PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 756.588
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Znam da je bilo već priče o tome, ali s obzirom da na PayPalu stalno mijenjaju uvijete i načine postavljam konkretno pitanje još jednom.

 

Može li se na kakav način namjestiti da se konverzija valute radi na strani banke (netko je ovdje u 2020. napisao da je to riješio u par mailova, ali ne znam uopće kako ih kontaktirati, ima jedino messageing sustav unutar samo paypala)

 

Novce povlačim na svoju VISA electron web card. 

 

lp

 

Vedran

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Dali mi netko može reći što i kako napraviti kada ne dobijem kod za potvrdu identiteta jer nemoguće ući u rezolucijski centar paypal računa kako bi dobio povrat novca zbog ne dobivene pošiljke jer prodavatelj se više nikako ne javlja. Hvala

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Vofo2 kaže...

Dali mi netko može reći što i kako napraviti kada ne dobijem kod za potvrdu identiteta jer nemoguće ući u rezolucijski centar paypal računa kako bi dobio povrat novca zbog ne dobivene pošiljke jer prodavatelj se više nikako ne javlja. Hvala

 Kod se treba nalaziti na izvodu računa

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
2 godine
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Dobar dan
Imam problem sa logiranjem na paypal. Nakon dugo vremena nekoristenja, kod login-a , pita me da unesem sigurnosni kod koji su mi poslali putem sms-a ali ja sam u meduvremenu promijenio broj telefona. Kada kliknem na "other ways to log in", opet me vraca na slanje sms-a. Kako bi to rjesio ? Hvala
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Dobar dan
Imam problem sa logiranjem na paypal. Nakon dugo vremena nekoristenja, kod login-a , pita me da unesem sigurnosni kod koji su mi poslali putem sms-a ali ja sam u meduvremenu promijenio broj telefona. Kada kliknem na "other ways to log in", opet me vraca na slanje sms-a. Kako bi to rjesio ? Hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Trebam prebacit određenu svotu novca sa Paypal na tekuci racun,iznos je u dolarima i imaju pored 1% provizije dosta nepovoljan tecaj..6.30 kn,jel postoji nacin da se izbjegne takva konverzija?!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Jel netko ima problema da mu ne uspjeva povlačenje novca na Visa karticu u bpz banci?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Imam ja isto, do pred nekih 15 dana sve je normalno prolazilo...sada kada pokušavam prebaciti lovu sa paypala na pbz racun samo mi izbacuje " There's a problem...Right now, we're not able to transfer the funds to your bank"

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
volegradele kaže...

Trebam prebacit određenu svotu novca sa Paypal na tekuci racun,iznos je u dolarima i imaju pored 1% provizije dosta nepovoljan tecaj..6.30 kn,jel postoji nacin da se izbjegne takva konverzija?!

Idi u postavke kartice i podesi valutu kartice u USD:

 

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Denti kaže...

Imam ja isto, do pred nekih 15 dana sve je normalno prolazilo...sada kada pokušavam prebaciti lovu sa paypala na pbz racun samo mi izbacuje " There's a problem...Right now, we're not able to transfer the funds to your bank"

 Da li ima nekih novosti i uvezi toga? Mozda se moze u nekoj drugoj banci.

13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozz,

eto i ja problem imam..

Najme, otvorio fino paypal, sve preko VISA Debitne s deviznim i tekucim, jos kupijo 2 $ da mogu oni onu foru s dolar skine, dolar vrati..

Sve se fino otvori, i George me trazi digitalni potpis i sve je super i svi smo sretni i stisnem nastavi kad nemos nikako da poveze karticu, da probat kasnije itak vec 2 tjedna..

Vec covjek volju izgubi..

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2021 18:36 (EpicFailGuy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Mislim da možda neko zna kako to riješiti. Ja bi obrisao račun ali ni to bez koda potvrde nemoguće. A ako postoji drugi način neznam.

   Ako netko zna neka javi. Hvala

2 godine
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Nemoguće bit siguran ali ni ja nisam mogao pa sam u svojoj banci uzeo TOKEN i SAD nema problema. Jedino nikako da uđem u rezolucijski centar jer mi ne pošalju sigurnosni kod na mobitel a piše da je poslano. SAD od ljutnje bi obrisao račun ali nemoguće bez koda. Dali neko ima iskustva sa prodavatelj ima valjda iz Kine a imaju oznake emajla @126 ili@123. Ja mislim da su lažni već treći puta ne dobivam pošiljku a preko paypala nemoguće povratit novac kad ne pošalju kode broj. Pozdrav

2 godine
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Ja plaćam preko paypala ali direktno sa moje kartice, na paypal računu nemamništa

10 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Jučerdan sam htio nešto platiti preko PayPala, al nisam mogao dobiti SMS u novom načinu verifikacije, odnosno logiranja.

PayPal mi je bio na jednom starom sim broju kojem je istekla aktivnost, te nisam mogao dobiti  2 -stupanjskoj verifikaciji, SMS poruku na taj broj.

Obnovio ga sa bonom, te opet ništa. Preko TW kontaktirao ekipu da nekako riješe, te su mi dali jedan broj iz Irske da nazovem njihovu službu za korisnike.

 

Javila se ženska osoba kojoj nije materinji engleski, te smo problem riješili  na način da mi SMS poslala na poslovni mob, koji je mogao primati SMS iz inozemstva. Ona mi je u postavkama promijena na koji broj moba dolaze poruke.

Slali su na onaj prvi broj, al' on nije ništa primao.

 

Uglavnom, ako nekome treba broj, evo ga:

00 353 1 436 9111

Irska

Radno vrijeme, pon-petak, 8 do 4.30 pm, po GMT.

 

Možda ovo nekome pomogne, kada zatreba.

 

dzg
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Nedavno sam kupio emulator konzolu od lika iz Belgije i dostava je bila 10€ i sad se on javlja nakon par dana (ja mislio javlja da je napokon poslao jer sam čeko već par dana) da mu platim dodatnih 21 €! Ovo mi je 96 kupnja i prvi put da neko mjenja cijenu dostave a kupovo sam sve i svašta od velikih do malih stvari iz EU, UK, USA, Japan, Australija, Kina...

Pošto je to prilično skupa konzola i sve skuplja svaki dan a on ima UK verziju (konzola je iz Japana) moram ju kupiti jer druge prilike neće biti.

 

Zanima me dal da mu uplatim preko svoje banke (se plaća naknada i koliko?) ili preko paypala kao prijatelju ili trgovcu te kolike su naknade? (USA je imala jedino besplatno slanje novca na svom području ali navodno i oni sad plaćaju proviziju).

 

EDIT: reko sam mu nek mi dostavi račun preko paypala i tako mu platim, a on je skinuo listu s ebaya i vratio mi novac tako da nažalost ne mogu mu dat negativnu ocijenu ali smo oboje dobili svoje a ja prošo još 10€ skuplje.

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2022 19:06 (9090).
 
0 0 hvala 0
22 mjeseca
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori / porez

Pozdrav,

 

evo frend i ja smo želejli da se malo ufuramo u Interent biznis, pa me zanima, ako bi zaradivali neke sitne novce na PayPal (na kojem nemamo nase privatne podatke) preko freelence stranica (Fiverr, Print on Demand stranice, etc. ), hoce li problema sa poreznom.

I mogu li opce oni doci do naseg PayPal-a.

Naravno to nebi podizali, nego ostavili na PayPalu, pa s time placali (mozda neke gift karice ili slicno).

 

Molim odgovore ljudi koji stavrno nešto znaju na ovu temu.

Hvala.

2 Neće biti problema
0 Nemoj to nikako da radiš
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

postoji li neki limit povlačenja novca sa paypala na banku, naprimjer osobno imam 2000e koje zelim prebaciti, pitam se je li postoji sansa da mi ''neko'' pokuca na vrata i pita odakle ti novci?

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Nikolacurak kaže...

Pozdrav,

 

postoji li neki limit povlačenja novca sa paypala na banku, naprimjer osobno imam 2000e koje zelim prebaciti, pitam se je li postoji sansa da mi ''neko'' pokuca na vrata i pita odakle ti novci?

 

Ne, to je sica, provjeravaju se ozbiljnije transakcije 

10 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ako moze neko pomoci oko paypala bio bih zahvalan. Uglavnom napravim account i potvrdim i sve super,ali kad neko hoce da mi posalje pare account mi perma banuju.Jedina logicna stvar mi je da nije kartica povezana sa paypalom pa mozda zbog toga? Pokusavao sam na 3 account i na sva 3 isto cim pokusa neko poslati banuju. I ako je problem u kartici jel mogu napraviti account na istu osobu?

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Pitaj Paypal.
11 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Bok svima,

 

Imam mali problem. Na jednom turniru sam osvojio neke novce (nista strasno) i morao sam navesti paypal account. Danas je to sjelo ali ne mogu prihvatiti novac jer sam prilikom izrade acc naveo da sam u USA (ne sjecam se toga, ali tako je). Pa kod preuzimanja moram se verificirati,a li ne mogu jer nemam US social number.

Nationality ne mogu mijenjati.

 

Pitanja:

 

1) Čitao sam da bi morao zatvoriti trenutni acc da bi otvorio novi s pravim prebivalistem? Da li cu moci koristiti istu e-mail adresu?

2) Da li ce ova sredstva koja trenutno "vise" u zraku čekati i prepoznati moj novi acc?3)

3) Ako ne, što mi je činiti?

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Mago de Umago kaže...

Bok svima,

 

Imam mali problem. Na jednom turniru sam osvojio neke novce (nista strasno) i morao sam navesti paypal account. Danas je to sjelo ali ne mogu prihvatiti novac jer sam prilikom izrade acc naveo da sam u USA (ne sjecam se toga, ali tako je). Pa kod preuzimanja moram se verificirati,a li ne mogu jer nemam US social number.

Nationality ne mogu mijenjati.

 

Pitanja:

 

1) Čitao sam da bi morao zatvoriti trenutni acc da bi otvorio novi s pravim prebivalistem? Da li cu moci koristiti istu e-mail adresu?

2) Da li ce ova sredstva koja trenutno "vise" u zraku čekati i prepoznati moj novi acc?3)

3) Ako ne, što mi je činiti?

 

Hvala unaprijed.

Lova ti je na pp-u i možeš u acc ?

Jednostavno kupi nešto tipa na Svijet Medija i prodaj malo jeftinije na njuškalu :)

15 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Da li netko zna da li se mogu dodati novci sa debitne kartice visa electron na paypal wallet. Znači da mi skine sa kartice i stavi u wallet. Nikako nemogu naći tu opciju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Kako vidjeti email adresu? Uvijek mi je prikazano ime i prezime, a email nigdje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
zeroname kaže...

Da li netko zna da li se mogu dodati novci sa debitne kartice visa electron na paypal wallet. Znači da mi skine sa kartice i stavi u wallet. Nikako nemogu naći tu opciju.

Ni ja ne mogu nikako pronaći tu opciju. Ali možeš pokušati zatražiti uplatu sam od sebe, možda to prođe. (vidi sliku)

David87 kaže...
Kako vidjeti email adresu? Uvijek mi je prikazano ime i prezime, a email nigdje.

 Samo odeš na svoj račun nakon što se logiraš. U aplikaciji je pod personal info a preko browsera je ako klikneš na onaj mali kotačić gore desno.

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ovo ne funkcionira na mobilnoj aplikaciji što mi i je bitno.
16 godina
online
PayPal - pitanja i odgovori

Isplata x iznosa novca od inozemne firme, može na Revolut može na PayPal (koji mi je opet spojen i istim RLT-om). Gdje je bolje, sigurnije, jednostavije, manje šanse da će jedan dan netko ispitivati otkud i što?

 

Bonus pitanje, kada se isplati na PayPal, jesu li mi sredstva odmah dostupna kao dio balancea ili moram čekati x dana? I plaća li se onda povlačenje na RLT?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 11:33 (Hacker002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Nisam imao neke potrebe otvarat ebay account, uvijek mi je to neka druga osoba kupovala. Sad moram. Napravio sam paypal account. Dodao visa electron žiro i dobio mailove da je to prošlo. Međutim, piše u walletu paypal balance 0 eura. Eur je valuta koju sam odabrao kod kreiranja paypal accounta. Na kartici imam sredstva. Kak da ja sad znam jel mogu kupit nešto ili ne? Ne želim se vuć po bankama, pričat sa supportom, a moram kupit neke stvari iz Njemačke. Kasnije vjerojatno i litijeve baterijske članke za ebike i svašta nešto. Negdje sam pročitao da je samo bitno da imam novce na računu, dovoljno novaca. Malo se osjećam mutavo jer to svi moji znaju kak dela.  Kužim razliku između paypal balancea i stanja mog računa, to nije isto. Al opet ne znam kak da provjerim jel sve ok sa karticom i da kasnije nemam natezanja sa podrškom i mojom bankom. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 1:38 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
cvaja997 kaže...

Nisam imao neke potrebe otvarat ebay account, uvijek mi je to neka druga osoba kupovala. Sad moram. Napravio sam paypal account. Dodao visa electron žiro i dobio mailove da je to prošlo. Međutim, piše u walletu paypal balance 0 eura. Eur je valuta koju sam odabrao kod kreiranja paypal accounta. Na kartici imam sredstva. Kak da ja sad znam jel mogu kupit nešto ili ne? Ne želim se vuć po bankama, pričat sa supportom, a moram kupit neke stvari iz Njemačke. Kasnije vjerojatno i litijeve baterijske članke za ebike i svašta nešto. Negdje sam pročitao da je samo bitno da imam novce na računu, dovoljno novaca. Malo se osjećam mutavo jer to svi moji znaju kak dela.  Kužim razliku između paypal balancea i stanja mog računa, to nije isto. Al opet ne znam kak da provjerim jel sve ok sa karticom i da kasnije nemam natezanja sa podrškom i mojom bankom. 

 Pay pal nije banka i zato ti je balance nula. Kada kupujes tada paypal povlaci novac sa tvog računa i prosleđuje trgovcu. U slučaju refunda novac ti ide na karticu sa koje si platio. Ne zadržava se na paypalu. Samo provjeri na paypalu negdje u podešavanjima da ti konverziju radi tvoja centralna banka a ne paypal. Jeftinije je. A kako ćeš znati je li sve ok? Pa čim si je dodao u paypal ok je. Da nije ne bi mogao dodati. Jedino da imas dovoljno para na računu al to se valjda podrazumijeva. Paypal ti je buffer izneđu tebe i prodavca i to tako da prodavac ne vidi nikakve podatke o karticama vec samo dobije novac i podatke o kupcu kako bi mogao znati ko je platio.....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice