Ima li piratstvo opravdanje? zaključana tema

poruka: 650
|
čitano: 112.255
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

A onda po kojoj zakonskoj osnovi se ograničava uporaba PS3 sistema? Na verziji 1.0 na ja sam imao mogučnost korištenja OtherOSa a sad odjednom moram koristiti isključivo Sony softver?

Zakonsku osnovu bi trebao pronaći u zakonu, a postoji.

Međutim ono što je važnije, korištenje samo Sonyevog softvera uvjetuje ti EULA odnosno opći uvjeti korištenja konzole.

Možeš ih pročitati na http://www.scei.co.jp/ps3-eula/eu/index.html#en

 

Unless expressly authorised by us, you must not:

  1. share, sell, transfer, rent or sublicense any Service or part of any Service to anyone else; or
  2. modify, adapt, translate, reverse engineer, decompile, or disassemble any Service or part of any Service (unless permitted by applicable law); or
  3. create any derivative works, attempt to create the source code from the object code, or download a Service or any part of any Service for any purpose not authorised by us; or
  4. copy, reproduce, communicate to the public or transmit, use for public performance or exploit any Service or part of any Service.

A ima toga još puno u tom linku.

 

ninotocka kaže...

Nego, Danny, zar nije na snazi neki zakon, podzakonski akat, uredba, odredba ili naredba kojom od prodaje svakog praznog medija dio love ide ZAMPu?

Jest, ali kakve to veze ima sa softverom?

Posto ja zivim u Hrvatskoj i duzan sam postivat njene zakone, pa tako i one firme koje prodaju svoje proizvode u Hrvatskoj također su duzne postovat njene zakone, nebi li tada ta eula trebala biti prevedena na hrvatski jezik inace je nistavna, tj. prihvacanjem iste ne obavezujem se na nista jer taj ugovor kod nas nije pravno valjan?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
ninotocka kaže...

Kakav car :)

Pa sublimat (destilat?) mojeg opravdanja je upravo "jebe mi se, nedam lovu".

Naravno da imam love, mogu prodati auto pa kupiti softver. Kao i igrači koji ne daju 500Kn za igru. Koliko njih mjesečno zapije više od toga?

Aaaa, zašto ti ne kupiš taj softver vani putem razlicitih web stranica? Skoro pa upola te dođe ako ne i manje od naše cijene. Uostalom, uvijek postoji ebay i aukcije :)

Zašto igrati masu igara, koje na kraju krajeva neces uzivati u potpunosti? Skini demo, probaj, ne sviđa ti se? Delete
Ak ti se upravo sviđa, kupi i ak želiš zapali ju il kaj vec kaniš s njom...

so here we come
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
VirtUoso kaže...
Mitch kaže...

 

nemaju svi 400+ kn za original igre, ps2 chip vam nije smetao a ovo da ?

po toj logici bi ps igrači trebali preć na x360, pa će vas na PSNu bit ti i još 2 igrača

Nemaju svi vecina platnu moc da si priuste igre od 400kn, ali svakako da svatko moze doci do tog luksuza. :-D You see what I did there? :0

KO IM KRIV! da okrutno je, ali i život je okrutan... ni ja nemam 400 000kn za novu mazdu i znam način kako da za 0kn dobijem tu istu mazdu, ali to NE ĆU napraviti!

svi smo skužili kaj hoćeš reči, pa molim da prestaneš ili tražim{#}

 

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
15 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

Skidanje pirata nije ok i nije ok skidati tuđe albume, filmove i sve to stoji.

Ali onda bi se naša država ( a fala bogu, imamo više vladinih institucija nego Ameri) mogla pobrinuti da takve stvari koštaju u srazmjeru na primanja građana, ali ne na prosjek plaća jer su tu uračunate i plaće saborskih zastupnika, menadžera i slično.

 

Kako to da Amerikanci mogu imati igrice jeftinije od naših a njihov kućni budžet je kud i kamo veći od našeg. Pa jasno da ću skinut neku igricu ako ona košta 400 kuna jer da i mogu izdvojiti svaki mjesec za 2-3 takve pa da ju onda igram pol sata i shvatim da je sr*nje, mislim da bih osobno otišao kod izdavača i napravio genocid ;)

 

Piratluk je katastrofa, nitko ne bi volio vidjet da netko naš intelektualni rad krade i potkrada, ali i naše glavonje na Markovog trgu sudjeluju u tome i na to nas prisiljavaju.

http://www.youtube.com/user/zgd2006
14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...

Od kad su počele kružiti priče o custom firmwareu za PlayStation 3, ovaj podforum se pretvorio u ekstazu za vodiče i primjenu nelegalnih nadogradnji koje služe za igranje piratskih kopija.

S obzirom da izuzev ilegalne primjene ne postoji drugi, opravdani razlog zašto bi netko provalio konzolu, a o tome se naveliko raspravlja, zašto moderatori to ne sankcioniraju?

Nije tvoja briga

16 godina
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

već sam sudjelovao na ovakvim temama pa ću sada samo komentirati - većina ljudi pljuje po političarima lopovi ovi, lopovi oni, zakinuli proračun, štete ovome ili onome, a zapravo je općeniti mentalitet našeg društva zavrnuti gdje god možeš pa tako nećemo kupovati ni igre, plaćati PDV... zapravo se sve svodi na veliki položaj - veliki lopov, mali položaj - mali lopov

Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
mrxa1 kaže...

Piratluk je katastrofa, nitko ne bi volio vidjet da netko naš intelektualni rad krade i potkrada, ali i naše glavonje na Markovog trgu sudjeluju u tome i na to nas prisiljavaju.

Ne, na to te prisiljava samo tvoj nepostojeći osjećaj vrijednosti za tuđi rad. Nisi ništa drugačiji od onih na Markovom trgu, kradu oni, kradeš ti.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
max1919 kaže...
VirtUoso kaže...
Mitch kaže...

 

nemaju svi 400+ kn za original igre, ps2 chip vam nije smetao a ovo da ?

po toj logici bi ps igrači trebali preć na x360, pa će vas na PSNu bit ti i još 2 igrača

Nemaju svi vecina platnu moc da si priuste igre od 400kn, ali svakako da svatko moze doci do tog luksuza. :-D You see what I did there? :0

KO IM KRIV! da okrutno je, ali i život je okrutan... ni ja nemam 400 000kn za novu mazdu i znam način kako da za 0kn dobijem tu istu mazdu, ali to NE ĆU napraviti! svi smo skužili kaj hoćeš reči, pa molim da prestaneš ili tražim{#}

 

Ja sam ciljao na nesto skroz drukcije, sigurno ne to sto si ti protumacio; da nabijam na nos kako nemam(o) love i kako smo bestidni kod kradje necega bez da nagradimo onoga sto sam je to (na neki nacin) ustupio...

 

Easy... {#}

13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Neki su krivo skužili temu. Ne "lovim" ja orginalne hakere PlayStationa, već me smeta u šta se pretvorio ovaj podforum. Čitam bugov forum puno duže nego što sam registriran, no u zadnjih tri tjedna, ovaj podforum ima teme poput "vodič kroz instalaciju custom firmwarea", "kako igrati ONE igre na playstationu" i slične, što je po mom mišljenju neprimjereno.

 

Netko se uhvatio argumenta da ne trebam mariti što on radi s konzolom unutar svoja četiri zida dok god to ne objavljuje javno. Ali to se upravo ovdje čini. Zatvorite se u svoj ormar, krekajte PS3 i popišajte se na njega, ali takvim temama nije mjesto na podforumu o kojima se raspravlja o konzolama, usporedbama, njihovim LEGALNIM nadogradnjama, cijenama i drugom.

 

Prosječni amer kupuje jednu igru u dva mjeseca, a ne desetak naslova mjesečno. Igru izigra i zatim je preproda u gamestopu, na ebayu ili brojnim forumima, što postoji i kod nas. Prosječni hrvat skine desetak igara mjesečno, sve ih proba na sat vremena, obriše, popljuje i ne kupi niti jednu. A može uredno kupiti i preprodati odigranu, što ga košta možda 100 kuna mjesečno, a nekad je može zamijeniti za drugi hit naslov po cijenu poštarine.

 

PlayStation 3 zajednica u hrvatskoj je bila blistavi primjer legalne distribucije softvera kojeg je bila milina gledati. Ljudi su si posuđivali igre, osnivale su se "banke igara", igre su se preprodavale po nižoj cijeni, mijenjale za druge hit naslove. Sve je uništeno u tek nekoliko dana. Jako je mali postotak dugogodišnjih korisnika PlayStation 3 u hrvatskoj koji podržavaju jailbreak. Naviknuti su na legalni sistem i ne žele balavce s krekanim igrama u svojoj maloj povjerljivoj zajednici.

 
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sum_of_all_fears kaže...
Danny_HR kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

A onda po kojoj zakonskoj osnovi se ograničava uporaba PS3 sistema? Na verziji 1.0 na ja sam imao mogučnost korištenja OtherOSa a sad odjednom moram koristiti isključivo Sony softver?

Zakonsku osnovu bi trebao pronaći u zakonu, a postoji.

Međutim ono što je važnije, korištenje samo Sonyevog softvera uvjetuje ti EULA odnosno opći uvjeti korištenja konzole.

Možeš ih pročitati na http://www.scei.co.jp/ps3-eula/eu/index.html#en

 

Pročitao sam sony EULAu ali nije mi jasno po kojoj zakonskoj osnovi ona vrijedi u RH? Kao prvo, da bi bila pravno valjana, ona bi trebala biti napisana na hrvatskom. A još nisam vidio EULAu na hrv jeziku. Pravno gledano, EULA na eng jeziku nije valjana. Po mom skormnom mišljenu.

Itko?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...

Neki su krivo skužili temu. Ne "lovim" ja orginalne hakere PlayStationa, već me smeta u šta se pretvorio ovaj podforum. Čitam bugov forum puno duže nego što sam registriran, no u zadnjih tri tjedna, ovaj podforum ima teme poput "vodič kroz instalaciju custom firmwarea", "kako igrati ONE igre na playstationu" i slične, što je po mom mišljenju neprimjereno.

Samo jailbreakanje PS3 smo ostavili nesankcionirano jer smo isto napravili za jailbreak iPhonea, rasprave o modificiranju Xboxa i slično, sve po zajedničkom dogovoru.

 

Ako nađeš temu u kojoj netko traži uputstva za piratiziranje igara prijavi i riješit će se po procjeni moderatora.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
13 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
ninotocka kaže...

Eh... Meni je, recimo, gotovo sve na računalu ilegalno. I ne peče me savjest. Jedan (recimo) Austrijanac može od IDENTIČNOG posla kupiti neku aplikaciju iz CS5 paketa. Ja ne mogu. Ja moram obaviti 10 poslova za istu zaradu. A softver košta podjednako i njega i mene. I, koliko god mi se samom gadi taj argument, smatram da Adobeu ili Microsoftu ne fali moja lova. :)

 

Što se tiče "sitnog" softvera tipa antivirus ili za prženje, isključivo freeware.

Izrazito đubretarsko opravdanje i definitivno mi ljudi sa takvim proserima padaju u očima.

 

Ne možeš reći da nemaš love za softver, jer ti u tom slučaju taj softver ne treba.

 

Više cijenim ljude koji kažu "je*e mi se nedam lovu" jer bar ne traže šupčinsko opravdanje.

 

 

Iako se slažem sa većinom onog što Danny kaže, moram priznati da je izjava "nemaš love za software, onda ti ni netreba" poprilično bahata i pravi "proser" za kakve proziva druge... A valjda kolega ima dosta novaca za sve moguće programe...

 

16 godina
online
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sum_of_all_fears kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
Danny_HR kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

A onda po kojoj zakonskoj osnovi se ograničava uporaba PS3 sistema? Na verziji 1.0 na ja sam imao mogučnost korištenja OtherOSa a sad odjednom moram koristiti isključivo Sony softver?

Zakonsku osnovu bi trebao pronaći u zakonu, a postoji.

Međutim ono što je važnije, korištenje samo Sonyevog softvera uvjetuje ti EULA odnosno opći uvjeti korištenja konzole.

Možeš ih pročitati na http://www.scei.co.jp/ps3-eula/eu/index.html#en

 

Pročitao sam sony EULAu ali nije mi jasno po kojoj zakonskoj osnovi ona vrijedi u RH? Kao prvo, da bi bila pravno valjana, ona bi trebala biti napisana na hrvatskom. A još nisam vidio EULAu na hrv jeziku. Pravno gledano, EULA na eng jeziku nije valjana. Po mom skormnom mišljenu.

Itko?

Office i windowsi kupljeni kod nas imaju prevedenu Eula...

 

Igre ne...

 

Drugim rijecima, igrajte pirate, proizvodjace ionako zaboli za nas kada se ne udostoje nekom platit da prevede Eula na hrvatski...

 

Pa tako zaboli i mene za njih

14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Ja sam napisao jedan od takvih vodica! Kao sto pise u informativne svrhe i nisam prekrsio niti jedno pravilo foruma! Da sam napisao gdje i kako skinuti pirate i kako pirate igrati onda krsim pravila osim toga i ja sam igram svoje backupe cisto zbog cuvanja medija! Ja mislim isto da eula nije valjana u hrv posto nike na hrvatskom i mislim da ce sony kao i apple izgubiti bitku!
My Life Is A Very Serious Game...
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Borostef kaže...

Iako se slažem sa većinom onog što Danny kaže, moram priznati da je izjava "nemaš love za software, onda ti ni netreba" poprilično bahata i pravi "proser" za kakve proziva druge... A valjda kolega ima dosta novaca za sve moguće programe...

 

Ne, apsolutno nije bahata izjava. Koji to softver trebaš a da ne možeš platiti? Daj mi primjer.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
CroVandal kaže...
Ja sam napisao jedan od takvih vodica! Kao sto pise u informativne svrhe i nisam prekrsio niti jedno pravilo foruma! Da sam napisao gdje i kako skinuti pirate i kako pirate igrati onda krsim pravila osim toga i ja sam igram svoje backupe cisto zbog cuvanja medija! Ja mislim isto da eula nije valjana u hrv posto nike na hrvatskom i mislim da ce sony kao i apple izgubiti bitku!

Apple ima prevedenu EULA-u na hrvatski jezik. Za Sony ne znam.

 

Igranje backupa za čuvanje medija je izuzetno plitak argument. Orginalni optički diskovi imaju veliku postojanost. Jednako dobro radi igra kupljena 2006. i ona kupljena ovaj mjesec, barem u slučaju PS3.

13 godina
protjeran
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Kao i u svemu u životu, i u igranju nismo jednaki. Ako se netko želi igrati, može i na svom mobu za par kuna igrat zmiju, a ako želi igrati na PS3, mora izdvojit 2k kuna i kupovat igre i po meni je to sasvim OK, svatko prema mogućnostima. A ove cijene od >500kn može objesit mačku o rep. Potpuno nove igre kod nas se mogu nabavit već za 100kn, pa i manje.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Sto se ne moze bas reci za onaj prokleti laser {#}. I da, ako imalo cuvas diskove, ne znam sta im moze biti.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...
CroVandal kaže...
Ja sam napisao jedan od takvih vodica! Kao sto pise u informativne svrhe i nisam prekrsio niti jedno pravilo foruma! Da sam napisao gdje i kako skinuti pirate i kako pirate igrati onda krsim pravila osim toga i ja sam igram svoje backupe cisto zbog cuvanja medija! Ja mislim isto da eula nije valjana u hrv posto nike na hrvatskom i mislim da ce sony kao i apple izgubiti bitku!

Apple ima prevedenu EULA-u na hrvatski jezik. Za Sony ne znam.

 

Igranje backupa za čuvanje medija je izuzetno plitak argument. Orginalni optički diskovi imaju veliku postojanost. Jednako dobro radi igra kupljena 2006. i ona kupljena ovaj mjesec, barem u slučaju PS3.

Potpuno je irelevantno jel plitak ili ne.

 

Bitno je jedino jeli pravno utemeljen

14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri

inace jailbrake iphona je proglasen legalnim! ok isto tako imam nes emulator i vratio sam si other os funkciju na ps3 sto je sony zakljucao naknadno mada sam uredaj kupio i podrzavao je other os(to mi je bio ogromni plus za ps3) meni nije jasno zasto ti zelis sankcionirati nekog tko izdaje informacije? Koliko ja znam to je posve legalno u svrhu informiranja ako ju netko iskoristi za dobro ili zlo ja tu nisam kriv niti geohot niti bilo koji drugi hacker(nestavljam se u skupinu sa njima samo karikiram)! Na netu mozes naci kako napraviti bombu sto je meni opasnije od jailbrakanja ps3 a opet nitko netuzi autore sto su to stavili na internet posto je u informativne i edukacijske svrhe!

My Life Is A Very Serious Game...
15 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sum_of_all_fears kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

 

Pročitao sam sony EULAu ali nije mi jasno po kojoj zakonskoj osnovi ona vrijedi u RH? Kao prvo, da bi bila pravno valjana, ona bi trebala biti napisana na hrvatskom. A još nisam vidio EULAu na hrv jeziku. Pravno gledano, EULA na eng jeziku nije valjana. Po mom skormnom mišljenu.

Itko?

Netočno.

 

Kao prvo EULA nije poluzakonski što već kako ju je ihush nazva. EULA je tip SLA dokument kojim se regulira SLM. SLA spada pod međunarodno pravo, a po pravnoj hijerarhiji međunarodno pravo je viša instanca od državnog prava.

Ukoliko ti SLA potpisuješ, ti na sebe preuzimaš KAZNENU odgovornost da si sve razumio u njoj. Pravni objekt (u ovome slučaju ugovor) ne mora biti na materinjem jeziku.

 

Umanjavanje EULA jer je ugovor između strane ne-državljanina RH, je isto kao da kažeš - ukoliko sklopim posao sa Njemcima, neću iz ugovora ništa ispoštivati pošto su oni iz Njemačke i taj ugovor u RH je nevaljan.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 12:58 (Bukva).
16 godina
online
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Bukva kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

 

Pročitao sam sony EULAu ali nije mi jasno po kojoj zakonskoj osnovi ona vrijedi u RH? Kao prvo, da bi bila pravno valjana, ona bi trebala biti napisana na hrvatskom. A još nisam vidio EULAu na hrv jeziku. Pravno gledano, EULA na eng jeziku nije valjana. Po mom skormnom mišljenu.

Itko?

Netočno.

 

Kao prvo EULA nije poluzakonski što već kako ju je ihush nazva. EULA je tip SLA dokument kojim se regulira SLM. SLA spada pod međunarodno pravo, a po pravnoj hijerarhiji međunarodno pravo je viša instanca od državnog prava.

Ukoliko ti SLA potpisuješ, ti na sebe preuzimaš KAZNENU odgovornost da si sve razumio u njoj. Pravni objekt (u ovome slučaju ugovor) ne mora biti na materinjem jeziku.

 

Umanjavanje EULA jer je ugovor između strane ne-državljanina RH, je isto kao da kažeš - ukoliko sklopim posao sa Njemcima, neću iz ugovora ništa ispoštivati pošto su oni iz Njemačke i taj ugovor u RH je nevaljan.

Ja neznam engleski pa nemam pojma sto sma potpisao kada sam kliknuo  i acept

16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Kant kaže...

Ja neznam engleski pa nemam pojma sto sma potpisao kada sam kliknuo  i acept

Ja ne znam šta radi okidač na pištolju pa nisam znao što će se desiti kad sam ga pritisnuo dok je bio uperen u trudnicu.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
protjeran
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...

 

Sad nemam nelegalnih stvari na računalu, nemam doma ništa što nisam platio, jer je to normalno i ispravno.

 

Svaka cast! I ja cu tako samo kad nađem posao...

16 godina
online
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...
Kant kaže...

Ja neznam engleski pa nemam pojma sto sma potpisao kada sam kliknuo  i acept

Ja ne znam šta radi okidač na pištolju pa nisam znao što će se desiti kad sam ga pritisnuo dok je bio uperen u trudnicu.

I sto se desilo?

 

A zar nema neki zakon koji stiti nas hrvate pri potpisivanju ugovora a da nezznamo strani jezik? Tipa ono da je ugovor nevaljan ako osoba nije bila svjesna sto potpisuje, tj. ako mu je bio ponudjen na njemu nepoznatom jeziku?

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

CroVandal, Nintendo Entertainment System je intelektualno vlasništvo Nintenda, i emuliranje njihovih igara je isto što i piratiziranje igara za trenutno aktivne konzole.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 13:08 (Sinatra).
 
0 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri?

Ja mislim da nisu pirati jedino zlo koje steti proizvođacima softwarea. Npr. ima hrpa ekipe koji kupuju jeftino igre preko stranih shopova (base, shopto), nakon čega ih pređu i bez problema ih preprodaju za iste pare. Znaci oni su svoje pare za tu igru dobili nazad stoga izdavaci od njih nisu dobili apsolutno nista. Znaci da izdavacima između takvih legalnih igraca i pirata nema nikakve razlike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 13:15 (krayzie).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Kant kaže...
A zar nema neki zakon koji stiti nas hrvate pri potpisivanju ugovora a da nezznamo strani jezik? Tipa ono da je ugovor nevaljan ako osoba nije bila svjesna sto potpisuje, tj. ako mu je bio ponudjen na njemu nepoznatom jeziku?

Pa šta je zbilja netko toliko glup da potpisuje nešto a da ne zna što je?
I takve ljude treba štititi? Molim te!

 

Tako se ja mogu štititi od svakog ugovora, gle idem prestati plaćati kredit, jer eto nisam razumio što to potpisujem.

Kakve su to gluposti?

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
protjeran
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Danny_HR kaže...

Izrazito đubretarsko opravdanje i definitivno mi ljudi sa takvim proserima padaju u očima.

 

Ne možeš reći da nemaš love za softver, jer ti u tom slučaju taj softver ne treba.

 

Više cijenim ljude koji kažu "je*e mi se nedam lovu" jer bar ne traže šupčinsko opravdanje.

čitam ovu temu i sve je ok, svi trebamo živjeti po zakonu, ne smijemo prelaziti cestu ako nismo udaljeni više od 50 m od zebre a nekad pređemo, ne smiješ preći zebru ako je crveno, nekad pređeš, ne smiješ se popišati iza ugla al nekad se popišaš.

 

i ti si Danny "pao" ovim postom u očima meni, kao "zreloj" osobi, što ti reče.

 

šuplja ti je i glupa logika.

 

danas ima toliko sirotinje u Hrvatskoj da si ne mogu kupiti dovoljno mlijeka mjesečno za djecu, a po tvome razmišljanju ako nemaš love mlijeko ti ni ne treba, ili što ste pravili toliko djece kad ste sirotinja.

 

ili da ne idemo u krajnost; ne možeš reći ljudima da ne sanjaju, da nemaju potrebe ako nemaju novaca, da ne razmišljaju o kupovini polovnog auta od 3t Eura ako nemaju novaca.

 

jadno...jadno

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
14 godina
offline
RE: Zašto se ne sankcioniraju PlayStation 3 hakeri
Sinatra kaže...

CroVandal, Nintendo Entertainment System je intelektualno vlasništvo Nintenda, i emuliranje njihovih igara je isto što i piratiziranje igara za trenutno aktivne konzole.

Za ovo nisam siguran a opet su stranice puno emulatora i romova vec godinama...

My Life Is A Very Serious Game...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice