AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

poruka: 26
|
čitano: 8.703
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre".
13 godina
neaktivan
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

Intel: "28 cores"

AMD: "Hold my beer"

Moj PC  
44 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

AMD-ov serverski "EPYC" odavno ima 32 jezgre i sad će napraviti desktop CPU .. Intel je očito isfrustriran brojem jezgri običnog Ryzen-a a koje on ne nudi .. Da se pitalo intel-a i dan danas bi (skupa) perjanica desktop CPU-a imala 4 jezgre i 8 thread-ova a six core bio bi rezerviran samo za "odabrane", na sreću "bog je stvorio" - Ryzen i od tad se sve promijenilo .. Intelovi prosesori i dalje imaju prednost u single thread aplikacijama i u igrama pri 1080p rezoluciji da bi pri većim rezolucijama prednost potpuno nestala ..

 
19 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
AMD 5GHz?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

amd radi na obićnoj x399 ploći na zracnom dok ono monstruozno cudo od intela jedva radi na hlađenoj vodi na custom ploći sa faznom regulacijom koja podsjeća na onaj starinski kalolifer od 2 kilovata....
..

Moj PC  
23 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

A moj tata je jači od tvog tate-kaže AMD i odmah kontrira sa 32:28 protiv Intela. Baš me zanima kome to stvarno treba (osim teškim profesionalcima). Kakvi će to hladnjaci trebati za 250W TDP, kakvo napajanje procesora na ploči i slično.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 22 hvala 0
8 godina
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

evo šta radi krivi naslov...

 

upravo je suprotno - AMD po planu predstavlja novosti, a Intel pokušava ukrasti pozornost jeftinim trikovima...

Ja rekoh
Moj PC  
26 0 hvala 8
12 godina
online
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

De, javite nam kad dođu na 100 jezgri, ovo je sad cjenkanje... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
Takav jedan procesor bi mi dobro došao za buildanje osvjetljenja u UE4 (lightmape)
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
@učo
Moći ćeš ga hladit intel stock coolerom! 😂😂
16 godina
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
DuxTm kaže...

Intel: "28 cores"

AMD: "Hold my beer"

Intel je godinama škrtaril na CPU jezgrama, i onda je opet neočekivano "iz grma iskočio zaljepljeni Ryzen/Threadripper/Epyc i sad ga fučkaj".

 

 

učo kaže...

A moj tata je jači od tvog tate-kaže AMD i odmah kontrira sa 32:28 protiv Intela. Baš me zanima kome to stvarno treba (osim teškim profesionalcima). Kakvi će to hladnjaci trebati za 250W TDP, kakvo napajanje procesora na ploči i slično.

Treba konkurencije+što niže cijene, a profi ekipi ili šminkerskim lovašim ionako uvijek fali CPU jezgri tak to ide.

 

Do prije malo više od godinu dana, pa eto kakva je bila situacija somina dolara za 8/16 proc.A danas kao da nismo na istom planetu, moraš lupit glavom po zidu da provjeriš jel to san ili java.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819117645

 

- R7 1700 ili R7 2700 8/16 CPU=280-295$

 

- Thredripper 1950X 16/32 CPU=950$

 

- Epyc 7401P 24/48 CPU= 1075$

 

https://www.servethehome.com/amd-epyc-7401p-linux-benchmarks-and-review-something-special/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 1:37 (rambox).
11 godina
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

Evo čime Intel hladi svoj CPU

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
15 0 hvala 4
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

Intel je gotov nema druge, Amd ce ga pojesti u narednih par generacija mozda i prije ako uspiju jos malo podici takt.

Edit.

Evo i te klime izgleda neka polovnjaca

 Lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 8:58 (Stjepanj).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

Slažem se s time da treba konkurencije, jer na kraju se to pozitivno reflektira na nas krajnje korisnike. Zato je dobro da se AMD i Intel prepucavaju u cijeni/broju jezgri, porastu procesorske snage i općenito napretku. Ja osobno još uvijek nemam neku potrebu za više od 4-8 jezgri, ali dobro, ima nekih kojima ni 100 jezgri ne bi bilo previše. Usput, hvala svim onima koji su mi dali td (njih 17, dosada nikada više od 1-2 ), očigledno nisu skužili neku vrstu sarkazma i zajebancije kojim je post prožet. 

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 11:08 (učo).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
učo kaže...

(njih 17, dosada nikada više od 1-2 ), očigledno nisu skužili neku vrstu sarkazma i zajebancije kojim je post prožet. 

još kad je jedan ili dva, nekako se uvjeriš da "oni" ne kuže poantu ili zajebanciju

...ali kad ih je 17, uf 

 

15 godina
neaktivan
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

Sve je to sporo. Kad malo bolje pogledamo u posljednjih 10 godina se ništa nije dogodilo. Dosta ljudi na forumu su i dalje zadovoljni sa quad core-om iz 2007 godine i mogu igrat dosta igara. Ipada da neki serverski procesor može izdržat i 15 godina prije nego što ga pregazi vrijeme. Svake godine neki mizeran napredak od 5%.Kada možemo očekivati nešto revolucionarno. I što nakon 5nm.

 
0 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
zeroname kaže...

Sve je to sporo. Kad malo bolje pogledamo u posljednjih 10 godina se ništa nije dogodilo. Dosta ljudi na forumu su i dalje zadovoljni sa quad core-om iz 2007 godine i mogu igrat dosta igara. Ipada da neki serverski procesor može izdržat i 15 godina prije nego što ga pregazi vrijeme. Svake godine neki mizeran napredak od 5%.Kada možemo očekivati nešto revolucionarno. I što nakon 5nm.

Sta je sporo? Ovi inteli i threadripperi su skoro 4x brzi od najbrzih procesora od prije 2 godine. Ako ocekujes drastican rast takta, to se ne bu desilo...

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

Brži su jer imaju više jezgri a igrama treba radni takt. Imamo jednu jedinu igru koja je optimizirana za multi core to je doom sve ostalo i dalje traži takt. Zato je intel i dalje bolji za igre.

14 godina
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

Je, u pravu si, definitivno se nisam izrazio kako sam mislio. A ti, u skladu sa svojim imenom pogađaš poantu. Dobro , svatko ponekad može zglajzati. Ovo mi je diglo prosjek na 2,4 td godišnje (otprilike)

dolazim odmah - Godot
11 godina
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
učo kaže...

...u skladu sa svojim imenom pogađaš poantu. ...Ovo mi je diglo prosjek na 2,4 td godišnje (otprilike)

uf, morat ćeš poraditi na tome 

još ako se bugovci spoje s fejsom pa to postane javno vidljiva statistika, gotov si 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
zeroname kaže...

Brži su jer imaju više jezgri a igrama treba radni takt. Imamo jednu jedinu igru koja je optimizirana za multi core to je doom sve ostalo i dalje traži takt. Zato je intel i dalje bolji za igre.

Tako odma reci, da nemas pojma o cemu pricas...

16 godina
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
zeroname kaže...

Sve je to sporo. Kad malo bolje pogledamo u posljednjih 10 godina se ništa nije dogodilo. Dosta ljudi na forumu su i dalje zadovoljni sa quad core-om iz 2007 godine i mogu igrat dosta igara. Ipada da neki serverski procesor može izdržat i 15 godina prije nego što ga pregazi vrijeme. Svake godine neki mizeran napredak od 5%.Kada možemo očekivati nešto revolucionarno. I što nakon 5nm.

Nema tu više nikakve dizajnerske CPU revolucije, a dalje samo sljedi optimizacije softwera za pun kamion CPU jezgri.Osim Jabučara i njihovih procesora, svi ostali igrači na mobilnom terenu mašu sa 8-10 ARM CPU jezgri razne namjene.Šta nakon ovog zelenog pa ništa,jer tehnologija za još niže od toga nije niti blizu upotrebljiva.

 

https://www.technologyreview.com/s/600716/intel-chips-will-have-to-sacrifice-speed-gains-for-energy-savings/

 

Intel i dalje muku muči sa svojih 10nm, a največi problem su niski prinosi i 5ghz overclocking moš zaboravit.32nm Sandy Bridge iz 2011 bez problema udara 5ghz, isto kao i 14nm Kavovina Jezera ista priča.Ali današnji Intel 10nm to ne može, dakle normalna upotreba i razumno hlađenje.Glasine idu ovako, Intel 10nm ne ide više od 4.7ghz za normalnu svakodnevnu upotrebu.Intel 10nm je ok(ali puno preskup)za Mobilno tržište, ali za high performance Desktop procesore kaj se tiče CPU frekvencije Intel 10nm je korak nazad.Kolko visoko ide Ryzen ili Ryzen+ to znamo, a Ryzen 2 na 7nm(proizvod Samsung-IBM-Globalfoundries suradnje)za detalje treba pričekat 2019 godnu.

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=289&jumpto=5420298&sort=asc&view=flat

 

Jedinu revoluciju koju moš očekivat, to je vrlo ozbiljna nova buduča X86 CPU konkurencija/još niže cijene od strane Kineza.Dok su se AMD i Intel(Intel protiv svih a najviše protiv ARM Soc ekipe) šaketali, Kinezi su u tišini fino taktički na legalan način sjeli na X86 CPU licencu.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/via-zhaoxin-predstavili-nove-desktop-serverske/256096.aspx?page=0&jumpto=5583369&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 14:45 (rambox).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
zeroname kaže...

Sve je to sporo. Kad malo bolje pogledamo u posljednjih 10 godina se ništa nije dogodilo. Dosta ljudi na forumu su i dalje zadovoljni sa quad core-om iz 2007 godine i mogu igrat dosta igara. Ipada da neki serverski procesor može izdržat i 15 godina prije nego što ga pregazi vrijeme. Svake godine neki mizeran napredak od 5%.Kada možemo očekivati nešto revolucionarno. I što nakon 5nm.

 Ma je li? Ajde pogledaj serverske procesore iz 2003 (dakle prije tvojih 15 godina) i reci mi kakvi su i biš li ih koristio. Puno slabiji od bilo kog procesora iz mobitela danas. Pregazilo ih je vrijeme sa prvim core i5 procesorima prije ohoho godina.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre
učo kaže...

Slažem se s time da treba konkurencije, jer na kraju se to pozitivno reflektira na nas krajnje korisnike. Zato je dobro da se AMD i Intel prepucavaju u cijeni/broju jezgri, porastu procesorske snage i općenito napretku. Ja osobno još uvijek nemam neku potrebu za više od 4-8 jezgri, ali dobro, ima nekih kojima ni 100 jezgri ne bi bilo previše. Usput, hvala svim onima koji su mi dali td (njih 17, dosada nikada više od 1-2 ), očigledno nisu skužili neku vrstu sarkazma i zajebancije kojim je post prožet. 

 Niti ja, ali dobro je da Amd nudi takvu mogučnost prije će doći za desktop računala i kada dođu

tek onda će proizvođaći aplikacija tražiti mogučnosti da te jezgre koriste na načine na koje im prije nije palo na pamet. Bill Gates je davno govorio u javnosti da će svima biti dosta 200kilobajta memorije a ispalo je da to nije tako, čim su se pojavile veče memorije pojavile su se i mogučnosti kako ih iskoristiti. Tako da po meni je dobrodošlo imati 32jezgri. Tek sam ugrabio ryzen 3 pa ne očekujem kupovinu novog kompa barem ne idučih 4 godine pa se nadam da će tih 32 jezgri doći u međuvremenu za desktop računala i razlozi zašto je korisno imati ih :) 

Na iphoneu  će biti IN imati Arkit, proširena stvarnost tj koristeći kameru sad si zamislite isto to ali za desktop računala, kamere bi pratile naše ruke i istodobno bi na ekranu vidjeli što radimo sa rukama nešto poput Kinecta ali da se iste mogučnosti može koristiti i u uobičajenim aplikacijama . Vjerujem da će se neke jezgre moći koristiti i za tu mogučnost a da ne utječe na ostale jezgre koje koristi operativni sustav. Ja samo za sada maštam o mogučoj budučnosti :)

 

 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

 

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
9 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

12000$

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
AMD Intelu odmah odgovorio CPU-om s 32 jezgre

Mozes na tome Daikatanu i Duke Nukema igrati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice