Njuskalo prevara

poruka: 663
|
čitano: 450.418
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Njuskalo prevara
MUĆAK kaže...
Moraš shvatiti da ogroman broj mlađih a pogotovo starijih ne koristi ovakve forume gdje može saznati kakvih sve ima kriminalaca nego nasjednu ko sobarice ali zato vise po cijeli dan na

"Vejsbuku, Toko voki, Instagramuši"

i ostalim sr....

pa kad nasjednu nek nasjednu .

 

Sve ok...

 

Ne moraš imati IQ 120 da bi shvatio da je takva budalaština zajeb, dovoljno je i IQ 90.

 

Najgore u svemu je što imaljudi nadprosječne inteligencije kojinasjednu na te bitcoin piamidalne sheme i takve oglase..

 

Treba ponovo utvrditi što IQ testovi znače, koja je njihova svrha,što točno pokazuju.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
6 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
@Mućak, poštin HP ekspres je imao tu mogućnost, ne znam može li se još to raditi.
11 godina
offline
Njuskalo prevara

Pozudrav, šta mislite o ovom liku:

https://www.njuskalo.hr/korisnik/MyHamna

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

A šta bi mislili, prodaje po 100e nižim cijenama nego kod nas novog u trgovini, uopče nema ništa zanimljivo

8 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Izbjegavati ga pod obavezno. Navodno je to maloljetnik koji je scammao jako puno ljudi.
11 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Od kuda ti te informacije?

Zanima me

8 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Evo i dokaz :)
11 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Sta su ljudi ucinili po tom pitanju?

Dali su dobili ista nazad ili nemogu nista?

15 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Mogu se javit u policiju. Obzirom na visok iznos, DORH takve goni po službenoj dužnosti.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Njuskalo prevara

Ako je prevarant već bi ga Njuškalo ugasilo??, malo čudno, a i ove cijene nisu ništa posebno povoljne

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Njuskalo prevara

Ma ja mislim da on prodaje nesto ukradeno ili poluispravno od nekoga tko mu to nabavi

Znaci neki middle guy koji ce najebat a ovaj koji mu prodaje/nabavlja nema veze sa krajnjim kupcem

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 21:41 (Marcuskac).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Njuskalo prevara

Navuci ga za uši

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Njuskalo prevara

385 95 755 5596 lik prodaje za smiješne novce na njuškalu ps5 konzolu,vr i igrice. Pri pokušaju komunikacije šalje račun star oko 20mjeseci..a roba he nova i neostvarena.ta plaćanje traži broj mobitela itd

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Njuskalo prevara

095 877 9728 broj prevaranta s whatsappa pa ako netko naleti da mu se javi...pozz

 
0 2 hvala 0
5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Njuskalo prevara
lesonitka kaže...

095 877 9728 broj prevaranta s whatsappa pa ako netko naleti da mu se javi...pozz

 Kako mi znamo da je on prevarant?

Koje si ti to točno dokaze priložio i što znači "prevarant s whatsappa"?? Jel whatsapp ima svoje oglase?

Ovdje se priča o oglasima njuškala.

 

Nije mi jasno zašto moderator dopušta kačenje tuđih brojeva telefona, a kače ih anonimusi s foruma, na taj način se može blatiti bilo koga.

 

Uostalom, svi ti likovi koji se i bave prevarama, mijenjaju brojeve na tjednoj bazi jer se broj kupi za par eura na kiosku.

I za par mjeseci će taj okačeni broj na forumu biti kod nekog korisnika koji nema veze s prevarama.

 

Ne budite idioti svi skupa, ako sumnjate na neki oglas onda okačite link oglasa, a ne tuđi broj telefona koji ovdje nikome ništa ne znači.

10 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Lik prodaje na njuškalu a komunikacija je bila putem whatsupa..pokušao me je namamiti na poznati način...ali naravno nisam nasjeo..povremeno kada bude provaljen obrise oglas i ponovo ga stavlja..https://postimg.cc/0zxMKkNm

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 12:20 (espltd).
14 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Eto to sve za 300€... Takve oglase ne moraš ni otvarati, odmah ga reportaš.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
8 godina
offline
Njuskalo prevara

Ne razumijem zašto njuškalo ne uvede neki sistem rankiranja prodavaca i ocijena ...Oke gledam koliko je tko na njuskalu po stažu i otvorenom profilu itd ali jel...ja sam prodao 20 stvari već bez problema al to nigdje ne piše..Svatko nov koji kupuje nema pojma o tom

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Ocjenjivanje prodavača je dostupno jedino ako se koristi Payprotect usluga.

Osobno ne prodajem preko Payprotecta, ali kupujem preko njega, ne zbog sigurnosti nego jer dostava ispadne 2€ i dostavlja GLS. Uzeo preko njuškala ruter prije tjedan dana za 50€, pošta uzela 9,95€ za dostavu

 

10 godina
offline
Njuskalo prevara

Kako payprotect funkcionira u slučaju da kupac u roku od tri dana od primitka robe istu pokida i onda vraća proizvod i odbija platiti prodavatelju?Na koji način se mene kao prodavača štiti?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Da to i mene zanima jel netko ima iskustva.

Do sad sam 3 puta slao preko Payprotecta i da kucnem u drvo, kupci su odmah potvrdili da je sve u redu i dali ocjenu i sjeli novci isti ili slijedeci dan. Ali me bas zanima sto ako npr. prodam nesto zapakirano i kupac otvori, vidi da mu se ne svida i hoce mi vratiti?
16 godina
offline
Njuskalo prevara

Ni na koji, ili ako ima nešto potrgano i naruči isto takvo tvoje ispravno pa prijavi da ne radi i vrati ti svoje potrgano 

 

Zato ga ne koristim, kupiti preko njega je ok, no kao prodavatelj si u banani

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Snimiti da je sve u redu (ispravnost i funkcionalnost) i snimiti samo pakiranje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 18:40 (Entropija).
10 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Priznaje li Njuskalo takvu snimku?

5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Njuskalo prevara
espltd kaže...

Priznaje li Njuskalo takvu snimku?

 lol, uozbilji se, takve snimke nisu dokaz ničemu niti će se njuskalo igrati detektiva.

Payprotect je tu prije svega za zaštitu kupca, a njuškalo je samo platforma za razmjenu oglasa, a ne policija.

Zaštite se sami kako god znate.

Ne šaljem nikome prije nego uplati na moj račun, kome ne paše šetaj, ima drugih kupaca.

Kad kupujem također uplatim na račun, do sad nisam naletio na prevaranta, procjenim tko je normalan.

11 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Pa opet ako snimim da je nešto ispravno i funkcionalno i takvo spakiram u kutiju onda imam neki argument za pokazat ako se mamin razmaženko predomisli i počne srat.
5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Njuskalo prevara
Entropija kaže...
Pa opet ako snimim da je nešto ispravno i funkcionalno i takvo spakiram u kutiju onda imam neki argument za pokazat ako se mamin razmaženko predomisli i počne srat.

 Kome ćeš to pokazati? I kakav je to dokaz kad si mogao to sve snimiti i onda u istu takvu kutiju zapakirati neispravan predmet?

Gdje ti je dokaz da si kuriru predao baš to što si snimio??

Ili si zamislio snimiti dokumentarac od 2 sata gdje sve isprobavaš, pakiraš i docekuješ kurira pred vratima? :facepalm:

 

Osim toga, ti možeš u kutiju staviti ispravan predmet koji se pokvari na putu do kupca, i tko je tu onda kriv?

Pa ljudi dobivaju neispravne nove artikle iz trgovina, a vi tu filozofirate oko polovnih stvari.

 

Svatko tko kupuje rabljeno treba znati u što se upušta, a ovi što pricaju o nekom snimanju nek se dovedu u realnost.

16 godina
offline
Njuskalo prevara

Nikakve snimke ne prolaze, njuškalo će vjerovati kupcu kada prijavi da nešto nije u redu sa paketom, pa nismo deca 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Znam povremeno kupovati i prodavati preko njuškala, većinom osobna primopredaja i solarno plaćanje. Izbjegavam njihov pay protect jer ne štiti prodavača niti najmanje. Kupac paket može preuzeti, uništiti i vratiti natrag bez ikakvog problema. Njuškalo prevaranti ne zanimaju, njih zanimaju samo segmenti automobili i nekretnine gdje masno zarađuju.

Nekoliko stvari sam slao tisak paketom, par puta sam bio i primatelj i moja iskustva s tiskom su izuzetno pozitivna, svi paketi su stigli brzo i bez oštećenja.

Plaćanje otkupninom kao prodavatelj izbjegavam jer ljudi u velikom postotku ne podižu pakete. Pošiljatelj unaprijed plaća poštarinu, a ako se paket ne uruči, pošiljatelj opet mora platiti kako bi mu se paket vratio.

Prije cca dva mjeseca me jedan penzioner danima zivkao i davio da mu jedan jeftin mobitel vrijednosti 50e pošaljem poštom uz otkupninu jer mu je tisak predaleko. Nakon što sam mu se smilovao, pregazio svoje principe i poslao paket poštom, neugodno sam se iznenadio za par dana kada sam na trackingu vidio da je odbio preuzeti paket pa mi se paket vratio. Zovem ja njega i pitam ga u čemu je bio problem, a on meni kaže da se predomislio...

Od sada, otkupnina može, ali samo GLS-om. Kupac kao nalogodavac izrađuje nalog, plaća unaprijed poštarinu i zatim GLS preuzima paket kod mene.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
bmx65 kaže...
lesonitka kaže...

095 877 9728 broj prevaranta s whatsappa pa ako netko naleti da mu se javi...pozz

 Kako mi znamo da je on prevarant?

Koje si ti to točno dokaze priložio i što znači "prevarant s whatsappa"?? Jel whatsapp ima svoje oglase?

Ovdje se priča o oglasima njuškala.

 

Nije mi jasno zašto moderator dopušta kačenje tuđih brojeva telefona, a kače ih anonimusi s foruma, na taj način se može blatiti bilo koga.

 

Uostalom, svi ti likovi koji se i bave prevarama, mijenjaju brojeve na tjednoj bazi jer se broj kupi za par eura na kiosku.

I za par mjeseci će taj okačeni broj na forumu biti kod nekog korisnika koji nema veze s prevarama.

 

Ne budite idioti svi skupa, ako sumnjate na neki oglas onda okačite link oglasa, a ne tuđi broj telefona koji ovdje nikome ništa ne znači.

 da, slažem se, nisam opisao događaj...znači taj netko se javio sa ovog broja na njuskalo oglas, standardna stvar kako ide, gluh, iz labina je, nemože doći osobno ali može poslati dpd dostavu...nakon svega je pobrisao sve poruke nakon što sam mu napisao da može uplatiti lovu na račun pa šaljem poštom paket...eto

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice