izolacija, promjer..... boja kabela?

 

A što se tiče toga da si nekome prodao neki kabel, za neku cijenu, to je sasvim ok. On bi ga kupio i ovako i onako i spustivši mu cijenu učinio si mu uslugu. Možda mu stvarno zvuk bude "svijetliji" (ako prilikom spajanja pomakne ili zakrene zvučnik).

 Mogu, to ti je obično kabal bijele boje, skoro si i sam odgovorio na svoje pitanje,

 

pozdrav

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
Zoki B kaže...

Da si pažljivo čitao došao bi do toga da kablovi imaju različit karakter, žao mi je što ti to ne čuješ, ili možda čuješ ali nisi imao prilike poslušati?

Ja preskupi kabal koji je svjetlijeg karaktera ...

 

 Možeš li mi objasniti što je "kabal svijetlijeg karakrera"? Što mu daje taj karakter? Otpor, induktivitet, kapacitet, izolacija, promjer..... boja kabela?

 

Otpor, induktivitet, kapacitet ... što li je to?!? Auuuu, kuku meni ...!!!

 

Eh, kad bi oni ovo mogli povezati, stvar bi bila jednostavnija ... pa time i (samo)razumljivija.

Zato sam u jednom od prijašnjih postova i pitao je li mu kabel debel k'o dječja ruka.

Fizika je čudnovata stvar. Uvijek se ta kauzalnost negdje pojavi, mamujojjebem pokvarenu!

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 12:54 (Antiseptik).
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
hudo kaže...

 

Glavni dio informacija koje cujemo i gdje je ljudsko uho najosjetljivije je srednjetonski tio spektra, i to moras doslovno biti gluh da izgubis. Zna se, stovise znastveno je dokazano, da sa godinama slusanja treniras uho (iako gubis i visokotonskom spektru!), tj mozak, urezujes u pamcenje kako nesto zvuci. To i odlasci na live svirku, da imas neku referencu kako ta violina ili gitara ustvari zvuce (e to je razlika izmedju jeftinog i skupog DACa, jeftini je kao analitica, ali skupi daje zvuk pravog instrumenta). Znaci nista ti ne pomaze ako cujes do 22khz ako nisi cuo sto live svirki, cuo milion puta tu pjesmu na raznim hifi sustavina, i onda ces vrlo brzo prepoznati razliku kada ti netko upikne novi kabel.

 Krenemo li ovim smjerom doći ćemo do svog besmisla onoga što se zove hi-fi. Doma ne slušaš živu svirku (trebao si napomenuti da se radi o akustičnoj svirci jer čim je struja upletena zvuk ne dobivaš od instrumenta nego od zvučnika) nego slušaš snimak. Snimak koji je prošao kroz barem 5 uređaja i 10 kabela prije nego li je zapisan u digitalnom obliku (a jednak broj uređaja pa čak i više ako računamo proizvodnju medija treba za analogni snimak). Kad je snimljen u digitali radi se  o jedinicama i nulama.

Sad ti pokušavaš reči kako skupi DAC zna je li ta jedinica došla iz Stradivarijeve violine ili sintesajzera? Jeftini DAC-ovi su analitika? Super, znači da su jeftini bolji jer analitika je jedini smisao DAC-a tj. što vjernije pretvaranje jedinica i nula u napon. Violine odavno tu nema. Nestala je u mikrofonu. Tamo se pretvorila u napon i bilo što osim analitike u analognom dijelu puta zvuka iz studija do tvog doma samo može narušiti izvorni zvuk. Digitalni dio puta još je jednostavnije objasniti. Jedinice i nule trebaju u jednakom broju i rasporedu putovati cijelo vrijeme. Zvuk te violine s početka priče ne postoji na CD-u, ni u DAC-u, ni u pojačalu ni u kabelima. On se simulira tek kad napon dođe do zvučnika i na zvučniku je koliko će taj zvuk biti sličan zvuku stvarnog instrumenta.

Razlika između jeftinog i skupog DAC-a je u podržanim formatima, kvaliteti izrade, kvaliteti napajanja, imenu... ali ako je u pitanju boja zvuka taj DAC nije ispravan.

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Father_Dougal kaže...
Zoki B kaže...

 Aktivni zvučnici, profesionalna oprema vjerojatno razglasna, fulo si večeru sinko :D

Nisi u stanju argumentirano raspravljati, patiš od Dunning-Krugera, da sam na tvom mjestu, pokupio bih se iz ove rasprave od sramote.

Evo još malo na temu glupana i (ljudske) gluposti. Možda se netko prepozna. Iako sumnjam

Uh, jebemu, i umalo da je na hvatskom 

 

prof. Carlo M. Cipolla, UC Berkeley, USA

Basic Laws of Human Stupidity; Whole Earth Review  (1987)

http://www.akuzativ.com/teme/604-osnovni-zakoni-ljudske-gluposti

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 13:04 (Antiseptik).
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
BlueMax kaže...
Zoki B kaže...

Da si pažljivo čitao došao bi do toga da kablovi imaju različit karakter, žao mi je što ti to ne čuješ, ili možda čuješ ali nisi imao prilike poslušati?

Ja preskupi kabal koji je svjetlijeg karaktera ...

 

 Možeš li mi objasniti što je "kabal svijetlijeg karakrera"? Što mu daje taj karakter? Otpor, induktivitet, kapacitet, izolacija, promjer..... boja kabela?

 

Otpor, induktivitet, kapacitet ... što li je to?!? Auuuu, kuku meni ...!!!

 

Eh, kad bi oni ovo mogli povezati, stvar bi bila jednostavnija ... pa time i (samo)razumljivija.

Zato sam u jednom od prijašnjih postova i pitao je li mu kabel debel k'o dječja ruka.

Fizika je čudnovata stvar. Uvijek se ta kauzalnost negdje pojavi, mamujojjebem pokvarenu!

Ja sam ga bio kupio jer je bijel i svijetal i lijepo mi je izgledao.

Sad mi se bolje tamniji uklapa pa sam njega uzeo, malo sam dekorirao.

Tvoj problem s tim je točno koji?

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...
Antiseptik kaže...
Dead kaže...
Antiseptik kaže...

The Audio Critic- časopis za inteligentne i one koji se takvima osjećaju!

 

The Audio Critic is the only consumer publication on the subject of audio that really takes objective evaluation of audio components seriously. That means exhaustive laboratory measurements and double-blind listening tests, which are provable and accountable, in addition to the usual subjective listening impressions, which are by definition unprovable.
No wonder that graduate engineers, EE professors, and other high-level professionals always speak of The Audio Critic with respect, even though it isn't terribly technical, whereas they just laugh at the tweako/weirdo audiophile magazines. Obviously, anyone can publish an audio magazine, in print or on the Web; there's no law against it, but pitifully few are qualified.

 

 A po čemu bi taj TAC bija referentan po tom pitanju? Pretpostavljam zbog toga jer ti puše u jedra.

 

Između ostaloga zbog ovoga (čitaj samo boldano, ako ti je ostalo previše):

The Audio Criticis the only consumer publication on the subject of audio that really takes objective evaluation of audio components seriously. That means exhaustive laboratory measurements and double-blind listening tests, which are provable and accountable, in addition to the usual subjective listening impressions, which are by definition unprovable.

 

A posebno zbog ovoga (jebemu, ovdje je sve boldano paš' morat' sve pročitat'):

No wonder that graduate engineers, EE professors, and other high-level professionals always speak of The Audio Critic with respect.

 

Dakle, ljudi koji znaju nešto, pače, mnogo iz svoje profesije iznimno cijene TAC. Svi ostali - svi koji su povezani u lopovsko-prevarantku mrežu - ga mrze. A mrze ga zato što piše istinu.

 Opet naslučujem ponižavanje s opaskom "samo boldano pročitaj ako ti je ostalo previše". Vidiš kakav si ti. Neodgojeno smeće koje docira svojim neistomišljenicima. A sad ću te mamlaze upitat tko je to napisao? Tko je lacmane napisao taj tekst što mi ga šalješ? Neka referenca na tom području, neki neutralni lik? Znači ti likovi, čije razmišljanje poštujem i ne omalavažavam kao ti moje i mojih istomišljenika, su se samoproglasili kao reference u hifi-u. Okay, njihovo pravo, nema problema. Mene ne zanimaju jer se s njima ne slažem i sve okay. Pročitat ću njihove komentare, ali, neću se složit. End of story.

Eto, sad si se uvrijedio, a nisi ni prvi puta uspio pročitati. A sve je pisalo.

Dakle, morao sam podebljati ono što sam već prenio jer si uspio preskočiti bitno. Tko zna, možda tako, preko krca i osluškuješ uređaje pa "čuješ" razlike?!

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

@Zoki B

 

Ja problema s tim nemam. Svi su (ovdje navedeni) problemi tvoji.
Dobro, hajd, priznajem, možda mi je problem što nisam siguran kako onda spojiš + i - ... i zajebeš li se.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 13:13 (Antiseptik).
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...

 Opet naslučujem ponižavanje s opaskom "samo boldano pročitaj ako ti je ostalo previše". Vidiš kakav si ti. Neodgojeno smeće koje docira svojim neistomišljenicima. A sad ću te mamlaze upitat tko je to napisao? Tko je lacmane napisao taj tekst što mi ga šalješ? Neka referenca na tom području, neki neutralni lik? Znači ti likovi, čije razmišljanje poštujem i ne omalavažavam kao ti moje i mojih istomišljenika, su se samoproglasili kao reference u hifi-u. Okay, njihovo pravo, nema problema. Mene ne zanimaju jer se s njima ne slažem i sve okay. Pročitat ću njihove komentare, ali, neću se složit. End of story.

 Dobar dio rasprave si pristojan i onda prospeš ovo. Sad si dokazao da nisi niti malo bolje odgojen od onih koje prozivaš nego samo da imaš malo više strpljenja.

 

Nemojte raspravu dovoditi na ovaj nivo. Svak ima pravo na iznošenje svojih razmišljanja, iskustava i stavova. Suprotno razmišljanje i stav nisu vrijeđanje. Ako čovjek govori o lopovsko prevarantskoj mreži (iako ne bi audio industriju prozivao takvom kad po istom principu djeluje i svaka druga) to je njegovo mišljenje.

 

Ne pratim baš raspravu jer radim pa je moguće da je ovo tvoj odgovor na neko ranije vrijeđanje ali ni tada ne treba ovako reagirati. Što si pristojniji prema nekome ko te vrijeđa to njega više nervira.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...

Ja sam ga bio kupio jer je bijel i svijetal i lijepo mi je izgledao.

Sad mi se bolje tamniji uklapa pa sam njega uzeo, malo sam dekorirao.

Tvoj problem s tim je točno koji?

 Nikoji. "Svijetao" je pojam koji audiofili često koriste za zvuk pa nisam bio siguran govoriš li o izgledu kabela ili zvuku.

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...

@Zoki B

 

Ja problema s tim nemam. Svi su (ovdje navedeni) problemi tvoji.
Dobro, hajd, priznajem, možda mi je problem što nisam siguran kako onda spojiš + i - ... i zajebeš li se.

Nemam ja problema.

Ja  volim slušati muziku na svom hifi sustavu.

Sa usviranim kablovima i to me veseli, znaš, vrlo sam zadovoljan.

 

 

Ti očito imaš problem s tim, zašto, još se nisi izjasnio....

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
Zoki B kaže...

Ja sam ga bio kupio jer je bijel i svijetal i lijepo mi je izgledao.

Sad mi se bolje tamniji uklapa pa sam njega uzeo, malo sam dekorirao.

Tvoj problem s tim je točno koji?

 Nikoji. "Svijetao" je pojam koji audiofili često koriste za zvuk pa nisam bio siguran govoriš li o izgledu kabela ili zvuku.

Je u pravu si.

Nisam htio u detalje jer ti ionako to ne bi čuo, pa sam se poveo za izgledom da lakše dočaram,

 

pozz

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
hudo kaže...

 

To i odlasci na live svirku, da imas neku referencu kako ta violina ili gitara ustvari zvuce (e to je razlika izmedju jeftinog i skupog DACa, jeftini je kao analitica, ali skupi daje zvuk pravog instrumenta).

Krenemo li ovim smjerom doći ćemo do svog besmisla onoga što se zove hi-fi. Doma ne slušaš živu svirku (trebao si napomenuti da se radi o akustičnoj svirci jer čim je struja upletena zvuk ne dobivaš od instrumenta nego od zvučnika) nego slušaš snimak. Snimak koji je prošao kroz barem 5 uređaja i 10 kabela prije nego li je zapisan u digitalnom obliku (a jednak broj uređaja pa čak i više ako računamo proizvodnju medija treba za analogni snimak). Kad je snimljen u digitali radi se  o jedinicama i nulama.

Sad ti pokušavaš reči kako skupi DAC zna je li ta jedinica došla iz Stradivarijeve violine ili sintesajzera? Jeftini DAC-ovi su analitika? Super, znači da su jeftini bolji jer analitika je jedini smisao DAC-a tj. što vjernije pretvaranje jedinica i nula u napon. Violine odavno tu nema. Nestala je u mikrofonu. Tamo se pretvorila u napon i bilo što osim analitike u analognom dijelu puta zvuka iz studija do tvog doma samo može narušiti izvorni zvuk. Digitalni dio puta još je jednostavnije objasniti. Jedinice i nule trebaju u jednakom broju i rasporedu putovati cijelo vrijeme. Zvuk te violine s početka priče ne postoji na CD-u, ni u DAC-u, ni u pojačalu ni u kabelima. On se simulira tek kad napon dođe do zvučnika i na zvučniku je koliko će taj zvuk biti sličan zvuku stvarnog instrumenta.

Razlika između jeftinog i skupog DAC-a je u podržanim formatima, kvaliteti izrade, kvaliteti napajanja, imenu... ali ako je u pitanju boja zvuka taj DAC nije ispravan.

 

 

Cijelo vrijeme im ovo pokušavam objasniti, ali ne, oni znaju bolje. 

Već je Julian Hirsch daaavnih dana govorio kako sve (osim zvučnika) svira isto. Ako ne svira i na bilo koji način utiče na zvuk - nešto je pošlo po zlu i uređaj nije ispravan. I točka.

Pis on ju, tu :P
16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
hudo kaže...

 

Glavni dio informacija koje cujemo i gdje je ljudsko uho najosjetljivije je srednjetonski tio spektra, i to moras doslovno biti gluh da izgubis. Zna se, stovise znastveno je dokazano, da sa godinama slusanja treniras uho (iako gubis i visokotonskom spektru!), tj mozak, urezujes u pamcenje kako nesto zvuci. To i odlasci na live svirku, da imas neku referencu kako ta violina ili gitara ustvari zvuce (e to je razlika izmedju jeftinog i skupog DACa, jeftini je kao analitica, ali skupi daje zvuk pravog instrumenta). Znaci nista ti ne pomaze ako cujes do 22khz ako nisi cuo sto live svirki, cuo milion puta tu pjesmu na raznim hifi sustavina, i onda ces vrlo brzo prepoznati razliku kada ti netko upikne novi kabel.

 Krenemo li ovim smjerom doći ćemo do svog besmisla onoga što se zove hi-fi. Doma ne slušaš živu svirku (trebao si napomenuti da se radi o akustičnoj svirci jer čim je struja upletena zvuk ne dobivaš od instrumenta nego od zvučnika) nego slušaš snimak. Snimak koji je prošao kroz barem 5 uređaja i 10 kabela prije nego li je zapisan u digitalnom obliku (a jednak broj uređaja pa čak i više ako računamo proizvodnju medija treba za analogni snimak). Kad je snimljen u digitali radi se  o jedinicama i nulama.

Sad ti pokušavaš reči kako skupi DAC zna je li ta jedinica došla iz Stradivarijeve violine ili sintesajzera? Jeftini DAC-ovi su analitika? Super, znači da su jeftini bolji jer analitika je jedini smisao DAC-a tj. što vjernije pretvaranje jedinica i nula u napon. Violine odavno tu nema. Nestala je u mikrofonu. Tamo se pretvorila u napon i bilo što osim analitike u analognom dijelu puta zvuka iz studija do tvog doma samo može narušiti izvorni zvuk. Digitalni dio puta još je jednostavnije objasniti. Jedinice i nule trebaju u jednakom broju i rasporedu putovati cijelo vrijeme. Zvuk te violine s početka priče ne postoji na CD-u, ni u DAC-u, ni u pojačalu ni u kabelima. On se simulira tek kad napon dođe do zvučnika i na zvučniku je koliko će taj zvuk biti sličan zvuku stvarnog instrumenta.

Razlika između jeftinog i skupog DAC-a je u podržanim formatima, kvaliteti izrade, kvaliteti napajanja, imenu... ali ako je u pitanju boja zvuka taj DAC nije ispravan.

 

 

 

Mislim da nisi citao mojih par posljednjih poruka.

Dobar i los DAC mogu imati isti DAC chip, ali zvuce totalno drugacije. IMHO 30% DAC zvuka je vrsta chipa (delta sigma, r2r, multibit, ...), 70% je analogna sekcija.  Nije stvar jedinica i nula (iako mnogi rade upsampling i to moze zeznut stvar!) nego sto se desava sa valom poslje.

I sto se tice zive snimke, radi se o neamplificiranoj akusticnoj glazbi, na to se "High Fidelity" odnosi. Moras znat kako zvuci violina uzivo da bi mogao uopce imati neku referentnu tocku!

~~ sound sommelier ~~
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...
Antiseptik kaže...

@Zoki B

 

Ja problema s tim nemam. Svi su (ovdje navedeni) problemi tvoji.

Nemam ja problema.

Ja  volim slušati muziku na svom hifi sustavu.

Sa usviranim kablovima i to me veseli, znaš, vrlo sam zadovoljan.

 

Vrlo zadovoljan i audiofil u istoj rečenici?! Lažeš.

Pis on ju, tu :P
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
hudo kaže...

I sto se tice zive snimke, radi se o neamplificiranoj akusticnoj glazbi, na to se "High Fidelity" odnosi. Moras znat kako zvuci violina uzivo da bi mogao uopce imati neku referentnu tocku!

Ovo bi impliciralo kako (svi!?) audiofili slušaju klasiku i jazz. Što ne stoji i neistina je.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 13:30 (Antiseptik).
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
Dead kaže...

 Opet naslučujem ponižavanje s opaskom "samo boldano pročitaj ako ti je ostalo previše". Vidiš kakav si ti. Neodgojeno smeće koje docira svojim neistomišljenicima. A sad ću te mamlaze upitat tko je to napisao? Tko je lacmane napisao taj tekst što mi ga šalješ? Neka referenca na tom području, neki neutralni lik? Znači ti likovi, čije razmišljanje poštujem i ne omalavažavam kao ti moje i mojih istomišljenika, su se samoproglasili kao reference u hifi-u. Okay, njihovo pravo, nema problema. Mene ne zanimaju jer se s njima ne slažem i sve okay. Pročitat ću njihove komentare, ali, neću se složit. End of story.

 Dobar dio rasprave si pristojan i onda prospeš ovo. Sad si dokazao da nisi niti malo bolje odgojen od onih koje prozivaš nego samo da imaš malo više strpljenja.

 

Nemojte raspravu dovoditi na ovaj nivo. Svak ima pravo na iznošenje svojih razmišljanja, iskustava i stavova. Suprotno razmišljanje i stav nisu vrijeđanje. Ako čovjek govori o lopovsko prevarantskoj mreži (iako ne bi audio industriju prozivao takvom kad po istom principu djeluje i svaka druga) to je njegovo mišljenje.

 

Ne pratim baš raspravu jer radim pa je moguće da je ovo tvoj odgovor na neko ranije vrijeđanje ali ni tada ne treba ovako reagirati. Što si pristojniji prema nekome ko te vrijeđa to njega više nervira.

Ja se s ovim apsolutno slažem, ali kolega Dead je očito iritiran postovima pojednih ljudi koji vrijeđaju od početka i ja ga razumijem, malo je prekipilo čovjeku i ok.

Nije od početka bio niti naporan niti bezobrazan kao osobe na koje mu je prekipilo, ja ga razumijem, mene osobno to ne dira, komunkacija sa nepoznatim osobama me ne dira niti najmanje.

 

Ova kompletna rasprava je promašaj, pogotovo s obzirom na naziv teme.

Također način komunikacije je vrlo, vrlo loš.

 

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, netko čuje razliku, čestitam, slažem se, netko ne čuje razliku, čestitam slažem se.

Ovdje se pokušava nametnuti svoje mišljenje drugim osobama, bez ikakvog pokrića.

I tu nastaju problemi.

Ja recimo nigdje nisam vidio komentar, ja čujem vi ste budale koji ne čujete.

Ali non stop su komentari, ne ti to ne možeš čuti, glup si, to je nemoguće.

Iako većina ljudi nikada nije imala priliku susresti se s navedenim smatra se kompetentnim da na osnovi par članaka na internetu zna sve o temi i ima enormno iskustvo.

Pa se tu pod zadnje vade linkovi da interenta što može trajati u nedogled.

 

Ja osobno a i kolege "audiofili" nemamo problema s tim da netko ne čuje razliku. Nama je to ok. Mi ne vrijeđamo nikog zbog toga, svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Nevjernici imaju problem s tim što mi kažemo da čujemo razliku, iako oni nisu nikada imali susret s navedenim, napadaju konstanto pokušavajući nametnuti svoje mišljenje.

Znači ispada da mi koji smo "vjernici" nemamo pravo na svoje mišljenje, pa makar po vama bil ii u krivu?

To je onda ok i korektno?

 

Ajmo se sada malo odmaknuti, oni koji su se naživcirali a vidim da ih ima ovdje dosta, i razmisliti o navedenom.

 

Ja mislim da nije korektno, svako ima pravo na svoje mišljenje no nametanjem svog mišljenja pojedini ljudi uskraćuju to pravo drugima.

Ne, ja smtaram da nije u redu.

16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
hudo kaže...

I sto se tice zive snimke, radi se o neamplificiranoj akusticnoj glazbi, na to se "High Fidelity" odnosi. Moras znat kako zvuci violina uzivo da bi mogao uopce imati neku referentnu tocku!

Ovo bi impliciralo kako (svi!?) audiofili slušaju klasiku i jazz. Što ne stoji i neistina je.

Nemoras cjepidlaciti ovdje.

Cuj elektricnu gitaru spojenu na Mesa Boogie pojacalo, eto ti jedne reference.

Cuj vokal, od hip hopa do opere i komornog orkestra.

Elektronika je pak posebna spika, npr Radiohead, to je naravno nemoguce usporediti sa icime "uzivo" osim koncerta, al opet mozes usporediti zvuk na 2 razlicita sustava/komponenti i donesti neki zakljucak, objektivni ili subjektivni.

~~ sound sommelier ~~
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
Zoki B kaže...
Antiseptik kaže...

@Zoki B

 

Ja problema s tim nemam. Svi su (ovdje navedeni) problemi tvoji.

Nemam ja problema.

Ja  volim slušati muziku na svom hifi sustavu.

Sa usviranim kablovima i to me veseli, znaš, vrlo sam zadovoljan.

 

Vrlo zadovoljan i audiofil u istoj rečenici?! Lažeš.

Da, jer si mi ti jako važna osoba u životu pa ću lagati da tebe impresioniram, stoga lažem.

Mogu ti reći da sam i više nego zadovoljan, još malo da kablovi legnu biti će još bolje, veselim se doći doma i pustiti muziku i uživati.

Volim slušati muziku na svom sustavu to me ispunjava i veseli.

Ovi novi kablovi su gotovo usvirani i svaki dan zvuče sve bolje, još kojih desetak sati i biti će savršeno.

 

Kad već očito nemaš na čemu slušati muziku, odi u neku trgovinu pa poslušaj, možda se i tebi svidi što čuješ pa postaneš vjernik, ako budeš čuo naravno.

 

pozdrav

 

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

@Zoki B

Naporan si.
I imam na ćemu slušati. Moji "neadiofilski" kablovi koštaju višestruko više od tvojih. A vjerojatno prelaze i cijenu svih tvojih komponenti. Pa ne serem kako čujem sve i svašta.
Rekoh, bio sam zaluđen - više nisam. I sretan sam zbog toga. Pače, osjećam se nadmoćno u odnosu na audiofule (i ostale vjernike).

 

EDIT:

Ustvari, sjetih se da si spominjao neke kablove od 200 i 400 kn. Pa to je jad i bijeda. To vjerojatno i zaista "svira". E moj miško, svjetlosnim si godinama udaljen od audiofilije.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 13:58 (Antiseptik).
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
hudo kaže...
Antiseptik kaže...
hudo kaže...

I sto se tice zive snimke, radi se o neamplificiranoj akusticnoj glazbi, na to se "High Fidelity" odnosi. Moras znat kako zvuci violina uzivo da bi mogao uopce imati neku referentnu tocku!

Ovo bi impliciralo kako (svi!?) audiofili slušaju klasiku i jazz. Što ne stoji i neistina je.

Nemoras cjepidlaciti ovdje.

Cuj elektricnu gitaru spojenu na Mesa Boogie pojacalo, eto ti jedne reference.

Cuj vokal, od hip hopa do opere i komornog orkestra.

Elektronika je pak posebna spika, npr Radiohead, to je naravno nemoguce usporediti sa icime "uzivo" osim koncerta, al opet mozes usporediti zvuk na 2 razlicita sustava/komponenti i donesti neki zakljucak, objektivni ili subjektivni.

Ali to onda nije hi-fi i cijela priča (vam) pada u vodu. Referenca nestaje. Violina što je to? Gitara (elektrificirana!)? Vokal (preko mikrofona)?! Ode sve u MP3 

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 13:54 (Antiseptik).
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...
BlueMax kaže...

Razlika između jeftinog i skupog DAC-a je u podržanim formatima, kvaliteti izrade, kvaliteti napajanja, imenu... ali ako je u pitanju boja zvuka taj DAC nije ispravan.

 

 

 Postavimo to ovako kolega: Svaki uređaj u hifi lancu ima svoj utjecaj na zvuk iz razloga što nijedan od njih nije savršen. Idealno bi bilo da ono što je ušlo u sustav bilo sa vinila, cd-a, sacd-a...isto takvo i izađe, samo pojačano, ali nažalost, to je neizvodivo. Proizvođači se nastoje približiti tom idealu na razne tehnološke načine koji ih približavaju savršenstvu, ali...samo približavaju. Zbog toga postoje razna bojanja zvuka od strane npr. pojačala i mnogi slušatelji preferiraju takva bojanja. Neki više vole toplinu zvuka cijevnih pojačala dok drugi analitiku, dinamiku tranzistorskih. Mislim da je takve uređaje u koje je uloženo mnogo rada, istraživanja, testiranja malo nepošteno nazvati neispravnim ili kako izvjesni lik kaže da je nešto pošlo po zlu. Jednostavno rećeno, nema savršeno reproduciranog zvuka s izvora jer je trenutno tehnološki nemoguće napraviti komponente hifi lanca savršenim.

Ovo je jedino što stoji. I odnosi se SAMO na zvučnike!

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...

 

 

Cijelo vrijeme im ovo pokušavam objasniti, ali ne, oni znaju bolje. 

Već je Julian Hirsch daaavnih dana govorio kako sve (osim zvučnika) svira isto. Ako ne svira i na bilo koji način utiče na zvuk - nešto je pošlo po zlu i uređaj nije ispravan. I točka.

 Postoji jedan drugi dio priče a to je da zvuk doživljavamo subjektivno. Cilj hi-fi-ja je da dobijemo zvuk u kojem najviše uživamo a ne koji je najvjernija reprodukcija originala. Osim toga, u mnogim glazbenim žanrovima, naročito modernim, instrument kao izvor zvuka ni ne postoji. Električna gitara nema zvuk (ima, ali ga ne čujemo). Njen zvuk je kombinacija same gitare i uređaja na kojem se zvuk reproducira. Da ne govorim o technu, popu i sličnim žanrovima gdje je veliki dio ili cijela pjesma računalno stvorena.

Sam smisao uživanja u nečemu, pa i glazbi, je u tome da to konzumiramo onako kako najviše volimo a ne onako kako drugi žele. Zato je jedan vrhunski hi-fi zvučnik 10 ili 100x skuplji od studijskog monitora koji ima puno vjerniju reprodukciju.

Glazba nije matematika. Time želim reći da zvučnici ili pojačala koja daju zvuku neku svoju dimenziju nisu pokvarena. Oni su tako zamišljeni da bi bili prilagođeni nečijem ukusu.

Stalno se spominju marketinški trikovi u audio industriji. Mislim da je njihov najveći marketinški trik izbacivanje ekvilajzera kao komponente iz sustava. O ekvilajzeru se govori kao o nepotrebnoj komponenti koja samo šteti kvaliteti zvuka. Ako netko želi vjernu reprodukciju lako se ekvilajzer bypassa ali daje ti mogućnost prilagodbe zvuka svom ukusu. Daje ti varijabilnost jednog setupa i prilagodbu različitih žanrova. Ili je možda bolje tražiti zvuk koji ti paše kupovinom kojoj nikad nema kraja. Normalno da ekvilajzer ne može postići da zvučnici od 200$ zvuče ko oni od 2000$ ali dosta toga može. Mogu sebi podesiti ugodno slušanje Bacha, Pink Floyda i Thievery Corporationa onoliko koliko mi ostatak setupa dozvoljava.

 

I eto mene opet ni tu ni tamo. Jedni će reći kako samo kvarim izvorni zvuk a drugi će reći kako ekvilajzerom ne mogu postići dobar rezultat. I jedni i drugi su u pravu. A ja guštam na svoj način.

Ko kad netko stavlja majonezu na ćevape. Ko sam ja da mu kažem da se to ne radi? I teba li on jesti ćevape s kajmakom ako su mu s majonezom draži?

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...

@Zoki B

Naporan si.
I imam na ćemu slušati. Moji "neadiofilski" kablovi koštaju višestruko više od tvojih. A vjerojatno prelaze i cijenu svih tvojih komponenti. Pa ne serem kako čujem sve i svašta.
Rekoh, bio sam zaluđen - više nisam. I sretan sam zbog toga. Pače, osjećam se nadmoćno u odnosu na audiofule (i ostale vjernike).

 

EDIT:

Ustvari, sjetih se da si spominjao neke kablove od 200 i 400 kn. Pa to je jad i bijeda. To vjerojatno i zaista "svira". E moj miško, svjetlosnim si godinama udaljen od audiofilije.

Pa ako su svi kablovi isti, onda tvoj komentar nema smisla, s njim si pobio sam sebe i svoje tvrdnje zar ne?

 

Možeš li nam na neki način pokazati što to točno imaš doma da se možemo diviti.

Koja slikica s nekim dokazom da je kod tebe je sasvim dovoljna.

Hvala ti.

12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
hudo kaže...

 Krenemo li ovim smjerom doći ćemo do svog besmisla onoga što se zove hi-fi. Doma ne slušaš živu svirku (trebao si napomenuti da se radi o akustičnoj svirci jer čim je struja upletena zvuk ne dobivaš od instrumenta nego od zvučnika) nego slušaš snimak. Snimak koji je prošao kroz barem 5 uređaja i 10 kabela prije nego li je zapisan u digitalnom obliku (a jednak broj uređaja pa čak i više ako računamo proizvodnju medija treba za analogni snimak). Kad je snimljen u digitali radi se  o jedinicama i nulama.

Sad ti pokušavaš reči kako skupi DAC zna je li ta jedinica došla iz Stradivarijeve violine ili sintesajzera? Jeftini DAC-ovi su analitika? Super, znači da su jeftini bolji jer analitika je jedini smisao DAC-a tj. što vjernije pretvaranje jedinica i nula u napon. Violine odavno tu nema. Nestala je u mikrofonu. Tamo se pretvorila u napon i bilo što osim analitike u analognom dijelu puta zvuka iz studija do tvog doma samo može narušiti izvorni zvuk. Digitalni dio puta još je jednostavnije objasniti. Jedinice i nule trebaju u jednakom broju i rasporedu putovati cijelo vrijeme. Zvuk te violine s početka priče ne postoji na CD-u, ni u DAC-u, ni u pojačalu ni u kabelima. On se simulira tek kad napon dođe do zvučnika i na zvučniku je koliko će taj zvuk biti sličan zvuku stvarnog instrumenta.

Razlika između jeftinog i skupog DAC-a je u podržanim formatima, kvaliteti izrade, kvaliteti napajanja, imenu... ali ako je u pitanju boja zvuka taj DAC nije ispravan.

 

 

 

Mislim da nisi citao mojih par posljednjih poruka.

Dobar i los DAC mogu imati isti DAC chip, ali zvuce totalno drugacije. IMHO 30% DAC zvuka je vrsta chipa (delta sigma, r2r, multibit, ...), 70% je analogna sekcija.  Nije stvar jedinica i nula (iako mnogi rade upsampling i to moze zeznut stvar!) nego sto se desava sa valom poslje.

I sto se tice zive snimke, radi se o neamplificiranoj akusticnoj glazbi, na to se "High Fidelity" odnosi. Moras znat kako zvuci violina uzivo da bi mogao uopce imati neku referentnu tocku!

 Znam, zato sam i napisao da moraš naglasiti da se radi o akustičnim live izvedbama.

 

Čim govorimo o dobrom i lošem DAC-u to znači da zvuče totalno drugačije. Da zvuče isto oba bi bila jednako dobra, jel tako? Nisam govorio o dobrom i lošem nego o skupom i jeftinom. Dobar DAC se može kupiti za 50$. U svojoj osnovnoj funkciji nije nimalo lošiji od onog od 35 000$. Bilo koji od njih može nekome imati bolji zvuk isključivo zato jer je taj zvuk obojan. Kad netko plati 35 000$ za DAC onda me nimalo ne čudi da tu devijaciju u zvuku smatra dobrom. Jer da nije mogao bi se zapitati za što je dao novac.

 

12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...

@Zoki B

Naporan si.
I imam na ćemu slušati. Moji "neadiofilski" kablovi koštaju višestruko više od tvojih. A vjerojatno prelaze i cijenu svih tvojih komponenti. Pa ne serem kako čujem sve i svašta.
Rekoh, bio sam zaluđen - više nisam. I sretan sam zbog toga. Pače, osjećam se nadmoćno u odnosu na audiofule (i ostale vjernike).

 

EDIT:

Ustvari, sjetih se da si spominjao neke kablove od 200 i 400 kn. Pa to je jad i bijeda. To vjerojatno i zaista "svira". E moj miško, svjetlosnim si godinama udaljen od audiofilije.

 Jedini koji je ovdje naporan si ti,najobičniji veliki trol,seres sa visoka Non stop,linkas ekipu koja ima sličnu pobudu kao ti ,na tvojih 10 linkova negiranja ja mogu stavit 20 suprotnih..

 i ne nisi ti bio ničim zaluđen osim prosipanja sranja ovdje na forum koje očito hrane tvoj ego.Non stop vrijeđaš ostale sudionike teme koji nemaju tvoje razmišljanje i ja osobno ne vidim niti jedan normalan razlog za tvoje postupanje,očito imaš puno ozbiljnijih problema od čujnosti audio kabela .

 

Po stoti put napominje da se ne igram sa kabelima i uživam u svom sistemu i ima neka razmišljanja koja se dosta razlikuju od “standarda” hifi/audiofilskog svijeta ali ne pada mi napamet reagirat i pametovat kao ti,da ne govorim vrijeđat ljude bez ikakve osnove.

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
Antiseptik kaže...

 

 

Cijelo vrijeme im ovo pokušavam objasniti, ali ne, oni znaju bolje. 

Već je Julian Hirsch daaavnih dana govorio kako sve (osim zvučnika) svira isto. Ako ne svira i na bilo koji način utiče na zvuk - nešto je pošlo po zlu i uređaj nije ispravan. I točka.

 Postoji jedan drugi dio priče a to je da zvuk doživljavamo subjektivno. Cilj hi-fi-ja je da dobijemo zvuk u kojem najviše uživamo a ne koji je najvjernija reprodukcija originala. Osim toga, u mnogim glazbenim žanrovima, naročito modernim, instrument kao izvor zvuka ni ne postoji. Električna gitara nema zvuk (ima, ali ga ne čujemo). Njen zvuk je kombinacija same gitare i uređaja na kojem se zvuk reproducira. Da ne govorim o technu, popu i sličnim žanrovima gdje je veliki dio ili cijela pjesma računalno stvorena.

Sam smisao uživanja u nečemu, pa i glazbi, je u tome da to konzumiramo onako kako najviše volimo a ne onako kako drugi žele. Zato je jedan vrhunski hi-fi zvučnik 10 ili 100x skuplji od studijskog monitora koji ima puno vjerniju reprodukciju.

Glazba nije matematika. Time želim reći da zvučnici ili pojačala koja daju zvuku neku svoju dimenziju nisu pokvarena. Oni su tako zamišljeni da bi bili prilagođeni nečijem ukusu.

Stalno se spominju marketinški trikovi u audio industriji. Mislim da je njihov najveći marketinški trik izbacivanje ekvilajzera kao komponente iz sustava. O ekvilajzeru se govori kao o nepotrebnoj komponenti koja samo šteti kvaliteti zvuka. Ako netko želi vjernu reprodukciju lako se ekvilajzer bypassa ali daje ti mogućnost prilagodbe zvuka svom ukusu. Daje ti varijabilnost jednog setupa i prilagodbu različitih žanrova. Ili je možda bolje tražiti zvuk koji ti paše kupovinom kojoj nikad nema kraja. Normalno da ekvilajzer ne može postići da zvučnici od 200$ zvuče ko oni od 2000$ ali dosta toga može. Mogu sebi podesiti ugodno slušanje Bacha, Pink Floyda i Thievery Corporationa onoliko koliko mi ostatak setupa dozvoljava.

 

I eto mene opet ni tu ni tamo. Jedni će reći kako samo kvarim izvorni zvuk a drugi će reći kako ekvilajzerom ne mogu postići dobar rezultat. I jedni i drugi su u pravu. A ja guštam na svoj način.

Ko kad netko stavlja majonezu na ćevape. Ko sam ja da mu kažem da se to ne radi? I teba li on jesti ćevape s kajmakom ako su mu s majonezom draži?

Osobno, ovo sve rečeno ima smisla i ja se slažem da svi u biti kupujemo obojani zvuk koji nama paše.

Meni recimo jako smeta naglašen upper mid range, ajmo reći oko 3000Hz, zato sam i u konačnici došao do opreme koja ne svira toliko "in my face", taj range je malo povučeniji.

To ne znači da ga nema, jednostavno nije toliko izbačen i meni to odgovara za slušanje ili za dugo sviiranje onako sa strane.

Tako da se slažem s tim što si naveo, svi uzimamo blago obojeni zvuk po svojim preferencijama.

 

16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...

 Znam, zato sam i napisao da moraš naglasiti da se radi o akustičnim live izvedbama.

 

Čim govorimo o dobrom i lošem DAC-u to znači da zvuče totalno drugačije. Da zvuče isto oba bi bila jednako dobra, jel tako? Nisam govorio o dobrom i lošem nego o skupom i jeftinom. Dobar DAC se može kupiti za 50$. U svojoj osnovnoj funkciji nije nimalo lošiji od onog od 35 000$. Bilo koji od njih može nekome imati bolji zvuk isključivo zato jer je taj zvuk obojan. Kad netko plati 35 000$ za DAC onda me nimalo ne čudi da tu devijaciju u zvuku smatra dobrom. Jer da nije mogao bi se zapitati za što je dao novac.

 

Obrnuo si loncice.

Onaj od 50€ boja: boja zvuka nije realna, fali mikro detalja, pozornica nema potrebnu sirinu i dubinu. Ne onaj od 35k€, taj ima najmanje "devijacija".

~~ sound sommelier ~~
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...
Antiseptik kaže...
Dead kaže...
BlueMax kaže...

Razlika između jeftinog i skupog DAC-a je u podržanim formatima, kvaliteti izrade, kvaliteti napajanja, imenu... ali ako je u pitanju boja zvuka taj DAC nije ispravan.

 

 

 Postavimo to ovako kolega: Svaki uređaj u hifi lancu ima svoj utjecaj na zvuk iz razloga što nijedan od njih nije savršen. Idealno bi bilo da ono što je ušlo u sustav bilo sa vinila, cd-a, sacd-a...isto takvo i izađe, samo pojačano, ali nažalost, to je neizvodivo. Proizvođači se nastoje približiti tom idealu na razne tehnološke načine koji ih približavaju savršenstvu, ali...samo približavaju. Zbog toga postoje razna bojanja zvuka od strane npr. pojačala i mnogi slušatelji preferiraju takva bojanja. Neki više vole toplinu zvuka cijevnih pojačala dok drugi analitiku, dinamiku tranzistorskih. Mislim da je takve uređaje u koje je uloženo mnogo rada, istraživanja, testiranja malo nepošteno nazvati neispravnim ili kako izvjesni lik kaže da je nešto pošlo po zlu. Jednostavno rećeno, nema savršeno reproduciranog zvuka s izvora jer je trenutno tehnološki nemoguće napraviti komponente hifi lanca savršenim.

Ovo je jedino što stoji. I odnosi se SAMO na zvučnike!

 Objasni mi razliku između cjevnog i tranzistorskog pojačala? Ako imaš vrhunske komponente kao što kažeš, ne mogu vjerovati da nisi jednom uočio razliku između ta dva pojačala. Ah da, već vidim objašnjenje da je u tom slučaju nešto pošlo po zlu i da su pojačala neispravna.

Svako, ali SVAKO, tranzistorsko pojačalo se može napraviti da zvuči kao cijevno. Jesam li ti uspio odgovoriti? Jesam li ti ovime rekao što mislim o cijevnim ekvilajz... ovaj pojačalima?!?

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...
Antiseptik kaže...
hudo kaže...
Antiseptik kaže...
hudo kaže...

I sto se tice zive snimke, radi se o neamplificiranoj akusticnoj glazbi, na to se "High Fidelity" odnosi. Moras znat kako zvuci violina uzivo da bi mogao uopce imati neku referentnu tocku!

Ovo bi impliciralo kako (svi!?) audiofili slušaju klasiku i jazz. Što ne stoji i neistina je.

Nemoras cjepidlaciti ovdje.

Cuj elektricnu gitaru spojenu na Mesa Boogie pojacalo, eto ti jedne reference.

Cuj vokal, od hip hopa do opere i komornog orkestra.

Elektronika je pak posebna spika, npr Radiohead, to je naravno nemoguce usporediti sa icime "uzivo" osim koncerta, al opet mozes usporediti zvuk na 2 razlicita sustava/komponenti i donesti neki zakljucak, objektivni ili subjektivni.

Ali to onda nije hi-fi i cijela priča (vam) pada u vodu. Referenca nestaje. Violina što je to? Gitara (elektrificirana!)? Vokal (preko mikrofona)?! Ode sve u MP3 

 Krivo tumačiš referencu. Ako je snimljena električna gitara spojena na Mesa Boogie pojačalo i zapis stavljen na npr. vinil, taj zapis je referenca. Taj ulazni signal je referenca. Mi ne možemo, uglavnom, znati kako je zvučala ta referenca u studiju ili na pozornici osim ako nismo nazočili u studiju ili na koncertu.

Ne, nije. Cijelo vrijeme kenjkate o akustičnim (ne amplificiranim) glazbenim / koncertnim doživljajima ... osim kad vam to ne odgovara jer slušate cajke, blue-grass i slične "glazbene" žanrove. Jebiga, ili je ili nije (visoka vjernost i akustika) - odlučite se

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice