IPhone 13 - rasprava izdvojena tema

poruka: 373
|
čitano: 184.724
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Laca kaže...
R36 kaže...

Kao čovjek koji je promjenio više mobitela nego što si ti ćevapa pojeo

 

S obzirom na to da ti mene ne poznaješ, niti ja znam tko si ti, ovako složena rečenica daje naslutiti tvoj kapacitet.

 

Da objasnim šta sam mislio pod time da Iphone hardverski zaostaje.

CPU ne zaostaje po specifikacijama, već po izvedbi. Da se razumijemo, to je jedan od najbržih, ako ne i najbrži proc na tržištu, ali zbog manjkavostu u dizajnu ne može iskoristiti svoj puni kapacitet. Tj. može, ali samo na jako kratko.

Tko god ima iphone 12 zna kako u toplijim mjesecima uređaj postaje skoro neupotrebljiv nakon samo 10 - 15 min igranja igrica, ili pola sata - sat gledanja netflixa. Uređaj se pregrijava i počne smanjivati svjetlinu ekrana i radni takt samog procesora. Sve postaje sporo i iritantno. Za uređaj koji košta 8K kn, ovo je nedopustivo.

U zimskim mjesecima, ovo se dešava jako rijetko, ali kad je vani temperatura +25, to je činjenica. Pričam o iphone 12, a za pretpostaviti je da i iphone 13 ima istih problema jer su identični po dizajnu. Kao što sam rekao, imam 13 pro u kući pa javim rezultate ovo ljeto.

 

Display je 60Hz, tek sa kupnjom iphone 13 pro dobije se 120 Hz display. Dok svi ostali osnovni modeli nekakvih flagshipa nude minimalno 90 Hz. Ovo je u rangu dok je ovaca, bit će i vune.

 

 

R36 kaže...

Bugovit software - ispalio si glupost i ostao živ.

 

Počinjem se pitati da li ti uopće posjeduješ iphone? Ako nešto ne radi kako treba, to je onda šta, feature?

Da, iphone ima bugovit software. Evo samo neki od bugova na koje sam naišao u zadnja 2 - 3 tjedna.

 

Airpods ne rade kako treba. Uredno se spoje s telefonom, sve izgleda super, ali zvuk se ne čuje u slušalicama već na zvučniku telefona.
Odspojim slušalice, te ih probam ponovo upariti kao da ih prvi put spajam. Sve prođe uredno, ali i dalje zvuk se čuje na zvučniku umjesto na slušalicama.
Tek nakon šta ponovno pokrenem telefon, slušalice prorade. Ovakve stvari sam doživio samo na windowsima.

 

Haptic sounds - nakon šta isključim ovu opciju, ništa se ne dešava. Ti zvukovi se i dalje reproduciraju. Nema šta nisam probao, i na kraju sam odustao.  Ovo se dešava samo na iphone 11 ios 15.2.

 

Screen lag, stuttering -  ovo me posebno živcira. Kao da imam neki entry level android od prije 10 godina. Uglavnom, šta se dešava. U aplikaciji gmail, prilikom čitanja maila skrolanje je nepodnošljivo.

Naravno, ovo je moguće da je do gmail aplikacije, ali ista stvar se nekad, ali ne uvijek, javlja prilikom skrolanja u Settingsima šta daje naslutiti da se nešto drugo dešava.

Ista stvar je i na 13 pro koji ima 120 Hz display.

 

Pokretanjem bilo koje aplikacije dobije se samo black screen. Ovo se događa često, nebitno koja aplikacija, neka 3rd party ili od applea. Tek nakon šta se skroz zatvori app i onda opet ponovno pokrene, app proradi.

 

 

Ovo je čega se sad mogu sjetiti i šta mi se dešava skoro svaki dan.

 

 

Uglavnom, svako idealiziranje nečega kao nekakvo savršenstvo je fanboyizam, tj. kretenizam. Znam da većina koji kupe ovaj telefon, plaćaju ga na rate jer im je realno preskup.

I naravno da si ne mogu nikako priznati da nešto nije u redu, jer kako sebi opravdati u glavi da si dao toliku svotu novaca za nešto šta ne radi kako treba?

 

Da li je iphone dobra telefon? Da, po mom mišljenu trenutno jedan od boljih, ako ne i najbolji na tržištu, ali nije bez problema.

Da li taj telefon vrijedi tolike novce? Ne, ne vrijedi.

 

Pozdrav i nemoj pretjerivati s ćevapima!

 

 

 neznam sto pricas ali od svega navedenog nikad nisam imao niti jedan problem ni od temp. a ni do black screena..

battlenet: SUGARfree#21113
9 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Ja sam iphone X gasio svega 2 puta od izlaska samo zbog navike na početku pa odustao. AirPods mi rade savrseno od prvog dana, domet super, nema laga. Ovaj tvoj problem je do bluetootha ne do njih. Meni se zna desiti da kad prekinem muziku spoji me na MacBook bez pitanja.
Screen lag nemam iako se radi o godinama starom uređaju. Jedino mi je baterija 75%. Sve drugo mu je 10/10, nema ni crtice na njemu.
Software radi uredno tako da sam ja vise nego zadovoljan
6 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Ma lik misli da samo zasto sto je nesto platio masne pare da to mora biti savrseno 

 

nista nije besprijekorno, sve ima gresku, sve se kvari, kostalo to 1kn ili 100000000000kn

 

zato postoje RMA reporti, pa ako bas pazis sto kupujes gledaj njih i prati postotke kvarova, defekata i slicno pa tako minimiziraj mogucnost da te potrefe problemi sa stvarcicom koju si kupi

 

Samsung Galaxy S21 Ultra:

Problem: Reduced camera performance and lag zooming or switching between modes
Problem: Poor signal on the S21 Ultra
Problem: Battery life depletes faster than expected
Problem: Galaxy S21 overheats when multitasking
Problem: Galaxy S21 Ultra touchscreen doesn’t always register input
Problem: Fingerprint sensor is not working
Problem: Accidental screen touches
Problem: Samsung Pay isn’t working, and the phone doesn’t receive updates

 

Xiaomi Mi 11 Ultra:

Heating Problem on your Xiaomi Mi 11 Ultra
Poor Battery Life on your Xiaomi Mi 11 Ultra
A Laggy or Sluggish User interface on your Xiaomi Mi 11 Ultra
Xiaomi Mi 11 Ultra Phone unexpectedly shutting down
Xiaomi Mi 11 Ultra Screen frozen or stuck
Apps Opening slow on the Xiaomi Mi 11 Ultra
Apps and Games Crashes Suddenly or Unexpectedly on the Xiaomi Mi 11 Ultra
Bluetooth not connecting on the Xiaomi Mi 11 Ultra
Display cracked and touch not working on Xiaomi Mi 11 Ultra
Wifi Connection problem or low range of wifi on Xiaomi Mi 11 Ultra
Cellular network issue or Mobile Data Problem on the Xiaomi Mi 11 Ultra
Apps not downloading from the Play Store on Xiaomi Mi 11 Ultra

 

Google Pixel 6 Pro:

Unreliable fingerprint scanner
Broken fingerprint scanners
Screen flickering
Slow Charging
Ghost calling contacts
No signal
Android Auto issues
Broken Wi-Fi Calling
Iffy auto brightness

 

iPhone 13 Max:

iPhone 13 Widgets Resetting After Restoring from Backup
Apple Music Not Working on iPhone 13
Unlock with Apple Watch not Working on iPhone 13
iPhone 13 ProMotion Display Issue
iPhone 13 Is Overheating when Restoring/Running Apps/Charging
iPhone 13 Battery Dropping
iPhone 13 Screen Stuttering/Flickering
iPhone 13 Touch Screen Not Responsible/Work

 

 

o ne, pa kako je moguce da svi ti uredaju imaju problema, a kostaju tako puno, to je neprihvatljivo 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 13:30 (3dfx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
3dfx kaže...

Ma lik misli da samo zasto sto je nesto platio masne pare da to mora biti savrseno 

 

 

Ne mislim da mora biti savršeno, ali neke stvari su nedopustive u tom cjenovnom rangu. Ali to je tako kod svih proizvođača.

Ono šta mene iritira su fanboyevi kojima je sve savršeno, neovisno o brandu. Ne smiješ ništa napisati protiv njihovih "božanstava", odmah si etiketiran. Neki su i radikalni toliko da me podsjećaju na talibane. Ja sam samo realan.

 

16 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Laca kaže...
3dfx kaže...

Ma lik misli da samo zasto sto je nesto platio masne pare da to mora biti savrseno 

 

 

Ne mislim da mora biti savršeno, ali neke stvari su nedopustive u tom cjenovnom rangu. Ali to je tako kod svih proizvođača.

Ono šta mene iritira su fanboyevi kojima je sve savršeno, neovisno o brandu. Ne smiješ ništa napisati protiv njihovih "božanstava", odmah si etiketiran. Neki su i radikalni toliko da me podsjećaju na talibane. Ja sam samo realan.

 

 @Laca, dobro si sve napisao i podržavam taj stav. U cjenovnom rangu o kojem pričamo, ne bi smjelo biti početničkih pogrešaka ili bugova. To još možeš oprostiti jeftinijim uređajima, ali kad pričamo o flagship kategoriji, malo je teže prihvatiti te probleme. Najmanje je zapravo realnih postova jer oni koji imaju probleme, često pretjeruju u ocrnjivanju uređaja dok ovi drugi koji zažmire na većinu problema ili ih ne primjećuju, opet previše hvale.

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Laca kaže...

 

Svaki uređaj se zagrijav i na Google možeš naći masu toga oko pregrijavanja top modela...ništa čudno jer su same igrice postale toliko zahtjevne da ni ovo nova tehnologija izrade Soc-a ne može toliko kvalitetno sprovest tu toplinu koja se stvara. Još ako je vani +25 ili +35...ne znam šta je to čudno.  Ne igram igrice..., Netflix znam pogledat ali nisam primjetio ni na jednom Iphoneu probleme. Također gledam IPTV...nema problema.

 

Ove bugove koje si nabrojao - rekao bi da imaš defektan Iphone. Koliko čitam to ti se događa svaki dan.

Osobno nikad u životu nisam dobio black screen kod bilo kojeg mobitela a ne Iphonea.

 

Nigdje nisam napisao da je Iphone savršen...možda si ti mislio da ćeš kupnjom Iphonea dobit savršenstvo, pa nisi i sad si razočaran.

 

Spominješ fanboyizam...forumaši koji me znaju, znaju da sam se namjenjao mobitela tako da sam ja daleko do fanboyizma. 

Ne znam šta mi je gore - faboyizam ili plačipi....koje dođu tu na forum i seru po proizvođaču jer imaju defektan mobitel. To ako takvi pojedinici imaju defektan mobitel - ne znaći da kompletna serija tog mobitel ne valja...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 0:19 (R36).
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Sil kaže...
Laca kaže...
3dfx kaže...

Ma lik misli da samo zasto sto je nesto platio masne pare da to mora biti savrseno 

 

 

Ne mislim da mora biti savršeno, ali neke stvari su nedopustive u tom cjenovnom rangu. Ali to je tako kod svih proizvođača.

Ono šta mene iritira su fanboyevi kojima je sve savršeno, neovisno o brandu. Ne smiješ ništa napisati protiv njihovih "božanstava", odmah si etiketiran. Neki su i radikalni toliko da me podsjećaju na talibane. Ja sam samo realan.

 

 @Laca, dobro si sve napisao i podržavam taj stav. U cjenovnom rangu o kojem pričamo, ne bi smjelo biti početničkih pogrešaka ili bugova. To još možeš oprostiti jeftinijim uređajima, ali kad pričamo o flagship kategoriji, malo je teže prihvatiti te probleme. Najmanje je zapravo realnih postova jer oni koji imaju probleme, često pretjeruju u ocrnjivanju uređaja dok ovi drugi koji zažmire na većinu problema ili ih ne primjećuju, opet previše hvale.

 A šta je tu čudno. Masovna proizvodnja uređaja, "loša" kontrola kvalitete. Nebitno da li uređaj dođe 1000 ili 10000kn.

 

Pogledaj proizvođaće automobila. Povlačenje vozila radi serijskog kvara se događa i kod Dacie i kod BMW. Razlika u cijeni je ogromna.

 

Moje sječanje neki kokretnih kvarova ovako na prvu : 

1. Mate 20 Pro - zeleni ekran nakon nekog vremena. Takav je bio iz prve serije skoro svaki uređaj. Mislim da su nakon 2-3mj to sredili.

2. LG G4 - Snapdragon 808 - konstantno vruć što god radio na njemu - bile to jednostavne ili komplicirane radnje

3. Iphone - problem s antenama - korisnici krivo drže moibilni uređaj (kretenski odgovor Applea)

4. Note 7 - eksplozija baterije - kompletna serija povućena

15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
R36 kaže...

Svaki uređaj se zagrijav i na Google možeš naći masu toga oko pregrijavanja top modela...ništa čudno jer su same igrice postale toliko zahtjevne da ni ovo nova tehnologija izrade Soc-a ne može toliko kvalitetno sprovest tu toplinu koja se stvara. Još ako je vani +25 ili +35...ne znam šta je to čudno.  Ne igram igrice..., Netflix znam pogledat ali nisam primjetio ni na jednom Iphoneu probleme. Također gledam IPTV...nema problema.Napisati ovbo

 

Napisati ovo je u rangu one izjave od strane Applea kad su imali probleme sa signalom (koji btw. su i dalje prisutni ) pa su rekli da je to do korisnika koji krivo drže telefon.

Znači po tvome, to nije do uređaja, već do zahtjevnih igrica i korisnika debila? Ali ne shvaćam, u ruci imam flagship od 8K kn, zašto ne mogu igrati igrice na njemu kao šta sam mogao igrati na mom xiaomiu od 1600kn? I to u istim vremenskim uvjetima?!

 

R36 kaže...
Ove bugove koje si nabrojao - rekao bi da imaš defektan Iphone. Koliko čitam to ti se događa svaki dan.

 

 

Nakon mog zadnjeg posta, malo sam istraživao ovu temu i vidim da dosta korisnika ima iste probleme. Neki su prisutni još od ios 15, tako da uređaj definitivno nije defektan, već software ima bugova. Tako da vjerujem da će većina toga biti ispravljena u sljedećem updejtu.

Gdje možemo pričati o defektu je iphone 12 i njegovi problemi s pregrijavanjem.

 

R36 kaže...

Nigdje nisam napisao da je Iphone savršen...možda si ti mislio da ćeš kupnjom Iphonea dobit savršenstvo, pa nisi i sad si razočaran.

 

Nisam sebi još ni jedan iphone kupio, ovog kojeg trenutno koristim sam dobio jer sam kćerki za njen 18. rođendan kupio 13 pro pa je ovaj "viška". Iskreno, na početku sam bio razočaran jer nisam u potpunosti znao šta mogu očekivati od iphonea jer jbg. svi ih dižu u nebesa, a ja ga nisam nikad koristio više od tjedan dana u komadu.

Sad kad imam malo više iskustva s njima i malo sam dublje ušao u svu tu priču, točno znam šta mogu očekivati od njih. Rekao bi da je razočaranje pregruba riječ koja ne opisuje točno trenutan osjećaj prema iphoneu, ali dfefinitivno nisam ni oduševljen.

 

R36 kaže...

Spominješ fanboyizam...forumaši koji me znaju, znaju da sam se namjenjao mobitela tako da sam ja daleko do fanboyizma.

 

Sorry, ali tvoje ponašanje je tipično ponašanje fanboya, i to onog krkanskog fanboya koja je btw. najgora vrsta fanboyeva.  

 

R36 kaže...

Ne znam šta mi je gore - faboyizam ili plačipi....koje dođu tu na forum i seru po proizvođaču jer imaju defektan mobitel. To ako takvi pojedinici imaju defektan mobitel - ne znaći da kompletna serija tog mobitel ne valja...

 

Kao šta sam ti već napisao, uređaj nije defektan. A šta se tiče plačipi... a čuj, ja ne osjetim kupnju jednog ili dva iphonea u mjesečnom kućnom budžetu pa si ne moram uljepšavati stvarnost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 8:34 (Laca).
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

S obizrom na sve probleme koje si pobrojao stvarno bi se složio s kolegom da imaš defektan mobitel. Imam 12 Pro godinu dana i znao mi se početi pregrijavati par puta u prvih 6 mjesecu nazovi iz čista mira. Ne igram igrice, pogledam Youtube, par puta netflix,  a stutter ili lag mislim da nisam doživio, a živim na mobitelu. To mi je prvi iPhone nakon 3GS-a tako da nisam baš fanboy. Prije sam imao Huawei P20 Pro koji je stvarno dobro radio i još uvijek ga koristi nećakinja ali iPhone nakon godinu dana radi kao prvog dana i totalno mi j ebad kad krenem fantazirati o Pixelu 6 kojeg bi vjerovatno uzeo da je manjeg formata.

 

A ovo "Pokretanjem bilo koje aplikacije dobije se samo black screen" zvuči kao da te netko urekao.

15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Haha, moguće. To mi i žena i mala govore, da ne mogu vjerovati koje probleme imam. Pogotovo mala koja ga je koristila zadnje dvije godine. I nikad nikakvih problema, tako da sumnjam da je mobitel defektan.

 

Možda sam malo pretjerao kad sam rekao svaki dan, ali sigurno jednom ili dva puta tjedno. Npr. pokrenem whatsapp, dobijem samo black screen, kao neki placeholder. Isto se dešava i sa facetime. S ova dva appa mi se to najčešće dešava.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 11:28 (Laca).
15 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Hm... izgleda da je taj problem dosta raširen, iako većina tvrdi da ga nikad nije doživjela. Izgleda da sam ja neki baksuz.

 

https://www.google.com/search?channel=fs&client=ubuntu&q=ios+15+black+screen

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 11:28 (Laca).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Laca kaže...

Ja sam ti gore nabrojao konkretne kvarove.

 

Ovo igranje igrica ne shvacam kao nešto ozbiljno.

Opet ponavljam - pregrijavanje ti se ne događa u normalnom korištenju uređaja.

 

Napisi u Google - overheating PS5 - ispada da se konzola koja je namjenjena za igranje igrica pregrijava. Šta da ekipa sad tuzi Sony?
Da li je to pregrijavanje oko PS5 pravilo. Nije, nego iznimka kao i kod tebe.

 

Masa ljudi igra igrice na Iphoneu…manji broj ljudi ima problem., kao i na svakom uređaju.

 

Neću spamat temu - al Xiaomi dana danas ima problema s obavjestima…pa na ovom forumu imaš 4-5 forumaša po modelu koji su se zalili.
Pričam za ovaj forum - kako je na ostalima.
A problem s proximity senzorom neću ni komentirati.

 

U svakom slučaju da imam takav defektan IPhone, nebi mi vise bio primaran mobitel, nego bi ga zamjenio s S21+ kojeg imam kao sekundarni.

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Laca kaže...

Hm... izgleda da je taj problem dosta raširen, iako većina tvrdi da ga nikad nije doživjela. Izgleda da sam ja neki baksuz.

 

https://www.google.com/search?channel=fs&client=ubuntu&q=ios+15+black+screen

 Ako ti ga je kćerka imala 2 godine i nije imala nikakvih problema, ti ga nasljedis i imaš problema onda si stvarno baksuz.

 

Mislim da je tu bio problem update softwarea. Šta ne probaš napravit hard reset. Vrati ga na tvorničke postavke pa vidi.

 

ps. Napisi u Google za bilo koji mobitel Black screen - i vidjet ćeš da svaki mobitel ima mogućnost problema s tim. Nije pravilo nego iznimka., al dovoljno da se jednoj osobi to dogodi - ona napise komentar na forum - i poslije lako to Google pronađe.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 11:35 (R36).
15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Da slažem se, ne treba više spamati temu, a tema je iphone 13 kojem eto ja još nisam našao zamjerku 

 

Probati ću opet hard reset, možda se popravi. Ne vjerujem da je uređaj defektan, sve navedeno izgleda kao softverski problemi za koje se nadam da će ubrzo biti riješeni.  

15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
R36 kaže...

 Ovo igranje igrica ne shvacam kao nešto ozbiljno.

 

Ako sam platio jeb. uređaj 8K kn, želim moći igrati igru na njemu ili gledati netflix, ili tražim previše kad je u pitanju apple?

 

Al ako baš želiš, evo nešto šta je po meni ozbiljno. Ima na youtube video ( kad ga nađem, postati ću tu ) kako je lik sjebo drona zbog iphone 12 pro.

Šta se dogodilo? Uređaj se počeo pregrijavati i samnjio je svjetlinu ekrana do najniže vrijednosti. Kako lik više nije vidio gdje vozi, sjebo je drona na način da je pogodio u stablo. I šta sad? Jel to do uređaja ili do debilnog kkorisnika?

13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Laca, problem je s tvojim uređajem koji je očito u problemima. Godinama koristim iPhone uređaje i nikada niti jedan jedini problem-u konačnici, uzeo sam ove uređaje samo radi toga što godinama poslije rade kako treba i jer su pouzdani. Isto tako, supruzi sam isto preporučio iPhone prije nekoliko godina. Uz to, poznanicima i još nekoliko članova obitelji sam sugerirao iPhone nakon što su godinama imali Android i nitko nema nikakvih problema-svi su prezadovoljni.
I da, reći da 11 ima lošu kameru-to može reći samo netko tko zaista nezna slikati. Ako ja koji imam iPhone SE 2020 fotkam fantastične fotke, a to je lošija kamera od tvog 11, onda to nemaš pravo reći. Inače, preporuka je prije slikanja pobrisati leću kamere komadom tkanine, majice i sl. (ja to svaki put činim) pošto se ista dotično zamasti, izabrat dobar kut i opalit fotku.
Iz svega toga, nameće se činjenica da ti je uređaj pokvaren i nešto ne štima s njim. Reklamiraj i točka. Svaka ostala rasprava nema apsolutno nikakvog smisla. Pozdrav
Jurica Gregurović
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 13:07 (jurica_m).
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Evo jednog IPhone 5s u obitelji - još radi...i redovno se korisit.Možda ne u full-u ali se korisiti. Baterija nikad mjenjana. Kupljen 2014 - 7-8mj.

 

Slikao s svojim Iphoneom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 14:42 (R36).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
roach kaže...

Ima li netko Iphone 13 mini? Mobitel mi je zbog svoje veličine zapao za oko. 

 

Htio bi samo malo više saznati iz prve ruke o iskustvima s baterijom i navikama korištenja. Iako nisam ni najmanje zahtjevan korisnik, odnosno koristim mobitel isključivo za pozive/whatsapp, te ne provodim puno vremena na mobitelu.

 

U testovima s gsmarene i phonearene se vidi kako su svi modeli iz serije 13 poprilično dobri s trošenjem baterije u surfanju. Najveća razlika se pojavljuje u igranju i streamingu youtube videa. 

Pozdrav, budući da koristim 13 mini tri mjeseca, mogu navesti svoja iskustva. Koristim ga na "uobičajen" način većini korisnika, dakle kombinacija mail-web-muzika, uz specifičnost barem 3 sata dnevno povezanosti s Apple Watch 7, budući da sam jako aktivan, sportski orijentiran korisnik. 2 sata teretane streama muziku na slušalice, minimalno sat vremena prati gps podatke kad sam vani i radim cardio, pokoji razgovor, poruka ili mail i u takvom pogonu baterija traje dan i pol. Naravno, nekad dan, nekad puna dva, ali bez problema traje sigurno od jutra do mraka, dakle, radni, proaktivni dan. Najveća mu je prednost (po meni) njegova veličina, budući da je to prvi mobitel koji nosim stalno sa sobom nakon više godina apstinencije uzrokovane ciglama koje su mi smetale. Ekran mi nikad nije bio premalen,ali to je zaista subjektivno mišljenje budući da je veličina uvijek "kontroverza". Nisam požalio zbog kupnje i žao mi je da je Apple odlučio da neće biti 14 minija jer bih sigurno ponovio kupnju.

 

8 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Pozz. Kupio sam prije par dana iPhone 13 kod operatera i dobio US verziju mob. Nema neke pretjerane razlike između US i EU modela.čudno mi uopće prodaju US model kod nas jer mislim da se mob bez CE oznake ne trebao prodavati u EU. Mob nema CE oznake na kućištu i ima s lijeve strane dodatni prorez u kućištu zbog US 5G frekvencije. Gledao sam i po oglasnicima i dosta ljudi prodaje US verzije

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
M3d0 kaže...

Pozz. Kupio sam prije par dana iPhone 13 kod operatera i dobio US verziju mob. Nema neke pretjerane razlike između US i EU modela.čudno mi uopće prodaju US model kod nas jer mislim da se mob bez CE oznake ne trebao prodavati u EU. Mob nema CE oznake na kućištu i ima s lijeve strane dodatni prorez u kućištu zbog US 5G frekvencije. Gledao sam i po oglasnicima i dosta ljudi prodaje US verzije

 CE oznaka je samo china export

9 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Pozdrav ekipa. Danas naručen Iphone 13 "obični".

Kako ste zadovoljni s baterijom?

 

Pogledao sam sve moguće recenzije na youtubeu, i svi istu hvale.

Nadam se da je zbilja dobra baterija, da napokon mogu imat mobitel sljedećih 2/3 godine:)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Nakon iPhone 6S Plus, odnosno pauze od skoro 6 godina, evo me natragu u iOS taboru sa iPhone 13 Pro. Uzeo sam Graphite boju. 

 

Moram priznati da je camera bump ogroman i u stvarnosti izgleda puno masivnije nego na fotkama. Mob naravno leti, ali trebat će neko vrijeme da se "naviknem" na iOS nakon korištenja Pixela 4 XL preko godine dana.

Baterija mi se čini fantastičnom. 

 

Kome treba - mob je u Spigen Tough Armour masci i stavio sam Spigen EZ Fit staklo. Svako je staklo u plastičnom okviru koji se montira na uređaj i pogrešna montaža je nemoguća (samo paziti na "top" i "bottom" dio stakla i prašinu :D). Maska je poprilično čvrsta iako ne toliko "tough" kao moja UAG Plasma na Pixelu koju je skoro nemoguće skinuti sa telefona.

 

Sve u svemu, zaista vrhunski telefon. Meni možda čak i mrvicu bolji nego Pro model jer mi se Pro čini zaista nezgrapno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 20:38 (intelduo1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Pozdrav.

 

Imam Iphone 13 Pro vec skoro 4 mj i neke stvari mi nisu jasne, odnosno ne znam je li to normalno ili bi trebao to rijesiti nekako.

Dakle prvo sto sam primjetio je baterija koja je losija od one sto sam imao na 12 Pro, u zadnje vrijeme ne punim preko 80% ali svejedno osjetim da je losija baterija u mirovanju/koristenju. Zdravlje baterije 100%.

Druga stvar koja me brine, kada koristim kameru slika je normalna ali cim nesto stavim ispred kamere(npr.prst) kvaliteta kamere se pokvari, ne moram ni slikat odmah se promjeni kvaliteta slike, cim mi se nesto pojavi ispred kamere kvaliteta slike padne, kao da se rezolucija promjeni i izgleda ocajno i rekao bi lagano mutno, kada udaljim kameru ponovno se vrati normalna kvaliteta ili izgled slike.

 

Mozda bi trebao napraviti factory reset ili je to jednostavno tako?

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2022 13:51 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
el.šef kaže...

Pozdrav.

 

Imam Iphone 13 Pro vec skoro 4 mj i neke stvari mi nisu jasne, odnosno ne znam je li to normalno ili bi trebao to rijesiti nekako.

Dakle prvo sto sam primjetio je baterija koja je losija od one sto sam imao na 12 Pro, u zadnje vrijeme ne punim preko 80% ali svejedno osjetim da je losija baterija u mirovanju/koristenju. Zdravlje baterije 100%.

Druga stvar koja me brine, kada koristim kameru slika je normalna ali cim nesto stavim ispred kamere(npr.prst) kvaliteta kamere se pokvari, ne moram ni slikat odmah se promjeni kvaliteta slike, cim mi se nesto pojavi ispred kamere kvaliteta slike padne, kao da se rezolucija promjeni i izgleda ocajno i rekao bi lagano mutno, kada udaljim kameru ponovno se vrati normalna kvaliteta ili izgled slike.

 

Mozda bi trebao napraviti factory reset ili je to jednostavno tako?

 1) puni mobitel do 100% i uzivaj u njemu ko covjek.

2) kad je nešto preblizu kamere, a glavna ne može fokusirat, prebacit ce na uw automatski i cropat je malo, zato se osjeti nešto niža kvaliteta.

15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
jurica_m kaže...
Laca, problem je s tvojim uređajem koji je očito u problemima. Godinama koristim iPhone uređaje i nikada niti jedan jedini problem-u konačnici, uzeo sam ove uređaje samo radi toga što godinama poslije rade kako treba i jer su pouzdani. Isto tako, supruzi sam isto preporučio iPhone prije nekoliko godina. Uz to, poznanicima i još nekoliko članova obitelji sam sugerirao iPhone nakon što su godinama imali Android i nitko nema nikakvih problema-svi su prezadovoljni.
I da, reći da 11 ima lošu kameru-to može reći samo netko tko zaista nezna slikati. Ako ja koji imam iPhone SE 2020 fotkam fantastične fotke, a to je lošija kamera od tvog 11, onda to nemaš pravo reći. Inače, preporuka je prije slikanja pobrisati leću kamere komadom tkanine, majice i sl. (ja to svaki put činim) pošto se ista dotično zamasti, izabrat dobar kut i opalit fotku.
Iz svega toga, nameće se činjenica da ti je uređaj pokvaren i nešto ne štima s njim. Reklamiraj i točka. Svaka ostala rasprava nema apsolutno nikakvog smisla. Pozdrav

 

Da sumiramo, ti koji nemaš iphone 11, već iphone SE iz 2020 godine, mene koji ga imam uvjeravaš da je kamera super i da nemam pravo reći da je loša? Zanimljivo. Izgleda da ti logika nije jača strana.

Uglavnom, razlika u kameri između iphone 12 i iphone 13 je skoro pa nikakva. Dok razlika između iphone 11 i iphone 12 je nebo i zemlja. Kamera na iphone 11 je u rangu androida od 2500 KN iz 2020 godine. Imao sam prilike iz prve ruke provjeriti kameru na iphone 11 pro i to je već sasvim druga stvar.

 

Da ne ispadne da ne znam ništa o fotografiji, samo ću reći da mi je fotografija hobi i da sam u zadnjih 10 godina potrošio skoro 50K kn na foto opremu. A ti?

 

P.S. sa zadnjim updejtom 15.3.1 nemam gotovo nikakvih problema sa uređajem. Sad radi ok, šta znači da su ispravili neke bugove i da uređaj definitivno nije defektan, tj. defekt je u glavama negdje drugdje.

13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Sve pet. Ne mislim gubiti vrijeme za rasprave niti na svađe. Nekada jesam dok nisam imao toliko obaveza, danas ne. Bitno da si riješio problem. Nek te mobač dobro služi. Pozdrav
Jurica Gregurović
15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Imaš pravo, hvala šta si mi otvorio oči da vidim da se ponašam kao zadnji kreten, bez nekog pretjeranog razloga.
Moje isprike.
9 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

WOW, ne znam jel sam ikada na forumu vidio ovakav kraj rasprave, svaka čast dečki! 👍👍

 
7 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

Pozdrav svima, gledam malo cijene iphone 13 i iphone 13 pro kod nasih operatera i to mi djeluje sve tu negdje. Imam nekoliko pitanja za vas koji ste vise i duze u tome.

 

Jel se isplati cekati nekakvu akciju na iphone uredaje ili takvo nesto ne postoji kod nas? Mozda kad izade novi model?

 

Kolika je usteda ako se uredaj kupuje u US? Mogao bih zamoliti nekog da mi kupi i donese. Malo jesam gledao cijene, ali ne znam gdje sve gledati pa ne znam jesam li uhvatio najpovoljnije. 

 

Generalno, koji je najpovoljniji nacin za kupiti iphone? Koristim jako malu tarifu jer imam sve na sluzbenoj kartici i tarifi :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Što se tiče akcija, kod naših telekom operatera na iPhone uređaje uglavnom ne postoje. Zna biti akcija po dućanima - na starije modele veći popust, na aktualne modele eventualno parsto kuna.
Što se tiče kupovine u USA, opcija da ti ga netko kupi i donese je vjerojatno u konačnici povoljnija, osim što na cijenu koja je navedena u USA jos treba uračunati “sales tax”, ovisno o saveznoj državi. I ne zaboravi da je jamstvo 12 mjeseci. U EU je 24 mjeseca.

Zna ponekad biti na Amazonu aktualni model iPhonea snižen, pa je to po meni, uglavnom najbolja opcija.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2022 16:08 (intelduo1).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice