Molim pomoć oko ip adrese

poruka: 30
|
čitano: 12.473
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć oko ip adrese

pozdrav forumaši...

imam jedan problem.. radi se o šugavom facebook-u( nemojte me odmah popljuvati)... zanima me kako provjeriti nekoj osobi na facebook-u ip adresu... znači imaju dvije osobe i želio bi provjeriti dali je to u stvari ista osoba na takav način da provjerim koja je ip adresa 1. osobe ,a koja  2. ...ljudi stvarno mi je bitno jer se radi o mone prijatelju  i njegovoj curi( ali to sada nije bitno)...jel postoji kakav program za lociranje ip adrese ili neko trik??? bio bih vam jako zahvalan kad bi mi pomogli btw. djelim sa vama mišljenje o facebooku, ali ovo je za frenda pa zato tražim pomoć ovdje

hvala unaprijed {#}

''Znam da ništa ne znam.''
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 13:50 (ilija2010lukic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Molim pomoć oko ip adrese

Nikako, morao bi kontaktirati sam facebook, ali ti oni nebi dali adresu. Tako da, nikako

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
mind_challenge kaže...

Nikako, morao bi kontaktirati sam facebook, ali ti oni nebi dali adresu. Tako da, nikako

koristim chrome i kad odem na taj profil-d. klik-pregledaj elemente- pa network 

jel bi tako mogao išta pronači tako da povežem ta 2 profila?? ne mora biti ip, može bilo šta da vidim da su te dvije osobe prijavljivane sa iste lokacije...

''Znam da ništa ne znam.''
15 godina
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
ilija2010lukic kaže...
mind_challenge kaže...

Nikako, morao bi kontaktirati sam facebook, ali ti oni nebi dali adresu. Tako da, nikako

koristim chrome i kad odem na taj profil-d. klik-pregledaj elemente- pa network

jel bi tako mogao išta pronači tako da povežem ta 2 profila?? ne mora biti ip, može bilo šta da vidim da su te dvije osobe prijavljivane sa iste lokacije...

  Sumnjam da ti išta možeđ vidjeti ovako. Svi podaci se čuvaju na serveru, pa moraš njih pitati da ti ih daju. A oni ti neće dati ako nemaš nalog suda ili nešto slično

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
13 godina
protjeran
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
ilija2010lukic kaže...

koristim chrome i kad odem na taj profil-d. klik-pregledaj elemente- pa network 

jel bi tako mogao išta pronači tako da povežem ta 2 profila?? ne mora biti ip, može bilo šta da vidim da su te dvije osobe prijavljivane sa iste lokacije...

Ne ne i ne.

$this->db->where->('I don't have a clue');
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

Napraviš fake facebook stranicu i kažeš frendu i curi; uaaaomg, ludnica na ovom linku i pošalješ im link od svoje fake-ane stranice (ako puše facebook, popušiti će i to..). Kada učitaju tvoju fake stranicu, dok shvate da je fake, već si im pobrao ip adrese, a s geoip-om nađeš i grad, doduše providera. I to je to..

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
bed kaže...

Napraviš fake facebook stranicu i kažeš frendu i curi; uaaaomg, ludnica na ovom linku i pošalješ im link od svoje fake-ane stranice (ako puše facebook, popušiti će i to..). Kada učitaju tvoju fake stranicu, dok shvate da je fake, već si im pobrao ip adrese, a s geoip-om nađeš i grad, doduše providera. I to je to..

 

Ovaj savjet ekvivalent savjeta kako doći do novaca, a ti mu predložiš da opljačka banku.

 

Ilegalno djeco, ilegalno s mogućim teškim posljedicama.

$this->db->where->('I don't have a clue');
13 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
bed kaže...

Napraviš fake facebook stranicu i kažeš frendu i curi; uaaaomg, ludnica na ovom linku i pošalješ im link od svoje fake-ane stranice (ako puše facebook, popušiti će i to..). Kada učitaju tvoju fake stranicu, dok shvate da je fake, već si im pobrao ip adrese, a s geoip-om nađeš i grad, doduše providera. I to je to..

 

puno ti hvala

''Znam da ništa ne znam.''
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

Šta je tu ilegalno??

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

Ae nemoj biti smiješan. Jedino što ti network može reći je IP adresa fb servera.

 

Jedini način koji mi pada na pamet je da ti osoba pošalje mail i da raskopaš header i nađeš IP kompa sa kojeg je poslano. A sa tom IP adresom si možeš obrisati rit jer ti eventualno može reći na koji se lokalni TK centar spojio. Taj podatak je između potpuno neupotrebiljvog i potpuno beskorisnog jer meni pokazuje TK Crikvenica a ja sam skoro 200km dalje. Good luck.

 

Received: from 89-xxx-6xx-xxx.adsl.net.t-com.hr (89-xxx-6xx-xxx.adsl.net.t-com.hr [89.xxx.6xx.xxx]) by xxx.xxx.hr

 

EDIT:

 

eto, ip vodi u opatiju {#} (ni blizu)

 

89.xxx.6xx.xxx     HR     Croatia     12     Primorsko-Goranska     Opatija        45.3392     14.3083     T-Com Croatia Internet network     T-Com Croatia Internet network

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 14:08 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
Bypass kaže...
bed kaže...

Napraviš fake facebook stranicu i kažeš frendu i curi; uaaaomg, ludnica na ovom linku i pošalješ im link od svoje fake-ane stranice (ako puše facebook, popušiti će i to..). Kada učitaju tvoju fake stranicu, dok shvate da je fake, već si im pobrao ip adrese, a s geoip-om nađeš i grad, doduše providera. I to je to..

 

Ovaj savjet ekvivalent savjeta kako doći do novaca, a ti mu predložiš da opljačka banku.

 

Ilegalno djeco, ilegalno s mogućim teškim posljedicama.

u čemu je problem?? zašto  bi bilo ilegalno?? napravim stranicu i pozovem ljude u nju... provjerim ip adrese te dvije osobe i to je to...tu ništa nije ilegalno... po tome bi svaka stranica bila ilegalna..

''Znam da ništa ne znam.''
13 godina
protjeran
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
ilija2010lukic kaže...

u čemu je problem?? zašto  bi bilo ilegalno?? napravim stranicu i pozovem ljude u nju... provjerim ip adrese te dvije osobe i to je to...tu ništa nije ilegalno... po tome bi svaka stranica bila ilegalna..

Što je ilegalno u prikupljanju privatnih podataka preko lažne stranice?  Maaa ništa.. Osim što je odgovornost po kaznenom zakonu, pa tako i moguća zatvorska kazna.

 

Ali ništa. Samo ti prihvaćaj pametne savjete.

$this->db->where->('I don't have a clue');
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

Hajde ne lupetaj. Jedino te mogu (i to možda) zezati radi vizualnog izgleda stranice ukoliko je baš kopija facebooka. To kaže da mora biti tako? Napraviš žblj stranicu dizajna kakvog hoćeš, potpuno je nebitno. I otkad je to nelegalno koristiti server varijable??!? Kakav kazneni zakan, kakvi bakrači..

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
bed kaže...

Hajde ne lupetaj. Jedino te mogu (i to možda) zezati radi vizualnog izgleda stranice ukoliko je baš kopija facebooka. To kaže da mora biti tako? Napraviš žblj stranicu dizajna kakvog hoćeš, potpuno je nebitno. I otkad je to nelegalno koristiti server varijable??!? Kakav kazneni zakan, kakvi bakrači..

 

Ti si mu ponudio da napravi fake facebook page. To jest ILEGALNO. Ako to nije jasno onda malo provijeri zakone, legal notice i tako dalje.

 

Bilo koju drugu stranicu može koristi i može koristiti server varijable bez problema, ali ne u pametnom obliku kao što si ti savjetovao.

 

Nek napravi fake facebook login pa nek kupi i passworde. Možda će ga samo zbog izgleda zezati. Da.

$this->db->where->('I don't have a clue');
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
Bypass kaže...

Ti si mu ponudio da napravi fake facebook page. To jest ILEGALNO.

Da. Fake facebook stranica, koja to zapravo nije.

 

Ljudi, vidite šta na na facebooku ima, a kad klikneš nema facebooka nego nešto sasvim drugo..

 

Što ti u 'fake' nije jasno?? I što je tu ilegalno, ljudska glupost?

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
bed kaže...

Da. Fake facebook stranica, koja to zapravo nije.

 

Ljudi, vidite šta na na facebooku ima, a kad klikneš nema facebooka nego nešto sasvim drugo..

 

Što ti u 'fake' nije jasno?? I što je tu ilegalno, ljudska glupost?

 

Daj se dogovori sam sa sobom. Prvo govoriš o fake stranicama, a sad više nisu fake nego neke treće.

 

Drugo, shvatite već jednom da su ovakvi savjeti čista glupost. Što može on po IP adresi saznati? Državu eto što. Geolokacija na temelju IP je apsurd jer kao što kaže kolega gore sve ovisi gdje se spojiš odnosno gdje ti je dodjeljena ip addressa. Bez detaljnog uvida u korisnički račun kod ISP ti si možeš sa tom ip adresom guzicu obrisati.

 

Ovo su tipični ultra turbo hakin forums savjeti.

$this->db->where->('I don't have a clue');
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

Ti nauči čitati s razumjevanjem. A niti razmišljanje ti ne bi loše došlo..

 

Fake stranica ne mora imati nikakav dizajn jer čim browser otvori takvu stranicu, možeš saznati ip. To samo u tvojoj glavi mora dizajn biti istovjetan facebooku. Ja mu nisam sugerirao da radi stranicu identičnu facebooku, fake može biti bilo koja stranica, a 'prevara' tj. ljudska glupost se sastoji u tome da će netko to i povjerovati usprkos žblj adresi.

 

Dakle govorim o istom treći puta, samo ti to u nedostku mašte (a možda je u pitanju i nešto drugo) treći puta krivo shvaćaš. I kako to nije fake, daj mi to obrazloži, majke ti?

 

Pitanje nije niti bilo doznati identitet nekoga preko ip adrese, već samo vidjeti radi li se o istoj ili o različitim ip adresama. Ove ideje o identifikaciji su plod tvoje mašte. Sad budi Jack i citiraj mi gdje sam napisao bilo što u tome smislu. Izmišljaš i bulazniš..

 

Geoip nije apsurd i da si bolje čitao vidio bi da sam rekao da možeš saznati grad providera. Što tu ne stoji??!?

 

Ne stoji tvoja moronska izjava da je prikupljanje podataka tipa ip adresa(imena) hosta koji radi request na server ilegalno. Jer nije. Možeš odmah tužiti forum na kojem si jer to radi..

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
bed kaže...
Geoip nije apsurd i da si bolje čitao vidio bi da sam rekao da možeš saznati grad providera. Što tu ne stoji??!?

To je neupotrebljivo. Moja ip adresa trenutno upućuje u Opatiju a to je preko 100km dalje od mjesta gdje se nalazim.

 

U slučaju većih gradova tipa Rijeka, Zagreb.. IP adresa je i dalje poprilično neupotrebljiva jer je previše neprecizna.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

Napisao sam grad providera, a ne tvoja lokacija. Pa dajte čitajte ljudi s razumjevanjem..

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

Da, napisao si grad providera ali taj podatak je neupotrebljiv. Uostalom, što ako se netko zakačio na susjedov net ili ide preko proxya?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

Neupotrebljiv u smislu određivanja lokacije, što nije niti poanta priče. Upotrebljiv ako je jedna ip iz Zg, a druga iz Splita..

 

Poanta je bila vidjeti radi li se i istoj ili različitim ip adresama. Ostatak (lokacije) je nečija mašta..

 

14 godina
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
bed kaže...

Ti nauči čitati s razumjevanjem. A niti razmišljanje ti ne bi loše došlo..

 

Fake stranica ne mora imati nikakav dizajn jer čim browser otvori takvu stranicu, možeš saznati ip. To samo u tvojoj glavi mora dizajn biti istovjetan facebooku. Ja mu nisam sugerirao da radi stranicu identičnu facebooku, fake može biti bilo koja stranica, a 'prevara' tj. ljudska glupost se sastoji u tome da će netko to i povjerovati usprkos žblj adresi.

 

Dakle govorim o istom treći puta, samo ti to u nedostku mašte (a možda je u pitanju i nešto drugo) treći puta krivo shvaćaš. I kako to nije fake, daj mi to obrazloži, majke ti?

 

Pitanje nije niti bilo doznati identitet nekoga preko ip adrese, već samo vidjeti radi li se o istoj ili o različitim ip adresama. Ove ideje o identifikaciji su plod tvoje mašte. Sad budi Jack i citiraj mi gdje sam napisao bilo što u tome smislu. Izmišljaš i bulazniš..

 

Geoip nije apsurd i da si bolje čitao vidio bi da sam rekao da možeš saznati grad providera. Što tu ne stoji??!?

 

Ne stoji tvoja moronska izjava da je prikupljanje podataka tipa ip adresa(imena) hosta koji radi request na server ilegalno. Jer nije. Možeš odmah tužiti forum na kojem si jer to radi..

 

 

 

Potpis.

 

@autor: imas besplatne domene tipa xyxy.ucoz.com  Na samu str stavis bilo sta,a u html kodu stavis scriptu od google analytics-a.(trebat ce malo vremena da sve to proradi) i imat ces detaljan popis posjetitelja.

Ovo uopce nije ilegalno, nego poucno. Ucimo clana foruma kako praviti web stranice

Google is NOT your friend!!!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

{#}

 

Previdio onaj dio sa provjerom jesu to dvije iste osobe.. Ja bi u tom slučaju išao na slanje mailova. Doduše, se šalje na webmail tipa netfreemail ili hotmail IP će pokazati samo adresu webmail servera. Fail :/

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 15:08 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

Svejedno koji je način, trebalo bi samo dobiti u isto vrijeme oba (jednog) korisnika. Za mail baš nisam siguran da možeš biti siguran u vrijeme slanja.

 

'REMOTE_ADR' , 'time', 'date' i gotovo..

 

13 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć oko ip adrese

ljudi hvala vam a posebno tebi @bed... napravio sam "fake, ilegalnu"{#} stranicu i saznao sam ip adrese...i iste su kao što sam i sumnjao...hvala vam svima i btw. @neki članovi foruma: drugi put bolje čitajte jer nigdje nisam naveo da želim ime grada gdje je osoba spojena na net, nego samo 2 ip adrese usporediti tj. dali se radi o istoj ip adresi.... što su očito samo @bed i @passat shvatili, thanks...tema može pod lock

''Znam da ništa ne znam.''
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
bed kaže...

Ti nauči čitati s razumjevanjem. A niti razmišljanje ti ne bi loše došlo..

 

Fake stranica ne mora imati nikakav dizajn jer čim browser otvori takvu stranicu, možeš saznati ip. To samo u tvojoj glavi mora dizajn biti istovjetan facebooku. Ja mu nisam sugerirao da radi stranicu identičnu facebooku, fake može biti bilo koja stranica, a 'prevara' tj. ljudska glupost se sastoji u tome da će netko to i povjerovati usprkos žblj adresi.

 

Dakle govorim o istom treći puta, samo ti to u nedostku mašte (a možda je u pitanju i nešto drugo) treći puta krivo shvaćaš. I kako to nije fake, daj mi to obrazloži, majke ti?

 

Pitanje nije niti bilo doznati identitet nekoga preko ip adrese, već samo vidjeti radi li se o istoj ili o različitim ip adresama. Ove ideje o identifikaciji su plod tvoje mašte. Sad budi Jack i citiraj mi gdje sam napisao bilo što u tome smislu. Izmišljaš i bulazniš..

 

Geoip nije apsurd i da si bolje čitao vidio bi da sam rekao da možeš saznati grad providera. Što tu ne stoji??!?

 

Ne stoji tvoja moronska izjava da je prikupljanje podataka tipa ip adresa(imena) hosta koji radi request na server ilegalno. Jer nije. Možeš odmah tužiti forum na kojem si jer to radi..

 

 

 

Prvo, moronom si svoje ukućane možeš zvati.

 

Drugo očito patiš od nekog poremećaja jer upravo ti ne znaš čitati.

 

Razjasnimo još jednom -  Rekao si napravi fake facbook stranicu. Valjda sam onda ja jedini na svijetu koji pod to podrazumijeva kopiranje facebook izgleda radi prikupljanja podataka.

 

To što se ti sad pokušaš izvući iz svoje izjave to je druga stvar.

 

Treće nigdje nisam napisao da ja prikupljanje IP nelegalno. Nelegalno je koristiti izgled nekog portala u te svrhe (opet tvoj problem sa osnovnim razumijevanjem hrvatskog).

 

Dakle nemoj izokretat moje riječi. Kao što u tvom prvom postu piše - FAKE FACEBOOK STRANICA, ne piše bla bla stranice, ne piše neka stranica, ne piše bezvezna stranica, piše fake facebook stranica. Ako si ti nešto drugo time mislio onda si jednostavno nepismen. Točka.

 

 

$this->db->where->('I don't have a clue');
15 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese
Bypass kaže...
bed kaže...
Ne stoji tvoja moronska izjava..

 

 

 

Prvo, moronom si svoje ukućane možeš zvati.

 

Drugo očito patiš od nekog poremećaja jer upravo ti ne znaš čitati.

 

Razjasnimo još jednom -  Rekao si napravi fake facbook stranicu. Valjda sam onda ja jedini na svijetu koji pod to podrazumijeva kopiranje facebook izgleda radi prikupljanja podataka.

 

To što se ti sad pokušaš izvući iz svoje izjave to je druga stvar.

 

Treće nigdje nisam napisao da ja prikupljanje IP nelegalno. Nelegalno je koristiti izgled nekog portala u te svrhe (opet tvoj problem sa osnovnim razumijevanjem hrvatskog).

 

Dakle nemoj izokretat moje riječi. Kao što u tvom prvom postu piše - FAKE FACEBOOK STRANICA, ne piše bla bla stranice, ne piše neka stranica, ne piše bezvezna stranica, piše fake facebook stranica. Ako si ti nešto drugo time mislio onda si jednostavno nepismen. Točka.

Baš ti hvala što si me podsjetio na ovu hrpu brabonjaka koju si ispustio u ovoj temi..

 

Da krenemo od čitanja s razumjevanjem. Moronskim, glupim ili bilo kojim pridjevom sam počastio ideje i izjave, a ne pojednce koji ih iznose. Ne samo da ne vidiš razliku nego si dovoljno bahat u svojem neznanju da misliš da imaš pravo druge ispravljati. A nemaš. Jer sam ne razumiješ pročitano. Ne samo da ne razumiješ pročitano, već ti manjka osnove mašte, a možda i znanja, da shvatiš pitanje posta.

 

Jedino ti nisi shvatio pitanje iz posta da nije poanta saznati identitet osobe preko ip adrese, već provjeriti radi li se o jednoj ili dvije ip adrese. Sva ostala problematika saznavanja identiteta nastala je u tvojoj mašti, pa tako i konverzacija koja je uslijedila. Kao i prikupljanje bilo kakvih drugih podataka.

 

Nigdje nisam napisao da izgled stranice mora biti kopija ili izgledati poput facebooka, dapače izričito sam u prijašnjim postivima naglasio da je izgled stranice nebitan. Ako ti jedini na svijetu to krivo shvaćaš već treći puta, imaš problem. Osobno nisam korisnik facebooka, nikada nisam bio na tim stranicama, a vjerojatno niti neću..

 

Sve moje izjave u ovoj temi stoje bez potrebe za mjenjanjem. Legalnost ili nelegalnost nema dodirne točke s osnovama razumjevanja hrvatskog kako ti to predstavljaš, to je naprosto glupa izjava. 'Izokretat' je primjer izrazite pismenosti koja te krasi, a interpunkcija je za tebe SF.

 

Kad sve rečeno zbrojim, mislim da ti je pametnije šutiti. Tim više što te pismenost ne služi u onoj mjeri u kojoj misliš. A razumijevanje napisanog, još manje. Lagano me cijela priča podsjeća na izjave tipa; 'e, hebem ti mater nekulturnu', kaže (šatro)kulturni nekulturnom. Tako ti meni govoriš da sam nepismen..

 

Hajde još jednom u miru, polagano i uz razumijevanje pročitaj pitanje iz teme. Ako to uspiješ, primjetiti ćeš da su ti narasle uši..

 

14 godina
offline
Re: Molim pomoć oko ip adrese

Da ne otvaram novu temu pisat ću u ovoj o problemu.

Tj. evo samo slika, za dodatne informacije me pitajte jer neznam što da još napišem.

11 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć oko ip adrese

Imam telefon Huawei i wifi mi je normlano radio do neki dan , samo se upali i ugasi i pise da je nedostupna IP adresa sta da radim, ko zna nek pomaze. #zena u nevolji xD

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Molim pomoć oko ip adrese
Bok,

mi može tko reci koja bi bila
subnet masku
broadcast adresu
adresu prvog i zadnjeg hosta u svakom subnetu

za ovaj ip

93.62.135.138
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice