Njuskalo prevara

poruka: 660
|
čitano: 443.939
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 tjedna
protjeran
offline
Re: Njuskalo prevara
Igor666 kaže...

da li netko zna u cemu je fora, znaci ja prodajem TV, javi se lik na whatsapp bez ikakvog pitanja o Tv-u, kao on ce organizirati dostavu, neka mu napisem adresu.

 

Reko ok, saljem iban pa uplaitite, nakon toga salji dostavu..kao ne ne, treba mu moja adresa...

 

Mislim, riskantno je i kupcu da plača a ne zna kome..ali sam se ponudio da plati na račun..

 

Ocita je prevara jer samo je htio saznati moju adresu, ni jedno pitanje o TV-u, ali sto ima od moje adrese ?

Scammer bi poslao dostavljača po tvoj tv, a tebi bi poslao link od fake stranice njuškala, odnosno pay protect gdje bi ti vidio da ti  je "uplatio" preko pay protecta odnosno fake njuškalo stranice i ti bi dao tv dostavljaču i baj baj tv. Prevara.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 10:32 (Bot45).
11 godina
offline
Njuskalo prevara

Iskreno ne razumijem ta dopisivanja i nadrkavanja putem Whatsup-a.

Nazovete potencijalnog kupca i u roku 2 minute znate sa kakvom osobom imate posla i što ga žulja, tako sam radio i kao kupac i kao prodavač.

Nekada iz poruka ne možete znati o kakvoj se osobi radi a pozivom to možete saznati u roku keks pa i objasniti zašto nešto radite ovako ili onako.

 

 

 

 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Bot45 kaže...
Igor666 kaže...

da li netko zna u cemu je fora, znaci ja prodajem TV, javi se lik na whatsapp bez ikakvog pitanja o Tv-u, kao on ce organizirati dostavu, neka mu napisem adresu.

 

Reko ok, saljem iban pa uplaitite, nakon toga salji dostavu..kao ne ne, treba mu moja adresa...

 

Mislim, riskantno je i kupcu da plača a ne zna kome..ali sam se ponudio da plati na račun..

 

Ocita je prevara jer samo je htio saznati moju adresu, ni jedno pitanje o TV-u, ali sto ima od moje adrese ?

Scammer bi poslao dostavljača po tvoj tv, a tebi bi poslao link od fake stranice njuškala, odnosno pay protect gdje bi ti vidio da ti  je "uplatio" preko pay protecta odnosno fake njuškalo stranice i ti bi dao tv dostavljaču i baj baj tv. Prevara.

 pa da, ali nije bilo rijeci o nikakvom pay protectu, pitao sam kako ce ici placanje, veli na racun...dok ja ne vidim pare na racunu nebi mi slao nikakvu dostavu..ocito je bio neki amater pocetnik

8 godina
offline
Njuskalo prevara

Bas to....

 

Mislim, covjek nikad ne moze u potpunosti tvrditi i iskljuciti mogucnost da nece naletjeti na majstora koji ce ga (ipak) preveslati, ali neke stvari koje se ovdje daju procitati su jednostavno neozbiljne....

 

Prodajes? Sve sto kupcu treba je tvoj iban, eventualno ime i prezime,sve sto tebi kao prodavacu treba je njegova adresa, ime i prezime da znas gdje saljes paket.

 

Kupujes? Alo bing, daj mi iban, evo ti moja adresa, salji po uplati. Salji pouzecem. Donesi mi, jednostavno me nije briga.....

 

Iz istog ste mjesta? Nadjemo se tu i tu, u to i to vrijeme. Vidis, uzmes, ne uzmes. 

 

Ali upustanja u ove price, adresa, broj osobne, kojekakve slike i "dokazi", pitanja o rasi, spolu, godinama, vjerskoj opredjeljenosti, nacionalnoj pripadnosti..... gdje je tu ikakva logika, zasto se ljudi uopce upustaju u takve konverzacije - e to mi stvarno nije jasno.

 

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
offline
Njuskalo prevara

mene je jednom lik skoro zavaljao tako, a preko telefona se culi par puta

ima rodenih muljatora koji lazu tako dobro da nis ne posumnjas

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Njuskalo prevara

Uh sto volem kad mi clanovi od jucer lupaju td na temu o prevarama ;)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 2 hvala 0
4 tjedna
protjeran
offline
Re: Njuskalo prevara
Damir22 kaže...

Uh sto volem kad mi clanovi od jucer lupaju td na temu o prevarama ;)

 Nebi rekao da te 8 godina "staža" čini nešto pametnijim, neznam zašto uopće mislite/misliš da staž proveden ovdje ukazuje na neku inteligenciju.

 

Ja neznam kako je trgovanje prije tebe funkcioniralo, jer ove informacije šta si dao su zlatne, nitko to prije tebe nije znao. Kažeš da treba dat adresu za prodaju, a kasnije pišeš da se netreba upuštati u ove priče adrese, osobne i neznam šta. Nitko se ni ne upušta u nikakve bespotrebne razgovore. Ja trgujem preko 30 godina i nisam čuo da netko nekoga pita za spol, rasu, vjersku opredjeljenost, nacionalnu pripadnost. Dramatiziraš preveč.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 12:10 (Bot45).
11 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Damir22 kaže...

Bas to....

 

Mislim, covjek nikad ne moze u potpunosti tvrditi i iskljuciti mogucnost da nece naletjeti na majstora koji ce ga (ipak) preveslati, ali neke stvari koje se ovdje daju procitati su jednostavno neozbiljne....

 

Prodajes? Sve sto kupcu treba je tvoj iban, eventualno ime i prezime,sve sto tebi kao prodavacu treba je njegova adresa, ime i prezime da znas gdje saljes paket.

 

 

 

 

 

Ovo ti nije u potpunosti točno, ukoliko ti osoba uplaćuje putem opće uplatnice na šalteru, osim imena i prezimena te samog IBAN-a treba mu isto tako i tvoja adresa.

 

https://www.ucionica.net/wp-content/uploads/2020/01/Ispunjavanje-uplatnice_1-scaled.jpg

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 12:26 (UncleJimbo).
8 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Bot45 kaže...
Damir22 kaže...

Uh sto volem kad mi clanovi od jucer lupaju td na temu o prevarama ;)

 Nebi rekao da te 8 godina "staža" čini nešto pametnijim, neznam zašto uopće mislite/misliš da staž proveden ovdje ukazuje na neku inteligenciju.

 

Ja neznam kako je trgovanje prije tebe funkcioniralo, jer ove informacije šta si dao su zlatne, nitko to prije tebe nije znao. Kažeš da treba dat adresu za prodaju, a kasnije pišeš da se netreba upuštati u ove priče adrese, osobne i neznam šta. Nitko se ni ne upušta u nikakve bespotrebne razgovore. Ja trgujem preko 30 godina i nisam čuo da netko nekoga pita za spol, rasu, vjersku opredjeljenost, nacionalnu pripadnost. Dramatiziraš preveč.

 ne sekiraj se, tko je shvatio, shvatio je......

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
8 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
UncleJimbo kaže...
Damir22 kaže...

Bas to....

 

Mislim, covjek nikad ne moze u potpunosti tvrditi i iskljuciti mogucnost da nece naletjeti na majstora koji ce ga (ipak) preveslati, ali neke stvari koje se ovdje daju procitati su jednostavno neozbiljne....

 

Prodajes? Sve sto kupcu treba je tvoj iban, eventualno ime i prezime,sve sto tebi kao prodavacu treba je njegova adresa, ime i prezime da znas gdje saljes paket.

 

 

 

 

 

Ovo ti nije u potpunosti točno, ukoliko ti osoba uplaćuje putem opće uplatnice na šalteru, osim imena i prezimena te samog IBAN-a treba mu isto tako i tvoja adresa.

 

https://www.ucionica.net/wp-content/uploads/2020/01/Ispunjavanje-uplatnice_1-scaled.jpg

 

 

 naravno, ali s obzirom da vecina ljudi ima neki oblik internet bankarstva......  vecinom se svede na ime i prezime i iban.....

 

ako tako gledamo, ako ti uplacuje na paypal, ne treba mu ni iban ni nista :)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
6 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Kad god sam preko njuškala i telefona slao kupcu ime i prezime uvijek mi nelagodno, a pogotovo i adresu.

Evo baš jučer prodao nešto. Pošaljem mu svoj IBAN, i pita me kupac ime i prezime. Ja mu nisam dao, objasnio sam mu da sam prevaren dvaput preko njuškala, na to će on da je uredu i upaliti mi na račun na moj IBAN bez imena i prezimena.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Daj mi reci kako bi te tko mogao prevariti ako mu daš ime prezime i iban??

6 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Nikako, samo kažem da se može i bez imena uplaćivati na račun.
Ali ta sumnjičavost, strancu dijeliti podatke, nelagoda. Svakako ako ga zajeben može me prijaviti njuškalu a oni imaju sve moje podatke pa i OIB.
16 godina
offline
Njuskalo prevara

Meni je više nelagodno otić na javni WC

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Njuskalo prevara

Evo neki marketplace prevarant, slika preuzeta sa njemackog eBay KZ-a.

Profil 2024. vidim živi u Austriji sigurno neka fora nije trenutno u RH ali može poslati ☺️

Slika profila sa Pinterest-a 🙃

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2024 18:33 (DISPLAY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Njuskalo prevara

Ne znam jel' pokušaj prijevare ili ne, pogotovo zbog onog dijela oko Njuškala i Payprotecta.

U oglasu sam izričito naveo da ne šaljem poštom,samo osobno preuzimanje, a on svejedno opet pita. Naravno da nisam pristao. 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Prijevara 1/1

10 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
DISPLAY kaže...

Evo neki marketplace prevarant, slika preuzeta sa njemackog eBay KZ-a.

Profil 2024. vidim živi u Austriji sigurno neka fora nije trenutno u RH ali može poslati ☺️

Slika profila sa Pinterest-a 🙃

 S ovim sam se cak dopisivao bio preko fejsa oko necega i odmah sam mu napisao da je jako sumnjiv. Slika ako se ne varam od nogometasa Matsa Hummelsa, profil 2024, meni dosta. Jos kad vidis komponente daleko ispod cijena, lokacija van HR i da ne mozes pokupit osim ako nisi tamo, a i to je upitno...

Najbolje mi je bilo pod profilom mu pise i Osijek (odakle sam ja) pa ga pitao kao koji dio grada ali nije znao odgovorit pod izgovorom kako mu je to kao rodni grad.

12 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Imao sam isto nedavno takav slučaj, odustao sam nakon onoga:ako nije tajna... Da si mu napisao da si baš ovih dana u Županji onda bih on rekao da večeras ide na put u npr. Dubrovnik... (pišem iz iskustva s takvim)
Moj savjet:ako kupuješ prodaješ unutar istog grada i bliže okolice onda može porukama i po samoj poruci vidiš da je netko "naš" i dogovorite se na pola puta ako je veća udaljenost. Na daljinu ne kupujem i da je naš! Na daljinu prodajem jedino ako čovjek nazove rapita se i pristane da prvo uplati onda šaljem a to je rijetkost, pouzeće samo za manji iznos, za skuplje stvari čovjek ipak potegne do tebe ili nađe nekog da to za njega pokupi
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.4.2024 22:31 (ZdravkoZ).
8 godina
offline
Njuskalo prevara

gledam jedan oglas, sumnjivo mi je jeftin al prodavac ima ukljucenu opciju "pay protect"

da li ste ikada kupovali tako, kako stvarno funkcionira ta zaštita?
da li nakon što platim imam mogucnost pregledati proizvod, u ovom slucaju mobitel upaliti, viditi da sve rade itd?
pa ako ima sta sumnjivo onda ga vratim i dobijem novac nazad?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
sporttest kaže...

gledam jedan oglas, sumnjivo mi je jeftin al prodavac ima ukljucenu opciju "pay protect"

da li ste ikada kupovali tako, kako stvarno funkcionira ta zaštita?
da li nakon što platim imam mogucnost pregledati proizvod, u ovom slucaju mobitel upaliti, viditi da sve rade itd?
pa ako ima sta sumnjivo onda ga vratim i dobijem novac nazad?

 A tako funkcionira da, da ti možeš vratiti ako dobiješ ciglu. Problem je što ljudi tebi pošalju link di ti trebaš prihvatiti/platiti, čim ti pošalju neki link znaš da je scam. Sve se mora odvijati preko njuskala, znači da ti odeš na proizvod, stisneš tamo ponudi, i onda on prihvati i to je to. Ili ako si prodavač treba na tvom profilu pisati da je netko poslao ponudu za tvoj predmet prodaje. U svakom slučaju, čim vidiš link, sms i slično, doviđorno.

8 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
Hazar kaže...
sporttest kaže...

gledam jedan oglas, sumnjivo mi je jeftin al prodavac ima ukljucenu opciju "pay protect"

da li ste ikada kupovali tako, kako stvarno funkcionira ta zaštita?
da li nakon što platim imam mogucnost pregledati proizvod, u ovom slucaju mobitel upaliti, viditi da sve rade itd?
pa ako ima sta sumnjivo onda ga vratim i dobijem novac nazad?

 A tako funkcionira da, da ti možeš vratiti ako dobiješ ciglu. Problem je što ljudi tebi pošalju link di ti trebaš prihvatiti/platiti, čim ti pošalju neki link znaš da je scam. Sve se mora odvijati preko njuskala, znači da ti odeš na proizvod, stisneš tamo ponudi, i onda on prihvati i to je to. Ili ako si prodavač treba na tvom profilu pisati da je netko poslao ponudu za tvoj predmet prodaje. U svakom slučaju, čim vidiš link, sms i slično, doviđorno.

 da to shvacam da treba biti sve preko njuskala

samo me zanima nacin funkcioniranja te usluge
Da li ja imam rok od recimo xy dana da taj proizvod probam ?

recimo trebalo bi mi barem nekoliko sati da se uvjerim da je mobitel stvarno dobar, a neda mi je prodalo mobitel sa losom baterijom, zvucnikom koji ne radi itd. 

14 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
sporttest kaže...
Hazar kaže...
sporttest kaže...

gledam jedan oglas, sumnjivo mi je jeftin al prodavac ima ukljucenu opciju "pay protect"

da li ste ikada kupovali tako, kako stvarno funkcionira ta zaštita?
da li nakon što platim imam mogucnost pregledati proizvod, u ovom slucaju mobitel upaliti, viditi da sve rade itd?
pa ako ima sta sumnjivo onda ga vratim i dobijem novac nazad?

 A tako funkcionira da, da ti možeš vratiti ako dobiješ ciglu. Problem je što ljudi tebi pošalju link di ti trebaš prihvatiti/platiti, čim ti pošalju neki link znaš da je scam. Sve se mora odvijati preko njuskala, znači da ti odeš na proizvod, stisneš tamo ponudi, i onda on prihvati i to je to. Ili ako si prodavač treba na tvom profilu pisati da je netko poslao ponudu za tvoj predmet prodaje. U svakom slučaju, čim vidiš link, sms i slično, doviđorno.

 da to shvacam da treba biti sve preko njuskala

samo me zanima nacin funkcioniranja te usluge
Da li ja imam rok od recimo xy dana da taj proizvod probam ?

recimo trebalo bi mi barem nekoliko sati da se uvjerim da je mobitel stvarno dobar, a neda mi je prodalo mobitel sa losom baterijom, zvucnikom koji ne radi itd. 

 

Njuškalo, tj. Payprotect daje 48h kupcu da odgovori da li je sve ok.

16 godina
offline
Njuskalo prevara

u aplikaciji trebas povrditi da je sve ok da prodavac dobije novce

 

ja uzeo kuciste pred malo tu preko foruma, ali preko njuskalo appa radi jeftine postarine. jednostavno radi

samo ne klikat na linkove, ako ti neka ih osobe salje(bilo u poruci, ili whatsapps/viber), nego samo ono od njuskala, sta aplikacija nudi kao korak dalje

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Njuskalo prevara

kakva su vam iskustva od kupovanja proizvoda od zalagonica?
vidim da ih se dosta oglašava u vezi elektronicke opreme, pogotovo mobitela

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Njuskalo prevara

Nije sa Njuskala ali moze nekom pomoci da skuzi modus operandi scamera! 
SMS je poslan kao iz "Hrvatske poste" lakse sam skuzio da je prevara  jer nisam nista narucio a takve poruke ne salje Hp, barem koliko ja znam. Bilo je o tome i na vjestima prije par dana. Zato oprez! ✌

 

Obavijest iz pošte:
Vaš paket je stigao u naše skladište i ne može se poslati zbog netočnih podataka o adresi. Molimo ponovno unesite točne podatke o adresi i mi ćemo ga poslati u roku od 24 sata.

https://qrco.de/bezsTQ?np=D32V8zYkHFC

Kliknite gornju poveznicu da biste izmijenili točnu adresu ili kopirajte vezu i otvorite je u pregledniku Chrome da biste izmijenili točnu adresu.

Ugodan dan!

Odmori se u Istini.
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

"kakva su vam iskustva od kupovanja proizvoda od zalagonica?
vidim da ih se dosta oglašava u vezi elektronicke opreme, pogotovo mobitela."

 

 

Dobra,kupio PS5 od jedne prije dvije godine,par dana star i povoljno,sve prošlo ok.Također dvaput čini mi igre za PS5,također sve ok.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2024 14:47 (torente 35).
8 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
torente 35 kaže...

"kakva su vam iskustva od kupovanja proizvoda od zalagonica?
vidim da ih se dosta oglašava u vezi elektronicke opreme, pogotovo mobitela."

 

 

Dobra,kupio PS5 od jedne prije dvije godine,par dana star i povoljno,sve prošlo ok.Također dvaput čini mi igre za PS5,također sve ok.

 zato i pitam

dosta su stvari jeftinije u njih nego u "privatnih" ljudi 

ako nije problem, koja je zalagaonica u pitanju, da li je u zg?

10 godina
offline
Re: Njuskalo prevara
sporttest kaže...
torente 35 kaže...

"kakva su vam iskustva od kupovanja proizvoda od zalagonica?
vidim da ih se dosta oglašava u vezi elektronicke opreme, pogotovo mobitela."

 

 

Dobra,kupio PS5 od jedne prije dvije godine,par dana star i povoljno,sve prošlo ok.Također dvaput čini mi igre za PS5,također sve ok.

 zato i pitam

dosta su stvari jeftinije u njih nego u "privatnih" ljudi 

ako nije problem, koja je zalagaonica u pitanju, da li je u zg?

 PS5 u Z. Karlovac,a igre dvaput zalagaonice eu,poštom sve dobio.

13 godina
offline
Re: Njuskalo prevara

Do kojeg iznosa se sada policiji može prijaviti u slučaju prevare? Ono što je prije bilo 1000kn pa je bilo 2000kn. Kakvo je stanje sada?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice