Futura it - iskustva

poruka: 1.198
|
čitano: 536.802
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Futura it - iskustva

MOram se pridružit pozitivnim iskustvima sa ovom trgovinom,već 2 konfe složio,vrlo dobre cijene i brza usluga!Pripremaju se i jo 2 konfe tako da se opet nadam pozitivnom iskustvu!!

Dobar glas daleko se čuje!!(loš još i dalje)

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Futura it - iskustva

Evo i moje pozitivno iskustvo, 2013 sam narucio kantu iz doticne trgovine, dosli dijelovi za 3 dana sve lijepo zapakirano bez ikakvih problema. Na mail koji sam slao zbog dodatnih informacija odgovorili u roku par sati. Naravno jos imaju i besplatno slaganje konfe, dobre su im cijene a i sajt im je ugodno slozen. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 17:47 (Darko92).
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Usluga je odlična, brzina još bolja, kvaliteta neupitna, samo moram primjetiti da više nisu po defaultu jeftiniji od drugih.

 

Kad su krenuli cijene su bile jako pristupačne i niže od ostalih dućana. Sada više to nije slučaj. Čak i uvijek skupi Links ima neke stvari jeftinije. 

 

I dalje, pohvala na rad i samo tako naprijed. 

11 godina
offline
Futura it - iskustva

Danas doznam da se futura seli u novi i veci prostor iz Rudeša na Malešnicu, 1min autom od mene juhu

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
quickr kaže...

Usluga je odlična, brzina još bolja, kvaliteta neupitna, samo moram primjetiti da više nisu po defaultu jeftiniji od drugih.

 

Kad su krenuli cijene su bile jako pristupačne i niže od ostalih dućana. Sada više to nije slučaj. Čak i uvijek skupi Links ima neke stvari jeftinije. 

 

I dalje, pohvala na rad i samo tako naprijed. 

 

Links je krenuo sa stravičnim dampingom cijena što je svakako sjajna vijest za kupce ali i grozna vijest za "branšu".

13 godina
online
Re: Futura it - iskustva
syxe kaže...

 Links je krenuo sa stravičnim dampingom cijena

Primjer?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Da i ja sam primjetio da Links ne zaostaje puno za drugima,pogotovo kod karticnog placanja!
AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Futura it - iskustva

I meni se cini da se razlika izmedu cijena Linksa i ostalih jako smanjila. A jedini imaju mogucnost placanja na rate bez da bude skuplje, tako da sam sretan. Iako ne planiram nista kupovati jos 3 god :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Futura it - iskustva

Sve pohvale, 2. dana od slanja narudžbe do isporuke na moja vrata, Brzi kao i uvijek .

 

Galerija

Pro audio equipment
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Futura it - iskustva

Dosla grafa, bio savijen lim i malo se cudno ponasala, odmah im poslao upit te se zdogovorili u da ce mi poslat kurira po grafu, te ce je zamjenit. Kurir dosao, pokupio grafu, i sad u pet dosla nova. Unutar jednog tjedna. Sta reci, same pohvale

Prva grafa

 
 

Druga grafa

 
 
 

sup bro?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2016 20:57 (Strm).
Moj PC  
9 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Da ih i ja pohvalim, prvi puta sam naručivao komp kod njih (sa slaganjem). Naručio u ponedjeljak oko 10h, OV ga preuzeo u 16h i dostavio u Osijek u utorak u 9h. Svaka čast ekipi iz Future na brzini i sitnim ustupcima kod slaganja konfe i računa

 

5+

 

p.s. slika cable managmenta

 
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Futura it - iskustva

S Futurom sam imao samo ugodna iskustva

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Ja nisam imao nikakve interakcije osim naručivanja i gnjavenja njih na Fb-u i taj dio je čista petica.
A još bolja petica mi je pakiranje komponenti.

Disk je bio u deset bubble wrapeova i velika kutija je bila puna kartona, raznih papira i spužvi, a isto je bilo sa dostavom matične.

Bila je hrpa smeća, ali to mi je drago jer se vidi da ne žele da se nešto ošteti! 


Dok ADM recimo omota proizvođačevu kutiju(ambalažu) u onaj papir u koji bake zamotaju kavu kada nekome idu..

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
8 0 hvala 1
8 godina
offline
Futura it - iskustva

Moram pohvaliti futuru za jako ugodnu suradnju. Jučer popodne sam naručio konfiguraciju i rekli su mi da će je isporučiti za 1-2 dana i evo dostavili su je složenu već danas oko 17h. Na mailove brzo odgovaraju, a malo sam ih danas i gnjavio sa zamjenom kućišta jer sam se predomislio u vezi naručenog i nije bilo nikakvih problema. 

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Futura it - iskustva

Pozdrav, dosada nisam imao problema sa futurom. Danas sam zvao i prodavac je jako neljubazan bio prema meni.
Pokusao sam mu objasniti problem da mi se kartica pregrijava, i onda me on pokusao uvjeriti da 70C stupnjeva nakon sto sam instalirao afterburner je uredu a ventovi rade na 10% vise uredu.

Nakon sto sam mu jos rekao da mi je kuciste otvoreno i backplate jako vruc, i da mi se prije nego sam instalirao afterburner gasio pc, onda me opet pitao u cemu je problem onda.

Onda vise nisam imao zivaca i rekao sam mu, da li da sprzim karticu sa furmarkom ili je mogu poslati na servis onda se opametio pa mi je rekao da posaljem karticu sa opisom kvara njima i da postarina ide na moj racun, i samo to sto oni pogledaju karticu kosta 60 kuna ako se utvrdi da je kartica ispravna, ako se nevaram.
Iako imam od njih jamstveni list i sve papire. Nerazumijem ovaj nacin suradnje, na internetu sam procitao da je cijela serija kartica defektna. Ja cu morati platiti sada preko 100 kuna za slanje kartice, jer je vrijednost na racunu 3600 KN.

Mozete li me uputiti kako da posaljem karticu, kojom sluzbom ce me najeftinije ispasti?? I koliko znam po zakonu potrosaca ja nebi trebao placati postarinu, a kamoli da mi se ustanovi da je kartica defektna sto je najgore na kutiji pise 0 dB GAMING, 30% cooler.
Zar to nije dovoljno za reklamaciju? radi se o ovom modelu: http://www.techpowerup.com/gpudb/b3401/asus-strix-r9-390-directcu-iii-oc

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Futura it - iskustva

Pozdrav

 

kao što smo vam rekli telefonom 70C za takvu grafičku nije puno. No također smo vam rekli da za određivanje da li je to normalno ili nije nismo zaduženi mi nego ovlašteni servis te ako utvrde da grafička radi po specifikacijama proizvođača plaća se 60kn dijagnostika. 

 

Mi smo dužni na svoj trošak donijeti grafičku od nas u ovlašteni servis te ju na naš trošak vratiti vama što uvijek i odradimo. Žao nam je što mislite da smo bili bezobrazni, samo smo vam rekli onako kako je, te da smo već imali slične upite za R9 390 te nam je ovlašteni servis u jednom slučaju odbio reklamirati grafičku koja je išla do 100C. Rečeno nam je dok god kartica radi da ju ne mogu zamjeniti. Vi ju slobodno pošaljite a mi ju šaljemo u servis čim stigne.

 

Svi naši kupci imaju mogućnost poslati na reklamaciju robu na naš trošak te im nakon rješenja reklamacije pošaljemo račun za dostavu 40kn što kod ovakvo skupljih artikala te računala i sličnog zna biti jeftinije nego da se šalje HP expressom

http://www.futura-it.hr/reklamacije/

 
8 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Futura_IT kaže...

Pozdrav

 

kao što smo vam rekli telefonom 70C za takvu grafičku nije puno. No također smo vam rekli da za određivanje da li je to normalno ili nije nismo zaduženi mi nego ovlašteni servis te ako utvrde da grafička radi po specifikacijama proizvođača plaća se 60kn dijagnostika. 

 

Mi smo dužni na svoj trošak donijeti grafičku od nas u ovlašteni servis te ju na naš trošak vratiti vama što uvijek i odradimo. Žao nam je što mislite da smo bili bezobrazni, samo smo vam rekli onako kako je, te da smo već imali slične upite za R9 390 te nam je ovlašteni servis u jednom slučaju odbio reklamirati grafičku koja je išla do 100C. Rečeno nam je dok god kartica radi da ju ne mogu zamjeniti. Vi ju slobodno pošaljite a mi ju šaljemo u servis čim stigne.

 

Svi naši kupci imaju mogućnost poslati na reklamaciju robu na naš trošak te im nakon rješenja reklamacije pošaljemo račun za dostavu 40kn što kod ovakvo skupljih artikala te računala i sličnog zna biti jeftinije nego da se šalje HP expressom

http://www.futura-it.hr/reklamacije/

 
Hvala, Inace sad sam htio igrati Overwatch ali pc se ugasio sa downclockanom karticom na backplateu mogu jaja ispeci doslovno, nakon cistih 10 min igre.
Kuciste mi je otvoreno, ventilatori se cuju kao da neko usisava a na kutiji pise 30% cooler0 dB gaming = nepredstavlja se za proizvod sto je. I uz to instalirano u zalman 2 naprijed, 2 gore, + zadnji vent. Drivere sam pokusao reinstal i to su bili uninstalirani sa DDU u safe modeu, instaliran zadnji catalyst driver. Probao i GPU Tweak 2 i Afterburner da napravim curve ali neide jednostavno pc i dalje se gasi.

U idle su temp sad 40, cim se upali nesto skoci temperatura ko luda. Hvala na informacijama i poslati karticu kako ste rekli sutra.



12 godina
offline
Futura it - iskustva

Čekaj samo malo, ti si potrgao ventove na grafičkoj i sada kukaš i plačeš i naravno pljuješ po trgovini koja nema doslovce veze ni s tobom (nisi kupio uopće od njih grafu) niti su oni proizveli tu grafičku?

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/pukao-vent-of-graficke/240082.aspx?page=0&jumpto=5054453&sort=asc&view=flat

 

Luka123 kaže...

Pukao vent of graficke... kao sto naslov kaze, stavio ja ruku ispod da vidim jeli se vrti, jer ova strixica je speacial pa se ventovi pale na priko 60 tek...
Da skratim pricu, da li se moze to negdje nabaviti gledao sam ebay nema, :/, sad mi fan se vrti ali jake vibracije stvara vent jer mu fali taj blade, a pogledao po cijeloj sobi nemogu ga naci tko zna gdje se odbio, jer mi je kuciste bilo otvoreno..

Ili da nastavim traziti pa da ga zalijepim ili nesto? Radije bih novo :X, grafa je super ali eto sad mi bruji kuciste ko motor. kad vent stavim prst na njega u sredinu sve dobro, pustim da se vrti ta sa slomljenim krilom radi ko traktor i po stolu osjetim vibracije sto me nervira.

Grafa je i pod garancijom, dali da zovem pa da pitam jeli imaju viska, neznam sto da radim :(((

 

Luka123 kaže...
mce64 kaže...
Nađi taj dio i zaljepi super ljepilom

 10x hvala, nasao sam ga unutar graficke , zalijepio super lijepilom pustio da se susi evo sad upalio pc. Nema vise vibracija! 

 

Luka123 kaže...

 To sam i napravio, curve mi je ono x,y kad gledas jedna crta pod 45% strasno, kako se ugrije, i onda ohladi, a ventovi koda ce pc poletiti. Neznam imam garanciju, od lika koji je kupio, da se graficka pregrijava previse da mi naprave zamjenu tamo kad 480 dođe na lager, bili to proslo?

 I onda bi još 480?

 

Zar te nije sramota? O jeb*** ljude...

 

1. Trgovina ti nema pravo odbiti garanciju, ali ovlašteni servis ima

2. Ako ti trgovina ne paše, šalji u ovlašteni servis

3. Strix 390 je od početka govno od kartice... i to si mogao znati prije kupnje...

 

I kraj priče... a ne plakati ko malo dijete odmah po forumu, a dobro se sve vidi iz tvojih postova...

Moj PC  
17 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Futura it - iskustva
Luka123 kaže...

Kaj je tebi došlo da si prodao odličan Sapphire model i uzeo ovo sranje.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Ovako futura je super ducan i nisam htjeo nikakve neugodnosti imati, ako imaju sniman razgovor neka ga stave slobodno. Meni nesmeta.


Za valentina.
1.) Imao sam 2 sapphire-a i mogo sam CF napraviti ali nisam jer kartica je velik potrosac i obe sam prodao i to cak jednom forumasu za jeftine pare.
Nakon prodaje trebala mi je kartica za tu i tamo neki game, sad nemogu ni cs:go pokrenuti.. i uletila je 390 strix GAMING za bagatelu jeftinije nego za sto sam prodao 390, i to vam moze forumas potvrditi kojem sam prodao svoju 390 nitro za koliko sam njemu prodao, pa onda razmislite koliko sam strix platio model.


2.) I dalje volim 390, samo neznam sto je s ovom. Ako se kartica gasi i temp. su neizdrzive imam pravo na reklamaciju uz jamstvo i racun? Btw, nisam znao da je ASUS los, pogotovo strix model bi trebao biti sam po sebi bolji. I nebih je kupio da sam znao da cu imati problema sa njom, i kartica je mnogo ljepsa od sapphire modela i ima 3 godine garancije naspram 2 od sapphirea, te sadrzi backplate.

Za ovog iznad tebe.

3.) Ventilator radi normalno btw. I neutjece na temp. jer sam imao probleme i prije:
Kako se desilo ukratko: "dok sam testirao karticu i dok se gasila, stavio sam ruku ispod da vidim jeli se vrti vent uopce jer je puhao vruci zrak, i cijeli desni panel gdje maticna dođe je vruc bio na dodir pc se gasio, backplate mozes jaja ispeci, iznad ventilatori pusu kojih 50-60 C sigurno da ohlade PC, stavio sam lijevu ruku ispod i slucajno dodirnuo ventilator, i krilce se otkinulo toliko o kvaliteti, vratio sam ga bez problema. I za 480 je bio cist sarkazam i netreba mi 480 kad ova strixica ima overclock potencijal da bude kao 480 i bolja od 980 ako nisi znao, i dalje nevidis sakrazam u postu, nego se trudis izvlaciti moje postove, i quotove koje mi neidu u doprinos nego ocito nesto imas protiv mene? ili?

4.)Iz future vec narucujem dugo, i narucio sam mnogo dijelova od kucista, do ventilatora koji mi je u pc-u, stare safirke etc. Neznam jesam li jos nesto kupio, te sam ljubazan uvijek prema drugima pogotovo preko telefona, i nisam nikad bio u neugodnosti s njima.
Danas sam ljubazno nazvao i netko me isao uvjeravati da je to uredu temperatura, rekao sam min 70 cim upalim igru a vent se jedva vrti i samo se penje temp i backplate je vruc na dodir i pc se ugasi nakon sto temp postane neizdrziva za sustav i nemoguce je uopce igrati bez afterburnera da mi radi ko usisivac na 100%. A fizicki nesmijem otvarati karticu.
I on je rekao da nepriznaju garanciju dok kartica radi, moj odgovor je bio dali da sprzim karticu sa furmarkom? Jer bojim ga se uopce upaliti... trenutno. Njegov odgovor je bio ne ne, posaljite onda na servis.
Ako je snimao razgovor ili slicno, moze slobodno na forum staviti, ili prodavac koji mi se javio jutros posto vidim da su aktivni na forumu moze napisati, da li sam nesto krivo rekao...

Inace ako je to uredu da se pc gasi nakon 10 min igre, onda super. Moram li kontaktirati asus ili futuru, i jos postarina ce me kostati i nije mi problem platiti ako znam da je kartica neispravna.

Futura je i dalje odlican ducan po meni najbolji u HR i dalje cu narucivati od njih i nadam se da cemo sve rijesiti kao ljudi a ne gluposti po forumu pricati.

Pozdrav.

12 godina
offline
Futura it - iskustva

Znaći sada odjednom je odličan dučan? Po tvojem postu se dalo zaključiti da su bahati, neuki smradovi...

 

Evo ukratko:

 

1. Da, normalno je i 70C za takvu grafu, pa nemaš GT740 već imaš vrelu 390 i još Asus shit... mislim ako si već imao Sapphire, znaš dobro da nije temperatura 20C u igranju...

 

2. Slažem se da je asus usr*** sa natpisom na kutiji, ali to se moraš njima obratiti

 

3. Opet, da normalno je da idu na 70C, i da normalno je da je moguće da ti to ne ulazi u jamstvo ako grafička radi normalno, ako ne radi kao što govoriš, to je druga stvar.... To što tebi smeta visoka temepatura ne mora značiti da ne smije biti tako...

 

4. Imaš krš kućište za takve komponente... D14 u Z3+, i onda još takva grafa... koliko Z3+ bio dobar, nije baš toliko dobar...

 

5. Najvažnije, ne znam zašto si se uopče javljao trgovini i zašto jednostavno nisi poslao na reklamaciju i čao...a još manje mi je jasno sve ovo ostalo...

 

6. Najvažnije je ipak ovo, jasno ti je da više nemaš garanciju? Da koliko god mislio da fizičko potrgani ventilator ne utječe na to da grafa ne radi, ti zbog fizičkog oštećenja gubiš garanciju...mislim nisi od jučer. Moj savjet ti je da prije reklamacijie zamjeniš taj vent za novi, ono da se ne vidi jer sigurno će ti odbiti garanciju...

 

7. Manje važno, nemam ništa protiv tebe, jednostavno sam takav i volim pametovati pametnijima od mene...

 

LP, "onaj ispod tebe"

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 23:01 (FakeDeath).
Moj PC  
7 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
FakeDeath kaže...


Brate iden spavat, okani me se naporan si. Inace z3+ su mi savjetovali tvoji "bugovci" i to mislim da je bio Valentin tako da, njemu se obrati... pa se iskaljavaj na njemu malo i rijesavaj komplekse negdje drugdje... nebi se cudio da si mi se ti javio na telefon .

Sto se tice ovoga, "sad odjednom odlican", mene je iznenadilo ponasanje onoga tko je pricao samnom na telefon... to sam i napisao, ako si nesto krivo shvatio tvoj problem.
I da futura je odlican ducan, i dalje to mislim.

Anyways rijesio sam problem sa afterburnerom prije kojih sat vremena, koji u settings ima jednu lijepu opciju forced voltage koja rijesava problem sa jednim X-om i restartom vjerovao ili ne, nije nikakav custom fan curve, sve je default, problem je primitivan jer kartica ima gresku, a to je jedini fix koji sam nasao zasad po googleu.
Problem solved od moje strane. Kartica se vise nepregrijava i negasi se PC, temp su u normali max 75 vidio u zatvorenom kucistu rivatune pokazuje nakon nekih 30++ min igranja overwatcha. 60-65 otvoreno kuciste.

Ako budem imao problema i dalje znam gdje necu pisati vise... niti traziti savjete, budu li mi takvi kao ti dijelili savjete... I sutra odem kupiti vece kuciste mozda jer to je jedini dobar savjet barem koji si dao osim sto si 2 beskorisna posta udjelio...

Laku noc

8 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Evo posto sam i ja uzo novi komp kod njih. Danas stigo , dostava stvarno brza. Cijene ok neke stvari malo skuplje nego drugdje neke jeftinije. Sto se tce brzine odgovora na mail i mogucnosti dogovora stvarno su super. Oni slagali komp , cable management isto ok napravljen , tako da sto se mene tice preporuka a i dalje mislim kod njih uzimat.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

 

 

Kompjuter kupljen i slozen u Futuri. Sada, kao i u prijasnjim kupovinama, vrhunska ponuda, vrhunski proizvodi, dostava brza. Osoblje profesionalno i uvijek od pomoci, vrlo brzo odgovaraju na mailove. Jako fleksibilni kod oblika placanja. Moj "go-to" shop IT opreme.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Futura it - iskustva

Prva kupnja u Futuri obavljena. Sve jako brzo i efikasno riješeno, cijena vrlo povoljna. Lako i brzo sve dogovoreno i evo, ja već par dana koristim svoj novi USB od 256 GB. Od mene 5+ za Futuru.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
5 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Sjajno i drugo iskustvo s njima.Preporuka.
Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Preporuka za ovaj shop,jako brzo odgovaraju na bilo kakve upite putem skype-a i maila,komp slozen prvi dan a drugi dan je vec bio na adresi,brzo i efikasno,top preporuka.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Daje li Futura popust na kupovinu nove komponente koja je u sadašnjem računalu riknula, a nije pod garancijom? Npr. rikne napajanje kojem je garancija istekla, hoću li dobiti popust pri kupovini novog?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Futura it - iskustva

Lol? Na osnovu cega? :P

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Konkuretne cijene, narucio komp prije 3 godine, posto sam na otoku trebalo mu je tjedan dana. Došao je i nije se mogao upaliti, dečki na telefonu su mi sve objasnili i pomogli da otkrijem u čemu je problem, poslao sam PC i trebao sam platiti nesto sitno postarine jer su oni placali PC nazad, zamjenili neispravnu maticnu i sve 5. Narucivao sam i kasnije RAM i sve dode uredno te su spremni pomoc kupcima :)

 

10/10

Sta ce mi potpis imam 15
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice