EU želi postati centar za proizvodnju čistih tehno

poruka: 30
|
čitano: 11.563
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU želi postati centar za proizvodnju čistih tehno".
2 godine
protjeran
offline
EU želi postati centar za proizvodnju čistih tehno

A sta su do sada radili? Sad kad su nad kinezi presisali vide da je vrag odnio salu.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
EU želi postati centar za proizvodnju čistih tehno

jebeš "zeleno" kad ti je večina populacije u betonskim kockama okružena asfaltom...

 

a što se tiče dosega EU birokrata, da prisnažim:

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
21 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Da li sam samo ja zabrinut zbog možebitnog negativnog utjecaja vjetroelektrana na vjetrove i sve vezano uz to ili...
K
Moj PC  
2 2 hvala 0
5 godina
offline
EU želi postati centar za proizvodnju čistih tehno


Evo Njemačka već dugo zna kako sagraditi zelenu nuklearku koja je uz to i jako profitabilna.

https://en.wikipedia.org/wiki/Wunderland_Kalkar

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Promjene su minimalne. Bar u širem kontekstu. Ne trebaš brinuti.
10 godina
protjeran
offline
EU želi postati centar za proizvodnju čistih tehno

Zelena radna mjesta znače doslovce Zelena livada bez ljudi pa i bez autora članka.I on bude nepotreban ,pa na njegovom radnom mjestu bude isto zeleno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 15:38 (McFly333).
Moj PC  
3 3 hvala 0
5 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Gallu kaže...
Promjene su minimalne. Bar u širem kontekstu. Ne trebaš brinuti.

 



Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
15 godina
offline
EU želi postati centar za proizvodnju čistih tehno

navodno se mlaćenjem prazne slame proizvodi iznimno kvalitetna energija, s udjelom i do 98 % manje-više obnovljivih resurasa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 3:52 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
EU želi postati centar za proizvodnju čistih tehno

Zagadjenje od strane Kine i Indije je najvece, to sto EU nastoji napraviti nece imati apsolutno nikakav efekt.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t

Mozda, ali se necemo lokalno trovati. Panele na sve kuce!

Linux, Arch Linux.
7 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
HoceNece kaže...

Zagadjenje od strane Kine i Indije je najvece, to sto EU nastoji napraviti nece imati apsolutno nikakav efekt.

SAD-a.

Oni zagađuju više od Kine i Indije zajedno (per capita).

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 18:11 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
fer-de-lance kaže...
HoceNece kaže...

Zagadjenje od strane Kine i Indije je najvece, to sto EU nastoji napraviti nece imati apsolutno nikakav efekt.

SAD-a.

Oni zagađuju više od Kine i Indije zajedno (per capita).

 

 
U današnjem globaliziranom svijetu teško je govoriti u nacionalnom kontekstu* ako recimo politika jedne zemlje podržava domaći kapital da otvara nekakve tvornice-zagađivače u drugoj, ali pošto se pojedine molekule CO2 u atmosferi mogu zadržavati i dulje od čitavog stoljeća, SAD su historijski gledano apsolutno najveći zagađivač.

*tako i nuklearke prolaze pod "karbon-neutralne" pošto se uranij iskapa, obrađuje i najčešće i odlaže u drugim zemljama... i ako se jašta ne računa njihova ne baš kratka i jednostavna dekomisija ... i ne baš neuobičajeni akcidenti s prolijevanjem radioaktivnih materijala 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 7:56 (Al Crane).
10 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
fer-de-lance kaže...

SAD-a.

Oni zagađuju više od Kine i Indije zajedno (per capita).

 

 Kakav vražji per capita. Gledaš koliko tonažu je ispustila pojedina zemlja. Kina duplo više nego Amerika. Štoviše više nego Amerika i još 2-3 zemlje iza nje zajedno.

 

Ako hoćeš per capita, onda Katar najviše zagađuje, i to više nego duplo od Amerike. ali to je glupa statistika.

Nadglednik dina
7 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t

Znači sa 5 puta više stanovnika ispustila duplo više nego ovi.

Logika 0.

Znači ako imaš 100 milijuna ljudi koji zagađuju više od 8 milijardi problem je u ovih 8 milijardi?

Zato se jedino i gleda per capita.

Tvoja logika je: ja sam Hrvat, ima nas 4 milijuna, znači smijem zagađivati 2000 puta više od prosjeka jer su Hrvati samo 1/2000 stanovništva svijeta...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 8:15 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Broj podjeljen s brojem stanovnika, koji uopće ne govori o ekonomiji, industriji itd. Broj koji ne uzima u obzir da je u Kini npr skoro miljardu ljudi sirotinja i da jako malo doprinose ukupnom zagadenju koja ta zemlja proizvodi. Slično je i s Indijom.

Kina najviše zagađuje i točka. Nikakve akrobacije s brojevima to neće promijeniti.

Statistika trpi sve. Pogotovo ovako blesave brojeve i usporedbe.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 8:34 (Entry Point).
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t

 

A sad lijepo razmisli zašto je tako.

Nekad je korisno upotrijebiti mozak...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
12 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Entry Point kaže...
Broj podjeljen s brojem stanovnika, koji uopće ne govori o ekonomiji, industriji itd. Broj koji ne uzima u obzir da je u Kini npr skoro miljardu ljudi sirotinja i da jako malo doprinose ukupnom zagadenju koja ta zemlja proizvodi. Slično je i s Indijom.

Kina najviše zagađuje i točka. Nikakve akrobacije s brojevima to neće promijeniti.

Statistika trpi sve. Pogotovo ovako blesave brojeve i usporedbe.

 Pa ok, zagadjuje najvise. Ali ih i ima. Nema amer pravo zagadjivat vise od kineza. Ili ti mislis da je Amer vrijedniji? Ili Katarac?

14 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Entry Point kaže...
Broj podjeljen s brojem stanovnika, koji uopće ne govori o ekonomiji, industriji itd. Broj koji ne uzima u obzir da je u Kini npr skoro miljardu ljudi sirotinja i da jako malo doprinose ukupnom zagadenju koja ta zemlja proizvodi. Slično je i s Indijom.

Kina najviše zagađuje i točka. Nikakve akrobacije s brojevima to neće promijeniti.

Statistika trpi sve. Pogotovo ovako blesave brojeve i usporedbe.

Kina proizvodi 50% sve neprehrambene robe i točka....

 

Replikator ne postoji i točka...

 

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
F10EXX kaže...
Entry Point kaže...
Broj podjeljen s brojem stanovnika, koji uopće ne govori o ekonomiji, industriji itd. Broj koji ne uzima u obzir da je u Kini npr skoro miljardu ljudi sirotinja i da jako malo doprinose ukupnom zagadenju koja ta zemlja proizvodi. Slično je i s Indijom.

Kina najviše zagađuje i točka. Nikakve akrobacije s brojevima to neće promijeniti.

Statistika trpi sve. Pogotovo ovako blesave brojeve i usporedbe.

 Pa ok, zagadjuje najvise. Ali ih i ima. Nema amer pravo zagadjivat vise od kineza. Ili ti mislis da je Amer vrijedniji? Ili Katarac?

MAGA šilt kapa je puno jefitina kad se štanca u Kini nego u Kaliforniji i profit na njoj je veći, a pravom kapitalistu je profit bitniji od ideoligije. Nije da Kinezi štancaju samo CCP šešire i majice. Ima tu i MAGA artikala i "Kill the trans - Matt Walsh", o'š HDZ? o'š SDP? Samo daj natpis i Kinezi naprave. Normalno da se pritom ispusti i malo dima, ali zato je Vartex čist ko suza.

14 godina
offline
EU želi postati centar za proizvodnju čistih tehno

a propos zagađenja u JI Aziji...

 

EU vam plaća "zbrinjavanje" otpada a sve se svodi na izvoz otpada bokcima u JI Aziji koji ga prebiru - ni Kina više ne prihvaća otpad na "obradu"...

 

to se narodski zove iz šupljeg u prazno, jer gle čuda svi živimo na toj Zemljici, blijedoj plavoj točki u beskraju Svemira...

 

no ništa pametnije se ni ne može očekivati od ekipe koja je stvorila sustav burzovnog mešetarenja CO2 kvotama...

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 9:53 (Stric_Jura).
Moj PC  
8 1 hvala 1
13 mjeseci
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Ajar kaže...

navodno se mlaćenjem prazne slame proizvodi iznimno kvalitetna energija, s udjelom i do 98 % manje-više obnovljivih resurasa. 

 Ti si onda dovoljno energije generirao za miljun godina.

14 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t

moćno od trotjednog kržlina...

 

@Ajar , sad kad si primio konstruktivnu kritiku, mnijem da ti slijedi autoflagelacija, kruh i voda na bar tri tjedna...

 

PS. vidim da sam izazvao bijes Velikog Šefa, TD je pao ko kruška...

 

djeqko, jesi ti Gervasius Twinkleminkleson?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 10:27 (Stric_Jura).
5 godina
offline
EU želi postati centar za proizvodnju čistih tehno


Evo jedan svijetli moment u tom moru crnila: skandinavci, a pogotovo Šveđani, pak imaju problem da im "fali" smeća za njihove spalionice koje generiraju značajan udio proizvodnje električne energije. Da paradoks bude još veći, švedske emisije CO2 (vjerujem i ostalih stakleničkih plinova) pokazuju dugoročni trend pada i poprilično su niske čak i za EU prosjek*.
Dakle može se, ako se hoće i zna kako.

S druge strane kanala, odbjegli Britanci dok se furaju na zelenu politiku istovremeno drže štangu domaćoj fosilnoj industriji i kapitalu iza nje (ruka ruku mije) ulažući i potičući razvoj fosilne industrije u Africi. Naravno, ni aktualna politika EU zbog dobro znane trenutne situacije nije van tih oportunističkih okvira, ali generalni smjer ipak ide prema poticanju obnovljivih kao ključnog proizvođača.


*ne, nije zbog švedskih nuklearki čiji udio u proizvodnji el.energije konzistentno opada

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Stric_Jura kaže...

moćno od trotjednog kržlina...

 

@Ajar , sad kad si primio konstruktivnu kritiku, mnijem da ti slijedi autoflagelacija, kruh i voda na bar tri tjedna...

 
Mislim da bi se trebala vrednovati konstruktivnost a ne staž, i tu spomenuti rijetko briljira (ako ikad), tako da je kritika ipak na mjestu.

P.S.
A koji si ti... Superhik?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 10:48 (Al Crane).
14 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Al Crane kaže...
Stric_Jura kaže...

moćno od trotjednog kržlina...

 

@Ajar , sad kad si primio konstruktivnu kritiku, mnijem da ti slijedi autoflagelacija, kruh i voda na bar tri tjedna...

 
Mislim da bi se trebala vrednovati konstruktivnost a ne staž, i tu spomenuti rijetko briljira (ako ikad), tako da je kritika ipak na mjestu.

P.S.
A koji si ti... Superhik?

 produženi Bob Rock

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Stric_Jura kaže...

jebeš "zeleno" kad ti je večina populacije u betonskim kockama okružena asfaltom...

 

a što se tiče dosega EU birokrata, da prisnažim:

 

 

Meni je jos zanimljivije sta se old school slamke, tanjuri, čaše, pribor od one grozne plastike mogu reciklirati, a ovo novo smeće (koje je poprilično skuplje) se NE MOŽE RECIKLIRATI jer je obloženo PLASTIKOM jer svak normalan zna da papir i tekućina ne idu zajedno. Istina, postoje slamke koje nisu obložene. Probajte piti iz nje pa javite jeste li uspili popiti 3dcl soka s njom...

Da me se krivo ne shvati, jednokratna plastika je definitivno velik problem i treba smanjiti njenu upotrebu al ovo je jako jako krivi način, pogotovo po naš džep.

Svi mi se moramo uključiti u to a čini mi se da je najbolji način da npr u trgovinu nosimo svoje vrećice (već dosta ekipe to i radi), proizvodaci da ne pakiraju voce i povrce u onu nepotrebnu foliju, da u nekom fast foodu dobijes visekratnu ambalazu za koju platis kauciju i koju mozes vratiti il zadrzati i korsititi, itd.... Praksa s kaucijom već negdje funkcionira (tvrdava u Sibeniku za vrijeme koncerata), u Njemackoj sam to vidio na Bozicnim sajmovima, ima primjera.


Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 11:40 (SHELBY_09).
14 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t

zato postoje fancy-shcmensy slamke od titana, ali ju nosiš sa sobom...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Stric_Jura kaže...

zato postoje fancy-shcmensy slamke od titana, ali ju nosiš sa sobom...

 
Postoje čelične, ima ih ponekad u Lidlu, Kauflandu ili Plodinama za simboliču cifru.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
15 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t
Stric_Jura kaže...

 

@Ajar , sad kad si primio konstruktivnu kritiku, mnijem da ti slijedi autoflagelacija, kruh i voda na bar tri tjedna...

 

 i ne samo to: pošao sam na nagim koljenima hodočastiti do najudaljenije vjetrofarme u EU, e ne bih li se ritualno samozapalio u nasrtaju samokajanja. nažalost, tako ću emitirati i CO2 no malena je to cijena naspram, primjerice, velike  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: EU želi postati centar za proizvodnju čistih t

Ovo kao da je slikano u Bibinjama 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 16:03 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice