Futura it - iskustva

poruka: 1.198
|
čitano: 536.120
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
XXX-Man kaže...

S obzirom da imam cjenik po kojem oni (i drugi) uzimaju robu od uvoznika pred sobom, istina je da rade sa 2-3% marže.

 

Osim toga ne vidim razlog da ti daju išta popusta s obzirom da su (ako govoriš istinu) od tog što si uzeo zaradili do sad max. 1000kn. To im nije ni za režije.

Drug nesto ti ne stima u tih tvojih 2-3% profita. Tvrdim da na ovim prostorima ne postoji cak ni jedna veleprodaja bilo koje vrste robe ukljucijuci i IT  koja radi na 2-3% a kamo li maloprodaja. Realno bi bilo 20-40% profita u maloprodaji. 

15 godina
online
Re: Futura it - iskustva

Možeš ti tvrditi što hoćeš...stvari su takve kakve jesu...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
15 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Pa dobro... mozes i ti tvrdit sta hoces... Ja ako se ne kontam u neku oblast nikad ne ulazim u raspravu o istoj, ali radim taj posao  i druzim se sa hrpom ljudi koji rade isti posao (trgovina) i kazem ti da stvari ne mogu stojat tako ^^.

12 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
esko kaže...
XXX-Man kaže...

S obzirom da imam cjenik po kojem oni (i drugi) uzimaju robu od uvoznika pred sobom, istina je da rade sa 2-3% marže.

 

Osim toga ne vidim razlog da ti daju išta popusta s obzirom da su (ako govoriš istinu) od tog što si uzeo zaradili do sad max. 1000kn. To im nije ni za režije.

Drug nesto ti ne stima u tih tvojih 2-3% profita. Tvrdim da na ovim prostorima ne postoji cak ni jedna veleprodaja bilo koje vrste robe ukljucijuci i IT  koja radi na 2-3% a kamo li maloprodaja. Realno bi bilo 20-40% profita u maloprodaji. 

ja sam radio u veleprodaji i tamo je marza 10% u maloprodaji 30% pa na dalje ako zelis opstati!

a ako web shopovi jos naprave prometa od 5mil.kn u godinu dana od toga im "drzava" jos vraca 1%...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2015 1:37 (Stjepanj).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
XXX-Man kaže...

S obzirom da imam cjenik po kojem oni (i drugi) uzimaju robu od uvoznika pred sobom, istina je da rade sa 2-3% marže.

 

Osim toga ne vidim razlog da ti daju išta popusta s obzirom da su (ako govoriš istinu) od tog što si uzeo zaradili do sad max. 1000kn. To im nije ni za režije.

 

 Iskreno ne vjerujem, ja se u MagazinRS-u normalno dogovorim za koju kn popusta skoro svaki put kad nešto kupujem tamo, a da prodavač/trgovina/vlasnik ima samo 2% profita ne bi na meni zaradio, štoviše bio bi u gubitku.

14 godina
offline
Futura it - iskustva

Htio bih još jednom pohvaliti dečke. Živce sam im popio dok su mi složili kištru. Bili su stvarno na nivou i više. Danas sam otišao po novi hard, koji me je već čekao.

Sve pohvale i topla preporuka.

 

Pozzz.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2015 19:05 (Kvod).
Moj PC  
2 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Izvrsno iskustvo!

Na par pitanja sam dobio odgovor u nedjelju navečer, komp naručen istu tu večer i u utorak oko 16:30 dostavljen u Vinkovce.

Komponente uredno složene sa svim papirima i kutijama.

Preporuka!

 
3 3 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Šteta što su preskupi, kupujem konfu za 5900 kn, a kad iste komponente sastavim u futuri ispadne me skoro 500 kn više.

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Karamarko kaže...

Šteta što su preskupi, kupujem konfu za 5900 kn, a kad iste komponente sastavim u futuri ispadne me skoro 500 kn više.

 nisu oni čak ni preskupi, neg ti gledaš komponente u extreme digitalu smećarskom pa ti se zato cini da su skupi

8 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Del_Boy97 kaže...

 nisu oni čak ni preskupi, neg ti gledaš komponente u extreme digitalu smećarskom pa ti se zato cini da su skupi

 Gledala sam komponente u ADM-u i Protis.hr.

11 godina
offline
Futura it - iskustva

zasto mi se cini da je ovo arandelle #2

Moj PC  
2 6 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Evo da i ja pohvalim ekipu iz Future. Naručio PC konfu. u utorak popodne, danas stiže na jug Hrvatske, sve složeno i dobro.

Toplo preoporučam 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Evo i od mene pohvala za trgovinu i osoblje Future.

Konfa naručena u srijedu ujutro, stigla uredno danas ujutro.

Sve odlično složeno, sve 5!

 

Samo nastavite tako!

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Futura it - iskustva
miki0991 kaže...

može li mi tko složiti konfiguraciju do 5000 kuna (mora imati vodeno hlađenje) u futuri it  

Sklapanje PC konfiguracija - od 3.000 do 5.000.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Konfa i monitor naruceni u pon, stiglo u uto. Sve uredno zapakirano i slozeno. Trebao sam ustekati strujni kabel, podesiti brzine ventilatora u bios-u i instalirati windoze - gospodski, nema sto.

 

Pohvala ekipi iz Future i preporuka za kupnju.

 

 

Moj PC  
10 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Super podrška, proizvod sa servisa zamijenjen ispod tjedan dana. Same pohvale

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com (+recenzija Cubota X16- top mobitela iz EU za početak 2016.) Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Bevis kaže...

Odlična trgovina, uzimao preko njih sve živo i neživo. Razočaran nakon zadnjeg kontakta, tražio sam nešto popusta s obzirom da sam preko njih potrošio preko 30000kn, a i sad bi bila svota od 20000kn. Dali su mi 1% poputa na tu novu ponudu rekavši da im je marža (na ovo sam umra od smija, kažu 2-3%), s nekom sprdnjom. Jako loše.

Ne znam kolika im je marža, ali da je samo 2 ili 3 posto, ne vjerujem.

 

Evo primjer kućište Thermaltake versa n21 je u superbit 325 kn, u centro hr je 325 kn, a najskuplje je u Futuri i to 409 kn. Sve cijene sa nabava.net.

16 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Ovisi od dobavljača i slično. Kod nekih stvari su najjeftiniji (Hyper 600 npr) kod nekih ima razlike.

Pošalji im email da bi to kupio za 450kn ili ćeš drugdje jeftinije i vidi što će ti odgovoriti.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com (+recenzija Cubota X16- top mobitela iz EU za početak 2016.) Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
irush kaže...
 

Evo primjer kućište Thermaltake versa n21 je u superbit 325 kn, u centro hr je 325 kn, a najskuplje je u Futuri i to 409 kn. Sve cijene sa nabava.net.

A jesi dao primjer svaka ti čast :D

 

Ajde malo usporedi stvari koje se prodaju a ne krš kućišta :D

 

A to što neke trgovine prodaju većinu stvari po nabavnoj cijeni, a usluga im je za k, je njihova stvar... Ne vidim smisao u tome....

 

Neki imaju 3x više radnika u firmi a ne mogu 5 dana odgovoriti na mail...opet za k...

 

Samo neka Futura ima normalne cijene većine i neka nastave tako kako rade, i svi sretni (osim cjepidlaka koji bi guze dali za 2kn nižu cijenu)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 20:48 (FakeDeath).
10 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
FakeDeath kaže...

 

Samo neka Futura ima normalne cijene većine i neka nastave tako kako rade, i svi sretni (osim cjepidlaka koji bi guze dali za 2kn nižu cijenu)

 

 Uvijek se nade neka cjepidlaka za cijenu, medutim Futura s ovakvim poslovanjem ima svijetlu buducnost i deckima svaka cast.

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
offline
Futura it - iskustva

Moram opet pohvaliti Futuru i njene djelatnike...

 

Opet obavio par kupovina kod njih, sve maksimalno vrhunski odradjeno s njihove strane, od komunikacije, usluznosti, pomoci pri rjesavanju nejasnoca...

 

Ma sve 5!

 

Daleko najbolja trgovina kod nas!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
offline
Futura it - iskustva

da rade sa 2-3% marže, oni nebi opstali

 

to sto pojedinci pričaju da je to istina je mazanje očiju

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

ajmo malo matematike nabrzinu: recimo da im je marža 3%

 

ispada da je zarada na kompu od 5k = 150kn

 

recimo da je prostor mjesečno 7500kn

trebaju prodat 50 kompova mjesečno po 5k kn da bi platili prostor

 

bruto plaće radnika? recimo 8000kn i nek ih je 3, to je 24000. 

odnosno još 160 kompova mjesečno po 5k kn

 

to je 210 kompova mjesečno, odnosno 7 po danu. Možda da smo u Švicarskoj pa da imamo takav standard da mjenjamo kompove ko čarape.

 

ovo je idealizirani scenarij i nisu uračunate režije, raznorazni porezi, i ostali troškovi.
također ne računam prodaju USB stickova po 50kn (zarada 1.5 kn) i ostalih jeftinih kerefeka. 

1 plaća =  5300 prodanih usb stickova mjesečno

 

Meni kao laiku, ovo izgleda jaaako teško izvedivo.

Da sam gazda, ne bi bilo vrijedno mojih živaca svaki mjesec

 

 

---

na stranu ovo, čuo sam samo najbolje o shopu!

 

 

 

 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 2:33 (Gunner_V).
 
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
irush kaže...
Evo primjer kućište Thermaltake versa n21 je u superbit 325 kn, u centro hr je 325 kn, a najskuplje je u Futuri i to 409 kn. Sve cijene sa nabava.net.
Ag008 kaže...

Pošalji im email da bi to kupio za 450kn ili ćeš drugdje jeftinije i vidi što će ti odgovoriti.

 Mislim da bi mu odmah prodali za 450 kn :) Sorry, mali OT :)

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Gunner_V kaže...
 

recimo da je prostor mjesečno 7500kn

 

 

bruto plaće radnika? recimo 8000kn i nek ih je 3, to je 24000. 

 Kolko sam vidio onaj njihov prostor ak ima 30ak m2 uvrh glave, to nemre koštati 7500kn pa da je od zlata :D

 

Plaća 8000kn bruto? Kolko je to netto? 5-5,5? Yeah right, nedavno se netko raspisao da su u linksu plaće oko 3000kn, sumnjam da je i ovdje nešto više od toga.

10 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Mislim da ljudi seru kvake protiv Future jer im frend radi u konkurenciji ili nemaju pojma kako oni rade. Ja sam jucer narucio Corsair K70 u 15h i stize mi danas do 13 u Zadar. Decki koji rade su kulturni i profesionalni i nema im se sta zamjerit. Vise puta sam kupovao kod njih i svakom bih preporucio njih. A ovo sta lik misli da prodavac ima 8k bruto ili 6k neto LOL, u Linksa rade za placu kao tete u Konzuma... get real.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Futura it - iskustva

A dobro, on je to dao kao neki primjer... mislim da nije mislio za ozbiljno te cifre ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Hacknwack kaže...

 A ovo sta lik misli da prodavac ima 8k bruto ili 6k neto LOL, u Linksa rade za placu kao tete u Konzuma... get real.

 Brojke su bubnute napamet jer nisam nikad bio u shopu, nit ne znam gdje je nit koliko ih radi tamo. Napisao sam da karikiram podatke 

Eto nek je pola od toga svega, morali bi prodati 105 kompova mjesečno. Mislim da je to stvarno zavidan rezultat u prodaji.

 

 

Da rade za 3k kn u IT dućanu u ZGu koji je debelo iznad Hrv standarda po cijenama i kupovnoj moći, teško mi je povjerovati.

A spavaju u skladištu firme jer si ne mogu platiti stan i režije u ZGu.

 

A šef im isto radi za 3k kn jel tako? :D

 

 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 13:05 (Gunner_V).
16 godina
offline
Futura it - iskustva

Imas i danas velikih distributera, Ezy, Asbis, M SAN, Microline sa svojim skladistima, servisima i inim stvarima sto nekoga cine velikim. Mozda najbolje da njih kontaktiras i zamolis ih da ti sloze nekoliko konfiguracija od 25 000 n pa da ti to kod njih mozes do mile volje istestirati. Uz caj i sendvic pomogucnosti.

 

Eto par kontakata, sigurno ce ti zaci u susret...

 

http://www.ezy.hr/kontakti.aspx

 

http://www.msan.hr/Default.aspx?tabid=84

 

https://www.microline.hr/Home.ashx

 

http://www.asbis.hr/contact/index.cfm

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
8 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice